Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Павлодар облысы Қашыр аудандық әкімдігінің 2009 жылғы 18 мамырдағы N 145/4 қаулысы. Павлодар облысы Қашыр ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 27 мамырда N 12-8-72 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 3 маусымдағы N 168/4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2010.06.03 N 168/4 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңынның 31 бабы 1 тармағы 13, 14 тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 7 бабы, 5-4) тармақшасына, 18-1 бабына сәйкес, тұрғындардың нысаналы топтарына кіретін тұлғаларды әлеуметтік қорғау мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру жөніндегі Нұсқаулық бекітілсін.
2. "Качир ауданының қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі аудандық бюджетте 2009 жылға бекітілген қаражат шегінде әлеуметтік жұмыс орындарын уақытында қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары  А.Қ. Мардановаға жүктелсін.
Аудан әкімі                                Б. Бақауов
Качир ауданы әкiмдiгiнiң
2009 жылғы 18 мамырдағы
N 145/4 қаулысымен
бекiтiлген
Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру
және қаржыландыру жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық аудан тұрғындарының нысаналы топтарындағы жұмыссыз азаматтарды әлеуметтік жұмысқа орналастыру үшін, әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыруды нақтылайды, әлеуметтік жұмыс орындарын құратын және ұсынатын кәсіпорындармен, ұйымдармен, шаруа қожалықтарымен (бұдан әрі жұмыс берушілер) негізгі жағдайлар мен есептер жүйесін реттейді.
2. Әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасқан жұмыссыз азаматтардың еңбек қатынастары Қазақстан Республикасының еңбек туралы, зейнетақамен қамтамасыз ету және сақтандыру заңнамаларымен реттеледі.
2. Осы Нұсқаулықта қолданылатын негiзгi ұғымдар
3. Әлеуметтiк жұмыс орны – жұмыс берушінің жұмысқа қабылданған жұмысшылапрдың еңбегіне төлеуді аудан бюджетінің қаражаты есебінен жарым-жартылай өтеумен, жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдармен келісім шарт негізінде тұрғындардың нысаналы топтарындағы жұмыссыз азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс берушілермен құрылатын немесе ұсынылатын жұмыс орны.

Об организации социальных рабочих мест
Постановление акимата Качирского района Павлодарской области от 18 мая 2009 года N 145/4. Зарегистрировано Управлением юстиции Качирского района Павлодарской области 27 мая 2009 года за N 12-8-72. Утратило силу - постановлением акимата Качирского района Павлодарской области от 3 июня 2010 года N 168/4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Качирского района Павлодарской области от 03.06.2010 N 168/4.
В соответствии с подпунктами 1314 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном  государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 5-4) статьи 7, статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", в целях социальной защиты лиц, входящих в целевые группы населения, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по организации и финансированию социальных рабочих мест.
2. Государственному учреждению "Отдел финансов Качирского района" обеспечить своевременное финансирование социальных рабочих мест в пределах средств, утвержденных районным бюджетом на 2009 год.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Марданову А. К.
Акима района                               Б. Бакауов
Утверждена
постановлением акимата
Качирского района
от 18 мая 2009 года N 145/4
Инструкция по организации и финансированию
социальных рабочих мест 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует организацию и финансирование социальных рабочих мест для трудоустройства безработных граждан района из целевых групп населения, регулирует основные условия и систему расчетов с предприятиями, организациями, крестьянскими хозяйствами (далее — работодателями) независимо от формы собственности, которые создадут и предоставят социальные рабочие места.
2. Трудовые отношения безработных граждан, трудоустроенных на социальные рабочие места, регулируются законодательством Республики Казахстан о труде, о пенсионном обеспечении и страховании.
2. Основные понятия, используемые
в настоящей Инструкции
3. Социальное рабочее место – рабочее место, создаваемое или предоставляемое работодателями на договорной основе с местными исполнительными органами специально для трудоустройства безработных граждан из целевых групп населения с частичной компенсацией затрат работодателя на оплату труда принятых работников за счет средств бюджета района.

4. Нысаналы топтар – Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңында жұмысқа орналасуда қиындық көретiн және әлеуметтiк қорғауды қажет ететiн қосымша актілермен белгіленген тұлғалар тобы.
3. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру
және оларды жұмысқа орналастыру тәртiбi
5. Әлеуметтiк жұмыс орындары аудан тұрғындарының нысаналы топтарындағы жұмыссыз азаматтар үшін "Качир ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi арасында арнайы жасалған келiсiм шарт бойынша алты ай мерзiмге дейін ұйымдастырылады.
6. Кәсiпорындарды таңдауда әлеуметтiк жұмыс орындарына қабылданған жұмысшыларды бұдан әрі тұрақты жұмысқа орналастыруға кепілдік беретін кәсiпорындар мен ұйымдарға ерекше ілтипат білдіріледі.
7. Кәсiпорындар және ұйымдармен әлеуметтiк жұмыс орындарына қабылданған жұмыссыз азаматтар жеке келісім шарт негізінде жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі өкілетті органның есебінен алынады.
8. Әлеуметтiк жұмыс орындарына қабылданған жұмысшылардың еңбекақы мөлшерi жұмыс берушiмен Казақстан Республикасының еңбек, зейнетақымен қамтамасыз ету, сақтандыру заңнамаларына сәйкес белгіленеді.
4. Әлеуметтiк жұмыс орындарын
қаржыландыру көзi мен жағдайы
9. Әлеуметтiк жұмыс орнын қаржыландыру көзi: аудан бюджеті және жұмыс берушiлердің қаражаты.
10. Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру аудандық бюджет қаражатынан есебінен "Жұмыспен қамту бағдарламасы" 002 бағдарламасының "Республикалық бюджеттен мақсатты ағымды трансферттер есебінен әлеуметтік жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламаларын кеңейту" 103 кіші бағдармаламасы бойынша iске асырылады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық әкімдігінің 2009.07.29 N 216/7 қаулысымен.
11. Жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі өкілетті орган жұмыс берушiлермен ҚР заңнамаларымен белгіленген ең аз еңбек ақыдан аспайтын, белгіленген еңбек ақының 50 % мөлшерінде жергілікті бюджеттің қаражатынан өтеледі.
12. Әлеуметтік жұмыс орнына қабылданған жұмысшылардың еңбек ақысы жарым – жартылай өтеумен жұмыс берушінің есеп шотына бюджеттік қаражатты аударумен жүргізіледі.
5. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру
және қаржыландыруды бақылау
13. Осы Нұсқаулықты сақталуына бақылау белгіленген заңнамалар тәртібімен мемлекеттік органдар жүзеге асырады.

4. Целевые группы – группы лиц, установленные Законом Республики Казахстан "О занятости населения" и дополненные актами местных исполнительных органов, как испытывающие затруднения в трудоустройстве и требующие социальной защиты.
3. Порядок организации социальных рабочих
мест и трудоустройства на них безработных
5. Социальные рабочие места организуются специально для безработных граждан района из целевых групп населения до шести месяцев по договорам между государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Качирского района" и работодателями.
6. При отборе предприятий, предпочтение отдается предприятиям и организациям, гарантирующим в дальнейшем постоянное трудоустройство принятых на социальные рабочие места работников.
7. Принятые предприятиями и организациями безработные граждане на социальные рабочие места на основе индивидуальных трудовых договоров, снимаются с учета уполномоченного органа по вопросам занятости.
8. Размер оплаты труда принятых работников на социальные рабочие места, устанавливается работодателем в соответствии с законодательством Республики Казахстан о труде, о пенсионном обеспечении и страховании.
4. Источники и условия финансирования
социальных рабочих мест
9. Источники финансирования социальных рабочих мест: средства районного бюджета и средства работодателей.
10. Финансирование социальных рабочих мест за счет средств районного бюджета осуществляется по программе 002 "Программа занятости" подпрограмме 103 "Расширение программы социальных рабочих мест и молодeжной практики за счeт целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета".
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением акимата Качирского района Павлодарской области от 29.07.09 N 216/7.
11. Уполномоченный орган по вопросам занятости населения заключает с работодателями договор по возмещению за счет средств районного бюджета 50 % от установленной заработной платы работника, принятого на социальное рабочее место, но не более установленной законодательством РК минимальной заработной платы.
12. Перечисление бюджетных средств на компенсацию части оплаты труда работников, принятых на социальные рабочие места, производятся на расчетные счета работодателей.
5. Контроль за организацией и
финансированием социальных рабочих мест
13. Контроль за соблюдением настоящей Инструкции осуществляется государственными органами в установленном законодательством порядке.