2010-2012 жылдарға арналған мемлекеттік орман қорында соның ішінде ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орманды пайдаланғаны үшін төлем ставкалары туралы
Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2009 жылғы 29 желтоқсандағы N 20/7 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 20 қаңтарда N 1737 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 06.01.2015 N 2.1-11/05 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 06.01.2015 N 2.1-11/05 хаты).
Қазақстан Республикасының «Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 99-ІV Кодекстің 506-бабының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы 2003 жылғы 8 шілдедегі № 477 Орман Кодексінің 14-бабына, 2010 жылғы 26 қарашадағы № 730 Қазақстан Республикасындағы орманды үстеме пайдаланудың ережелері, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШТI:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2011.03.15 N 32/14 Шешімімен.
1. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша 2010-2012 жылдарға арналған мемлекеттік орман қорында соның ішінде ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда мемлекеттік орман иеленушісі беретін орман билетінің негізінде орман пайдаланушыларға арналған орманды пайдаланғаны үшін төлем ставкалары 1 қосымшаға сай белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2011.03.15 N 32/14 Шешімімен.
2. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша 2010-2012 жылдарға арналған мемлекеттік орман қорында соның ішінде ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда өз қажеттіліктері үшін жеке тұлғалардың жабайы жемістер, саңырауқұлақтар, жидектер, дәрілік шикізаттар мен басқа жанама орман ресурстарын рұқсат берілген құжатсыз жинау нормалары 2 қосымшаға сай белгіленсін.
3. Осы шешім оны бірінші ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың
ХХ сессиясының төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
Т. Ткаченко
Қ. Едіресов
Облыстық мәслихаттың XX сессиясының
2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 20/7
шешіміне № 1-қосымша
2010-2012 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы бойынша мемлекеттік орман қорында соның ішінде ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орманды пайдаланғаны үшін төлем ставкалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы мәслихатының 2011.03.15 N 32/14 Шешімімен.
р/с №
Орманды пайдалану
және ресурстар
түрі
Орманды пайдаланғаны үшін
төлем ставкалары
1
Шайырды дайындау

О ставках платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в том числе в особо охраняемых природных территориях по Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы
Решение маслихата Северо-Казахстанской области от 29 декабря 2009 года N 20/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 20 января 2010 года N 1737. Утратило силу (письмо маслихата Северо-Казахстанской области от 06.01.2015 N 2.1-11/05)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Северо-Казахстанской области от 06.01.2015 N 2.1-11/05).
В соответствии с пунктом 1 статьи 506 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» от 10 декабря 2008 года № 99-ІV и со статьей 14 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года № 477, Правил побочных лесных пользований в Республике Казахстан от 26 ноября 2010 года № 730, пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148 областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 15.03.2011 N 32/14.
1. Установить ставки платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в том числе в особо охраняемых природных территориях для лесопользователей на основании лесного билета выдаваемого государственным лесовладельцем на 2010-2012 годы по Северо-Казахстанской области согласно приложению 1.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Северо-Казахстанской области от 15.03.2011 N 32/14.
2. Установить нормы сбора физическими лицами без разрешительных документов для собственных нужд дикорастущих плодов, грибов, ягод, лекарственного сырья и иных побочных лесных ресурсов в государственном лесном фонде и в том числе в особо охраняемых природных территориях по Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы согласно приложению № 2.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти дней после его первого официального опубликования.
Председатель XX сессии
областного маслихата
Секретарь областного маслихата
Т. Ткаченко
К. Едресов
Приложение 1
к решению XX сессии областного маслихата
от 29 декабря 2009 года № 20/7
Ставки платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в том числе в особо охраняемых природных территориях по Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Северо-Казахстанской области от 15.03.2011 N 32/14.
№ п/п
Виды лесных пользований
и ресурсов
Ставки платы за
единицу вида ресурсов
1
Заготовка живицы

1 га алаң үшін 913 теңге
әрбір алынған шайыр
центнеріне 1000 теңге
2
Аққайың шырынын
дайындау
1 алаң үшін 456,5 теңге
Әрбір алынған аққайың
шырынының центнеріне төлем
ставкасы 800 теңге
3
Арзан қолды ағаш ресурстарын әзірлеу
3.1
Қабық
Тонна үшін 0,0208 АЕК
3.2
Бұтақшалар
(сыпырғыш,
сыпыртқы, қурай)
Тонна үшін 0,0416 АЕК
3.3
Жапырақтар
Тонна үшін 0,0312 АЕК
3.4
Бүршіктер
кг үшін 0,0208 АЕК
3.5
Түбірлер
Тонна үшін 0,0104 АЕК
3.6
Тамырлар
Тонна үшін 0,0624 АЕК
4
Жанама орман пайдаланудың бөлек түрлері
4.1
Дәрілік өсiмдiктер
мен техникалық
шикiзаттар
1 кг үшін теңге
4.1.1
Шөптер
1 кг үшін 9 теңге

913 тенге за 1 га
площади
За каждый добытый
центнер живицы тенге
1000
2
Заготовка древесного сока
456,5 тенге за 1 га
площади
За каждый добытый
центнер березового
сока 800 тенге
3
Заготовка второстепенных древесных ресурсов
3.1
Кора
0,0208 МРП за тонну
3.2
Ветви (веники, метлы, хворост)
0,0416 МРП за тонну
3.3
Листья
0,0312 МРП за тонну
3.4
Почки
0,0208 МРП за кг
3.5
Пни
0,0104 МРП за тонну
3.6
Корни
0,0624 МРП за тонну
4
Отдельные виды побочных лесных пользований
4.1
Заготовка и сбор
лекарственных растений
и технического сырья

4.1.2
Гүлдер
1 к үшін 9 теңге
4.1.3
Жапырақтар
Сабақтар мен
балауса бұтақ
1 кг үшін 9 теңге
4.1.4
Жеміс және жидектер
1 кг үшін 9 теңге
4.1.5
Түбірлер
1 кг үшін 6 теңге
4.1.6
Бүршіктер
1 кг 6 теңге
4.2
Жеміс және жидектер
(қойбүлдірген,
бүлдірген)
1 кг үшін 16 теңге
4.3
Саңырауқұлақтар
1 кг үшін 12 теңге
4.4
Мүктер
1 тонна үшін 800 теңге
4.5
Орман төсеніші және
түскен ағаштар
1 тонна үшін 800 теңге
4.6
Қамыс
1 тонна үшін 800 теңге
4.7
бақшашылық, бақша
шаруашылығы және
ауыл шаруашылық
дақылдары
1 га үшін жер салығы деңгейінде
4.8
Аң өсіру және марал
өсіру
1 га үшін 512,54 теңге
4.9
МОҚ учаскесінде бір
омартаны
орналастыру
1 дана үшін 00,0 теңге
4.10
Шөп шабу
1 га үшін 00,0 теңге
4.11
Ауыл шаруашылық
малдардың бір басты
жаю
1 бас үшін 00,0 теңге
4.11.1
Ірі қара мал
1 бас үшін 00,0 теңге
4.11.2
Жылқы
1 бас үшін 00,0 теңге
4.11.3
Ірі қара мал төлі
1 бас үшін 00,0 теңге
4.11.4
Ешкі
1 бас үшін 00,0 теңге
4.11.5
Қой
1 бас үшін 00,0 теңге
5
МОҚ учаскелерін
аңшылық шаруашылығы
қажеттігіне, ғылыми
зерттеу, мәдени-
сауықтыру,
рекреациялық,
туристік және спорт
мақсаттарына
пайдалану
5.1
Қысқа мерзімді
орман пайдалануда
рекреациялық,
туристік және спорт
мақсаты үшін
1 адам-күні үшін 0,1 АЕК
5.2
Аң шаруашылығы
қажеттілігі үшін
ұзақ мерзімді
пайдаланғанда
нөлдік төлемақы
мөлшері белгіленеді
1 га үшін 00,0 теңге
5.3
Ғылыми-зерттеу және
мәдени сауықтыру
мақсаты үшін
1 га үшін 198,67 теңге
5.4
Ұзақ мерзімді
рекреациялық,
туристік және спорт
мақсаты үшін
1 га үшін 512,54 теңге
Облыстық мәслихаттың XX сессиясының
2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 20/7
шешіміне № 2-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша 2010-2012 жылдарға арналған мемлекеттік орман қорында соның ішінде ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда өз қажеттіліктері үшін жеке тұлғалардың жабайы жемістер, саңырауқұлақтар, жидектер, дәрілік шикізаттар мен басқа жанама орман ресурстарын жинау нормалары
ҚР АШМ орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің 2004 жылғы 10 қарашадағы № 238 бұйрығымен бекітілген мемлекеттік орман қоры аумағында жанама орманды пайдалану ережесіне сәйкес бекітілген нормалар шегінде өз қажеттіліктері үшін жеке тұлғалардың жабайы жемістер, саңырауқұлақтар, жидектер, дәрілік шикізаттар мен басқа жанама орман ресурстарын жинауға рұқсат беріледі.
р/с №
Орманды пайдалану және
ресурстар түрі
өз қажеттіліктері үшін
жеке тұлғалардың жинау
нормалары, 1 адамға.
1
Жанама орман
пайдаланудың бөлек
түрлері
1.1
Дәрілік өсiмдiктер мен
техникалық шикiзаттар

4.1.2
Травы
9 тенге за 1 кг
4.1.3
Цветки
9 тенге за 1 кг
4.1.4
Листья
Стебли и побеги
9 тенге за 1 кг
4.1.5
Плоды и ягоды
9 тенге за 1 кг
4.1.6
Корни
6 тенге за 1 кг
4.1.7
Почки
6 тенге за 1 кг
4.2
Плоды и ягоды (земляника, костянка)
16 тенге за 1 кг
4.3
Грибы
12 тенге за 1 кг
4.4
Мхи
800 тенге за 1 тонну
4.5
Лесная подстилка и
опавшие листья
800 тенге за 1 тонну
4.6
Камыш
800 тенге За 1 тонну
4.7
Огородничество,
бахчеводство и
выращивание иных
сельскохозяйственных
культур
За 1 га на уровне земельного налога
4.8
Звероводство и
мараловодство
512,54 тенге за 1 га
4.9
За размещение одного
улья на участках ГЛФ
512,54 тенге за 1 улей
4.10
Сенокошение
358,78 тенге за 1 га
4.11
За пастьбу одной головы
сельскохозяйственных
животных
В тенге за 1 голову
4.11.1
Крупно-рогатый скот
2152,68 тенге за 1 голову
4.11.2
Лошадь
2152,68 тенге за 1 голову
4.11.3
Молодняк крупного скота
1076,34 тенге за 1 голову
4.11.4
Коза
1883,60 тенге за 1 голову
4.11.5
Овца
538,17 тенге за 1 голову
5
Пользование участками ГЛФ для нужд охотничьего
хозяйства, научно исследовательских,
культурно-оздоровительных, рекреационных,
туристических и спортивных целей
5.1
Для рекреационных,
туристических и
спортивных целей при
краткосрочном
лесопользовании
0.1 МРП за 1 человеко-день
5.2
Для нужд охотничьего
хозяйства при
долгосрочном
пользовании
устанавливаются нулевые
ставки платы
00,0 тенге за 1 га
5.3
Для научно-
исследовательских и
культурно-
оздоровительных целей
198,67 тенге за 1 га
5.4
Для рекреационных,
туристических и
спортивных целей при
долгосрочном
лесопользовании
512,54 тенге за 1 га
Приложение 2
к решению XX сессии областного маслихата
от 29 декабря 2009 года № 20/7
Нормы сбора физическими лицами без разрешительных документов для собственных нужд, дикорастущих плодов, грибов, ягод, лекарственного сырья и иных побочных лесных ресурсов в государственном лесном фонде и в том числе в особо охраняемых природных территориях по Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы.
В соответствии с правилами побочных лесных пользований на территории государственного лесного фонда Республики Казахстан, утвержденных приказом Комитета лесного и охотничьего хозяйства МСХ РК от 10 ноября 2004 года № 238 разрешается в пределах утвержденных норм сбор без разрешительных документов, для собственных нужд, дикорастущих плодов, грибов, ягод, лекарственного сырья и иных побочных лесных ресурсов.
№ п/п
Виды лесных
пользований и
ресурсов
нормы сбора физическими лицами, без разрешительных документов, для собственных нужд на 1 человека
1
Отдельные виды
побочных лесных
пользований
1.1
Заготовка и сбор
лекарственных
растений и
технического сырья
1.1.1
Травы
10 кг