"Елді мекеннің құрамдас бөліктеріне атаулар беру және қайта атау тәртібін, жер учаскелеріне, ғимараттар мен құрылыстарға реттік нөмірлер беруге қойылатын талаптарды жүргізу жөніндегі ережені бекіту туралы" 2007 жылғы 7 желтоқсандағы № 343 қаулыға толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 29 маусымдағы N 108 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 06 тамызда N 2511 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 04 қаңтардағы N 1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.01.2013 N 1 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-3) тармақшасына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Елді мекеннің құрамдас бөліктеріне атаулар беру және қайта атау тәртібін, жер учаскелеріне, ғимараттар мен құрылыстарға реттік нөмірлер беруге қойылатын талаптарды жүргізу жөніндегі ережені бекіту туралы» Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2007 жылғы 7 желтоқсандағы № 343 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 2469, «Дидар» газетінің 2008 жылғы 26 қаңтардағы № 11 (15920) санында, «Рудный Алтай» газетінің 2008 жылғы 26 қаңтардағы № 11 (18446) санында жарияланған) мынадай толықтыру енгізілсін:
Елді мекеннің құрамдас бөліктеріне атаулар беру және қайта атау тәртібін, жер учаскелеріне, ғимараттар мен құрылыстарға реттік нөмірлер беруге қойылатын талаптарды жүргізу жөніндегі ереже мынадай мазмұндағы 4-1-тараумен толықтырылсын:
«4-1-тарау. Қосымша талаптар
41-1. Жер учаскелеріне, ғимараттар мен құрылыстарға берілген реттік нөмірлер жөніндегі деректер «Мекенжай тіркелімі» ақпараттық жүйесі деректер қорында міндетті тіркелуге жатады.
41.2. Меншік иесі дербес пайдалануға қабылдаған объектілерге:
уақытша құрылыстарға, соның iшiнде маусымдық жұмыстар мен шалғайдағы мал шаруашылығына арналған тұрмыстық үй-жайларға;
жеке үй маңындағы учаскелер аумақтарындағы шаруашылық-тұрмыстық құрылыстарға, бау-бақша серiктестiктерi (қоғамдары) учаскелерiндегi құрылыстарға, үй жанындағы немесе үй iргесiндегi (саяжай) учаскелердегi абаттандыру элементтерiне;
саны екеуден аспайтын автомашинаға арналған жайы бар көлiкжайларға;
шағын сәулеттiк нысандар және аумақтардың қоршауына;
үйлер (ғимараттар) маңындағы ашық спорт алаңдары, тротуарлары, тас төсенiштерiне реттік нөмірлер берілмейді.

О внесении дополнения в постановление от 7 декабря 2007 года № 343 "Об утверждении Правил по ведению порядка присвоения наименований и переименования составных частей населенного пункта, требований к присвоению порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 29 июня 2009 года N 108. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 06 августа 2009 года за N 2511. Утратило силу постановлением акимата Восточно-Казахстанской области от 04 января 2013 года N 1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Восточно-Казахстанской области от 04.01.2013 N 1.
В соответствии с подпунктом 21-3) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Восточно-Казахстанского областного акимата «Об утверждении Правил по ведению порядка присвоения наименований и переименования составных частей населенного пункта, требований к присвоению порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям» от 7 декабря 2007 года № 343 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2469, опубликованное в газетах 26 января 2008 года «Дидар» № 11 (15920), 26 января 2008 года «Рудный Алтай» № 13 (18446) следующее дополнение:
Правила по ведению порядка присвоения наименований и переименования составных частей населенного пункта, требований к присвоению порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям, утвержденные указанным постановлением, дополнить главой 4-1 следующего содержания:
«Глава 4-1. Дополнительные требования
41-1. Данные по присвоенным порядковым номерам земельным участкам, зданиям и сооружениям подлежат обязательной регистрации в базе данных информационной системы «Адресный регистр».
41-2. Порядковые номера не присваиваются объектам принимаемые в эксплуатацию собственником самостоятельно:
временным строениям, включая бытовые помещения для сезонных работ и отгонного животноводства;
хозяйственно-бытовым постройкам на территориях индивидуальных приусадебных участков, постройки на участках садовых и огороднических товариществ (обществ), элементы благоустройства на придомовых территориях или приусадебных (дачных) участках;
гаражам с боксами не более чем на две автомашины;
малым архитектурным формам и ограждениям территорий;
открытым спортивным площадкам, тротуарам, мощениям вокруг зданий (сооружений).

41-3. Осы Ереженің 41-2 тармақшасында көрсетілген объектілердің жеке реттік нөмірі болмайды, бірақ анықтамада тұрақты реттік нөмірі бар жақын орналасқан объектіге қатысты олардың орналасқан жері нақтылануы мүмкін.
41-4. Тиісті бақ қоғамдарын құрайтын бақ және саяжай (бақша) учаскелеріне, көлікжай кооперативтерінің, қоғамдарының құрамына енетін көлікжайларға осы қоғамдардың, коперативтердің басқару органының шешімімен әрбір объектіге жеке реттік нөмір беріледі. Тиісті басқару органдары болмаған жағдайда, аталған объектілерге жеке нөмірлер беруді сәулет органы жүзеге асырады.».
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап 10 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. САПАРБАЕВ

41-3. Объекты, указанные в пункте 41-2 настоящих Правил, не имеют собственного порядкового номера, но справкой может уточняться их местоположение относительно рядом расположенного объекта с постоянным порядковым номером.
41-4. Садовым и дачным (огородным) участкам, составляющим соответствующие садовые общества, гаражам, входящим в состав гаражных кооперативов, обществ, решением органа управления этих обществ, кооперативов каждому объекту присваивается индивидуальный номер. В случае отсутствия соответствующих органов управления присвоение индивидуальных номеров данным объектам осуществляется органом архитектуры.».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                           Б. Сапарбаев