2008 жылғы 20 маусымдағы № 8/71-IV "Семей қаласын көркейту қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2009 жылғы 31 наурыздағы N 16/129-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 30 сәуірде N 5-2-108 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012 жылғы 15 мамырдағы N 5/38-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2012.05.15 N 5/38-V шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы № 155 «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Кодексінің 3-бабы 2-тармағының және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағы 8) тармақшасының негізінде Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2008 жылғы 20 маусымдағы № 8/71-IV «Семей қаласын көркейту Қағидасын бекіту туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2008 жылғы 28 шілдедегі № 5-2-92 болып тіркелген, 2008 жылғы 7 тамыздағы № 32 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
4-тармақта «алғашқы ресми жарияланған күннен бастап» сөздері «алғаш ресми жарияланғаннан кейін» сөздеріне ауыстырылсын.
Семей қаласын көркейту Қағидасында:
1-тармақта «санитарлық тазарту, тазалауды ұйымдастыру, аумақтың тазалығын қамтамасыз ету» сөзі алынып тасталсын;
4-тармақтың 9) тармақшадағы «және санитарлық тазарту» сөздері алынып тасталсын;
52-тармақта «тыйым салынады» сөзі «жол берілмейді» сөзіне ауыстырылсын;
57-тармақта «урналар орнату міндетті» сөзі «урналар орнатылады» сөзімен ауыстырылсын;
60-тармақта «орындауы керек» сөзі «рәсімделеді» сөзімен ауыстырылсын;
62-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«62. Кідіртуге болмайтын, жол жабындарын ашу, көшелерді, алаңдарды және жалпы қолданыстағы басқа орындарды қазуды қалпына келтіруді қажет ететін инженерлік желілердің апаты кезінде осы орынға уәкілетті органның өкілдерін шақыру керек. Жұмыс өндірісін бастауға тек жұмыс өндірісіне рұқсат алғаннан кейін ғана жіберіледі. Заңды және жеке тұлғалар меншік нысанына қарамастан, апаттың бөгетсіз жоюын қамтамасыз ету үшін апатты жұмыстар өндірісі орнындағы қандай да бір жиналған мүлік немесе материалдары бар учаскілерді босатуға көмектесулері қажет.
Қаланың негізгі маңызды нысандарының тіршілігін қамтамасыз ету үшін, шұғыл түрде апатты жоюды қажет ететін уәкілетті орган өкілінің қатысуымен, рұқсатты рәсімдемеусіз апатты жоюға кірісуге жіберіледі, артынан 24 сағат ішінде жұмыс өндірісіне рұқсатты рәсімдеуі керек.»;
63-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение от 20 июня 2008 года № 8/71-IV "Об утверждении Правил благоустройства города Семей"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 31 марта 2009 года N 16/129-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 30 апреля 2009 года за N 5-2-108. Утратило силу решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 15 мая 2012 года N 5/38-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 15.05.2012 N 5/38-V.
На основании пункта 2 статьи 3 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года № 155 «Об административных правонарушениях» и подпункта 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 20 июня 2008 года № 8/71-IV «Об утверждении Правил благоустройства города Семей» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 июля 2008 года за № 5-2-92, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 7 августа 2008 года № 32) следующие изменения и дополнения:
В пункте 4 слова «со дня его первого официального опубликования» заменить словами «после дня его первого официального опубликования».
В Правилах благоустройства города Семей:
в пункте 1 слова «санитарной очистки, организации уборки, обеспечения чистоты территории» исключить;
в подпункте 9) пункта 4 слова «и санитарной очистке» исключить;
в пункте 52 слово «запрещается» заменить словом «не допускается»;
в пункте 57 слова «Обязательна установка урн» заменить словами «Устанавливаются урны»;
в пункте 60 слова «должны быть выполнены» заменить словом «оформляются»;
пункт 62 изложить в новой редакции:
«62. При авариях инженерных сетей, требующих безотлагательного производства восстановительных работ, вскрытие дорожных покрытий, разрытие улиц, площадей и других мест общего пользования, необходимо вызывать на место представителей уполномоченного органа. К производству работ допускается приступить только после получения разрешения на производство работ. Юридические и физические лица, независимо от форм собственности, имеющие какой-либо складированный материал или какое-либо имущество, в месте производства аварийных работ, должны содействовать освобождению занятых участков, для обеспечения беспрепятственного устранения аварий.
Для обеспечения жизнедеятельности особо важных объектов города, требующих немедленной ликвидации аварий, допускается приступить к их устранению без оформления разрешения в присутствии представителей уполномоченного органа, с последующим оформлением разрешения на производство работ в течение 24 часов.»;
пункт 63 изложить в новой редакции:

«63. Құрылыс немесе инженерлік желілерді, жолдарды, жаяужолдарды және қала шаруашылығындағы басқа да элементтерді қайта құру бойынша жұмыс жоспарлаған заңды және жеке тұлғалар, осы жөнінде уәкілетті органға жоспарланған жылдың алдыңғы жылында 15 қарашаға дейін және қайталанба түрде жоспарланған жылдың 1 наурызына дейін қажетті сызбалардың қосымшаларымен жұмыс өндірісінің мерзімін көрсете отырып, уәкілетті органға тапсырыс береді.»;
66-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«66. Қала шаруашылығының элементі, объекті рұқсатта көрсетілген жұмыс мерзімінің аяқталуына дейін қажетті жағдайға келтіруі керек. Мерзімі өткен рұқсат бойынша атқарылған жұмыстар өз еркімен қазған деп есептеледі.»;
91-тармақта «орындаулары қажет» сөздері «орындайды» сөзімен ауыстырылсын;
92-тармақта:
1) тармақшадағы «(бояу, әр түрлі материалдармен қаптау және басқалар)» сөздері «(ғимараттың сәулеттік келбетіне сәйкес)» сөздерімен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы «және басқаларды» сөздері алынып тасталсын;
5) тармақшадағы «және басқалар» сөздері алынып тасталсын, «жаяужолдарды және жасыл желектерді құру» сөздерімен толықтырылсын;
95-тармақта «су өткізбейтін» сөзі «асфальтты бетонды» сөзімен ауыстырылсын;
101-тармақта:
9) тармақшадағы «және басқа бөлінбеген жерлерге» сөздері «,аялдама павильондарында, бетонды және темір қоршауларда» сөздерімен ауыстырылсын;
10) тармақшадағы «қоқыстар мен жапырақтар» сөздері «ҚТҚ, түскен жапырақтар, кесілген бұтақтар» сөздерімен ауыстырылсын;
26) тармақшадағы «жасыл желектер аумағында:» сөздері «жасыл желегі бар орындарда (көгалдар, ағаштар, гүлзарлар):» сөздерімен ауыстырылсын;
26) тармақшаның алтыншы азат жолындағы «және тағы басқаларды» сөздері «жарнамалық тақталарды және көрсеткіштерді, қоршауларды» сөздерімен ауыстырылсын;
26) тармақшаның тоғызыншы азат жолы «жалпы қолданыстағы жерлердегі (жаяужолдар, жүргін бөлігі, жасыл аумақ) сөздерімен толықтырылсын»;
102-тармағы 3) тармақшасымен келесі мазмұнда толықтырылсын:
«3) Объектілерді салу сапасына мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын органдар».
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сесиясының
төрағасы                                      Н. Фесенко
Қалалық мәслихаттың хатшысы                   Қ. Мирашев

«63. Юридические и физические лица, планирующие работы по строительству или реконструкции инженерных сетей, дорог, тротуаров и других элементов городского хозяйства, письменно уведомляют уполномоченный орган об этом до 15 ноября в предшествующем к планируемому году и повторно до 1 марта в планируемом году подают заявку в уполномоченный орган с указанием сроков производства работ с приложением необходимых чертежей»;
пункт 66 изложить в новой редакции:
«66. Объект, элемент городского хозяйства, приводится в надлежащее состояние к окончанию срока работ, указанному в разрешении. Работы по просроченному разрешению считаются самовольным разрытием.»;
в пункте 91 слова «должны выполнить» заменить словом «выполняют»;
в пункте 92:
в подпункте 1) слова «(окраска, облицовка различными материалами и прочее)» заменить словами «(в соответствии с архитектурным обликом здания)»;
в подпункте 4) слова «и прочее» исключить;
в подпункте 5) слова «и прочее» исключить, дополнить словами «устройство тротуаров и зеленой зоны;»;
в пункте 95 слово «водонепроницаемым» заменить словом «асфальто-бетонным»;
в пункте 101:
в подпункте 9) слова «и в других, не отведенных местах», заменить словами «остановочных павильонах, бетонных и металлических ограждениях»;
в подпункте 10) слова «мусор, листья» заменить словами «ТБО, опавшие листья, спиленные ветки»;
в подпункте 26) слова «на территории зеленых насаждений:» заменить словами «в местах, имеющих зеленые насаждения (газоны, деревья, цветники):»;
в шестом абзаце подпункта 26) слова «и т.п.» заменить словами «рекламных щитов и указателей, ограждений»;
девятый абзац подпункта 26) дополнить словами «на землях общего пользования (тротуары, проезжая часть, зеленая зона)»;
пункт 102 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
«3) Органы, осуществляющие государственный архитектурно-строительный контроль за качеством строительства объектов.».
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата                           Н. Фесенко
Секретарь городского
маслихата                                      К. Мирашев