Салық салу мақсаттары үшін жерлерді зоналау негізінде жер салығының базалық ставкасын түзету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының XIV сессиясының 2009 жылғы 29 қаңтардағы № 14/6-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласының әділет басқармасында 2009 жылғы 6 ақпанда № 5-4-106 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 30 қарашадағы № 49/5-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 30.11.2020 № 49/5-VI шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы (Салық кодексі) Кодексінің 510-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер Кодексінің 8 - бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 – бабына сәйкес Риддер қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 12.03.2018 № 19/15-VI шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Риддер қаласының жерлеріне базалық салық ставкаларын түзету бекітілсін.
Жер төлімдері үшін жер салығының базалық салық ставкасы:
І зонаны – 50%-ға көтеру;
ІІ зонаны – 40%-ға көтеру;
ІІІ зонаны – 45%-ға көтеру;
ІV зонаны – 35%-ға көтеру;
V зонаны – 15%-ға көтеру;
VІ зонаны – 30%-ға көтеру;
VІІ зонаны – 10%-ға көтеру;
VІІІ зонаны – 20%-ға көтеру;
ІХ, Х, ХІ, ХІІ зонаны – 0%.
2. Алып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 14.07.2015 № 36/9-V шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
3. Алып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 14.07.2015 № 36/9-V шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
4. Риддер қаласы елді мекендердің жерлеріне базалық салық ставкаларын түзету бекітілсін (үй маңындағы учаскелерді алмағанда).
Жер төлімдері үшін жер салығының базалық салық ставкасы:
І зонаны – 50%-ға көтеру;
ІІ зонаны – 40%-ға көтеру;
ІІІ зонаны – 30%-ға көтеру;
ІV зонаны – 20%-ға көтеру;
V зонаны – 10%-ға көтеру;
VІ зонаны – 0%;
VІІ зонаны – 10%-ға төмендету;
VІІІ зонаны – 20%-ға төмендету;
ІХ зонаны – 30%-ға төмендету;
Х зонаны – 40%-ға төмендету.

О корректировке базовых ставок земельного налога на основании зонирования земель для целей налогообложения
Решение XIV сессии Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 29 января 2009 года № 14/6-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Риддера Восточно-Казахстанской области 6 февраля 2009 года № 5-4-106. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 30 ноября 2020 года № 49/5-VI
Сноска. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.11.2020 № 49/5-VI (вводится в действие с 01.01.2021).
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 2 статьи 8 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.03.2018 № 19/15-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить корректировку базовых налоговых ставок на земли города Риддера.
Базовую налоговую ставку земельного налога для земельных участков:
I зоны – увеличить на 50%;
II зоны – увеличить на 40%;
III зоны – увеличить на 45%;
IV зоны – увеличить на 35%;
V зоны – увеличить на 15%;
VI зоны – увеличить на 30%;
VII зоны – увеличить на 10%;
VIII зоны – увеличить на 20%;
IX, X, XI, XII зоны – 0%.
2. Исключен решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.07.2015 № 36/9-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Исключен решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 14.07.2015 № 36/9-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Утвердить корректировку базовых налоговых ставок на земли населенных пунктов города Риддера (за исключением придомовых земельных участков).
Базовую налоговую ставку земельного налога для земельных участков:
I зоны – увеличить на 50%;
II зоны – увеличить на 40%;
III зоны – увеличить на 30%;
IV зоны – увеличить на 20%;
V зоны – увеличить на 10%;
VI зоны – 0%;
VII зоны – уменьшить на 10%;
VIII зоны – уменьшить на 20%;
IХ зоны – уменьшить на 30%;
X зоны – уменьшить на 40%.

5. Риддер қаласы елді мекендерінен сыртта жатқан өнеркәсіп жерлеріне базалық салық ставкаларын түзету бекітілсін.
Жер төлімдері үшін жер салығының базалық салық ставкасы:
І зонаны – 20%-ға көтеру;
ІІ зонаны – 20%-ға төмендету.
6. Осы шешімге сәйкес Риддер қаласы бойынша Салық басқармасы, Риддер қаласы жер қатынастары бөлімінің келісімі бойынша салық салу кезінде заңды және жеке тұлғаларға базалық салық ставкаларын түзетуді қолдансын.
7. Мәслихаттың 08.12.2004 жылғы № 12/10-ІІІ "Салық салу мақсаттары үшін жерлерді зоналаудың негізінде жер салығының базалық ставкасын түзету туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 22.12.2004 ж. № 2086 тіркелген) күшін жойды деп саналсын.
8. Шешім оның бірінші ресми түрде жарияланған күннен соң он күнтізбелік күннің аяқталуы бойынша қызметіне енеді.
Кезекті сессияның төрағасы Ж.ДЮСУПОВ
Қалалық мәслихат хатшысы А.ЕРМАКОВ

5. Утвердить корректировку базовых налоговых ставок на земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов города Риддера.
Базовую налоговую ставку земельного налога для земельных участков:
I зоны – увеличить на 20%;
II зоны – уменьшить на 20%.
6. Налоговому управлению по городу Риддеру, по согласованию с Отделом земельных отношений города Риддера, при налогообложении юридических и физических лиц применять корректировку базовых налоговых ставок согласно настоящего решения.
7. Решение маслихата от 08.12.2004 года № 12/10-III "О корректировке базовых ставок земельного налога на основании зонирования земель для целей налогообложения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2086 22.12.2004 г.) считать утратившим силу.
8. Решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной сессии Ж. Дюсупов
Секретарь городского маслихата А. Ермаков