2009 жылы Бородулиха ауданы бойынша азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеуді өткізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы әкімінің 2009 жылғы 13 ақпандағы N 10 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 16 ақпанда N 5-8-77 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы әкімінің 2009 жылғы 31 наурыздағы N 14 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы әкімінің 31.03.2009 N 14 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Жалпыға бірдей әскери міндеттемелік және әскери қызмет туралы» Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Заңының 33-бабының 1-тармағының 13-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы № 371 «Қазақстан Республикасында әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу тәртібі туралы ережесін бекіту туралы» қаулысының 2-тарауына сәйкес, жасөспірімдерді әскери есепке алу, олардың санын анықтау, әскери қызметке жарамдылығын, жалпы білімдік деңгейін, алған мамандықтарын және дене даярлықтарын анықтау мақсатында Бородулиха ауданының әкімі Ш Е Ш Т І:
1. Қорғаныс істері жөніндегі бөлімнің бастығы (С. Д. Сатыбалдиев) (келісім бойынша):
1) тіркеуге алынатын 17 жасқа толған және аудан аумағында уақытша немесе үнемі тұратын тіркеуден өтпеген жасөспірімдерді 2009 жылдың қаңтарынан наурыз айына дейін шақыру учаскесіне тіркеуді өткізу;
2) тіркелуге жататындар санынан, алғашқы әскери дайындықты оқу орындарында оқымайтын азаматтардан оқыту пункттеріне тапсыру үшін топ жасақтасын;
3) әскери оқу орындарына үміткерлерді іріктеу жұмыстарын жүргізу ұсынылсын.
2. Шақыру учаскесіне тіркелуші азаматтардың санына сәйкес қажетті техникалық жұмысшылар саны бекітілсін (1-қосымша).
3. Азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеу жөніндегі комиссия келесі құрамда бекітілсін:
1) Сатыбалдиев Сатбек Джакипұлы – аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімнің бастығы, комиссия төрағасы (келісім бойынша);
2) Атаева Рыскүл Абузарқызы - аудан әкімінің орынбасары, комиссия төрағасының орынбасары.
Комиссия мүшелері:
3) Будумбаев Кумарбек Сиязұлы – Бородулиха ауданының ішкі істер бөлімі бастығының орынбасары (келісім бойынша);
4) Попп Савидж Умутовна – дәрігерлік комиссияның аға дәрігері (келісім бойынша);
5)Толыбова Юлия Абытолыбовна - медбике,комиссия хатшысы (келісім бойынша).

О проведении приписки граждан к призывному участку по Бородулихинскому району в 2009 году
Решение акима Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 13 февраля 2009 года N 10. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 16 февраля 2009 года за N 5-8-77. Утратило силу решением акима Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 31 марта 2009 года N 14
Сноска. Утратило силу решением акима Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 31.03.2009 N 14.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе», подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», главы 2 постановления Правительства Республики Казахстан № 371 от 5 мая 2006 года «Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан», в целях принятия юношей на воинский учет, определение их количества, степени годности к воинской службе, установление общеобразовательного уровня, полученной специальности и уровня физической подготовленности Аким Бородулихинского района Р Е Ш И Л:
1. Рекомендовать начальнику отдела по делам обороны (С. Д. Сатыбалдиев) (по согласованию):
1) в период с января по март 2009 года провести приписку к призывному участку, юношей, проживающих постоянно или временно на территории района, которым в год приписки исполняется 17 лет, а также не прошедших приписку ранее;
2) укомплектовать группы из числа граждан подлежащих приписке, не проходящих курсы начальной военной подготовки в учебных заведениях для передачи их на учебный пункт;
3) проводить работы по отбору кандидатов в военно-учебные заведения.
2. Исходя из количества граждан, подлежащих приписке к призывному участку, утвердить количество технических работников, необходимых для проведения приписки (приложение 1).
3. Утвердить состав комиссии по приписке граждан к призывному участку в следующем составе:
1) Сатыбалдиев Сатбек Джакипович – начальник отдела по делам обороны, председатель комиссии (по согласованию);
2) Атаева Рыскуль Абузаровна - заместителя акима района,
заместитель председателя призывной комиссии.
Члены комиссии:
1) Будумбаев Кумарбек Сиязович – заместитель начальник районного отдела внутренних дел (по согласованию);
2) Попп Савидж Умутовна – старший врач медицинской комиссии (по согласованию);
3) Толыбова Юлия Абытолыбовна – медицинская сестра, секретарь комиссии (по согласованию).

4. Шақыру учаскесіне тіркеу жөніндегі комиссияның жұмыс кестесі (2-қосымша) және анализ тапсыру кестесі (3-қосымша) бекітілсін.
5. “Бородулиха ауданының АМБ” ҚКММ директорын ұсынсын (У. М. Эфендиев) (келісім бойынша):
1) тіркеуге шақырылатын азаматтарды медициналық тексеруден өткізу үшін шақыру учаскесінің комиссиясына Жезкент кентінің учаскелік ауруханасы, Нова-Шульба селосының учаскелік ауруханасының ғимараттарын пайданалуға беру;
2) тіркеу комиссиясы жіберген азаматтарды кезектен тыс және сапалы тексеруден өтуін қамтамасыз ету;
3) флюорографиядан өтуді, сараптамаға қан, несеп тапсыруды, микрореакцияға, топты анықтауға қан тапсыруды, ЭКГ жасауды қамтамасыз ету;
4) тіркелуге жататын азаматтардың денсаулығын қосымша тексеру үшін төсектер резервін қамтамасыз ету;
5) тексерулер тіркеу комиссиясы бекіткен мерзім ішінде өткізу ұсынсын.
6. Меншік және бағыну нысанына қарамастан білім беру ұйымдары мен басқа да ұйымдардың басшыларына:
1) тіркелуге жататын азаматтарды тіркеу комиссиясына келуі туралы дер кезінде құлақтандыру және келуін қамтамасыз ету;
2) тіркелуге жататын азаматтарды Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Жалпыға бірдей әскери міндеттемелік және әскери қызмет туралы» Заңының негізінде стационарлық тексеруден, сондай-ақ, амбулаториялық сараптама тапсыру үшін жұмыстан босатсын, іс сапарлардан, еңбек демалыстарынан шақыртып алу ұсынсын.
7. Ауылдық және кенттік округтердің әкімдері:
1) тіркелуге жататын азаматтарға жеке шақыру қағазын тапсырсын және олардың аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімнің белгілеген күндерінде тіркеу комиссиясына келулерін қамтамасыз етсін;
2) тіркелуге жататын азаматтарды шақыру пунктіне жеткізуге жолбасшы және көлік тауып берсін;
3) тіркелуге жататын азаматтарды шақыру пунктіне аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімнің жоспары бойынша, жергілікті бюджет есебінен жеткізсін;
8. Аудандық ішкі істер бөлімінің бастығына (Д. Б. Ибраев) (келісім бойынша):
1) аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімді бұрын сотталған, жазасын өтеп шыққан, тергеуде болып табылатын шақырылушылар туралы ақпараттандру;
2) әскери міндеттемеліктен жалтарған азаматтарды іздестіру жүргізіп, оларды қорғаныс істері жөніндегі бөлімге жеткізу;
3) комиссия жұмысы кезінде қоғамдық тәртіптің сақталуын ұйымдастыру ұсынсын.
9. Аудандық білім беру бөлімінің бастығы (м.а. А. А. Шпилькина):
1) білім беру үйымдарынан аудандық қорғаныс істері жөніндегі бөлімге тіркелуге жататын азаматтардың мінезін сипаттайтын құжаттарды тапсыруды ұйымдастырсын;
2) ауылдық және кенттік округтердің әкімдерімен бірігіп, оқу орындарында алғашқы әскери дайындықтан өтпеген азаматтар үшін алғашқы әскери дайындық пунктерін ұйымдастырсын.

4. Утвердить график работы комиссии по приписке (приложение 2) и график сдачи анализов (приложение 3).
5. Рекомендовать Директор КГКП «РМО Бородулихинского района» (Эфендиев У. М.) (по согласованию):
1) выделить на период проведения комиссии к призывному участку помещение Жезкентской ГУБ, Ново-Шульбинской СУБ, для проведения медицинского освидетельствования граждан, подлежащих приписке;
2) обеспечить качественное и внеочередное обследование граждан, подлежащих приписке, по направлению комиссии по приписке к призывному участку;
3) обеспечить проведение флюорографии, сдачу анализов крови, мочи, крови на микро реакцию, на группу, на ЭКГ;
4) обеспечить резерв коек для проведения дополнительного исследования здоровья граждан, подлежащих приписке;
5) исследования проводить в сроки, установленные комиссией по приписке.
6. Рекомендовать руководителям организаций образования и иных организаций независимо от форм собственности и подчинения:
1) обеспечить своевременное оповещение и явку граждан, подлежащих приписке на комиссию по приписке;
2) граждан, подлежащих приписке, освободить от работ, занятий, отозвать из командировок, отпусков для стационарного обследования, а также для сдачи амбулаторного анализа на основании Закона Республики Казахстан № 74 от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе».
7. Акимам сельских и поселковых округов:
1) вручить персональные повестки гражданам, подлежащим приписке и обеспечить их явку на комиссию по приписке в дни, указанные отделом по делам обороны;
2) организовать сопровождающих и транспорт для доставки граждан подлежащих приписке на призывной пункт;
3) доставку граждан, подлежащих приписке, производить по плану отдела по делам обороны, из средств местного бюджета.
8. Рекомендовать начальнику районного отдела внутренних дел (Ибраев Д. Б.) (по согласованию):
1) информировать отдел по делам обороны о ранее судимых гражданах, подлежащих приписке к призывному участку, отбывающих наказания, находящихся под следствием;
2) проводить розыск лиц, уклоняющихся от воинской обязанности и доставлять их в отдел по делам обороны;
3) в период проведения комиссии организовать обеспечение общественного порядка.
9. Начальнику отдела образования (и.о. Шпилькина А. А.):
1) организовать предоставление из организации образования в отдел по делам обороны характеризующие материалы на граждан, подлежащих приписке;
2) совместно с акимами сельских и поселковых округов организовать учебные пункты для лиц, не проходящих НВП в учебных заведениях.

10. Аудандық қаржы бөлімінің бастығы (Ш. А. Алпыспаева) және аудандық экономика және бюджеттік жаспарлау бөлімінің бастығы (Н. А. Афанасьева):
1) шақыру учаскесінде тіркеуді ұйымдастыру мен өткізу үшін қорғаныс істері жөніндегі бөлімді 2009 жылға бекітілген бюджет қаржысы есептемесі мөлшерінде қаржыландырсын (4 қосымша).
11. Осы шешімнің орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Р. А. Атаеваға жүктелсін.
12. “2008 жылы Бородулиха ауданы бойынша азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеуді өткізу туралы” 2008 жылғы 12 ақпандағы № 10 қаулысы күшін жойды деп танылсын.
13. Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                         Т. Қасымов
Бородулиха ауданы әкімінің
13 ақпандағы 2009 жылғы
№ 10 шешіміне
1 қосымша
Тіркеуді ұйымдастыру және өткізу үшін қажетті техникалық жұмысшылар санының
ЕСЕБІ
Тіркелушілердің жеке істерін рәсәмдеу - 3 адам.
тіркелушілермен әңгіме, жеке ісиерін нақтылау, жеке істерін рәсімдеу - 30 минут.
Күніне қабылданатындар саны - 50 адам.
7 сағаттық жұмыс күнінде қажетті техникалық жұмысшылар саны:

10. Начальнику отдела финансов (Алпыспаева Ш. А.) и начальнику отдела экономики (Кабдрахманов Е. Е.):
1) выделить необходимое для организации и проведения приписки, финансирование отдела по делам обороны в пределах утвержденного бюджета на 2009 год (приложение 4) расчет денежных средств.
11. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Атаеву Р. А..
12. Постановление от 12 февраля 2008 года № 10 «О проведении приписки граждан к призывному участку по Бородулихинскому району в 2008 году», зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-53, признать утратившим силу.
13. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции и вводится в действие по истечении 10 календарных дней  после первого  официального опубликования.
Аким района                                Т. Касымов
Приложение 1
к решению акима района
№ 10 от 13 февраля 2009 г.
Р А С Ч Е Т
количества технических работников, необходимых
для организации и проведения приписки.
Оформление личных дел приписников – 3 человека.
Беседа с приписником, уточнение личного дела, оформление личного дела – 30 минут.
В день принимается – 50 человек.
Необходимо тех. работников при 7 часовом рабочем дне

50 49 15
Жезкент ҚУА
46
Новошульба АУА
50
Бородулиха ауданы әкімінің
13 ақпандағы 2009 жылғы
№ 10 шешіміне
4 қосымша
Бородулиха ауданындн тіркеуді ұйымдастыру және өткізу үшін қажетті ақша қаражатының
ЕСЕБІ
2009 жылы тіркеуді өткізу үшін барлығы 700 000 теңге қажет, соның ішінде барлық түрлер бойынша шығындар:
1. Көлік қызметі - 250 000 теңге;
2. Байланыс қызметі - 40 000 теңге;
3. Басқа тауарлар (жанармай, кеңсе тауарлары және басқалар) сатып алу - 150 000 теңге;
4. Басқа қызметтер (дәрігерлерге еңбекақы, техникалық жұмысшыларға еңбекақы, дәрігерлік тексеру және т.б) - 698 000 теңге;
5. Іссапар шығындары -20 000 теңге.
Қорғаныс істері жөніндегі
бөлім бастығы                                С. Сатыбалдиев

50 49 15
В Жезкентской ПУБ
46
В Новошульбинской СУБ
50
Приложение 4
к решению акима района
№ 10 от 13 февраля 2009 г.
Р А С Ч Е Т
денежных средств, необходимых
для организации и проведения приписки
в Бородулихинском районе.
Всего необходимо денежных средств для приведения приписки в 2009 году 700 000 тенге, в том числе по видам расходов:
1. Транспортные услуги - 250 000 тенге,
2. Услуги связи - 40 000 тенге,
3. Приобретение прочих товаров
(бензин, канцелярские товары и другие) – 150 000 тенге,
4. Прочие услуги (заработная плата врачам, заработная плата техническим работникам, медицинские обследование и т.д.) – 698 000 тенге,
5. Командировочные расходы – 20 000 тенге.
Начальник отдела по делам обороны               С. Сатыбалдиев