Отын алуға әлеуметтік көмек көрсету бойынша Нұсқауды бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы N 20/7-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Глубокое аудандық Әділет басқармасында 2009 жылғы 26 қаңтарда N 5-9-121 тіркелді. Күші жойылды - Глубокое аудандық мәслихатының 2012 жылғы 27 маусымдағы N 6/5-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Глубокое аудандық мәслихатының 2012.06.27 N 6/5-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7,  18баптарын, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабын, «Кейбір санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмектің мөлшері туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 16 қазандағы № 15/209-IV шешімін, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2515 болып тіркелген, 2009 жылғы 17 қарашадағы № 199-200 «Дидар», 2009 жылғы 18 қарашадағы № 183 «Рудный Алтай» газеттерінде жарияланған, басшылыққа алып, Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Отын алуға әлеуметтік көмек көрсету бойынша қосымша беріліп отырған Нұсқау бекітілсін.
2. Осы шешім оның бірінші ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  А. Бурдаков
Глубокое аудандық
мәслихатының хатшысы            А. Брагинец
Глубокое аудандық мәслихатының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 20/7-IV шешімімен
бекітілген
Отын алуға әлеуметтік көмек көрсету бойынша
Нұсқау
1. Жалпы ережелері
1. Осы Нұсқау «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының,  «Кейбір санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмектің мөлшері туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 16 қазандағы № 15/209-IV шешімінің негізінде жасалған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2515 болып тіркелген, 2009 жылғы 17 қарашадағы № 199-200 «Дидар», 2009 жылғы 18 қарашадағы № 183 «Рудный Алтай» газеттерінде жарияланған.
2. Отын алуға әлеуметтік көмек Глубокое ауданының ауылды елді мекендерінде тұрып және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының мамандарына беріледі (әрі қарай мәтін бойынша - әлеуметтік көмек).
Әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттың мемлекеттік ұйымдарының мамандарына біржолғы әлеуметтік көмек жыл сайын 7200 (жеті мың екі жүз) теңге ақшалай төлем түрінде көрсетіледі.
Әлеуметтік көмек денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдарының мамандарына Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының шешімімен белгіленген көлемде көрсетіледі.

Об утверждении Инструкции по оказанию социальной помощи на приобретение топлива
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2009 года N 20/7-IV. Зарегистрировано управлением юстиции Глубоковского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 26 января 2010 года за N 5-9-121. Утратило силу - решением Глубоковского районного маслихата от 27 июня 2012 года N 6/5-V
Сноска. Утратило силу - решением Глубоковского районного маслихата от 27.06.2012 N 6/5-V.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Руководствуясь статьями 718 Закона Республики Казахстан «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 16 октября 2009 года № 15/209-IV «О размере социальной помощи некоторым категориям граждан», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2515, опубликовано в газетах от 18 ноября 2009 года № 183 «Рудный Алтай», от 17 ноября 2009 года № 199-200 «Дидар», Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по оказанию социальной помощи на приобретение топлива.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии              А. Бурдаков
Секретарь Глубоковского
районного маслихата              А. Брагинец
Утверждена
решением Глубоковского
районного маслихата
от 24 декабря 2009 года № 20/7-IV
Инструкция
по оказанию социальной помощи на приобретение топлива
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана на основании Закона Республики Казахстан «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 16 октября 2009 года № 15/209-IV «О размере социальной помощи некоторым категориям граждан», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2515, опубликовано в газетах от 18 ноября 2009 года № 183 «Рудный Алтай», от 17 ноября 2009 года № 199-200 «Дидар».
2. Социальная помощь на приобретение топлива предоставляется специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах Глубоковского района (далее по тексту - социальная помощь).
Социальная помощь специалистам государственных организаций социального обеспечения, образования, культуры и спорта оказывается ежегодно в виде единовременной денежной выплаты в размере 7200 (семь тысяч двести) тенге.
Социальная помощь специалистам государственных организаций здравоохранения оказывается в размере установленном решением Восточно-Казахстанского областного маслихата.

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 2011.06.22 № 30/7-IV (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Негізсіз төленген әлеуметтік көмектің сомасы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қайтарылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 2011.06.22 № 30/7-IV (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Әлеуметтік көмекті тағайындау
4. Әлеуметтік көмекті жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі тағайындайды.
Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне келесі құжаттарды беріледі:
әлеуметтік көмекті тағайындау туралы арыз;
жеке тұлғаны куәландыру туралы құжаттың көшірмесі;
мекемеден атқаратын лауазымы туралы анықтама;
азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі немесе тұрғылықты жерін куәландыратын құжат.
5. Осы Нұсқаудың әрекеті таратылатын екі немесе одан да көп тұлғалар бірге тұрған кезде, әлеуметтік көмек олардың әрқайсысына беріледі.
3. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру
6. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру осы мақсаттарға қаржылық жылда қарастырылған бюджеттік қаражаттар есебінен әрекеттегі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Есеп, бақылау және есептілікті жүргізу
7. Әлеуметтік көмекті төлеу бойынша есеп, бақылау және есептілікті жүргізу жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жүктеледі.

Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Глубоковского районного маслихата от 22.06.2011 № 30/7-IV (вводится в действие через 10 дней после опубликования).
3. Необоснованно выплаченная сумма социальной помощи подлежит восстановлению в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 22.06.2011 № 30/7-IV (вводится в действие через 10 дней после опубликования).
2. Назначение социальной помощи
4. Социальная помощь назначается органом занятости и социальных программ.
Для назначения социальной помощи в орган занятости и социальных программ представляются следующие документы:
заявление о назначении социальной помощи;
копия документа удостоверяющего личность;
справка из учреждения о занимаемой должности;
копия книги регистрации граждан или справка о подтверждении места жительства.
5. При проживании совместно двух и более лиц, на которых распространяется действие настоящей Инструкции, социальная помощь предоставляется каждому из них.
3. Финансирование социальной помощи
6. Финансирование социальной помощи осуществляется за счет бюджетных средств, предусмотренных на эти цели в финансовом году в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Ведение учета, контроля и отчетности
7. Ведение учета, контроля и отчетности по выплате социальной помощи возлагается на орган занятости и социальных программ.