Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 20 мамырдағы N 04 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян аудандық әділет басқармасында 2009 жылғы 01 шілдеде N 5-12-88 тіркелді. Күші жойылды - Зырян ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 816 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Зырян ауданы әкімдігінің 2011.12.21 N 816 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31 бабының 1 тармағының 13) тармақшасына,  «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 18-1 бабының, 7 бабының 5-4) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Yкiмeтiнiң 2009 жылғы 6 наурыздағы № 264 қаулысымен бекітілген Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы «Дағдарыстан жаңару мен дамуға» атты Қазақстан халқына жолдауын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Yкiмeтiнiң 2009 жылға арналған іс-қимылының Жоспарын жүзеге асыру мақсатында, әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Тұрғындардың мақсатты топтағы азаматтарын жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру (ары қарай - әлеуметтік жұмыс орындары).
2. Әлеуметтік жұмыс орындары алты айға дейінгі мерзімімен ұйымдастырылады.
3. Әлеуметтік жұмыс орындары жеке меншік нысанына тәуелсіз кәсіпорындарда, мекемелерде және ұжымдарда ұйымдастырылады (ары қарай - жұмыс 6epуші).
4. Әлеуметтік жұмыс орындарын құру ауданның жергілікті атқарушы органдарының шарты негізінде жұмыс берушімен жүзеге асырылады. Келісім шартта жақтардың міндеттері, жұмыс түрі, көлемі, еңбек ақы төлемінің мөлшері мен шарттары, әлеуметтік жұмыс орындарын қаржыландыру мерзімі мен көздері көрсетіледі.
5. Жұмыспен қамту бағдарламасы бойынша әлеуметтік жұмыс орындарына орналасқан жұмыссыздың еңбекақысын төлеуде жұмыс берушінің шығыны Қазақстан Республикасы заңнамасымен бекітілген минималды еңбек ақы төлемінен елу пайыз көлеміне сәйкес келетін жергілікті бюджет қаражатынан, бір бөлігі қайтарылады.
6. Әлеуметтік жұмыс орындарына қабылданған нысаналы топтардан азаматтардың орта еңбек ақы төлемі айына 30000 теңгені құрайды, олардың 15000 теңгесі Республикалық бюджеттен және 15000 теңге жұмыс беруші қаражаты есебінен.
7. Еңбек шарттары Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес әлеуметтік жұмыс орындарына орналастырған жұмыс беруші мен нысаналы топтың азаматының арасында кeлiciлгeн еңбек келісім шартымен анықталады.
8. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынатын жұмыс берушілерді ipiктey ресми ұсыныстардың түcуiнe байланысты кезек тәртібінде жүргізіледі.

Об организации социальных рабочих мест
Постановление Зыряновского районного акимата Восточно-Казахстанской области от 20 мая 2009 года N 04. Зарегистрировано управлением юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 01 июля 2009 года за N 5-12-88. Утратило силу - постановлением акимата Зыряновского района от 21 декабря 2011 года N 816
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Зыряновского района от 21.12.2011 N 816.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 5-4) статьи 7статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», в целях реализации Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы Государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года «Через кризис к обновлению и развитию» (Дорожная карта), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2009 года № 264, акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать социальные рабочие места для трудоустройства граждан из целевых групп населения (далее-социальные рабочие места).
2. Социальные рабочие места организуются сроком до шести месяцев.
3. Социальные рабочие места организуются на предприятиях, в учреждениях и организациях, независимо от форм собственности (далее -работодатель).
4. Создание социального рабочего места осуществляется работодателем на основе договора с местным исполнительным органом района. Договор должен содержать обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест.
5. Расходы работодателя на оплату труда безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место по Программе занятости, частично возмещаются из средств соответствующего местного бюджета, в размере пятидесяти процентов от минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан.
6. Средняя заработная плата граждан из целевых групп, трудоустроенных на социальные рабочие места в рамках "Дорожной карты", будет составлять 30000 тенге, из них 15000 тенге за счет средств Республиканского бюджета, 15000 тенге за счет средств работодателя.
7. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между работодателем и гражданином из целевых групп, трудоустроенным на социальное рабочее место, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
8. Отбор работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, производится в порядке очередности, по мере поступления официальных предложений.

9. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін және 2009 жылғы 1 маусымда шыққан құқық қарым-қатынасына таралған күннен бастап күшіне енеді.
10. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау әкім орынбасары Э.Я. Гейгерге жүктелсін.
Зырян ауданының әкімі                   Р. Мусин

9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 01 июня 2009 года.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Гейгер Э.Я.
Аким Зыряновского района                   Р. Мусин