2010 жылға арналған Зырян ауданы тұрғындарының мақсатты тобын анықтау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 08 желтоқсандағы N 362 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян аудандық әділет басқармасында 2010 жылғы 05 қаңтарда N 5-12-100 тіркелді. Күші жойылды - Зырян ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 25 мамырдағы N 495 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Зырян ауданы әкімдігінің 2011.05.25 N 495 (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2008-2010 жылдарға арналған Зырян ауданы тұрғындарын жұмыспен қамту жүйесін жетілдіру жөніндегі іс-шаралар жоспарын, еңбек нарығындағы жағдайдың және жұмыспен қамту аясында қосымша мемлекеттік кепілдемені қамтамасыз ету есебімен жұмыспен қамтудың мемлекеттік саясатын іске асыру мақсатында, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабының 1 тармағының 13) тармақшасын, «Халықты жұмыспен қамтамасыз ету туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 5 бабының, 7 бабының 2 тармақшасын басшылыққа ала отырып, әкімдік ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2010 жылға арналған Зырян ауданы тұрғындарының келесі мақсатты тобы анықталсын:
1) аз қамтылғандар;
2) жиырма төрт жасқа дейінгі жастар;
3) жиырма төрт жасқа дейінгі балалар үйінің тәрбиеленушілері, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жетім-балалар мен балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелейтін жалғыз басты көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының белгіленген заңнама тәртібінде үнемі күтім мен қадағалауды қажет ететін тұлғаларға қарайтын азаматтар;
6) 50 жастан асқан тұлғалар;
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштер қатарынан босатылған тұлғалар;
9) бас бостандығынан айырылған және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған тұлғалар;
10) оралмандар;
11) мектептерді, кәсіби оқу орындарын, жоғарғы оқу орындарын бітірген түлектер;
12) заңды тұлғадағы жұмыс берушілердің жойылуына немесе жеке тұлғадағы жұмыс берушілердің жұмыстарының аяқталуына, санын және штаттағы жұмысшыларды қысқартуға байланысты жұмыстан босатылған тұлғалар;
13) АИТВ-инфицированды, есірткіге құмар азаматтар;
14) өндірісті ұйымдастырудың өзгеруіне, соның ішінде қайта ұйымдастыру және (немесе) жұмыс көлемінің қысқаруына байланысты толық емес жұмыс күні режимінде жұмыс істейтіндер;
15) еңбекақысы сақталмайтын демалыстағы адамдар;
16) жазғы каникул уақытындағы студенттер;
17) ұзақ уақыт (бір жылдан астам) жұмыс істемейтін тұлғалар.

Об определении целевых групп населения Зыряновского района на 2010 год
Постановление акимата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 08 декабря 2009 года N 362. Зарегистрировано управлением юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 05 января 2010 года за N 5-12-100. Утратило силу - постановлением акимата Зыряновского района от 25 мая 2011 года N 495
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Зыряновского района от 25.05.2011 N 495 (вводится в действие через десять дней после опубликования).
В целях реализации Плана мероприятий по совершенствованию системы занятости населения Зыряновского района на 2008-2010 годы, государственной политики занятости с учетом ситуации на рынке труда и обеспечения дополнительных государственных гарантий в сфере занятости, руководствуясь подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 5, подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения», акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие целевые группы населения по Зыряновскому району на 2010 год:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати четырех лет;
3) воспитанники детских домов, дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица старше 50 лет;
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники школ, профессиональных учебных заведений, организаций высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя-юридического лица, либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) ВИЧ-инфицированные, наркозависимые граждане;
14) лица, занятые в режиме неполного рабочего времени, в связи с изменением в организации производства, в том числе при реорганизации и (или) сокращении объема работ;
15) лица, находящиеся в отпуске без сохранения заработной платы;
16) студенты во время летних каникул;
17) лица, неработающие длительное время (более одного года).

2. «Зырян ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне (Р.З. Оспанова)
1) тұрғындардың мақсатты тобына жататын тұлғаларды уақытша жұмыспен қамту жөніндегі шаралар қабылдасын;
2) тұрғындардың мақсатты тобына жататын тұлғаларды жұмысқа орналастыруға ықпал көрсетсін.
3. Күші жойылды деп есептелсін:
1) "2009 жылға арналған Зырян ауданының мақсатты тобын анықтау туралы" Зырян ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 307 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде № 5-12-82 тіркелген, 2009 жылдың 4 маусымындағы № 22 "День за днем" газетінде жарияланған).
2) "2009 жылға арналған Зырян ауданының мақсатты тобын анықтау туралы" Зырян ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 307 қаулысына қосымшалар енгізу туралы" Зырян ауданы әкімдігінің 2009 жылдың 9 маусымындағы № 45 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Реестрінде № 5-12-89 тіркелген).
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау әкім орынбасары Э.Я. Гейгерге жүктелсін.
5. Аталған қаулы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күннен соң күшіне енеді.
Зырян ауданының әкімі                   Р. Мусин

2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ программ Зыряновского района" (Оспанова Р.З.):
1) принять меры по обеспечению временной занятости лиц, отнесенных к целевым группам населения;
2) обеспечить содействие в трудоустройстве лиц, отнесенных к целевым группам населения.
3. Признать утратившими силу:
1) постановление акимата Зыряновского района 14 апреля 2009 года N 307 "Об определении целевых групп населения Зыряновского района на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5-12-82, опубликовано 4 июня 2009 года в газете "Деннь за днем" № 22);
2) постановление акимата Зыряновского района от 09 июня 2009 года № 45 "О внесении дополнений в постановление акимата Зыряновского района 14 апреля 2009 года N 307 "Об определении целевых групп населения Зыряновского района на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5-12-89).
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Зыряновского района Гейгер Э.Я.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня официального опубликования.
Аким Зыряновского района                   Р. Мусин