Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 5 маусымдағы N 495 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2009 жылғы 16 маусымда N 5-19-99 тіркелді. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 2/83 хаты
Ескерту. Қабылданған мерзімінің бітуіне байланысты күші жойылды - Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2010.01.15 № 2/83 хаты.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабының 1-тармағы 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 7-бабының 5-4) тармақшасы, 18-1 баптарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 наурыздағы № 264 қаулысымен бекітілген, Мемлекеттік басшының 2009 жылғы 6 наурыздағы «Дағдарыстан жаңару мен дамуға» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылға арналған іс-қимыл жоспарын (Жол картасы) іске асыру мақсатында, Шемонаиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың мақсатты топтарынан азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындар (бұдан әрі - әлеуметтік жұмыс орындар) ұйымдастырылсын.
2. Әлеуметтік жұмыс орындар алты ай мерзімге дейін ұйымдастырылады.
3. Әлеуметтік жұмыс орындар меншік нысанына тәуелсіз, кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда ұйымдастырылады (бұдан әрі – жұмыс беруші).
4. Әлеуметтік жұмыс орындарды құруды «Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ-мен (бұдан әрі - Бөлім) келісім-шарт негізінде жұмыс беруші жүзеге асырады.
5. Жұмыспен қамту Бағдарламасы бойынша әлеуметтік жұмыс орнына қабылданған жұмыссызға төленетін еңбекақы бойынша жұмыс берушінің шығындары Қазақстан Республикасының заңнамасымен бекітілген ең төменгі жалақы мөлшерінен елу пайыз көлемінде жергілікті бюджет қаражатынан жартылай өтеледі.
6. «Жол картасы» шеңберінде әлеуметтік жұмыс орындарына қабылданған мақсатты топтардағы азаматтардың орташа еңбекақы көлемі 30 000 теңгені құрайды, оның ішінде 15 000 теңге Республикалық бюджет қаражаттары есебінен, 15000 теңге жұмыс берушінің қаражаты есебінен.
7. Еңбек жағдайы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, әлеуметтік жұмыс орындарына қабылданған мақсатты топтардағы азамат пен жұмыс беруші арасында жасалған еңбек шартымен анықталады.

Об организации социальных рабочих мест
Постановление акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 5 июня 2009 года N 495. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 16 июня 2009 года N 5-19-99. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо акимата Шемонаихинского района от 15 января 2010 года № 2/83
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия -  (письмо акимата Шемонаихинского района от 15.01.2010 № 2/837).
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 5-4) статьи 7, статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», в целях реализации Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы Государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года «Через кризис к обновлению и развитию» (Дорожная карта), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2009 года № 264, акимат Шемонаихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать социальные рабочие места для трудоустройства граждан из целевых групп населения (далее - социальные рабочие места).
2. Социальные рабочие места организуются сроком до шести месяцев.
3. Социальные рабочие места организуются на предприятиях, в учреждениях и организациях, независимо от форм собственности (далее – работодатель).
4. Создание социального рабочего места осуществляется работодателем на основе договора с ГУ «Отделом занятости и социальных программ Шемонаихинского района» (далее - Отдел). Договор должен содержать обязанности сторон, виды, обьемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест.
5. Расходы работодателя на оплату труда безработного, трудоустоенного на социальное рабочее место по Программе занятости, частично возмещаются из средств соответствующего местного бюджета, в размере пятидесяти процентов от минимальной заработной платы, установленной законодательством Республики Казахстан.
6. Средняя заработная плата граждан из целевых групп, трудоустоенных на социальные рабочие места в рамках «Дорожной карты», будет составлять 30 000 тенге, из них 15 000 тенге за счет средств Республиканского бюджета, 15 000 тенге за счет средств работодателя.
7. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между работодателем и гражданином из целевых групп, трудоустроенным на социальное рабочее место, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

8. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынған жұмыс берушілерді іріктеу тәртібі ресми ұсыныстардың түсуіне қарай кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
9. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күннен кейін қолданысқа енеді және 2009 жылғы 01 маусымнан бастап туындаған қатынастарға тарайды.
10. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Шемонаиха ауданы әкімінің орынбасары М.Е.Желдібаевқа жүктелсін.
Шемонаиха ауданының әкімі               Г.Ермолаев

8. Отбор работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, производится в порядке очередности, по мере поступления официальных предложений.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяются на отношения, возникшие с 01 июня 2009 года.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Желдыбаева М.Е.
Аким Шемонаихинского района             Г. Ермолаев