"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі нұсқаулығын" бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 23 қазандағы N 21/6-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық Әділет басқармасында 2009 жылғы 11 қарашада N 5-19-107 тіркелді. Күші жойылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 қарашадағы N 6/3-V шешімімен
Күші жойылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.11.21 N 6/3-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 66 Заңының 18-бабы 5-тармағына, сондай-ақ «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-ІІ Заңының 6-бабына сәйкес, Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі нұсқаулығы» бекітілсін.
2. Осы шешім ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                   С. Руденко
Шемонаиха аудандық
мәслихатының хатшысы              Ә. Баяндинов
Шемонаиха аудандық мәслихатының
2009 жылғы 23 қазандағы
№ 21/6–ІV шешімімен
бекітілген
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік
денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру,
мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға
әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі
НҰСҚАУЛЫҒЫ
1. Жалпы ережелер
1. Осы нұсқаулық ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға әлеуметтік көмек төлемін реттейді.
2. «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-ІІ Заңы, «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 66 Заңы нұсқаулықты қабылдауға құқықтық негіз болып табылады.

Об утверждении Инструкции по оказанию социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 октября 2009 года N 21/6-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 11 ноября 2009 года за N 5-19-107. Утратило силу - решением Шемонаихинского районного маслихата от 21 ноября 2012 года N 6/3-V
Сноска. Утратило силу - решением Шемонаихинского районного маслихата от 21.11.2012 N 6/3-V.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 66 «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», а также статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить «Инструкцию по оказанию социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах».
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                    С. Руденко
Секретарь Шемонаихинского
районного маслихата                    А. Баяндинов
Утверждена
решением Шемонаихинского
районного маслихата
от 23 октября 2009 года
№ 21/6-IV
ИНСТРУКЦИЯ
по оказанию социальной помощи на приобретение топлива
специалистам государственных организаций здравоохранения,
образования, социального обеспечения, культуры и спорта,
проживающим и работающим в сельских населенных пунктах
1. Общие положения
1. Настоящая инструкция регулирует выплату социальной помощи, а также возмещение расходов на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
2. Правовой основой для принятия инструкции является Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 66 «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий».

3. Отын сатып алуға әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) ауылдық жерлерде тұрып, жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына (бұдан әрі - әлеуметтік саладағы мамандарға) көрсетіледі.
Мемлекеттік білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына әлеуметтік көмек жыл сайын біржолғы ақшалай төлем түрінде 7700 теңге мөлшерінде көрсетіледі.
Денсаулық сақтау ұйымдарының мамандарына әлеуметтік көмек облыстық мәслихатының шешімімен белгіленген мөлшерде төленеді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2011.06.17 № 37/7-IV (жарияланғаннан кейін 10 күн  өткеннен соң қолданысқа енгізіледі); 2012.07.12 № 4/7-V (жарияланғаннан кейін 10 күн  өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тағайындау
4. Әлеуметтік саладағы мамандарға әлеуметтік көмек жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органымен тағайындалады. Әлеуметтік көмегін тағайындау үшін келесі құжаттар тапсырылады:
1) өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) салық төлеушіні тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
4) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасын);
5) жұмыс орнынан анықтама;
6) екінші деңгейдегі банкте немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда жеке шот бар екендігін растайтын құжат.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2012.07.12 № 4/7-V (жарияланғаннан кейін 10 күн  өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Осы нұсқаулықты қолданатын екі немесе одан көп тұлғалар бірге тұрғанда, әлеуметтік көмек әр қайсысына беріледі.
3. Қаржыландыру және төлеу
6. Әлеуметтік саладағы мамандарға әлеуметтік көмегін қаржыландыру қаржы жылына осы мақсаттарға көзделген жергілікті бюджет қаражаттары есебінен іске асырылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленеді.
4. Есеп, бақылау және есеп беру
7. Әлеуметтік саладағы мамандарға жыл сайынғы біржолғы ақшалай төлемдерді төлеу жөніндегі есепті, бақылауды және есеп беруді жүргізу Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жүктеледі.

3. Социальная помощь на приобретение топлива (далее - социальная помощь) оказывается специалистам государственных организаций здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельской местности (далее – специалисты социальной сферы).
Социальная помощь специалистам государственных организаций образования, социального обеспечения, культуры и спорта оказывается в виде ежегодной единовременной денежной выплаты в размере 7700 тенге.
Социальная помощь специалистам здравоохранения выплачивается в размере, установленным решением областного маслихата.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Шемонаихинского районного маслихата от 17.06.2011 № 37/7-IV (вводится в действие через 10 дней после опубликования); от 12.07.2012 № 4/7-V (вводится в действие через 10 дней после опубликования).
2. Назначение
4. Социальная помощь специалистам социальной сферы назначается органом занятости и социальных программ. Для назначения социальной помощи предоставляются следующие документы:
1) заявление;
2) копию документа, удостоверяющий личность заявителя;
3) копию свидетельства о регистрации налогоплательщика;
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) справку с места работы;
6) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Шемонаихинского районного маслихата от 12.07.2012 № 4/7-V (вводится в действие через 10 дней после опубликования).
5. При проживании совместно двух и более лиц, на которых распространяется действие настоящей Инструкции, социальная помощь предоставляется каждому из них.
3. Финансирование и выплата
6. Финансирование социальной помощи специалистам социальной сферы осуществляется за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году, устанавливается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Учет, контроль и отчетность
7. Ведение учета, контроля и отчетности по ежегодной единовременной денежной выплате специалистам социальной сферы возлагается на отдел занятости и социальных программ Шемонаихинского района.