Мемлекеттік орман қоры телімдеріндегі орманды пайдаланғаны үшін төлемдер мөлшері туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 11 ақпандағы № 11-15 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2009 жылғы 19 ақпанда № 3022 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 28 наурыздағы № 7-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 28.03.2013 № 7-3 шешімімен (әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен кезден бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексіне (Салық Кодексі), Қазақстан Республикасының Орман Кодексіне сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мемлекеттік орман қоры телімдеріндегі орманды пайдаланғаны үшін төлемдер мөлшері бекітілсін, оның ішінде:
1) қосалқы ағаш ресурстарын дайындағаны үшін (1 қосымша);
2) орманды жанама пайдаланғаны (шөп шабу) үшін (2 қосымша);
3) орман қоры телімдерін аңшылық шаруашылық қажеттілігіне пайдаланғаны үшін (3 қосымша);
4) орман қоры телімдерін мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорт мақсаттарына пайдаланғаны үшін (4 қосымша);
5) Батыс Қазақстан облысының жергілікті ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін (5 қосымша).
2. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының "Мемлекеттік орман қоры телімдеріндегі орманды пайдаланғаны үшін төлемдер мөлшері туралы" 2008 жылғы 26 ақпандағы N 6-10 (мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Реестрінде N 3002 тіркелген, 2008 жылғы 13 наурызда N 31 облыстық "Орал Өңірі" газетінде жарияланған) шешімінің, облыстық мәслихаттың "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 16 мамырдағы N 7-5 "Мемлекеттік орман қоры телімдеріндегі орманды пайдаланғаны үшін төлемдер мөлшері туралы" 2008 жылғы 26 ақпандағы N 6-10 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу Реестрінде N 3008 тіркелген, 2008 жылғы 19 маусымда N 70 облыстық "Орал Өңірі" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп есептелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқық қатынастарға таратылады.
Сессия төрағасы
Облыстық мәслихаттың хатшысы
Облыстық мәслихаттың
2009 жылғы 11 ақпандағы
N 11-15 шешімімен N 1 қосымша
бекітілді
Қосалқы ағаш ресурстарын
дайындағаны үшін төлем мөлшері
Пайдаланатын түрлері

О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 11 февраля 2009 года № 11-15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 19 февраля 2009 года № 3022. Утратило силу - решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 28 марта 2013 года № 7-3
Сноска. Утратило силу - решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 28.03.2013 № 7-3 (вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования)
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс), Лесным кодексом Республики Казахстан областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда, в том числе:
1) за заготовку второстепенных древесных ресурсов (приложение 1);
2) за побочные лесные пользования (сенокошение) (приложение 2);
3) за пользование участками лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства (приложение 3);
4) за пользование участками лесного фонда для культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей (приложение 4);
5) за пользование особо охраняемыми природными территориями местного значения Западно-Казахстанской области (приложение 5).
2. Считать утратившими силу решение Западно-Казахстанского областного маслихата "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда" от 26 февраля 2008 года N 6-10 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3002, опубликованное 8 марта 2008 года за N 29-30 в областной газете "Приуралье"), решение областного маслихата от 16 мая 2008 года N 7-5 "О внесении изменений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда" от 26 февраля 2008 года N 6-10" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3008, опубликованное 24 мая 2008 года за N 59 в областной газете "Приуралье").
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на возникшие с 1 января 2009 года правоотношения.
Председатель сессии
Секретарь областного маслихата
Утверждено
решением областного маслихата
N 11-15 от 11 февраля 2009 года
Приложение 1
Ставки платы
за заготовку второстепенных древесных ресурсов
на участках государственного лесного фонда
Виды пользования

Төлем мөлшері (1 м 3 үшін)
Сыпыртқы, шетен (шыбық) жасау үшін құралдар дайындау
0,022 АЕК
Сыпырғыш (аққайың шыбығын) дайындау (емен шыбығын) дайындау
0,032 АЕК
0,082 АЕК
Облыстық мәслихаттың
2009 жылғы 11 ақпандағы
N 11-15 шешімімен N 2 қосымша
бекітілді
Мемлекеттік орман қорының
теліміндегі орманды жанама
(шөп шабу) үшін төлем мөлшері
Орман қоры есебінің мәліметі бойынша 2009 жылдың 1 қаңтарына шабындық көлемі 31 221 га құрайды, олардың түсімі 1 гектардан 1,2 – 6,8 центнер.
Пайдаланатын түрлері
1 га шығын сомасы
Төлем мөлшері
Шөп шабу үшін
126
1 га жер көлеміне 126 теңге
Облыстық мәслихаттың
2009 жылғы 11 ақпандағы
N 11-15 шешімімен N 3 қосымша
бекітілді
Мемлекеттік орман қоры
телімдерін аңшылық шаруашылық
қажеттілігі үшін пайдаланудың
төлем мөлшері
Орман қоры есебінің мәліметі бойынша 2009 жылдың 1 қаңтарына мемлекеттік орман қоры аумағындағы аңшылық жерлерінің көлемі 53 835,3 га құрайды,15 аңшылық жерлері, 10 аңшылық пайдаланушылар есептелінеді. Батыс Қазақстан облысы аңшыларының орта жылдық саны 3 747 адам.
Атауы
Орман қорының телімдерін аңшылық шаруашылық қажеттілігі үшін пайдалану төлемі
Орман қорының телімдерін аңшылық шаруашылық қажеттілігі үшін пайдалану мөлшері га көлемінен
1 га орман жерінің үлескісінен 0 теңге
Облыстық мәслихаттың
2009 жылғы 11 ақпандағы
N 11-15 шешімімен N 4 қосымша
бекітілді
Мемлекеттік орман қоры
телімдерін мәдени-сауықтыру,
рекреациялық, туристік және спорт
мақсаттарына пайдалану үшін
төлем мөлшері
Орман қоры есебінің мәліметі бойынша 2009 жылдың 1 қаңтарына мемлекеттік орман қоры аумағындағы туризм, демалу, емделу үшін пайдаланылатын жер аумағы 48 мың га құрайды.
Атауы
1 га шығын сомасы
Орман қоры телімдерін мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорт мақсаттарына пайдалану мөлшері
Орман қорының телімдерін мәдени-сауықтыру, рекреациялық және спорт мақсаттарына пайдалану мөлшері га көлемінен
126
орман жері телімдерінің 1 га 126 теңге
Облыстық мәслихаттың
2009 жылғы 11 ақпандағы
N 11-15 шешімімен N 5 қосымша
бекітілді
Батыс Қазақстан облысының
жергілікті ерекше қорғалатын
табиғи аумақтарын пайдалану
үшін төлем мөлшері
N
Заңды және жеке тұлғалар үшін жергілікті маңызды ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану түрлері
Өлшем бірлігі
Айлық есеп көрсеткішіндегі төлем мөлшері
1.
Ғылыми мақсаттарға (ғылыми зерттеулер өткізу)
Адам-күні
0,1
2.
Мәдени-ағартушылық және оқулық мақсаттарға:

Ставки платы за 1 м 3
Заготовка метел, материалов для плетения (хворост)
0,022 МРП
Заготовка веников
(хворост береза)
(хворост дуба)
0,032 МРП
0,082 МРП
Утверждено
решением областного маслихата
N 11-15 от 11 февраля 2009 года
Приложение 2
Ставки платы
за побочные лесные пользования (сенокошение)
на участках государственного лесного фонда
По данным учета лесного фонда на 01.01.2009 года имеется сенокосов на площади 31 221 га, их урожайность составляет 1,2-6,8 ц/га.
Наименование
Сумма затрат на 1  га
Ставка за сенокошение
Ставка за сенокошение с га площади
126
126 тенге с 1 га участка лесной площади
Утверждено
решением областного маслихата
N 11-15 от 11 февраля 2009 года
Приложение 3
Ставка платы
за пользование участками государственного
лесного фонда для нужд  охотничьего хозяйства
По данным учета лесного фонда на 01.01.2009 года площадь охотничьих угодий на территории государственного лесного фонда составляет 53 835,3 га, числится 15 охотничьих хозяйств, 10 охотопользователей. Среднегодовая численность охотников в Западно-Казахстанской области составляет 3 747 человек.
Наименование
Ставка за пользование участками лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
Ставка за пользование участками лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства с га площади
0 тенге с 1 га участка лесной площади
Утверждено
решением областного маслихата
N 11-15 от 11 февраля 2009 года
Приложение 4
Ставка платы
за пользование участками государственного
лесного фонда для культурно-оздоровительных,
рекреационных, туристских и спортивных целей
По данным учета лесного фонда на 01.01.2009 года территория, резервируемая для организаций зон лечения, отдыха и туризма в государственном лесном фонде составляет 48 тыс.га.
Наименование
Сумма затрат
на 1 га
Ставка за пользование участками лесного фонда для культурно-
оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
Ставка за пользование участками лесного фонда для культурно- оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей с га площади
126
126 тенге с 1 га участка лесной площади
Утверждено
решением областного маслихата
N 11-15 от 11 февраля 2009 года
Приложение 5
Ставки платы
за пользование особо охраняемыми
природными территориями местного значения
Западно-Казахстанской области
N п/п
Виды использования особо охраняемых природных территорий местного значения физическими и юридическими лицами
Единица измерения
Ставки платы в месячных расчетных показателях
1
В научных целях (проведение научных  исследований)
Человеко-день
0,1
2
В культурно- просветительных и учебных целях:

1) тарихи-мәдени мұра нысандарын, жануарлар мен өсімдіктер, жансыз табиғат нысандарын көрсету;
2) студенттер мен оқушылардың өндіріс практикаларын, оқу сабақтары және таным-жорықтар өткізу;
3) қоршаған ортаны қорғау және тиімді пайдалану, қорық жұмыстары аясында ғылыми кадралар дайындау, қайта даярлау мен мамандардың білімін жетілдіру
Адам-күні
Адам-күні
Адам-күні
0,1
0,1
0,1
3.
Туристтік және рекреациялық мақсаттарға
Адам-күні
0,1
4.
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды осы төленім мөлшерінің 1, 2, 3 пункттерінде көрсетілген Қазақстан Республикасының "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Заңының 19 бабына белгіленген мемлекеттік мекемелер түрінде заңды тұлғалармен пайдалану мақсатында
Адам-күні
0,0

1) показ объектов неживой природы, растений и животных, объектов историко-культурного наследия;
2) проведение учебных экскурсий и занятий, производственных практик учащихся и студентов;
3) подготовка научных кадров, переподготовка и повышение квалификации специалистов в области заповедного дела, охраны окружающей среды и рационального природопользования
Человеко-день
Человеко-день
Человеко-день
0,1
0,1
0,1
3
В туристических и рекреационных целях
Человеко-день
0,1
4
Использование особо охраняемых природных территорий в целях, указанных в пунктах 1, 2, 3 настоящих Ставок платы, юридическими лицами в форме государственного учреждения, определенными  статьей 19 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях"
Человеко-день
0,0