Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Табиғи монополиялар реттеу агенттігі төрағасының 2010 жылғы 24 қыркүйектегі N 279-нқ Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 15 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6567 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкесБҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі, азаматтық авиация және порттар саласындағы реттеу департаменті (Г.Қ. Ыбыраева) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін:
1) оны бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің, "Көліктік сервис орталығы", "Казвторчермет", "Қазақстан темір жолы" Ұлттық компаниясы", "Астана халықаралық әуежайы", "Алматы халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамдарының, "Батыс транзит XXI ғасыр" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің, "Резерв" және "Қазаэронавигация" республикалық мемлекеттік кәсіпорындарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары Қ.М. Смағұловқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Н. Алдабергенов
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің міндетін
атқарушы
________Д.Көтербеков
2010 жылғы 24 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі төрағасының
2010 жылғы 24 қыркүйек
N 279-НҚ бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың тізбесі
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 24 сентября 2010 года № 279-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2010 года № 6567. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести изменения и дополнения в некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по регулированию в сфере железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Ибраева Г.К.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, акционерных обществ "Центр транспортного сервиса", "Казвторчермет", "Национальная компания "Қазақстан Teмip жолы", "Международный аэропорт Астана", "Международный аэропорт Алматы", товарищества с ограниченной ответственностью "Батыс транзит XXI век", Республиканские государственные предприятия "Резерв" и "Казаэронавигация".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Смагулова К.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Н. Алдабергенов
СОГЛАСОВАН:
И.о. Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_________________ Д. Кутербеков
24 сентября 2010 года
Приложение
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по регулированию естественных
монополий
от 24 сентября 2010 года № 279-ОД
Перечень изменений и дополнений, которые вносятся
в некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан
по регулированию естественных монополий
Внести в некоторые приказы Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, следующие изменения и дополнения:

1) күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының м.а. 31.07.2013 № 240-НҚ бұйрығымен (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2) күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының м.а. 31.07.2013 № 239-НҚ (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының м.а. 31.07.2013 № 241-НҚ (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) "Магистральдық темір жол желісінің қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің табыстарды, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 30 желтоқсандағы № 384-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4060 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2006 жылғы 22 қыркүйектегі № 170 (976) жарияланған):
2-тармақтың 2) тармақшасындағы "маусымға" деген сөз "мамырға" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Теңіз порттарының қызметтерін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің табыстарды, шығындар мен қолданысқа енгізілген активтерді бөлектеп есепке алуды жүргізу ережесінде:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Субъект уәкілетті органға Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген мерзімде ХҚЕС-қа сәйкес жасалған аудиттелген қаржылық есептілікті ұсынады.".
5) күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының м.а. 31.07.2013 № 238-НҚ (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 31.07.2013 № 240-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2) утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 31.07.2013 № 239-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
3) утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 31.07.2013 № 241-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования);
4) в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 30 декабря 2005 года № 384-ОД "Об утверждении Правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественных монополий, оказывающими услуги магистральной железнодорожной сети" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4060, опубликованный 22 сентября 2006 года за № 170 (1150) в газете "Юридическая газета"):
в подпункте 2) пункта 2 слово "июня" заменить словом "мая";
в Правилах ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественных монополий, оказывающими услуги магистральной железнодорожной сети, утвержденных указанным приказом:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Субъект представляет в уполномоченный орган в срок установленный действующим законодательством Республики Казахстан аудированную финансовую отчетность, составленную в соответствии с МСФО.";
5) утратил силу приказом и.о. Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 31.07.2013 № 238-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).