"Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптарды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 3 қарашадағы № 307 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 9 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6629 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2014 жылғы 7 наурыздағы № 100 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 07.03.2014 № 100 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 2 сәуіріндегі Заңының 167-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына174-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар бекітілсін.
2. «Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Жоғарғы соты жанындағы сот әкімшілігі жөніндегі комитет Төрағасының 2010 жылғы 26 сәуіріндегі № 01-01-31/146 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6247 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы                                      Д. Құсдәулетов
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі міндетін
атқарушының
2010 жылғы 3 қарашада
№ 307 бұйрығымен
бекітілген
Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар
1. Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар (бұдан әрі - Талаптар) «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» 2010 жылғы 2 сәуіріндегі Қазақстан Республикасы Заңының 167-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына174-бабына сәйкес әзірленді.
2. Кеңсенің жабдықталуы, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі Министрінің 2006 жылғы 8 ақпанындағы № 35 бұйрығымен бекітілген өрт қауіпсіздігі Ережелерін сақтай отырып жүзеге асырылуы қажет (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6247 тіркелген).
3. Кеңсе жеке тұрған үлгілік ғимараттарда немесе ғимаратқа жапсарлас бейімді үй-жайларда орналасады. Кеңсеге бөлек кіру есігі болған кезде, кеңселердің тұрғын үй ғимараттарында орналасуына рұқсат етіледі. Кеңселердің ғимараттар жертөлелерінде орналасуына жол берілмейді. Кеңсеге кірген кезде мүгедектер үшін пандустарды көздеу қажет.

Об утверждении требований к местонахождению и оборудованию конторы частного судебного исполнителя
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 307. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 ноября 2010 года № 6629. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 100
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 07.03.2014 № 100 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 167, статьей 174 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые требования к местонахождению и оборудованию конторы частного судебного исполнителя.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан от 26 апреля 2010 года № 01-01-31/146 "Об утверждении требований к местонахождению и оборудованию конторы частного судебного исполнителя" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6247).
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Д. Куставлетов
Утверждены
приказом и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 3 ноября 2010 года № 307
Требования
к местонахождению и оборудованию конторы
частного судебного исполнителя
1. Требования к местонахождению и оборудованию конторы частного судебного исполнителя (далее – Требования) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 167, статьей 174 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
2. Оборудование конторы должно осуществляться с соблюдением Правил пожарной безопасности в Республике Казахстан, утвержденных приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 8 февраля 2006 года № 35 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4126).
3. Контора размещается в отдельно стоящих типовых зданиях или в приспособленных помещениях, встроенных в здания. Допускается размещение контор в жилых зданиях, при наличии отдельного входа в контору. Не допускается размещение контор в подвальных помещениях зданий. При входе в контору необходимо предусмотрение пандусов для инвалидов.

4. Кеңсе жеке сот орындаушысының қызметі үшін анықтаған атқарушы округтың аумағында еркін қатынау үшін ашық орында орналасуы және азаматтарды қабылдау үшін жарамды болуы тиіс. Кеңседе азаматтардың күтуі және оларды қабылдау үшін отыратын орындар көзделуі тиіс. Сонымен қатар азаматтардың күту орындары жеке сот орындаушысының кабинетінен бөлек орналасады.
5. Бір атқарушылық округте қызметін жүзеге асыратын жеке сот орындаушыларының аумақтық органның рұқсатымен жалпы кеңсесі болуы мүмкін, осымен бірге әрбір жеке сот орындаушысы өз өкілеттіктерін өз атынан жүзеге асырады.
6. Кеңсенің үй-жай алаңы қажетті кеңсе жиһазы мен жабдығын еркін орналастыруды қамтамасыз етуі қажет және әрбір жеке сот орындаушысына 12м2 кем болмауы тиіс.
7. Жеке сот орындаушысының жұмыс орны негізгі үй-жайда кеңсе үстелін, компьютер не ноутбукты, принтерді қамтуы тиіс. Кеңседе көшіру аппараты және сканер болуы тиіс. Принтер, көшіру аппараты және сканер осы техника функцияларын көздейтін бір жабдыққа жинақталуы мүмкін. Құжаттарды, мөрлер мен мөртабандарды сақтау үшін үй-жайда сейф болуы тиіс.
8. Жеке сот орындаушылардың кеңсесінде және құрал-жабдықтары орналасқан жерде талаптарды сақтамау уәкілетті органның (аумақтық органның) сотқа жеке сот орындаушысының іс әрекетін кемшіліктер жойылғанға дейін тоқтата тұру бойынша талап арыз келтіруіне негіз бола алады.

4. Контора должна находиться на территории исполнительного округа, определенного для деятельности частного судебного исполнителя, в открытом для свободного доступа месте и быть пригодной для приема граждан. В конторе должны быть предусмотрены сидячие места для ожидания и приема граждан. При этом места для ожидания граждан находятся отдельно от кабинета частного судебного исполнителя.
5. Частные судебные исполнители, осуществляющие деятельность в одном и том же исполнительном округе, могут иметь общую контору с разрешения территориального органа, при этом каждый частный судебный исполнитель осуществляет свои полномочия от своего имени.
6. Площадь помещения конторы должна обеспечивать свободное размещение офисной мебели и оборудования и быть не менее 12 м2 на одного частного судебного исполнителя.
7. Рабочее место частного судебного исполнителя должно иметь офисный стол, компьютер либо ноутбук, принтер. В конторе должны быть копировальный аппарат и сканер. Принтер, копировальный аппарат и сканер могут быть совмещены в одно оборудование, предусматривающее функции данной техники. Для хранения документов, печатей и штампов в помещении должен быть сейф.
8. Несоблюдение требований к местонахождению и оборудованию конторы частным судебным исполнителем является основанием для обращения уполномоченного органа (территориального органа) в суд с иском о приостановлении деятельности частного судебного исполнителя, до устранения нарушений.