"Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 3 қарашадағы № 309 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 9 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6631 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2014 жылғы 7 наурыздағы № 98 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 07.03.2014 № 98 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 2010 жылғы 2 сәуіріндегі 167-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу ережесі бекітілсін.
2. «Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Жоғарғы соты жанындағы сот әкімшілігі жөніндегі комитет Төрағасының 2010 жылғы 26 сәуіріндегі № 01-01-31/144 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6255 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы                                   Д. Құсдәулетов
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі міндетін
атқарушының
2010 жылғы 3 қарашадағы
№ 309 бұйрығымен
бекітілген
Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу ережесі
1. Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу тәртібі туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 2 сәуіріндегі Заңының 167-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу шарттары мен тәртібін айқындайды.
2. Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеудің (бұдан әрі – есептік тіркеу) міндетті келу сипаты бар және тиісті атқарушылық округтің жеке сот орындаушылары туралы деректер банкін қалыптастыру мақсатында заңнамада белгіленген тәртіппен бос лауазымына орналасуға конкурстық іріктеуден өткен және жеке сот орындаушыларының алқасына мүшелікке өткен адамды уәкілетті органның аумақтық органына (бұдан әрі – аумақтық орган) тіркеушілік есепке қоюға арналған.
3. Есептік тіркеуден өту үшін бос лауазымына орналасуға конкурстық іріктеуден өткен және жеке сот орындаушыларының алқасына мүшелікке өткен тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші) аумақтық органға осы Ережеге сәйкес 1-қосымша нысаны бойынша өтініш береді.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:

Об утверждении Правил учетной регистрации частных судебных исполнителей
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 ноября 2010 года № 6631. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 98
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 07.03.2014 № 98 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила учетной регистрации частных судебных исполнителей.
2. Признать утратившим силу приказ Председателя Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан от 26 апреля 2010 года № 01-01-31/144 "Об утверждении Правил учетной регистрации частных судебных исполнителей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6255).
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Д. Куставлетов
Утверждены
приказом и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 3 ноября 2010 года № 309
Правила
учетной регистрации частных судебных исполнителей
1. Правила учетной регистрации частных судебных исполнителей (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" и определяют условия и порядок учетной регистрации частных судебных исполнителей.
2. Учетная регистрация частных судебных исполнителей (далее - учетная регистрация) носит обязательный явочный характер и заключается в постановке лица, прошедшего конкурс на замещение вакантной должности частного судебного исполнителя и вступившего в члены коллегии частных судебных исполнителей, на регистрационный учет в территориальном органе уполномоченного органа (далее - территориальный орган), с целью формирования банка данных о частных судебных исполнителях соответствующего исполнительного округа.
3. Для прохождения учетной регистрации лицо, прошедшее конкурс на замещение вакантной должности частного судебного исполнителя и вступившее в члены коллегии частных судебных исполнителей (далее - заявитель), представляет в территориальный орган заявление по форме, согласно приложения 1 к настоящим Правилам.
К заявлению прилагаются следующие документы:

1) суретімен қоса кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ (нақты тұрғылықты жерін және байланыс телефондарын көрсетумен);
2) азаматтың жеке басын куәландыратын нотариалды куәландырылған құжатының көшірмесі;
3) атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензияның нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4) жеке сот орындаушыларының өңірлік алқасы басқармасының өтініш берушіні жеке сот орындаушылары алқасына мүшелікке қабылдау туралы шешімінен үзінді көшірме;
5) егер өтініш беруші бұрын басқа атқарушылық округте атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асырған жағдайда тиісті атқарушылық округте есептік тіркеуден шығару туралы аумақтық органның бұйрығының көшірмесі.
Есептік тіркеуге қою туралы өтініш түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде аумақтық органда қаралады.
4. Өтінішті қарау нәтижелері бойынша аумақтық орган өтініш берушіні есептік тіркеуге қою немесе есепке тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Осы Ереженің 3-тармағында көзделген құжаттардың толық емес пакеті ұсынылған жағдайда есептік тіркеуге қоюдан бас тартылуы мүмкін.
Есептік тіркеуге қоюдан бас тарту аймақтық және уәкілетті органдарға немесе сот тәртібімен шағымдалуы мүмкін.
5. Өтініш берушіні есептік тіркеуге қою және оған қызмет аумағын айқындау туралы мәліметтер Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу кітабына (бұдан әрі – Кітап) енгізіледі (2-қосымша).
6. Кітап аумақтық органда жүргізіледі.
Кітаптағы парақтар нөмірленген, бау тағылған және аумақтық органның мөрімен бекітілген болуы тиіс.
Оған енгізілетін мәліметтердің толықтығы, дұрыстығы және уақтылылығы үшін, сондай-ақ сақталуы үшін аумақтық органның бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен айқындалған аумақтық органның қызметкері жауапты болады.
7. Есептік тіркеуден өткен адам (бұдан әрі – жеке сот орындаушысы) бір ай мерзімде аумақтық органға:
1) жеке сот орындаушыларының қызмет аумағында үй-жайдың кеңсе үшін бар екендігін растайтын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін (жалдау, сатып алу-сату шартын немесе басқа да үй-жайды пайдалануға құқық иелендіретін құжат);
2) жеке сот орындаушысы ретінде тіркеу есебіне қою куәлігінің нотариалды куәландырылған салық органымен берілген көшірмесін;
3) жеке сот орындаушысының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының нотариалды куәландырылған көшірмесін тапсырады;

1) личный листок по учету кадров с фотографией (с указанием адреса фактического места жительства и контактных телефонов);
2) нотариально засвидетельствованная копия документа, удостоверяющего личность;
3) нотариально засвидетельствованная копия лицензии на право занятия деятельностью по исполнению исполнительных документов;
4) выписка из решения правления региональной коллегии частных судебных исполнителей о принятии заявителя в члены коллегии частных судебных исполнителей;
5) копия приказа территориального органа о снятии с учетной регистрации в соответствующем исполнительном округе, в случае если заявитель ранее осуществлял деятельность по исполнению исполнительных документов в другом исполнительном округе.
Заявление о постановке на учетную регистрацию рассматривается территориальным органом в течение пяти рабочих дней со дня его поступления.
4. По результатам рассмотрения заявления территориальный орган принимает решение о постановке либо об отказе в постановке заявителя на учетную регистрацию. В постановке на учетную регистрацию может быть отказано в случае представления неполного пакета документов, предусмотренного в пункте 3 настоящих Правил.
Отказ в постановке на учетную регистрацию может быть обжалован в территориальный и уполномоченный органы либо в судебном порядке.
5. Сведения о постановке заявителя на учетную регистрацию заносятся в Книгу учетной регистрации частных судебных исполнителей (далее - Книга) (приложение 2).
6. Книга ведется в территориальном органе.
Листы в Книге должны быть прошнурованы, пронумерованы и скреплены печатью территориального органа.
За полноту, достоверность и своевременность вносимых в нее сведений, а также за ее хранение, ответственность несет работник территориального органа, определенный приказом первого руководителя территориального органа или лица, исполняющего его обязанности.
7. Лицо, прошедшее учетную регистрацию (далее - частный судебный исполнитель), в месячный срок со дня постановки на учетную регистрацию представляет в территориальный орган:
1) нотариально засвидетельствованную копию документа, подтверждающего наличие помещения для конторы (договор аренды, купли-продажи или иной документ, подтверждающий право пользования помещением);
2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о постановке на регистрационный учет в качестве частного судебного исполнителя, выданную налоговым органом;
3) нотариально засвидетельствованную копию договора страхования гражданско-правовой ответственности частного судебного исполнителя;

4) жеке сот орындаушысының жеке сауалнамасын (3-қосымша).
8. Аумақтық орган құжаттарды алғаннан кейін он күнтізбелік күн ішінде осы Ереженің 7 тармағында көрсетілгендей олардың көшірмелерін уәкілетті органға жолдайды.
Жеке сот орындаушысының тегі, аты, әкесінің аты не оның кеңсесінің орналасқан жері өзгерген жағдайда аумақтық орган жеке сот орындаушысынан тиісті мәліметтер түскен күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде уәкілетті органға осы өзгерістер туралы мәліметтерді ұсынады.
Бұл ретте жеке сот орындаушысы өзінің тегі, аты, әкесінің аты не оның кеңсесінің сәйкесінше өзгергені туралы өзінің ақпаратына орын алған өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмелерін аумақтық органға береді.
9. Жеке сот орындаушысын есептік тіркеуден алу жеке сот орындаушысы лицензиясының қызмет етуін тоқтата тұру жағдайында Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңдылығымен көзделген негіздер немесе уәкілетті органның талап - арызы бойынша сот тәртібімен, сонымен қатар Заңмен көзделген өзге де жағдайларда жүзеге асырылады және аумақтық органның бірінші басшысының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен ресімделеді.
Жеке сот орындаушысын есептік тіркеуден алу туралы мәліметтер Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу Кітабына енгізіледі.
10. Аумақтық орган жеке сот орындаушысын тіркеу есебінен алу туралы бұйрықты шығарған мерзімнен бастап он күнтізбелік күн ішінде ол туралы уәкілетті органды бұйрықтың көшірмесін тіркей отырып хабардар етеді.
Жеке сот орындаушыларын
есептік тіркеу ережеге
1-қосымша
_____________________________
(аумақтық орган)
_____________________________
_____________________________
_____________________________
Өтініш
_____________________________________________________________________
(бос орын пайда болған атқарушылық округтің
_____________________________________________________________________
әкімшілік-аумақтық бірлігі)
жеке сот орындаушысы ретінде есептік тіркеу жүргізуді сұраймын.
Осы өтінішке мыналарды қоса беремін:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________                            ________________________
(Қолы)                                         (Т.А.Ә.)
20___ ж. «____» _______________
Жеке сот орындаушыларын
есептік тіркеу ережеге
2-қосымша
Нысан
______________________________(қаласының) облысының жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу кітабы
Р/с №
Жеке сот орындаушысының тегі, аты, әкесінің аты
Жеке басын куәландыратын құжатының нөмірі мен берілген күні
Мемлекеттік лицензияның нөмірі мен берілген күні
Жеке сот орындаушыларының өңірлік алқасын мүшелігіне кірген күн
Есептік тіркеуге қойылған күн
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Жеке сот орындаушысы қызметінің аумағы
Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жері
Жеке сот орындаушысының үйінің мекенжайы
Жеке сот орындаушылары өңірлік алқасының мүшелігінен шығарылған күн
Есептік тіркеуден алынған күн
7
8
9
10
11
Жеке сот орындаушыларын
есептік тіркеу ережеге
3-қосымша
Жеке сот орындаушысының жеке сауалнамасы Жалпы мәліметтер

4) личную анкету частного судебного исполнителя (приложение 3).
8. Территориальный орган в течение десяти календарных дней со дня представления документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил, направляет их копии в уполномоченный орган.
В случае изменения фамилии, имени, отчества частного судебного исполнителя либо места нахождения его конторы территориальный орган представляет в уполномоченный орган сведения об этих изменениях в течение десяти календарных дней со дня поступления от частного судебного исполнителя соответствующих сведений.
При этом частный судебный исполнитель к информации об изменении фамилии, имени, отчества либо места нахождения его конторы представляет в территориальный орган копии документов, подтверждающих соответствующие изменения.
9. Снятие частного судебного исполнителя с учетной регистрации осуществляется в случаях прекращения действия лицензии частного судебного исполнителя по основаниям, предусмотренным законодательством Республики Казахстан о лицензировании либо в судебном порядке по иску уполномоченного органа, а также в иных, предусмотренным Законом случаях и оформляется приказом первого руководителя территориального органа или лица, исполняющего его обязанности.
Сведения о снятии частного судебного исполнителя с учетной регистрации вносятся в Книгу учетной регистрации частных судебных исполнителей.
10. Территориальный орган в течение десяти календарных дней с момента вынесения приказа о снятии частного судебного исполнителя с учетной регистрации извещает об этом уполномоченный орган, с приложением копии приказа.
Приложение 1
к Правилам учетной регистрации
частных судебных исполнителей
Форма
___________________________
(территориальный орган)
___________________________
от ________________________
___________________________
Заявление
Прошу произвести учетную регистрацию в качестве частного
судебного исполнителя ______________________________________________
(указывается административно-территориальная единица
____________________________________________________________________
исполнительного округа, в которой образовалась вакансия)
К настоящему заявлению прилагаю:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________               ________________________
(Подпись)                           (ф.и.о.)
"__" ___________ 20___ г.
Приложение 2
к Правилам учетной регистрации
частных судебных исполнителей
Форма
Книга учетной регистрации частных судебных исполнителей
______________________________(города) области
п/п
Фамилия,
имя,
отчество
частного
судебного
исполнителя
Номер и дата
выдачи
документа,
удостоверяющего
личность
Номер и дата
выдачи
государственной
лицензии
Дата вступления в
члены
региональной
коллегии частных
судебных
исполнителей
Дата
постановки на
учетную
регистрацию
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Территория
деятельности
частного
судебного
исполнителя
Место
расположения
конторы частного
судебного
исполнителя
Домашний адрес
частного
судебного
исполнителя
Дата исключения
из членов
коллегии
частных
судебных
исполнителей
Дата снятия с
учетной
регистрации
7
8
9
10
11
Приложение 3
к Правилам учетной регистрации
частных судебных исполнителей
Форма
Личная анкета частного судебного исполнителя
Общие сведения

1. Тегі _____________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________
Әкесінің аты _____________________________________________________
2. Туған күні ____________________________________ (жылы, күні, айы)
3. Туған жері _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Білімі ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жоғары оқу орнының атауы және бітірген күні)
5. Дипломы бойынша мамандығы_________________________________________
Диплом _______ ж. «_____» ___________________ № _____________________
6. Жалпы жұмыс өтілі_________________________________________________
7. Заңгер мамандығы бойынша жұмыс өтілі _____________________________
Оның ішінде атқарушылық іс жүргізу саласында ________________________
8. Жеке сот орындаушылары алқасының мүшелігіне кірген күні __________
_____________________________________________________________________
басқа алқаларға мүшелігі ____________________________________________
9. Есептік тіркелген күні____________________________________________
10. Сақтандыру компаниясының атауы және жеке сот орындаушысының азаматтық-құқықтық жауапкершілігі туралы шарт жасасқан күні
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Жеке куәлігі (паспорты):
№ _________________ кім берді___________ берілген күні ______________
13. СТН, ЖСК (бар болу жағдайында ЖИН) ______________________________
12. Үй мекен-жайы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
үй тел. _______________________________
13. Кеңсенің мекен-жайы______________________________________________
_____________________________________________________________________
жұмыс тел. ____________________________
Мемлекеттік лицензияның нөмірі мен берілген күні
Жеке сот орындаушысының жеке мөрінің үлгісі
Жеке сот орындаушысының қолының үлгісі

1. Фамилия __________________________________________________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество ____________________________________________________________
2. Дата рождения ________________________________ (число, месяц, год)
3. Место рождения ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Образование ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(название и дата окончания высшего учебного заведения)
5. Специальность по диплому _________________________________________
Диплом № ______________________ от "__" __________________ _______ г.
6. Общий стаж работы ________________________________________________
7. Стаж работы по юридической специальности _________________________
в том числе в сфере исполнительного производства ____________________
8. Дата вступления в члены коллегии частных судебных исполнителей ___
_____________________________________________________________________
членство в других коллегиях _________________________________________
9. Дата учетной регистрации _________________________________________
10. Наименование страховой компании и дата заключения договора о
гражданско-правовой ответственности частного судебного исполнителя
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Удостоверение личности (паспорт):
№ _____________ кем выдан _________________ дата выдачи _____________
13. РНН, СИК (в случае наличия ИИН) _________________________________
12. Домашний адрес __________________________________________________
_____________________________________________________________________
дом. тел. _______________________________
13. Адрес конторы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
раб. тел. ____________________________
Номер государственной
лицензии и дата ее выдачи
Образец личной печати
частного судебного
исполнителя
Образец подписи частного
судебного исполнителя