"Республикалық бюджетте "Шет мемлекеттерге заңсыз әкелінген және адам саудасының құрбандары болған, сондай-ақ шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлы жағдайға ұшыраған Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2005 жылғы 28 қарашадағы № 08-1/361 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 08-1-1-1/323 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 17 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6639 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 11-1-2/619 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 26.12.2016 № 11-1-2/619 ( алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 7 желтоқсандағы Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Республикалық бюджетте "Шет мемлекеттерге заңсыз әкелінген және адам саудасының құрбандары болған, сондай-ақ шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлы жағдайға ұшыраған Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2005 жылғы 28 қарашадағы № 08-1/361 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4037 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауы келесі редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджетте "Шет елдерде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану Ережесін бекіту туралы";
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған республикалық бюджетте "Шет елдерде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану Ережесі бекітілсін.";
аталған бұйрықпен бекітілген Республикалық бюджетте "Шет мемлекеттерге заңсыз әкелінген және адам саудасының құрбандары болған, сондай-ақ шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлы жағдайға ұшыраған Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану Ережесінде:
атауы келесі редакцияда жазылсын:
"Республикалық бюджетте "Шет елдерде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану Ережесі";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 ноября 2005 года № 08-1/361 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах"
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 20 сентября 2010 года № 08-1-1-1/323. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2010 года № 6639. Утратил силу приказом и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 11-1-2/619
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра иностранных дел РК от 26.12.2016 № 11-1-2/619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 28 ноября 2005 года № 08-1/361 "Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4037) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Защита и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Защита и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом.";
в Правилах использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах", утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила использования средств, предусмотренных в республиканском бюджете по программе "Защита и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом";

1 және 2-тармақтарда "Шет мемлекеттерге заңсыз әкелінген және адам саудасының құрбандары болған, сондай-ақ шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлы жағдайға ұшыраған Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсету" деген сөздер "Шет елдерде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз ету" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-бөлімнің атауында "Қаржылай көмек көрсету" деген сөздер "Шет елдерде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз етуге" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
"өтінімдері" деген сөз "қорытындылары" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының азаматтарына қаржылай көмек көрсетуге" деген сөздер "Шет елдерде Қазақстан Республикасы азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз етуге" деген сөздермен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері ұсынатын қорытындыға осы Ереженің 5-тармағында көрсетілген құжаттар қоса тіркеледі.";
бұйрықтың қазақ тіліндегі нұсқасында 5-тармақтың бірінші абзацындағы "Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері" деген сөздерден кейін "төмендегі құжаттар болған кезде қаржылай көмек көрсетеді" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтың 2) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"2) қайтыс болуды, шет мемлекетке заңсыз әкелуді, Қазақстан Республикасының азаматтарына қарсы бағытталған өзге де құқыққа қайшы әрекеттерді, еңсерілмейтін күштерді, яғни азамат тарапынан алдын алуға және бақылауға алуға келмейтін және осындай ахуал жағдайларында күтпеген сипат алған төтенше жағдайлар туындаған фактілерді растайтын болмыш мемлекеттің уәкілетті органдары берген құжаттар.
Мұндай жағдайлар олармен шектеліп ғана қоймайтын келесі әрекеттерді қамтиды: әскери іс-әрекеттер, стихиялық құбылыстар (су тасқыны, жер сілкінісі, эпизоотиялар, күшті дауыл, теңіз дауылы, боран, құйын, қардың қалың жаууы, цунами және т.б.);";
7-тармақта "шет мемлекеттерге заңсыз әкелінген және адам саудасының құрбандары болған, сондай -ақ, шетелде басқа да қылмыстардан зардап шеккен және форс-мажорлы жағдайға ұшыраған Қазақстан Республикасы азаматтарына қаржылай көмек көрсетуге" деген сөздер "шет елдерде Қазақстан Республикасының азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғауға және қамтамасыз етуге" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
МИНИСТРДІҢ
МІНДЕТІН АТҚАРУШЫ
Қ. САРЫБАЙ
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
____________Б. Жәмішев

в пунктах 1 и 2 слова "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах" заменить словами "Защита и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом";
в наименовании Главы 2 слова "оказание финансовой помощи" заменить словами "Защита и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом";
в пункте 4:
слово "заявок" заменить словом "заключений";
слова "Оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан" заменить словами "Защиту и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом";
дополнить частью второй следующего содержания:
"К письменному заключению, предоставляемому загранучреждениями Республики Казахстан, прикладываются копии документов, предусмотренных в пункте 5 настоящих Правил.";
подпункт 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) документов, выданных уполномоченными органами государства пребывания, подтверждающих факты смерти, незаконного ввоза в иностранное государство, иного противоправного деяния, направленного против граждан Республики Казахстан, наступления обстоятельств непреодолимой силы, то есть чрезвычайных, непредотвратимых и не подвластных контролю со стороны гражданина и имеющих непредвиденный характер при данных условиях обстоятельств. Такие обстоятельства включают военные действия, стихийные явления (наводнение, землетрясения, эпизоотия, ураган, тайфун, буран, смерч, снегопад, цунами), но не ограничивается этим;";
в пункте 7 слова "оказание финансовой помощи гражданам Республики Казахстан, незаконно ввезенным в иностранные государства и ставшим жертвами торговли, а также пострадавшим за рубежом от других преступлений и оказавшимся в форс-мажорных обстоятельствах" заменить словами "защиту и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан за рубежом".
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
ИСПОЛНЯЮЩИЙ ОБЯЗАННОСТИ
МИНИСТРА                                   К. САРЫБАЙ
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Жамишев

2010 жылғы 20 қыркүйек

20 сентября 2010 года