"Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрінің м.а. 2010 жылғы 21 қазандағы N 116 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 19 қарашада N 6643 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 25 маусымдағы № 89 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 2012.06.25 № 89 бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1.Қоса беріліп отырған «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Мәдениет комитеті:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                          Ж. Құрманғалива
Қазақстан Республикасының
Мәдениет министрі міндетін
атқарушының
2010 жылғы 21 қазандағы
№ 116 бұйрығымен бекітілген
«Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мәдени құндылық - зайырлы және діни сипаттағы мәдени мұра заты, сондай-ақ тарихи, көркем, ғылыми немесе өзге де мәдени мәні бар құндылықтар;
2) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
3) басқарма - облыстар, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының мәдениет басқармасы;
4) орындаушы - міндетіне сараптама өткізу мен әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы Қорытынды беру жататын басқарманың лауазымды тұлғасы;
5) регламент - «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ішкі тәртіпті реттеуші нормативтік құқықтық акт;
6) қорытынды - «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысымен бекітілген, әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы сараптама нәтижелері берілген құжат;

Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Приказ и.о. Министра культуры Республики Казахстан от 21 октября 2010 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 ноября 2010 года № 6643. Утратил силу приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 июня 2012 года № 89
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 25.06.2012 № 89.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета".
2. Комитету по культуре Министерства культуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие после его первого официального опубликования.
И.о. Министра культуры                     Ж. Курмангалиева
Утвержден
приказом и.о. Министра культуры
Республики Казахстан
от 21 октября 2010 года № 116
Регламент
государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) культурная ценность - предмет культурного наследия светского и религиозного характера, а также иные ценности, имеющие историческое, художественное, научное или иное культурное значение;
2) потребитель - физическое или юридическое лицо;
3) управление - управление культуры местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы;
4) исполнитель - должностное лицо управления, в обязанности которого входит проведение экспертизы и выдача Заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;
5) регламент - нормативный правовой акт, регулирующий внутренний порядок по государственной услуге "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета";
6) заключение - документ утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан", в котором изложены результаты экспертизы о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета;

7) сараптама комиссиясы - әкетілетін және әкелінетін мәдени құндылықтар бойынша облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органымен құрылатын комиссия.
2. Жалпы ережелер
2. Осы «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынушы басқармалардың атаулары осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
6. «Қазақстан Республикасынан әкетілетін және оған әкелінетін мәдени құндылықтарға сараптама жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 маусымдағы № 447 қаулысымен бекітілген нысанға сәйкес қағаз жеткізгіште басқарманың қорытынды беруі мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызмет осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген басқарманың жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы және оны көрсету барысы туралы ақпарат осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген электрондық Үкімет порталында: www.e.gov.кz, басқармалардың интернет-қорларында орналастырылады.
9. Осы регламентте көзделген құжаттар пакетін тұтынушының толық ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе бас тарту үшін негіз болып табылады.
10. Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1-кезең - басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде (бұдан әрі - ҚҚҚ) тұтынушының қажетті құжаттары қоса берілген өтініші мен заттарын тіркеу;
2-кезең - басқарма басшысының сараптаманы өткізетін орындаушыны, орынды және уақытты белгілеуі;
3-кезең - орындаушының сараптама комиссиясына сараптама үшін құжаттар мен заттарды жіберуді жүзеге асыруы;
4-кезең - сараптама комиссиясының уақытша әкетілген мәдени құндылықтың мәдени құндылығы немесе түпнұсқалығына оның сәйкестігін айқындау мақсатында сараптаманы жүзеге асыруы;
5-кезең - орындаушының қорытындыларды басқарманың мөрімен бекіту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын, сондай-ақ қорытындының бір данасы мен заттарды тұтынушыға беруді жүзеге асыруы.

7) экспертная комиссия - комиссия по вывозу и ввозу культурных ценностей, создаваемая местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы).
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета" разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010" года № 976 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета".
3. Наименование управлений, предоставляющих государственную услугу, указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан".
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача управлением заключения на бумажном носителе согласно форме, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2007 года № 447 "Об утверждении Правил проведения экспертизы культурных ценностей, вывозимых и ввозимых в Республику Казахстан".
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается ежедневно в соответствии с графиком работы управления, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Информация о государственной услуге и о ходе ее оказания размещается на портале электронного Правительства: www.e.gov.kz, интернет-ресурсах управлений, указанных в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Основанием для приостановления или отказа в предоставлении государственной услуги является неполный пакет документов потребителя, предусмотренных настоящим регламентом.
10. Этапы оказания государственной услуги по выдаче заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета:
1-й этап - регистрация заявления с прилагаемыми документами и предметов потребителя в службе документационного обеспечения (далее - СДО) управления;
2-й этап - определение руководителем управления исполнителя, места и времени проведения экспертизы;
3-й этап - осуществление исполнителем отправки документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию;
4-й этап - осуществление экспертной комиссией экспертизы в целях определения его на соответствие культурной ценности или подлинности временно вывезенной культурной ценности;
5-й этап - осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению заключений печатью управления, а также выдачи одного экземпляра заключения и предметов потребителю.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдауды басқарманың жұмыс кестесінің негізінде жұмыс күні ішінде бір адам жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін Басқармаға құжаттар мен заттарды ұсынады, оны басқарманың ҚҚҚ қызметкері тұтынушының өтінішінде көрсетілген тізімдеме бойынша қабылдайды. Талаптарға сәйкес келетін құжаттар мен заттар бақылау белгілері көрсетіліп, тіркеу мөртабанында нөмірін, күнін және парақ санын көрсетіп, ҚҚҚ ресімделеді және тіркеледі. Тұтынушы басқарманың ҚҚҚ тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) қойылған өтініштің көшірмесін алады.
13. Тұтынушы басқармаға мынадай құжаттарды:
1) «Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 976 қаулысымен бекітілген нысан бойынша өтінішті;
2) жеке тұлға үшін тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшірмесін;
заңды тұлға үшін - заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесін;
3) заңды тұлғалар үшін - қабылдаушы тараптың мәдени құндылықтардың болу мақсаттары мен жағдайлары туралы шартының көшірмесі;
4) әрбір мәдени құндылықтың немесе оны құрамдас бөліктерінің көлемі 10x15 сантиметр фотосуреті;
5) мәдени құндылықтарға меншік құқығын растайтын құжаттар;
6) заңды тұлға үшін - мәдени құндылықтардың уақытша әкету кезеңіне белгілі бір тұлғаға жауапкершілік жүктеу туралы ұйым басшысының бұйрығы;
7) мәдени құндылықтар ретінде қаралып, сараптамаға жататын заттарды ұсынады.
14. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
15. Тіркелген, тиісті түрде ресімделген құжаттар мен заттар басқарма басшысына жіберіледі, кейіннен олар орындаушыға жіберіледі. Оларды алғаннан кейін орындаушы құжаттар мен заттарды сараптама комиссиясына сараптамаға жіберуді жүзеге асырады.
Сараптаманы өткізу орны мен уақыты басқарма басшысымен белгіленеді.
Сараптама комиссиясы жұмысының нәтижелері бойынша екі данада қорытынды ресімделеді, оның әрқайсысына комиссия төрағасы қол қойып, заттармен бірге орындаушыға беріледі.
Орындаушы қорытынды мен заттарды алған соң, қорытындыны басқарманың мөрімен бекітіп, оның бір данасын затпен қоса тұтынушыға береді.
Қорытындының екінші данасы, сондай-ақ қаралған құжаттар пакеті сараптама комиссиясының мерзімсіз сақталуында қалады.
Қорытынды мен заттардың тұтынушыға берілуі берілген қорытындылар журналында тіркеледі.

11. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы управления.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе
оказания государственной услуги
12. Потребитель предоставляет в управление документы и предметы для получения государственной услуги, которые принимаются сотрудником СДО управления по описи, указанной в заявлении потребителя. Соответствующие требованиям документы и предметы оформляются и регистрируются СДО с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном штампе, с указанием признаков контроля. Потребитель получает копию заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) СДО управления.
13. Потребитель предоставляет в управление следующие документы:
1) заявление по форме, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2010 года № 976 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения о наличии культурной ценности у вывозимого и ввозимого предмета";
2) для физического лица - копия документа, удостоверяющего личность потребителя, заверенная нотариально;
для юридического лица - копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, заверенная нотариально;
3) копия договора принимающей стороны о целях и условиях нахождения культурных ценностей - для юридических лиц;
4) фотография размером 10 x 15 сантиметров каждой культурной ценности или ее составляющих частей;
5) документы, подтверждающие право собственности на культурные ценности;
6) для юридического лица - приказ руководителя организации о возложении ответственности на определенное лицо за сохранность культурных ценностей на период временного вывоза;
7) предметы, рассматриваемые как культурные ценности, подлежащие экспертизе.
14. Государственная услуга осуществляется бесплатно.
15. Зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы и предметы передаются руководителю управления, которые в последующем передаются исполнителю. По мере их получения, исполнитель осуществляет отправку документов и предметов на экспертизу в экспертную комиссию.
Место и время проведения экспертизы определяется руководителем управления.
По итогам работы экспертной комиссии оформляется заключение в двух экземплярах, каждое из которых подписывается председателем и членами комиссии. Оформленные заключения вместе с предметами передаются исполнителю.
После получения заключения и предметов, исполнитель скрепляет заключения печатью управления и один экземпляр вместе с предметом выдает потребителю.
Второй экземпляр заключения, а также пакет рассмотренных документов остаются в бессрочном хранении в экспертной комиссии.
Выдача заключения и предметов потребителю регистрируется в журнале выданных заключений.

16. Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру үдерісінің сызбасы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағынан бұдан бұрын әкетілген мәдени құндылықтарға оларды Қазақстан Республикасының аумағына қайта әкелген кезде қайта сараптама өткізу осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары мәдениет басқармаларының мекенжайлары мен кестелері
Р/с №
Атауы
Мекен-жайы
Телефон №
Электронды почтаның мекен-жайы
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
6
1.
Астана қаласының мәдениет басқармасы

16. Схема процесса выдачи заключения о наличии культурной ценности у вывозимого или ввозимого предмета, а также повторная экспертиза культурных ценностей, ранее вывезенных с территории Республики Казахстан, при ввозе на территорию Республики Казахстан, указана в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета"
Адреса и графики работы управлений культуры местных
исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы
п/п
Наименование
Адрес
№ телефонов
Адреса электронной
почты
График работы
1
2
3
4
5
6
1.
Управление
культуры города
Астаны
г. Астана,
ул. Бейбітшілік,

Астана қ., Бейбітшілік көш., 11, 751-бөлме
8 (7172) 55-67-69, 55-67-64
dep_culture@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
2.
Алматы қаласының мәдениет басқармасы
Алматы қ., Республика алаңы, 4, 423-бөлме
8 (727) 272-58-83, 271-65-63, 272-02-72, 272-10-01
culture_almaty@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
3.
Алматы облысының мәдениет басқармасы

11, кабинет 751
8(7172)55-67-69,
55-67-64
dep_culture@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
2.
Управление
культуры города
Алматы
г. Алматы
пл. Республики,
4, кабинет 423
8 (727) 272-58-83,
271-65-63,
272-02-72,
272-10-01
culture_almaty@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
3.
Управление
культуры
Алматинской
области
г. Талдыкорган
ул. Тәуелсіздік,

Талдықорған қ., Тәуелсіздік көш., 38, 3-бөлме
8(7282)
27-16-19,
27-14-49, 27-15-97, 24-77-22
kulture-tald@mail.online.кz
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексекбі
4.
Ақмола облысының мәдениет басқармасы
Көкшетау қ., Сәтпаев көш., 1, 102-бөлме
8 (7162)
25-76-60, 25-81-73, 25-81-60, 25-81-72
Kultura-kokshetau@yandex.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
5.
Ақтөбе облысының мәдениет басқармасы

38, кабинет 3
8(7282)27-16-19,
27-14-49,
27-15-97,
24-77-22
kulture-tald
@mail.online.kz
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
4.
Управление
культуры
Акмолинской
области
г. Кокшетау
ул. Сатпаева,
1, кабинет 102
8(7162)25-76-60,
25-81-73,
25-81-60,
25-81-72
Kultura-kokshetau@
yandex.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
5.
Управление
культуры
Актюбинской
области
г. Актобе
пр. Абылхайыр-хана,

Ақтөбе қ., Әбілхайыр хан даңғ., 40, 658-бөлме
8 (7132)
59-52-05, 56-03-12, 59-51-52, 56-47-58
Kultura-kokshetau@yandex.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
6.
Атырау облысының мәдениет басқармасы
Атырау қ., Азаттық даңғ., 9, 3-бөлме
8 (7122)
35-41-89, 35-42-84, 27-11-57, 32-41-37
ouk_atyrau@rambler.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.30-ден 18.30-ға дейін, үзіліс сағат 12.30-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
7.
Шығыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Өскемен қ., Головков көш., 29, 302-бөлме
8 (7232) 26-28-30, 26-37-12, 26-30-63, 24-92-03
culturevko@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
8.
Батыс Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Орал қ., Достық-Дружба даңғылы, 166/1, 7-бөлме
8 (7112)
51-55-54, 50-09-46, 51-25-35, 50-45-89, 51-07-37
kultzko@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс сағат 12.30-ден 14.30-ға дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
9.
Жамбыл облысының мәдениет басқармасы
Тараз қ., Сүлейменов көш., 17«а», 4-бөлме
8 (7262) 43-06-63, 45-79-51, 45-15-49, 43-09-54, 45-13-99
tarazkultura@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 19.00-ға дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
10.
Қарағанды облысының мәдениет басқармасы
Қарағанды қ., Бұxар жырау даңғылы, 32
8 (7212)
41-14-81, 41-14-84, 41-14-68, 42-30-08
kultura@yandex.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
11.
Қызылорда облысының мәдениет басқармасы
Қызылорда қ., Абай даңғылы, 27, 39-бөлме
8 (7242)
23-93-54, 30-32-73, 30-37-75
oblcultkzl@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
12.
Қостанай облысының мәдениет басқармасы
Қостанай қ., Әл-Фараби көш., 60
8 (7142)
57-51-90, 57-53-53, 57-53-20, 57-53-21
kultura@kostanay.kz
kultura_kostanay@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін Демалыс күндері: сенбі жэне жексенбі
13.
Маңғыстау облысының мәдениет басқармасы
Актау қ., 23-шағын ауданы, 1
8 (7292)
42-66-10, 42-77-62, 42-77-58, 42-77-54
mook_od@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс сағат 12.30-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
14.
Павлодар облысының мәдениет басқармасы
Павлодар қ., Академик Марғұлан көш., 115, 2-бөлме
8 (7182)
32-03-29, 32-22-37, 32-37-77
Dep_culture@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
15.
Солтүстік Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Петропавл қ., Кәрім Сутюшев көш., 7
8 (7152)
46-43-92 49-26-79 49-27-55
kultsko@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі жұне жексенбі
16.
Оңтүстік Қазақстан облысының мәдениет басқармасы
Шымкент қ., Тәуке хан даңғ., 2-а 2-бөлме
8 (7252) 53-93-49, 53-91-81, 53-94-62, 55-10-88
оkо_mаdeniet@mail.ru
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
«Әкетілетін және әкелінетін
заттың мәдени құндылығының болуы
туралы қорытынды беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әкетілетін және әкелінетін заттың мәдени құндылығының болуы туралы қорытынды беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі

40, кабинет 658
8 (7132) 59-52-05,
56-03-12,
59-51-52,
56-47-58
aktobe_kulture@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
6.
Управление
культуры
Атырауской
области
г. Атырау,
пр. Азаттык, 9,
кабинет 3
8(7122)35-41-89,
35-42-84.
32-41-37
27-11-57
ouk_atyrau
@rambler.ru
Рабочие дни:
с 08.30 часов до
18.30 часов,
перерыв с 12.30
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
7.
Управление
культуры
Восточно-
Казахстанской
области
г. Усть- Каменогорск
ул. Головкова, 30,
кабинет 302
8(7232) 26-28-30,
26-37-12,
26-30-63,
24-92-03
culturevko@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв 13.00
часов до 14.00
часов
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
8.
Управление
культуры
Западно-
Казахстанской
области
г. Уральск
пр. Достык-
Дружбы, 166/1,
кабинет 7
8(7112)51-55-54,
50-09-46,
51-25-35,
50-45-89,
51-07-37
kultzko@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.30 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.30
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
9.
Управление
культуры
Жамбылской
области
г. Тараз
ул. Сулейменова,
17«а», кабинет 4
8 (7262) 43-06-63,
45-79-51,
45-15-49,
43-09-54,
45-13-99
tarazkultura@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
19.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 15.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
10.
Управление
культуры
Карагандинской
области
г. Караганда
пр. Бухар жырау,
32
8(7212)41-14-81,
42-14-84,
41-14-68,
42-30-08
karkultura@yandex.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
11.
Управление
культуры
Кызылординской
области
г. Кызылорда
пр. Абая, 27,
кабинет 39
8(7242) 23-93-54,
30-32-73,
30-37-75
oblcultkzl@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
19.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 15.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
12.
Управление
культуры
Костанайской
области
г. Костанай
ул. Аль-Фараби, 60
8(7142)57-51-90,
57-53-53,
57-53-20,
57-53-21
kultura@kostanay.kz
kultura_kostanay@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
13.
Управление
культуры
Мангистауской
области
г. Актау
23-микррайон, 1
8(7292)42-66-10,
42-77-62,
42-77-58,
42-77-54
mook_od@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.30 часов,
перерыв с 12.30
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
14.
Управление
культуры
Павлодарской
области
г. Павлодар
ул. академика
Маргулана, 115,
кабинет 2
8(7182)32-03-29,
32-22-37,
32-37-77
Dep_culture@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
15.
Управление
культуры
Северо-
Казахстанской
области
г. Петропавловск
ул. Карима
Сутюшева, 7
8(7152)46-43-92
49-26-79
49-27-55
kultsko@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
18.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 14.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
16.
Управление
культуры Южно-
Казахстанской
области
г. Шымкент
пр. Таукехана, 2а,
кабинет 2
8 (7252) 53-93-49,
53-91-81,
53-94-62,
55-10-88
oko_madeniet@mail.ru
Рабочие дни:
с 9.00 часов до
19.00 часов,
перерыв с 13.00
часов до 15.00
часов.
Выходные дни:
суббота и
воскресенье
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача заключения о наличии
культурной ценности у вывозимого
и ввозимого предмета"
Процесс государственной услуги
по выдаче заключения о наличии культурной
ценности у вывозимого и ввозимого предмета