"Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге асырылатын тексерулерді есепке алу және бақылау, бірыңғай мемлекеттік тіркеу жүргізу туралы Нұсқаулықты бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 71 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2010 жылғы 14 желтоқсандағы № 85 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 29 желтоқсандағы № 6710 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 25 қарашадағы № 125 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2011.11.25 № 125 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді тіркеу туралы статистикалық есептілікті одан әрі жетілдіру және Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кедендік реттеу және салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Заңының нормаларымен сәйкестендіру мақсатында, Қазақстан Республикасының «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді бірыңғай мемлекеттік тіркеу, есепке алу және бақылау жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5995 тіркелген) 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 71 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы бұйрығына келесідей толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді бірыңғай мемлекеттік тіркеу, есепке алу және бақылау жүргізу жөніндегі Нұсқаулықтың (одан әрі - Нұсқаулық):
3-тармағының:
екінші азат жолы «коммерциялы емес ұйымдардың» сөздерінен кейін «, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырмайтын жеке тұлғаларды» сөздерімен толықтырылсын;
үшінші азат жолында «сонымен қатар коммерциялық емес ұйымдар» сөздері «Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырмайтын коммерциялық емес ұйымдар және жеке тұлғалар» сөздерімен ауыстырылсын;
4-тармағының:
төртінші азат жолында «сонымен қатар ішкі ведомстволық мемлекеттік органдар, мекемелер мен ұйымдар» сөздері «ішкі ведомстволық мемлекеттік органдар, мекемелер мен ұйымдар, сонымен қатар осы мемлекеттік органдар меншік иесі немесе құрылтайшы ретінде қатысатын заңды тұлғалар» сөздерімен ауыстырылсын;

О внесении дополнений и изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 декабря 2009 года № 71 "Об утверждении Инструкции о ведении единой государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 декабря 2010 года № 85. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2010 года № 6710. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 25 ноября 2011 года № 125
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 25.11.2011 № 125 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
В целях дальнейшего совершенствования отчетности о регистрации актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан и приведения в соответствие с нормами Закона Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного регулирования и налогообложения", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора от 24 декабря 2009 года № 71 "Об утверждении Инструкции о ведении единой государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5995), следующие дополнения и изменения:
в Инструкции о ведении единой государственной регистрации, учета и контроля проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом (далее – Инструкция):
в пункте 3:
в абзаце втором после слов "некоммерческих организаций" дополнить словами ", а также физических лиц, не осуществляющих предпринимательскую деятельность, в случаях предусмотренных законами Республики Казахстан";
в абзаце третьем слова ", а также некоммерческие организации" заменить словами "некоммерческие организации и физические лица, не осуществляющие предпринимательскую деятельность, в случаях предусмотренных законами Республики Казахстан";
в пункте 4:
в абзаце четвертом слова "а также подведомственных государственных органов, учреждений и организаций" заменить словами "подведомственных государственных органов, учреждений и организаций, а также юридических лиц, в которых данные государственные учреждения выступают в качестве учредителя (участника) или собственника имущества";

жетінші азат жолында «4-тармақпен» сөздері «4 және 5 тармақтармен» сөздерімен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын;
«7-1. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының қызметкері ақпараттық құжаттар келіп түскен сәттен бастап 24 сағаттан кешіктірмей деректер базасына ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтерін енгізеді.»;
13-тармағында:
14) тармақшада «ескерту туралы мәліметтер» сөздерінен кейін «немесе ескертудің мерзімін сақтамау» сөздерімен толықтырылсын;
21-тармағының:
екінші азат жолында «, тексеру басталу жоспарланатын мерзім» сөздері алып тасталсын;
22-тармағы келесі мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
«6-1) 5.1 тармақта Заңның 37-1 бабы 7-тармағымен көзделген жоспардан тыс тексерудің негізі көрсетіледі: 01 - тексеру нәтижесінде және мемлекеттік бақылаудың басқа да нысандары нәтижесінде анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымдардың (қаулылар, ұсыныстар, ескертулер) орындалуын бақылау (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 1-тармақшасы); 02 - жеке және заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарынан және жергілікті өкілетті органдардан адамдардың өміріне, денсаулықтарына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекетке елеулі зиян келтіру немесе зиян келтіру қаупін төндіру туралы жеке және заңды тұлғалардан ақпараттар мен өтініштерді алу (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 2-тармақшасы); 03 - тексеруді жүзеге асыру үшін қажетті ақпараттарды алу мақсатында азаматтық-құқықтық қатынастарда тұрған жеке кәсіпкерліктің тексеруші субъектісінің үшінші тұлғаларға қатысты қарсы тексеруі (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 3-тармақшасы); 04 - жеке кәсіпкерлік субъектісінің оның қызметіне тексеру жүргізу туралы бастамалы өтініші (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 4-тармақшасы); 05 - егер жеке кәсіпкерлік субъектісіне қатысты жоспарлы тексеру өткізу көзделсе, оның жойылуы (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 5-тармақшасы); 06 - жеке кәсіпкерлік субъектісінің бастапқы тексерумен келіспеуі туралы арызына байланысты қайталанған тексеру (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 6-тармақшасы); 07 - Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексінде көзделген негіздер (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 7-тармақшасы); 08 - салық төлеушілердің өтініштері, Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 627-бабында көрсетілген мәліметтер мен мәселелер (Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 8-тармақшасы);»;
35-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
«35. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың аумақтық органдары тоқсан сайын аумақтық басқарманың қолы қойылып, құқықтық статистика және арнайы есепке алу бойынша уәкілетті органға келесі есептік кезеңдегі айдың 5-санына қағаз жүзінде және электронды түрде ұсынылатын 1-П нысанды есепті қалыптастырады және бекітеді.»;
36-тармағы келесі редакцияда жазылсын:

в абзаце седьмом слова "пунктом 4" заменить словами "пунктами 4 и 5";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Сотрудник органа правовой статистики и специальных учетов вводит сведения информационных учетных документов в базу данных не позднее 24 часов с момента поступления информационных документов.";
в пункте 13:
в подпункте 14) после слов "данных об уведомлении" дополнить словами "или несоблюдение сроков уведомления";
в пункте 21:
в абзаце втором слова ", период, в котором планируется начало проведения проверки" исключить;
пункт 22 дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) в пункте 5.1 указывается основание внеплановой проверки, предусмотренное пунктом 7 статьи 37-1 Закона: 01 - контроль исполнения предписаний (постановлений, представлений, уведомлений) об устранении выявленных нарушений в результате проверки и по результатам иных форм государственного контроля (подпункт 1 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 02 - получение информации и обращений от физических и юридических лиц, государственных органов, депутатов Парламента Республики Казахстан и местных представительных органов о причинении либо об угрозе причинения существенного вреда жизни, здоровью людей, окружающей среде и законным интересам физических и юридических лиц, государства (подпункт 2 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 03 - встречная проверка в отношении третьих лиц, с которыми проверяемый субъект частного предпринимательства имел гражданско-правовые отношения, с целью получения необходимой для осуществления проверки информации (подпункт 3 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 04 - инициативное обращение субъекта частного предпринимательства о проведении проверки его деятельности (подпункт 4 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 05 - реорганизация субъекта частного предпринимательства, если в отношении него была намечена плановая проверка (подпункт 5 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 06 - повторная проверка, связанная с обращением субъекта частного предпринимательства о несогласии с первоначальной проверкой (подпункт 6 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 07 - основания, предусмотренные Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан (подпункт 7 пункта 7 статьи 37-1 Закона); 08 - обращения налогоплательщиков, сведения и вопросы, определенные статьей 627 Налогового кодекса Республики Казахстан (подпункт 8 пункта 7 статьи 37-1 Закона);";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам ежеквартально формируется и утверждается сводный отчет формы 1-П, который подписывается начальником территориального управления и предоставляется в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в бумажном и электронном виде.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:

«36. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың аумақтық органдарының бекіткен есептері негізінде құқықтық статистика және арнайы есепке алудың уәкілетті органдары республика бойынша жинақталған есепті қалыптастырады.»;
«ҚР мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулер туралы мәліметтердің есепке алу карточкасы» Нұсқаулықтың 1-қосымшасы келесі мазмұндағы 5.1. деректемемен толықтырылсын:
«5.1. Жоспардан тыс тексерулердің негізі»: 01 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 1-тармақшасы; 02 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 2-тармақшасы; 03 -Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 3-тармақшасы; 04 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 4-тармақшасы; 05 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 5-тармақшасы; 06 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 6-тармақшасы; 07 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 7-тармақшасы; 08 - Заңның 37-1 бабы 7-тармағы 8-тармақшасы; 5.1.///»;
«Мемлекеттік органның тексеру жүргізу жоспары» Нұсқаулықтың 8-қосымшасындағы 5-бағана алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі - Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3) Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4) Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген сәтінен бастап қолданысқа енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                        Қ. Мәми

"36. На основании отчетов, утвержденных территориальными органами по правовой статистике и специальным учетам, уполномоченным органом по правовой статистике и специальным учетам, формируется сводный отчет по республике.";
приложение 1 к Инструкции "Учетная карточка сведений о проверке, осуществляемой государственным органом РК" дополнить реквизитом 5.1 следующего содержания:
"5.1. Основание внеплановых проверок": 01 – п.п. 1 п. 7 ст. 37-1 Закона, 02 - п.п. 2 п. 7 ст. 37-1 Закона, 03 – п.п. 3 п. 7 ст. 37-1 Закона, 04 – п.п. 4 п. 7 ст. 37-1 Закона, 05 – п.п. 5 п. 7 ст. 37-1 Закона, 06 – п.п. 6 п. 7 ст. 37-1 Закона, 07 – п.п. 7 п. 7 ст. 37-1 Закона, 08 – п.п. 8 п. 7 ст. 37-1 Закона, 5.1. /_/_/";
в приложении 8 к Инструкции "План проведения проверок государственного органа" графу 5 исключить.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие с момента его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       К. Мами