Мамандандырылған оқу ұйымдарына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2010 жылғы 27 қарашадағы № 415 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 5 қаңтарда № 6727 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 874 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 29.10.2015 № 874 бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертуі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңының 25-2-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мамандандырылған оқу ұйымдарына қойылатын талаптар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) мемлекеттік тіркеуден кейін оның ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі Ж.А. Смаиловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 8 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Министр                                       В. Божко
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2010 жылғы 27 қарашадағы
№ 415 бұйрығымен
бекітілген
Мамандандырылған оқу ұйымдарына қойылатын талаптар
1. Мамандандырылған оқу ұйымдары өрт қауіпсіздігі саласындағы қатерлерді тәуелсіз бағалау жөніндегі сараптау ұйымдарының мамандарын кәсіби қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру мақсатында құрылады.
2. Мамандандырылған оқу ұйымдары тыңдаушыларды сапалы дайындау мақсатында оқу-әдістемелік кешенін құрады, ол мыналарды:
өрт қауіпсіздігі саласындағы уәкілетті орган бекіткен өрт қауіпсіздігі саласындағы сараптау ұйымдары үшін мамандарды арнайы оқыту бағдарламасын;
оқыту бағдарламасының мазмұнын қамтитын оқу-әдістемелік құралдарын;
көрнекі құралдармен, макеттермен жабдықталған мамандандырылған оқу сыныптары мен кабинеттерін;
интегралдық модель бойынша өрттің қауіпті факторларының даму қарқынын анықтау үшін мультимедиялық жүйелер мен бағдарламалық қамтамасыз етуді;
оқу әдебиеті қорын, қағаз және электронды тасығыштарда арнайы дайындық бойынша дидактикалық материалды қамтиды.

Об утверждении Требований к специализированным учебным организациям
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 27 ноября 2010 года № 415. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 января 2011 года № 6727. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 874
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.10.2015 № 874.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии со статьей 25-2 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Требования к специализированным учебным организациям.
2. Комитету противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации обеспечить его официальное опубликование и размещение на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан Смаилова Ж.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие с 8 января 2011 года.
Министр                                    В. Божко
Утверждены
приказом Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 27 ноября 2010 года № 415
Требования к специализированным учебным организациям
1. Специализированные учебные организации создаются с целью проведения профессиональной переподготовки и повышения квалификации специалистов экспертных организаций по независимой оценке рисков в области пожарной безопасности.
2. Специализированными учебными организациями с целью качественной подготовки слушателей создается учебно-методический комплекс, который включает в себя:
программу специальных курсов обучения специалистов для экспертных организаций в области пожарной безопасности, утвержденную уполномоченным органом в области пожарной безопасности;
учебно-методические пособия, отражающие содержание программ обучения;
специализированные учебные классы и кабинеты, оснащенные наглядными пособиями, макетами;
мультимедийные системы и программное обеспечение для определения динамики развития опасных факторов пожара по интегральной модели;
фонд учебной литературы, дидактический материал по специальной подготовке на бумажных и электронных носителях.