Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 25 ақпандағы N 66 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 9 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6114 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 29 наурыздағы № 182 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.29 № 182 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық жазалауды орындау жүйесін және қылмыстық-атқару жүйесін одан әрі жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 10 желтоқсандағы № 228-IV Заңына сәйкес келтіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп Ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы № 148 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 1720 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 жыл, № 7-8, 542-бап):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерінде:
6-тармақта «мүшесін зақымдауға» деген сөздер «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салуға» деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақтың 7) тармақшасында:
«күн сайын қырынуға,» деген сөздер «жинақы қиылған» деген сөздермен ауыстырылсын;
«тыйым салынады» деген сөздер алып тасталсын;
12-тармақтың 18) тармақшасында «дене мүшелеріне зақым» деген сөздер «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат» деген сөздерімен ауыстырылсын;
12-8-тармақта:
«тиісті облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)» деген сөздер «елді мекеннің шегінде» деген сөздермен ауыстырылсын;
«және еңбек етуге» деген сөздер алып тасталсын;
130-тармақта «дене мүшесін зақымдап» деген сөздер «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салып» деген сөздермен ауыстырылсын;
151-тармақта «дене мүшесін зақымдаумен» деген сөздер «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салумен» деген сөздермен ауыстырылсын;
Түзеу мекемелерінің ішкі тәртіп ережелерінің 17-қосымшасында:
20-тармақтың 1) тармақшасында «Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы» Заңға» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне» деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2010 года № 66. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 марта 2010 года № 6114. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2012 года № 182
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.03.2012 № 182 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях приведения в соответствие с Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2009 года № 228-IV "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дальнейшего совершенствования системы исполнения наказаний и уголовно-исполнительной системы", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести изменения и дополнения в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан:
1) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года № 148 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка исправительных учреждений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1720, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, № 7-8, ст. 542):
в Правилах внутреннего распорядка исправительных учреждений, утвержденных указанным приказом:
в пункте 6 слово "членовредительству" заменить словами "умышленному причинению себе какого-либо повреждения";
в подпункт 7) пункта 11 на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется;
в подпункте 18) пункта 12 слово "членовредительство" заменить словами "умышленное причинение себе какого-либо повреждения";
в пункте 12-8:
слова "и трудоустройство" исключить;
слова "соответствующей области (города республиканского значения, столицы)" заменить словами "населенного пункта";
в пункте 130 слово "членовредительством" заменить словами "умышленным причинением себе какого-либо повреждения";
в пункте 151 слово "членовредительством" заменить словами "умышленным причинением себе какого-либо повреждения";
в Приложении 17 к Правилам внутреннего распорядка исправительных учреждений:
в подпункте 1) пункта 20 слова "Закону "О труде в Республике Казахстан" заменить словами "Трудовому кодексу Республики Казахстан";

20-тармақтың 2) тармақшасында «Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы» Заңында» деген сөздер «Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне» деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақтың 3) тармақшасында «Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы заңнамасымен» деген сөздер «Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі түзеу мекемелеріне ұсталатын адамдарды қадағалауды ұйымдастыру жөніндегі Нұсқаулығын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2001 жылғы 11 желтоқсандағы № 154 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1723 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2002 ж., № 9-10, 544 бап):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі түзеу мекемелеріне ұсталатын адамдарды қадағалауды ұйымдастыру жөніндегі Нұсқаулықта:
4-тармақтың 15) тармақшасында «өз мүшесіне зақым келтіруінің» деген сөздер «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салуының» деген сөздермен ауыстырылсын;
59-тармақтың 6) тармақшасында «өз мүшесіне зақым келтіруге» деген сөздер «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салуға» деген сөздермен ауыстырылсын;
107-тармақта «өз мүшесіне зақым келтіру» деген сөздер «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салу» деген сөздермен ауыстырылсын;
109-тармақтың 1) тармақшасында «өз мүшесіне зақым келтіру» деген сөздер «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салу» деген сөздермен ауыстырылсын;
111-тармақта «Ерекше жағдайлар режимі» деген сөздерден кейін «Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігін хабардар ету арқылы» деген сөздермен толықтырылсын;
114-тармақта «өз мүшесіне зақым келтіру» және «өз мүшесіне зақым келтірудің» деген сөздер тиісінше «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салу», «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салудың» деген сөздермен ауыстырылсын;
115-тармақта «өз мүшесіне зақым келтіруі» деген сөздер «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салуы» деген сөздермен ауыстырылсын;
115-тармақтың 4) тармақшасында «өз мүшесіне зақым келтіру» деген сөздер «қасақана өз-өзіне қандай да бір жарақат салу» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) «Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің түзеу мекемелерінде айрықша жағдайлар режимін қолданысқа енгізу туралы Нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 10 маусымдағы № 110 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2565 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, 2003 жыл, № 43-48, 893-бап):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің түзеу мекемелерінде айрықша жағдайлар режимін қолданысқа енгізу туралы Нұсқаулықта:
6-тармақта «Айрықша жағдайлар режимі» деген сөздерден кейін «Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігін хабардар ету арқылы» деген сөздермен толықтырылсын.

в подпункте 2) пункта 20 слова "Законом "О труде в РК" заменить словами "Трудовым кодексом Республики Казахстан";
в подпункте 3) пункта 20 слова "законодательством Республики Казахстан о труде" заменить словами "трудовым законодательством Республики Казахстан".
2) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 декабря 2001 года № 154 "Об утверждении Инструкции по организации надзора за лицами, содержащимися в исправительных учреждениях Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1723, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2002 год, № 9-10, статья 544):
в Инструкции по организации надзора за лицами, содержащимися в исправительных учреждениях Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подпункте 15) пункта 4 слово "членовредительства" заменить словами "умышленного причинения себе какого-либо повреждения";
в подпункте 6) пункта 59 слово "членовредительства" заменить словами "умышленного причинения себе какого-либо повреждения";
в пункте 107 слова "членовредительства" заменить словами "умышленного причинения себе каких-либо повреждений";
в подпункте 1) пункта 109 слово "членовредительства" заменить словами "умышленного причинения себе каких-либо повреждений";
в пункте 111 после слов "Генеральным Прокурором Республики Казахстан" дополнить словами "с уведомлением Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
в пункте 114 слова "членовредительства", "членовредительств" заменит соответственно словами "умышленного причинения себе каких-либо повреждений", "умышленного причинения себе какого-либо повреждения";
в пункте 115 слова "членовредительствах осужденных" заменить словами "умышленном причинении себе каких-либо повреждений осужденными";
в подпункте 4) пункта 115 слово "членовредительство" заменить словами "умышленное причинение себе какого-либо повреждения".
3) в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 10 июня  2003 года № 110 "Об утверждении Инструкции о вводе в действие режима особых условий в исправительных учреждениях Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2565, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2003 год, № 43-48, ст. 893):
в Инструкции о вводе в действие режима особых условий в исправительных учреждениях Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в пункте 6 после слов "Генеральным Прокурором Республики Казахстан" дополнить словами "с уведомлением Министерства внутренних дел Республики Казахстан".

2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасына жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                                 Р. Түсіпбеков

2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Р. Тусупбеков