"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі түзеу мекемелерiндегi сотталғандармен тәрбие жұмысын ұйымдастыру жөнiндегi нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 21 қазандағы N 305 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 25 ақпандағы N 67 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 12 наурызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6125 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 184 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 2012.03.30 № 184 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 10 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне қылмыстық жазалауды орындау жүйесiн және қылмыстық-атқару жүйесін одан әрі жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Заңына сәйкес келтіру мақсатында, «Әділет органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің түзеу мекемелеріндегі сотталғандармен тәрбие жұмысын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 21 қазандағы № 305 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3228 болып тіркелген), мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің түзеу мекемелеріндегі сотталғандармен тәрбие жұмысын ұйымдастыру жөніндегі Нұсқаулығында:
110-тармағының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«110. ТМ-нiң комиссиясы келесі мәселелер бойынша тиісінше шешімдер шығарады және енгiзедi:»;
110-тармағының 2) тармақшасында:
«қолдануды» деген сөз «қолдану туралы қолдаухат» деген сөздермен ауыстырылсын;
113-тармағында:
«ТМ-нiң комиссиясына ұсынуға» деген сөздер «ТМ-нiң комиссиясында қаралуға» деген сөздермен ауыстырылсын;
114-тармағының 1) тармақшасында:
«ұсыным» деген сөз «қолдаухат» деген сөзбен ауыстырылсын;
117-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«117. Шартты түрде - мерзiмiнен бұрын босату жазаның өтелмеген бөлiгiн жеңіл жазамен ауыстырылуын немесе одан бас тарту, сондай-ақ ТМ түрiн ауыстыру немесе бас тарту туралы қаулыны шығару ойын ұсыну мүмкiншiлiгi туралы комиссия мүшелері комиссия отырысында сотталған болмаған кезінде ашық дауыс беру арқылы бiлдiредi. Шешiм егер ол үшiн комиссия мүшелерiнiң жартысынан көбi дауыс берсе қабылданды деп есептеледi. Төрағаның дауысы комиссияның бір мүшесінің дауысына теңестіріледі.»;
118-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 октября 2004 года № 305 "Об утверждении Инструкции об организации воспитательной работы с осужденными в исправительных учреждениях Министерства юстиции Республики Казахстан"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2010 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2010 года № 6125. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 184
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.03.2012 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях приведения в соответствие с Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дальнейшего совершенствования системы исполнения уголовных наказаний и уголовно-исполнительной системы" от 10 декабря 2009 года, руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 октября 2004 года № 305 "Об утверждении Инструкции об организации воспитательной работы с осужденными в исправительных учреждениях Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3228), следующие изменения и дополнения:
в Инструкции об организации воспитательной работы с осужденными в исправительных учреждениях Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
пункт 110 изложить в следующей редакции:
"110. Комиссия ИУ рассматривает и выносит соответствующие решения по следующим вопросам:";
в подпункте 2) пункта 110:
слово "применение" заменить словами "ходатайство о применении";
в пункте 113:
слова "представления на комиссию ИУ" заменить словами "рассмотрения на Комиссии ИУ";
в подпункте 1) пункта 114:
слово "представление" заменить словом "ходатайство";
пункт 117 изложить в следующей редакции:
"117. Мнение о возможности вынесения ходатайства об условно-досрочном освобождении, замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания или об отказе в этом, а также постановления о представлении или об отказе в представлении к изменению вида ИУ члены комиссии выражают на заседании комиссии в отсутствии осужденного путем открытого голосования. Решение считается принятым, если за него проголосовало более половины членов комиссии.";
пункт 118 изложить в следующей редакции:

«118. Шартты түрде-мерзiмiнен бұрын босату, жазаның өтелмеген бөлiгiн жеңiл жазамен ауыстыру туралы немесе одан бас тарту туралы, сонымен қатар ТМ түрiн өзгерту немесе бас тарту туралы қаулыны шығару туралы комиссия шешiмдi сотталғанға комиссияның отырысында оның мүшелерінің қатынасуымен, аталған нұсқаулықтың 119-тармағымен айқындалған тәртіп бойынша қолдаухатпен немесе қаулымен кейінгі кезде таныстырумен ауызша түрде комиссияның төрағасымен хабарланады.»;
119-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«119. Шартты түрде-мерзiмiнен бұрын босату, жазаның өтелмеген бөлiгiн жеңiл жазамен ауыстыру туралы немесе одан бас тарту туралы, сонымен қатар ТМ түрiн өзгерту немесе бас тарту туралы қаулымен комиссия хатшысы ТМ комиссиясының отырысынан кейiнгi бiр күннен кешiктiрмей қол қою арқылы таныстыруы керек (демалыс және мерекелiк күндердi қоспағанда). Өтінішті одан әрі сотқа енгізу үшін 7 күн ішінде прокуратураға жіберіледі.»;
120-тармағында:
«тәртіпте» деген сөзден кейін «жаза өтеу жері бойынша прокуратураға немесе сотқа» деген сөздермен толықтырылсын;
123-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«123. Шартты түрде-мерзiмiнен бұрын босатудан, жазаның өтелмеген бөлiгiн жеңiл жазамен ауыстырудан бас тарту туралы шешім қабылдау жағдайда оның себебi көрсетiледi және қолдаухат шығарылады. TM түрiн өзгертуге ұсынудан бас тарту туралы шешім қабылдау жағдайда қаулы шығарылады.»;
124-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«124. Шартты түрде-мерзiмiнен бұрын босатуға, жазаның өтелмеген бөлiгiн неғұрлым жеңiл түрімен ауыстыру туралы қолдаухатты, сондай-ақ ТМ түрiн өзгертуге ұсыну туралы қаулыны шығару мәселесін ТМ комиссиясының отырысында қайта қарау бас тарту туралы сот қаулысы шығарылған күннен бастап алты ай өткеннен кейін орын алуы мүмкін.»;
158-тармағының 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«8) жаза өтеуден шартты түрде-мерзiмiнен бұрын босату немесе жазаның өтелмеген бөлiгiн жеңiл жазамен ауыстыру туралы қолдаухат шығару немесе одан бас тарту туралы, ҚК-ға, жеңілдік, қатаң жағдайларға ауыстыруға ұсыну немесе одан бас тарту туралы қаулыны шығару туралы мәселелердi қарау;».
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасы М.А. Аюбаевқа жүктелсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі                                Р. Түсіпбеков

"118. Решение комиссии о вынесении ходатайства об условно-досрочном освобождении, замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания или об отказе в этом, а также о вынесении постановления о представлении либо об отказе в представлении к изменению вида ИУ объявляется осужденному председателем комиссии, на заседании комиссии в присутствии ее членов, в устной форме с последующим ознакомлением осужденного с ходатайством или постановлением в порядке, определенном пунктом 119 настоящей инструкции.";
пункт 119 изложить в следующей редакции:
"119. С ходатайством об условно-досрочном освобождении, замене неотбытой части наказания более мягким наказанием или об отказе в этом, а также с постановлением о представлении к замене вида ИУ или об отказе в этом, секретарь комиссии знакомит осужденного, не позднее одних суток после заседания комиссии ИУ (исключая выходные и праздничные дни), под роспись. Ходатайство направляется в прокуратуру в течение 7 дней для последующего внесения в суд.";
в пункте 120:
после слова "порядке" дополнить словами "в прокуратуру либо суд по месту отбывания наказания";
пункт 123 изложить в следующей редакции:
"123. В случае принятия решения об отказе в условно-досрочном освобождении, замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания указываются его мотивы и выносится ходатайство. В случае принятия решения об отказе в представлении к изменению вида ИУ указываются его мотивы и выносится постановление.";
пункт 124 изложить в следующей редакции:
"124. Повторное рассмотрение вопроса о вынесении ходатайства об условно-досрочном освобождении, замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания, а также постановления о представлении к изменению вида ИУ на заседании комиссии ИУ может иметь место не ранее, чем по истечении шести месяцев со дня вынесения судом постановления об отказе.";
подпункт 8) пункта 158 изложить в следующей редакции:
"8) рассмотрение вопроса и вынесение ходатайства об условно-досрочном освобождении от отбывания наказания или замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания или об отказе в этом, постановления о представлении либо об отказе в представлении к переводу в КП, переводу в льготные, строгие условия отбывания наказания;".
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан Аюбаева М.А.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан                       Р. Тусупбеков