Жануарлар дүниесін пайдаланушы жеке және заңды тұлғалармен жануарлар дүниесін пайдалануға жасасқан шарттарын уәкілетті органда тіркеу және оларды бұзу туралы ақпарат беру Ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 12 сәуірдегі N 250 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 13 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6225 болып енгізілді
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Заңының 27-бабы 2-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Жануарлар дүниесін пайдаланушылар жеке және заңды тұлғалармен жануарлар дүниесін пайдалануға жасалған келісім шарттарды тіркеу және келісім шарттарды бұзу жөніндегі ақпараттарды уәкілетті органға ұсыну туралы Ережелері бекітілсін (бұдан әрі - Ережелер).
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Табиғат ресурстарын пайдалану стратегиясы департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми түрде жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                            А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 12 сәуірдегі
№ 250 бұйрығымен бекітілген
Жануарлар дүниесін пайдаланушы жеке және заңды тұлғалармен жануарлар дүниесін пайдалануға жасасқан шарттарын уәкілетті органда тіркеу және оларды бұзу туралы ақпарат беру Ережесін бекіту туралы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер жануарлар дүниесін пайдаланушы жеке және заңды тұлғалармен жануарлар дүниесін пайдалануға жасасқан шарттарын уәкілетті органда тіркеу және оларды бұзу туралы ақпарат беру ретін анықтайды және Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Заңының негізінде әзірленген.
2. Жануарлар дүниесін пайдаланушы жеке және заңды тұлғалармен жануарлар дүниесін пайдалануға жасасқан шарттарын (бұдан әрі - шарт) уәкілетті органда тіркеуді Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде (бұдан әрі - инспекция) балық шаруашылығы су тоғандарының және/немесе учаскенің орналасқан жері бойынша, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын пайдалануды жүзеге асырылатын жерде Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық органдары өткізеді (бұдан әрі – Инспекция).

Об утверждении Правил регистрации в уполномоченном органе заключенных пользователем животного мира договоров с физическими и юридическими лицами на пользование животным миром и предоставлении информации об их расторжении
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 апреля 2010 года № 250. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2010 года № 6225
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации в уполномоченном органе заключенных пользователем животного мира договоров с физическими и юридическими лицами на пользование животным миром и предоставлении информации об их расторжении (далее - Правила).
2. Департаменту стратегии использования природных ресурсов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном порядке направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
Утверждены
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 апреля 2010 года № 250
Правила
регистрации в уполномоченном органе заключенных
пользователем животного мира договоров с физическими
и юридическими лицами на пользование животным миром
и предоставлении информации об их расторжении
1. Общие положения
1. Настоящие Правила (далее - Правила) определяют порядок регистрации в уполномоченном органе заключенных пользователем животного мира договоров с физическими и юридическими лицами на пользование животным миром и предоставлении информации об их расторжении и разработаны на основании Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
2. Регистрацию договоров между пользователями животным миром и физическими и юридическими лицами на пользование животного мира (далее - договор) проводят территориальные подразделения уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее - Инспекции) по месту нахождения охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, на которых будет осуществляться пользование животным миром.

3. Жануарлар дүниесінің объектілерін пайдалану үшін балық ресурстарын және басқа да су жануарлары пайдаланушыларымен жеке және заңды тұлғалар арасында бекітілетін шарттар тіркеуге жатады.
2. Шарттарды тіркеу
4. Пайдаланушы жануарлар дүниесінің объектілерін пайдалану үшін жеке және заңды тұлғалар арасында шарт бекітілгеннен кейін он жұмыс күн барысында Инспекцияға осы Ережелерге қосымшаға сәйкес нысанасы бойынша өтініш береді.
5. Өтінішке келесі құжаттар қосымша беріледі:
1) шарттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
2) шартты бекіткен тұлғалардың мемлекеттік тіркеу туралы куәліктерінің көшірмелері, заңнамамен бекіткен тәртіп бойынша куәландырылған (заңды тұлғалар үшін);
3) жеке куәлігінің көшірмесі (жеке тұлғалар үшін).
6. Мемлекеттік тіркеудің ресми растауы жануарлар дүниесін пайдаланушы жеке және заңды тұлғалармен жануарлар дүниесін пайдалануға жасасқан шарттарын тіркейтін Журналына мәліметтерді енгізу болып табылады. Тіркеу өтініш білдірген күннен бастап 2 жұмыс күн ішінде жасалады.
7. Өтініш беруші осы Ережедегі 5 тармақта көрсетілген қажетті толық құжаттар пакетін бермеген жағдайда тіркеу жасалмайды. Тіркеуді жасамау туралы шешім өтініш берушіге 2 жұмыс күн ішінде жазбаша түрде хабарланады.
3. Қорытынды ережелер
8. Жануарлар дүниесін пайдаланушы жеке және заңды тұлғалармен жануарлар дүниесін пайдалануға жасасқан шарттары бұзылған жағдайда, 10 жұмыс күн ішінде жазбаша ақпаратты Инспекцияға жолдайды.
4. Шағымды қарау тәртібі
9. Егер жануарлар дүниесін пайдалану шарты осы Ережеде бекітілген мерзімде тіркеуден өтпеген жағдайда, жануарлар дүниесін пайдаланушы уәкілетті органға жазбаша түрде шағымдана алады.
Қабылданған шағым есеп және шағымдар Журналында тіркеліп, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтарындағы «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Заңының 8-тармағында бекітілген мерзімге сәйкес қаралады.
Шағымды қарастыру туралы қорытынды арызданушыға жазбаша түрде хабарланады.
Уәкілетті органның шешімімен келіспеген жағдайда, пайдаланушы жоғарғы органға немесе сотқа көрсетілген шешімге шағымдануға болады.
Жануарлар дүниесінің объектілерін
пайдалану үшін балық ресурстарын және
басқа да су жануарлары пайдаланушыларымен
жеке және заңды тұлғалар арасында
шарттарды тіркеу Ережелеріне
Қосымша
Нысан
Бастығына _________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Тегі, инициалдар)
___________________________________________________________________
(жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты,
___________________________________________________________________
тұратын орны; заңды тұлға үшін – заңды тұлғаның атауы,
___________________________________________________________________
тұратын жері)
телефон: _________________
Өтініш
Мен (Біз) _________________________________________________________
(жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты
___________________________________________________________________
заңды тұлға үшін - атауы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты немесе толық атауы және банк реквизиттары)
___________________________________________________________________
бекіткен балық ресурстарын пайдалану үшін шартты тіркеуді
өтінемін (өтінеміз)
Өтінішке қосымша беріледі 1. __________________

3. Регистрации подлежат договоры, заключаемые между пользователями животным миром, и физическими и юридическими лицами на пользование животным миром.
2. Регистрация договоров
4. Пользователь животного мира в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора с физическими и юридическими лицами на пользование животным миром предоставляет в Инспекцию заявление по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. К заявлению прилагаются следующие документы:
1) оригинал и копия договора;
2) копии свидетельств о государственной регистрации лиц заключивших договор, заверенные нотариально (для юридических лиц);
3) копия удостоверения личности (для физических лиц).
6. Официальным подтверждением государственной регистрации договора является занесение сведений о заключенных между пользователями животным миром и физическими и юридическими лицами на пользование объектами животного мира в Журнал регистрации договоров (далее - журнал). Регистрация осуществляется в течение 2 рабочих дней со дня представления заявления.
7. Регистрация не производится в случае представления заявителем неполного пакета документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил. Решение об отказе в регистрации сообщается заявителю в письменной форме в течение 2 рабочих дней со дня представления заявления.
3. Заключительные положения
8. В случае расторжения договора пользователь животным миром и физические и юридические лица в течение 10 рабочих дней предоставляют письменную информацию в Инспекцию.
4. Порядок обжалования
9. Если регистрация договора на пользование животным миром не произведена в установленный настоящим Правилами срок, пользователь животного мира может направить жалобу в письменном виде в уполномоченный орган.
Принятая жалоба регистрируется в журнале учета и жалоб и рассматривается в сроки, установленные статьей 8 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде.
В случае несогласия с решением уполномоченного органа, пользователь может обжаловать данное решение в вышестоящем органе или суде.
Приложение
к Правилам регистрации договоров
между пользователями животного мира
и физическими и юридическими лицами
на пользование объектами животного мира
Форма
Начальнику ________________________________
___________________________________________
(Фамилия, инициалы)
от ________________________________________
(для физического лица - фамилия, имя,
___________________________________________
отчество, место проживания; для юридического лица -
___________________________________________
наименование место нахождения)
телефон: __________________________________
Заявление
Я (Мы) ________________________________________________________
(для физического лица - фамилия, имя, отчество;
____________________________________________________________________
для юридического лица - наименование)
прошу (просим) зарегистрировать договор на пользование животным
миром, заключенный
с __________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество или полное наименование и банковские реквизиты)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
К заявлению прилагаются: 1. _________________

2. __________________
3. __________________
«___» 20______ жылы ____________________
(өтініш берушінің қолы)

2. _________________
3. _________________
"____" 20_________ года   ____________________
(подпись заявителя)