"Қазақстан Республикасында жасалған құпия өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 14 қыркүйектегі № 260 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрiнiң м.а. 2010 жылғы 23 сәуірдегі N 142а Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 17 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6233 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 94 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 24.02.2012 № 94 бұйрығымен.
Құпия өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалану саласындағы заңнаманы жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасында жасалған құпия өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалану ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2007 жылғы 14 қыркүйектегі № 260 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4976 болып тіркелген, 2007 жылғы 16 қарашадағы «Заң газетінде» жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың тақырыбында және 1-тармақта «объектілерін пайдалану ережесін», «объектілерін пайдалану ережесі» деген сөздер тиісінше «объектілерімен жұмыс істеу жөніндегі нұсқаулығын», «объектілерімен жұмыс істеу жөніндегі нұсқаулығы» деген сөздермен ауыстырылсын:
бұйрықтың орыс тіліндегі тақырыбына өзгеріс енгізілді;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында жасалған құпия өнеркәсіптік меншік объектілерін пайдалану ережесінде (бұдан әрі – Ереже):
Ереженің тақырыбы және бүкіл мәтін бойынша «объектілерін пайдалану ережесі», «бұдан әрі - Ереже», «айқындайды», «Ережеде», «Ережелерге», «Ереженің» деген сөздер тиісінше «объектілерімен жұмыс істеу жөніндегі нұсқаулығы», «бұдан әрі - Нұсқаулық», «нақтылайды», «Нұсқаулықта», «Нұсқаулыққа», «Нұсқаулықтың» деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Құпия өнеркәсіптік меншік объектісіне қорғау құжатын беруден бас тарту туралы сараптама шешіміне қарсылық сараптама жүргізілген жерде қаралады. Аталған қарсылықтар бойынша қабылданған соңғы шешімдер Патент заңының нормаларына сәйкес шағымдануы мүмкін»;
Ереженің 26-тармағында «тиісті ақы және мемлекеттік баж алынады» деген сөздер «мемлекеттік баж және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тиісті ақы алынады» деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуге ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года № 260 "Об утверждении Правил обращения с секретными объектами промышленной собственности, создаваемыми в Республике Казахстан"
Приказ И.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 23 апреля 2010 года № 142а. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2010 года № 6233. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 94
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 24.02.2012 № 94.
В целях совершенствования законодательства в сфере обращения с секретными объектами промышленной собственности, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года № 260 "Об утверждении Правил обращения с секретными объектами промышленной собственности, создаваемыми в Республике Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4976, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 16 ноября 2007 года № 176) следующие изменения:
в заголовке и пункте 1 Приказа слова "Правил обращения", "прилагаемые Правила обращения" заменить соответственно словами "Инструкции по обращению", "прилагаемую Инструкцию по обращению";
в заголовок Приказа на государственном языке внесено изменение;
в Правилах обращения с секретными объектами промышленной собственности, создаваемыми в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом (далее - Правила):
в заголовке и по всему тексту Правил слова "Правила обращения", "Настоящие Правила обращения", "далее - Правила", "разработаны", "определяют", "настоящих Правилах", "настоящими Правилами", "настоящих Правил" заменить соответственно словами "Инструкция по обращению", "Настоящая Инструкция по обращению", "далее - Инструкция", "разработана", "детализирует", "настоящей Инструкции", "настоящей Инструкцией", "настоящей Инструкции";
пункт 12 Правил изложить в следующей редакции:
"12. Возражения на результаты экспертизы об отказе в выдаче охранного документа на секретный объект промышленной собственности рассматриваются по месту проведения экспертизы. Окончательные решения, принятые по указанным возражениям, могут быть обжалованы в соответствии с нормами Патентного закона";
в пункте 26 Правил после слов "соответствующая оплата" дополнить словами "в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан".
2. Комитету по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить представление настоящего приказа для государственной регистрации.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.                       Д. Құсдәулетов

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан                       Д. Куставлетов