"Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптарды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Жоғарғы сот жанындағы сот әкімшілігі жөніндегі комитет Төрағасының 2010 жылғы 26 сәуірдегі N 01-01-31/146 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 25 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6247 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 3 қарашадағы N 307 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.11.03 N 307 (ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 2010.10.25 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы 2010 жылғы 2 сәуіріндегі Заңының 167-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 471 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкiмшiлiгi жөнiндегi комитет туралы ереженің 17-тармағының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН: қараңыз.U101039
1. Қоса беріліп отырған Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар бекітілсін.
2. Атқарушылық іс жүргізуді ұйымдастыру департаменті мен Құқықтық қамтамасыз ету және халықаралық-құқықтық қатынастар басқармасы белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Төрағаның сот актілерін орындау мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2010 жылдың 25 қазанынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Г. Ким
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Соты жанындағы
Сот әкімшілігі жөніндегі
комитет Төрағасының
2010 жылғы 26 сәуіріндегі
№ 01-01-31/146
бұйрығымен бекітілген
Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар
1. Жеке сот орындаушысы кеңсесінің орналасқан жеріне және жабдықталуына қойылатын талаптар (бұдан әрі - Талаптар) «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» 2010 жылғы 2 сәуіріндегі Қазақстан Республикасы Заңының 167-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Кеңсенің жабдықталуы, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі Министрінің 2006 жылғы 8 ақпанындағы № 35 бұйрығымен бекітілген өрт қауіпсіздігі Ережелерін сақтай отырып жүзеге асырылуы қажет (№ 4126 Нормативтік құқықтық актілер реестрінде тіркелген нормалары).

Об утверждении требований к местонахождению и оборудованию конторы частного судебного исполнителя
Приказ Председателя Комитета по судебному администрированию при Верховном суде Републики Казахстан от 26 апреля 2010 года № 01-01-31/146. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2010 года № 6247. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 307
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 03.11.2010 № 307 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" и подпунктом 7) пункта 17 Положения о Комитете по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 471, ПРИКАЗЫВАЮ: см.U101039
1. Утвердить прилагаемые требования к местонахождению и оборудованию конторы частного судебного исполнителя.
2. Департаменту по организации исполнительного производства и Управлению правового обеспечения и международно-правовых связей обеспечить в установленном порядке регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя курирующего вопросы исполнения судебных актов.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 25 октября 2010 года и подлежит официальному опубликованию.
Г. Ким
Утверждены
приказом Председателя Комитета
по судебному администрированию при
Верховном Суде Республики Казахстан
от 26 апреля 2010 года № 01-01-31/146
Требования
к местонахождению и оборудованию конторы
частного судебного исполнителя
1. Требования к местонахождению и оборудованию конторы частного судебного исполнителя (далее - Требования) разработаны в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
2. Оборудование конторы должно осуществляться с соблюдением  Правил пожарной безопасности в Республике Казахстан, утвержденных приказом Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 8 февраля 2006 года за № 35 (зарегистрированных в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4126).

3. Кеңсе жеке тұрған үлгілік ғимараттарда немесе ғимаратқа жапсарлас бейімді үй-жайларда орналасады. Кеңсеге бөлек кіру есігі болған кезде, кеңселердің тұрғын үй ғимараттарында орналасуына рұқсат етіледі. Кеңселердің ғимараттар жертөлелерінде орналасуына жол берілмейді. Кеңсеге кірген кезде мүгедектер үшін пандустарды көздеу қажет.
4. Кеңсе жеке сот орындаушысының қызметі үшін атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті органның аумақтық органы өңірлік жеке сот орындаушылары алқасымен бірлесіп анықтаған атқарушы округтың аумағында еркін қатынау үшін ашық орында орналасуы және азаматтарды қабылдау үшін жарамды болуы тиіс. Кеңседе азаматтардың күтуі және оларды қабылдау үшін отыратын орындар көзделуі тиіс. Сонымен қатар азаматтардың күту орындары жеке сот орындаушысының кабинетінен бөлек орналасады.
5. Бір атқарушылық округте қызметін жүзеге асыратын жеке сот орындаушыларының аумақтық органның рұқсатымен жалпы кеңсесі болуы мүмкін, осымен бірге әрбір жеке сот орындаушысы өз өкілеттіктерін өз атынан жүзеге асырады.
6. Кеңсенің үй-жай алаңы қажетті кеңсе жиһазы мен жабдығын еркін орналастыруды қамтамасыз етуі қажет және әрбір жеке сот орындаушысына 12м2 кем болмауы тиіс.
7. Жеке сот орындаушысының жұмыс орны негізгі үй-жайда кеңсе үстелін, компьютер не ноутбукты, принтерді қамтуы тиіс. Кеңседе көшіру аппараты және сканер болуы тиіс. Принтер, көшіру аппараты және сканер осы техника функцияларын көздейтін бір жабдыққа жинақталуы мүмкін. Құжаттарды, мөрлер мен мөртабандарды сақтау үшін үй-жайда сейф болуы тиіс.
8. Жеке сот орындаушылардың кеңсесінде және құрал-жабдықтары орналасқан жерде талаптарды сақтамау уәкілетті органның (аумақтық органның) сотқа жеке сот орындаушысының іс әрекетін кемшіліктер жойылғанға дейін тоқтата тұру бойынша талап арыз келтіруіне негіз бола алады.

3. Контора размещается в отдельно стоящих типовых зданиях или в приспособленных помещениях, встроенных в здания. Допускается размещение контор в жилых зданиях, при наличии отдельного входа в контору. Не допускается размещение контор в подвальных помещениях зданий. При входе в контору необходимо предусмотрение пандусов для инвалидов.
4. Контора должна находиться на территории исполнительного округа, определенного для деятельности частного судебного исполнителя территориальным органом уполномоченного органа по обеспечению исполнения исполнительных документов совместно с региональной коллегией частных судебных исполнителей, в открытом для свободного доступа месте и быть пригодной для приема граждан. В конторе должны быть предусмотрены сидячие места для ожидания и приема граждан. При этом места для ожидания граждан находятся отдельно от кабинета частного судебного исполнителя.
5. Частные судебные исполнители, осуществляющие деятельность в одном и том же исполнительном округе, могут иметь общую контору с разрешения территориального органа, при этом каждый частный судебный исполнитель осуществляет свои полномочия от своего имени.
6. Площадь помещения конторы должна обеспечивать свободное размещение офисной мебели и оборудования и быть не менее 12 м2 на одного частного судебного исполнителя.
7. Рабочее место частного судебного исполнителя должно иметь офисный стол, компьютер либо ноутбук, принтер. В конторе должны быть копировальный аппарат и сканер. Принтер, копировальный аппарат и сканер могут быть совмещены в одно оборудование, предусматривающее функции данной техники. Для хранения документов, печатей и штампов в помещении должен быть сейф.
8. Несоблюдение требований к местонахождению и оборудованию конторы частным судебным исполнителем является основанием для обращения уполномоченного органа (территориального органа) в суд с иском о приостановлении деятельности частного судебного исполнителя, до устранения нарушений.