"Болашақ" халықаралық стипендиясын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2010 жылғы 18 мамырдағы № 237 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 28 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6263 болып енгізілді
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз.
«Шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығын, «Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясын тағайындау үшін үміткерлерді іріктеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 573 қаулысын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған 2010 жылға арналған Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясы шеңберінде шетелде оқу үшін мәндес мамандықтар тізбесі бекітілсін.
2. 2010 жылы «Болашақ» халықаралық стипендиясына құжаттарды қабылдаудың және конкурсты өткізудің мынадай мерзімдері белгіленсін:
1) құжаттарды қабылдау – 2010 жылғы 7 маусымнан бастап 30 шілдеге дейін;
2) квоталар бойынша құжаттарды қабылдау – 2010 жылғы 7 маусымнан бастап 30 қыркүйекке дейін;
3) конкурсты өткізу – 2010 жылғы 21 маусымнан бастап 2011 жылғы 28 ақпанға дейін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрдің м.а. 2010.07.30 № 401 Бұйрығымен.
3. Дамыту стратегиясы департаменті:
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Баспасөз қызметі «Болашақ» халықаралық стипендиясына құжаттарды қабылдаудың және конкурсты өткізу мерзімдері туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің веб-сайтында жарияласын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр С.А. Ырсалиевке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                   Ж. Түймебаев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2010 жылғы 18 мамырдағы
№ 237 бұйрығымен бекітілген
2010 жылғы Қазақстан Республикасы Президентінің "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде шетелде оқу үшін мәндес мамандықтар тізбесі*
№ р/с
№ р/с
Оқу мамандығы
Оқу бағдарламасы
Қазақстан Республикасының жоғары және жоғарыдан кейінгі білім мамандықтарының жіктеушісіне сәйкес мәндес мамандықтар**
Гуманитарлық мамандықтар

О некоторых мерах по реализации международной стипендии "Болашак"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2010 года № 237. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2010 года № 6263
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 6.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом", постановления Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 573 "Об утверждении Правил отбора претендентов для присуждения международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень родственных специальностей для обучения за рубежом в рамках международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" на 2010 год.
2. Установить следующие сроки приема документов претендентов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии Президента Республики Казахстан "Болашак" и проведения данного конкурса в 2010 году:
1) прием документов – с 7 июня по 30 июля 2010 года;
2) прием документов по квотам – с 7 июня по 30 сентября 2010 года;
3) проведение конкурса – с 21 июня 2010 года по 28 февраля 2011 года.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра образования и науки РК от 30.07.2010 № 401 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Департаменту стратегии развития обеспечить:
1) в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после прохождения государственной регистрации его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Пресс-службе опубликовать информацию о сроках приема документов и проведения конкурса на международную стипендию "Болашак" на веб-сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Ирсалиева С.А.
6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Ж. Туймебаев
Утвержден
приказом Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 18 мая 2010 года № 237
Перечень родственных специальностей для обучения за
рубежом в рамках международной стипендии "Болашак" на 2010 год*
п/
п
п/
п
Специаль-
ность
Программа
Родственные специальности согласно Классификатору
специальностей высшего и послевузовского образования
Республики Казахстан**
Гуманитарные специальности

1. Экономика және басқару
1
1
Аграрлық менеджмент
Магистратура
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Аграрлық техника және технология, Топырақтану және агрохимия.
Әлеуметтік ғылымдар және бизнес: Маркетинг, Менеджмент, Есеп және аудит, Қаржы, Экономика, Әлемдік экономика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Биотехнология. Қызметтер: Жерге орналастыру.
Докторантура
Шектеусіз.
2
2
Бухгалтерлік есеп
Магистратура
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Есеп және аудит, Қаржы, Экономика, Менеджмент, Мемлекеттік және жергілікті басқару, Әлемдік экономика.
Жаратылыстану ғылымдары: Математика.
Қызмет: Бағалау.
Докторантура
Шектеусіз.
3
3
Мемлекеттік басқару
Магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Халықаралық қатынастар.
Құқық: Халықаралық құқық, Құқық қорғау қызметі, Кеден ісі, Заңтану.
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мемлекеттік және жергілікті басқару, Маркетинг, Менеджмент, Өңіртану, Есеп және аудит, Қаржы, Экономика, Әлемдік экономика.
Докторантура
Шектеусіз.
4
4
Маркетинг
Магистратура
Білімі: Математика, Құқық негіздері және экономика. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Маркетинг, Менеджмент, Экономика, Есеп және аудит, Қаржы, Әлемдік экономика. Қызметтер: Бағалау.
Докторантура
Шектеусіз.
5
5
Туризм саласындағы менеджмент, қонақ үй менеджменті, спорттық менеджмент
Магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Археология және этнология, Шығыстану, Тарих, Мәдениеттану, Халықаралық қатынастар, Аударма ісі. Жаратылыстану ғылымдары: География, Экология. Өнер: Өнертану, Мұражай ісі және ескерткіштерді қорғау. Білімі: География, Тарих, Шет тілі: екі шет тілі, дене тәрбиесі және спорт. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Маркетинг, Менеджмент, Политология, Өңіртану, Экономика, Әлемдік экономика. Қызметтер: Әлеуметтік-мәдени сервис, Мәдени-бос уақыт жұмыстары, Әлеуметтік жұмыстар, Туризм.
Докторантура
Шектеусіз.
6
6
Технологиялар менеджменті
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Информатика, Механика, Физика, Химия, Ядролық физика. Білімі: Биология, Информатика, Физика, Химия. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Авиациялық техника мен технология, Автоматизация және басқару, Биотехнология, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Тау-кен ісі, Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Металлургия, Теңіз техникасы мен технологиясы, Мұнайгаз ісі, Полиграфия, Құрал жасау, Құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкциялар өндірісі, Радиотехника, электроника және телекоммуникация, Стандартизация, метрология және сертификация (салалар бойынша), Құрылыс, Жылу энергетикасы, Көлік, көліктік техника және технологиялар, Техникалық физика, Ағаш өңдеу технологиясы және ағаштан жасалған бұйымдар, Жеңіл өнеркәсіп өнімдерінің технологиясы мен конструкциясы, Тоқыма материалдарының технологиясы және оны жобалау, Технологиялық машиналар мен құралдар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы (салалар бойынша), Азық-түлік өнімдерінің технологиясы, Орг. емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы, Электроэнергетика.
Докторантура
Шектеусіз.
7
7
Денсаулық саласындағы басқару; Қоғамдық денсаулық сақтау
Бакалавриат/маман
Шектеусіз.
Магистратура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина, Стоматология, Қоғамдық денсаулық сақтау, Мейірбикелік іс, Фармация, Медициналық-алдын алу ісі.
Докторантура
Шектеусіз.
8
8
Білім беру саласындағы басқару
Магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Тарих, Шетел филологиясы, Мәдениеттану, Халықаралық қатынастар, Аударма ісі, Филология. Білімі: Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу, Тарих, Құқық негіздері және экономика, Бастауыш оқыту педагогикасы мен әдістемесі, Педагогика және психология, Кәсіптік оқу, Шет тілі: екі шет тілі, Қазақ тілі мен әдебиеті, Орыс тілі мен әдебиеті, Қазақ тілінде оқымайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті, Орыс тілінде оқымайтын мектептегі орыс тілі мен әдебиеті. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мемлекеттік және жергілікті басқару, Менеджмент, Политология, Психология, Өңіртану, Әлеуметтану. Қызметтер: Мәдени-бос уақыт жұмыстары, Әлеуметтік жұмыстар.
Докторантура
Шектеусіз.
9
9
Көлік тасымалдары саласындағы басқару; Логистика (салалар бойынша)
Магистратура
Білімі: Құқық негіздері және экономика. Құқық: Халықаралық құқық, Кеден ісі. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мемлекеттік және жергілікті басқару. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Авиациялық техника және технология, Машина жасау, Теңіз техникасы мен технологиясы, Технологиялық машиналар мен жабдықтар (салалар бойынша), Көлік, көліктік техника және технология. Қызметтер: Тасымалдауды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану, Логистика (салалар бойынша).
Докторантура
Шектеусіз.
10
10
Су ресурстарын басқару
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, География, Гидрометерология, Физика, Экология. Білімі: Биология, География, Физика. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Су ресурстары және суды пайдалану, Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау, Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мемлекеттік және жергілікті басқару, Өңіртану, Экономика, Әлемдік экономика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, Геодезия және картография.
Докторантура
Шектеусіз.
11
11
Адами ресурстарды басқару
Магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Тарих, Философия. Білімі: Құқық негіздері және экономика, Педагогика және психология. Құқық: Халықаралық құқық, Заңтану. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мемлекеттік және жергілікті басқару, Маркетинг, Менеджмент, Политология, Психология, Өңіртану, Әлеуметтану, Қаржы, Экономика, Әлемдік экономика. Қызметтер: Мәдени-бос уақыт жұмыстары, Әлеуметтік жұмыстар.
Докторантура
Шектеусіз.
12
12
Экономика
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Математика. Білімі: Математика.Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Мемлекеттік және жергілікті басқару, Маркетинг, Менеджмент, Есеп және аудит, Қаржы, Экономика, Әлемдік экономика. Техника ғылымдары: Математикалық және компьютерлік моделдеу.
Докторантура
Шектеусіз.

1. Экономика и управление
1
1
Аграрный
менеджмент
Магистратура
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Аграрная
техника и технология, Почвоведение и агрохимия.
Социальные науки, экономика и бизнес: Маркетинг,
Менеджмент, Учет и аудит, Финансы, Экономика,
Мировая экономика. Технические науки и технологии:
Биотехнология. Услуги: Землеустройство.
Докторантура
Без ограничений.
2
2
Бухгалтерс-
кий учет
Магистратура
Социальные науки, экономика и бизнес: Учет и аудит,
Финансы, Экономика, Менеджмент, Государственное и
местное управление, Мировая экономика. Естественные
науки: Математика. Услуги: Оценка.
Докторантура
Без ограничений.
3
3
Государст-
венное
управление
Магистратура
Гуманитарные науки: Международные отношения.
Право: Международное право, Правоохранительная
деятельность, Таможенное дело, Юриспруденция.
Социальные науки, экономика и бизнес:
Государственное и местное управление, Маркетинг,
Менеджмент, Регионоведение, Учет и аудит, Финансы,
Экономика, Мировая экономика.
Докторантура
Без ограничений.
4
4
Маркетинг
Магистратура
Образование: Математика, Основы права и экономики.
Социальные науки, экономика и бизнес: Маркетинг,
Менеджмент, Экономика, Учет и аудит, Финансы, Мировая
экономика. Услуги: Оценка.
5
5
Менеджмент
в сфере
туризма,
гостиничный
менеджмент,
спортивный
менеджмент
Магистратура
Гуманитарные науки: Археология и этнология,
Востоковедение, История, Культурология,
Международные отношения, Переводческое дело.
Естественные науки: География, Экология. Искусство:
Искусствоведение, Музейное дело и охрана памятников.
Образование: География, История, Иностранный язык:
два иностранных языка, Физическая культура и спорт.
Социальные науки, экономика и бизнес: Маркетинг,
Менеджмент, Политология, Регионоведение, Экономика,
Мировая экономика. Услуги: Социально-культурный
сервис, Культурно-досуговая работа, Ресторанное дело
и гостиничный бизнес, Социальная работа, Туризм.
Докторантура
Без ограничений.
6
6
Менеджмент
технологий
Магистратура
Естественные науки: Биология, Информатика, Механика,
Физика, Химия, Ядерная физика. Образование:
Биология, Информатика, Физика, Химия. Технические
науки и технологии: Авиационная техника и
технологии, Автоматизация и управление,
Биотехнология, Вычислительная техника и программное
обеспечение, Горное дело, Информационные системы,
Математическое и компьютерное моделирование,
Материаловедение и технология новых материалов,
Машиностроение, Металлургия, Морская техника и
технологии, Нефтегазовое дело, Полиграфия,
Приборостроение, Производство строительных
материалов, изделий и конструкций, Радиотехника,
электроника и телекоммуникации, Стандартизация,
сертификация и метрология (по отраслям),
Строительство, Теплоэнергетика, Транспорт,
транспортная техника и технологии, Техническая
физика, Технология деревообработки и изделий из
дерева, Технология и конструирование изделий легкой
промышленности, Технология и проектирование
текстильных материалов, Технологические машины и
оборудование (по отраслям), Технология
перерабатывающих производств (по отраслям),
Технология продовольственных продуктов, Химическая
технология неорганических веществ, Химическая
технология органических веществ, Электроэнергетика.
Докторантура
Без ограничений.
7
7
Управление
в сфере
здравоох-
ранения;
Общест-
венное
здравоох-
ранение
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина, Стоматология, Сестринское дело,
Общественное здравоохранение, Фармация, Медико-
профилактическое дело.
Докторантура
Без ограничений.
8
8
Управление
в сфере
образования
Магистратура
Гуманитарные науки: История, Иностранная филология,
Культурология, Международные отношения,
Переводческое дело, Филология. Образование:
Дошкольное обучение и воспитание, История, Основы
права и экономики, Педагогика и методика начального
обучения, Педагогика и психология, Профессиональное
обучение, Иностранный язык: два иностранных языка,
Казахский язык и литература, Русский язык и
литература, Казахский язык и литература в школах с
неказахским языком обучения, Русский язык и
литература в школах с нерусским языком обучения.
Социальные науки, экономика и бизнес:
Государственное и местное управление, Менеджмент,
Политология, Психология, Регионоведение, Социология.
Услуги: Культурно-досуговая работа, Социальная
работа.
Докторантура
Без ограничений.
9
9
Управление
в сфере
транспортных
перевозок;
Логистика
(по отраслям)
Магистратура
Образование: Основы права и экономики. Право:
Международное право, Таможенное дело. Социальные
науки, экономика и бизнес: Государственное и местное
управление. Технические науки и технологии:
Авиационная техника и технологии, Машиностроение,
Морская техника и технологии, Технологические машины
и оборудование (по отраслям), Транспорт,
транспортная техника и технологии. Услуги:
Организация перевозок, движения и эксплуатация
транспорта, Логистика (по отраслям).
Докторантура
Без ограничений.
10
10
Управление
водными
ресурсами
Магистратура
Естественные науки: Биология, География, Гидрология,
Метеорология, Физика, Экология. Образование:
Биология, География, Физика. Сельскохозяйственные
науки: Водные ресурсы и водопользование, Мелиорация,
рекультивация и охрана земель, Рыбное хозяйство и
промышленное рыболовство. Социальные науки,
экономика и бизнес: Государственное и местное
управление, Регионоведение, Экономика, Мировая
экономика. Технические науки и технологии:
Безопасность жизнедеятельности и защита окружающей
среды, Геодезия и картография.
Докторантура
Без ограничений.
11
11
Управление
человечес-
кими
ресурсами
Магистратура
Гуманитарные науки: История, Философия. Образование:
Основы права и экономики, Педагогика и психология.
Право: Международное право, Юриспруденция.
Социальные науки, экономика и бизнес:
Государственное и местное управление, Маркетинг,
Менеджмент, Политология, Психология, Регионоведение,
Социология, Финансы, Экономика, Мировая экономика.
Услуги: Культурно-досуговая работа, Социальная
работа.
Докторантура
Без ограничений.
12
12
Экономика
Магистратура
Естественные науки: Математика. Образование:
Математика. Социальные науки, экономика и бизнес:
Государственное и местное управление, Маркетинг,
Менеджмент, Учет и аудит, Финансы, Экономика,
Мировая экономика. Технические науки: Математическое
и компьютерное моделирование.
Докторантура
Без ограничений.

2. Әлеуметтік ғылымдар
13
13
Археология
Магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Археология және этнология, Тарих, Мәдениеттану.
Докторантура
Шектеусіз.
14
14
Демография
Магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Шетел филологиясы. Өнер: Баспа ісі, Өнертану. Әлеуметтік ғылымдар және бизнес: Журналистика, Маркетинг, Политология, Психология, Өңіртану, Әлеуметтану. Қызмет: Мәдени-бос уақыт жұмысы, Әлеуметтік жұмыс.
Докторантура
Шектеусіз.
15
15
Педагогика және психология
Магистратура
Білім: Педагогика және психология, Шет тілі: екі шет тілі. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Психология, Әлеуметтану. Қызмет: Әлеуметтік жұмыс.
Докторантура
Шектеусіз.
16
16
Құқық
Магистратура
Білімі: Құқық негіздері және экономика. Құқық: Халықаралық құқық, Құқық қорғау қызметі, Кеден ісі, Заңтану.
Докторантура
Шектеусіз.
17
17
Жұртшылықпен байланыс, журналистика және медиа
Магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Шетел филологиясы. Өнер: Баспа ісі, Өнертану. Әлеуметтік ғылымдар және бизнес: Журналистика, Маркетинг, Политология, Психология, Өңіртану, Әлеуметтану. Қызметтер: Мәдени-бос уақыт жұмыстары, Әлеуметтік жұмыс.
Докторантура
Шектеусіз.
18
18
Әлеуметтік жұмыс
Магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Тарих, Мәдениеттану, Дінтану, Теология, Философия. Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес: Политология, Психология, Әлеуметтану. Қызметтер: Мәдени-бос уақыт жұмыстары, Әлеуметтік жұмыс.
Докторантура
Шектеусіз.
19
19
Әлеуметтану
Магистратура
Гуманитарлық ғылымдар: Тарих, Мәдениеттану, Дінтану, Теология, Философия. Әлеуметтік ғылымдар және бизнес: Политология, Психология, Әлеуметтану. Қызметтер: Мәдени-бос уақыт жұмыстары, Әлеуметтік жұмыс.
Докторантура
Шектеусіз.
3. Өнер (өз бетімен түскендерге ғана)
20
20
Арт-менеджмент
Магистратура
Шектеусіз.
Докторантура
Шектеусіз.
21
21
Баспа ісі және полиграфия
Магистратура
Шектеусіз.
Докторантура
Шектеусіз.
22
22
Бейнелеу өнері, дизайн
Магистратура
Шектеусіз.
Докторантура
Шектеусіз.
23
23
Музыка саласындағы өнер
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Шектеусіз.
Докторантура
Шектеусіз.
24
24
Мұражай ісі, қалпына келтіру
Магистратура
Шектеусіз.
Докторантура
Шектеусіз.
25
25
Режиссура, киномотография, театр өнері
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Шектеусіз.
Докторантура
Шектеусіз.
26
26
Хореография
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Шектеусіз.
Докторантура
Шектеусіз.
Медициналық мамандықтар

2. Социальные науки
13
13
Археoлогия
Магистратура
Гуманитарные науки: Археология и этнология, История,
Культурология
Докторантура
Без ограничений.
14
14
Демография
Магистратура
Гуманитарные науки: Иностранная филология.
Искусство: Издательское дело, Искусствоведение.
Социальные науки и бизнес: Журналистика, Маркетинг,
Политология, Психология, Регионоведение, Социология.
Услуги: Культурно-досуговая работа, Социальная
работа.
Докторантура
Без ограничений.
15
15
Педагогика и
психология
Магистратура
Образование: Педагогика и психология, Иностранный
язык: два иностранных языка. Социальные науки,
экономика и бизнес: Психология, Социология. Услуги:
Социальная работа.
Докторантура
Без ограничений.
16
16
Право
Магистратура
Образование: Основы права и экономики. Право:
Международное право, Правоохранительная
деятельность, Таможенное дело, Юриспруденция.
Докторантура
Без ограничений.
17
17
Связи с
обществен-
ностью,
журналистика
и медиа
Магистратура
Гуманитарные науки: Иностранная филология.
Искусство: Издательское дело, Искусствоведение.
Социальные науки и бизнес: Журналистика, Маркетинг,
Политология, Психология, Регионоведение, Социология.
Услуги: Культурно-досуговая работа, Социальная
работа.
Докторантура
Без ограничений.
18
18
Социальная
работа
Магистратура
Гуманитарные науки: История, Культурология,
Религиоведение, Теология, Философия. Социальные
науки, экономика и бизнес: Политология, Психология,
Социология. Услуги: Культурно-досуговая работа,
Социальная работа.
Докторантура
Без ограничений.
19
19
Социология
Магистратура
Гуманитарные науки: История, Культурология,
Религиоведение, Теология, Философия. Социальные
науки, экономика и бизнес: Политология, Психология,
Социология. Услуги: Культурно-досуговая работа,
Социальная работа.
Докторантура
Без ограничений.
3. Искусство (только для
самостоятельно поступивших)
20
20
Арт-
менеджмент
Магистратура
Без ограничений.
Докторантура
Без ограничений.
21
21
Издательское
дело и
полиграфия
Магистратура
Без ограничений.
Докторантура
Без ограничений.
22
22
Изобрази-
тельное
искусство,
дизайн
Магистратура
Без ограничений.
Докторантура
Без ограничений.
23
23
Искуство в
области
музыки
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Без ограничений.
Докторантура
Без ограничений.
24
24
Музейное
дело,
реставрация
Магистратура
Без ограничений.
Докторантура
Без ограничений.
25
25
Режиссура,
киномото-
графия,
театральное
искусство
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Без ограничений.
Докторантура
Без ограничений.
26
26
Хореография
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Без ограничений.
Докторантура
Без ограничений.
Медицинские специальности

4. Денсаулық сақтау және медицина ғылымдары
27
1
Акушерлік және гинекология
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
28
2
Аллергология, иммунология (оның ішінде балалар)
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
29
3
Анестезиология және реаниматология
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
30
4
Вирусология; Жұқпалы аурулар; Микология
Магистратура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
31
5
Гематология және қан құю; Трансфузиология
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
32
6
Кардиология (оның ішінде балалар)
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
33
7
Клиникалық зертханалық диагностика
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
34
8
Жалпы медицина (емдеу ісі)
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
35
9
Онкогематология
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
36
10
Отолорингология
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
37
11
Офтальмология (оның ішінде балалар)
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
38
12
Паталогиялық анатомия
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
39
13
Педиатрия (неонатология)
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
40
14
Психиатрия
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
41
15
Реабилитология
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
42
16
Мейірбике ісі
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина, мейірбике ісі, қоғамдық денсаулық сақтау, Медициналық алдын-алу ісі.
43
17
Спорттық медицина
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
44
18
Сот медицинасы
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
45
19
Фармакология, клиникалық фармакология
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Химия. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина, Фармация. Білімі: Химия. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Техникалық физика, Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Докторантура
Шектеусіз.
46
20
Фтизиатрия (Пульмонология)
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
47
21
Хирургия (кардиохирургия, нейрохирургия, трансплантология, балалар неонаталдық хирургиясы, жүрек-қан тамыр хирургиясы, торакалдық хирургия)
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
48
22
Эндокринология
Клиникалық ординатура
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина.
Докторантура
Шектеусіз.
49
23
Эпидемиология
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология. Білімі: Биология. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина, Қоғамдық денсаулық сақтау, медициналық-алдын-алу ісі. Техника ғылымдары және технологиялары: Биотехнология.
Докторантура
Шектеусіз.
Техникалық мамандықтар

4. Здравоохранение и медицинские
науки
27
1
Акушерство и
гинекология
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
28
2
Аллерго-
логия,
иммунология
(в том числе
детская)
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
29
3
Анестезио-
логия и
реанимато-
логия
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
30
4
Вирусология;
Инфекционные
заболевания;
Микология
Магистратура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
31
5
Гематология
и перелива-
ние крови;
Трансфузио-
логия
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
32
6
Кардиология
(в том числе
детская)
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
33
7
Клиническая
лабораторная
диагностика
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
34
8
Общая
медицина
(лечебное
дело)
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
35
9
Онкогемато-
логия
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
36
10
Отолоринго-
логия
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
37
11
Офтальмоло-
гия (в том
числе
детская)
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
38
12
Патологи-
ческая
анатомия
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
39
13
Педиатрия
(неонато-
логия)
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
40
14
Психиатрия
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
41
15
Реабилито-
логия
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
42
16
Сестринское
дело
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина, Сестринское дело, Общественное
здравоохранение, Медико-профилактическое дело.
43
17
Спортивная
медицина
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
44
18
Судебная
медицина
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
45
19
Фармаколо-
гия, клини-
ческая
фармакология
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Химия. Здравоохранение и
социальное обеспечение: Общая медицина, Фармация.
Образование: Химия. Технические науки и технологии:
Техническая физика, Химическая технология
неорганических веществ, Химическая технология
органических веществ.
Докторантура
Без ограничений.
46
20
Фтизиатрия
(пульмоно-
логия)
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
47
21
Хирургия
(кардиохи-
рургия,
нейрохирур-
гия, транс-
плантология,
детская
неонатальная
хирургия,
сердечно-
сосудистая
хирургия,
торакальная
хирургия)
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
48
22
Эндокрино-
логия
Клиническая
ординатура
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина.
Докторантура
Без ограничений.
49
23
Эпидемио-
логия
Магистратура
Естественные науки: Биология. Образование: Биология.
Здравоохранение и социальное обеспечение: Общая
медицина, Общественное здравоохранение,
Медико-профилактическое дело. Технические науки и
технологии: Биотехнология.
Докторантура
Без ограничений.
Технические специальности

5. Инженерлік ғылымдар
50
1
Авиациялық және зымыран-ғарыштық техника
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Астрономия, Механика, Физика. Техника ғылымдары мен технологиялары: Авиациялық техника және технология, Автоматизация және басқару, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Құрал жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, Жылуэнергетикасы, Техникалық физика, Технологиялық машиналар мен жабдықтар (салалар бойынша), Көлік, көліктік техника және технология, Электроэнергетика.
Докторантура
Шектеусіз.
51
2
Автоматизация және басқару
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика, Физика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Автоматизация және басқару, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Стандартизация, метрология және сертификация (салалар бойынша), Техникалық физика, Технологиялық машиналар мен жабдықтар (салалар бойынша).
Докторантура
Шектеусіз.
52
3
Биотехнология
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Химия. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина, Қоғамдық денсаулық сақтау, Медициналық-алдын алу ісі. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Аңшылық өнімдерін өндіру технологиясы. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Биотехнология, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы (салалар бойынша), Азық-түлік өнімдерінің технологиясы, Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Докторантура
Шектеусіз.
53
4
Су ресурстары және суды пайдалану; Гидротехникалық инженерия
Бакалавриа/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Гидрология, Метерология, Экология, Физика. Білімі: Биология. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Су ресурстары және суды пайдалану, Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, Геодезия және картография, Құрылыс, Техникалық физика.
Докторантура
Шектеусіз.
54
5
Геодезия және картография; Геоақпараттық жүйелер; Жер қондырғылары және кадастр; География
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: География, Гидрология, Физика. Білімі: География, Физика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Геодезия және картография. Қызметтер: Жерге орналастыру, Кадастр.
Докторантура
Шектеусіз.
55
6
Геология; Тау-кен ісі
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Геодезия және картография, Геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау, Тау-кен ісі, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Металлургия, Мұнайгаз ісі, Технологиялық машиналар мен жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы, Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы. Қызметтер: Жерге орналастыру.
Докторантура
Шектеусіз.
56
7
Динамика, баллистика және ұшу аппараттарының қозғалысын басқару
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
57
8
Төтенше жағдайларда қорғау
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Техникалық ғылымдар және технологиялар: Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау. Білімі: Бастапқы әскери дайындық. Әскери іс және қауіпсіздік: Өрт қауіпсіздігі, Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері.
Докторантура
Шектеусіз.
58
9
Телекоммуникациялық жүйелердің ақпараттық қауіпсіздігі
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Әскери іс және қауіпсіздік: Ақпараттық қауіпсіздік жүйесі. Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Автоматизация және басқару, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар.
Докторантура
Шектеусіз.
59
10
Ақпараттық технологиялар мен жүйелер, телекоммуникациялық жүйелер
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Автоматизация және басқару, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Құрал жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар.
Докторантура
Шектеусіз.
60
11
Арнайы ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерді криптологиялық қамтамасыз ету
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
61
12
Материалтану және жаңа материалдар технологиясы; Дефектоскопия
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Физика, Химия. Техникалық ғылымдар және технологиялар: Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Металлургия, Техникалық физика, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы (салалар бойынша), Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Докторантура
Шектеусіз.
62
13
Машина жасау
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Механика, Физика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Авиациялық техника және технология, Автоматизация және басқару, Машина жасау, Теңіз техникасы мен технологиясы, Құрал жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникация, Техникалық физика, Технологиялық машиналар мен жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы (салалар бойынша), Көлік, көліктік техника және технологиялар.
Докторантура
Шектеусіз.
63
14
Металлургия, металтану
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Физика, Химия. Техникалық ғылымдар мен технологиялар:Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Металлургия, Техникалық физика, Технологиялық машиналар мен жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы (салалар бойынша), Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Докторантура
Шектеусіз.
64
15
Теңіз техникасы және технологиялар; Кеме жүргізу
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Механика, Физика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Автоматизация және басқару, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Машина жасау, Теңіз техникасы мен технологиясы, Құрал жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, Жылуэнергетикасы, Техникалық физика, Көлік, көліктік техника және технологиялар, Элетроэнергетика. Қызметтер: Тасымалдауды, қозғалысты ұйымдастыру және көлікті пайдалану.
Докторантура
Шектеусіз.
65
16
Нанотехнологиялар
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Информатика, Механика, Физика, Ядеролық физика, Химия. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Биотехнология, Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Құрал жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар, Техникалық физика, Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Докторантура
Шектеусіз.
66
17
Мұнайгаз ісі
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Геодезия және картография, Геология және пайдалы қазбалар кен орнын барлау, Тау-кен ісі, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Мұнайгаз ісі, Техникалық физика, Технологиялық машиналар мен жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы (салалар бойынша), Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы. Қызметтер: Жерге орналастыру.
Докторантура
Шектеусіз.
67
18
Қоршаған орта/Қоршаған ортаны қорғау
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, География, Гидрометеорология, Химия, Экология. Білімі: Биология, География, Химия. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Аграрлық техника және технология, Су ресурстары және суды пайдалану, Өсімдікті қорғау және олардың карантині, Орман ресурстары және орман шаруашылығы, Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау, Топырақтану және агрохимия. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Биотехнология, Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, Стандартизация, метрология және сертификация (салалар бойынша), Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Докторантура
Шектеусіз.
68
19
Өнеркәсіп ижинирингі
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Математика, Механика, Физика, Химия. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Автоматизация және басқару, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Полиграфия, Құрал жасау, Құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларды өндіру, Стандартизация, метрология және сертификация (салалар бойынша), Құрылыс, Ағаш өңдеу технологиясы және ағаштан жасалған бұйымдар (салалар бойынша), Жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және конструкциялау, Тоқыма материалдарының технологиясы және оны жобалау, Технологиялық машиналар мен жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы (салалар бойынша), Азық-түлік өнімдерінің технологиясы, Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Докторантура
Шектеусіз.
69
20
Стандартизация, метрология және сертификация
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика. Білімі: Информатика, Математика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Стандартизация, метрология және сертификация.
Докторантура
Шектеусіз.
70
21
Құрылыс және сәулет
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Өнер: Сәулет, Дизайн. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Құрылыс материалдарын, бұйымдар мен конструкцияларды өндіру, Құрылыс, Стандартизация, сертификация және метрология (салалар бойынша).
Докторантура
Шектеусіз.
71
22
Көлік, көліктік техника және технологиялар
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Құрал жасау, Радиотехника, электроника, телекоммуникациялар, Стандартизация, сертификация және метрология (салалар бойынша), Көлік, көліктік техника мен технологиялар.
Докторантура
Шектеусіз.
72
23
Электроника, электротехника, электромеханика және электротехнологиялар
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика, Механика, Физика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Автоматизация және басқару, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Құрал жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникация, Техникалық физика.
Докторантура
Шектеусіз.
73
24
Энергетика
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Физика, Ядролық физика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Жылуэнергетикасы, Техникалық физика, Электроэнергетика.
Докторантура
Шектеусіз.
74
25
Ядролық технология және жаңарушы энергия технологиялары
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Физика, Ядролық физика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Материалтану және жаңа материалдар технологиясы, Машина жасау, Құрал жасау, Жылуэнергетикасы, Техникалық физика, Электроэнергетика.
Докторантура
Шектеусіз.

5. Инженерные науки
50
1
Авиационная
и ракетно-
космическая
техника
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Астрономия, Механика, Физика.
Технические науки и технологии: Авиационная техника
и технологии, Автоматизация и управление,
Материаловедение и технология новых материалов,
Машиностроение, Приборостроение, Радиотехника,
электроника и телекоммуникации, Теплоэнергетика,
Техническая физика, Технологические машины и
оборудование (по отраслям), Транспорт, транспортная
техника и технологии, Электроэнергетика.
Докторантура
Без ограничений.
51
2
Автомати-
зация и
управление
Магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика, Физика.
Технические науки и технологии: Автоматизация и
управление, Вычислительная техника и программное
обеспечение, Математическое и компьютерное
моделирование, Стандартизация, сертификация и
метрология (по отраслям), Техническая физика,
Технологические машины и оборудование (по отраслям).
Докторантура
Без ограничений.
52
3
Биотехно-
логия
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Биология, Химия. Здравоохранение
и социальное обеспечение: Общая медицина,
Общественное здравоохранение, Медико-
профилактическое дело. Сельскохозяйственные науки:
Агрономия, Технология производства продуктов
животноводства. Технические науки и технологии:
Биотехнология, Материаловедение и технология новых
материалов, Технология перерабатывающих производств
(по отраслям), Технология продовольственных
продуктов, Химическая технология неорганических
веществ, Химическая технология органических веществ.
Докторантура
Без ограничений.
53
4
Водные
ресурсы и
водополь-
зование;
Гидротех-
ническая
инженерия
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Биология, Гидрология,
Метеорология, Экология, Физика. Образование:
Биология. Сельскозяйственные науки: Водные ресурсы и
водопользование, Мелиорация, рекультивация и охрана
земель.Технические науки и технологии: Безопасность
жизнедеятельности и защита окружающей среды,
Геодезия и картография, Строительство, Техническая
физика.
Докторантура
Без ограничений.
54
5
Геодезия и
картография;
Геоинфор-
мационные
системы;
Землеус-
тройство и
кадастр;
География
Магистратура
Естественные науки: География, Гидрология,
Физика. Образование: География, Физика. Технические
науки и технологии: Геодезия и картография. Услуги:
Землеустройство, Кадастр
Докторантура
Без ограничений.
55
6
Геология;
Горное дело
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Технические науки и технологии: Геодезия и
картография, Геология и разведка месторождений
полезных ископаемых, Горное дело, Материаловедение и
технология новых материалов, Машиностроение,
Металлургия, Нефтегазовое дело, Технологические
машины и оборудование (по отраслям), Технология
перерабатывающих производств, Химическая технология
неорганических веществ, Химическая технология
органических веществ. Услуги: Землеустройство.
Докторантура
Без ограничений.
56
7
Динамика,
баллистика и
управление
движением
летательных
аппаратов
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
57
8
Защита в
чрезвычайных
ситуациях
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Технические науки и технологии: Безопасность
жизнедеятельности и охрана окружающей среды.
Образование: Начальная военная подготовка. Военное
дело и безопасность: Пожарная безопасность, Системы
информационной безопасности.
Докторантура
Без ограничений.
58
9
Информацион-
ная безопас-
ность
телекомму-
никационных
систем
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Военное дело и безопасность: Системы информационной
безопасности. Естественные науки: Информатика,
Математика. Технические науки и технологии:
Автоматизация и управление, Вычислительная техника и
программное обеспечение, Информационные системы,
Математическое и компьютерное моделирование,
Приборостроение, Радиотехника, электроника и
телекоммуникации.
Докторантура
Без ограничений.
59
10
Информацион-
ные техноло-
гии и
системы,
телекомму-
никационные
системы
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика.
Технические науки и технологии: Автоматизация и
управление, Вычислительная техника и программное
обеспечение, Информационные системы, Математическое
и компьютерное моделирование, Приборостроение,
Радиотехника, электроника и телекоммуникации.
Докторантура
Без ограничений.
60
11
Криптологи-
ческое
обеспечение
специальных
информацион-
но-теле-
коммуника-
ционных
систем
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
61
12
Материало-
ведение и
технология
новых
материалов;
Дефектоскопия
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Физика, Химия. Технические науки
и технологии: Материаловедение и технология новых
материалов, Металлургия, Техническая физика,
Технологические машины и оборудование (по отраслям),
Технология перерабатывающих производств (по
отраслям), Химическая технология неорганических
веществ, Химическая технология органических веществ.
Докторантура
Без ограничений.
62
13
Машино-
строение
Магистратура
Естественные науки: Механика, Физика. Технические
науки и технологии: Авиационная техника и
технологии, Автоматизация и управление,
Машиностроение, Морская техника и технологии,
Приборостроение, Радиотехника, электроника и
телекоммуникации, Техническая физика,
Технологические машины и оборудование (по отраслям),
Технология перерабатывающих производств (по
отраслям), Транспорт, транспортная техника и
технологии.
Докторантура
Без ограничений.
63
14
Металлургия,
металло-
ведение
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Физика, Химия. Технические науки
и технологии: Материаловедение и технология новых
материалов, Металлургия, Техническая физика,
Технологические машины и оборудование (по отраслям),
Технология перерабатывающих производств (по
отраслям), Химическая технология неорганических
веществ, Химическая технология органических веществ.
Докторантура
Без ограничений.
64
15
Морская
техника и
технологии;
Судовождение
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Информатика, Механика, Физика.
Технические науки и технологии: Автоматизация и
управление, Математическое и компьютерное
моделирование, Машиностроение, Морская техника и
технологии, Приборостроение, Радиотехника,
электроника и телекоммуникации, Теплоэнергетика,
Техническая физика, Транспорт, транспортная техника
и технологии, Электроэнергетика. Услуги: Организация
перевозок, движения и эксплуатация транспорта.
Докторантура
Без ограничений.
65
16
Нанотехно-
логии
Магистратура
Естественные науки: Биология, Информатика, Механика,
Физика, Ядерная физика, Химия. Технические науки и
технологии: Биотехнология, Информационные системы,
Математическое и компьютерное моделирование,
Материаловедение и технология новых материалов,
Приборостроение, Радиотехника, электроника и
телекоммуникации, Техническая физика, Химическая
технология неорганических веществ, Химическая
технология органических веществ.
Докторантура
Без ограничений.
66
17
Нефтегазо-
вое дело
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Технические науки и технологии: Геодезия и
картография, Геология и разведка месторождений
полезных ископаемых, Горное дело, Материаловедение и
технология новых материалов, Машиностроение,
Нефтегазовое дело, Техническая физика,
Технологические машины и оборудование (по отраслям),
Технология перерабатывающих производств (по
отраслям), Химическая технология неорганических
веществ, Химическая технология органических веществ.
Услуги: Землеустройство.
Докторантура
Без ограничений.
67
18
Окружающая
среда/
Охрана
окружающей
среды
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Биология, География,
Гидрометеорология, Химия, Экология. Образование:
Биология, География, Химия. Сельскохозяйственные
науки: Аграрная техника и технологии, Водные ресурсы
и водопользование, Защита и карантин растений,
Лесные ресурсы и лесоводство, Мелиорация,
рекультивация и охрана земель, Почвоведение и
агрохимия. Технические науки и технологии:
Биотехнология, Безопасность жизнедеятельности и
защита окружающей среды, Стандартизация,
сертификация и метрология (по отраслям), Химическая
технология неорганических веществ, Химическая
технология органических веществ.
Докторантура
Без ограничений.
68
19
Промышленный
инжиниринг
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Математика, Механика, Физика,
Химия. Технические науки и технологии: Автоматизация
и управление, Вычислительная техника и программное
обеспечение, Математическое и компьютерное
моделирование, Материаловедение и технология новых
материалов, Машиностроение, Полиграфия,
Приборостроение, Производство строительных
материалов, изделий и конструкций, Стандартизация,
сертификация и метрология (по отраслям),
Строительство, Технология деревообработки и изделий
из дерева (по областям применения), Технология и
конструирование изделий легкой промышленности,
Технология и проектирование текстильных материалов,
Технологические машины и оборудование (по отраслям),
Технология перерабатывающих производств (по
отраслям), Технология продовольственных продуктов,
Химическая технология неорганических веществ,
Химическая технология органических веществ.
Докторантура
Без ограничений.
69
20
Стандарти-
зация,
метрология и
сертификация
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика.
Образование: Информатика, Математика. Технические
науки и технологии: Информационные системы,
Математическое и компьютерное моделирование,
Материаловедение и технология новых материалов,
Машиностроение, Приборостроение, Радиотехника,
электроника, телекоммуникации, Стандартизация,
сертификация и метрология (по отраслям).
Докторантура
Без ограничений.
70
21
Строитель-
ство и
архитектура
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Искусство: Архитектура, Дизайн. Технические науки и
технологии: Материаловедение и технология новых
материалов, Производство строительных материалов,
изделий и конструкций, Строительство,
Стандартизация, сертификация и метрология (по
отраслям).
Докторантура
Без ограничений.
71
22
Транспорт,
транспортная
техника и
технологии
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Технические науки и технологии: Информационные
системы, Математическое и компьютерное
моделирование, Материаловедение и технология новых
материалов, Машиностроение, Приборостроение,
Радиотехника, электроника, телекоммуникации,
Стандартизация, сертификация и метрология (по
отраслям), Транспорт, транспортная техника и
технологии.
Докторантура
Без ограничений.
72
23
Электроника,
электротех-
ника, элект-
ромеханика и
электротех-
нологии
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика,
Механика, Физика. Технические науки и технологии:
Автоматизация и управление, Вычислительная техника и
программное обеспечение, Приборостроение,
Радиотехника, электроника и телекоммуникации,
Техническая физика.
Докторантура
Без ограничений.
73
24
Энергетика
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Физика, Ядерная Физика.
Технические науки и технологии: Теплоэнергетика,
Техническая физика, Электроэнергетика.
Докторантура
Без ограничений.
74
25
Ядерные
технологии и
технологии
возобновля-
емой энергии
Магистратура
Естественные науки: Физика, Ядерная физика.
Технические науки и технологии: Материаловедение и
технология новых материалов, Машиностроение,
Приборостроение, Теплоэнергетика, Техническая
физика, Электроэнергетика.
Докторантура
Без ограничений.

6. Жаратылыстану ғылымдары
75
26
Биология
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Ветеринария: Ветеринарлық медицина, Ветеринарлық санитария. Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Химия, Экология. Білімі: Биология, Химия. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Су ресурстары және суды пайдалану, Зоотехния, Орман ресурстары және орман шаруашылығы, Жеміс-көкөніс шаруашылығы, Аңшылық және жануар шаруашылығы, Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Биотехнология, Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Докторантура
Шектеусіз.
76
27
Ветеринария
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Ветеринария: Ветеринарлық медицина, Ветеринарлық санитария. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету: Жалпы медицина, Мейірбикелік іс. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Зоотехния, Аңшылық және жануар шаруашылығы, Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау.
Докторантура
Шектеусіз.
77
28
Информатика
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика. Білімі: Информатика, Математика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Автоматизация және басқару, Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Құрал жасау, Радиотехника, электроника және телекоммуникация.
Докторантура
Шектеусіз.
78
29
Математика
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика, Физика. Білімі: Информатика, Математика, Физика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету, Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу.
Докторантура
Шектеусіз.
79
30
Статистика
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Информатика, Математика. Білімі: Информатика, Математика. Әлеуметтік ғылымдар және бизнес: Қаржы, Экономика, Әлемдік экономика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Ақпараттық жүйелер, Математикалық және компьютерлік моделдеу, Стандартизация, метрология және сертификация (салалар бойынша).
Докторантура
Шектеусіз.
80
31
Физика
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Астрономия, Механика, Физика, Ядролық физика. Білімі: Физика. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Техникалық физика.
Докторантура
Шектеусіз.
81
32
Химия
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Химия. Білімі: Химия. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы (салалар бойынша), Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Докторантура
Шектеусіз.
82
33
Экология
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, География, Гидрология, Метеорология, Химия, Экология. Білімі: Биология, География, Химия. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Су ресурстары және суды пайдалану, Өсімдікті қорғау және олардың карантині, Орман ресурстары және орман шаруашылығы, Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау, Топырақтану және агрохимия, Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Биотехнология, Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, Стандартизация, метрология және сертификация (салалар бойынша), Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы. Қызметтер: Жерге орналастыру, Кадастр.
Докторантура
Шектеусіз.

6. Точные и естественные науки
75
26
Биология
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Ветеринария: Ветеринарная медицина, Ветеринарная
санитария. Естественные науки: Биология, Химия,
Экология. Образование: Биология, Химия.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Водные
ресурсы и водопользование, Зоотехния, Лесные ресурсы
и лесоводство, Плодоовощеводство, Охотоведение и
звероводство, Рыбное хозяйство и промышленное
рыболовство. Технические науки и технологии:
Биотехнология, Химическая технология неорганических
веществ, Химическая технология органических веществ.
Докторантура
Без ограничений.
76
27
Ветеринария
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Ветеринария: Ветеринарная медицина, Ветеринарная
санитария. Здравоохранение и социальное обеспечение:
Общая медицина, Сестринское дело.
Сельскохозяйственные науки: Зоотехния, Охотоведение
и звероводство, Рыбное хозяйство и промышленное
рыболовство.
Докторантура
Без ограничений.
77
28
Информатика
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика.
Образование: Информатика, Математика. Технические
науки и технологии: Автоматизация и управление,
Вычислительная техника и программное обеспечение,
Информационные системы, Математическое и
компьютерное моделирование, Приборостроение,
Радиотехника, электроника и телекоммуникации.
Докторантура
Без ограничений.
78
29
Математика
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика, Физика.
Образование: Информатика, Математика, Физика.
Технические науки и технологии: Вычислительная
техника и программное обеспечение, Информационные
системы, Математическое и компьютерное
моделирование.
Докторантура
Без ограничений.
79
30
Статистика
Магистратура
Естественные науки: Информатика, Математика.
Образование: Информатика, Математика. Социальные
науки и бизнес: Экономика, Мировая экономика,
Финансы. Технические науки и технологии:
Информационные системы, Математическое и
компьютерное моделирование, Стандартизация,
сертификация и метрология (по отраслям).
Докторантура
Без ограничений.
80
31
Физика
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Астрономия, Механика, Физика,
Ядерная физика. Образование: Физика. Технические
науки и технологии: Техническая физика.
Докторантура
Без ограничений.
81
32
Химия
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Химия. Образование: Химия.
Технические науки и технологии: Технология
перерабатывающих производств (по отраслям),
Химическая технология неорганических веществ,
Химическая технология органических веществ.
Докторантура
Без ограничений.
82
33
Экология
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Биология, География, Гидрология,
Метеорология, Химия, Экология. Образование:
Биология, География, Химия. Сельскохозяйственные
науки: Водные ресурсы и водопользование, Защита
растений и карантин растений, Лесные ресурсы и
лесоводство, Мелиорация, рекультивация и охрана
земель, Почвоведение и агрохимия, Рыбное хозяйство и
промышленное рыболовство. Технические науки и
технологии: Биотехнология, Безопасность
жизнедеятельности и защита окружающей среды,
Стандартизация, сертификация и метрология (по
отраслям), Химическая технология неорганических
веществ, Химическая технология органических веществ.
Услуги: Землеустройство, Кадастр.
Докторантура
Без ограничений.

7. Агрокультура және агротехнология
83
34
Аграрлық техника және технология
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Аграрлық техника және технология, Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Машина жасау, Құрал жасау, Радиотехника, электроника, телекоммуникациялар, Технологиялық машиналар және жабдықтар (салалар бойынша), Қайта өңдеу өндірісінің технологиясы (салалар бойынша).
Докторантура
Шектеусіз.
84
35
Зоотехния
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология. Білімі: Биология. Ауыл шаруашылық ғылымдары: Аңшылық және аң өсірушілік, Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Биотехнология. Ветеринария: Ветеринарлық медицина, Ветеринарлық санитария.
Докторантура
Шектеусіз.
85
36
Орман және саябақ шаруашылығы
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология. Білімі: Биология. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Су ресурстары және суды пайдалану, Өсімдікті қорғау және олардың карантині, Орман ресурстары және орман шаруашылығы, Мелиорация, рекультивация және жерді қорғау, Аңшылық және аң өсірушілік, Жеміс-көкөніс шаруашылығы, Топырақтану және агрохимия, Балық шаруашылығы және өнеркәсіптік балық аулау. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Биотехнология. Қызмет: Жерге орналастыру.
Докторантура
Шектеусіз.
86
37
Топырақтану және агрохимия
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология, Химия. Білімі: Биология, Химия. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Өсімдіктерді қорғау және олардың карантині, Топырақтану және агрохимия. Техника ғылымдары және технологиялар: Биотехнология, Органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, Органикалық заттардың химиялық технологиясы.
Докторантура
Шектеусіз.
87
38
Өсімдіктану
Бакалавриат/ маман
Шектеусіз.
Магистратура
Жаратылыстану ғылымдары: Биология. Білімі: Биология. Техникалық ғылымдар мен технологиялар: Биотехнология. Ауыл шаруашылығы ғылымдары: Агрономия, Өсімдіктерді қорғау және олардың карантині, Орман ресурстары және орман шаруашылығы, Жеміс-көкөніс шаруашылығы.
Докторантура
Шектеусіз.
* Осы Тізбе "Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындауға конкурсқа қатысу үшін үміткерлер ұсынған дипломда көрсетілген мамандықтар мен шетелде оқу үшін таңдалып алынған мамандықтың мәндестігін анықтау үшін қолданылады.
** Мәндес мамандықтар арасында (3-баған) мамандық атаулары болмаған жағдайда, үміткерлердің істерін ұқсастық мәніне қарауды және конкурсқа жіберу туралы шешім қабылдауды Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жеке тәртіппен жүзеге асырады.
Оқу елі ретінде Германияны таңдап алған үміткерлер үшін мәндес мамандықтар атауы Тізбедегі басым мамандықтар атауына сәйкес келуі тиіс.

7. Агрокультура и агротехнологии
83
34
Аграрная
техника и
технология
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Сельскохозяйственные науки: Аграрная техника и
технология. Технические науки и технологии:
Машиностроение, Приборостроение, Радиотехника,
электроника, телекоммуникации, Технологические
машины и оборудование (по отраслям), Технология
перерабатывающих производств (по отраслям).
Докторантура
Без ограничений.
84
35
Зоотехния
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Биология. Образование: Биология.
Сельскохозяйственные науки: Охотоведение и
звероводство, Рыбное хозяйство и промышленное
рыболовство. Технические науки и технологии:
Биотехнология. Ветеринария: Ветеринарная медицина,
Ветеринарная санитария.
Докторантура
Без ограничений.
85
36
Лесное и
парковое
хозяйство
Магистратура
Естественные науки: Биология. Образование: Биология.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Водные
ресурсы и водопользование, Защита и карантин
растений, Лесные ресурсы и лесоводство, Мелиорация,
рекультивация и охрана земель, Охотоведение и
звероводство, Плодоовощеводство, Почвоведение и
агрохимия, Рыбное хозяйство и промышленное
рыболовство. Технические науки и технологии:
Биотехнология. Услуги: Землеустройство.
Докторантура
Без ограничений.
86
37
Почвоведение
и агрохимия
Магистратура
Естественные науки: Биология, Химия. Образование:
Биология, Химия. Сельскохозяйственные науки:
Агрономия, Защита растений и карантин растений,
Почвоведение и агрохимия. Технические науки и
технологии: Биотехнология, Химическая технология
неорганических веществ, Химическая технология
органических веществ.
Докторантура
Без ограничений.
87
38
Растение-
водство
Бакалавриат/
специалист
Без ограничений.
Магистратура
Естественные науки: Биология. Образование: Биология.
Технические науки и технологии: Биотехнология.
Сельскохозяйственные науки: Агрономия, Защита и
карантин растений, Лесные ресурсы и лесоводство,
Плодоовощеводство.
Докторантура
Без ограничений.
* Настоящий Перечень применяется для определения родственности специальности, указанной в дипломе, предоставляемом претендентами для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии "Болашак", специальности, выбранной для обучения за рубежом.
** В случае отсутствия наименования специальности среди родственных (столбец 3), рассмотрение дел претендентов на предмет родственности и принятие решения о допуске к конкурсу осуществляется в индивидуальном порядке Министерством образования и науки Республики Казахстан.
Для претендентов, выбравших в качестве страны обучения Германию, название родственной специальности должно совпадать с названием приоритетной специальности Перечня.