"Салық есептiлiгі нысандарын және оларды жасау Ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 574 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 30 маусымдағы № 311 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 2 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6320 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 5 тамыздағы № 820 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 05.08.2019 № 820 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
Бірыңғай кедендік аумақты құруға және кеден одағын қалыптастыруға байланысты "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 63-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салық есептiлiгі нысандарын және оларды жасау Ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 24 желтоқсандағы № 574 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5997 болып тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2010 жылғы 2 наурызында № 31 (1827) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салық есептілігін жасау ережелерінің 100.00, 101.01, 101.02, 101.03, 101.04, 110.00, 120.00, 121.00, 130.00, 140.00, 150.00, 200.00, 210.00, 220.00, 230.00, 240.00, 300.00, 400.00, 421.00, 431.00, 500.00, 510.00, 520.00, 530.00, 540.00, 550.00, 560.00, 570.00, 580.00, 590.00, 641.00, 651.00, 700.00, 701.00, 701.01, 710.00, 720.00, 810.00, 851.00, 860.00, 870.00, 881.00, 910.00, 911.00, 920.00 нысандарының, 1.1-1.7, 2.1-2.5, 3.1-3.4, 4.1-4.3 нысандарының мониторингі жөніндегі мәтіні бойынша:
"2010 жылдың 13 тамызына дейін" деген сөздер "2012 жылдың 1 қаңтарына дейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2010 жылдың 13 тамызынан бастап" деген сөздер "2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау ережесінде (220.00 нысан):
51-тармақта:
мәтін бойынша "тұрақты мекемеге", "тұрақты мекеме", "тұрақты мекеменің" деген сөздер "тұрақты базаға (мекемеге)", "тұрақты база (мекеме)", "тұрақты базаның (мекеменің)" деген сөздермен ауыстырылсын;
16) тармақшада "Қазақстан Республикасының заңнамасы бойынша" деген сөздер "Салық кодексінің 158-бабында белгіленген ставканы қолдана отырып," деген сөздермен ауыстырылсын;
18) тармақшаның екінші, үшінші, төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2009 года № 574 "Об утверждении форм налоговой отчетности и Правил их составления"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 июня 2010 года № 311. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июля 2010 года № 6320. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 5 августа 2019 года № 820 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 05.08.2019 № 820 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В связи с созданием единой таможенной территории и формированием таможенного союза на основании статьи 63 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 декабря 2009 года № 574 "Об утверждении форм налоговой отчетности и Правил их составления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5997, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 2 марта 2010 года № 31 (1827)) следующие изменения и дополнения:
1) по тексту Правил составления налоговой отчетности форм 100.00, 101.01, 101.02, 101.03, 101.04, 110.00, 120.00, 121.00, 130.00, 140.00, 150.00, 200.00, 210.00, 220.00, 230.00, 240.00, 300.00, 400.00, 421.00, 431.00, 500.00, 510.00, 520.00, 530.00, 540.00, 550.00, 560.00, 570.00, 580.00, 590.00, 641.00, 651.00, 700.00, 701.00, 701.01, 710.00, 720.00, 810.00, 851.00, 860.00, 870.00, 881.00, 910.00, 911.00, 920.00, по мониторингу форм 1.1-1.7, 2.1-2.5, 3.1-3.4, 4.1-4.3, утвержденных указанным приказом:
слова "до 13 августа 2010 года" заменить словами "до 1 января 2012 года";
слова "с 13 августа 2010 года" заменить словами "с 1 января 2012 года";
2) в Правилах составления налоговой отчетности (декларации) по индивидуальному подоходному налогу (форма 220.00), утвержденных указанным приказом:
в пункте 51 :
по тексту слова "постоянным учреждением", "постоянное учреждение", "постоянного учреждения" заменить соответственно словами "постоянной базой (учреждением)", "постоянную базу (учреждение)", "постоянной базы (учреждения)";
в подпункте 16) слова "по законодательству Республики Казахстан" заменить словами "с применением ставки, установленной статьей 158 Налогового кодекса";
абзацы второй, третий, четвертый подпункта 18) изложить в следующей редакции:

"220.10 нысанының А-дан бастап І-ді қоса алғандағы бағандары Салық кодексінің 224-бабына сәйкес толтырылады.
220.10 нысанының А-дан бастап F-ті қоса алғандағы, J-дан бастап М-ді қоса алғандағы бағандары Салық кодексінің 221-бабына сәйкес толтырылады.
220.10 нысанының А-дан бастап F-ті қоса алғандағы, J-дан бастап R-ді қоса алғандағы бағандары Салық кодексінің 223-бабына сәйкес толтырылады.
220.10 нысаны І бағанының қорытынды мәні 220.00.081 І жолына көшіріледі.
220.10 нысаны R бағанының қорытынды мәні 220.00.090 жолына көшіріледі.";
Жеке табыс салығы бойынша декларацияның 10-қосымшасы (220.10 нысаны) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жазылсын;
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қосылған құн салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау ережесінде (300.00 нысан):
1-тармақта "49" деген саннан кейін ", 49-1" деген сандармен толықтырылсын;
2-тармақта "300.08" деген сандар "300.10" деген сандармен ауыстырылсын;
15-тармақта:
14) тармақшада "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 12.06.2001 жылғы Кодексінің (Салық кодексі) 249-бабына сәйкес" деген сөздер "Қолданысқа енгізу туралы Заңның 49-бабының 27-50 абзацтарына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын";
17) тармақшада "300.01.004" деген сандар "300.01.005" деген сандармен ауыстырылсын;
20) тармақшада "236-бабына" деген сөздер "236-237-баптарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
27) тармақшада:
"49-бабы" деген сөздер "және 49-1-бабына" деген сөздермен ауыстырылсын;
";" тыныс белгісі "." тыныс белгісіне ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Қолданысқа енгізу туралы Заңның 49-1-бабына сәйкес қосылған құн салығының сомасы есепке жатқызу әдісімен төленген, кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тиісті салық кезеңінде импортталған тауарлар бойынша 300.00.012 жолында импортталған тауарлар бойынша тиісті салық кезеңдерінде ұсынылған жанама салықтар бойынша декларацияның 320.00.006 В жолындағы сомадан ескеріледі;";
16-тармақта:
7) тармақшада "236-бабына" деген сөздер "236 және 276-5-баптарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) тармақшада:
"247-бабына" деген сөздерден кейін "және 276-4-бабының 3-тармағына" деген сөздермен толықтырылсын;
"декларацияларындағы" деген сөз "мен Импортталған тауарлар бойынша жанама салық жөніндегі бойынша декларацияда (320.00 нысан)" деген сөздермен толықтырылсын;
"және 300.00.017 II А" деген сөздер ", 300.00.017 II А және 300.00.017 III А" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) тармақшада "Ресей Федерациясында" деген сөздер "кеден одағының мүшесі болып табылмайтын мемлекетте" деген сөздермен ауыстырылсын;
12) тармақшада "Беларусь Республикасында" деген сөздер "Ресей Федерациясында" деген сөздермен ауыстырылсын;

"Графы с A по I формы 220.10 заполняются в соответствии со статьей 224 Налогового кодекса.
Графы с А по F, с J по M формы 220.10 заполняются в соответствии со статьей 221 Налогового кодекса.
Графы с А по F, c J по R формы 220.10 заполняются в соответствии со статьей 223 Налогового кодекса.
Итоговое значение графы I формы 220.10 переносится в строку 220.00.081 I.
Итоговое значение графы R формы 220.10 переносится в строку 220.00.090.";
Приложение 10 к Декларации по индивидуальному подоходному налогу (форма 220.10) изложить согласно приложению 1 к настоящему приказу;
3) в Правилах составления налоговой отчетности (декларации) по налогу на добавленную стоимость (форма 300.00), утвержденных указанным приказом:
в пункте 1 после цифры "49" дополнить цифрами ", 49-1";
в пункте 2 цифры "300.08" заменить цифрой "300.10";
в пункте 15:
в подпункте 14) слова "со статьей 249 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 12.06.2001 года" заменить словами "с абзацами 27-50 статьи 49 Закона о введении";
в подпункте 17) цифры "300.01.004" заменить цифрами "300.01.005";
в подпункте 20) слова "статьей 236" заменить словами "статьями 236 и 276-5";
в подпункте 27):
после слов "статьи 49" дополнить словами "и статьей 49-1";
знак препинания ";" заменить на знак ".";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"По товарам, импортированным в соответствующем налоговом периоде с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан, по которым сумма налога на добавленную стоимость уплачена методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении, в строке 300.00.012 учитывается сумма из строки 320.00.006 В Деклараций по косвенным налогам по импортированным товарам, представленных за соответствующие налоговые периоды;";
в пункте 16:
в подпункте 7) слова "статьей 236" заменить словами "статьями 236 и 276-5";
в подпункте 10):
после слов "статьей 247" дополнить словами "и пунктом 3 статьи 276-4";
после слова "декларациях" дополнить словами "и в Декларации по косвенным налогам по импортированным товарам (форма 320.00)";
слова "и 300.00.017 II А" заменить словами ", 300.00.017 II А и 300.00.017 III А";
в подпункте 11) слова "Российской Федерации" заменить словами "государства, не являющегося членом таможенного союза";
в подпункте 12) слова "Республики Беларусь" заменить словами "Российской Федерации";

мынадай мазмұндағы 12-1) тармақшамен толықтырылсын:
"12-1) 300.00.017 III А жолында Беларусь Республикасынан әкелінген тауарлар бойынша салық салынатын импорт мөлшері көрсетіледі;";
13) тармақшада:
"декларациясына" деген сөзден кейін "және Импортталған тауарлар бойынша жанама салық жөніндегі бойынша декларацияға (320.00 нысан)" деген сөздермен толықтырылсын;
"және 300.00.017 II В" деген сөздер ", 300.00.017 II В және 300.00.017 III В" деген сөздермен ауыстырылсын;
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) 300.00.017 I В жолында кеден одағының мүшесі болып табылмайтын мемлекеттен әкелінген тауарлар бойынша кедендік декларациялау кезінде төленген, импортқа қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;";
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) 300.00.017 II В жолында Ресей Федерациясынан әкелінген тауарлар бойынша төленген және әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініш пен импортталған тауарлар бойынша жанама салық жөніндегі бойынша декларацияда көрсетілген импортқа қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;";
мынадай мазмұндағы 15-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"15-1) 300.00.017 III В жолында Беларусь Республикасынан әкелінген тауарлар бойынша төленген және әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініш пен импортталған тауарлар бойынша жанама салық жөніндегі бойынша декларацияда көрсетілген импортқа қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;";
16) тармақшада:
"255-бабына" деген сөздерден кейін ", 2-тармақтың 2) тармақшасына және 276-15-бабының 3-тармағына" деген сөздермен толықтырылсын;
"300.02.004" деген сандар "300.02.010" деген сандармен ауыстырылсын;
17) тармақшада:
"41" деген сандар "46" деген сандармен ауыстырылсын;
"декларациясының" деген сөзден кейін "және (немесе) Тауарларды әкелу және кеден одағына мүше мемлекеттерден импортталған тауарлар бойынша жанама салықтарды төлеу туралы өтінішінің" деген сөздермен толықтырылсын;
18) тармақшада "45" деген сан "50" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 19-1) тармақшамен толықтырылсын:
"19-1) 300.00.021 В жолында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес тауарлардың импорты бойынша есепке жатқызу әдісімен төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;";
28) тармақшада "толтырылмайды" деген сөз "толтырылады" деген сөзбен ауыстырылсын;
29) тармақшада:
"49-бабының 41-абзацына" деген сөздер "49-бабының 71-абзацына және 49-1-бабына" деген сөздермен ауыстырылсын;
";" тыныс белгісі "." тыныс белгісіне ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Қолданысқа енгізу туралы Заңның 49-1-бабына сәйкес қосылған құн салығының сомасы есепке жатқызу әдісімен төленген, кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тиісті салық кезеңінде импортталған тауарлар бойынша 300.00.028 А жолында импортталған тауарлар бойынша тиісті салық кезеңдерінде ұсынылған жанама салықтар бойынша декларацияның 320.00.006 А жолындағы сомадан ескеріледі;";
30) тармақшада:
"49-бабының 41-абзацына" деген сөздер "49-бабының 71-абзацына және 49-1-бабына" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Қолданысқа енгізу туралы Заңның 49-1-бабына сәйкес қосылған құн салығының сомасы есепке жатқызу әдісімен төленген, кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тиісті салық кезеңінде импортталған тауарлар бойынша 300.00.028 В жолында импортталған тауарлар бойынша тиісті салық кезеңдерінде ұсынылған жанама салық жөніндегі бойынша декларацияның 320.00.006 В жолындағы сомадан ескеріледі.";
17-тармақта:
12) тармақшада "300.01.008" деген сандар "300.01.010" деген сандармен ауыстырылсын;
18-тармақта:

дополнить подпунктом 12-1) следующего содержания:
"12-1) в строке 300.00.017 III А указывается размер облагаемого импорта по товарам, ввезенным из Республики Беларусь;";
в подпункте 13):
после слова "декларации" дополнить словами "и Декларации по косвенным налогам по импортированным товарам (форма 320.00)";
слова "и 300.00.017 II В" заменить словами ", 300.00.017 II В и 300.00.017 III В";
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) в строке 300.00.017 I В указывается сумма налога на добавленную стоимость на импорт, уплаченная при таможенном декларировании по товарам, ввезенным из государства, не являющегося членом таможенного союза;";
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) в строке 300.00.017 II В указывается сумма налога на добавленную стоимость на импорт, уплаченная по товарам, ввезенным из Российской Федерации и отраженной в заявлении о ввозе и уплате косвенных налогов и декларации по косвенным налогам по импортированным товарам;";
дополнить подпунктом 15-1) следующего содержания:
"15-1) в строке 300.00.017 III В указывается сумма налога на добавленную стоимость на импорт, уплаченная по товарам, ввезенным из Республики Беларусь и отраженной в заявлении о ввозе и уплате косвенных налогов и декларации по косвенным налогам по импортированным товарам;";
в подпункте 16):
после слов "со статьей 255" дополнить словами ", подпунктом 2) пункта 2 и пунктом 3 статьи 276-15";
цифры "300.02.004" заменить цифрами "300.02.010";
в подпункте 17):
цифры "41" заменить цифрами "46";
после слова "декларации" дополнить словами "и (или) Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов по товарам, импортированным из государств-членов таможенного союза";
в подпункте 18) цифры "45" заменить цифрами "50";
дополнить подпунктом 19-1) следующего содержания:
"19-1) в строке 300.00.021 В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импорту товаров, уплаченная методом зачета в соответствии с условиями контракта на недропользование;";
в подпункте 28) после слов "Данная строка" слово "не" исключить;
в подпункте 29):
слова "абзацем 41 статьи 49" заменить словами "с абзацем 71 статьи 49 и статьей 49-1";
знак препинания ";" заменить на знак ".";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"По товарам, импортированным в соответствующем налоговом периоде с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан, по которым сумма налога на добавленную стоимость уплачена методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении, в строке 300.00.028 А учитывается сумма из строки 320.00.006 А Деклараций по косвенным налогам по импортированным товарам, представленных за соответствующие налоговые периоды;";
в подпункте 30):
слова "абзацем 41 статьи 49" заменить словами "с абзацем 71 статьи 49 и статьей 49-1";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"По товарам, импортированным в соответствующем налоговом периоде с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан, по которым сумма налога на добавленную стоимость уплачена методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении, в строке 300.00.028 В учитывается сумма из строки 320.00.006 В Деклараций по косвенным налогам по импортированным товарам, представленных за соответствующие налоговые периоды.";
в пункте 17:
в подпункте 12) цифры "300.01.008" заменить цифрами "300.01.010";
в пункте 18:

мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) 300.00.034 А жолындағы торкөз Салық кодексінің 274-бабына сәйкес қайтарудың жеңілдетілген тәртібін қолданатын салық төлеуші қосылған құн салығының артығын қайтаруды алдын ала салықтық тексеруді жүргізбей-ақ жүзеге асырудан бас тартқан жағдайда толтырылады;";
21-тармақта:
"31-тарауына" деген сөздер "31 және 37-1-тарауларына" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада "және 300.01.001 II" деген сөздер ", 300.01.001 II және 300.01.001 III" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада "Ресей Федерациясына" деген сөздер "кеден одағының мүшесі болып табылмайтын мемлекетте" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшада "Беларусь Республикасына" деген сөздер "Ресей Федерациясында" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) 300.01.007 III жолында Беларусь Республикасына экспортқа арналған тауарларды сату бойынша айналым көрсетіледі;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) 300.01.004 жолында, Салық кодексінің 276-13-бабының 1-тармағына сәйкес тауарларды қайта өңдеу шарттары мен алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімдері сақталған кезде нөлдік ставка бойынша салық салынатын, кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жөніндегі жұмыстарды сату бойынша айналымдар көрсетіледі;";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) 300.01.005 жолында 300.01.001 жолдан бастап 300.01.004 дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын, сату бойынша, нөлдік ставка бойынша қосылған құн салығы салынатын қорытынды айналым көрсетіледі.";
22-тармақта:
1) тармақшада "300.01.005" деген сандар "300.01.006" деген сандармен ауыстырылсын;
2) тармақшада "300.01.006" деген сандар "300.01.007" деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақшада "300.01.007" деген сандар "300.01.008" деген сандармен ауыстырылсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) 300.01.009 жолында Салық кодексінің 276-13-бабы 1-тармағына сәйкес нөлдік ставка бойынша салық салынатын, кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жөніндегі жұмыстарды сату бойынша айналым мақсаттары үшін пайдаланылған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша қосылған құн салығының есепке жатқызылған сомасы көрсетіледі;";
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) 300.01.010 жолында нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналым мақсаттары үшін пайдаланылған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша қосылған құн салығының есепке жатқызылған қорытындысы сомасы көрсетіледі. Осы жол 300.01.006 жолдан бастап 300.01.009 дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалады.";

дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) ячейка в строке 300.00.034 А отмечается в случае, если налогоплательщик, применяющий упрощенный порядок возврата в соответствии со статьей 274 Налогового кодекса, отказывается от осуществления возврата превышения налога на добавленную стоимость без предварительного проведения налоговой проверки;";
в пункте 21:
слова "главой 31" заменить словами "главами 31 и 37-1";
в подпункте 1) слова "и 300.01.001 II" заменить словами ", 300.01.001 II и 300.01.001 III";
в подпункте 2) слова "Российскую Федерацию" заменить словами "государства, не являющиеся членами таможенного союза";
в подпункте 3) слова "Республику Беларусь" заменить словами "Российскую Федерацию";
дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) в строке 300.01.001 III указывается оборот по реализации товаров на экспорт в Республику Беларусь;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) в строке 300.01.004 указываются обороты по реализации работ по переработке давальческого сырья, ввезенного с территории государства-члена таможенного союза с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства, облагаемые по нулевой ставке при соблюдении условий переработки товаров и срока переработки давальческого сырья в соответствии с пунктом 1 статьи 276-13 Налогового кодекса;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) в строке 300.01.005 указывается итоговый оборот по реализации, облагаемый налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, определяемый как сумма строк с 300.01.001 по 300.01.004.";
в пункте 22:
в подпункте 1) цифры "300.01.005" заменить цифрами "300.01.006";
в подпункте 2) цифры "300.01.006" заменить цифрами "300.01.007";
в подпункте 3) цифры "300.01.007" заменить цифрами "300.01.008";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) в строке 300.01.009 указывается сумма налога на добавленную стоимость, отнесенного в зачет по товарам, работам, услугам, использованным для целей оборота по реализации работ по переработке давальческого сырья, ввезенного с территории государства-члена таможенного союза с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства, облагаемого по нулевой ставке в соответствии с пунктом 1 статьи 276-13 Налогового кодекса;";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) в строке 300.01.010 указывается итоговая сумма налога на добавленную стоимость, отнесенная в зачет по товарам, работам, услугам, использованным для целей оборотов, облагаемых по нулевой ставке. Данная строка определяется как сумма строк с 300.01.006 по 300.01.009.";

жетінші абзацта "300.01.004" деген сандар "300.01.005" деген сандармен ауыстырылсын;
сегізінші абзацта "300.01.008" деген сандар "300.01.010" деген сандармен ауыстырылсын;
23-тармақтың бірінші абзацында "нысан" деген сөзден кейін "Салық кодексінің 33-тарауына және 276-15-бабының 1-тармағына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
24-тармақта:
2) тармақшада "кеден режимінде" деген сөздер "кедендік рәсімімен" деген сөздермен ауыстырылсын;
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) 300.02.001 X жолында Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген өлшемдерге сәйкес, бос қойма кедендік рәсімінің бос қойма аумағында өндірілген және осы аумақтан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлігіне сатылатын тауарларды сату айналымының сомасы көрсетіледі;";
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16) 300.02.003 жолында Салық кодексі 276-15-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген тауарды қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін алмастыруды қоса алғанда, оны жөндеу жөніндегі қызметтерді сату бойынша айналымдар көрсетіледі;";
мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
"17) 300.02.004 жолында Салық кодексі 276-15-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тауарлардан өндірілген тауарларды сату бойынша айналымдар көрсетіледі;";
мынадай мазмұндағы 18) тармақшамен толықтырылсын:
"18) 300.02.005 жолында Қазақстан Республикасының лизинг алушы-салық төлеушісі лизинг шарты бойынша кеден одағына мүше басқа мемлекеттің лизинг берушісіне төлейтін сыйақысы бойынша айналымдар көрсетіледі;";
мынадай мазмұндағы 19) тармақшасымен толықтырылсын:
"19) 300.02.005 жолында, 300.02.001 жолдан бастап 300.02.005 дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын, қосылған құн салығынан босатылған тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сату бойынша айналымдардың қорытынды сомасы көрсетіледі;";
25-тармақта:
1) тармақшада:
"300.02.004" деген сандар "300.02.007" деген сандармен ауыстырылсын;
"жолында" деген сөзден кейін "Салық кодексінің 255-бабына және 276-15-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
"300.02.004 I, 300.02.004 II, 300.02.004 III, 300.02.004 IV, 300.02.004 V" деген сандар "300.02.007 I, 300.02.007 II, 300.02.007 III, 300.02.007 IV, 300.02.007 V" деген сандармен сәйкес ауыстырылсын;
2) тармақшада "300.02.004 I" деген сандар "300.02.007 I" деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақшада "300.02.004 II" деген сандар "300.02.007 II" деген сандармен ауыстырылсын;
4) тармақшада "300.02.004 III" деген сандар "300.02.007 III" деген сандармен ауыстырылсын;
4) тармақшада "300.02.004 IV" деген сандар "300.02.007 IV" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақша мына редакцияда жазылсын:

в абзаце седьмом цифры "300.01.004" заменить цифрами "300.01.005";
в абзаце восьмом цифры "300.01.008" заменить цифрами "300.01.010";
в абзаце первом пункта 23 после слова "стоимость" дополнить словами "в соответствии с главой 33 и пунктом 1 статьи 276-15 Налогового кодекса";
в пункте 24:
в подпункте 2) слова "таможенном режиме" заменить словами "таможенной процедуре";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) в строке 300.02.001 X указывается сумма оборота по реализации товаров, соответствующих критериям установленным Правительством Республики Казахстан, произведенных на территории свободного склада в таможенной процедуре свободного склада, и реализуемых с данной территории на остальную часть территории Республики Казахстан;";
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) в строке 300.02.003 указываются обороты по реализации услуг по ремонту товара, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, включая его восстановление, замену составных частей в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 276-15 Налогового кодекса;";
дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) в строке 300.02.004 указываются обороты по реализации товаров, произведенных из товаров, указанных в подпункте 2) пункта 2 статьи 276-15 Налогового кодекса;";
дополнить подпунктом 18) следующего содержания:
"18) в строке 300.02.005 указываются обороты по вознаграждению, выплачиваемого лизингополучателем-налогоплательщиком Республики Казахстан лизингодателю другого государства-члена таможенного союза по договору лизинга;";
дополнить подпунктом 19) следующего содержания:
"19) в строке 300.02.006 указывается итоговая сумма оборотов по реализации товаров, работ, услуг, освобожденных от налога на добавленную стоимость, определяемая как сумма строк с 300.02.001 по 300.02.005.";
в пункте 25:
в подпункте 1):
цифры "300.02.004" заменить цифрами "300.02.007";
после слова "стоимость" дополнить словами "в соответствии со статьей 255 и пунктов 2 и 3 статьи 276-15 Налогового кодекса";
цифры "300.02.004 I, 300.02.004 II, 300.02.004 III, 300.02.004 IV, 300.02.004 V" заменить соответственно цифрами "300.02.007 I, 300.02.007 II, 300.02.007 III, 300.02.007 IV, 300.02.007 V";
в подпункте 2) цифры "300.02.004 I" заменить цифрами "300.02.007 I";
в подпункте 3) цифры "300.02.004 II" заменить цифрами "300.02.007 II";
в подпункте 4) цифры "300.02.004 III" заменить цифрами "300.02.007 III";
в подпункте 5) цифры "300.02.004 IV" заменить цифрами "300.02.007 IV";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:

"6) 300.02.007 V жолында Салық кодексінің 255-бабына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған басқа да импорт көрсетіледі;";
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) 300.02.008 жолында қызметін 2009 жылдың 1 қаңтарына дейін инфрақұрылымдық жобаны жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының Үкіметімен жасалған концессиялық келісімшарттың шеңберінде жүзеге асыратын заңды тұлға, оның мердігерлері әкелген тауарлардың импорты көрсетіледі;";
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) 300.02.009 жолында кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан қайта өңдеу үшін тағайындалған тауарларды, сондай–ақ Салық кодексінің 276-15-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тауарларды қайта өңдеу бойынша операциялар олардың көмегімен жүзеге асырылатын тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу көрсетіледі;";
мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) 300.02.010 жолында Салық кодексінің 276-15-бабының 3-тармағына сәйкес тізбеде көзделген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелу көрсетіледі.";
сегізінші абзацта "300.02.003" деген сандар "300.02.006" деген сандармен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацта "300.02.004" деген сандар "300.02.010" деген сандармен ауыстырылсын;
26-тармақта "45" деген сандар "50" деген сандармен ауыстырылсын;
27-тармақта:
3) тармақшадағы:
"көрсетіледі;" деген тыныс белгісі "көрсетіледі." деген тыныс белгісіне ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы ұсыныспен толықтырылсын:
"Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан тауарлар импорты кезінде осы бағанда салық төлеуші беретін Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің нөмірі және күні көрсетіледі;";
4) тармақшада:
"көрсетіледі;" деген сөз "көрсетіледі." деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы ұсыныспен толықтырылсын:
"Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан тауарлар импорты кезінде осы бағанда Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішке сәйкес қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;";
5) тармақшада:
"көрсетіледі;" деген сөз "көрсетіледі." деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы ұсыныспен толықтырылсын:
"Кеден одағына мүше мемлекеттерден импортталған тауарлар бойынша Қазақстан Республикасының аумағына кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығын төлеу мерзімін өзгерту Салық кодексінің 276-2-бабының 2-тармағына сәйкес осындай тауарларды есепке алған күннен бастап үш айдан аспайтын мерзімге жүргізіледі.";
6) тармақшада "42" деген сандар "47" деген сандармен ауыстырылсын;
7) тармақшада:

"6) в строке 300.02.007 V указывается прочий импорт, освобожденный от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 255 Налогового кодекса;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) в строке 300.02.008 указывается импорт товаров, ввезенных юридическим лицом, его подрядчиками, осуществляющими деятельность в рамках концессионного договора, заключенного с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта до 1 января 2009 года;";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) в строке 300.02.009 указывается ввоз на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза товаров, предназначенных для переработки, а также товаров с помощью которых осуществляются операции по переработке товаров в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 276-15 Налогового кодекса;";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) в строке 300.02.010 указывается временный ввоз на территорию Республики Казахстан товаров, предусмотренных перечнем в соответствии с пунктом 3 статьи 276-15 Налогового кодекса.";
в абзаце восьмом цифры "300.02.003" заменить цифрами "300.02.006";
в абзаце девятом цифры "300.02.004" заменить цифрами "300.02.010";
в пункте 26 цифры "45" заменить цифрами "50";
в пункте 27:
в подпункте 3):
слово "дата;" заменить на слово "дата.";
дополнить предложением следующего содержания:
"При импорте товаров из государств-членов таможенного союза в данной графе указывается номер и дата Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, присваиваемый налогоплательщиком;";
в подпункте 4):
слово "декларации;" заменить на слово "декларации.";
дополнить предложением следующего содержания:
"При импорте товаров из государств-членов таможенного союза в данной графе указывается сумма налога на добавленную стоимость согласно Заявлению о ввозе товаров и уплате косвенных налогов;";
в подпункте 5):
слово "налога;" заменить на слово "налога.";
дополнить предложением следующего содержания:
"По товарам, импортированным из государств-членов таможенного союза, изменение срока уплаты налога на добавленную стоимость по товарам, импортированным с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан, производится на срок не более чем на три месяца со дня принятия на учет таких товаров в соответствии с пунктом 2 статьи 276-2 Налогового кодекса;";
в подпункте 6) цифры "42" заменить цифрами "47";
в подпункте 7):

"42" деген сандар "47" деген сандармен ауыстырылсын;
"C" деген әріптен кейін "және (немесе) Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішке сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
11) тармақша "C" деген әріптен кейін "және (немесе) Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішке сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
28-тармақта:
бірінше абзацта "тауарлар" деген сөз "тауарлардың (оның ішінде кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"66" деген сандар "71" деген сандармен ауыстырылсын;
"49" деген сандардан кейін "және 49-1-бабымен" деген сөздермен және сандармен толықтырылсын;
36-тармақта:
екінші деген ұсыныс алынып тасталсын;
"толтыруға міндетті болып табылады" деген сөздер "міндетті түрде ұсынуға және толтыруға жатады" деген сөздермен ауыстырылсын;
39-тармақтың 10) тармақшасы үшінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Салық кодексінің 235-бабының 1-тармағына сәйкес бірлескен қызмет туралы шарттың шеңберінде жазылған шот-фактура бойынша осы бағанда бірлескен қызмет туралы шарттың осы қатысушысына келетін қосылған құн салығының есептелген сомасы көрсетіледі.";
42-тармақта:
екінші деген ұсыныс алынып тасталсын;
"толтыруға міндетті болып табылады" деген сөздер "міндетті түрде ұсынуға және толтыруға жатады" деген сөздермен ауыстырылсын;
43-тармақта:
2) тармақшаның екінші абзацында "У" деген әріп "С" деген әріппен ауыстырылсын;
10) тармақша үшінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бірлескен қызмет туралы шарттың қатысушысы (қатысушылары) осындай қызмет шеңберінде тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алатын болса, Салық кодексінің 235-бабының 3-тармағына сәйкес жазылған шот-фактура бойынша бұл бағанда қосылған құн салығының, бірлескен қызмет туралы шарттың осы қатысушысы есепке жатқызуға тиіс сомасы көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 11 және 12 бөлімдермен толықтырылсын:
"11. 300.09 – Салық кезеңі ішінде Ресей Федерациясына сатылған тауарлар және (немесе) алыс-беріс шикізатты өндіру жөніндегі орындалған жұмыстар бойынша шот-фактуралардың тізілімі – нысанының жасалуы
45. Осы нысан Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, Ресей Федерациясының аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша салықтық кезең ішінде Ресей Федерациясына сатылған тауарлар немесе орындалған жұмыстар бойынша жазылған шот-фактуралар туралы мәліметтердің егжей-тегжейлі көрініс табуы үшін тағайындалған.
46. Есепті салықтық кезеңде Ресей Федерациясына тауарларды сату және Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, Ресей Федерациясының аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша орындалған жұмыстар бойынша айналымдар болған кезде 300.09 қосымшаны ұсыну міндетті болып табылады.

цифры "42" заменить цифрами "47";
после буквы "C" дополнить словами "и (или) в соответствии с номером Заявления о ввозе и уплате косвенных налогов";
подпункт 11) после буквы "C" дополнить словами "и (или) в соответствии с номером Заявления о ввозе и уплате косвенных налогов";
в пункте 28:
в абзаце первом после слова "товаров" дополнить словами "(в том числе из государств-членов таможенного союза)";
цифры "66" заменить цифрами "71";
после цифр "49" дополнить словами "и статьей 49-1";
в пункте 36:
предложение второе исключить;
после слова "обязательному" дополнить словами "представлению и";
подпункт 10) пункта 39 после третьего абзаца дополнить абзацем следующего содержания:
"По счет-фактуре, выписанной в рамках договора о совместной деятельности в соответствии с пунктом 1 статьи 235 Налогового кодекса, в данной графе указывается сумма начисленного налога на добавленную стоимость, приходящаяся на данного участника договора о совместной деятельности.";
в пункте 42:
предложение второе исключить;
после слова "обязательному" дополнить словами "представлению и";
в пункте 43:
в абзаце втором подпункта 2) букву "У" заменить буквой "С";
подпункт 10) после третьего абзаца дополнить абзацем следующего содержания:
"По счет-фактуре, выписанной в соответствии с пунктом 3 статьи 235 Налогового кодекса, когда участником (участниками) договора о совместной деятельности приобретаются товары, работы, услуги в рамках такой деятельности, в данной графе указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащая отнесению в зачет данным участником договора о совместной деятельности.";
дополнить разделами 11 и 12 следующего содержания:
"11. Составление формы 300.09 - Реестр счетов-фактур по реализованным в Российскую Федерацию в течение налогового периода товарам и (или) выполненным работам по переработке давальческого сырья
45. Данная форма предназначена для детального отражения сведений о счетах-фактурах, выписанных по реализованным в Российскую Федерацию в течение налогового периода товарам или выполненным работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства.
46. Представление приложения 300.09 является обязательным при наличии за отчетный налоговый период оборотов по реализации товаров в Российскую Федерацию и выполненным работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства.

47. Бұл нысанда сату бойынша айналымды жасаған күні есепті салық кезеңіне тура келетін шот-фактуралар көрініс табады.
48. Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, Ресей Федерациясының аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша салықтық кезең ішінде Ресей Федерациясына сатылған тауарлар немесе орындалған жұмыстар бойынша шот-фактуралардың тізілімі жазылған шот-фактуралар бойынша ұсынылады.
49. Шот-фактуралар тізілімінде Қазақстан Республикасының, қызметін Қазақстан Республикасында жүзеге асыратын резиденттері үшін алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша Қазақстан Республикасының аумағында сатылған тауарлар немесе орындалған жұмыстар бойынша жазылған және 300.07 қосымшада көрініс тапқан шот-фактуралар көрсетілмейді.
50. "Өткізілген тауарлар, жұмыстар бойынша қосылған құн салығының сомасы" деген бөлімде:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында Ресей Федерациясының сатып алушысының – ССН (ЕСК) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі / тіркеу есебіне қою себептерінің коды көрсетіледі. Егер сатып алушы заңды тұлға болса, онда "/" белгісі арқылы ССН және ЕСК көрсетіледі, егер сатып алушы жеке кәсіпкер болса, онда ССН көрсетіледі;
3) С бағанында шот-фактурада көрсетілген нөмірге сәйкес келуі тиіс шот-фактураның нөмірі араб цифрларымен көрсетіледі.
Электрондық түрде, есепті кезең ішінде сатылған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша шот-фактуралардың тізілімін беру кезінде шот-фактураның нөмірін көрсету үшін торкөздердің саны шектелмейді;
4) D бағанында шот-фактураның немесе Салық кодексінің 265-бабына сәйкес жазылған қосымша шот-фактураның жазылған күні көрсетіледі;
5) E бағанында Салық кодексінің 276-6-бабының 1 және 4-тармақтарына сәйкес айқындалатын, сату бойынша айналымның жасалған күні көрсетіледі;
6) F бағанында нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналым түрі кириллица форматында бас әріптермен көрсетіледі. Егер шот-фактура кеден одағына мүше мемлекеттерге экспортталған тауарлар бойынша жазылса, "Э" көрсетіледі. Егер шот-фактура Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жөніндегі жұмыстар бойынша жазылған болса "Р" көрсетіледі;
7) G бағанында шот-фактурада көрініс тапқан және салық кезеңі ішінде кеден одағына мүше мемлекеттерге сатылған тауарлар немесе Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жөніндегі жұмыстар бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналым мөлшерінің барлығы көрсетіледі.

47. В данной форме отражаются счета-фактуры, дата совершения оборота по реализации по которым приходится на отчетный налоговый период.
48. Реестр счетов-фактур по реализованным в течение отчетного налогового периода товарам в Российскую Федерацию и выполненным работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства представляется по выписанным счетам-фактурам.
49. Не отражаются в Реестре счета-фактуры, выписанные по реализованным товарам на территории Республики Казахстан или выполненным работам по переработке давальческого сырья для резидентов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность в Республике Казахстан, и отраженным в приложении 300.07.
50. В разделе "Сумма налога на добавленную стоимость по реализованным товарам, работам:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается ИНН/КПП - идентификационный номер налогоплательщика/код причины постановки на учет - покупателя из Российской Федерации. В случае, если покупателем является юридическое лицо, то указываются ИНН и КПП через знак "/", если по покупателем является индивидуальный предприниматель, то указывается его ИНН;
3) в графе С указывается арабскими цифрами номер счет-фактуры, который должен соответствовать номеру, отраженному в счет-фактуре.
Количество ячеек для указания номера счет-фактуры при предоставлении реестра счетов-фактур по реализованным товарам, работам, услугам в течение отчетного периода в электронном виде не ограничивается;
4) в графе D указывается дата выписки счет-фактуры или дополнительной счет-фактуры, выписанной в соответствии со статьей 265 Налогового кодекса;
5) в графе E указывается дата совершения оборота по реализации, определяемая в соответствии с пунктами 1 и 4 статьи 276-6 Налогового кодекса;
6) в графе F заглавными буквами в формате кириллицы указывается вид оборота, облагаемого по нулевой ставке. Если счет-фактура выписана по экспортированным в государства-члены таможенного союза товарам, указывается "Э". Если счет-фактура выписана по работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории другого государства-члена таможенного союза с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства, указывается "Р";
7) в графе G указывается всего размер оборота, отраженного в счет-фактуре и облагаемого по нулевой ставке по реализованным в государства-члены таможенного союза в течение налогового периода товарам или выполненным работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории другого государства-члена таможенного союза с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства.

12. 300.10 – Салық кезеңі ішінде Беларусь Республикасына сатылған тауарлар және (немесе) алыс-беріс шикізатты өндіру жөніндегі орындалған жұмыстар бойынша шот-фактуралардың тізілімі – нысанының жасалуы
51. Осы нысан Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, Беларусь Республикасының аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша салықтық кезең ішінде Беларусь Республикасына сатылған тауарлар немесе орындалған жұмыстар бойынша жазылған шот-фактуралар туралы мәліметтердің егжей-тегжейлі көрініс табуы үшін тағайындалған.
52. Есепті салықтық кезеңде Беларусь Республикасына тауарларды сату және Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, Беларусь Республикасының аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша орындалған жұмыстар бойынша айналымдар болған кезде 300.10 қосымшаны ұсыну міндетті болып табылады.
53. Бұл нысанды толтыру тәртібі осы Ереженің 47, 50-тармақтарында белгіленген толтыру тәртібіне ұқсас. Бұл ретте "Сатылған тауарлар, жұмыстар бойынша қосылған құн салығының сомасы" деген бөлімнің В бағанында Беларусь Республикасынан сатып алушының – төлеушінің есептік нөмірі – ТЕН көрсетіледі.";
Қосылған құн салығы бойынша декларация жаңа Қосымшалармен (300.09, 300.10 нысандар) толықтырылсын;
Қосылған құн салығы бойынша декларация (300.00 нысан), Қосылған құн салығы бойынша декларацияға қосымшалар (300.01, 300.02, 300.03, 300.09, 300.10 нысандар) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес жазылсын;
4) Импортталған тауарлар бойынша жанама салық жөніндегі бойынша декларациямен (320.00 нысан) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес толықтырылсын;
5) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шағын бизнес субъектiлерi үшiн оңайлатылған декларацияны – салық есептiгiн жасау ережелерiнде (910.00 нысан):
Ереженің 12-тармағының 5) тармақшасында:
мемлекеттік тілдегі мәтінінде "/3" деген саннан кейін "+1)" деген санмен толықтырылсын;
орыс тіліндегі мәтінінде "910.00.003 III +1) /3" деген сандар "910.00.003 III) /3 +1)" деген сандармен ауыстырылсын;
Ереженің 13-тармағының 7) тармақшасында:
мемлекеттік тілдегі мәтінінде "/3 ай)" деген сөздерден кейін "+1)" деген санмен толықтырылсын;
орыс тіліндегі мәтінінде "25 +1) /3 ай)" деген сандар мен сөз "25) /3 ай +1)" деген сандармен және сөзбен ауыстырылсын;
17-тармақтың 2) тармақшасы үшінші абзацында:
"910.00.002 V" деген сандар "910.01.002 V" деген сандармен ауыстырылсын;
"910.00.003 V" деген сандар "910.01.003 V" деген сандармен ауыстырылсын;

12. Составление формы 300.10 - Реестр счетов-фактур по реализованным в Республику Беларусь в течение налогового периода товарам и (или) выполненным работам по переработке давальческого сырья
51. Данная форма предназначена для детального отражения сведений о счетах-фактурах, выписанных по реализованным в Республику Беларусь в течение налогового периода товарам или выполненным работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства.
52. Представление приложения 300.10 является обязательным при наличии за отчетный налоговый период оборотов по реализации товаров в Республику Беларусь и выполненным работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства.
53. Порядок заполнения данной формы аналогичен порядку заполнения, установленному в пунктах 47, 50 настоящих Правил. При этом в разделе "Сумма налога на добавленную стоимость по реализованным товарам, работам" в графе В указывается УНП - учетный номер плательщика - покупателя из Республики Беларусь.";
Декларацию по налогу на добавленную стоимость дополнить новыми Приложениями (формы 300.09, 300.10);
Декларацию по налогу на добавленную стоимость (форма 300.00), Приложения к декларации по налогу на добавленную стоимость (формы 300.01, 300.02, 300.03, 300.09, 300.10) изложить согласно приложению 2 к настоящему приказу;
4) дополнить Декларацией по косвенным налогам по импортированным товарам (форма 320.00) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
5) в Правилах составления налоговой отчетности Упрощенной декларации для субъектов малого бизнеса (форма 910.00), утвержденных указанным приказом:
в подпункте 5) пункта 12:
Правил на государственном языке после цифры "/3" добавить цифру "+1";
Правил на русском языке цифры "910.00.003 III +1)/3" заменить цифрами "910.00.003 III)/3 +1)";
в подпункте 7) пункта 13:
Правил на государственном языке после слов "/3 месяца" добавить цифру "+1";
Правил на русском языке цифры "25 +1) /3 месяца)" заменить цифрами "25)/3 месяца +1)";
в абзаце третьем подпункта 2) пункта 17:
цифры "910.00.002 V" заменить цифрами "910.01.002 V";
цифры "910.00.003 V" заменить цифрами "910.01.003 V";

18-тармақтың 2) тармақшасы үшінші абзацында:
"910.00.005 V" деген сандар "910.01.005 V" деген сандармен ауыстырылсын;
"910.00.006 V" деген сандар "910.01.006 V" деген сандармен ауыстырылсын;
Ереженің орыс тілдегі мәтінінде 19-тармақта:
2) тармақшаның екінші абзацында "910.00.008 IV" деген сандар "910.01.008 IV" деген сандармен ауыстырылсын;
3) тармақшаның үшінші абзацында:
"910.00.009 V" деген сандар "910.01.009 V" деген сандармен ауыстырылсын;
"910.00.009 IV" деген сандар "910.01.009 IV" деген сандармен ауыстырылсын;
Шағын бизнес субъектілері үшін оңайлатылған декларация (910.00 нысан) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес жазылсын;
6) көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сақтандыру, қайта сақтандыру ұйымдарын, банктік қызметті, лицензия негізінде кейбір банктік операцияларды, зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақыны төлеу жөніндегі қызметті, сондай-ақ зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаларды қоспағанда, мониторингке жататын ірі салық төлеушілердің салық есептілігін жасау және ұсыну ережесінде:
12-тармақтың жетінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
3 "СЭҚ ТН коды" деген бағанда Кеден одағының комиссиясы бекіткен Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды көрсетіледі, бұл ретте көрсетілетін қызметтер бойынша 98 коды көрсетіледі (бұдан әрі - СЭҚ ТН коды).";
13-тармағының тоқсан сегізінші (45-ші) абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"(Өтініш) ЖКД күні" 15 бағанында және "(Өтініш) ЖКД №" 16 бағанында жүк кедендік декларациясының немесе тауарлар әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы Өтініштің (бұдан әрі – (Өтініш ЖКД)) күні және нөмірі көрсетіледі. Сонымен қатар Өтініштің күнімен нөмірі кедендік одағының мүше – мемлекеттер халықтарымен сыртқы экономикалық қызмет жасаған кездерге көрсетіледі.";
Экспорттық валюталық бақылау (1.1-нысан), Импорттық валюталық бақылау (1.2-нысан) осы бұйрықтың 5, 6-қосымшасына сәйкес жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық, 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындайтын қатынастарға қолданылатын осы бұйрықтың 1-тармағының 5), 6) тармақшаларын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2010 жылдың 1 шілдесінен бастап туындайтын қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 30 маусымдағы
N 311 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
N 574 бұйрығымен бекітілген

в абзаце третьем подпункта 2) пункта 18:
цифры "910.00.005 V" заменить цифрами "910.01.005 V";
цифры "910.00.006 V" заменить цифрами "910.01.006 V";
в пункте 19 Правил на русском языке:
в абзаце втором подпункта 2) цифры "910.00.008 IV" заменить цифрами "910.01.008 IV";
в абзаце третьем подпункта 3):
цифры "910.00.009 V" заменить цифрами "910.01.009 V";
цифры "910.00.009 IV" заменить цифрами "910.01.009 IV";
Упрощенную декларацию для субъектов малого бизнеса (форма 910.00) изложить согласно приложению 4 к настоящему приказу;
6) в Правилах составления и представления налоговой отчетности крупными налогоплательщиками, подлежащими мониторингу, за исключением страховых, перестраховочных организаций, юридических лиц осуществляющих банковскую деятельность, отдельные виды банковских операций на основании лицензии, деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, утвержденных указанным приказом:
абзац седьмой пункта 12 изложить в следующей редакции:
"В графе 3 "Код ТН ВЭД" указывается код Единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности, утвержденной Комиссией таможенного союза, при этом по услугам указывается код 98 (далее - код ТН ВЭД).".
абзац девяносто восьмой пункта 13 изложить в следующей редакции:
"В графах 15 "Дата ГТД (Заявления)" и 16 "№ ГТД (Заявления)" указываются дата и номер грузовой таможенной декларации или Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов (далее - ГТД (Заявление)). При этом дата и номер Заявления указываются в случаях внешнеэкономической деятельности со странами государств-членов таможенного союза.";
Экспортный валютный контроль (форма 1.1), Импортный валютный контроль (форма 1.2) изложить соответственно согласно приложениям 5, 6 к настоящему приказу.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 июля 2010 года, за исключением подпунктов 5), 6) пункта 1 настоящего приказа, которые распространяются на отношения, возникающие с 1 января 2010 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Жамишев
Примечание РЦПИ!
Графические формы 220.10, 300.00, 300.01, 300.02, 300.03, 300.09, 300.10, 320.00, 320.01, 320.02, 320.03, 320.04, 320.05, 320.06, 320.07, 320.08, 320.09, 320.10, 320.11, 320.12, 320.13, 910.00, 910.01 в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
Приложение 1 к Приказу
Министра финансов Республики Казахстан
от 30 июня 2010 года № 311
Утверждено Приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 574
Форма 220.10
Доходы из иностранных
источников, суммы прибыли или части прибыли компаний,
зарегистрированных или расположенных в странах с льготным
налогообложением. Суммы уплаченного иностранного налога и
зачета
(Приложение № 10 к Декларации)

12. Шетел көздерінен табыстар, салық салуда жеңілдігі бар елдерде тіркелген немесе орналасқан компаниялардың пайдасы немесе пайда бөлігінің сомалары. Төленген шетел салығы мен есепке жатқызу сомасы – 220.10-нысанын жасау
50. Бұл нысан шетел көздерінен табыстарды, салық салуда жеңілдігі бар елдерде тіркелген немесе орналасқан компаниялардың пайдасы немесе пайда бөлігінің сомаларын, сондай-ақ төленген шетел салығы мен есепке жатқызу сомасын айқындауға арналған, Салық кодексінің 7-бөлімінде айқындалған халықаралық салық салу ерекшеліктеріне сәйкес.
51. "Көрсеткіштер" бөлімінде:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында осы Ереженің 66-тармағы 3) тармақшасына сәйкес елдің коды көрсетіледі. Осы бағанда резидент еместің резиденттік елінің коды (тұрақты базаға (мекемеге) байланысты емес қызмет көрсетуден табыс алу жағдайында), немесе табыс көзі болып табылатын елдің коды (тұрақты база (мекеме) арқылы қызмет көрсетуден табыс алу жағдайында), өзге жағдайларда салық салуда жеңілдігі бар мемлекетте тіркелген резидент еместің резиденттік елінің коды көрсетіледі;
3) С бағанында шетел мемлекетіндегі тұрақты базасының (мекеменің) (тұрақты база (мекеме) арқылы қызмет көрсетуден табыс алу жағдайында), немесе табыс төлейтін резидент еместің (тұрақты базаға (мекемеге) байланысты емес қызмет көрсетуден табыс алу жағдайында), өзге жағдайларда салық салуда жеңілдігі бар мемлекетте тіркелген резидент еместің салықтық тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында осы Ереженің 67-тармағы 1) тармақшасына сәйкес резидент салық төлеуші тұрақты базаға (мекемеге) байланысты емес шетел көздерінен алған табыс түрінің коды көрсетіледі;
5) Е бағанында осы Ереженің 66-тармағы 2) тармақшасына сәйкес табыс алу валютасының коды көрсетіледі;
6) F бағанында резидент салық төлеушінің салық салуда жеңілдігі бар мемлекетте тіркелген резидент еместің, өзге жағдайларда табысты төлейтін резидент еместің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі көрсетіледі, процент түрінде;
7) G бағанында салық салуда жеңілдігі бар мемлекетте тіркелген резидент емес заңды тұлғаның шоғырландырылған қаржы есептілігі бойынша айқындалған пайдасының жалпы сомасы, шетел валютасында көрсетіледі;
8) Н бағанында резидент салық төлеушіге тиесілі, салық салуда жеңілдігі бар мемлекетте тіркелген резидент еместің пайдасының сомасы шетел валютасында көрсетіледі. 100 %-ке F және G бағандарының тиісті мәндерінің туындысына қатысы ретінде айқындалады ((F х G)/100%);

12. Составление формы 220.10 - Доходы из иностранных
источников, суммы прибыли или части прибыли компаний,
зарегистрированных или расположенных в странах с льготным
налогообложением. Суммы уплаченного иностранного налога и
зачета
50. Данная форма предназначена для определения доходов из иностранных источников, сумм прибыли или части прибыли компаний, зарегистрированных или расположенных в странах с льготным налогообложением, а также суммы уплаченного иностранного налога и зачета в соответствии с особенностями международного налогообложения, определенными разделом 7 Налогового кодекса.
51. В разделе "Показатели":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код страны согласно пункту подпункту 3) пункта 67 настоящих Правил. В данной графе указывается код страны резидентства нерезидента, выплачивающего доход (в случае получения дохода от деятельности, не связанной с постоянной базой (учреждением)), либо код страны-источника дохода (в случае получения дохода от деятельности через постоянную базу (учреждение)), в иных случаях код страны резидентства нерезидента, зарегистрированного в государстве с льготным налогообложением;
3) в графе С указывается номер налоговой регистрации постоянной базы (учреждения) в иностранном государстве (в случае получения дохода от деятельности через постоянную базу (учреждение)), либо нерезидента, выплачивающего доход (в случае получения дохода от деятельности, не связанной с постоянной базой (учреждением)), в иных случаях номер налоговой регистрации нерезидента, зарегистрированного в государстве с льготным налогообложением;
4) в графе D указывается код вида дохода согласно подпункту 1) пункта 67 настоящих Правил, получаемого налогоплательщиком - резидентом из иностранных источников, не связанного с постоянной базой (учреждением);
5) в графе Е указывается код валюты получения дохода согласно подпункту 2) пункта 67 настоящих Правил;
6) в графе F указывается доля участия налогоплательщика - резидента в уставном капитале нерезидента, зарегистрированного в государстве с льготным налогообложением, в иных случаях в уставном капитале нерезидента, выплачивающего доход, в процентах;
7) в графе G указывается общая сумма прибыли нерезидента, зарегистрированного в государстве с льготным налогообложением, определенная по его консолидированной финансовой отчетности, в иностранной валюте;
8) в графе H указывается сумма прибыли нерезидента, зарегистрированного в государстве с льготным налогообложением, относящаяся к налогоплательщику-резиденту, в иностранной валюте. Определяется как отношение произведения соответствующих значений граф F и G к 100 %, ((FхG)/100 %);

9) І бағанында Н бағанында көрсетілген, қайта есептеу жүргізілген күнге айырбастау валютасының нарықтық бағамы бойынша ұлттық валютада қайта есептелген пайда сомасы көрсетіледі;
10) J бағанында резидент салық төлеушінің тұрақты базаға (мекемеге) байланысты емес шетел мемлекетіндегі көздерден есепке жазылған табыстарының сомасы шетел валютасында көрсетіледі;
11) K бағанында J бағанында көрсетілген қайта есептеу жүргізілген күнге айырбастау валютасының нарықтық бағамы бойынша ұлттық валютада қайта есептелген табыстардың сомасы көрсетіледі;
12) L бағанында Қазақстан Республикасының шегінен тыс тұрақты мекемелермен шегерімге жатқызылатын басқарушылық және жалпы әкімшілік шығыстардың сомасы көрсетіледі;
13) M бағанында шетел мемлекеттің заңнамасы бойынша есептелген шетелдегі тұрақты мекеме арқылы қызметтен түскен салық салынатын табыс сомасы көрсетіледі;
14) N бағанында тиісті төлем көзі елінің заңнамасымен немесе халықаралық шартпен белгіленген табыс салығының ставкалары көрсетіледі;
15) O бағанында табыстарды төлем көзі елінде төленген табыс салығының сомасы көрсетіледі;
16) P бағанында Салық кодексінің 158-бабында белгіленген ставканы қолдана отырып жеке табыс салығының сомасы көрсетіледі;
17) Q бағанында Қазақстан Республикасында жеке табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылуы тиіс табыс салығының ставкалары көрсетіледі;
18) R бағанында Салық кодексінің 223-бабы ережелеріне сәйкес Қазақстан Республикасында жеке табыс салығын төлеу кезінде есепке жатқызылуға тиісті шетел мемлекетіндегі көздерден алынатын табыстарға салынатын табыс салығының сомалары көрсетіледі.
220.10 нысанының А-дан бастап І-ді қоса алғандағы бағандары Салық кодексінің 224-бабына сәйкес толтырылады.
220.10 нысанының А-дан бастап F-ті қоса алғандағы, J-дан бастап М-ді қоса алғандағы бағандары Салық кодексінің 221-бабына сәйкес толтырылады.
220.10 нысанының А-дан бастап F-ті қоса алғандағы, J-дан бастап R-ді қоса алғандағы бағандары Салық кодексінің 223-бабына сәйкес толтырылады.
220.10 нысаны І бағанының қорытынды мәні 220.00.081 І жолына көшіріледі.
220.10 нысаны R бағанының қорытынды мәні 220.00.090 жолына көшіріледі.
____________________________________________________________
РҚАО-ның ескертуі!!!
220.10 графикалық нысаны Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 30 маусымдағы
N 311 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
N 574 бұйрығымен бекітілген
Қосылған құн салығы бойынша
декларацияға (300.00-нысан)
қосымша
Қосылған құн салығы бойынша салық есептілігін
(декларацияны) жасау ережесі
(300.00 нысаны)

9) в графе I указывается сумма прибыли, указанная в графе H, пересчитанная в национальную валюту по рыночному курсу обмена валюты на день совершения пересчета;
10) в графе J указывается сумма начисленных доходов налогоплательщика-резидента из источников в иностранном государстве, не связанных с постоянной базой (учреждением) в иностранной валюте;
11) в графе K указывается сумма доходов, указанных в графе J, пересчитанная в национальную валюту по рыночному курсу обмена валюты на день совершения пересчета;
12) в графе L указывается сумма налогооблагаемого дохода от деятельности через постоянную базу (учреждение) в иностранном государстве, исчисленного по законодательству Республики Казахстан;
13) в графе M указывается сумма налогооблагаемого дохода от деятельности через постоянную базу (учреждение) в иностранном государстве, исчисленного по законодательству иностранного государства;
14) в графе N указываются ставки подоходного налога, установленные законодательством соответствующей страны-источника выплаты или международным договором;
15) в графе O указываются суммы подоходного налога, уплаченного в каждой стране-источнике выплаты доходов;
16) в графе P указывается сумма индивидуального подоходного налога, исчисленного с применением ставки установленного статьей 158 Налогового кодекса;
17) в графе Q указываются ставки подоходного налога, подлежащего зачету при уплате индивидуального подоходного налога в Республике Казахстан;
18) в графе R указываются суммы подоходного налога c доходов из источников в иностранных государствах, подлежащие зачету при уплате индивидуального подоходного налога в Республике Казахстан в соответствии с положениями статьи 223 Налогового кодекса;
Графы с A по I формы 220.10 заполняются в соответствии со статьей 224 Налогового кодекса. (с новой строчки)
Графы с А по F, с J по M формы 220.10 заполняются в соответствии со статьей 221 Налогового кодекса. (с новой строчки)
Графы с А по F, c J по R формы 220.10 заполняются в соответствии со статьей 223 Налогового кодекса.
Итоговое значение графы I формы 220.10 переносится в строку 220.00.081 I.
Итоговое значение графы R формы 220.10 переносится в строку 220.00.090.
Приложение 2 к Приказу
Министра финансов Республики Казахстан
от 30 июня 2010 года № 311
Утверждено Приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 574
Форма 300.00
Декларация
по налогу на добавленную стоимость
Приложение к декларации по
налогу на добавленную стоимость
(форма 300.00)
Правила
составления налоговой отчетности (декларации)
по налогу на добавленную стоимость
(форма 300.00)

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес әзірленген және Салық кодексінің 8-бөліміне және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексін) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Енгізу туралы заң) 2, 12, 24, 25, 28, 34, 35, 44, 47, 48, 49, 49-1-баптарына сәйкес қосылған құн салығы сомасын есептеуге арналған осы Ережеге қосымшаға сәйкес қосылған құн салығы бойынша салық есептілігінің нысанын (декларация) (бұдан әрі - Декларация) жасау тәртібін айқындайды.
2. Декларация Декларацияның өзінен (300.00-нысан) және салық міндеттемесінің есептелуі туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған оған қосымшалардан (300.01 - 300.10 нысандар) тұрады.
3. Декларацияны толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
4. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті торкөздер толтырылмайды.
5. Декларацияға қосымшалар Декларациядағы тиісті көрсеткіштерді ашып көрсетуді талап ететін жолдарды толтыру кезінде міндетті тәртіпте жасалады.
6. 300.07 және 300.08 нысандардан басқа Декларацияға қосымшалар оларда көрсетілуі тиіс деректер болмаған жағдайда жасалмайды.
7. Декларацияға қосымшалардың парағында бар жолдардағы көрсеткіштердің саны асып кеткен жағдайда Декларацияға қосымшаның осындай парағы қосымша толтырылады.
8. Осы ережелерде мынадай арифметикалық белгілер қолданылады: "+" - қосу; "-" - алу; "х" - көбейту; "/" - бөлу; "=" - тең.
9. Соманың теріс мәні Декларацияның тиісті жолының (бағанының) бірінші сол жақтағы торкөзінде " - " белгісімен белгіленеді.
10. Декларация жасау кезінде:
1) қағаз тасығышта – қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады;
2) электрондық тасығышта – Салық кодексінің 68-бабына сәйкес толтырылады.
11. Декларацияға Салық кодексінің 61-бабы 3-тармағына сәйкес салық төлеуші не болмаса өкілі қол қояды және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда оның атауы жазылған мөрі бар салық төлеушінің не болмаса оның өкілінің мөрімен куәландырылады.
12. Декларацияны беру кезінде:
1) келу тәртібінде қағаз тасығышта - екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) хабарламасы бар тапсырыс хатпен қағаз тасығышта - салық төлеуші почта немесе өзге байланыс ұйымының хабарламасын алады;

1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления формы налоговой отчетности (декларации) по налогу на добавленную стоимость согласно приложению к настоящим Правилам (далее - Декларация), предназначенной для исчисления сумм налога на добавленную стоимость в соответствии с разделом 8 Налогового кодекса и статьями 2, 12, 24, 25, 28, 34, 35, 44, 47, 48, 49, 49-1 Закона Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" (далее - Закон о введении).
2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 300.00), приложений к ней (формы с 300.01 по 300.10), предназначенных для детального отражения информации об исчислении налогового обязательства.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. Приложения к Декларации составляются в обязательном порядке при заполнении строк в Декларации, требующих раскрытия соответствующих показателей.
6. Приложения к Декларации, за исключением форм 300.07 и 300.08, не составляются при отсутствии данных, подлежащих отражению в них.
7. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к Декларации, дополнительно заполняется аналогичный лист приложения к Декларации.
8. В настоящих правилах применяются арифметические знаки: "+" - плюс; "-" - минус; "х" - умножение; "/" - деление; "=" - равно.
9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы) Декларации.
10. При составлении Декларации:
1) на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства;
2) на электронном носителе - заполняется в соответствии со статьей 68 Налогового кодекса.
11. Декларация подписывается налогоплательщиком либо его представителем и заверяется печатью налогоплательщика либо его представителя, имеющего в установленных законодательством Республики Казахстан случаях печать со своим наименованием, в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Налогового кодекса.
12. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением на бумажном носителе - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;

3) электронды түрде - салық төлеуші (салық агенті) салық есептілігінің салық қызметі органдарының салық есептілігін қабылдау жүйесімен қабылданғандығы немесе қабылданбағандығы туралы хабарлама алады.
13. Қосымшалардың "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімдерінде Декларацияның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
2. Декларацияны (300.00 нысаны) жасау
14. "Қосылған құн салығын төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші міндетті түрде мынадай деректерді көрсетеді:
1) СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі. Салық міндеттемесін сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде жолда сенімгерлікпен басқарушының - салық төлеушінің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2012 жылдың 1 қаңтарына дейін Декларация табыс ету кезінде міндетті толтырылуы тиіс;
2) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі. Салық міндеттемесін сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде жолда сенімгерлік басқарушы салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі көрсетіледі.
"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Декларация табыс ету кезінде міндетті толтырылуы тиіс;
3) қосылған құн салығын төлеушінің аты-жөні немесе атауы. Жол міндетті толтырылуға жатады;
Құрылтай құжаттарына сәйкес заңды тұлғаның атауы, жеке кәсіпкердің жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлігіне сәйкес атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) көрсетіледі.
Салық міндеттемесін сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде жолда сенімгерлікпен басқарушының атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) көрсетіледі;
4) салық кезеңін (тоқсан, жыл) - Декларация тапсырылатын есепті салық кезеңі (араб цифрларымен көрсетіледі). Салық кодексінің 269-бабына сәйкес Декларацияны тапсыру үшін есепті кезең күнтізбелік тоқсан болып табылады. Жол міндетті толтырылуға жатады;
5) Декларацияның түрін.
Салық кодексінің 63-бабына сәйкес салық есептілігінің түріне байланысты торкөздердің біреуі міндетті түрде толтыруға жатады.
Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен алынып тасталған жағдайда "тарату" түріндегі Декларацияны табыс ету міндетті болып табылады;
6) хабарламаның нөмірі мен күнін.
Жолдар Салық кодексінің 63-бабы 3-тармағының 4) тармақшасында көзделген Декларацияның түрі табыс етілген жағдайда толтырылады;

3) в электронном виде - налогоплательщик получает уведомление о принятии или непринятии налоговой отчетности системой приема налоговой отчетности органов налоговой службы.
13. В разделах "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.
2. Составление Декларации (Форма 300.00)
14. В разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" налогоплательщик обязательно отражает следующие данные:
1) РНН - регистрационный номер налогоплательщика. При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается регистрационный номер налогоплательщика - доверительного управляющего;
2) ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика. При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика - доверительного управляющего.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Декларации с 1 января 2012 года;
3) Ф.И.О. или наименование плательщика налога на добавленную стоимость. Строка подлежит обязательному заполнению.
Указывается наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами, наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя.
При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается наименование или фамилия, имя отчество (при его наличии) доверительного управляющего;
4) налоговый период (квартал, год) - отчетный налоговый период, за который представляется Декларация (указывается арабскими цифрами). Отчетным периодом для представления Декларации в соответствии со статьей 269 Налогового кодекса является календарный квартал. Строка подлежит обязательному заполнению;
5) вид Декларации.
Обязательной отметке подлежит одна из ячеек в зависимости от вида налоговой отчетности в соответствии со статьей 63 Налогового кодекса.
При снятии с регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость представление Декларации с видом "ликвидационная" является обязательным;
6) номер и дата уведомления.
Строки заполняются в случае представления вида Декларации, предусмотренного подпунктом 4) пункта 3 статьи 63 Налогового кодекса;

7) салық төлеушінің санатын. Салық төлеушінің жататын санатына байланысты A, B, C немесе D торкөздердің біреуі міндетті толтырылуға жатады.
7 А торкөзі салық төлеуші қызметін Салық кодексінің 451-бабымен белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруші заңды тұлғалар мен селолық тұтыну кооперативтеріне арналған арнаулы салық режимі бойынша жүзеге асырған жағдайда белгіленеді.
7 В торкөзі салық төлеуші қосылған құн салығы Салық кодексінің 267-бабымен белгіленген тәртіппен төленетін ауыл шаруашылығы шикізатын қайта өңдеу бойынша қызметін жүзеге асырған жағдайда белгіленеді.
7 С торкөзі жер қойнауын пайдаланушы қызметін өнімді бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметімен немесе уәкілетті органмен жер қойнауын пайдаланушы арасындағы жасасқан келісім (келісімшарт) бойынша және Салық кодексінің 308-бабы 2-тармағына сәйкес салық режимінің тұрақтылығы ескерілген, Қазақстан Республикасының Президентімен бекітілген жер қойнауын падалануға арналған келісімшарты бойынша жүзеге асырған жағдайда белгіленеді. Келісіммен (келісімшартпен) ескерілген қызмет бойынша "С I" торкөзі белгіленеді; келісіммен (келісімшартпен) ескерілмеген қызмет бойынша "С II" торкөзі белгіленеді.
7 D торкөзі 7 А, 7 В және 7 С торкөздерінде белгіленген салық төлеушілерге жатпайтын салық төлеушілермен белгіленеді;
8) егер 7 бөлімінде "С I" белгіленсе, онда келісім (келісімшарт) жасасқан нөмірі мен күнін көрсетіңіз (келісім нөмірі, жасасқан күні).
Жол 7 жолында "СI" белгіленген жағдайда міндетті толтырылуға жатады. Салық кодексінің 308-бабы 2-тармағына сәйкес салық режимінің тұрақтылығы ескерілген әр келісім (келісімшарт) бойынша бөлек Декларация жасалады;
9) валюта кодын. (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2003 жылғы 9 маусымда № 2355 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі Төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы № 219 бұйрығымен бекітілген Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау ережесіне "Кедендік ресімдеу мақсаттары үшін пайдаланылатын валюталар жіктеушісі" 10-қосымшасына сәйкес валюта коды көрсетіледі;
10) қосылған құн салығын есепке жатқызу әдісі. Тиісті торкөздердің бірі міндетті толтырылуға жатады.
Тиісті торкөз Салық кодексінің 260-бабында сәйкес қосылған құн салығын есепке жатқызудың таңдалған әдісіне қарай толтырылады. Есепке жатқызылатын қосылған құн салығын анықтаудың таңдалған әдісі күнтізбелік жылдың ішінде өзгертуге жатпайды.
"Барабар" торкөзі, егер салық төлеуші қосылған құн салығын есептеуге жатқызудың барабарлық әдісін таңдаған жағдайда белгіленеді.
"Бөлек" торкөзі, егер салық төлеуші қосылған құн салығын есептеуге жатқызудың бөлек әдісін таңдаған жағдайда белгіленеді.

7) категория налогоплательщика. Обязательной отметке подлежит одна из ячеек А, В, С или D в зависимости от того, к какой категории относится налогоплательщик.
Ячейка 7 А отмечается в случае осуществления налогоплательщиком деятельности по специальному налоговому режиму для юридических лиц - производителей сельскохозяйственной продукции и сельских потребительских кооперативов, с учетом особенности, установленной статьей 451 Налогового кодекса.
Ячейка 7 В отмечается в случае осуществления налогоплательщиком деятельности по переработке сельскохозяйственного сырья, по которому уплата налога на добавленную стоимость производится в порядке, установленном статьей 267 Налогового кодекса;
Ячейка 7 С отмечается при осуществлении недропользователем деятельности по соглашению (контракту) о разделе продукции, заключенному между Правительством Республики Казахстан или компетентным органом и недропользователем и по контракту на недропользование, утвержденном Президентом Республики Казахстан, в отношении которых предусмотрена стабильность налогового режима в соответствии с пунктом 2 статьи 308 Налогового кодекса. По деятельности, предусмотренной соглашением (контрактом) отмечается ячейка "С I"; по деятельности, не предусмотренной соглашением (контрактом) отмечается ячейка "С II".
Ячейка 7 D отмечается налогоплательщиками, не относящимися к налогоплательщикам, указанным в ячейках 7 А, 7 В и 7 С;
8) если в строке 7 отмечено "С I", то укажите номер и дату заключения соглашения (контракта) (номер контракта, дата заключения)
Строка подлежит обязательному заполнению в случае, если в строке 7 отмечено "С I". По каждому соглашению (контракту), в отношении которого предусмотрена стабильность налогового режима в соответствии с пунктом 2 статьи 308 Налогового кодекса, составляется отдельная Декларация;
9) код валюты.
Обязательно указывается код валюты в соответствии с таможенным законодательством таможенного союза и (или) таможенным законодательством Республики Казахстан;
10) метод отнесения в зачет налога на добавленную стоимость. Обязательной отметке подлежит одна из соответствующих ячеек.
Соответствующая ячейка заполняется исходя из выбранного в соответствии со статьей 260 Налогового кодекса метода отнесения налога на добавленную стоимость в зачет. Выбранный метод определения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, не подлежит изменению в течение календарного года.
Ячейка "пропорциональный" отмечается в том случае, если налогоплательщик выбрал пропорциональный метод отнесения в зачет налога на добавленную стоимость.
Ячейка "раздельный" отмечается в том случае, если налогоплательщик выбрал раздельный метод отнесения в зачет налога на добавленную стоимость.

"Барабар және бөлек" торкөзі, егер салық төлеуші Салық кодексінің 260-бабы 4 және 5-тармақтарына, 262-бабы 2, 3 және 5-тармақтарына сәйкес бір мезгілде қосылған құн салығын есептеуге жатқызудың барабарлық және бөлек әдістерін қолданған жағдайда белгіленеді;
11) ҚҚС куәліктің сериясы мен нөмірі. Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің сериясы мен нөмірі көрсетіледі. Жол міндетті толтырылуға жатады;
12) табыс етілген қосымшалар. "07", "08" торкөздері және табыс етілетін қосымшалардың тиісті торкөздері белгіленуге міндетті болып табылады.
15. "ҚҚС есептеу" бөлімінде:
1) 300.00.001 А жолында қосылған құн салығы салынатын тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді өткізу бойынша айналымдардың жалпы сомасы көрсетіледі, соның ішінде: тауарларды өтеусіз беру бойынша; айырбас шарттары бойынша; жұмыс берушінің тауарды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді қызметкерге жалақы есебінен беру бойынша; бөліп-бөліп төлеу шартында; Салық кодексінің 233-бабымен белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, тапсырма шарты бойынша; бірлескен қызмет туралы шарт шегіндегі және басқа да айналымдар;
2) 300.00.001 А жолы 300.00.001 I А, 300.00.001 II А, 300.00.001 III А, 300.00.001 IV А, 300.00.001 V А, 300.00.001 VI А, 300.00.001 VII А, 300.00.001 VIII А, 300.00.001 IX А және 300.00.001 X А жолдарын қамтиды;
3) 300.00.001 I А жолында қосылған құн салығынан босатылмаған лизинг шарттары, қайтарымды лизинг шарттары бойынша айналымдар сомалары көрсетіледі. Осы жолда көрсетілетін салық салынатын айналым мөлшері Салық кодексінің 238-бабы 10 және 11-тармақтарына сәйкес анықталады. Сонымен қатар Салық кодексінің 251-бабының шарттарына сәйкес келмеген жағдайда аталған жолда лизинг берушінің сыйақы сомасы көрсетіледі;
4) 300.00.001 II А жолында комиссия шарттары бойынша айналымдар сомалары көрсетіледі: комитентпен комиссия шарттары бойынша жүзеге асырылатын тауарларды жөнелту бойынша айналымдар сомасы көрсетіледі, комиссионермен оның комиссиялық сыйқасы негізінде анықталған өткізу бойынша айналымдар сомасы көрсетіледі;
5) 300.00.001 III А жолында салық төлеушінің қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебінен алынған кезінде Салық кодексінің 256-бабына сәйкес қосылған құн салығы есепке жатқызылған тауарлар қалдықтары бойынша (негізгі құралдарды, материалдық емес және биологиялық активтерді, жылжымайтын мүлікке инвестицияларды қоса алғанда) туындайтын айналымдар сомалары көрсетіледі;
6) 300.00.001 IV А жолында кәсіпорынды мүліктік кешен ретінде сату бойынша айналымдар сомалары көрсетіледі;

Ячейка "пропорциональный и раздельный" отмечается в том случае, если налогоплательщик согласно пунктам 4 и 5 статьи 260, пунктам 2, 3 и 5 статьи 262 Налогового кодекса использует одновременно пропорциональный и раздельный методы отнесения в зачет налога на добавленную стоимость;
11) серия и номер свидетельства по НДС. Указывается серия и номер свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость. Строка подлежит обязательному заполнению.
12) представленные приложения. Обязательной отметке подлежат ячейки "07", "08" и ячейки соответствующие представленным приложениям.
15. В разделе "Начисление НДС":
1) в строке 300.00.001 А указывается итоговая сумма оборотов по реализации товаров, работ, услуг, облагаемых налогом на добавленную стоимость, в том числе: по безвозмездной передаче товара; по договорам мены; по передаче товаров, работ, услуг работодателем работнику в счет заработной платы; на условиях рассрочки платежа; по договорам поручения с учетом особенностей, установленных статьей 233 Налогового кодекса; в рамках договоров о совместной деятельности и прочие обороты;
2) строка 300.00.001 А включает в себя сумму строк 300.00.001 I А, 300.00.001 II А, 300.00.001 III А, 300.00.001 IV А, 300.00.001 V А, 300.00.001 VI А, 300.00.001 VII А, 300.00.001 VIII А, 300.00.001 IX А и 300.00.001 X А;
3) в строке 300.00.001 I А указываются суммы оборотов по договорам финансового лизинга, по договорам возвратного лизинга, не освобожденным от налога на добавленную стоимость. Размер облагаемого оборота, указываемого в данной строке, определяется в соответствии с пунктами 10 и 11 статьи 238 Налогового кодекса. В данной строке также указывается сумма вознаграждения лизингодателя в случае несоответствия условиям статьи 251 Налогового кодекса;
4) в строке 300.00.001 II А указываются суммы оборотов по договорам комиссии: комитентом указываются обороты по отгрузке товаров, осуществляемой по договорам комиссии, комиссионером указываются суммы оборотов по реализации, определенных на основе его комиссионного вознаграждения;
5) в строке 300.00.001 III А указываются суммы оборотов, возникающих по остаткам товаров (в том числе по основным средствам, нематериальным и биологическим активам, инвестициям в недвижимость) по которым налог на добавленную стоимость был отнесен в зачет в соответствии со статьей 256 Налогового кодекса, при снятии плательщика налога на добавленную стоимость с регистрационного учета по налогу на добавленную стоимость;
6) 300.00.001 IV А указываются суммы оборотов по продаже предприятия в целом как имущественного комплекса;

7) 300.00.001 V А жолында көлік экспедициясының шарты бойынша айналымдар сомалары көрсетіледі. Экспедитордың салық салынатын айналым мөлшері Салық кодексінің 238-бабы 12-тармағына сәйкес анықталады;
8) 300.00.001 VI А жолында халыққа тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді қолма-қол есеп айырысумен өткізілген айналымдар сомалары көрсетіледі;
9) 300.00.001 VII А жолында өткізу бойынша айналымдар, соның ішінде Салық кодексінің 234-бабына сәйкес сенімгерлікпен басқару шарты бойынша жүзеге асырылатын сенімгерлікпен басқарушының сыйақы сомасы көрсетіледі;
10) 300.00.001 VIII A жолында кепіл берушінің кепілге берілген мүлікті (тауарды) борыштың төленбеуі жағдайында беру кезінде туындайтын өткізу бойынша айналымдар сомалары көрсетіледі;
11) 300.00.001 IX A жолында бұрын экспорт режимінде шығарылған тауарды кері импорт режимінде қайтару кезінде туындайтын өткізу бойынша айналымдар сомалары көрсетіледі;
12) 300.00.001 X A жолында 300.00.001 I А бастап 300.00.001 X дейінгі жолдарда аталмаған басқа айналымдар көрсетіледі;
13) 300.00.001 I В, 300.00.001 II В, 300.00.001 III В, 300.00.001 IV В, 300.00.001 V В, 300.00.001 VI В, 300.00.001 VII В, 300.00.001 VIII В, 300.00.001 IX B, 300.00.001 X B жолдарында тиісті 300.00.001 I А, 300.00.001 II А, 300.00.001 III А, 300.00.001 IV А, 300.00.001 V А, 300.00.001 VI А, 300.00.001 VII А, 300.00.001 VIII А, 300.00.001 IX A, 300.00.001 X А жолдары мен Салық кодексінің 268-бабы 1-тармағымен белгіленген салық ставкасының туындысы ретінде айқындалатын қосылған құн салығының есептелген сомасы көрсетіледі;
Жер қойнауын пайдаланушылардың Қазақстан Республикасының Үкіметімен жасасқан өнімді бөлу туралы келісім бойынша немесе уәкілетті органмен жасасқан келісім (келісімшарт) бойынша және Салық кодексінің 308-бабы 2-тармағына сәйкес салық режимінің тұрақтылығын ескеретін Қазақстан Республикасының Президентімен бекітілген жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарты бойынша қызметін жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар тиісті жолдарға келісімге (келісішартқа) сәйкес салық ставкасын қолданады;
14) 300.00.002 I, 300.00.002 II және 300.00.002 III жолдары Қолданысқа енгізу туралы Заңның 49-бабының 27-50 абзацтарына сәйкес қосылған құн салығы импортталатын тауарларға төлеу мерзімінің өзгеруімен төлейтін салық төлеушілерімен ғана толтыруға жатады. Аталған жолдарда көрсетілген деректер үш айлық кезең ағымында өзара есепке жатқызу арқылы өтелген қосылған құн салығының сомасын анықтау кезінде есепке алынады;
15) 300.00.002 I А, 300.00.002 II А, 300.00.002 III А жолдарында 300.00.002 А жолдарында көрсетілген қосылған құн салығы салынатын айналымдардың жиынтық сомасы тоқсанның айларына бөлініп көрсетіледі: тоқсанның 1 айы, тоқсанның 2 айы, тоқсанның 3 айы;

7) 300.00.001 V А указываются суммы оборотов по договорам транспортной экспедиции. Размер облагаемого оборота у экспедитора определяется в соответствии с пунктом 12 статьи 238 Налогового кодекса;
8) 300.00.001 VI А указываются суммы оборотов по реализации товаров, работ, услуг населению за наличный расчет;
9) 300.00.001 VII А указываются суммы оборотов по реализации, в том числе вознаграждение доверительного управляющего, осуществляемых по договорам доверительного управления в соответствии со статьей 234 Налогового кодекса;
10) 300.00.001 VIII A указываются суммы оборотов по реализации, возникающих при передаче заложенного имущества (товара) залогодателем в случае невыплаты долга;
11) 300.00.001 IX A указываются суммы оборотов, возникающих при возврате товара в режиме реимпорта, вывезенного ранее в режиме экспорта;
12) 300.00.001 X A указываются прочие обороты, не перечисленные в строках с 300.00.001 I А по 300.00.001 IX А;
13) в строках 300.00.001 I В, 300.00.001 II В, 300.00.001 III В, 300.00.001 IV В, 300.00.001 V В, 300.00.001 VI В, 300.00.001 VII В, 300.00.001 VIII В, 300.00.001 IX B, 300.00.001 X B указывается сумма начисленного налога на добавленную стоимость, определяемая как произведение соответствующих строк 300.00.001 I А, 300.00.001 II А, 300.00.001 III А, 300.00.001 IV А, 300.00.001 V А, 300.00.001 VI А, 300.00.001 VII А, 300.00.001 VIII А, 300.00.001 IX A, 300.00.001 X А и ставки налога, установленной пунктом 1 статьи 268 Налогового кодекса.
Недропользователи, осуществляющие деятельность по соглашению (контракту) о разделе продукции, заключенному между Правительством Республики Казахстан или компетентным органом и недропользователем и по контракту на недропользование, утвержденном Президентом Республики Казахстан, в отношении которых предусмотрена стабильность налогового режима в соответствии с пунктом 2 статьи 308 Налогового кодекса, применяют к соответствующим строкам ставку налога в соответствии с соглашением (контрактом);
14) строки 300.00.002 I, 300.00.002 II и 300.00.002 III подлежат заполнению только налогоплательщиками, которые в соответствии с абзацами 27-50 статьи 49 Закона о введении налога на добавленную стоимость на импортируемые товары уплачивают с изменением срока уплаты. Сведения, отражаемые в указанных строках, учитываются при определении сумм налога на добавленную стоимость, погашенных взаимозачетом в течение трехмесячного периода;
15) в строках 300.00.002 I А, 300.00.002 II А, 300.00.002 III А итоговая сумма оборотов, облагаемых налогом на добавленную стоимость, отраженная по строке 300.00.001 А, указывается в разбивке по месяцам квартала: 1 месяц квартала; 2 месяц квартала; 3 месяц квартала;

16) 300.00.002 I В, 300.00.002 II В, 300.00.002 III В жолдарында тиісті 300.00.002 I А, 300.00.002 II А, 300.00.002 III А жолдарында көрсетілген айналымдар бойынша тоқсанның айларына бөлініп, қосылған құн салығының есептелген жалпы сомасы көрсетіледі;
17) 300.00.003 А жолында салық кезеңінде қосылған құн салығының нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналым көрсетіледі. Аталған жолға 300.01.005 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
18) 300.00.004 А жолында салық салынатын айналымның мөлшерін түзету көрсетіледі. Аталған жолға 300.06.009 А жолында көрсетілген сома көшіріледі;
19) 300.00.004 В жолында қосылған құн салығының сомасын түзету көрсетіледі. Аталған жолға 300.06.009 В жолында көрсетілген сома көшіріледі;
20) 300.00.005 А жолында Салық кодексінің 236 және 276-5-баптарына сәйкес өткізілетін орны Қазақстан Республикасы болып табылмайтын, салық төлеушімен жүзеге асырылған тауарларды, жұмыстарды мен қызметтерді өткізу бойынша айналымдар көрсетіледі;
21) 300.00.006 А жолында қосылған құн салығынан босатылған тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді өткізу бойынша айналымдардың жалпы сомасы көрсетіледі. Аталған жолға 300.02.003 жолында көрсетілген сома көшіріледі. Егер есептік салық кезеңінде босатылған айналым мөлшерінің түзетілуі жасалса, онда осы жолда 300.06.010 А жолында көрсетілген түзету есепке алынған сомасы көрсетіледі (300.02.003+(-) 300.00.010 А);
22) 300.00.007 жолында салық салынатын және босатылатын айналымдардың мөлшерін түзету сомасын қамтитын салық кезеңінің ішінде жүзеге асырылған тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді өткізу бойынша айналымның жалпы сомасы көрсетіледі. Аталған жол 300.00.001 А, 300.00.003, 300.00.004 А, 300.00.005, 300.00.006 (300.00.001 А + 300.00.003 + (-)300.00.004 А + 300.00.005 + (-) 300.00.006) жолдарының сомасы ретінде анықталады;
23) 300.00.008 жолында 300.00.001 А, 300.00.003, 300.00.004 А жолдары сомасының 300.00.007 жолына қатынасы ретінде пайызда ((300.00.001 А + 300.00.003 + (-) 300.00.004 А) / (300.00.007)х 100 %) анықталатын салық салынатын айналымның өткізу бойынша жалпы айналымдағы үлесі көрсетіледі;
24) жолында 300.00.003 жолының 300.00.001 А, 300.00.003, 300.00.004 А жолдарының сомаларына қатынасы ретінде пайызда (300.00.003 / (300.00.001 А + 300.00.003 + (-) 300.00.004 А) х 100%) анықталатын нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымның жалпы салық салынатын айналымдағы үлесі көрсетіледі;

16) в строках 300.00.002 I В, 300.00.002 II В, 300.00.002 III В с разбивкой по месяцам квартала указывается общая сумма начисленного налога на добавленную стоимость по оборотам, отраженным в строках 300.00.002 I А, 300.00.002 II А, 300.00.002 III А соответственно;
17) в строке 300.00.003 А указывается оборот по реализации за отчетный налоговый период, облагаемый налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.01.005 приложения 300.01;
18) в строке 300.00.004 А указывается сумма корректировки размера облагаемого оборота. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.06.009 А;
19) в строке 300.00.004 В указываются суммы корректировки налога на добавленную стоимость. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.06.009 В;
20) в строке 300.00.005 А указываются обороты по реализации товаров, работ и услуг, осуществленные плательщиком налога на добавленную стоимость в течение налогового периода, местом реализации которых в соответствии со статьями 236 и 276-5 Налогового кодекса не является Республика Казахстан;
21) в строке 300.00.006 А указываются общая сумма оборотов по реализации товаров, работ, услуг, освобожденных от налога на добавленную стоимость. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.02.003. В случае, если в отчетном налоговом периоде произведена корректировка размера освобожденного оборота, то в данной строке указывается сумма с учетом произведенной корректировки, отраженной в строке 300.06.010 А (300.02.003 + (-) 300.06.010 А);
22) в строке 300.00.007 указывается общая сумма оборотов по реализации товаров, работ, услуг, осуществленных в течение налогового периода, включающая в себя также сумму корректировки размера облагаемого и освобожденного оборотов. Данная строка определяется как сумма строк 300.00.001 А, 300.00.003, 300.00.004 А, 300.00.005, 300.00.006 (300.00.001 А + 300.00.003 + (-) 300.00.004 А + 300.00.005 + (-) 300.00.006);
23) в строке 300.00.008 указывается доля облагаемого оборота в общем обороте по реализации, определяемая как отношение суммы строк 300.00.001 А, 300.00.003, 300.00.004 А, к строке 300.00.007, в процентах ((300.00.001 А + 300.00.003 + (-) 300.00.004 А)/(300.00.007 )х 100 %);
24) в строке 300.00.009 указывается доля оборота, облагаемого по нулевой ставке, в общем облагаемом обороте, определяемая как отношение строки 300.00.003 к суммам строк 300.00.001 А, 300.00.003, 300.00.004 А, в процентах (300.00.003/(300.00.001 А + 300.00.003 + (-) 300.00.004 А) х 100 %);

25) 300.00.010 жолында салық төлеушінің Салық кодексінің 260-бабы 4 және 5-тармақтарына, 262-бабы 2, 3 және 5-тармақтарына сәйкес бір мезгілде қосылған құн салығын есептеуге жатқызудың барабарлық және бөлек әдістерін қолданған жағдайда салық салынатын айналымның өткізу бойынша жалпы айналымдағы үлесі көрсетіледі. Бұл ретте сатып алу кезінде есепке жатқызудың бөлек әдісі қолданған тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді өткізу бойынша айналым жалпы айналым сомасындағы салық салынатын айналым үлесін анықтау барысында есепке алынбайды;
26) 300.00.011 жолында салық кезеңінің ішінде импортталатын тауарлар бойынша есептелген және жер қойнауын пайдалану келісімшартының шарттарына сәйкес есепке жатқызу әдісімен төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
27) 300.00.012 жолында 300.00.011 жолында көрсетілген қосылған құн салығының сомасын қоспағанда, салық кезеңінің ішінде импортталатын тауарлар бойынша есептелген және Енгізу туралы Заңының 49-бабы 66-абзацына және 49-1-бабына сәйкес есепке жатқызу әдісімен төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
Қолданысқа енгізу туралы Заңның 49-1-бабына сәйкес қосылған құн салығының сомасы есепке жатқызу әдісімен төленген, кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тиісті салық кезеңінде импортталған тауарлар бойынша 300.00.012 жолында импортталған тауарлар бойынша тиісті салық кезеңдерінде ұсынылған жанама салықтар бойынша декларацияның 320.00.006 В жолындағы сомадан ескеріледі;
28) 300.00.013 жолында 300.00.001 В, 300.00.004 В, 300.00.011, 300.00.012 (300.00.001 В + (-) 300.00.004 В + 300.00.011 + 300.00.012) жолдарының сомасы ретінде анықталатын есепті салық кезеңі үшін есептелген қосылған құн салығының жалпы сомасы көрсетіледі.
16. "Есепке жатқызуға жатқызылатын ҚҚС сомасы" бөлімінде:
1) 300.00.014 А жолында Қазақстан Республикасында сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша қосылған құн салығы салынатын айналымдардың жалпы сомасы көрсетіледі. Аталған жол сомасы 300.00.014 I А және 300.00.014 II А жолдарының сомасын қамтиды;
2) 300.00.014 I А жолында шот-фактура негізінде сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша айналымдар сомасы көрсетіледі;
3) 300.00.014 II А жолында Салық кодексінің 256-бабымен белгіленген (шот-фактурадан басқа) басқа құжаттар бойынша сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша айналымдар сомасы көрсетіледі;

25) в строке 300.00.010 указывается доля облагаемого оборота в общем обороте по реализации в случае, когда налогоплательщиком применяются одновременно пропорциональный и раздельный методы отнесения в зачет сумм налога на добавленную стоимость в соответствии с пунктами 4 и 5 статьи 260 Налогового кодекса, пунктами 2, 3 и 5 статьи 262 Налогового кодекса. При этом обороты по реализации товаров, работ, услуг по которым при приобретении был применен раздельный метод отнесения в зачет, не учитываются при определении удельного веса облагаемого оборота в общей сумме оборота;
26) в строке 300.00.011 указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленного по импортируемым товарам в течение налогового периода и уплаченного методом зачета в соответствии с условиями контракта на недропользование;
27) в строке 300.00.012 указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленного по импортируемым товарам в течение налогового периода и уплаченного методом зачета в соответствии с абзацем 66 статьи 49 и статьей 49-1 Закона о введении, за исключением сумм налога на добавленную стоимость, указанных в строке 300.00.011. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.04.001 В.
По товарам, импортированным в соответствующем налоговом периоде с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан, по которым сумма налога на добавленную стоимость уплачена методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении, в строке 300.00.012 учитывается сумма из строки 320.00.006 В Деклараций по косвенным налогам по импортированным товарам, представленных за соответствующие налоговые периоды;
28) в строке 300.00.013 указывается общая сумма начисленного налога на добавленную стоимость за отчетный налоговый период, определяемая как сумма строк 300.00.001 В, 300.00.004 В, 300.00.011, 300.00.012 (300.00.001 В + (-) 300.00.004 В + 300.00.011 + 300.00.012).
16. В разделе "Сумма НДС, относимого в зачет":
1) в строке 300.00.014 А указывается общая сумма оборотов по товарам, работам, услугам, приобретенным с налогом на добавленную стоимость в Республике Казахстан. Сумма в данной строке включает в себя сумму из строк 300.00.014 I А и 300.00.014 II А;
2) в строке 300.00.014 I А указывается сумма оборотов по товарам, работам, услугам, приобретенным на основании счетов-фактур;
3) в строке 300.00.014 II А указывается сумма оборотов по товарам, работам, услугам, приобретенным по прочим документам (кроме счетов-фактур), установленным статьей 256 Налогового кодекса;

4) 300.00.014 В жолында Қазақстан Республикасында сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша есептелген қосылған құн салығының жалпы сомасы көрсетіледі. Аталған жол сомасы 300.00.014 I В және 300.00.014 II В жолдарының сомасын қамтиды;
5) 300.00.014 I B шот-фактура негізінде сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
6) 300.00.014 II B Салық кодексінің 256-бабымен белгіленген (шот-фактурадан басқа) басқа құжаттар бойынша сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
7) 300.00.015 А Салық кодексінің 236 және 276-5-баптарына сәйкес өткізу орны Қазақстан Республикасы болып табылатын, Қазақстан Республикасының қосылған құн салығының төлеушісі болып табылмайтын резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша салық салынатын айналым сомасы көрсетіледі, Аталған жолға 300.05.001 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
8) 300.00.015 В жолында Салық кодексінің 236-бабына сәйкес өткізу орны Қазақстан Республикасы болып табылатын, Қазақстан Республикасының қосылған құн салығының төлеушісі болып табылмайтын резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. 300.00.015 В жолын 300.05.007 жолында көрсетілген сома көшіріледі. Есепке жатқызудың бөлек әдісін қолданатын қосылған құн салығының төлеушілері аталған жолда салық салынатын айналым мақсатында қолданатын жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша қосылған құн салығының сомасын көрсететінін ескерген жөн. Бұл ретте салық салынатын айналым бойынша есепке жатқызылуға жататын қосылған құн салығының сомасы 300.05.007 жолынан тиісті мөлшерде көшіріледі;
9) 300.00.016 жолында қосылған құн салығынсыз сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша және қосылған құн салығымен сатып алынған, бірақ Салық кодексінің 257-бабына сәйкес қосылған құн салығы есепке жатқызылуға жатпайтын тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша айналым сомасы көрсетіледі;
10) 300.00.017 А жолында 300.00.018, 300.00.019, 300.00.020, 300.00.021, 300.00.028 жолдарында көрсетілетіндерді қоспағанда, Салық кодексінің 247-бабына және 276-4-бабының 3-тармағына сәйкес анықталатын салық салынатын импорттың мөлшері көрсетіледі. Аталған жол кедендік жүк декларацияларындағы мен Импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар бойынша декларацияда (320.00 нысан) көрсетілген деректер негізінде толтырылады. Жол 300.00.017 I А және 300.00.017 II А және 300.00.017 III A жолдарын қамтиды;

4) в строке 300.00.014 В указывается общая сумма налога на добавленную стоимость по товарам, работам, услугам, приобретенным с налогом на добавленную стоимость в Республике Казахстан. Сумма в данной строке включает в себя сумму из строк 300.00.014 I В и 300.00.014 II В;
5) в строке 300.00.014 I B указывается сумма налога на добавленную стоимость по товарам, работам, услугам, приобретенным на основании счетов-фактур;
6) в строке 300.00.014 II B указывается сумма налога на добавленную стоимость по товарам, работам, услугам, приобретенным по прочим документам (кроме счетов-фактур), установленным статьей 256 Налогового кодекса;
7) в строке 300.00.015 А указывается сумма облагаемого оборота по работам, услугам, приобретенным от нерезидента, не являющегося плательщиком налога на добавленную стоимость в Республике Казахстан, местом реализации которых в соответствии со статьями 236 и 276-5 Налогового кодекса признается Республика Казахстан. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.05.001;
8) в строке 300.00.015 В указывается сумма начисленного налога на добавленную стоимость по работам и услугам, приобретенным от нерезидента, местом реализации которых признается Республика Казахстан. В строку 300.00.015 В переносится сумма, отраженная в строке 300.05.007. Необходимо учесть, что плательщики налога на добавленную стоимость, применяющие раздельный метод отнесения в зачет, отражают в данной строке суммы налога на добавленную стоимость по работам, услугам, используемым для целей облагаемого оборота. При этом сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего отнесению в зачет по облагаемому обороту из строки 300.05.007 переносится в соответствующем размере;
9) в строке 300.00.016 указывается сумма оборота по товарам, работам, услугам, приобретенным без налога на добавленную стоимость и по товарам, работам, услугам, приобретенным с налогом на добавленную стоимость, но по которым налог на добавленную стоимость не подлежит отнесению в зачет в соответствии со статьей 257 Налогового кодекса;
10) в строке 300.00.017 А указывается сумма оборота по облагаемому импорту, определяемому в соответствии со статьей 247 и пунктом 3 статьи 276-4 Налогового кодекса, за исключением отражаемого в строках 300.00.018, 300.00.019, 300.00.020, 300.00.021, 300.00.028. Данная строка заполняется на основании сведений, указанных в грузовых таможенных декларациях и в Декларации по косвенным налогам по импортированным товарам формы 320.00. Cтрока включает в себя строки 300.00.017 I А, 300.00.017 II А и 300.00.017 III А;

11) 300.00.017 I А кеден одағының мүшесі болып табылмайтын мемлекетте сатып алынған тауарлар бойынша салық салынатын импорттың мөлшері көрсетіледі;
12) 300.00.017 II А Ресей Федерациясында сатып алынған тауарлар бойынша салық салынатын импорттың мөлшері көрсетіледі;
12-1) 300.00.017 III А жолында Беларусь Республикасынан әкелінген тауарлар бойынша салық салынатын импорт мөлшері көрсетіледі;
13) 300.00.017 В кедендік ресімдеу кезінде төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Есепке жатқызудың барабарлық әдісін қолданған жағдайда аталған жолда импортталатын тауарлар бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы кедендік жүк декларациясына және Импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар бойынша декларацияға (320.00 нысан) сәйкес көрсетіледі. Есепке жатқызудың бөлек әдісін қолданған жағдайда аталған жолда салық салынатын айналым мақсатында қолданатын, импортталатын тауарлар бойынша төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Аталған жол 300.00.017 I В, 300.00.017 II В және 300.00.017 III В жолдарын қамтиды;
14) 300.00.017 I В жолында кеден одағының мүшесі болып табылмайтын мемлекеттен әкелінген тауарлар бойынша кедендік декларациялау кезінде төленген, импортқа қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
15) 300.00.017 II В жолында Ресей Федерациясынан әкелінген тауарлар бойынша төленген және әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініш пен импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар бойынша декларацияда көрсетілген импортқа қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
15-1) 300.00.017 III В жолында Беларусь Республикасынан әкелінген тауарлар бойынша төленген және әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініш пен импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар бойынша декларацияда көрсетілген импортқа қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
16) 300.00.018 Салық кодексінің 255-бабына 2-тармақтың 2) тармақшасына және 276-15-бабының 3-тармағына сәйкес немесе халықаралық шарттарға сәйкес қосылған құн салығынан босатылған импортталатын тауарлар құны көрсетіледі. Аталған жолға 300.02.010 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
17) 300.00.019 жолында Енгізу туралы заңының 49-бабы 46-абзацына сәйкес салық органы қосылған құн салығын төлеу мерзімдерін өзгерту туралы шешім шығарған импортталатын тауарлардың құны көрсетіледі. Аталған кедендік жүк декларациясының және (немесе) Тауарларды әкелу және кеден одағына мүше мемлекеттерден импортталған тауарлар бойынша жанама салықтарды төлеу туралы өтінішінің негізінде толтырылады;

11) в строке 300.00.017 I А указывается размер облагаемого импорта по товарам, ввезенным из государства, не являющегося членом таможенного союза;
12) в строке 300.00.017 II А указывается размер облагаемого импорта по товарам, ввезенным из Российской Федерации;
12-1) в строке 300.00.017 III А указывается размер облагаемого импорта по товарам, ввезенным из Республики Беларусь;
13) в строке 300.00.017 В указывается сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного при таможенном оформлении. При применении пропорционального метода отнесения в зачет в данной строке указывается сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного по импортируемым товарам, согласно грузовой таможенной декларации и Декларации по косвенным налогам по импортированным товарам формы 320.00. При применении раздельного метода отнесения в зачет в данной строке указывается сумма налога на добавленную стоимость, уплаченного по импортируемым товарам, используемым для целей облагаемого оборота. Данная строка включает в себя строки 300.00.017 I В, 300.00.017 II В и 300.00.017 III В;
14) в строке 300.00.017 I В указывается сумма налога на добавленную стоимость на импорт, уплаченная при таможенном декларировании по товарам, ввезенным из государства, не являющегося членом таможенного союза;
15) в строке 300.00.017 II В указывается сумма налога на добавленную стоимость на импорт, уплаченная по товарам, ввезенным из Российской Федерации и отраженной в заявлении о ввозе и уплате косвенных налогов и декларации по косвенным налогам по импортированным товарам;
15-1) в строке 300.00.017 III В указывается сумма налога на добавленную стоимость на импорт, уплаченная по товарам, ввезенным из Республики Беларусь и отраженной в Заявлении о ввозе и уплате косвенных налогов и Декларации по косвенным налогам по импортированным товарам;
16) в строке 300.00.018 указывается стоимость импортируемых товаров, освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 255, подпунктом 2) пункта 2 и пунктом 3 статьи 276-15 Налогового кодекса или в соответствии с международными договорами. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.02.010;
17) в строке 300.00.019 указывается стоимость импортируемых товаров, по которым налоговым органом было вынесено решение об изменении сроков уплаты налога на добавленную стоимость в соответствии с абзацем 46 статьи 49 Закона о введении. Данная строка заполняется на основании грузовой таможенной декларации и (или) Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов по товарам, импортированным из государств-членов таможенного союза;

18) 300.00.020 жолында Енгізу туралы заңының 49-бабы 27-50-абзацтарына сәйкес салық органы қосылған құн салығын төлеу мерзімдерін өзгерту туралы шешім шығарған импортталатын тауарлар бойынша нақты төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Есепке жатқызудың барабар әдісін қолданған жағдайда аталған жолға 300.03 нысанының J бағанындағы 0000001 және 0000002 қорытынды жолдарының сомалары көшіріледі. Есепке жатқызудың барабар бөлек әдісін қолданған жағдайда аталған жолда салық салынатын айналым мақсатында қолданатын, импортталатын тауарлар бойынша төленген қосылған құн салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
19) 300.00.021 А жолында қосылған құн салығы жер қойнауын пайдалану келісімшартының шарттарына сәйкес есепке жатқызу әдісімен төленген импортталатын тауарлардың құны көрсетіледі;
19-1) 300.00.021 В жолында жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттың талаптарына сәйкес тауарлардың импорты бойынша есепке жатқызу әдісімен төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
20) 300.00.022 жолында 300.00.014 А, 300.00.015 А, 300.00.016 А, 300.00.017 А, 300.00.018 А, 300.00.019, 300.00.021 А және 300.00.028 А (300.00.014 А + 300.00.015 А + 300.00.016 А + 300.00.017 А + 300.00.018 А + 300.00.019 + 300.00.021 А + 300.00.028 A) жолдарының сомасы ретінде анықталатын тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алудың жалпы сомасы көрсетіледі;
21) 300.00.023 есепке жатқызылатын қосылған құн салығы сомасын түзету көрсетіледі. Аталған жолға 300.06.026 жолында көрсетілген сома көшіріледі;
22) 300.00.024 жолында 300.00.014 В, 300.00.015 В, 300.00.017 В, 300.00.020 В, 300.00.021, 300.00.023 (300.00.014 В + 300.00.015 В + 300.00.017 В + 300.00.020 В + 300.00.021 + (-) 300.00.023) жолдарының сомасы ретінде анықталатын салық кезеңі үшін есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығының жалпы сомасы көрсетіледі;
Бір мезгілде есепке жатқызудың барабар және бөлек әдістерін қолданған жағдайда есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығының жалпы сомасы 300.00.024 I, 300.00.024 II, 300.00.024 III жолдарында да бөлініп көрсетілуі тиіс.
300.00.024 I, 300.00.024 II, 300.00.024 III жолдары мынадай салық төлеушілер үшін толтыруға міндетті:
Салық кодексінің 260-бабы 4 және 5 тармақтарына сәйкес бір мезгілде есепке жатқызудың барабарлық және бөлек әдістерін қолданған жағдайда Салық кодексінің 249-бабы 1-тармағына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған айналымдары бар салық төлеушілер үшін.

18) в строке 300.00.020 указывается сумма фактически уплаченного в налоговом периоде налога на добавленную стоимость на импортируемые товары, по которым был изменен срок уплаты налога на добавленную стоимость в соответствии с абзацами 27-50 статьи 49 Закона о введении. При применении пропорционального метода отнесения в зачет в данную строку переносится сумма итоговых строк 0000001 и 0000002 графы J формы 300.03. При применении раздельного метода отнесения в зачет в данной строке указывается итоговая сумма уплаченного налога по импортированным товарам, используемым для целей облагаемого оборота;
19) в строке 300.00.021 А указывается стоимость импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачен методом зачета в соответствии с условиями контракта на недропользование;
19-1) в строке 300.00.021 В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импорту товаров, уплаченный методом зачета в соответствии с условиями контракта на недропользование;
20) в строке 300.00.022 указывается общая сумма оборота по приобретению товаров, работ, услуг, определяемая как сумма строк 300.00.014 А, 300.00.015 А, 300.00.016 А, 300.00.017 А, 300.00.018 А, 300.00.019, 300.00.021 А и 300.00.028 А (300.00.014 А + 300.00.015 А + 300.00.016 А + 300.00.017 А + 300.00.018 А + 300.00.019 + 300.00.021 А+300.00.028 A);
21) в строке 300.00.023 указывается корректировка суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.06.026;
22) в строке 300.00.024 указывается общая сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет за налоговый период, определяемая сложением сумм из строк 300.00.014 В, 300.00.015 В, 300.00.017 В, 300.00.020 В, 300.00.021 В, 300.00.023 (300.00.014 В + 300.00.015 В + 300.00.017 В + 300.00.020 + 300.00.021 В + (-) 300.00.023).
Общая сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, в случае одновременного применения пропорционального и раздельного методов отнесения в зачет, подлежит также отражению с разбивкой в строках 300.00.024 I, 300.00.024 II, 300.00.024 III.
Строки 300.00.024 I, 300.00.024 II, 300.00.024 III подлежат обязательному заполнению следующими плательщиками налога на добавленную стоимость:
налогоплательщиками при наличии оборотов, освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии с пунктом 1 статьи 249 Налогового кодекса, в случае одновременного использования пропорционального и раздельного методов отнесения в зачет сумм налога на добавленную стоимость согласно пунктам 4 и 5 статьи 260 Налогового кодекса;

Салық кодексінің 262-бабы 2-тармағына сәйкес басқа алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызудың барабарлық әдісін қолдана отырып, кепілдікке берілген меншікті (тауарды) алу және өткізумен байланысты айналымдар бойынша қосылған құн салығын есептелуінің бөлек әдісін қолдану құқығын пайдаланатын банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, микрокредиттік ұйымдар үшін.
Салық кодексінің 262-бабы 3-тармағына сәйкес басқа алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызудың барабарлық әдісін қолдана отырып, меншікті қаржылық лизингке берілуімен байланысты айналымдар бойынша қосылған құн салығы есептелуінің бөлек әдісін қолдану құқығын пайдаланатын лизинг берушілер үшін;
Салық кодексінің 262-бабы 5-тармағына сәйкес басқа алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызудың барабарлық әдісін қолдана отырып, коммерциялық кредит бере отырып, сауда делдалы ретінде сауда қызметін қаржыландыру шеңберінде мүлікті сатып алумен және берумен байланысты айналымдар бойынша қосылған құн салығы есептелуінің бөлек әдісін қолдану құқығын пайдаланатын ислам банктері үшін;
23) 300.00.024 I жолында бір мезгілде есепке жатқызудың барабарлық және бөлек әдістерін қолданған жағдайда барабарлық әдісі бойынша есепке жатқызылған қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
24) 300.00.024 II бір мезгілде есепке жатқызудың барабарлық және бөлек әдістерін қолданған жағдайда бөлек әдісі бойынша есепке жатқызылған қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
25) 300.00.024 III есепке жатқызудың бір мезгілде барабарлық және бөлек әдістерін қолданған жағдайда бір мезгілде салық салынатын және салынбайтын айналымдар мақсатында қолданатын тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
26) 300.00.025 жолында салық салынатын айналымдар мақсатында пайдаланылатын алынған тауарлар, жұмыстар және қызметтер бойынша бөлек есеп әдісі бойынша есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
27) 300.00.026 жолында салық салынатын айналымдар мақсатында пайдаланылатын алынған тауарлар, жұмыстар және қызметтер бойынша барабарлық әдісі бойынша есепке жатқызуға жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Аталған жолда көрсетілетін сома 300.00.024 және 300.00.008 (300.00.024 х 300.00.008) жолдарының туындысы ретінде анықталады. Аталған жол қосылған құн салығын есепке жатқызудың барабарлық әдісі пайдаланылған кезде міндетті түрде толтырылады;

банками, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, микрокредитными организациями, использующими согласно пункту 2 статьи 262 Налогового кодекса право применения раздельного метода по учету сумм налога на добавленную стоимость, по оборотам, связанным с получением и реализацией заложенного имущества (товаров) при применении ими пропорционального метода отнесения в зачет налога на добавленную стоимость по другим полученным товарам, работам, услугам;
лизингодателями, использующими согласно пункту 3 статьи 262 Налогового кодекса право применения раздельного метода по учету сумм налога на добавленную стоимость по оборотам, связанным с передачей имущества в финансовый лизинг, при применении ими пропорционального метода отнесения в зачет налога на добавленную стоимость по другим полученным товарам, работам, услугам;
исламскими банками, использующими согласно пункту 5 статьи 262 Налогового кодекса право применения раздельного метода отнесения в зачет сумм налога на добавленную стоимость по оборотам, связанным с приобретением и передачей имущества в рамках финансирования торговой деятельности в качестве торгового посредника с предоставлением коммерческого кредита, при применении ими пропорционального метода отнесения в зачет налога на добавленную стоимость по другим полученным товарам, работам, услугам;
23) в строке 300.00.024 I указывается сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет по пропорциональному методу при применении одновременно пропорционального и раздельного методов отнесения в зачет;
24) в строке 300.00.024 II указывается сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет по раздельному методу при применении одновременно пропорционального и раздельного методов отнесения в зачет;
25) в строке 300.00.024 III указывается сумма налога на добавленную стоимость по товарам, работам, услугам, используемым одновременно для целей облагаемых и необлагаемых оборотов при применении одновременно пропорционального и раздельного методов отнесения в зачет;
26) в строке 300.00.025 указывается сумма разрешенного зачета при применении раздельного метода отнесения в зачет, по полученным товарам, работам и услугам, используемым для целей облагаемых оборотов;
27) в строке 300.00.026 указывается сумма разрешенного зачета при применении пропорционального метода отнесения в зачет по полученным товарам, работам и услугам, используемым для целей облагаемых оборотов. Сумма, отражаемая в данной строке определяется как произведение сумм из строк 300.00.024 и 300.00.008 (300.00.024 х 300.00.008). Данная строка обязательно заполняется при использовании пропорционального метода отнесения в зачет налога на добавленную стоимость;

28) 300.00.027 жолында Салық кодексінің 260-бабы 4 және 5-тармақтарына және 262-бабы 2, 3 және 5-тармақтарына сәйкес қосылған құн салығын есепке жатқызудың бір мезгілде барабар және бөлек әдістерін қолданған жағдайдағы есепке жатқызылатын сома көрсетіледі. Аталған жол қосылған құн салығын есепке жатқызудың барабарлық немесе бөлек әдістерін қолданған жағдайда толтырылады;
300.00.027 жолындағы сома (300.00.024 I x 300.00.010), (300.00.024 III x 300.00.008) жолдар туындысының сомалары және 300.00.024 II жол сомасы ретінде немесе (300.00.024 I x 300.00.010) + (300.00.024 III x 300.00.008) + 300.00.024 II формуласы бойынша анықталады. Бұл ретте Салық кодексінің 260-бабы 4 және 5-тармақтарын қолданған жағдайда 300.00.024 II жолының өлшемі нөлге тең болады;
29) 300.00.028 А жолында 300.00.024 А жолында көрсетілген импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын қоспағанда, қосылған құн салығы Енгізу туралы заң 49-бабының 71-абзацына және 49-1-бабына сәйкес есепке жатқызу әдісімен төленген импортталатын тауарлардың құны көрсетіледі. Аталған жолға 300.04.001 А жолында көрсетілген сома көшіріледі.
Қолданысқа енгізу туралы Заңның 49-1-бабына сәйкес қосылған құн салығының сомасы есепке жатқызу әдісімен төленген, кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тиісті салық кезеңінде импортталған тауарлар бойынша 300.00.028 А жолында импортталған тауарлар бойынша тиісті салық кезеңдерінде ұсынылған жанама салықтар бойынша декларацияның 320.00.006 А жолындағы сомадан ескеріледі;
30) 300.00.028 В жолында 300.00.024 В жолында көрсетілген импортталатын тауарлар бойынша қосылған құн салығын қоспағанда, қосылған құн салығы Енгізу туралы заң 49-бабының 71-абзацына және 49-1-бабына сәйкес есепке жатқызу әдісімен төленген импортталатын тауарлардың құны көрсетіледі. Аталған жолға 300.04.001 В жолында көрсетілген сома көшіріледі.
Қолданысқа енгізу туралы Заңның 49-1-бабына сәйкес қосылған құн салығының сомасы есепке жатқызу әдісімен төленген, кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тиісті салық кезеңінде импортталған тауарлар бойынша 300.00.028 В жолында импортталған тауарлар бойынша тиісті салық кезеңдерінде ұсынылған жанама салықтар бойынша декларацияның 320.00.006 В жолындағы сомадан ескеріледі.
17. "Салық кезеңі үшін қосылған құн салығы бойынша есептер" бөлімінде:

28) в строке 300.00.027 указывается сумма разрешенного зачета в случае, если налогоплательщиком используются одновременно пропорциональный и раздельный методы отнесения в зачет сумм налога на добавленную стоимость согласно пунктам 4 и 5 статьи 260 , пунктам 2, 3 и 5 статьи 262 Налогового кодекса. Данная строка заполняется в случае применения пропорционального или раздельного метода отнесения в зачет налога на добавленную стоимость.
Сумма в строке 300.00.027 определяется как произведение сумм из строк (300.00.024 I x 300.00.010), (300.00.024 III x 300.00.008) и суммы из строки 300.00.024 II или по формуле: (300.00.024 I x 300.00.010) + (300.00.024 III x 300.00.008) + 300.00.024 II. При этом при применении пунктов 4 и 5 статьи 260 Налогового кодекса величина строки 300.00.024 II равна нулю;
29) в строке 300.00.028 А указывается стоимость импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачен методом зачета, в соответствии с абзацем 74 статьи 49 и в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении, за исключением стоимости импортируемых товаров, указанных в строке 300.00.021 А. В данную строку переносится сумма, указанная в строке 300.04.001 А.
По товарам, импортированным в соответствующем налоговом периоде с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан, по которым сумма налога на добавленную стоимость уплачена методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении, в строке 300.00.028 А учитывается сумма из строки 320.00.006 А Деклараций по косвенным налогам по импортированным товарам, представленных за соответствующие налоговые периоды;
30) в строке 300.00.028 В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортируемым товарам, по которым налог уплачен методом зачета, в соответствии с абзацем 71 статьи 49 и статьей 49-1 Закона о введении, за исключением налога на добавленную стоимость по импортируемым товарам, указанного в строке 300.00.021 В. В данную строку переносится сумма, указанная в строке 300.04.001 В.
По товарам, импортированным в соответствующем налоговом периоде с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан, по которым сумма налога на добавленную стоимость уплачена методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении, в строке 300.00.028 В учитывается сумма из строки 320.00.006 В Деклараций по косвенным налогам по импортированным товарам, представленных за соответствующие налоговые периоды.
17. В разделе "Расчеты по налогу на добавленную стоимость за налоговый период":

1) 300.00.029 жолында салық кезеңі үшін бюджетке төленуге тиісті салықтың сомасы көрсетіледі. Егер "Қосылған құн салығын төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөліміндегі 7 жолында A, B, C немесе D торкөздерінің біреуі белгіленсе, онда аталған жол толтырылмайды.
Аталған жол:
есепке жатқызудың бөлек әдісі кезінде 300.00.013, 300.00.025 және 300.00.028 В (300.00.013 - 300.00.025 - 300.00.028 В) жолдарының айырмасы ретінде;
есепке жатқызудың барабарлық әдісі кезінде 300.00.013, 300.00.026 және 300.00.028 В (300.00.013 - 300.00.026 - 300.00.028 В) жолдарының айырмасы ретінде анықталады;
300.00.029 жолы 300.00.029 I және 300.00.029 II жолдарын қамтиды.
Егер салық төлеушімен қосылған құн салығын есепке жатқызуының бір мезгілде барабар және бөлек әдістері пайдаланатын болса, онда 300.00.029 жолы толтырылмайды. Көрсетілген жағдайда 300.00.029 II жолы толтырылады.
2) 300.00.029 I жолында 300.00.029 жолы мен 30 пайыздың (300.00.029 х 30%) туындысы ретінде анықталатын Салық кодексінің 267-бабында белгіленген ерекшеліктерді есепке ала отырып, бюджетке төленуге жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Жол "Қосылған құн салығын төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде 7 А немесе 7 В торкөздерінің біреуі белгіленген жағдайда толтырылады.
3) 300.00.029 II жолында 300.00.013, 300.00.027, 300.00.028 В айырмасы ретінде немесе (300.00.013 В - 300.00.027 - 300.00.028 В) формуласы бойынша анықталатын қосылған құн салығын есепке жатқызылуының бір мезгілде барабар және бөлек әдістері пайдаланатын жағдайда салық кезеңі бойынша бюджетке төленуге жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Жол егер "Қосылған құн салығын төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінің "Қосылған құн салығын есепке жатқызу әдісі" 10 жолы бойынша "барабарлық және бөлек" торкөзі белгіленген болса толтырылады.
Егер есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы салықтың есептелген сомасынан асып кетсе, онда 300.00.029, 300.00.029 I, 300.00.029 II жолдары толтырылмайды;
4) 300.00.030 жолында есепке жатқызылатын қосылған құн салығының есептелген сомасынан асып кеткен жалпы сомасы көрсетіледі.
Егер "Қосылған құн салығын төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөліміндегі 7 жолында A, B, C немесе D торкөздерінің біреуі белгіленсе, онда аталған жол толтырылмайды.
Аталған жол:
есепке жатқызудың бөлек әдісі кезінде 300.00.025 + 300.00.28 В - 300.00.013 формуласы бойынша;
есепке жатқызудың барабарлық әдісі кезінде 300.00.26 + 300.00.28 В - 300.00.013 формуласы бойынша анықталады.

1) в строке 300.00.029 указывается сумма налога, подлежащего уплате в бюджет за налоговый период. Данная строка не подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" по строке 7 не отмечена одна из ячеек А, В, С, или D.
Данная строка определяется:
при раздельном методе отнесения в зачет как разница строк 300.00.013, 300.00.025 и 300.00.028 В (300.00.013 - 300.00.025 - 300.00.028 В);
при пропорциональном методе отнесения в зачет как разница строк 300.00.013, 300.00.026 и 300.00.028 В (300.00.013 - 300.00.026 - 300.00.028 В).
Строка 300.00.029 состоит из строк 300.00.029 I и 300.00.029 II.
В случае, если налогоплательщиком одновременно применяется пропорциональный и раздельный методы отнесения в зачет налога на добавленную стоимость строка 300.00.029 не заполняется. В указанном случае заполняется строка 300.00.029 II;
2) в строке 300.00.029 I указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате в бюджет с учетом особенностей, установленных статьей 267 Налогового кодекса, определяемая как произведение строки 300.00.029 и 30 процентов (300.00.029 х 30 %). Строка подлежит заполнению в случае, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" отмечена одна из ячеек 7 А или 7 В;
3) в строке строка 300.00.029 II указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате в бюджет за налоговый период при применении одновременно пропорционального и раздельного методов отнесения в зачет налога на добавленную стоимость, определяемая как разница строк 300.00.013, 300.00.027, 300.00.028 В или по формуле (300.00.013 В - 300.00.027 - 300.00.028 В). Строка подлежит заполнению в случае, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" по строке 10 "Метод отнесения в зачет НДС" отмечена ячейка "пропорциональный и раздельный".
Если сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, превышает сумму начисленного налога, строки 300.00.029, 300.00.029 I, 300.00.029 II не заполняются;
4) в строке 300.00.030 указывается общее превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога.
Данная строка не подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" по строке 7 не отмечена одна из ячеек А, В, С, или D.
Данная строка определяется:
при раздельном методе отнесения в зачет по формуле 300.00.025 + 300.00.28 В - 300.00.013;
при пропорциональном методе отнесения в зачет по формуле 300.00.26 + 300.00.28 В - 300.00.013.

300.00.030 жолы 300.00.030 I және 300.00.030 II жолдарынан тұрады;
5) 300.00.030 I жолында 300.00.030 жолы мен 30 пайыздың (300.00.030 х 30%) туындысы ретінде анықталатын Салық кодексінің
267-бабында белгіленген ерекшеліктерді есепке ала отырып, бюджетке төленуге жататын қосылған құн салығы сомасының асып түсуі көрсетіледі. Жол "Қосылған құн салығын төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде 7А немесе 7В торкөздерінің біреуі белгіленген жағдайда толтырылады;
6) 300.00.030 II жолында (300.00.027 + 300.00.028 В - 300.00.013) формуласы бойынша анықталатын бір мезгілде барабар және бөлек әдістері пайдаланатын жағдайда есепке жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының асып түсуі көрсетіледі. Жол егер "Қосылған құн салығын төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінің "Қосылған құн салығын есепке жатқызу әдісі" 10 жолы бойынша "барабарлық және бөлек" торкөзі белгіленген жағдайда толтырылады;
7) 300.00.031 жолында өсу жиынтығымен (алдыңғы салық кезеңдерінен көшірілген есепке жатқызуларды ескере отырып) қосылған құн салығы сомасының есептелген сомадан асып түсуі көрсетіледі. 300.00.31 жолы 300.00.031 I жолын қамтиды;
8) 300.00.031 I жолында есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының негізгі құралдардың бастапқы құнына жылжымайтын мүлікке инвестициялар не болмаса олардың теңгермелік құнының ұлғаюы енгізілетін тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша өсу қорытындысымен есептелген салық сомасынан асып түсуі (алдыңғы салық кезеңдерінен көшірілетін есепке жатқызуларды есепке ала отырып) көрсетіледі;
9) 300.00.032 жолында есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының алдыңғы салық кезеңдері табыс етілген салық Декларацияларын есепке ала отырып 01.01.2009 жылғы жағдай бойынша есептелген салық сомасынан асып түсуі көрсетіледі. Аталған жол 300.00.032 I және 300.00.032 II жолдарын қамтиды;
10) 300.00.032 I жолында есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды есепке алусыз есептелген салықтың сомасынан асып түсуі көрсетіледі;
11) 300.00.032 II жолында есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдарды есепке ала отырып, есептелген салықтың сомасынан асып түсуі көрсетіледі;
12) 300.00.033 жолында нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар мақсатында пайдаланылған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Аталған жолға 300.01.010 жолында көрсетілген сома көшіріледі.
18. "Қосылған құн салығының асып кетуін қайтару туралы талап" бөлімінде:

Строка 300.00.030 состоит из строк 300.00.030 I и 300.00.030 II;
5) в строке 300.00.030 I указывается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, с учетом особенностей, установленных статьей 267 Налогового кодекса, определяемое как произведение строки 300.00.030 и 30 процентов (300.00.030*30 %). Строка подлежит заполнению в случае, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" отмечена одна из ячеек 7 А или 7 В;
6) в строке 300.00.030 II указывается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет при применениии одновременно пропорционального и раздельного методов, определяемое по формуле (300.00.027 + 300.00.028 В - 300.00.013). Строка подлежит заполнению в случае, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" по строке 10 "Метод отнесения в зачет НДС" отмечена ячейка "пропорциональный и раздельный";
7) в строке 300.00.031 указывается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога с нарастающим итогом (с учетом зачетов, переносимых из предыдущих налоговых периодов). Строка 300.00.031 включает в себя строку 300.00.031 I;
8) в строке 300.00.031 I указывается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога с нарастающим итогом по товарам, работам, услугам, включаемым в первоначальную стоимость основных средств, инвестиций в недвижимость либо на увеличение их балансовой стоимости (с учетом зачетов, переносимых из предыдущих налоговых периодов);
9) в строке 300.00.032 указывается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога по состоянию на 01.01.2009 года с учетом предоставленных деклараций за предыдущие налоговые периоды. Данная строка включает в себя строки 300.00.032 I и 300.00.032 II;
10) в строке 300.00.032 I указывается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога без учета оборотов, облагаемых по нулевой ставке;
11) в строке 300.00.032 II указывается превышение суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога по оборотам, облагаемым по нулевой ставке;
12) в строке 300.00.033 указывается сумма налога на добавленную стоимость по товарам, работам, услугам, использованным для целей оборотов, облагаемых по нулевой ставке. В данную строку переносится сумма, отраженная в строке 300.01.010.
18. В разделе "Требование о возврате превышения налога на добавленную стоимость":

1) 300.00.034 жолында Енгізу туралы заңның 12-бабына және Салық кодексінің 272-бабына сәйкес есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының есептелген салық сомасынан асып түсуін қайтару туралы талап көрсетіледі. Аталған жол 300.00.034 I, 300.00.034 II, 300.00.034 III, 300.00.034 IV (300.00.034 I + 300.00.034 II + 300.00.034 III + 300.00.034 IV) жолдарының сомасын қамтиды. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінің 5 жолында "қосымша", "хабарлама бойынша қосымша" Декларация түрі белгіленген болса, сонымен қатар 7 жолында 7А немесе 7В торкөздердің біреуі белгіленген болса аталған жол толтырылмайды;
2) 300.00.034 I жолында нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша туындаған есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының есептелген салықтың сомасынан асып түсуін қайтару туралы талап көрсетіледі;
2-1) 300.00.034 А жолындағы торкөз Салық кодексінің 274-бабына сәйкес қайтарудың жеңілдетілген тәртібін қолданатын салық төлеуші қосылған құн салығының артығын қайтаруды алдын ала салықтық тексеруді жүргізбей-ақ жүзеге асырудан бас тартқан жағдайда толтырылады;
3) 300.00.034 II жолында қосылған құн салығының тауар импортына төленуімен байланысты туындаған есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының есептелген салықтың сомасынан асып түсуін қайтару туралы талап көрсетіледі;
4) 300.00.034 III жолында қосылған құн салығының резидент емес үшін төленуімен байланысты туындаған есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының есептелген салықтың сомасынан асып түсуін қайтару туралы талап көрсетіледі;
5) 300.00.034 IV жолында есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының пайдалануға берілетін негізгі құралдар, жылжымайтын мүлікке инвестициялар бойынша, оның 2009-2013 жылдар аралығындағы салық кезеңдері бойынша бөлумен есептелген салық сомасынан асып түсуін қайтару туралы талаптың сомасы көрсетіледі;
6) 300.00.034 V жолында осы тармақтың 2), 3), 4) тармақшаларына сәйкес туындаған қосылған құн салығы сомасының асып түсуін қайтару туралы осы талап қосылған құн салығы төлеушісімен табыс етілген салық кезеңі көрсетіледі.

1) в строке 300.00.034 указывается требование о возврате превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога в соответствии со статьями 12 Закона о введении и 272 Налогового кодекса. Данная строка включает в себя сумму строк 300.00.034 I, 300.00.034 II, 300.00.034 III, 300.00.034 IV (300.00.034 I + 300.00.034 II + 300.00.034 III + 300.00.034 IV). Данная строка не заполняется в случае, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" в строке 5 отмечен вид декларации "дополнительная", "дополнительная по уведомлению", а также, если в строке 7 отмечена одна из ячеек 7 А или 7 В;
2) в строке 300.00.034 I указывается сумма требования о возврате превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, образовавшегося по оборотам, облагаемым по нулевой ставке;
2-1) ячейка в строке 300.00.034 А отмечается в случае, если налогоплательщик, применяющий упрощенный порядок возврата в соответствии со статьей 274 Налогового кодекса, отказывается от осуществления возврата превышения налога на добавленную стоимость без предварительного проведения налоговой проверки;
3) в строке 300.00.034 I указывается сумма требования о возврате превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, образовавшегося по оборотам, облагаемым по нулевой ставке;
4) в строке 300.00.034 II указывается сумма требования о возврате превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, образовавшегося в связи с уплатой налога на добавленную стоимость на импорт товаров;
5) в строке 300.00.034 III указывается сумма требования о возврате превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, образовавшегося в связи с уплатой налога на добавленную стоимость за нерезидента;
6) в строке 300.00.034 IV указывается сумма требования о возврате превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, образовавшегося по вводимым в эксплуатацию основным средствам, инвестициям в недвижимость, приобретенным биологическим активам, в том числе с разбивкой по налоговым периодам с 2009 по 2013 годы;
7) в строке 300.00.034 V указывается налоговый период, за который плательщиком налога на добавленную стоимость подается настоящее требование о возврате суммы превышения налога на добавленную стоимость, образовавшегося в соответствии с подпунктами 2), 3), 4) настоящего пункта.

19. "Салық төлеушінің жауапкершілігі" бөлімінде:
1) "Салық төлеушінің аты-жөні" жолында құрылтайшылық құжаттарға сәйкес басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі. Егер Декларацияны жеке тұлға табыс ететін болса, оның жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі;
2) Декларацияны беру күні.
Декларацияны салық органына берудің күні көрсетіледі;
3) салық органының коды.
Салық төлеушінің орналасқан жері бойынша салық органының коды көрсетіледі.
4) "Декларацияны қабылдаған лауазымды тұлғаның аты-жөні" жолында Декларацияны қабылдаған салық органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі;
5) Декларация қабылданған күні.
Салық кодексі 584-бабының 2-тармағына және Енгізу туралы заңның 3-бабына сәйкес Декларацияны табыс ету көрсетіледі.
6) құжаттың кіріс нөмірі.
Декларацияның тіркеу нөмірі көрсетіледі.
7) почта штемпелінің күні.
Почта немесе басқа да байланыс ұйымы қойған почта штемпелінің күні көрсетіледі.
3. Нөлдік ставка бойынша салық салынатын өткізу
бойынша айналым - 300.01 нысанын жасау
20. Осы нысан нөлдік ставка бойынша салық салынатын өткізу бойынша айналымдар туралы, сондай-ақ нөлдік ставка бойынша айналымдар мақсатында пайдаланылған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша есепке жатқызуға жатқызылған қосылған құн салығының сомалары туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған;
300.01 қосымшасы 300.00 нысанының "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөліміндегі "Табыс етілген қосымшалар" 12 жолында "01" торкөзі белгіленген жағдайда толтырылады.
21. "Нөлдік ставка бойынша салық салынатын өткізу бойынша айналым" бөлімінде Салық кодексінің 31-тарауына және 37-1-тарауларына сәйкес нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар көрсетіледі.
Осы бөлімде:
1) 300.01.001 жолында тауарларды экспортқа өткізу бойынша айналым көрсетіледі. Аталған жол 300.01.001 І, 300.01.001 II және 300.01.001 III жолдарын қамтиды;
2) 300.01.001 І жолында тауарларды кеден одағының мүшесі болып табылмайтын мемлекетте экспортқа өткізу бойынша айналым көрсетіледі;
3) 300.01.001 ІІ жолында тауарларды Ресей Федерациясында экспортқа өткізу бойынша айналым көрсетіледі;
3-1) 300.01.007 III жолында Беларусь Республикасына экспортқа арналған тауарларды сату бойынша айналым көрсетіледі;

19. В разделе "Ответственность налогоплательщика":
1) в поле "Ф.И.О. налогоплательщика (руководителя)" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Декларация представляется индивидуальным предпринимателем указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
2) дата подачи Декларации.
Указывается дата представления Декларации в налоговый орган;
3) код налогового органа.
Указывается код налогового органа по месту нахождения налогоплательщика;
4) в поле "Ф.И.О. должностного лица, принявшего Декларацию" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника налогового органа, принявшего Декларацию;
5) дата приема Декларации.
Указывается дата представления Декларации в соответствии с пунктом 2 статьи 584 Налогового кодекса;
6) входящий номер документа.
Указывается регистрационный номер Декларации;
7) дата почтового штемпеля.
Указывается дата почтового штемпеля, проставленного почтовой или иной организацией связи.
3. Составление формы 300.01 -
Оборот по реализации, облагаемый по нулевой ставке
20. Данная форма предназначена для детального отражения информации об оборотах, облагаемых налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, а также о суммах налога на добавленную стоимость, отнесенных в зачет по товарам, работам, услугам, использованным для целей оборотов, облагаемых по нулевой ставке.
Приложение 300.01 подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" формы 300.00 в строке 12 "Представленные приложения" отмечена ячейка "01".
21. В разделе "Оборот по реализации, облагаемый по нулевой ставке" отражаются обороты, облагаемые по нулевой ставке в соответствии с главами 31 и 37-1 Налогового кодекса. Сумма оборота по реализации, облагаемого по нулевой ставке, определяется путем применения к сумме облагаемого оборота, указанного в счете-фактуре в иностранной валюте, курса валюты на дату совершения оборота по реализации.
В данном разделе:
1) в строке 300.01.001 указывается оборот по реализации товаров на экспорт. Данная строка включает в себя строки 300.01.001 I, 300.01.001 II и 300.01.001 III;
2) в строке 300.01.001 I указывается оборот по реализации товаров на экспорт в государства, не являющиеся членами таможенного союза;
3) в строке 300.01.001 II указывается оборот по реализации товаров на экспорт в Российскую Федерацию;
3-1) в строке 300.01.001 III указывается оборот по реализации товаров на экспорт в Республику Беларусь;

4) 300.01.002 жолында қызметтерді халықаралық тасымалдар бойынша өткізу көрсетіледі;
5) 300.01.003 жолында Салық кодексінің 245-бабына сәйкес өз өндірісінің тауарларын өткізу көрсетіледі;
6) 300.01.004 жолында, Салық кодексінің 276-13-бабының 1-тармағына сәйкес тауарларды қайта өңдеу шарттары мен алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімдері сақталған кезде нөлдік ставка бойынша салық салынатын, кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жөніндегі жұмыстарды сату бойынша айналымдар көрсетіледі;
7) 300.01.005 жолында 300.01.001 жолдан бастап 300.01.004 дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын, сату бойынша, нөлдік ставка бойынша қосылған құн салығы салынатын қорытынды айналым көрсетіледі.
22. "Есепке жатқызуға жатқызылатын және нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналымдар мақсатында пайдаланылған қосылған құн салығының сомасы" бөлімін Енгізу туралы заң 25-бабының 2-тармағында және Салық кодексі 272-бабының 3-тармағында көзделген шарттар орындалатын қосылған құн салығын төлеушілер толтырмайды.
Осы бөлімде:
1) 300.01.006 жолында тауарларды экспортқа өткізу бойынша айналым мақсатында пайдаланылған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша есепке жатқызылған қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
2) 300.01.007 жолында халықаралық тасымал қызметтерін өткізу бойынша айналым мақсатында пайдаланылған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша есепке жатқызылған қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
3) 300.01.008 жолында Салық кодексінің 245-бабына сәйкес өз өндірісінің тауарларын өткізу бойынша айналымдар мақсатында қолданған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша есепке алынған қосылған құн салығы сомасы көрсетіледі;
4) 300.01.009 жолында Салық кодексінің 276-13-бабы 1-тармағына сәйкес нөлдік ставка бойынша салық салынатын, кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жөніндегі жұмыстарды сату бойынша айналым мақсаттары үшін пайдаланылған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша қосылған құн салығының есепке жатқызылған сомасы көрсетіледі;
5) 300.01.010 жолында нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналым мақсаттары үшін пайдаланылған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша қосылған құн салығының есепке жатқызылған қорытындысы сомасы көрсетіледі. Осы жол 300.01.006 жолдан бастап 300.01.009 дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалады.

4) в строке 300.01.002 указывается оборот по реализации услуг по международным перевозкам;
5) в строке 300.01.003 указывается оборот по реализации товаров собственного производства в соответствии со статьей 245 Налогового кодекса;
6) в строке 300.01.004 указываются обороты по реализации работ по переработке давальческого сырья, ввезенного с территории государства-члена таможенного союза с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства, облагаемые по нулевой ставке при соблюдении условий переработки товаров и срока переработки давальческого сырья в соответствии с пунктом 1 статьи 276-13 Налогового кодекса;
7) в строке 300.01.005 указывается итоговый оборот по реализации, облагаемый налогом на добавленную стоимость по нулевой ставке, определяемый как сумма строк с 300.01.001 по 300.01.004.
22. Раздел "Сумма налога на добавленную стоимость, относимого в зачет и использованного для целей оборота, облагаемого по нулевой ставке" не заполняется плательщиками налога на добавленную стоимость, у которых выполняются условия предусмотренные пунктом 2 статьи 25 Закона о введении и пунктом 3 статьи 272 Налогового кодекса.
В данном разделе:
1) в строке 300.01.006 указывается сумма налога на добавленную стоимость, отнесенного в зачет по товарам, работам, услугам, использованным для целей оборота по реализации товаров на экспорт;
2) в строке 300.01.007 указывается сумма налога на добавленную стоимость, отнесенного в зачет по товарам, работам, услугам, использованным для целей оборота по реализации услуг по международным перевозкам;
3) в строке 300.01.008 указывается сумма налога на добавленную стоимость, отнесенного в зачет по товарам, работам, услугам, использованным для целей оборота по реализации товаров собственного производства в соответствии со статьей 245 Налогового кодекса;
4) в строке 300.01.009 указывается сумма налога на добавленную стоимость, отнесенного в зачет по товарам, работам, услугам, использованным для целей оборота по реализации работ, по переработке давальческого сырья, ввезенного с территории государства-члена таможенного союза с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства, облагаемого по нулевой ставке в соответствии с пунктом 1 статьи 276-13 Налогового кодекса;
5) в строке 300.01.010 указывается итоговая сумма налога на добавленную стоимость, отнесенного в зачет по товарам, работам, услугам, использованным для целей оборотов, облагаемых по нулевой ставке. Данная строка определяется как сумма строк с 300.01.006 по 300.01.009.

300.01.005 жолының сомасы 300.00.003 жолына көшіріледі.
300.01.010 жолының сомасы 300.00.033 жолына көшіріледі.
4. Қосылған құн салығынан босатылған тауарларды,
жұмыстарды, қызметтерді өткізу бойынша айналымдар
және импорт - 300.02 нысанын жасау
23. Осы нысан Салық кодексінің 33-тарауына және 276-15-бабының 1-тармағына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған тауарларды, жұмыстарды, қызметтер және импортты өткізу бойынша айналымдарды және импортты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған.
300.02 қосымшасы 300.00 нысанының "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөліміндегі "Табыс етілген қосымшалар" 12 жолында "02" торкөзі белгіленген жағдайда толтырылады.
24. "Қосылған құн салығынан босатылған айналымдар" бөлімінде:
1) 300.02.001 жолында 300.02.001 I, 300.02.001 II, 300.02.001 III, 300.02.001 IV, 300.02.001 V, 300.02.001 VI, 300.02.001 VII, 300.02.001 VIII, 300.02.001 IX, 300.02.001 X, 300.02.001 XI, 300.02.001 XII, 300.02.001 XIII жолдарының сомасы ретінде анықталатын қосылған құн салығынан босатылған тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді өткізу бойынша айналымның сомасы көрсетіледі;
2) 300.02.001 І жолында "ҚР кеден аумағындағы тауарларды қайта өңдеу" кедендік рәсімімен Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелінген тауарларды қайта өңдеу және (немесе) жөндеу бойынша қызметтерді өткізу бойынша айналымның сомасы көрсетіледі;
3) 300.02.001 ІІ жолында халықаралық тасымалдармен байланысты жұмыстарды және қызметтерді өткізу бойынша айналымның сомасы көрсетіледі;
4) 300.02.001 ІІІ жолында жермен байланысты айналымның сомасы көрсетіледі;
5) 300.02.001 ІV жолында Салық кодексінің 249-бабы 1-тармағына сәйкес тұрғын үй ғимараттарын өткізу бойынша айналымның сомасы көрсетіледі;
6) 300.02.001 V жолында қаржы қызметтерін өткізу бойынша айналымның сомасы көрсетіледі;
7) 300.02.001 VI жолында лизинг беруші алуы тиіс сыйақының сомасы көрсетіледі;
8) 300.02.00 VII жолында қаржылық лизинге берілетін меншіктерді өткізу бойынша айналымдар сомасы көрсетіледі;
9) 300.02.001 VIII жолында мәдениет, ғылым және білім саласында тауарларды және қызметтерді өткізу бойынша айналымның сомасы көрсетіледі;
10) 300.02.001 IX жолында қызметтерді, жұмыстарды медициналық және мал дәрігерлік қызмет саласында өткізу бойынша айналымның сомасы көрсетіледі;
11) 300.02.001 X жолында Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген өлшемдерге сәйкес, бос қойма кедендік рәсімінің бос қойма аумағында өндірілген және осы аумақтан Қазақстан Республикасы аумағының қалған бөлігіне сатылатын тауарларды сату айналымының сомасы көрсетіледі;

Сумма строки 300.01.005 переносится в строку 300.00.003.
Сумма строки 300.01.010 переносится в строку 300.00.033.
4. Составление формы 300.02 -
Обороты по реализации товаров, работ, услуг и импорт,
освобожденные от налога на добавленную стоимость
23. Данная форма предназначена для детального отражения оборотов по реализации товаров, работ, услуг и импорта, освобожденных от налога на добавленную стоимость в соответствии с главой 33 и пунктом 1 статьи 276-15 Налогового кодекса.
Приложение 300.02 подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" формы 300.00 в строке 12 "Представленные приложения" отмечена ячейка "02".
24. В разделе "Обороты по реализации, освобожденные от налога на добавленную стоимость":
1) в строке 300.02.001 указывается сумма оборота по реализации товаров, работ, услуг, освобожденных от налога на добавленную стоимость, определяемая как сумма строк 300.02.001 I, 300.02.001 II, 300.02.001 III, 300.02.001 IV, 300.02.001 V, 300.02.001 VI, 300.02.001 VII, 300.02.001 VIII, 300.02.001 IX, 300.02.001 X, 300.02.001 XI, 300.02.001 XII, 300.02.001 XIII;
2) в строке 300.02.001 I указывается сумма оборота по реализации услуг по переработке и (или) ремонту товаров, ввезенных на таможенную территорию Республики Казахстан в таможенной процедуре "Переработка товаров на таможенной территории РК";
3) в строке 300.02.001 II указывается сумма оборота по реализации работ и услуг, связанных с международными перевозками;
4) в строке 300.02.001 III указывается сумма оборота, связанного с землей;
5) в строке 300.02.001 IV указывается сумма оборота по реализации жилых зданий согласно пункту 1 статьи 249 Налогового кодекса;
6) в строке 300.02.001 V указывается сумма оборотов по реализации финансовых услуг;
7) в строке 300.02.001 VI указывается сумма оборота по вознаграждению, подлежащего получению лизингодателем;
8) в строке 300.02.001 VII указывается сумма оборота по реализации имущества, передаваемого в финансовый лизинг;
9) в строке 300.02.001 VIII указывается сумма оборота по реализации товаров и услуг в сфере культуры, науки и образования;
10) в строке 300.02.001 IX указывается сумма оборота по реализации товаров и услуг в сфере медицинской и ветеринарной деятельности;
11) в строке 300.02.001 X указывается сумма оборота по реализации товаров, соответствующих критериям установленным Правительством Республики Казахстан, произведенных на территории свободного склада в таможенной процедуре свободного склада, и реализуемых с данной территории на остальную часть территории Республики Казахстан;

12) 300.02.001 XI жолында инфрақұрылымдық жобаларды іске асырумен байланысты жұмыстарды және қызметтерді өткізу бойынша айналымның сомасы көрсетіледі;
13) 300.02.001 XII жолында коммерциялық емес ұйымдар көрсететін қызметтер өткізу бойынша айналымның сомасы көрсетіледі;
14) 300.02.001 XIII жолында қосылған құн салығынан босатылған басқа да айналымдардың сомасы көрсетіледі. Аталған жолда қосылған құн салығынан босатылған және 300.02.001 I, 300.02.001 II, 300.02.001 III, 300.02.001 IV, 300.02.001 V, 300.02.001 VI, 300.02.001 VII, 300.02.001 VIII, 300.02.001 IX; 300.02.001 X; 300.02.001 XI, 300.02.001 XII жолдарында көрcетілмеген тауарларды, жұмыстарды, қызметтердің өткізу бойынша айналымдар көрсетіледі;
15) 300.02.002 жолында осындай босатуды көздейтін халықаралық шарттарға сәйкес қосылған құн салығынан босатылған тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді өткізу бойынша айналым көрсетіледі;
16) 300.02.003 жолында Салық кодексі 276-15-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан әкелінген тауарды қалпына келтіруді, құрамдас бөліктерін алмастыруды қоса алғанда, оны жөндеу жөніндегі қызметтерді сату бойынша айналымдар көрсетіледі;
17) 300.02.004 жолында Салық кодексі 276-15-бабы 1-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген тауарлардан өндірілген тауарларды сату бойынша айналымдар көрсетіледі;
18) 300.02.005 жолында Қазақстан Республикасының лизинг алушы-салық төлеушісі лизинг шарты бойынша кеден одағына мүше басқа мемлекеттің лизинг берушісіне төлейтін сыйақысы бойынша айналымдар көрсетіледі;
19) 300.02.005 жолында, 300.02.001 жолдан бастап 300.02.005 дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын, қосылған құн салығынан босатылған тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сату бойынша айналымдардың қорытынды сомасы көрсетіледі;
25. "Қосылған құн салығынан босатылған импорт" бөлімінде:
1) 300.02.007 жолында Салық кодексінің 255-бабына және 276-15-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған импорт көрсетіледі. Аталған жол 300.02.007 І, 300.02.007 ІІ, 300.02.007 ІІІ, 300.02.007 ІV, 300.02.007 V жолдарын қамтиды;
2) 300.02.007 І жолында Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін тәртіпте гуманитарлық көмек ретінде әкелінетін акцизделетіндерді қоспағанда, тауарлардың сомасы көрсетіледі;
3) 300.02.007 ІІ жолында техникалық көмек көрсетуді қоса алғанда, мемлекет, мемлекеттердің үкіметтері, халықаралық ұйымдар желілері бойынша қайырымдылық көмек мақсатында әкелінетін, акцизделетіндерді қоспағанда, тауарлардың сомасы көрсетіледі;

12) в строке 300.02.001 XI указывается сумма оборота по реализации работ и услуг, связанных с реализацией инфраструктурных проектов;
13) в строке 300.02.001 XII указывается сумма оборота по реализации услуг, осуществляемых некоммерческими организациями;
14) в строке 300.02.001 XIII указывается сумма по другим оборотам, освобожденным от налога на добавленную стоимость. В данной строке отражаются обороты по реализации товаров, работ, услуг, освобожденные от налога на добавленную стоимость и не указанные в строках 300.02.001 I, 300.02.001 II, 300.02.001 III, 300.02.001 IV, 300.02.001 V, 300.02.001 VI, 300.02.001 VII, 300.02.001 VIII, 300.02.001 IX; 300.02.001 X; 300.02.001 XI, 300.02.001 XII;
15) в строке 300.02.002 указывается оборот по реализации товаров, работ, услуг, освобожденный от налога на добавленную стоимость в соответствии с международными договорами, предусматривающими такое освобождение;
16) в строке 300.02.003 указываются обороты по реализации услуг по ремонту товара, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, включая его восстановление, замену составных частей в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 276-15 Налогового кодекса;
17) в строке 300.02.004 указываются обороты по реализации товаров, произведенных из товаров, указанных в подпункте 2) пункта 2 статьи 276-15 Налогового кодекса;
18) в строке 300.02.005 указываются обороты по вознаграждению, выплачиваемого лизингополучателем-налогоплательщиком Республики Казахстан лизингодателю другого государства-члена таможенного союза по договору лизинга;
19) в строке 300.02.006 указывается итоговая сумма оборотов по реализации товаров, работ, услуг, освобожденных от налога на добавленную стоимость, определяемая как сумма строк с 300.02.001 по 300.00.005.
25. В разделе "Импорт, освобожденный от налога на добавленную стоимость":
1) в строке 300.02.007 указывается импорт, освобожденный от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 255 и пунктов 2 и 3статьи 276-15 Налогового кодекса. Данная строка включает в себя строки 300.02.007 I, 300.02.007 II, 300.02.007 III, 300.02.007 IV, 300.02.007 V;
2) в строке 300.02.007 I указывается сумма товаров, за исключением подакцизных, ввозимых в качестве гуманитарной помощи в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
3) в строке 300.02.007 II указывается сумма товаров за исключением подакцизных, ввозимых в целях благотворительной помощи по линии государства, правительств государств, международных организаций, включая оказание технического содействия;

4) 300.02.007 ІІІ жолында салық төлеуден босатуды белгілейтін кеден режимдерінде Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес декларациялануға жататын тауарлардың сомасы көрсетіледі;
5) 300.02.007 ІV жолында кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде субстанция-дәрілер; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдар; кез келген нысандағы дәрілік заттарды шығаруға арналған материалдар, жабдықтар және жинақтаушы материалдар, оның ішінде субстанция-дәрілер, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың сомасы көрсетіледі;
6) 300.02.007 V жолында Салық кодексінің 255-бабына сәйкес қосылған құн салығынан босатылған басқа да импорт көрсетіледі;
7) 300.02.008 жолында қызметін 2009 жылдың 1 қаңтарына дейін инфрақұрылымдық жобаны жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының Үкіметімен жасалған концессиялық келісімшарттың шеңберінде жүзеге асыратын заңды тұлға, оның мердігерлері әкелген тауарлардың импорты көрсетіледі;
8) 300.02.009 жолында кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан қайта өңдеу үшін тағайындалған тауарларды, сондай–ақ Салық кодексінің 276-15-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тауарларды қайта өңдеу бойынша операциялар олардың көмегімен жүзеге асырылатын тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу көрсетіледі;
9) 300.02.010 жолында Салық кодексінің 276-15-бабының 3-тармағына сәйкес тізбеде көзделген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелу көрсетіледі;
300.02.006 жолының сомасы 300.00.006 жолына көшіріледі.
300.02.010 жолының сомасы 300.00.018 жолына көшіріледі.
5. Қосылған құн салығын төлеу мерзімі өзгертілген
тауарлар импорты – 300.03 нысанын жасау
26. Осы нысан тауарлар импорты жүзеге асырылған және Енгізу туралы заң 50-бабының 27-45 абзацтарына сәйкес қосылған құн салығын төлеу мерзімі өзгертілген салық кезеңі үшін Декларацияны жасау кезінде сияқты, қосылған құн салығы бойынша берешекті толық өтегенге дейінгі келесі салық кезеңдері үшін Декларацияны жасау кезінде де толтырылады.
300.03 қосымшасы 300.00 нысанының "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөліміндегі "Табыс етілген қосымшалар" 12 жолында "03" торкөзі белгіленген жағдайда толтырылады.
27. "ҚҚС төлеу мерзімі өзгертілген тауарлар импорты" бөлімінде:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;

4) в строке 300.02.007 III указывается сумма товаров, подлежащих декларированию в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан в таможенных режимах, устанавливающих освобождение от уплаты налогов;
5) в строке 300.02.007 IV указывается сумма лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники;
6) в строке 300.02.007 V указывается прочий импорт, освобожденный от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 255 Налогового кодекса;
7) в строке 300.02.008 указывается импорт товаров, ввезенных юридическим лицом, его подрядчиками, осуществляющими деятельность в рамках концессионного договора, заключенного с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта до 1 января 2009 года;
8) в строке 300.02.009 указывается ввоз на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза товаров, предназначенных для переработки, а также товаров с помощью которых осуществляются операции по переработке товаров в соответствии с пп.2) п. 2 ст. 276-15 Налогового кодекса;
9) в строке 300.02.010 указывается временный ввоз на территорию РК товаров, предусмотренных перечнем в соответствии с пунктом 3 статьи 276-15 Налогового кодекса.
Сумма строки 300.02.006 переносится в строку 300.00.006.
Сумма строки 300.02.010 переносится в строку 300.00.018.
5. Составление формы 300.03 -
Импорт товаров, по которым изменен срок уплаты
налога на добавленную стоимость
26. Данная форма заполняется как при составлении Декларации за налоговый период, в котором осуществлен импорт товаров и изменен срок уплаты налога на добавленную стоимость в соответствии с абзацами 27-50 статьи 49 Закона о введении, так и при составлении Декларации за последующие налоговые периоды, до полного погашения задолженности по налогу на добавленную стоимость.
Приложение 300.03 подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" формы 300.00 в строке 12 "Представленные приложения" отмечена ячейка "03".
27. В разделе "Импорт товаров, по которым изменен срок уплаты НДС":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;

2) В бағанында импорт түрінің коды көрсетіледі:
1 - өнеркәсіптік қайта өңдеу үшін тауарлар импорты;
2 - су, газ, электр қуаты импорты;
3) С бағанында кедендік жүк декларациясының анықтамалық нөмірі және күні көрсетіледі. Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан тауарлар импорты кезінде осы бағанда салық төлеуші беретін Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің нөмірі және күні көрсетіледі;
4) D бағанында кедендік жүк декларациясына сәйкес қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан тауарлар импорты кезінде осы бағанда Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішке сәйкес қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында мерзім (өзгертілген) салықты өтеу үшін көрсетіледі. Кеден одағына мүше мемлекеттерден импортталған тауарлар бойынша Қазақстан Республикасының аумағына кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығын төлеу мерзімін өзгерту Салық кодексінің 276-2-бабының 2-тармағына сәйкес осындай тауарларды есепке алған күннен бастап үш айдан аспайтын мерзімге жүргізіледі.
6) F бағанында төлеу мерзімі өзгертілген салықтың сомасы бойынша берешекті өтеу есебіне Енгізу туралы заң 49-бабының 47-абзацына сәйкес есепті салық кезеңінде есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Көрcетілген салықтың сомасы есепті салық кезеңі үшін жасалған 300.00 нысанының 300.00.011 және 300.00.012 жолдарында көрсетілген сомалары мен 300.00.013 жолында көрсетілген сомаларының айырмасы ретінде анықталады, яғни 300.00.013 – (300.00.011 +300.00.012);
7) G бағанында алдыңғы салық кезеңдерінде Енгізу туралы заң 49-бабының 47-абзацына сәйкес өтелген, қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Аталған бағанға С және (немесе) Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішке сәйкес бағанында көрсетілген кедендік жүк декларациясының анықтамалық нөміріне сәйкес алдыңғы салық кезеңі үшін F бағынының тиісті жолдарында көрсетілген сомалар көшіріледі;
8) H бағанында D бағанының тиісті жолдарының F және G бағандары жолдарының сомасынан айырмасы ретінде (D-F+G) айқындалатын үш айлық мерзімнің ішінде өткізілген тауарлар бойынша бюджетпен өзара есеп айырысумен өтелмеген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
9) І бағанында бюджеттік сыныптамасының тиісті коды көрсетіледі;
10) J бағанында импортталатын тауарлар бойынша есепті салық кезеңінде бюджетке іс жүзінде төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;

2) в графе В указывается код вида импорта:
1 - импорт товаров для промышленной переработки;
2 - импорт воды, газа, электроэнергии;
3) в графе С указывается справочный номер грузовой таможенной декларации и дата. При импорте товаров из государств-членов таможенного союза в данной графе указывается номер и дата Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, присваиваемый налогоплательщиком;
4) в графе D указывается сумма налога на добавленную стоимость согласно грузовой таможенной декларации. При импорте товаров из государств-членов таможенного союза в данной графе указывается сумма налога на добавленную стоимость согласно Заявлению о ввозе товаров и уплате косвенных налогов;
5) в графе Е указывается срок (измененный), для погашения налога. По товарам, импортированным из государств-членов таможенного союза изменение срока уплаты налога на добавленную по товарам, импортированным с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан, производится на срок не более чем на три месяца со дня принятия на учет таких товаров в соответствии с пунктом 2 статьи 276-2 Налогового кодекса;
6) в графе F указывается сумма налога на добавленную стоимость, зачитываемого в отчетном налоговом периоде в соответствии с абзацем 47 статьи 49 Закона о введении в счет погашения задолженности по сумме налога, срок уплаты которого был изменен. Указанная сумма налога определяется как разница между суммой, отраженной в строке 300.00.013 и суммами, отраженными в строках 300.00.011 и 300.00.012 формы 300.00, составленной за отчетный налоговый период, т.е. 300.00.013 - (300.00.011 + 300.00.012);
7) в графе G указывается сумма налога на добавленную стоимость, погашенная в соответствии с абзацем 47 статьи 49 Закона о введении в предыдущие налоговые периоды. В данную графу переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках графы F за предыдущий налоговый период в соответствии со справочным номером грузовой таможенной декларации, отраженным в графе C и(или) в соответствии с номером Заявления о ввозе и уплате косвенных налогов;
8) в графе H указывается сумма налога на добавленную стоимость, непогашенная взаимозачетом с бюджетом по реализованным товарам в течение трехмесячного периода, определяемая как разница соответствующих строк графы D к сумме строк граф F и G (D - (F + G);
9) в графе I указывается соответствующий код бюджетной классификации;
10) в графе J указывается сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченная в бюджет в отчетном налоговом периоде по импортируемым товарам;

11) K бағанында импортталатын тауарлар бойынша алдыңғы салық кезеңдерінде бюджетке іс жүзінде төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Аталған бағанға С және (немесе) Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішке сәйкес бағанында көрсетілген кедендік жүк декларациясының анықтамалық нөміріне сәйкес алдыңғы салық кезеңі үшін J бағанының тиісті жолдарында көрсетілген сомалар көшіріледі;
12) L бағанында бюджетке төленуге жататын салық бойынша берешектің сомасы көрсетіледі. Аталған сома D бағанының тиісті жолдарының F, G, J және K бағандары жолдарына айырмасы ретінде айқындалады;
13) 0000001 жиынтық жолында өнеркәсіптік қайта өңдеу үшін тауарлар импорты бойынша жиынтық сомалар көрсетіледі;
14) 0000002 жиынтық жолында су, газ, электр қуаты импорты бойынша жиынтық сомалар көрсетіледі.
J бағаны 0000001, 0000002 жолдарының жиынтық сомасы 300.00.020 жолына көшіріледі.
6. Қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін
тауарлар импорты – 300.04 нысанын жасау
28. Осы нысан кедендік ресімдеу кезінде қосылған құн салығы Енгізу туралы заңның 49-бабының және 49-1-бабымен 71-абзацында көзделген және жер қойнауын пайдалану келісім-шартының шарттарына сәйкес есепке жатқызу әдісімен төленетін салық кезеңінің ішінде жүзеге асырылған тауарлардың (оның ішінде кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан импорты бойынша ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған.
300.04 қосымшасы 300.00 нысанының "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөліміндегі "Табыс етілген қосымшалар" 12-жолында "04" торкөзі белгіленген жағдайда толтырылады.
29. "Тауарлар импорты бойынша есепке жатқызу әдісімен төленетін қосылған құн салығын есептеу" бөлімінде:
1) 300.04.001 жолында қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін салық салынатын импорттың сомасы көрсетіледі. Аталған жол 300.04.001 I А, 300.04.001 II А, 300.04.001 III А, 300.04.001 IV А, 300.04.001 V А, 300.04.001 VI А, 300.04.001 VII А, 300.04.001 VIII А, 300.04.001 IХ А жолдарын қамтиды;
2) 300.04.001 І А жолында импортталған жабдықтың сомасы көрсетіледі;
3) 300.04.001 ІІ А жолында импортталған ауыл шаруашылық техникасының сомасы көрсетіледі;
4) 300.04. 001 ІІІ А жолында импортталған автомобиль көлігінің ауыр жүк таситын жылжымалы құрамының сомасы көрсетіледі;
5) 300.04.001 ІV А жолында импортталған ұшақтар мен тікұшақтардың сомасы көрсетіледі;
6) 300.04.001 V А жолында импортталған теміржол локомативтері мен вагондардың сомасы көрсетіледі;
7) 300.04.001 VІ А жолында импортталған теңіз кемелерінің сомасы көрсетіледі;

11) в графе K указывается сумма налога на добавленную стоимость, уплаченная в предыдущие налоговые периоды по импортируемым товарам. В данную графу переносятся суммы, отраженные в соответствующих строках графы J за предыдущий налоговый период в соответствии со справочным номером грузовой таможенной декларации, отраженным в графе C и(или) в соответствии с номером Заявления о ввозе и уплате косвенных налогов;
12) в графе L указывается сумма задолженности по налогу, подлежащему уплате в бюджет. Данная сумма определяется как разница соответствующих строк графы D к сумме строк граф F, G, J и K;
13) в итоговой строке 0000001 указываются итоговые суммы по импорту товаров для промышленной переработки;
14) в итоговой строке 0000002 указываются итоговые суммы по импорту воды, газа, электроэнергии.
Сумма итоговых строк 0000001, 0000002 графы J переносится в строку 300.00.020.
6. Составление формы 300.04 -
Импорт товаров, налог на добавленную стоимость
по которым уплачивается методом зачета
28. Данная форма предназначена для детального отражения информации по импорту товаров (в том числе из государств-членов таможенного союза), осуществленному в течение налогового периода, по которым налог на добавленную стоимость при таможенном оформлении уплачивается методом зачета, предусмотренным абзацем 71 статьи 49 и статьей 49-1 Закона о введении.
Приложение 300.04 подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" формы 300.00 в строке 12 "Представленные приложения" отмечена ячейка "04".
29. В разделе "Начисление налога на добавленную стоимость по импорту товаров, уплачиваемого методом зачета":
1) в строке 300.04.001 А указывается сумма облагаемого импорта, налог на добавленную стоимость по которому уплачивается методом зачета. Данная строка включает в себя строки 300.04.001 I А, 300.04.001 II А, 300.04.001 III А, 300.04.001 IV А, 300.04.001 V А, 300.04.001 VI А, 300.04.001 VII А, 300.04.001 VIII А, 300.04.001 IХ А;
2) в строке 300.04.001 I А указывается сумма импортированного оборудования;
3) в строке 300.04.001 II А указывается сумма импортированной сельскохозяйственной техники;
4) в строке 300.04.001 III А указывается сумма импортированного грузового подвижного состава автомобильного транспорта;
5) в строке 300.04.001 IV А указывается сумма импортированных самолетов и вертолетов;
6) в строке 300.04.001 V А указывается сумма импортированных локомотивов железнодорожных и вагонов;
7) в строке 300.04.001 VI А указывается сумма импортированных морских судов;

8) 300.04.001 VІІ А жолында импортталған қосалқы бөлшектердің сомасы көрсетіледі;
9) 300.04.001 VІІІ А жолында импортталған пестицидтердің (улы химикаттардың) сомасы көрсетіледі;
10) 300.04.001 ІХ А жолында импортталған асыл тұқымды жануарлар барлық түрімен және қолдан ұрықтандыруға арналған жабдықтың сомасы көрсетіледі;
11) 300.04.001 В жолында тауарлар импорты бойынша есепке жатқызу әдісімен төленетін қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Аталған жол 300.04.001 I В, 300.04.001 II В, 300.04.001 III В, 300.04.001 IV В, 300.04.001 V В, 300.04.001 VI В, 300.04.001 VII В, 300.04.001 VIII В, 300.04.001 IХ В жолдарын қамтиды;
12) 300.04.001 І В жолында импортталған жабдық бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
13) 300.04.001 ІІ В жолында импортталған ауыл шаруашылығы техникасы бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
14) 300.04.001 ІІІ В жолында автомобиль көлігінің ауыр жүк таситын жылжымалы құрамы бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
15) 300.04.001 ІV В жолында импортталған ұшақтар және тік ұшақтар бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
16) 300.04.001 V В жолында импортталған теміржол локомотивтері мен вагондары бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
17) 300.04.001 VІ В жолында импортталған теңіз кемелері бойынша қосылған құн салығының сомасы бойынша көрсетіледі;
18) 300.04.001 VІІ В жолында импортталған қосалқы бөлшектер бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
19) 300.04.001 VІІІ В жолында импортталған (улы химикаттарға) пестицидтер бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
20) 300.04.001 ІХ В жолында импортталған барлық асыл тұқымды жануарлардың барлық түрі және қолдан ұрықтандыруға арналған жабдықтар бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
300.04.001 А жолының сомасы 300.00.028 А жолына көшіріледі.
300.04.001 В жолының сомасы 300.00.012 және 300.00.028 В жолдарына көшіріледі.
7. Резидент еместен сатып алынған жұмыстар,
қызметтер – 300.05 нысанын жасау
30. Осы нысан Салық кодексінің 241-бабына сәйкес резидент емес үшін төлеуге жататын және төленген қосылған құн салығының сомалары туралы мәліметтерді егжей-тегжейлі көрсетуге арналған.
300.05 қосымшасы 300.00 нысанының "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөліміндегі "Табыс етілген қосымшалар" 12 жолында "05" торкөзі белгіленген жағдайда толтырылады.
31. "Есепті салық кезеңінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызметтер бойынша" бөлімінде:

8) в строке 300.04.001 VII А указывается сумма импортированных запасных частей;
9) в строке 300.04.001 VIII А указывается сумма импортированных пестицидов (ядохимикатов);
10) в строке 300.04.001 IХ А указывается сумма импортированных племенных животных всех видов и оборудования для искусственного осеменения;
11) в строке 300.04.001 В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импорту товаров, уплачиваемого методом зачета. Данная строка включает в себя строки 300.04.001 I В, 300.04.001 II В, 300.04.001 III В, 300.04.001 IV В, 300.04.001 V В, 300.04.001 VI В, 300.04.001 VII В, 300.04.001 VIII В, 300.04.001 IХ В;
12) в строке 300.04.001 I В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированному оборудованию;
13) в строке 300.04.001 II В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированной сельскохозяйственной техники;
14) в строке 300.04.001 III В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированному грузовому подвижному составу автомобильного транспорта;
15) в строке 300.04.001 IV В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным самолетам и вертолетам;
16) в строке 300.04.001 V В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным локомотивам железнодорожным и вагонам;
17) в строке 300.04.001 VI В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным морским судам;
18) в строке 300.04.001 VII В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным запасным частям;
19) в строке 300.04.001 VIII В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным пестицидам (ядохимикатам);
20) в строке 300.04.001 IХ В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным племенным животным всех видов и оборудованиям для искусственного осеменения.
Сумма строки 300.04.001 А переносится в строку 300.00.028 А.
Сумма строки 300.04.001 В переносится в строки 300.00.012 и 300.00.028 В.
7. Составление формы 300.05 -
Работы, услуги, приобретенные у нерезидента
30. Данная форма предназначена для детального отражения сведений о суммах налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате и уплаченного за нерезидента в соответствии со статьей 241 Налогового кодекса.
Приложение 300.05 подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" формы 300.00 в строке 12 "Представленные приложения" отмечена ячейка "05".
31. В разделе "По работам и услугам, приобретенным от нерезидента в в отчетном налоговом периоде":

1) 300.05.001 жолында резидент еместен сатып алынған жұмыстарды, қызметтерді өткізу бойынша салық салынатын айналым көрсетіледі. Салық салынатын айналымның мөлшері Салық кодексінің 241-бабының 2-тармағына сәйкес айқындалады.
300.05.001 жолының сомасы 300.00.012 ІІ жолына көшіріледі;
2) 300.05.002 жолында қосылған құн салығының 300.05.001 жолында көрсетілген айналым бойынша резидент емес үшін төленуге жататын сомасы көрсетіледі. Аталған жол 300.05.001 жолы толтырылған жағдайда міндетті түрде толтырылуға жатады;
3) 300.05.003 жолында 300.05.001 жолында көрсетілген айналым бойынша салық кезеңінің ішінде іс жүзінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі, Аталған жолға Енгізу туралы заңның 31-бабына сәйкес резидент емес үшін төленуге жататын қосылған құн салығы бойынша бересіні өтеу есебіне есепке жатқызылған бюджетке артық төленген салықтың сомасы да енгізіледі;
32. "Алдыңғы салық кезеңдерінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар мен қызметтер бойынша" бөлімінде резидент емес үшін қосылған құн салығының сомасын төлеу есепті салық кезеңінде бір бөлігі немесе толық жүргізілген алдыңғы салық кезеңдерінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар, қызметтер бойынша мәліметтер көрсетіледі:
1) 300.05.004 жолында алдыңғы салық кезеңдерінде резидент еместен сатып алынған жұмыстар мен қызметтер бойынша салық салынатын айналым көрсетіледі. Аталған жол егер бюджетке төленуге жататын қосылған құн салығы белгіленген мерзімде төленбеген (немесе бір бөлігі төленбеген) жағдайда толтырылады;
2) 300.05.005 жолында қосылған құн салығын, резидент еместе жататын төлеудің сомасы көрсетіледі, 300.05.004-те көрcетілген айналым бойынша;
3) 300.05.006 жолында 300.05.004 жолында көрсетілген айналым бойынша салық кезеңінің ішінде бюджетке іс жүзінде төленген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Аталған жолға Енгізу туралы заңның 31-бабына сәйкес резидент емес үшін төленуге жататын қосылған құн салығы бойынша бересіні өтеу есебіне есепке жатқызылған бюджетке артық төленген салықтың сомасы да енгізіледі;
4) 300.05.007 жолында 300.05.003 және 300.05.006 жолдарының сомасы ретінде айқындалатын резидент еместен сатып алынған жұмыстар мен қызметтер бойынша салық кезеңінде бюджетке іс жүзінде төленген қосылған құн салығының жалпы сомасы көрсетіледі.
300.05.001 жолының сомасы 300.00.015 А жолына көшіріледі.
300.05.007 жолының сомасы 300.00.015 В жолына көшіріледі.
8. Салық салынатын айналымның мөлшерін және есепке жатқызуға жатқызылған қосылған құн салығының сомасын түзету – 300.06 нысанын жасау

1) в строке 300.05.001 указывается облагаемый оборот по реализации работ и услуг, приобретенных у нерезидента. Размер облагаемого оборота определяется в соответствии с пунктом 2 статьи 241 Налогового кодекса.
Сумма строки 300.05.001 переносится в строку 300.00.015 А;
2) в строке 300.05.002 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате за нерезидента, по обороту, указанному в строке 300.05.001. Данная строка подлежит обязательному заполнению, если заполнена строка 300.05.001;
3) в строке 300.05.003 указывается сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет в течение налогового периода, по обороту, указанному в строке 300.05.001. В данную строку также включается сумма налога, излишне уплаченного в бюджет, зачтенного в счет погашения недоимки по налогу на добавленную стоимость, подлежащего уплате за нерезидента, согласно статье 31 Закона о введении.
32. В разделе "По работам и услугам, приобретенным от нерезидента в предыдущие налоговые периоды" указываются сведения по работам, услугам, приобретенным у нерезидента в предыдущие налоговые периоды, по которым уплата налога на добавленную стоимость за нерезидента частично или полностью произведена в отчетном налоговом периоде:
1) в строке 300.05.004 указывается облагаемый оборот по работам и услугам, приобретенным у нерезидента в предыдущие налоговые периоды. Данная строка заполняется в том случае, если налог на добавленную стоимость, подлежащий к уплате в бюджет, не был уплачен (или частично был уплачен) в установленный срок;
2) в строке 300.05.005 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате за нерезидента, по обороту, указанному в строке 300.05.004;
3) в строке 300.05.006 указывается сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченная в бюджет в течение налогового периода, по обороту, указанному в строке 300.05.004. В данную строку также включается сумма налога, излишне уплаченного в бюджет, зачтенного в счет погашения недоимки по налогу на добавленную стоимость, подлежащего уплате за нерезидента, согласно статье 31 Закона о введении;
4) в строке 300.05.007 указывается общая сумма налога на добавленную стоимость, фактически уплаченного в бюджет в налоговом периоде, по работам и услугам, приобретенным у нерезидента, определяемая как сумма строк 300.05.003 и 300.05.006.
Сумма строки 300.05.001 переносится в строку 300.00.015 А.
Сумма строки 300.05.007 переносится в строку 300.00.015 В.
8. Составление формы 300.06 -
Корректировка размера облагаемого и освобожденного оборотов и
суммы налога на добавленную стоимость, отнесенного в зачет

33. Осы нысан есепті салық кезеңінде салық салынатын айналымның мөлшерін және қосылған құн салығының сомасын түзетуді егжей-тегжейлі көрсетуге арналған. Салық салынатын және босатылатын айналымдар мөлшерін және қосылған құн салығының сомасын түзету Салық кодексінің 239 және 240-баптарында, сондай-ақ Салық кодексінің 238-бабы 14-тармағымен көзделген тәртіпте жүргізіледі. Сонымен қатар осы нысанда Салық кодексінің 258 және 259-баптарына сәйкес есепке жатқызылған қосылған құн салығының сомасын түзету деректері көрсетіледі.
300.06 қосымшасы 300.00 нысанының "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөліміндегі "Табыс етілген қосымшалар" 12 жолында "06" торкөзі белгіленген жағдайда толтырылады.
Осы нысан жолдарының мәндері теріс және (немесе) оң болуы мүмкін. Босатылған айналым мөлшері түзетілген жағдайда "Салық салынатын және босатылатын айналым мөлшерін түзету" бөліміндегі "ҚҚС сомасы" "В" бағаны толтырылмайды.
Егер салық салынатын айналым мөлшерін түзетуді жүзеге асыру жағдайларын растайтын басқа да құжатта қосылған құн салығының сомасы көрсетілмесе, онда аталған сома салық салынатын айналым мөлшерін түзету сомасына салық ставкасын қолдану жолымен анықталады.
"Айналым мөлшерін түзету" бөліміндегі 300.06.001 А бастап 300.06.008 дейінгі жолдар салық салынатын айналым мөлшерін түзету кезінде де, босатылған айналым мөлшері түзетілген де толтырылады.
34. "Салық салынатын және босатылатын айналым мөлшерін түзету" бөлімінде:
1) 300.06.001 А жолында тауардың бір бөлігін немесе толық қайтарумен байланысты салық салынатын айналымды түзетудің сомасы көрсетіледі;
2) 300.06.001 В жолында тауарлардың бір бөлігін немесе толық қайтарумен байланысты салық салынатын айналым бойынша қосылған құн салығын түзетудің сомасы көрсетіледі;
3) 300.06.002 А жолында мәміленің шарттары өзгертілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша салық салынатын айналымды түзету сомасы көрсетіледі;
4) 300.06.002 В жолында мәміленің шарттары өзгертілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша салық салынатын айналым бойынша қосылған құн салығын түзету сомасы көрсетіледі;
5) 300.06.003 А жолында өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін бағаның өзгеруіне, өтемақыға байланысты салық салынатын айналымды түзетудің сомасы көрсетіледі;
6) 300.06.003 В жолында өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін бағаның өзгеруіне, өтемақыға байланысты салық салынатын айналым бойынша қосылған құн салығын түзетудің сомасы көрсетіледі;

33. Данная форма предназначена для детального отражения корректировки размера облагаемого и освобожденного оборотов и суммы налога на добавленную стоимость, произведенной в отчетном налоговом периоде. Корректировка размера облагаемого и освобожденного оборотов и суммы налога на добавленную стоимость производится в случаях и в порядке, предусмотренных статьями 239 и 240 Налогового кодекса, а так же пунктом 14 статьи 238 Налогового кодекса. Также в данной форме отражаются сведения по корректировке суммы налога на добавленную стоимость, отнесенного в зачет, произведенной в соответствии со статьями 258 и 259 Налогового кодекса.
Приложение 300.06 подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о плательщике налога на добавленную стоимость" формы 300.00 в строке 12 "Представленные приложения" отмечена ячейка "06".
Строки данной формы могут иметь отрицательное и (или) положительное значение. В случае корректировки размера освобожденного оборота графа "В" "Сумма корректировки НДС" в разделе "Корректировка размера облагаемого и освобожденного оборота" не заполняется.
В случае если в ином документе, подтверждающем наступление случаев, при которых производится корректировка размера облагаемого оборота, не указана сумма налога на добавленную стоимость, то данная сумма определяется путем применения ставки налога к сумме корректировки размера облагаемого оборота.
34. Строки с 300.06.001 А по 300.06.008 А в разделе "Корректировка размера облагаемого и освобожденного оборота" заполняются как при корректировке размера облагаемого оборота, так и при корректировке размера освобожденного оборота.
В разделе "Корректировка размера облагаемого и освобожденного оборота":
1) в строке 300.06.001 А указывается сумма корректировки оборота, связанного с частичным или полным возвратом товара;
2) в строке 300.06.001 В указывается сумма корректировки налога на добавленную стоимость по облагаемому обороту, связанному с частичным или полным возвратом товаров;
3) в строке 300.06.002 А указывается сумма корректировки оборота по товарам, работам, услугам, по которым изменены условия сделки;
4) в строке 300.06.002 В указывается сумма корректировки налога на добавленную стоимость по облагаемому обороту по товарам, работам, услугам, по которым изменены условия сделки;
5) в строке 300.06.003 А указывается сумма корректировки оборота, произведенного в связи с изменением цены, компенсации за реализованные товары, работы, услуги;
6) в строке 300.06.003 В указывается сумма корректировки налога на добавленную стоимость по облагаемому обороту, произведенному в связи с изменением цены, компенсации за реализованные товары, работы, услуги;

7) 300.06.004 А жолында баға жеңілдігіне, сатулардан жеңілдікке байланысты салық салынатын айналымды түзетудің сомасы көрсетіледі;
8) 300.06.004 B жолында баға жеңілдігіне, сатулардан жеңілдікке байланысты салық салынатын айналымды түзету бойынша қосылған құн салығын түзетудің сомасы көрсетіледі;
9) 300.06.005 А жолында теңгемен төленген, өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін құн айырмашылығы алынған кезде салық салынатын айналымды түзетудің сомасы көрсетіледі;
10) 300.06.005 В жолында теңгемен төленген кезіндегі өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін құн айырмашылығы алынған кезде салық салынатын айналым бойынша қосылған құн салығын түзетудің сомасы көрсетіледі;
11) 300.06.006 А жолында ыдысты қайтару кезінде салық салынатын айналымды түзетудің сомасы көрсетіледі;
12) 300.06.006 В жолында ыдысты қайтару кезінде салық салынатын айналымды түзету бойынша қосылған құн салығын түзетудің сомасы көрсетіледі;
13) 300.06.007 А жолында күмәнді міндеттемелерді тану кезінде салық салынатын айналымды түзетудің сомасы көрсетіледі;
14) 300.06.007 В жолында күмәнді міндеттемелерді тану кезінде салық салынатын айналым бойынша қосылған құн салығын түзетудің сомасы көрсетіледі;
15) 300.06.008 А жолында күмәнді міндеттемелер бойынша төлеу құнына салық салынатын айналымның мөлшерін ұлғайту кезінде салық салынатын айналымның мөлшерін түзетудің сомасы көрсетіледі;
16) 300.06.008 В жолында күмәнді міндеттемелер бойынша төлеу құнына салық салынатын айналымның мөлшерін ұлғайту кезінде салық салынатын айналым бойынша қосылған құн салығын түзетудің сомасы көрсетіледі;
17) 300.06.009 А жолында 300.06.001 А бастап 300.06.008 А дейінгі жолдардың қосындысымен анықталатын, салық салынатын айналымды түзетудің жиынтық сомасы көрсетіледі;
18) 300.06.009 В жолында салық салынатын айналым бойынша 300.06.001 В бастап 300.06.008 В дейінгі жолдардың қосындысымен анықталатын салық салық салынатын айналым бойынша қосылған құн салығын түзетудің жиынтық сомасы көрсетіледі.
19) 300.06.010 А жолында босатылған айналым бойынша 300.06.001 А бастап 300.06.008 А дейінгі жолдардың қосындысымен анықталатын босатылған айналым бойынша қосылған құн салығын түзетудің жиынтық сомасы көрсетіледі.
35. "Есепке жатқызылатын қосылған құн салығының сомасын түзету" бөлімінде:
1) 300.06.011 жолында алдыңғы салық кезеңдерінде қосылған құн салығы есепке жатқызуға жатқызылған және есепті салық кезеңінде салық салынатын айналым мақсатында емес пайдаланылған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі.
Тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша есепке жатқызуды түзету мынадай жолмен жүргізіледі:
салық салынатын айналым мақсатында емес пайдаланылған негізгі құралдар бойынша түзетуге жататын қосылған құн салығының сомасы теңгерімдік құны бойынша яғни амортизациялық аударымдарды шегерумен, қайта бағалау есебінсіз негізгі құралды сатып алу сәтінде қолданыста болған қосылған құн салығының ставкасын қолдану жолымен анықталады;
бір бөлігі салық салынатын айналым мақсатында емес пайдаланылған тауарлық материалдық қорлар бойынша бұрын есепке жатқызуға жатқызылған қосылған құн салығының сомасын түзету салық салынатын айналым мақсатында емес пайдаланылған тауарлар бойынша есепке жатқызуға жатқызылған салық сомасының бөлігінде жүргізіледі;
жұмыстарды, қызметтерді салық салынатын айналым мақсатында емес пайдалану кезінде түзету бұрын салық салынатын айналым мақсатында емес пайдаланылған жұмыстар, қызметтер бойынша жүргізіледі;
1) 300.06.012 жолында жоғалған немесе бүлінген жағдайда тауарлар бойынша қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі. Аталған жолдың мәні тек қана теріс болуы тиіс;

7) в строке 300.06.004 А указывается сумма корректировки оборота в связи со скидкой с цены, скидкой с продаж;
8) в строке 300.06.004 B указывается сумма корректировки налога на добавленную стоимость по облагаемому обороту в связи со скидкой с цены, скидкой с продаж;
9) в строке 300.06.005 А указывается сумма корректировки оборота при получении разницы в стоимости за реализованные товары, работы, услуги при их оплате в тенге;
10) в строке 300.06.005 В указывается сумма корректировки налога на добавленную стоимость по облагаемому обороту при получении разницы в стоимости за реализованные товары, работы, услуги при их оплате в тенге;
11) в строке 300.06.006 А указывается сумма корректировки оборота при возврате тары;
12) в строке 300.06.006 В указывается сумма корректировки налога на добавленную стоимость по облагаемому обороту при возврате тары;
13) в строке 300.06.007 А указывается сумма корректировки оборота при признании сомнительных требований;
14) в строке 300.06.007 B указывается сумма корректировки налога на добавленную стоимость по облагаемому обороту при признании сомнительных требований;
15) в строке 300.06.008 А указывается сумма корректировки оборота при увеличении размера облагаемого оборота на стоимость оплаты по сомнительным требованиям;
16) в строке 300.06.008 В указывается сумма корректировки налога на добавленную стоимость по облагаемому обороту при увеличении размера облагаемого оборота на стоимость оплаты по сомнительным требованиям;
17) в строке 300.06.009 А указывается итоговая сумма корректировки размера облагаемого оборота, которая определяется путем сложения сумм из строк с 300.06.001 А по 300.06.008 А по облагаемым оборотам;
18) в строке 300.06.009 В указывается итоговая сумма корректировки налога на добавленную стоимость по облагаемым оборотам, которая определяется путем сложения сумм из строк с 300.06.001 В по 300.06.008 В по облагаемым оборотам; в строке 300.06.010 А указывается итоговая сумма корректировки размера освобожденного оборота, которая определяется путем сложения сумм из строк с 300.06.001 А по 300.06.008 А по освобожденным оборотам.
35. В разделе "Корректировка суммы налога на добавленную стоимость, относимого в зачет":
1) в строке 300.06.011 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам, работам, услугам, по которым в предыдущие налоговые периоды налог на добавленную стоимость был отнесен в зачет, и которые в отчетном налоговом периоде были использованы не в целях облагаемого оборота.
Корректировка зачета по товарам, работам, услугам производится следующим образом:
сумма налога на добавленную стоимость, подлежащая корректировке по основным средствам, используемым не в целях облагаемого оборота, определяется по балансовой стоимости, то есть за минусом амортизационных отчислений, без учета переоценки путем применения ставки налога на добавленную стоимость, действовавшей на момент приобретения основного средства;
по товароматериальным запасам, частично использованным не в целях облагаемого оборота, корректировка налога на добавленную стоимость, ранее отнесенного в зачет, производится в части суммы налога, отнесенного в зачет по товарам, использованным не в целях облагаемого оборота;
при использовании работ, услуг не в целях облагаемого оборота корректировка производится по работам, услугам, не использованным ранее в целях облагаемого оборота;

2) 300.06.013 жолында нормадан тыс шығындар бойынша қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзету сомасы көрсетіледі. Аталған жолды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес табиғи монополия субъектілері болып табылатын қосылған құн салығының төлеушілері толтырады;
3) 300.06.014 жолында Салық кодексінің 263-бабына белгіленген ережелерді сақтамаған кезде қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
4) 300.06.015 жолында заңды күшіне енген сот үкімінің немесе қаулысының негізінде жалған кәсіпорын деп танылған салық төлеушімен жасалған операциялар бойынша қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
5) 300.06.016 жолында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру ниетінсіз жеке кәсіпкерлік субъектісі жасаған мәміле бойынша соттың үкімімен заңсыз деп танылған қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
6) 300.06.017 жолында жарғылық капиталға жарна ретінде берілген мүлік бойынша қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
7) 300.06.018 жолында жеткізушіге бір бөлігі және толық қайтарылған тауарлар бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
8) 300.06.019 жолында мәміленің шарттары өзгерген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша қосылған құн салығын есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
9) 300.06.020 жолында сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер үшін бағаның өзгеруіне, өтемақыға байланысты жүргізілетін қосылған құн салығын есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
10) 300.06.021 жолында баға жеңілдігіне, сатулардан жеңілдікке байланысты қосылған құн салығын есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
11) 300.06.022 жолында теңгедемен төленген, өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер құнындағы айырмашылық алынуына байланысты қосылған құн салығын есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
12) 300.06.023 жолында ыдыста қайтару кезіндегі қосымша құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
13) 300.06.024 жолында күмәнді міндеттемелер, міндеттемелерді есептен шығару бойынша қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
14) 300.06.024 жолында танылған күмәнді талаптар бойынша қосымша құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;
15) 300.06.025 жолында күмәнді міндеттемелерді тану кезінде қосылған құн салығы бойынша бұрын есепке жатқызуды түзету жүргізілген күмәнді міндеттемелер бойынша төлеу жүзеге асырылған кезде қосылған құн салығын есепке жатқызуды түзетудің сомасы көрсетіледі;

2) в строке 300.06.012 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам в случае их порчи или утраты. Данная строка может иметь только отрицательное значение;
3) в строке 300.06.013 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по сверхнормативным потерям. Данная строка заполняется теми плательщиками налога на добавленную стоимость, которые в соответствии с законодательством Республики Казахстан являются субъектами естественных монополий;
4) в строке 300.06.014 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость при несоблюдении положений, установленных статьей 263 Налогового кодекса;
5) в строке 300.06.015 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по операциям с налогоплательщикам, признанными лжепредприятиями на основании вступившего в законную силу приговора или постановления суда;
6) в строке 300.06.016 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по сделке, признанной судом совершенной субъектом частного предпринимательства без намерения осуществлять предпринимательскую деятельность;
7) в строке 300.06.017 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по имуществу, переданному в качестве взноса в уставный капитал;
8) в строке 300.06.018 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам, частично или полностью возвращенным поставщику;
9) в строке 300.06.019 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по товарам, работам, услугам, по которым изменены условия сделки;
10) в строке 300.06.020 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, производимой в связи с изменением цены, компенсации за приобретенные товары, работы, услуги;
11) в строке 300.06.021 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость в связи со скидкой с цены, скидкой продаж;
12) в строке 300.06.022 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость в связи с получением разницы в стоимости реализованных товаров, работ, услуг при их оплате в тенге;
13) в строке 300.06.023 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость при возврате тары;
14) в строке 300.06.024 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость по сомнительным обязательствам, списании обязательств;
15) в строке 300.06.025 указывается сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, при осуществлении оплаты по сомнительным обязательствам, по которым ранее была произведена корректировка зачета по налогу на добавленную стоимость при признании сомнительных обязательств;

16) 300.06.026 жолында 300.06.010-300.06.025 аралығындағы жолдардың сомасы ретінде анықталатын қосылған құн салығы бойынша есепке жатқызуды түзетудің жиынтық сомасы көрсетіледі.
300.06.009 А жолының сомасы 300.00.004 А жолына көшіріледі.
300.06.009 В жолының сомасы 300.00.004 В жолына көшіріледі.
300.06.010 А жолының сомасы 300.00.006 жолында есепке алынады.
300.06.026 жолының сомасы 300.06.023 жолына көшіріледі.
9. Есепті салық кезең ішінде өткізілген тауарлар,
жұмыстар, қызметтер бойынша шот фактуралар
тізілімі – 300.07 нысанын жасау
36. Осы нысан өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша жазылған шот-фактуралар туралы мәліметтерді егжей-тегжейлі көрсетуге арналған. Есепті кезең ішінде өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша айналымдар болған жағдайда осы қосымша міндетті түрде ұсынуға және толтыруға жатады.
37. Осы нысанда жасалу күні есепті кезең ішіне кіретін, өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша айналымдар көрсетіледі.
Есепті кезең ішінде өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша шот фактуралар тізілімі (бұдан әрі - Тізілім) жазылып берілген, соның ішінде комиссионерлермен, комитенттермен, сенім білдірушілермен, сенім білдірілген өкілдермен, экспедиторлармен, бірлескен қызмет қатысушыларымен жазылып берілген шот-фактуралар негізінде табыс етіледі.
38. Тізілімде Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асырмайтын, оның ішінде филиал немесе өкілдік арқылы жүзеге асырмайтын резидент еместердің атына жазылған, сондай-ақ жеке кәсіпкерлерді қоспағанда жеке тұлғаларға жазылған шот-фактуралар көрсетілмейді.
39. "Өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша қосылған құн салығының сомасы" бөлімінде:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында өнім берушінің мәртебесі кириллицалық бас әріптерімен көрсетіледі. Аталған бағана тауарлар, жұмыстар, қызметтер бірлескен қызмет туралы келісімшарты шегінде, комиссия, тапсырма, көлік экспедициялары, қаржы лизингі келісімшарттары бойынша өткізілген жағдайда толтырылады. Егер өнім беруші комитент болса, онда "К" мәртебесі көрсетіледі; комиссионер - "М" мәртебесі көрсетіледі; сенім білдіруші - "Д" мәртебесі көрсетіледі; сенім білдірілген өкіл - "П" мәртебесі көрсетіледі; экспедитор - "Э" мәртебесі көрсетіледі; лизинг беруші - "Л" мәртебесі көрсетіледі. Егер тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді өткізу бірлескен қызмет туралы келісімшарты шегінде жүзеге асырылса, онда "С" мәртебесі көрсетіледі;
3) С бағанында шот-фактурада көрcетілген сатып алушы салық төлеушісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;

16) в строке 300.06.026 указывается итоговая сумма корректировки зачета по налогу на добавленную стоимость, определяемая как сумма строк с 300.06.011 по 300.06.025;
Сумма строки 300.06.009 А переносится в строку 300.00.004 А.
Сумма строки 300.06.009 В переносится в строку 300.00.004 В.
Сумма строки 300.06.010 А учитывается в строке 300.00.006.
Сумма строки 300.06.026 переносится в строку 300.00.023.
9. Составление формы 300.07 -
Реестр счетов-фактур по реализованным товарам, работам,
услугам в течение отчетного налогового периода
36. Данная форма предназначена для детального отражения сведений о счетах-фактурах, выписанных по реализованным товарам, работам, услугам. При наличии за отчетный налоговый период оборотов по реализации данное приложение подлежит обязательному представлению и заполнению.
37. В данной форме отражаются счета-фактуры, дата совершения оборота по реализации по которым приходится на отчетный налоговый период.
Реестр счетов-фактур по реализованным товарам, работам, услугам в течение отчетного налогового периода (далее - Реестр) представляется по выписанным счетам-фактурам, в том числе выписанных комиссионерами, комитентами, доверителями, поверенными, экспедиторами, участниками договора о совместной деятельности.
38. Не отражаются в Реестре счета-фактуры, выписанные в адрес нерезидентов, не осуществляющих деятельность в Республике Казахстан, в том числе через филиал и представительство, а также выписываемые в адрес физических лиц, за исключением индивидуальных предпринимателей.
39. В разделе "Сумма налога на добавленную стоимость по реализованным товарам, работам, услугам:
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается заглавными кириллическими буквами статус поставщика. Данная графа заполняется в случае реализации товаров, работ, услуг по договорам комиссии, поручения, транспортной экспедиции, финансового лизинга, в рамках договоров о совместной деятельности. Если поставщиком является комитент указывается статус "К"; комиссионер - указывается статус "М"; доверитель - указывается статус "Д"; поверенный - указывается статус "П"; экспедитор - указывается статус "Э"; лизингодатель - указывается статус "Л". Если реализация товаров, работ, услуг осуществляется в рамках договоров о совместной деятельности, то в данной графе указывается статус "С";
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика покупателя, указанный в счете-фактуре;

4) D бағанында сатып алушының сәйкестендіру жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) (бар болған жағдайда) нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында шот-фактурада көрсетілген нөмірге сәйкес келуі тиіс араб цифрларымен шот-фактураның нөмірі көрсетіледі.
Есепті кезең ішінде өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша шот-фактуралар тізілімі электронды түрде берілген кезде шот-фактура нөмірін көрсетуге арналған торкөздер саны шектелмейді;
6) F бағанында шот-фактураның немесе Салық кодексінің 265-бабына сәйкес салық салынатын айналымды немесе босатылған айналымды түзету кезінде жазылып берілетін қосымша шот-фактураның жазып берілген күні көрсетіледі;
7) G бағанында шот-фактураның түрі кириллицалық бас әріптерімен көрсетіледі. Аталған бағана мынадай жағдайларда толтырылады:
қосымша шот-фактурадағы деректерді көрсеткен кезде;
егер шот-фактура немесе қосымша шот-фактура Салық кодексінің 78-бабының талаптары сақталмаған кезде Енгізу туралы Заңның 51-бабына сәйкес жазылып берілсе;
егер тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді алушымен осы тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді берушіге шот-фактураны жазып беру талабы қойылған кезде Салық кодексінің 263-бабы 15-тармағы 1) және 2) тармақшаларымен ескерілген жағдайларда шот-фактура өткізу бойынша айналым жасалған күнінің салық кезеңі өткеннен кейін жазылып берілсе.
Егер тиісті жолда қосымша шот-фактурасының деректері көрсетілсе, онда сол жақтағы торкөзде "Д" белгісі көрсетіледі.
Егер шот-фактура немесе қосымша шот-фактура Салық кодексінің 78-бабының талаптары сақталмаған кезде Енгізу туралы Заңның 51-бабына сәйкес жазылып берілсе, онда оң жақтағы торкөзде "Ф" белгісі көрсетіледі.
Егер Салық кодексінің 263-бабы 15-тармағы 1) және 2) тармақшаларымен ескерілген жағдайларда шот-фактура өткізу бойынша айналым жасалған күнінің салық кезеңі өткеннен кейін жазылып берілсе, онда оң жақтағы торкөзде "П" белгісі көрсетіледі;
8) Н бағанында қосылған құн салығын есепке алусыз шот-фактурада көрсетілген тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің жалпы құны көрсетіледі.
Бұл ретте тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алушыға шот-фактураларды Салық кодексінің 264-бабымен белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, жазып беретін салық төлеуші аталған бағанада көлік экспедициясы келісімшарты шегінде тасымалдаушылардың және (немесе) өнім берушілердің жасаған және көрсеткен жұмыстар мен қызметтерінің құнын ескере отырып, шот-фактурада көрсетілген тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді өткізу бойынша (салық салынатын және (немесе) босатылатын) айналымдардың жалпы сомасын көрсетеді.

4) в графе D указывается индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер (при его наличии) покупателя;
5) в графе E указывается арабскими цифрами номер счета-фактуры, который должен соответствовать номеру, отраженному в счете-фактуре.
Количество ячеек для указания номера счета-фактуры при предоставлении реестра счетов-фактур по реализованным товарам, работам, услугам в течение отчетного периода в электронном виде не ограничивается;
6) в графе F указывается дата выписки счета-фактуры или дополнительного счета-фактуры, выписанного в соответствии со статьей 265 Налогового кодекса при корректировке размера облагаемого или освобожденного оборота;
7) в графе G указывается заглавными кириллическими буквами вид счета-фактуры. Данная графа заполняется в следующих случаях:
при отражении сведений из дополнительного счета-фактуры;
если счет-фактура или дополнительный счет-фактура выписан в соответствии со статьей 51 Закона О введении при несоблюдении требований, установленных статьей 78 Налогового кодекса;
если при обращении получателя товаров, работ, услуг к поставщику данных товаров, работ, услуг с требованием выписать счет-фактуру выписка счета-фактуры в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 15 статьи 263 Налогового кодекса, произведена по истечении налогового периода, приходящегося на дату совершения оборота по реализации.
Отметка "Д" указывается в левой ячейке, если в соответствующей строке указываются сведения из дополнительного счета-фактуры.
Отметка "Ф" указывается в правой ячейке, если счет-фактура или дополнительный счет-фактура выписан в соответствии со статьей 51 Закона О введении при несоблюдении требований, установленных статьей 78 Налогового кодекса.
Отметка "П" указывается в правой ячейке, если выписка счета-фактуры в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 15 статьи 263 Налогового кодекса, произведена по истечении налогового периода, приходящегося на дату совершения оборота по реализации;
8) в графе H указывается всего стоимость товаров, работ, услуг, указанных в счете-фактуре, без учета налога на добавленную стоимость.
При этом налогоплательщики, выписывающие счета-фактуры покупателю товаров, работ, услуг с учетом особенностей, установленных статьей 264 Налогового кодекса, в данной графе указывают общую сумму оборота (облагаемого и (или) необлагаемого) по реализации товаров, работ, услуг, отраженную в счете-фактуре, с учетом стоимости работ и услуг, выполненных и оказанных перевозчиками и (или) поставщиками в рамках договора транспортной экспедиции.

Шот-фактураларды Салық кодексінің 263-бабы 18-тармағымен белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып жазып беретін комиссионерлер комиссионерлермен сатып алушыға өткізілетін тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің құны негізінде, комиссионермен жызылып берілген шот-фактурада көрсетілген тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді өткізу бойынша (салық салынатын және (немесе) босатылатын) айналымдардың жалпы сомасын көрсетеді.
Өзі беретін лизинг нысанасына шот-фактура жазатын лизинг беруші бұл бағанада, сыйақы және қосылған құн салығы сомалары енгізілместен, қаржы лизингінің шартына сәйкес барлық лизинг төлемдерінің жалпы сомасы негізінде шот-фактурада көрсетілген (салық салынатын немесе салынбайтын) айналым мөлшерін көрсетеді.
Н бағанының жиынтық мөлшері 300.07 нысанының бірінші бетінде ғана көрсетіледі және барлық беттердің аталған бағанасында көрсетілген барлық сомалардың қосындысымен анықталады;
9) I бағанында шот-фактурада көрcетілген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. I бағанының жиынтық мөлшері 300.07 нысанының бірінші бетінде ғана көрсетіледі және барлық беттердің аталған бағанасында көрсетілген барлық сомалардың қосындысымен анықталады;
10) J бағанында есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Егер тиісті жолдар бойынша I бағанасы толтырылған болса, онда J бағанасы толтыруға міндетті болып табылады. J бағанының жиынтық мөлшері 300.07 нысанының бірінші бетінде ғана көрсетіледі және барлық беттердің аталған бағанасында көрсетілген барлық сомалардың қосындысымен анықталады.
Мүлікті қаржы лизингіне беру кезінде бұл бағанада Салық кодексінің 238-бабы 10-тармағына сәйкес анықталған салық салынатын айналым бойынша есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
Салық кодексінің 263-бабы 11-тармағына сәйкес мерзімді баспа басылымдарын өткізу кезінде жазылып берілген шот-фактура бойынша бұл бағанада Салық кодексінің 238-бабы 16-тармағына сәйкес анықталған салық салынатын айналым бойынша есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
Салық кодексінің 235-бабының 1-тармағына сәйкес бірлескен қызмет туралы шарттың шеңберінде жазылған шот-фактура бойынша осы бағанда бірлескен қызмет туралы шарттың осы қатысушысына келетін қосылған құн салығының есептелген сомасы көрсетіледі.
40. Тізілімге өзгертулер мен толықтыруларды енгізу мыналар ескеріле отырып жүзеге асырылады:
1) 300.00 нысанының ҚҚС бойынша Декларацияның негізгі нысанында Салық кодексінің 63-бабы 3-тармағында көзделген салық есептілігінің түріне жатқызылуын есепке ала отырып, "қосымша" немесе "хабарлама бойынша қосымша" торкөздерінде белгі қою міндетті;

Комиссионеры, выписывающие счета-фактуры покупателю товаров, работ, услуг с учетом особенностей, установленных пунктом 18 статьи 263 Налогового кодекса, указывают общую сумму оборота (облагаемого и (или) необлагаемого) по реализации товаров, работ, услуг, отраженную в счете-фактуре, выписанном комиссионером, исходя из стоимости товаров, работ, услуг, по которой комиссионерами осуществляется их реализация покупателю.
Лизингодатели, выписывающие счета-фактуры на передаваемый ими предмет лизинга, указывают в данной графе сумму оборота (облагаемого или необлагаемого), указанную в счете-фактуре, исходя из общей суммы всех лизинговых платежей в соответствии с договором финансового лизинга без включения в него суммы вознаграждения и налога на добавленную стоимость.
Итоговая величина графы H указывается только на первой странице формы 300.07 и определяется путем сложения всех сумм, отраженных в данной графе всех страниц;
9) в графе I отражается сумма налога на добавленную стоимость, указанная в счете-фактуре. Итоговая величина графы I указывается только на первой странице формы 300.07 и определяется путем сложения всех сумм, отраженных в данной графе всех страниц;
10) в графе J указывается сумма начисленного налога на добавленную стоимость за отчетный налоговый период.
При передаче имущества в финансовый лизинг в данной графе указывается сумма начисленного налога на добавленную стоимость по облагаемому обороту, определенному в соответствии с пунктом 10 статьи 238 Налогового кодекса.
По счету-фактуре, выписанному при реализации периодических печатных изданий согласно пункту 11 статьи 263 Налогового кодекса, в данной графе указывается сумма начисленного налога на добавленную стоимость по облагаемому обороту, определенному в соответствии с пунктом 16 статьи 238 Налогового кодекса.
По счету-фактуре, выписанному в рамках договора о совместной деятельности в соответствии с пунктом 1 статьи 235 Налогового кодекса, в данной графе указывается сумма начисленного налога на добавленную стоимость, приходящаяся на данного участника договора о совместной деятельности.
Графа J подлежит обязательному заполнению в случае, если по соотвествующей строке заполнена графа I. Итоговая величина графы J указывается только на первой странице формы 300.07 и определяется путем сложения всех сумм, отраженных в данной графе всех страниц.
40. Внесение изменений и дополнений в Реестры производится с учетом следующего:
1) в основной форме декларации по НДС формы 300.00 с учетом отнесения к виду налоговой отчетности, предусмотренной в пункте 3 статьи 63 Налогового кодекса, обязательно проставление отметки в ячейке "дополнительная" или "дополнительная по уведомлению";

2) Тізілімнің "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеушінің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі және өзгертулер мен толықтырулар енгізілетін салық кезеңі көрсетіледі;
3) Тізілімнің "Өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша ҚҚС сомасы" бөлімінің В, С, D, E, F, G, Н, I, J бағандарында қателік табылса, онда алдында көрсетілген қате шот-фактураның Тізілімнен жоюлуы жүзеге асырылады. Қате шот-фактураны жою үшін қосымша Тізілімде өзгертулер енгізу кезеңіндегі алдында табыс етілген Тізілімнің соңғы нөмірінен кейінгі нөмір көрсетіледі, В, С, D, E, F, G бағандарында алдында көрсетілген деректер көрсетіледі, ал Н, I, J бағандарындағы алдында көрсетілген сомалар минус белгісімен көрсетіледі. Одан кейін жаңа жолдан деректері мен сомалары дұрыс шот-фактуралар енгізіледі;
4) Салық кезеңіндегі Тізілімді жаңа жолдармен толықтырған жағдайда өзгертулер енгізу кезеңіндегі алдында табыс етілген Тізілімнің соңғы нөмірінен кейінгі нөмір көрсетіледі.
41. Ереженің 40-тармағы 3) және 4) тармақшаларын қолданған кезде егер кезекті Декларациядан кейін қосымша Декларация бірінші рет табыс етілсе, онда Тізілімді толықтыру немесе Тізілімнің жолдарын жою кезінде кезекті Декларация Тізілімінің соңғы нөмірінен кейінгі нөмір көрсетілетінін ескерген жөн.
Егер алдында қосымша Декларациялар табыс етілген кезекті Декларацияға қосымша Декларация табыс етілсе, онда Тізілімді толықтыру немесе Тізілімнің жолдарын жою кезінде соңғы қосымша Декларацияға табыс етілген Тізілімінің соңғы нөмірінен кейінгі нөмір көрсетіледі.
10. Есепті салық кезең ішінде сатып алынған тауарлар,
жұмыстар, қызметтер бойынша шот-фактуралар тізілімі
(мемлекеттік материалдық резерв қорынан тауарларды шығаруға
құжаттар) – 300.08 нысанын жасау
42. 300.08 нысаны Қазақстан Республикасының аумағында сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша шот-фактуралар (мемлекеттік материалдық резерв қорынан тауарларды шығаруға құжаттар) туралы мәліметтерді көрсетуге арналған. Есепті кезең ішінде тауарлар, жұмыстар, қызметтер сатып алынған жағдайда осы қосымша міндетті түрде ұсынуға және толтыруға жатады.
Есепті кезең ішінде сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша шот-фактуралар тізілімі (бұдан әрі – Тізілім) комиссионерлермен, комитенттермен, сенім білдірушілермен, сенім білдірілген өкілдермен, экспедиторлармен, бірлескен қызмет қатысушыларымен де табыс етіледі.
Тізілімде Қазақстан Республикасында қызметін жүзеге асырмайтын, оның ішінде филиал немесе өкілдік арқылы жүзеге асырмайтын резидент еместерден сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша шот-фактуралар көрсетілмейді.

2) в разделе "Общая информация о плательщике НДС" Реестра указываются регистрационный номер налогоплательщика, индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер (при его наличии) и налоговый период за который вносятся изменения и дополнения;
3) в случае обнаружения ошибки в любой из граф В, С, D, E, F, G, Н, I, J раздела "Сумма НДС по реализованным товарам, работам, услугам" производится удаление из Реестра ранее указанного ошибочного счета-фактуры. Для удаления ошибочного счета-фактуры в дополнительном Реестре указывается номер строки, следующей за последним номером строки ранее представленного Реестра за период, в который вносятся изменения, указываются ранее отраженные реквизиты граф В, С, D, E, F, G, а в графах Н, I, J, указываются ранее отраженные суммы со знаком минус. Далее новой строкой вводится счет-фактура с правильными реквизитами и суммами;
4) в случае дополнения Реестра за налоговый период новыми строками указывается номер строки, следующей за последним номером строки ранее представленного Реестра за период, в который вносятся дополнения.
41. При применении подпунктов 3) и 4) пункта 40 Правил следует учесть, что если представляется первая дополнительная Декларация после представления очередной Декларации, то при дополнении Реестра или удалении строк из Реестра указывается номер строки, следующей за последней строкой Реестра к очередной Декларации.
Если представляется дополнительная Декларация к очередной Декларации, к которой уже представлялись дополнительные Декларации, то при дополнении Реестра или удалении строк из Реестра указывается номер строки, следующей за последней строкой Реестра, представленного к последней дополнительной Декларации.
10. Составление формы 300.08 -
Реестр счетов-фактур (документов на выпуск товаров из
госматрезерва) по приобретенным товарам, работам, услугам
в течение отчетного налогового периода
42. Форма 300.08 предназначена для отражения сведений о счетах-фактурах (документов на выпуск товаров из государственного материального резерва) по товарам, работам, услугам, приобретенным на территории Республики Казахстан. При осуществлении за отчетный налоговый период приобретений товаров, работ, услуг, данное приложение подлежит обязательному представлению и заполнению.
Реестр счетов-фактур по приобретенным товарам, работам, услугам в течение отчетного периода (далее - Реестр) представляется также комиссионерами, комитентами, поверенными, доверителями, экспедиторами, участниками договора о совместной деятельности.
Не отражаются в Реестре счета-фактуры по товарам, работам, услугам, приобретенным от нерезидентов, не осуществляющих деятельность в Республике Казахстан, в том числе через филиал, представительство.

43. "Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша қосылған құн салығының сомасы" бөлімінде:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында тауарлар, жұмыстар, қызметтер бірлескен қызмет туралы келісімшарты шегінде, комиссия, тапсырма, көлік экспедициялары, қаржы лизингі келісімшарттары бойынша сатып алынса өнім берушінің мәртебесі кириллицалық бас әріптерімен көрсетіледі.
Егер шот-фактура бойынша өнім беруші комитент болса, онда "К" мәртебесі көрсетіледі; комиссионер - "М" мәртебесі көрсетіледі; сенім білдіруші - "Д" мәртебесі көрсетіледі; сенім білдірілген өкіл - "П" мәртебесі көрсетіледі; экспедитор - "Э" мәртебесі көрсетіледі; лизинг беруші - "Л" мәртебесі көрсетіледі. Егер тауарлар, жұмыстар, қызметтер бірлескен қызмет туралы шартқа қатысушы жеткізушіден сатып алынған жағдайда, онда бұл бағанда "С" белгісі көрсетіледі;
3) С бағанында шот-фактурада (құжатта) көрcетілген өнім беруші салық төлеушісінің тіркеу нөмірі көрсетіледі;
4) D бағанында өнім берушінің сәйкестендіру жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) (бар болған жағдайда) нөмірі көрсетіледі;
5) Е бағанында шот-фактурада көрсетілген нөмірге сәйкес келуі тиіс араб цифрларымен шот-фактураның нөмірі көрсетіледі немесе мемлекеттік материалдық резерв қорынан тауарларды шығаруға құжат нөмірі көрсетіледі.
Есепті кезең ішінде сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша шот-фактуралар тізілімі электронды түрде берілген кезде шот-фактура нөмірін көрсетуге арналған торкөздер саны шектелмейді;
6) F бағанында шот-фактураның (құжаттың) жазып берілген күні көрсетіледі;
7) G бағанында шот-фактураның түрі кириллицалық бас әріптерімен көрсетіледі. Аталған бағана мынандай жағдайларда толтырылады:
қосымша шот-фактурадағы деректерді көрсеткен кезде;
егер шот-фактура немесе қосымша шот-фактура Салық кодексінің 78-бабының талаптары сақталмаған кезде Енгізу туралы Заңның 51-бабына сәйкес жазылып берілсе;
егер тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді алушымен осы тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді берушіге шот-фактураны жазып беру талабы қойылған кезде Салық кодексінің 263-бабы 15-тармағы 1) және 2) тармақшаларымен ескерілген жағдайларда шот-фактура өткізу бойынша айналым жасалған күнінің салық кезеңі өткеннен кейін жазылып берілсе.
Егер тиісті жолда қосымша шот-фактурасының деректері көрсетілсе, онда сол жақтағы торкөзде "Д" белгісі көрсетіледі.
Егер шот-фактура немесе қосымша шот-фактура Салық кодексінің 78-бабының талаптары сақталмаған кезде Енгізу туралы Заңның 51-бабына сәйкес жазылып берілсе, онда оң жақтағы торкөзде "Ф" белгісі көрсетіледі.
Егер Салық кодексінің 263-бабы 15-тармағы 1) және 2) тармақшаларымен ескерілген жағдайларда шот-фактура өткізу бойынша айналым жасалған күнінің салық кезеңі өткеннен кейін жазылып берілсе, онда оң жақтағы торкөзде "П" белгісі көрсетіледі.

43. В разделе "Сумма налога на добавленную стоимость по приобретенным товарам, работам, услугам":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается заглавными кириллическими буквами статус поставщика в случае приобретения товаров, работ, услуг по договорам комиссии, поручения, транспортной экспедиции, финансового лизинга, в рамках договоров о совместной деятельности.
Если поставщиком по счету-фактуре является комитент указывается отметка "К"; если комиссионер - указывается отметка "М"; если поверенный - указывается отметка "П"; если экспедитор - указывается отметка "Э"; если лизингодатель - указывается отметка "Л". В случае, если приобретение товаров, работ, услуг осуществляется от поставщика-участника договора о совместной деятельности, то в данной графе указывается отметка "С";
3) в графе С указывается регистрационный номер налогоплательщика поставщика, указанный в счет-фактуре (документе);
4) в графе D указывается индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер (при его наличии) поставщика;
5) в графе E указывается арабскими цифрами номер счет-фактуры, который должен соответствовать номеру, указанному в счет-фактуре или указывается номер документа на выпуск товаров из госматрезерва.
Количество ячеек для указания номера счет-фактуры (документа) при предоставлении в электронном виде реестра счетов-фактур по реализованным товарам, работам, услугам в течение отчетного периода не ограничивается;
6) в графе F указывается дата выписки счет-фактуры (документа);
7) в графе G указывается заглавными буквами в формате кириллицы вид счет-фактуры. Данная графа заполняется в следующих случаях:
при отражении сведений из дополнительного счета-фактуры;
если счет-фактура или дополнительный счет-фактура выписан в соответствии со статьей 51 Закона О введении при несоблюдении требований, установленных статьей 78 Налогового кодекса;
если при обращении получателя товаров, работ, услуг к поставщику данных товаров, работ, услуг с требованием выписать счет-фактуру выписка счета-фактуры в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 15 статьи 263 Налогового кодекса, произведена по истечении налогового периода, приходящегося на дату совершения оборота по реализации.
Отметка "Д" указывается в левой ячейке, если в соответствующей строке указываются сведения из дополнительного счета-фактуры.
Отметка "Ф" указывается в правой ячейке, если счет-фактура или дополнительный счет-фактура выписан в соответствии со статьей 51 Закона о введении при несоблюдении требований, установленных статьей 78 Налогового кодекса.
Отметка "П" указывается в правой ячейке, если выписка счета-фактуры в случаях, предусмотренных подпунктами 1) и 2) пункта 15 статьи 263 Налогового кодекса, произведена по истечении налогового периода, приходящегося на дату совершения оборота по реализации;

8) Н бағанында қосылған құн салығын есепке алусыз шот-фактурада көрсетілген тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің жалпы құны көрсетіледі. Н бағанының жиынтық мөлшері 300.08 нысанының бірінші бетінде ғана көрсетіледі және барлық беттердің аталған бағанасында көрсетілген барлық сомалардың қосындысымен анықталады;
9) I бағанында шот-фактурада (құжатта) көрcетілген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. I бағанының жиынтық мөлшері 300.08 нысанының бірінші бетінде ғана көрсетіледі және барлық беттердің аталған бағанасында көрсетілген барлық сомалардың қосындысымен анықталады;
10) J бағанында көрсетілген шот-фактура (құжат) бойынша есепке жатқызуға жатқызылатын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
Қаржы лизингі шарты бойынша жазылып берілген шот-фактура бойынша бұл бағанада Салық кодексінің 256-бабы 2-тармағы 2) тармақшасына сәйкес есепке жатқызылуға жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
Салық кодексінің 263-бабы 11-тармағына сәйкес мерзімді баспа басылымдарын өткізу кезінде жазылып берілген шот-фактура бойынша бұл бағанада Салық кодексінің 256-бабы 2-тармағы 4) тармақшасына сәйкес есепке жатқызылуға жататын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
Бірлескен қызмет туралы шарттың қатысушысы (қатысушылары) осындай қызмет шеңберінде тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алатын болса, Салық кодексінің 235-бабының 3-тармағына сәйкес жазылған шот-фактура бойынша бұл бағанда қосылған құн салығының, бірлескен қызмет туралы шарттың осы қатысушысы есепке жатқызуға тиіс сомасы көрсетіледі.
J бағанының жиынтық мөлшері 300.08 нысанының бірінші бетінде ғана көрсетіледі және барлық беттердің аталған бағанасында көрсетілген барлық сомалардың қосындысымен анықталады.
44. Бұрын табыс етілген Сатып алынған тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша Тізілімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі осы Ереженің 40, 41-тармақтарына сәйкес өткізілген тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша Тізілімге өзгерістер енгізу тәртібіне ұқсас болып келеді.
11. 300.09 – Салық кезеңі ішінде Ресей Федерациясына сатылған тауарлар және (немесе) алыс–беріс шикізатты өндіру жөніндегі орындалған жұмыстар бойынша шот-фактуралардың тізілімі – нысанының жасалуы
45. Осы нысан Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, Ресей Федерациясының аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша салықтық кезең ішінде Ресей Федерациясына сатылған тауарлар немесе орындалған жұмыстар бойынша жазылған шот-фактуралар туралы мәліметтердің егжей-тегжейлі көрініс табуы үшін тағайындалған.

8) в графе H указывается всего стоимость по счету-фактуре (документу) без учета налога на добавленную стоимость. Итоговая величина графы H указывается только на первой странице формы 300.08 и определяется путем сложения всех сумм, отраженных в данной графе всех страниц;
9) в графе I указывается сумма налога на добавленную стоимость, указанная в счете-фактуре (документе). Итоговая величина графы I указывается только на первой странице формы 300.08 и определяется путем сложения всех сумм, отраженных в данной графе всех страниц;
10) в графе J указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего отнесению в зачет по указанному счету-фактуре (документу).
По счету-фактуре, выписанному по договору финансового лизинга, в данной графе отражается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего отнесению в зачет в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 256 Налогового кодекса.
По счету-фактуре, выписанному при реализации периодических печатных изданий согласно пункту 11 статьи 263 Налогового кодекса, в данной графе отражается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего отнесению в зачет в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 256 Налогового кодекса.
По счету-фактуре, выписанному в соответствии с пунктом 3 статьи 235 Налогового кодекса, когда участником (участниками) договора о совместной деятельности приобретаются товары, работы, услуги в рамках такой деятельности, в данной графе указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащего отнесению в зачет данным участником договора о совместной деятельности.
Итоговая величина графы J указывается только на первой странице формы 300.08 и определяется путем сложения всех сумм, отраженных в данной графе всех страниц.
44. Порядок внесения изменений и дополнений в ранее представленный Реестр по приобретенным товарам, работам, услугам аналогичен порядку внесения изменений в Реестр по реализованным товарам, работам, услугам, согласно пунктам 40, 41 настоящих Правил.
11. Составление формы 300.09 -
Реестр счетов-фактур по реализованным в Российскую Федерацию
в течение налогового периода товарам и (или) выполненным
работам по переработке давальческого сырья
45. Данная форма предназначена для детального отражения сведений о счетах-фактурах, выписанных по реализованным в Российскую Федерацию в течение налогового периода товарам или выполненным работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства.

7) G бағанында шот-фактурада көрініс тапқан және салық кезеңі ішінде кеден одағына мүше мемлекеттерге сатылған тауарлар немесе Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу жөніндегі жұмыстар бойынша нөлдік ставка бойынша салық салынатын айналым мөлшерінің барлығы көрсетіледі.
12. 300.10 – Салық кезеңі ішінде Беларусь Республикасына сатылған тауарлар және (немесе) алыс-беріс шикізатты өндіру жөніндегі орындалған жұмыстар бойынша шот-фактуралардың тізілімі – нысанының жасалуы
51. Осы нысан Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, Беларусь Республикасының аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша салықтық кезең ішінде Беларусь Республикасына сатылған тауарлар немесе орындалған жұмыстар бойынша жазылған шот-фактуралар туралы мәліметтердің егжей-тегжейлі көрініс табуы үшін тағайындалған.
52. Есепті салықтық кезеңде Беларусь Республикасына тауарларды сату және Қазақстан Республикасының аумағына кейіннен қайта өңдеу өнімдерін екінші мемлекеттің аумағына әкете отырып, Беларусь Республикасының аумағынан әкелінген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша орындалған жұмыстар бойынша айналымдар болған кезде 300.10 қосымшаны ұсыну міндетті болып табылады.
53. Бұл нысанды толтыру тәртібі осы Ереженің 47, 50-тармақтарында белгіленген толтыру тәртібіне ұқсас. Бұл ретте "Сатылған тауарлар, жұмыстар бойынша қосылған құн салығының сомасы" деген бөлімнің В бағанында Беларусь Республикасынан сатып алушының – төлеушінің есептік нөмірі – ТЕН көрсетіледі.
___________________________________________________________
РҚАО-ның ескертуі!!!
300.00-300.10 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 30 маусымдағы
N 311 бұйрығына 3-қосымша
Импортталған тауарлар бойынша
жанама салықтар жөніндегі
декларация (320.00-нысан)
Импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі салық есептілігін (декларацияны) жасау ережесі (320.00-нысан)
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес әзірленген және Салық кодексінің 8-9-бөлімдеріне және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі - Енгізу туралы Заң) 11-1, 11-2, 21, 49, 49-1-баптарына сәйкес кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан тауарлардың импорттаған кезде қосылған құн салығы және акциздер бойынша салық міндеттемелерін есептеуге арналған осы Ережелерге (бұдан әрі - Декларация) қосымшаға сәйкес импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі салық есептілігін (декларацияны) жасау тәртібін айқындайды.

7) в графе G указывается всего размер оборота, отраженного в счете-фактуре и облагаемого по нулевой ставке, по реализованным в государства-члены таможенного союза в течение налогового периода товарам или выполненным работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории другого государства-члена таможенного союза с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства.
12. Составление формы 300.10 -
Реестр счетов-фактур по реализованным в Республику Беларусь
в течение налогового периода товарам и (или) выполненным
работам по переработке давальческого сырья
51. Данная форма предназначена для детального отражения сведений о счетах-фактурах, выписанных по реализованным в Республику Беларусь в течение налогового периода товарам или выполненным работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства.
52. Представление приложения 300.10 является обязательным при наличии за отчетный налоговый период оборотов по реализации товаров в Республику Беларусь и выполненным работам по переработке давальческого сырья, ввезенного на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь с последующим вывозом продуктов переработки на территорию другого государства.
53. Порядок заполнения данной формы аналогичен порядку заполнению, установленному в пунктах 47, 50 настоящих Правил. При этом, в разделе "Сумма налога на добавленную стоимость по реализованным товарам, работам" в графе В указывается УНП - учетный номер плательщика - покупателя из Республики Беларусь.
Приложение 3 к Приказу
Министра финансов Республики Казахстан
от 30 июня 2010 года № 311
Форма 320.00
Декларация
по косвенным налогам по импортированным товарам
Приложение к декларации по
косвенным налогам по
импортированным товарам
(форма 320.00)
Правила составления налоговой отчетности (декларации)
по косвенным налогам по импортированным товарам (форма 320.00)
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления формы налоговой отчетности (декларации) по косвенным налогам по импортированным товарам согласно приложению к настоящим Правилам (далее - Декларация), предназначенной для детального отражения информации об исчислении налогового обязательства по налогу на добавленную стоимость и акцизам при импорте товаров с территории государств-членов таможенного союза в соответствии с разделами 8 и 9 Налогового кодекса и статьями 11-1 11-2, 21, 49, 49-1 Закона Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" (далее - Закон о введении).

2. Декларация Декларацияның өзінен (320.00-нысан), қосылған құн салығы және акциздер бойынша салық міндеттемелерін есептеу туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған оған қосымшалардан (320.01-ден 320.13-нысандар бойынша) тұрады.
3. Декларация толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
4. Көрсеткіштер болмаған кезде тиісті торкөздері толтырылмайды.
5. Декларацияға қосымшалар Декларациядағы тиісті көрсеткіштерді көрсетуді талап ететін жолдарды толтыру кезінде міндетті тәртіпте жасалады.
6. Декларацияға қосымшалар оларда көрсетілуі тиіс деректер болмаған кезде жасалмайды.
7. Декларацияға қосымшалардың парағында бар жолдардағы көрсеткіштердің саны асып кеткен жағдайда Декларацияға қосымшаның осындай парағы қосымша толтырылады.
8. Осы ережелерде арифметикалық белгілер қолданылады: "+" - қосу; "-" - алу; "х" - көбейту; "/" - бөлу; "=" - тең.
9. Соманың теріс мәні Декларацияның тиісті жолының (бағанының) бірінші сол жақтағы торкөзінде " - " белгісімен белгіленеді.
10. Декларация толтыру кезінде қағаз тасығышта – қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады.
11. Декларацияға Салық кодексінің 61-бабы 3-тармағына сәйкес салық төлеуші не болмаса өкілі қол қояды және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда оның атауы жазылған мөрі бар салық төлеушінің не болмаса оның өкілінің мөрімен куәландырылады.
12. Декларацияны тапсырған кезде:
1) келу тәртібінде қағаз тасығышта - екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады;
2) хабарламасы бар тапсырыс хатпен қағаз тасығышта - салық төлеуші почта немесе өзге байланыс ұйымының хабарламасын алады;
3) электронды түрде – салық төлеуші салық есептілігін салық қызметі органдарының салық есептілігін қабылдау жүйесінің электронды түрде қабылданғаны немесе қабылданбағаны туралы хабарлама алады.
13. Қосымшалардың "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімдерінде Декларацияның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде көрсетілген тиісті деректер көрсетіледі.
2. Декларацияны жасау (320.00-нысан)
14. "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде салық төлеуші міндетті түрде мынадай деректерді көрсетеді:
1) СТН – тауарларды импорттаушы салық төлеушінің тіркеу нөмірі. Декларацияның 8-жолында белгіленген, нақты бір санатқа жататын салық төлеуші салық міндеттемесін орындаған кезде, осындай салық төлеушінің СТН көрсетіледі;

2. Декларация состоит из самой Декларации (форма 320.00), приложений к ней (формы с 320.01 по 320.13), предназначенных для детального отражения информации об исчислении налогового обязательства по налогу на добавленную стоимость и акцизам.
3. При заполнении Декларации не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. При отсутствии показателей соответствующие ячейки не заполняются.
5. Приложения к Декларации составляются в обязательном порядке при заполнении строк в Декларации, требующих раскрытия соответствующих показателей.
6. Приложения к Декларации, не составляются при отсутствии данных, подлежащих отражению в них.
7. В случае превышения количества показателей в строках, имеющихся на листе приложения к Декларации, дополнительно заполняется аналогичный лист приложения к Декларации.
8. В настоящих правилах применяются арифметические знаки: "+" - плюс; "-" - минус; "х" - умножение; "/" - деление; "=" - равно.
9. Отрицательные значения сумм обозначаются знаком " - " в первой левой ячейке соответствующей строки (графы) Декларации.
10. При составлении Декларации на бумажном носителе - заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
11. Декларация подписывается налогоплательщиком либо его представителем и заверяется печатью налогоплательщика либо его представителя, имеющего в установленных законодательством Республики Казахстан случаях печать со своим наименованием, в соответствии с пунктом 3 статьи 61 Налогового кодекса.
12. При представлении Декларации:
1) в явочном порядке на бумажном носителе - составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа;
2) по почте заказным письмом с уведомлением на бумажном носителе - налогоплательщик получает уведомление почтовой или иной организации связи;
3) в электронном виде - налогоплательщик получает уведомление о принятии или непринятии налоговой отчетности системой приема налоговой отчетности органов налоговой службы.
13. В разделах "Общая информация о налогоплательщике" приложений указываются соответствующие данные, отраженные в разделе "Общая информация о налогоплательщике" Декларации.
2. Составление Декларации (Форма 320.00)
14. В разделе "Общая информация о налогоплательщике" налогоплательщик обязательно отражает следующие данные:
1) РНН - регистрационный номер налогоплательщика, импортирующего товары. При исполнении налогового обязательства налогоплательщиком, относящимся к определенной категории, отмеченной в поле 8 Декларации, указывается РНН такого налогоплательщика;

2) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі. Декларацияның 8-жолында белгіленген, нақты бір санатқа жататын салық төлеуші салық міндеттемесін орындаған кезде, осындай салық төлеушінің ЖСН (БСН) көрсетіледі.
"Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Декларация табыс ету кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс;
3) тауарларды импорттаушы тұлғаның атауы немесе аты-жөні. Жол міндетті түрде толтырылуы тиіс.
Заңды тұлғаның атауы жарғылық құжаттарына сәйкес көрсетіледі, жеке кәсіпкердің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі.
Салық міндеттемесін сенімгерлікпен басқарушы орындаған кезде жолда сенімгерлік басқарушының атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі. Салық міндеттемесін заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі орындаған кезде Салық кодексінің 276-2-бабы 2) тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарында көрсетілген жағдайда, осындай құрылымдық бөлімшенің атауы көрсетіледі;
4) салық кезеңі (ай) – Декларация тапсырылатын есепті салық кезеңі (араб сандарымен көрсетіледі). Декларация тапсырылатын есепті салық кезеңі Салық кодексінің 276-20-бабына сәйкес күнтізбелік күн болып табылады. Жол міндетті түрде толтырылуы тиіс;
5) Декларацияның түрі.
Салық есептілігінің түріне қарай торкөздердің бірі (бастапқы, қосымша, хабарлама бойынша қосымша) міндетті түрде белгіленеді;
6) хабарламаның нөмірі мен күні.
7) қосымша декларация табыс етілетін кезекті декларацияның тіркеу нөмірі (қабылдаған кезде салық органы береді) көрсетіледі;
8) салық төлеушінің санаты. Салық төлеуші қандай санатқа жататындығына қарай А, В, С, D, E, F, G торкөздердің бірі міндетті түрде белгіленеді;
9) 8 А жолында торкөздердің бірі міндетті түрде белгіленуі тиіс. I торкөзі резиденттің тауарларды импорттаған жағдайда белгіленеді. II торкөзі Салық кодексінің 276-2-бабы 2) тармақшасының бесінші-жетінші абзацтарына сәйкес резидент еместің тауарларды импорттаған жағдайда белгіленеді;
10) 8 В жолы егер тұлға Салық кодексінің 276-2-бабы 2) тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарына сәйкес тауарларды импорттаушы заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі болып табылған жағдайда толтырылады. Егер құрылымдық бөлімше шарттың (келісімшарттың) тарабы болып табылса, 8 ВI торкөз белгіленеді. Егер құрылымдық бөлімше шарт (келісімшарт) бойынша тауарларды алушы болып табылса, 8 ВII торкөз белгіленеді;

2) ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика. При исполнении налогового обязательства налогоплательщиком, относящимся к определенной категории, отмеченной в поле 8 Декларации, указывается ИНН (БИН) такого налогоплательщика.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Декларации с 1 января 2012 года;
3) Наименование или Ф.И.О. лица, импортирующего товары. Строка подлежит обязательному заполнению.
Указывается наименование юридического лица в соответствии с учредительными документами, наименование или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя.
При исполнении налогового обязательства доверительным управляющим в строке указывается наименование или фамилия, имя отчество (при его наличии) доверительного управляющего. При исполнении налогового обязательства структурным подразделением юридического лица в случаях, указанных в абзацах третьем и четвертом подпункта 2) статьи 276-2 Налогового кодекса, указывается наименование такого структурного подразделения;
4) налоговый период (месяц) - отчетный налоговый период, за который представляется Декларация (указывается арабскими цифрами). Отчетным периодом для представления Декларации в соответствии со статьей 276-20 Налогового кодекса является календарный месяц. Строка подлежит обязательному заполнению;
5) вид Декларации.
Обязательной отметке подлежит одна из ячеек в зависимости от вида налоговой отчетности (очередная, дополнительная, дополнительная по уведомлению).
6) номер и дата уведомления;
7) указывается регистрационный номер очередной декларации (присваивается налоговым органом при приеме), к которой представляется дополнительная декларация;
8) категория налогоплательщика. Обязательной отметке подлежит одна из ячеек А, В, С, D, E, F, G в зависимости от того, к какой категории относится налогоплательщик;
9) в поле 8 А обязательной отметке подлежит одна из ячеек. Ячейка I отмечается в случае импорта товаров резидентом. Ячейка II отмечается в случае импорта товаров нерезидентом в соответствии с абзацами пять-семь подпункта 2) статьи 276-2 Налогового кодекса;
10) поле 8 B заполняется, в случае если лицом, импортирующим товары в соответствии с абзацами третьим и четвертым подпункта 2) статьи 276-2 Налогового кодекса, является структурное подразделение юридического лица. Если структурное подразделение является стороной договора (контракта), отмечается ячейка 8 ВI. Если структурное подразделение является получателем товаров по договору (контракту), отмечается ячейка 8 ВII;

11) 8 С торкөз заңды тұлға тауарларды импорттаған кезде белгіленеді;
12) 8 D торкөз жеке нотариус тауарларды импорттаған кезде белгіленеді;
13) 8 Е торкөз адвокат тауарларды импорттаған кезде белгіленеді;
14) 8 F торкөз шетелдің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің ресми пайдалануы үшін, сондай-ақ осы өкілдіктердің дипломатиялық және әкімшілік-техникалық персоналына жататын адамдардың, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін қоса алғанда, жеке пайдалануы үшін әкелінетін тауарларды импорттаған кезде белгіленеді;
15) 8 G торкөз сенімгерлікпен басқарушы тауарларды импорттаған кезде белгіленеді;
16) Валюта коды. Кеден одағының және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес валюта коды міндетті түрде көрсетіледі;
17) ҚҚС бойынша куәліктің сериясы мен нөмірі. Қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің сериясы мен нөмірі көрсетіледі. Жол қосылған құн салығы бойынша төлеушілер болып табылмайтындарды қоспағанда, міндетті түрде толтырылуы тиіс.
Егер 8 ВI немесе 8 ВII торкөздер белгіленеген 8 B толтырылған жағдайда, торкөзде құрылымдық бөлімше заңды тұлғасының қосылған құн салығы бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәлігінің сериясы мен нөмірі көрсетіледі;
18) Қосылған құн салығынан босатылған импорт. Салық кодексінің 255-бабында көзделген тауарларды қосылған құн салығынан босатқан кезде, 11 I торкөз белгіленеді. Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеуге арналған, сондай-ақ олардың көмегімен қайта өңдеу бойынша операциялар жүзеге асырылатын тауарларды әкеткен тауарларды қосылған құн салығынан босатқан кезде, 11 II торкөз белгіленеді. Заңды тұлға, 01.01.2009 жылға дейін инфрақұрылымдық жобаны іске асыруға Қазақстан Республикасының Үкіметімен жасалған концессиялық келісімшарт шеңберінде қызметін жүзеге асыратын оның медігерлері кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан әкелінген тауарларды қосылған құн салығынан босатқан кезде, 11 III торкөз белгіленеді;
19) Есепке жатқызу әдісімен төленетін қосылған құн салығы бойынша тауарлардың импорты. Егер тұлға "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының49-1-бабында белгіленген тәртіпте кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарларды әкелуді жүзеге асыратын болса, онда тиісті торкөз белгіленеді;

11) Ячейка 8 С отмечается при импорте товаров физическим лицом;
12) Ячейка 8 D отмечается при импорте товаров частным нотариусом;
13) Ячейка 8 Е отмечается при импорте товаров адвокатом;
14) Ячейка 8 F отмечается при импорте товаров, ввезенных для официального пользования иностранными дипломатическими и приравненными к ним представительствами иностранных государств, консульскими учреждениями иностранных государств, а также для личного пользования лицами, относящимися к дипломатическому и административно-техническому персоналу этих представительств, включая членов их семей, проживающих вместе с ними, консульскими должностными лицами, консульскими служащими, включая членов их семей, проживающих вместе с ними;
15) Ячейка 8 G отмечается при импорте товаров доверительным управляющим;
16) Код валюты. Обязательно указывается код валюты в соответствии с таможенным законодательством таможенного союза и(или) Республики Казахстан;
17) Серия и номер свидетельства по НДС. Указывается серия и номер свидетельства о постановке на регистрационный учет по налогу на добавленную стоимость. Строка подлежит обязательному заполнению, за исключением лицами, не являющимися плательщиками по налогу на добавленную стоимость.
В случае, если в поле 8 B заполнена отмечена ячейка 8 ВI или 8 ВII, в ячейке указывается серия и номер свидетельства по налогу на добавленную стоимость юридического лица структурного подразделения;
18) Импорт, освобожденный от налога на добавленную стоимость. При освобождении от налога на добавленную стоимость импорта товаров, предусмотренных статьей 255 Налогового кодекса, отмечается ячейка 11 I. При освобождении от налога на добавленную стоимость ввоза на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза товаров, предназначенных для переработки, а также товаров, с помощью которых осуществляются операции по переработке товаров, отмечается ячейка 11 II. При освобождении от налога на добавленную стоимость ввоза с территории государств-членов таможенного союза товаров, ввезенных юридическим лицом, его подрядчиками, осуществляющими деятельность в рамках концессионного договора, заключенного с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта до 01.01.2009 года, отмечается ячейка 11 III;
19) Импорт товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета. Если лицом, осуществляется ввоз товаров, импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, в порядке, установленном статьей 49-1 Закона Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", отмечается соответствующая ячейка;

20) Тауарлардың, олар бойынша төлеу мерзімі өзгертілген импорты. Егер Енгізу туралы Заңының 49-бабы 27-49-абзацтарында белгіленген тәртіпте кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарларды әкелуді жүзеге асыратын болса, онда тиісті торкөз белгіленеді;
21) Акцизделетін тауарлардың импорты. Егер импортталатын тауарлар акцизделетін тауарлар болып табылса, онда тиісті торкөз белгіленеді;
22) Акциз салудан босатылатын тауарлардың импорты. Егер импортталатын акцизделетін тауарлар Салық кодексінің 281-бабы 3-тармағына сәйкес акциз салудан босатылған жағдайда, тиісті торкөз белгіленеді;
23) Табыс етілген қосымшалар. 16 жолда табыс етілетін қосымшалардың тиісті торкөздері белгіленеді;
24) Декларацияға қоса берілген құжаттар. Бұл декларацияда Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағына сәйкес декларациямен бір уақытта табыс етілетін құжаттар туралы міліметтер көрсетіледі.
17 I жолда тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштердің саны көрсетіледі. Осы жолда көрсетілетін тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштердің саны 320.13-нысанның Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштердің Тізілімінде көрсетілген Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштердің санына сәйкес келуі тиіс.
17 II жолда Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағына сәйкес декларацияға қоса берілген құжаттар парақтарының жалпы саны көрсетіледі.
15. "Тауарлардың импорты кезінде қосылған құн салығын есептеу" бөлімінде:
1) кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген (әкелінетін) тауарлардың импортына, оның ішінде Салық кодексінің 276-4-бабы 3-тармағына сәйкес алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын тауарлардың импортына (лизинг мәніне) салық салынатын мөлшерінің жиынтық сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.01-нысанның 320.01.004-жолынан сома көшіріледі;
320.00.001 А жол өзіне 320.00.001 I А, 320.00.001 II А жолдарының сомасын қосады;
2) 320.00.001 I А-жолда Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген (әкелінетін) тауарлардың салық салынатын импорты мөлшерінің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.01-нысанның 320.01.001 I, 320.01.002 I, 320.01.003 I-жолдарынан сома көшіріледі;
3) 320.00.001 II А-жолда Беларусь Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген (әкелінетін) тауарлардың салық салынатын импорты мөлшерінің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.01-нысанның 320.01.001 II, 320.01.002 II, 320.01.003 II I-жолдарынан сома көшіріледі;

20) Импорт товаров, по которым изменен срок уплаты. Если лицом, осуществляется ввоз товаров, импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, в порядке, установленном абзацами 27-49 статьи 49 Закона о введении, отмечается соответствующая ячейка;
21) Импорт подакцизных товаров. Если импортируемые товары являются подакцизными товарами, отмечается соответствующая ячейка;
22) Импорт подакцизных товаров, освобожденных от обложения акцизом. Соответствующая ячейка отмечается в случае, если импортируемые подакцизные товары освобождены от обложения акцизами в соответствии с пунктом 3 статьи 281 Налогового кодекса;
23) Представленные приложения. В строке 16 отмечаются ячейки соответствующие представленным приложениям;
24) Документы, приложенные к декларации. В данной декларации указываются сведения о документах, представляемых одновременно с декларацией в соответствии с пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса.
В поле 17 I указывается количество заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов. Количество представленных заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, указываемое в данном поле должно соответствовать количеству Заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, отраженных в Реестре Заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов формы 320.13.
В поле 17 II указывается общее количество листов документов, прилагаемых к декларации в соответствии с пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса.
15. В разделе "Начисление налога на добавленную стоимость при импорте товаров":
1) в строке 320.00.001 А указывается итоговая сумма размера облагаемого импорта товаров, ввезенных (ввозимых) на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, в том числе по импорту товаров (предметов лизинга) и по импорту товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья в соответствии с пунктом 3 статьи 276-4 Налогового кодекса. В данную строку переносится сумма из строки 320.01.004 приложения 320.01.
Строка 320.00.001 А включает в себя сумму строк 320.00.001 I А, 320.00.001 II А;
2) в строке 320.00.001 I А указывается сумма размера облагаемого импорта товаров, ввезенных (ввозимых) на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации. В данную строку переносится сумма строк 320.01.001 I, 320.01.002 I, 320.01.003 I приложения 320.01;
3) в строке 320.00.001 II А указывается сумма размера облагаемого импорта товаров, ввезенных (ввозимых) на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь. В данную строку переносится сумма строк 320.01.001 II, 320.01.002 II, 320.01.003 II приложения 320.01.

320.00.001 I А және 320.00.001 II А-жолдарында көрсетілетін салық салынатын импорттың мөлшері Салық кодексінің 276-8-бабына сәйкес айқындалады;
4) 320.00.001 В-жолда кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген (әкелінетін) тауарлардың импортына, оның ішінде Салық кодексінің 276-4-бабы 3-тармағына сәйкес алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын тауарлардың импортына (лизинг мәніне) салық салынатын мөлшерінің жиынтық сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.01-нысанның 320.01.008-жолынан сома көшіріледі;
320.00.001 В жол өзіне 320.00.001 I В, 320.00.001 II В жолдарының сомасын қосады;
5) 320.00.001 I А-жолда Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген (әкелінетін) тауарлардың салық салынатын импортының сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.01-нысанның 320.01.005 I, 320.01.006 I, 320.01.007 I-жолдарынан сома көшіріледі;
6) 320.00.001 II А-жолда Беларусь Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген (әкелінетін) тауарлардың салық салынатын импортының сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.01-нысанның 320.01.005 II, 320.01.006 II, 320.01.007 II-жолдарынан сома көшіріледі;
7) 320.00.002 А-жолда Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына жеке тұлға импорттайтын, Республиканың мемлекеттік органдарында мемлекеттік тіркеуге жататын көлік құралдары бойынша салық салынатын импорты мөлшерінің сомасы көрсетіледі. 320.00.002 А жол өзіне 320.00.002 I А, 320.00.002 II А жолдарының сомасын қосады;
8) 320.00.002 I А-жолда егер Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына жеке тұлға импорттайтын болса, көлік құралдары бойынша салық салынатын импорты мөлшерінің сомасы көрсетіледі;
9) 320.00.002 II А-жолда егер Беларусь Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына жеке тұлға импорттайтын болса, көлік құралдары бойынша салық салынатын импорты мөлшерінің сомасы көрсетіледі;
10) 320.00.002 В-жолда Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына жеке тұлға импорттайтын, Республиканың мемлекеттік органдарында мемлекеттік тіркеуге жататын көлік құралдары бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. 320.00.002 В жол өзіне 320.00.002 I В, 320.00.002 II В жолдарының сомасын қосады;

Размер облагаемого импорта, указываемого в строках 320.00.001 I А и 320.00.001 II А, определяется в соответствии со статьей 276-8 Налогового кодекса;
4) в строке 320.00.001 В указывается итоговая сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров, ввезенных (ввозимых) на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, в том числе по импорту товаров (предметов лизинга) и по импорту товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья в соответствии с пунктом 3 статьи 276-4 Налогового кодекса. В данную строку переносится сумма из строки 320.01.008 приложения 320.01.
Строка 320.00.001 В включает в себя сумму строк 320.00.001 I В, 320.00.001 II В;
5) в строке 320.00.001 I В указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров, ввезенных (ввозимых) на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации. В данную строку переносится сумма строк 320.01.005 I, 320.01.006 I, 320.01.007 I приложения 320.01;
6) в строке 320.00.001 II В указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров, ввезенных (ввозимых) на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь. В данную строку переносится сумма строк 320.01.005 II, 320.01.006 II, 320.01.007 II приложения 320.01;
7) в строке 320.00.002 А указывается сумма размера облагаемого импорта по транспортным средствам, подлежащим государственной регистрации в государственных органах Республики, импортируемых физическим лицом на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации. Данная строка заполняется только в случае, если в поле 8 Раздела "Общая информация о налогоплательщике" отмечена ячейка 8С "Физическое лицо". Строка 320.00.002 А включает в себя строки 320.00.002 I А, 320.00.002 II А;
8) в строке 320.00.002 I А указывается сумма размера облагаемого импорта по транспортным средствам, если транспортные средства импортируются физическим лицом на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации;
9) в строке 320.00.002 II А указывается сумма размера облагаемого импорта транспортным средствам, если транспортные средства импортируются физическим лицом на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь;
10) в строке 320.00.002 В указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту транспортных средств, подлежащих государственной регистрации в государственных органах Республики, импортируемых физическим лицом на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации. Строка 320.00.002 В включает в себя строки 320.00.002 I В, 320.00.002 II В;

11) 320.00.002 I В-жолда егер Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына жеке тұлға импорттайтын болса, көлік құралдары бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
12) 320.00.002 II В-жолда егер Беларусь Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына жеке тұлға импорттайтын болса, көлік құралдары бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
13) 320.00.003 А-жолда Салық кодексінің 255-бабына сәйкес босатылған импорт көрсетіледі. Бұл жолға 320.02-нысанның 320.02.001-жолынан сома көшіріледі. 320.00.003 А жол өзіне 320.00.003 I А, 320.00.003 II А жолдарының сомасын қосады;
14) 320.00.003 I-жолда Ресей Федерациясынан Салық кодексінің 255-бабына сәйкес босатылған тауарлардың импорты көрсетіледі;
15) 320.00.003 II-жолда Беларусь Республикасынан Салық кодексінің 255-бабына сәйкес босатылған тауарлардың импорты көрсетіледі;
16) 320.00.004-жолда кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлардың, сондай-ақ Салық кодексінің 276-15-бабы 2-тармағы 2) тармақшасына сәйкес қайта өңдеуге арналған, сондай-ақ олардың көмегімен қайта өңдеу бойынша операциялар жүзеге асырылатын тауарларды әкеткен тауарларды қосылған құн салығының мөлшері көрсетіледі. Бұл жолға 320.01-нысанның 320.01.004-жолынан сома көшіріледі. Импортталатын тауарлар мен осындай тауарларды әкелуді жүзеге асыратын салық төлеушілер тізбесін, тауарлар мен салық төлеушілерді көрсетілген тізбеге енгізу тәртібін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайды. Бұл жолға 320.02-нысанның 320.02.002-жолынан сома көшіріледі. 320.00.004 А жол өзіне 320.00.004 I А, 320.00.004 II А жолдарының сомасын қосады;
17) 320.00.004 I-жолда Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеуге арналған, сондай-ақ олардың көмегімен қайта өңдеу бойынша операциялар жүзеге асырылатын тауарларды әкеткен тауарларды қосылған құн салығының мөлшері көрсетіледі;
18) 320.00.004 II-жолда Беларусь Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына қайта өңдеуге арналған, сондай-ақ олардың көмегімен қайта өңдеу бойынша операциялар жүзеге асырылатын тауарларды әкеткен тауарларды қосылған құн салығының мөлшері көрсетіледі;
19) 320.00.005 В-жолда Қазақстан Республикасының аумағына кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан импортталатын өндірістік қайта өңдеуге арналған тауарлардың, олар бойынша Енгізу туралы Заңының 49-бабы 27-50-абзацтарына сәйкес қосылған құн салығын төлеу мерзімдері өзгертілген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.03-нысанның D бағанының 0000001 және 0000002 жолдарының жиынтық сомасы көшіріледі.

11) в строке 320.00.002 I В указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту транспортных средств, импортируемых физическим лицом на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации;
12) в строке 320.00.002 II В указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту транспортных средств, импортируемых физическим лицом на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь;
13) в строке 320.00.003 А указывается импорт, освобожденный в соответствии со статьей 255 Налогового Кодекса. В данную строку переносится сумма из строки 320.02.001 приложения 320.02. Строка 320.00.003 А включает в себя сумму строк 320.00.003 I А, 320.00.003 II А;
14) в строке 320.00.003 I указывается освобожденный в соответствии со статьей 255 Налогового Кодекса импорт товаров из Российской Федерации;
15) в строке 320.00.003 II указывается освобожденный в соответствии со статьей 255 Налогового Кодекса импорт товаров из Республики Беларусь;
16) в строке 320.00.004 указывается размер освобожденного от налога на добавленную стоимость ввоза на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза товаров, предназначенных для переработки, а также товаров, с помощью которых осуществляются операции по переработке товаров в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 276-15 Налогового кодекса. Перечень импортируемых товаров и перечень налогоплательщиков, осуществляющих ввоз таких товаров, а также порядок отнесения товаров и налогоплательщиков к указанным перечням определяются Правительством Республики Казахстан. В данную строку переносится сумма из строки 320.02.002 приложения 320.02.
Строка 320.00.004 А включает в себя сумму строк 320.00.004 I А, 320.00.004 II А;
17) в строке 320.00.004 I указывается размер освобожденного от налога на добавленную стоимость ввоза на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации товаров, предназначенных для переработки, а также товаров, с помощью которых осуществляются операции по переработке товаров;
18) в строке 320.00.004 II указывается размер освобожденного от налога на добавленную стоимость ввоза на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь товаров, предназначенных для переработки, а также товаров, с помощью которых осуществляются операции по переработке товаров;
19) в строке 320.00.005 В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортируемым на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза товарам, предназначенным для промышленной переработки, по которым был изменен срок уплаты налога на добавленную стоимость в соответствии с абзацами 27-50 статьи 49 Закона о введении. В данную строку переносится сумма итоговых строк 0000001 и 0000002 графы D формы 320.03.

320.00.005 В жол өзіне 320.00.005 I В, 320.00.005 II В жолдарының сомасын қосады;
20) 320.00.005 I В-жолда Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын өндірістік қайта өңдеуге арналған тауарлардың, олар бойынша қосылған құн салығын төлеу мерзімдері өзгертілген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Бұл жолда 320.03-нысанның D бағанының жолдарынан, олар бойынша F бағанында ел коды Ресей Федерациясының импорты көрсетілген сомаларын қосумен сомасы көрсетіледі;
21) 320.00.005 II В-жолда Беларусь Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын өндірістік қайта өңдеуге арналған тауарлардың, олар бойынша қосылған құн салығын төлеу мерзімдері өзгертілген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі Бұл жолда 320.03-нысанның D бағанының жолдарынан, олар бойынша F бағанында ел коды Беларусь Республикасының импорты көрсетілген сомаларын қосумен сомасы көрсетіледі;
22) 320.00.006 А-жолда кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлардың, олар бойынша Енгізу туралы Заңының 49-1-бабына сәйкес есепке жатқызу әдісімен қосылған құн салығы төленген импортқа салынатын мөлшері көрсетіледі. Бұл жолға 320.04-нысанның 320.02.003 А-жолынан сома көшіріледі.
Жол өзіне 320.00.006 I А және 320.00.006 А II жолдарының сомасын қосады;
23) 320.00.006 I А-жолда Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлардың, олар бойынша Енгізу туралы Заңының 49-1-бабына сәйкес есепке жатқызу әдісімен қосылған құн салығы төленген импортқа салынатын мөлшері көрсетіледі. Бұл жолға 320.04-нысанның 320.04.001 А-жолынан сома көшіріледі;
24) 320.00.006 II А-жолда Беларусь Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлардың, олар бойынша Енгізу туралы Заңының 49-1-бабына сәйкес есепке жатқызу әдісімен қосылған құн салығы төленген импортқа салынатын мөлшері көрсетіледі. Бұл жолға 320.04-нысанның 320.04.002 А-жолынан сома көшіріледі;
25) 320.00.006 В-жолда кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлардың, олар бойынша Енгізу туралы Заңының 49-1-бабына сәйкес есепке жатқызу әдісімен қосылған құн салығы төленген импортқа салынатын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.04-нысанның 320.04.003 В-жолынан сома көшіріледі. Жол өзіне 320.00.006 I В және 320.00.006 В II жолдарының сомасын қосады;

Строка 320.00.005 В включает в себя сумму строк 320.00.005 I В, 320.00.005 II В;
20) в строке 320.00.005 I В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортируемым на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации товарам, предназначенным для промышленной переработки, по которым был изменен срок уплаты налога на добавленную стоимость. В данной строке указывается сумма, определяемая сложением сумм из тех строк из графы D формы 320.03, по которым в графе F указан код страны импорта Российской Федерации;
21) в строке 320.00.005 II В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортируемым на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь товарам, предназначенным для промышленной переработки, по которым был изменен срок уплаты налога на добавленную стоимость. В данной строке указывается сумма, определяемая сложением сумм из тех строк из графы D формы 320.03, по которым в графе F указан код страны импорта Республики Беларусь;
22) в строке 320.00.006 А указывается размер облагаемого импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, по которым налог на добавленную стоимость уплачен методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении. В данную строку переносится сумма из строки 320.04.003 А формы 320.04. Строка включает в себя сумму из строк 320.00.006 I А и 320.00.006 А II;
23) в строке 320.00.006 I А указывается размер облагаемого импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации, по которым налог на добавленную стоимость уплачен методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении. В данную строку переносится сумма из строки 320.04.001 А формы 320.04;
24) в строке 320.00.006 II А указывается размер облагаемого импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь, по которым налог на добавленную стоимость уплачен методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении. В данную строку переносится сумма из строки 320.04.002 А формы 320.04;
25) в строке 320.00.006 В указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, по которым налог на добавленную стоимость уплачен методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении. В данную строку переносится сумма из строки 320.04.003 В формы 320.04. Строка включает в себя сумму из строк 320.00.006 I В и 320.00.006 В II;

26) 320.00.006 I В-жолда Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлардың, олар бойынша Енгізу туралы Заңының 49-1-бабына сәйкес есепке жатқызу әдісімен қосылған құн салығы төленген импортқа салынатын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.04-нысанның 320.04.001 В-жолынан сома көшіріледі;
27) 320.00.006 II В-жолда Беларусь Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлардың, олар бойынша Енгізу туралы Заңының 49-1-бабына сәйкес есепке жатқызу әдісімен қосылған құн салығы төленген импортқа салынатын қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.04-нысанның 320.04.002 В-жолынан сома көшіріледі;
28) 320.00.007 А-жолда заңды тұлға әкелген, 01.01.2009 жылға дейін инфрақұрылымдық жобаны іске асыруға Қазақстан Республикасының Үкіметімен жасалған концессиялық келісімшарт шеңберінде қызметін жүзеге асыратын оның медігерлері кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлардың босатылған импортының мөлшері көрсетіледі. Бұл жолға 320.02-нысанның 320.02.003-жолынан сома көшіріледі;
29) 320.00.006 I А-жолда заңды тұлға әкелген, 01.01.2009 жылға дейін инфрақұрылымдық жобаны іске асыруға Қазақстан Республикасының Үкіметімен жасалған концессиялық келісімшарт шеңберінде қызметін жүзеге асыратын оның медігерлері Ресей Федерациясының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлардың босатылған импортының мөлшері көрсетіледі. Бұл жолға 320.02-нысанның 320.02.003 I-жолынан сома көшіріледі;
30) 320.00.006 II А-жолда заңды тұлға әкелген, 01.01.2009 жылға дейін инфрақұрылымдық жобаны іске асыруға Қазақстан Республикасының Үкіметімен жасалған концессиялық келісімшарт шеңберінде қызметін жүзеге асыратын оның медігерлері Беларусь Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлардың босатылған импортының мөлшері көрсетіледі. Бұл жолға 320.02-нысанның 320.02.003 II-жолынан сома көшіріледі;
16. "Акцизделетін тауарлар импорты кезінде акциздерді есептеу" бөлімінде мынадай деректер көрсетіледі:
1) 320.00.008-жолда спирттің барлық түрлерінің импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.05-нысанның 320.05.005 С-жолынын акциздің сомасы көшіріледі;
2) 320.00.008 I-жолда Ресей Федерациясынан спирттің барлық түрлерінің импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.05-нысанның 320.05.005 I С-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;

26) в строке 320.00.006 I В указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации, по которым налог на добавленную стоимость уплачен методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении. В данную строку переносится сумма из строки 320.04.001 В формы 320.04;
27) в строке 320.00.006 II В указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь, по которым налог на добавленную стоимость уплачен методом зачета в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении. В данную строку переносится сумма из строки 320.04.002 В формы 320.04;
28) в строке 320.00.007 А указывается размер освобожденного импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, ввезенных юридическим лицом, его подрядчиками, осуществляющими деятельность в рамках концессионного договора, заключенного с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта до 1 января 2009 года. В данную строку переносится сумма из строки 320.02.003 формы 320.03. Строка включает в себя сумму из строк 320.00.007 I А и 320.00.007 А II;
29) в строке 320.00.007 I А указывается размер облагаемого импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории Российской Федерации, ввезенных юридическим лицом, его подрядчиками, осуществляющими деятельность в рамках концессионного договора, заключенного с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта до 1 января 2009 года. В данную строку переносится сумма из строки 320.02.003 I формы 320.02;
30) в строке 320.00.007 II А указывается размер облагаемого импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории Республики Беларусь, ввезенных юридическим лицом, его подрядчиками, осуществляющими деятельность в рамках концессионного договора, заключенного с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта до 1 января 2009 года. В данную строку переносится сумма из строки 320.02.003 II формы 320.02.
16. В разделе "Начисление акцизов при импорте подакцизных товаров" отражаются следующие данные:
1) в строке 320.00.008 указывается сумма акциза, исчисленного по импорту всех видов спирта. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.05.005 С формы 320.05;
2) в строке 320.00.008 I указывается сумма акциза, исчисленного по импорту всех видов спирта из Российской Федерации. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.05.005 I С формы 320.05;

3) 320.00.008 II-жолда Беларусь Республикасынан спирттің барлық түрлерінің импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.05-нысанның 320.05.005 II С-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
4) 320.00.009-жолда шарап материалының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.06-нысанның 320.06.004 С-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
5) 320.00.009 I-жолда Ресей Федерациясынан шарап материалының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.06-нысанның 320.06.004 I С-жолынын акциздің сомасы көшіріледі;
6) 320.00.009 II-жолда Беларусь Республикасынан шарап материалының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.06-нысанның 320.06.004 II С-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
7) 320.00.010-жолда алкоголь өнімінің импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жол алкоголь өнімінің барлық түрлері бойынша жасалған, 320.07.006-жолдарының жиынтық сомасы ретінде айқындалады. Алкоголь өнімінің әрбір түріне 320.07-нысанның жеке парағы толтырылады;
8) 320.00.010 I-жолда Ресей Федерациясынан алкоголь өнімінің импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жол алкоголь өнімінің барлық түрлері бойынша жасалған, 320.07.006 I-жолдарының жиынтық сомасы ретінде айқындалады. Алкоголь өнімінің әрбір түріне 320.07-нысанның жеке парағы толтырылады;
9) 320.00.010 II-жолда Беларусь Республикасынан алкоголь өнімінің импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жол алкоголь өнімінің барлық түрлері бойынша жасалған, 320.07.006 II-жолдарының жиынтық сомасы ретінде айқындалады. Алкоголь өнімінің әрбір түріне 320.07-нысанның жеке парағы толтырылады;
10) 320.00.011-жолда темекі өнімдерінің импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жол темекі өнімдерінің барлық түрлері бойынша жасалған, 320.08.007-жолдарының жиынтық сомасы ретінде айқындалады. Темекі өнімдерінің әрбір түріне 320.08-нысанның жеке парағы толтырылады;
11) 320.00.011 I-жолда Ресей Федерациясынан темекі өнімдерінің импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жол темекі өнімдерінің барлық түрлері бойынша жасалған, 320.08.007 I-жолдарының жиынтық сомасы ретінде айқындалады. Темекі өнімдерінің әрбір түріне 320.08-нысанның жеке парағы толтырылады;
12) 320.00.011 II-жолда Беларусь Республикасынан темекі өнімдерінің импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жол темекі өнімдерінің барлық түрлері бойынша жасалған, 320.08.007 II-жолдарының жиынтық сомасы ретінде айқындалады. Темекі өнімдерінің әрбір түріне 320.08-нысанның жеке парағы толтырылады;

3) в строке 320.00.008 II указывается сумма акциза, исчисленного по импорту всех видов спирта из Республики Беларусь. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.05.005 II С формы 320.05;
4) в строке 320.00.009 указывается сумма акциза, исчисленного по импорту виноматериала. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.06.004 С формы 320.06;
5) в строке 320.00.009 I указывается сумма акциза, исчисленного по импорту виноматериала из Российской Федерации. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.06.004 I С формы 320.06;
6) в строке 320.00.009 II указывается сумма акциза, исчисленного по импорту виноматериала из Республики Беларусь. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.06.004 II С формы 320.06;
7) в строке 320.00.010 указывается сумма акциза, исчисленного по импорту алкогольной продукции. Данная строка определяется как итоговая сумма строк 320.07.006, составленная по всем видам алкогольной продукции. На каждый вид алкогольной продукции составляется отдельный лист формы 320.07;
8) в строке 320.00.010 I указывается сумма акциза, исчисленного по импорту алкогольной продукции из Российской Федерации. Данная строка определяется как итоговая сумма строк 320.07.006 I составленная по всем видам алкогольной продукции. На каждый вид алкогольной продукции составляется отдельный лист формы 320.07;
9) в строке 320.00.010 II указывается сумма акциза, исчисленного по импорту алкогольной продукции из Республики Беларусь. Данная строка определяется как итоговая сумма строк 320.07.006 II составленная по всем видам алкогольной продукции. На каждый вид алкогольной продукции составляется отдельный лист формы 320.07;
10) в строке 320.00.011 указывается сумма акциза, исчисленного по импорту табачных изделий. Данная строка определяется как итоговая сумма строк 320.08.007, составленная по всем видам табачных изделий. На каждый вид табачных изделий составляется отдельный лист формы 320.08;
11) в строке 320.00.011 I указывается сумма акциза, исчисленного по импорту табачных изделий из Российской Федерации. Данная строка определяется как итоговая сумма строк 320.08.007 I, составленная по всем видам табачных изделий. На каждый вид табачных изделий составляется отдельный лист формы 320.08;
12) в строке 320.00.011 II указывается сумма акциза, исчисленного по импорту табачных изделий из Республики Беларусь. Данная строка определяется как итоговая сумма строк 320.08.007 II составленная по всем видам табачных изделий. На каждый вид табачных изделий составляется отдельный лист формы 320.08;

13) 320.00.012-жолда шикі мұнайдың, газ конденсатының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.09-нысанның 320.09.005-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
14) 320.00.012 I-жолда Ресей Федерациясынан шикі мұнайдың, газ конденсатының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.09-нысанның 320.09.005 I-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
15) 320.00.012 II-жолда Беларусь Республикасынан шикі мұнайдың, газ конденсатының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.09.005 II-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
16) 320.00.013-жолда бензиннің (авиациялықты қоспағанда) импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.10.003 С-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
17) 320.00.013 I-жолда Ресей Федерациясынан бензиннің (авиациялықты қоспағанда) импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.10.003 I С-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
18) 320.00.013 II-жолда Беларусь Республикасынан бензиннің (авиациялықты қоспағанда) импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.10.003 II С-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
19) 320.00.014-жолда дизель отынының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.10.007 С-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
20) 320.00.014 I-жолда Ресей Федерациясынан дизель отынының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.10.007 I С-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
21) 320.00.014 II-жолда Беларусь Республикасынан дизель отынының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.10.007 II С-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
22) 320.00.015-жолда жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.11.003-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
23) 320.00.015 I-жолда Ресей Федерациясынан жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.11.003 I-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
24) 320.00.015 II-жолда Беларусь Республикасынан жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының импорты бойынша есептелген акциздің сомасы көрсетіледі. Бұл жолға 320.11.003 II-жолынан акциздің сомасы көшіріледі;
25) 320.00.016-жолда акцизделетін тауарлардың импорты бойынша есептелген акциздің жиынтық сомасы көрсетіледі. Бұл жол 320.00.008-ден 320.00.015-ке дейінгі-жолдардың сомасы ретінде айқындалады;

13) в строке 320.00.012 указывается сумма акциза, исчисленного по импорту сырой нефти, газовому конденсату. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.09.005 формы 320.09;
14) в строке 320.00.012 I указывается сумма акциза, исчисленного по импорту сырой нефти, газовому конденсату из Российской Федерации. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.09.005 I формы 320.09;
15) в строке 320.00.012 II указывается сумма акциза, исчисленного по импорту сырой нефти, газовому конденсату из Республики Беларусь. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.09.005 II формы 320.09;
16) в строке 320.00.013 указывается сумма акциза, исчисленного по импорту бензина (за исключением авиационного). В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.10.003 С;
17) в строке 320.00.013 I указывается сумма акциза, исчисленного по импорту бензина (за исключением авиационного) из Российской Федерации. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.10.003 I С;
18) в строке 320.00.013 II указывается сумма акциза, исчисленного по импорту бензина (за исключением авиационного) из Республики Беларусь. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.10.003 II С;
19) в строке 320.00.014 указывается сумма акциза, исчисленного по импорту дизельного топлива. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.10.007 С;
20) в строке 320.00.014 I указывается сумма акциза, исчисленного по импорту дизельного топлива из Российской Федерации. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.10.007 I С;
21) в строке 320.00.014 II указывается сумма акциза, исчисленного по импорту дизельного топлива из Республики Беларусь. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.10.007 II С;
22) в строке 320.00.015 указывается сумма акциза, исчисленного по импорту легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.11.003;
23) в строке 320.00.015 I указывается сумма акциза, исчисленного по импорту легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств из Российской Федерации. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.11.003 I;
24) в строке 320.00.015 II указывается сумма акциза, исчисленного по импорту легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств из Республики Беларусь. В данную строку переносится сумма акциза из строки 320.11.003 II;
25) в строке 320.00.016 указывается итоговая сумма исчисленного акциза по импорту подакцизных товаров. Данная строка определяется как сумма строк с 320.00.008 по 320.00.015;

26) 320.00.016 I-жолда Ресей Федерациясынан акцизделетін тауарлардың импорты бойынша есептелген акциздің жиынтық сомасы көрсетіледі;
27) 320.00.016 II-жолда Беларусь Республикасынан акцизделетін тауарлардың импорты бойынша есептелген акциздің жиынтық сомасы көрсетіледі.
17. "Акциз салудан босатылған акцизделетін тауарлардың импорты" бөлімінде 320.00.017-жолда акциз салудан босатылған акцизделетін тауарлар импортының құны көрсетіледі. Бұл жолға 320.12-нысанның барлық парақтары бойынша 320.12.001В-жолынан қалыптастырылатын акцизделетін тауарлар импортының жалпы құны көшіріледі;
18. "Салықтық тексеру нәтижелерi бойынша есептелген импорт бойынша ҚҚС және акциздер сомасы" бөлiмінде:
1) 320.00.018-жолда салықтық тексеру нәтижелерi бойынша есептелген импортталған тауарлар бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Жол тек қосымша декларацияда толтырылуы тиіс. Жол өзіне 320.00.018 I және 320.00.018 II-жолдарының қосады;
2) 320.00.018 I-жолда Ресей Федерациясынан импортталған тауарлар бойынша салықтық тексеру нәтижелерi бойынша есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
3) 320.00.018 II-жолда Беларусь Республикасынан импортталған тауарлар бойынша салықтық тексеру нәтижелерi бойынша есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
Қосымша декларацияда 320.00.018, 320.00.018 I және 320.00.018 II жолдарын толтыру кезінде осындай сома сәйкесінше 320.00.001 В; 320.00.001 В I және 320.00.001 В II жолдарында міндетті көрсетілуі тиіс;
4) 320.00.019-жолда салықтық тексеру нәтижелерi бойынша есептелген импортталған тауарлар бойынша акциздердің сомасы көрсетіледі. Жол тек қосымша декларацияда толтырылуы тиіс. Жол өзіне 320.00.019 I және 320.00.019 II-жолдарының қосады;
5) 320.00.019 I-жолда Ресей Федерациясынан импортталған тауарлар бойынша салықтық тексеру нәтижелерi бойынша есептелген акциздердің сомасы көрсетіледі;
6) 320.00.019 II-жолда Беларусь Республикасынан импортталған тауарлар бойынша салықтық тексеру нәтижелерi бойынша есептелген акциздердің сомасы көрсетіледі.
19. "Салық кодексінің 276-15-бабы 3-тармағына сәйкес есептелген импорт бойынша қосылған құн салығының сомасы" бөлiмінде:
1) 320.00.020-жолда Салық кодексінің 276-15-бабы 3-тармағы алтыншы абзацына сәйкес әкелген кезде қосылған құн салығы төленбеген, Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелінген тауарларды әкетпеген жағдайда есептелген импорт бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Жол өзіне 320.00.020 I және 320.00.020 II-жолдарының қосады;

26) в строке 320.00.016 I указывается итоговая сумма исчисленного акциза по импорту подакцизных товаров из Российской Федерации;
27) в строке 320.00.016 II указывается итоговая сумма исчисленного акциза по импорту подакцизных товаров из Республики Беларусь.
17. В разделе "Импорт подакцизных товаров, освобожденных от обложения акцизом" в строке 320.00.017 указывается стоимость импортируемых подакцизных товаров, освобожденных от обложения акцизом. В данную строку переносится общая стоимость подакцизного товара, формируемого из строки 320.12.001 В по всем листам формы 320.12.
18. В разделе "Сумма НДС и акцизов по импорту, начисленных по результатам налоговой проверки":
1) в строке 320.00.018 указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным товарам, начисленная по результатам налоговой проверки. Строка подлежит заполнению только в дополнительной декларации. Строка включает в себя сумму из строк 320.00.018 I и 320.00.018 II;
2) в строке 320.00.018 I указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленная по результатам налоговой проверки по товарам, импортированным из Российской Федерации;
3) в строке 320.00.018 II указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленная по результатам налоговой проверки по товарам, импортированным из Республики Беларусь.
При заполнении строк 320.00.018, 320.00.018 I и 320.00.018 II в дополнительной декларации такая же сумма подлежит обязательному отражению в строках 320.00.001 В; 320.00.001 В I и 320.00.001 В II, соответственно;
4) в строке 320.00.019 указывается сумма акцизов по импортированным товарам, начисленных по результатам налоговой проверки. Строка подлежит заполнению только в дополнительной декларации. Строка включает в себя сумму из строк 320.00.019 I и 320.00.019 II;
5) в строке 320.00.019 I указывается сумма акцизов, начисленных по результатам налоговой проверки по товарам, импортированным из Российской Федерации;
6) в строке 320.00.019 II указывается сумма акцизов, начисленных по результатам налоговой проверки по товарам, импортированным из Республики Беларусь.
19. В разделе "Сумма налога на добавленную стоимость по импорту, начисленного в соответствии с пунктом 3 статьи 276-15 Налогового кодекса":
1) в строке 320.00.020 указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленного в случае невывоза товаров, временно ввезенных на территорию Республики Казахстан, по которым не был уплачен налог на добавленную стоимость при ввозе в соответствии с абзацем шестым пункта 3 статьи 276-15 Налогового кодекса. Строка включает в себя сумму из строк 320.00.020 I и 320.00.020 II;

2) 320.00.020 I-жолда әкелген кезде қосылған құн салығы төленбеген, Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелінген тауарларды әкетпеген жағдайда есептелген импорт бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
3) 320.00.020 II-жолда әкелген кезде қосылған құн салығы төленбеген, Беларусь Республикасынан Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелінген тауарларды әкетпеген жағдайда есептелген импорт бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
20. "Салық кодексінің 276-14-бабы 2-тармағына сәйкес есептелген импорт бойынша қосылған құн салығының сомасы" бөлiмінде:
1) 320.00.021-жолда Салық кодексінің 276-14-бабы 1-тармағында белгіленген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімі артып кеткен жағдайда, Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелу күнінен есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі. Жол өзіне 320.00.021 I және 320.00.021 II-жолдарын қосады;
2) 320.00.021 I-жолда Салық кодексінің 276-14-бабы 1-тармағында белгіленген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімі артып кеткен жағдайда, Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелу күнінен есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
3) 320.00.021 I-жолда Салық кодексінің 276-14-бабы 1-тармағында белгіленген алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу мерзімі артып кеткен жағдайда, Беларусь Республикасынан Қазақстан Республикасының аумағына алыс-беріс шикізатын әкелу күнінен есептелген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
21. "Кеден одағында қосылған құн салығы салынбайтын импорт" бөлiмінде:
1) 320.00.022-жолда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген табиғи кему нормалар шегінде салық төлеуші шеккен тауарларды жоғалтқан жағдайда, сондай-ақ Салық кодексінің 276-23-бабы 4-тармағына сәйкес табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың нәтижесінде туындаған тауарлардың бүлінген импорт кезінде қосылған құн салығы салынуға жатпайтын тауарлардың құны көрсетіледі. Жол өзіне 320.00.022 I және 320.00.022 II-жолдарын қосады;
2) 320.00.022 I-жолда Ресей Федерациясынан тауарлардың импорты кезінде Салық кодексінің 276-23-бабы 4-тармағына сәйкес қосылған құн салығы салынуға жатпайтын тауарлардың құны көрсетіледі;
3) 320.00.022 II-жолда Беларусь Республикасынан тауарлардың импорты кезінде Салық кодексінің 276-23-бабы 4-тармағына сәйкес қосылған құн салығы салынуға жатпайтын тауарлардың құны көрсетіледі.

2) в строке 320.00.020 I указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленного в случае невывоза товаров, временно ввезенных на территорию Республики Казахстан из Российской Федерации, по которым не был уплачен налог на добавленную стоимость при ввозе;
3) в строке 320.00.020 II указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленного в случае невывоза товаров, временно ввезенных на территорию Республики Казахстан из Республики Беларусь, по которым не был уплачен налог на добавленную стоимость при ввозе.
20. В разделе "Сумма налога на добавленную стоимость по импорту, начисленного в соответствии с пунктом 2 статьи 276-14 Налогового кодекса":
1) в строке 320.00.021 указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленного с даты ввоза давальческого сырья на территорию Республики Казахстан, в случае превышения срока переработки давальческого сырья, установленного пунктом 1 статьи 276-14 Налогового кодекса. Строка включает в себя сумму из строк 320.00.021 I и 320.00.021 II;
2) в сроке 320.00.021 I указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленного с даты ввоза давальческого сырья с территории Российской Федерации на территорию Республики Казахстан, в случае превышения срока переработки давальческого сырья, установленного пунктом 1 статьи 276-14 Налогового кодекса;
3) в сроке 320.00.021 II указывается сумма налога на добавленную стоимость, начисленного с даты ввоза давальческого сырья с территории Республики Беларусь на территорию Республики Казахстан, в случае превышения срока переработки давальческого сырья, установленного пунктом 1 статьи 276-14 Налогового кодекса.
21. В разделе "Импорт, не облагаемый налогом на добавленную стоимость в таможенном союзе":
1) в строке 320.00.022 указывается стоимость товаров, не подлежащих обложению налогом на добавленную стоимость при импорте в случае утраты товаров, понесенных налогоплательщиком в пределах норм естественной убыли, установленных в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также при порче товаров, возникшей в результате чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера в соответствии с пунктом 4 статьи 276-23 Налогового кодекса. Строка включает в себя сумму из строк 320.00.022 I и 320.00.022 II;
2) в строке 320.00.022 I указывается стоимость товаров, не подлежащих обложению налогом на добавленную стоимость в соответствии с пунктом 4 статьи 276-23 Налогового кодекса при импорте товаров из Российской Федерации;
3) в строке 320.00.022 II указывается стоимость товаров, не подлежащих обложению налогом на добавленную стоимость в соответствии с пунктом 4 статьи 276-23 Налогового кодекса при импорте товаров из Республики Беларусь.

3. Қосылған құн салығы салынатын импорт
–320.01-нысанын жасау
22. Бұл нысан қосылған құн салығы салынатын кеден одағына мүше мемлекеттерден тауарлардың импорты туралы, сондай-ақ осындай импортталған тауарлар бойынша есептелген қосылған құн салығының сомасы туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған.
Егер 320.00-нысанының "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде "Табыс етілген қосымшалар" 16-жолда "01" торкөзі белгіленген болса, 320.01 қосымшасы толтырылуы тиіс.
23. "Салық салынатын импорт" бөлімінде Салық кодексінің 37-1-тарауына сәйкес қосылған құн салығы салынатын импорт көрсетіледі. Салық салынатын импорттың мөлшері, оның ішінде оларды дайындау туралы шарттар (келісім-шарттар) бойынша жұмыстарды орындау нәтижесі болып табылатын тауарларды) кеден одағына мүше басқа мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарлардың құны негізінде айқындалады. Тауарлардың құны Салық кодексінің 276-8-бабы 2-тармағына сәйкес салық салу мақсатында құнын айқындау қағидаты негізінде анықталады. Шет ел валютасындағы тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің құны салық салынатын импортты жасаған күнге нарықтық бағам бойынша теңгеге қайта есептеледі.
24. Бұл бөлімде:
1) 320.01.001-жолда қосылған құн салығынсыз, тауарлардың салық салынатын импортының жалпы сомасы көрсетіледі. Бұл жол өзіне 320.01.001 I және 320.01.001 II-жолдарының қосады. Бұл жол өзіне алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын лизингтің мәндері мен тауарлардың салық салынатын импортының сомасын қоспайды (320.01.002 және 320.01.003-жолдар);
2) 320.01.001 I-жолда Ресей Федерациясынан тауарлардың салық салынатын импортының сомасы көрсетіледі;
3) 320.01.001 II-жолда Беларусь Республикасынан тауарлардың салық салынатын импортының сомасы көрсетіледі;
4) 320.01.002 II-жолда тауарлардың (лизинг мәндерінің) салық салынатын импорты көрсетіледі. Салық салынатын импорттың мөлшері Салық кодексінің 276-8-бабы 6-тармағына сәйкес айқындалады. Бұл жол өзіне 320.01.002 I және 320.01.002 II-жолдарында көрсетілген соманы қосады;
5) 320.01.002 I-жолда Ресей Федерациясынан тауарлардың (лизинг мәндерінің) салық салынатын импорты көрсетіледі;
6) 320.01.002 II-жолда Беларусь Республикасынан тауарлардың (лизинг мәндерінің) салық салынатын импорты көрсетіледі;
7) 320.01.003-жолда алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын салық салынатын импорты көрсетіледі. Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын салық салынатын импорттың мөлшері Салық кодексінің 276-8-бабы 5-тармағына сәйкес айқындалады. Бұл жол өзіне 320.01.003 I және 320.01.003 II-жолдарында көрсетілген соманы қосады;

3. Составление формы 320.01 -
Импорт, облагаемый налогом на добавленную стоимость
22. Данная форма предназначена для детального отражения информации об импорте товаров из государств-членов таможенного союза, облагаемых налогом на добавленную стоимость, а также о суммах налога на добавленную стоимость, исчисленных по таким импортированным товарам.
Приложение 320.01 подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о налогоплательщике" формы 320.00 в строке 16 "Представленные приложения" отмечена ячейка "01".
23. В разделе "Облагаемый импорт" отражается импорт, облагаемый налогом на добавленную стоимость в соответствии с главой 37-1 Налогового кодекса. Размер облагаемого импорта товаров, в том числе товаров, являющихся результатом выполнения работ по договору (контракту) об их изготовлении, определяется на основе стоимости товаров, ввезенных на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза. Стоимость товаров определяется на основании принципа определения цены в целях налогообложения в соответствии с пунктом 2 статьи 276-8 Налогового кодекса. Стоимость товаров, работ, услуг в иностранной валюте пересчитывается в тенге по рыночному курсу на дату совершения облагаемого импорта.
24. В данном разделе:
1) в строке 320.01.001 указывается общая сумма облагаемого импорта товаров без налога на добавленную стоимость. Данная строка включает в себя суммы, указанные в строках 320.01.001 I и 320.01.001 II. Данная строка не включает в себя суммы облагаемого импорта предметов лизинга и товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья (строки 320.01.002 и 320.01.003);
2) в строке 320.01.001 I указывается облагаемый импорт товаров из Российской Федерации;
3) в строке 320.01.001 II облагаемый импорт товаров из Республики Беларусь;
4) в строке 320.01.002 указывается облагаемый импорт товаров (предметов лизинга). Размер облагаемого импорта определяется в соответствии с пунктом 6 статьи 276-8 Налогового кодекса. Данная строка включает в себя суммы, указанные в строках 320.01.002 I и 320.01.002 II;
5) в строке 320.01.002 I указывается облагаемый импорт товаров (предметов лизинга) из Российской Федерации;
6) в строке 320.01.002 II указывается облагаемый импорт товаров (предметов лизинга) из Республики Беларусь;
7) в строке 320.01.003 указывается облагаемый импорт товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья. Размер облагаемого импорта товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья, определяется на основе стоимости работ по переработки данного давальческого сырья в соответствии с пунктом 5 статьи 276-8 Налогового кодекса. Данная строка включает в себя суммы, указанные в строках 320.01.003 I и 320.01.003 II;

8) 320.01.003 I-жолда Ресей Федерациясынан алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын салық салынатын импорты көрсетіледі;
9) 320.01.003 II-жолда Беларусь Республикасынан алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын салық салынатын импорты көрсетіледі;
10) 320.01.004-жолда 320.01.001-ден 320.01.003-ке дейінгі жолдардың сомалары ретінде айқындалатын қосылған құн салығы салынатын импорттың жиынтық сомасы көрсетіледі.
25. "Салық салынатын импорт бойынша қосылған құн салығының сомасы" бөлімінде "Салық салынатын импорт" бөлімінде көрсетілген импорт бойынша есептелген қосылған құн салығының сомалар жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
26. Бұл бөлімде:
1) 320.01.005-жолда қосылған құн салығынсыз, тауарлардың салық салынатын импортының жалпы сомасы көрсетіледі. Бұл жол өзіне 320.01.005 I және 320.01.005 II-жолдарының қосады. Бұл жол өзіне алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын лизингтің мәндері мен тауарлардың салық салынатын импортының сомасын қоспайды (320.01.006 және 320.01.007-жолдар);
2) 320.01.005 I-жолда Ресей Федерациясынан тауарлардың салық салынатын импортының сомасы көрсетіледі;
3) 320.01.005 II-жолда Беларусь Республикасынан тауарлардың салық салынатын импортының сомасы көрсетіледі;
4) 320.01.006-жолда тауарлардың (лизинг мәндерінің) салық салынатын импорты көрсетіледі. Салық салынатын импорттың мөлшері Салық кодексінің 276-8-бабы 6-тармағына сәйкес айқындалады. Бұл жол өзіне 320.01.006 I және 320. 01.006 II-жолдарында көрсетілген соманы қосады;
5) 320.01.006 I-жолда Ресей Федерациясынан тауарлардың (лизинг мәндерінің) салық салынатын импорты көрсетіледі;
6) 320.01.006 II-жолда Беларусь Республикасынан тауарлардың (лизинг мәндерінің) салық салынатын импорты көрсетіледі;
7) 320.01.007-жолда алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын салық салынатын импорты көрсетіледі. Бұл жол өзіне 320.01.007 I және 320.01.007 II-жолдарында көрсетілген соманы қосады;
8) 320.01.007 I-жолда Ресей Федерациясынан алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын салық салынатын импорты көрсетіледі;
9) 320.01.007 II-жолда Беларусь Республикасынан алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу өнімі болып табылатын салық салынатын импорты көрсетіледі;

8) в строке 320.01.003 I указывается облагаемый импорт товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья, из Российской Федерации;
9) в строке 320.01.002 II облагаемый импорт товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья, из Республики Беларусь;
10) в строке 320.01.004 указывается итоговая сумма импорта, облагаемого налогом на добавленную стоимость, определяемая как сумма строк с 320.01.001 по 320.01.003.
25. В разделе "Сумма налога на добавленную стоимость, по облагаемому импорту" отражаются сведения по суммам налога на добавленную стоимость исчисленным по облагаемому импорту, указанному в разделе "Облагаемый импорт".
26. В данном разделе:
1) в строке 320.01.005 указывается общая сумма налога на добавленную стоимость исчисленного по облагаемому импорту товаров указанному в строке 320.01.001. Данная строка включает в себя суммы, указанные в строках 320.01.005 I и 320.01.005 II. Данная строка не включает в себя суммы налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту предметов лизинга и товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья (строки 320.01.006 и 320.01.007);
2) в строке 320.01.005 I указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров из Российской Федерации;
3) в строке 320.01.005 II указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров из Республики Беларусь;
4) в строке 320.01.006 указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров (предметов лизинга). Данная строка включает в себя суммы, указанные в строках 320.01.006 I и 320.01.006 II;
5) в строке 320.01.006 I указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров (предметов лизинга) из Российской Федерации;
6) в строке 320.01.006 II указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту (предметов лизинга) из Республики Беларусь;
7) в строке 320.01.007 указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья. Данная строка включает в себя суммы, указанные в строках 320.01.007 I и 320.01.007 II;
8) в строке 320.01.007 I указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья, из Российской Федерации;
9) в строке 320.01.007 II указывается сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту товаров, являющихся продуктами переработки давальческого сырья, из Республики Беларусь;

10) 320.01.008-жолда 320.01.005-тен 320.01.007-ге дейінгі жолдардың сомалары ретінде айқындалатын қосылған құн салығы салынатын импорттың жиынтық сомасы көрсетіледі.
320.01.004 жолдарының сомасы 320.00.001А жолдарына көшіріледі.
320.01.008 жолдарының сомасы 320.00.001В жолдарына көшіріледі.
4. Қосылған құн салығын салудан босатылған импорт
- 320.02-нысанын жасау
27. Бұл нысан қосылған құн салығын салудан босатылған, Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасынан тауарлардың импортын егжей-тегжейлі көрсетуге арналған.
Егер 320.00-нысанының "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде "Табыс етілген қосымшалар" 16-жолда "02" торкөзі белгіленген болса, 320.04 қосымшасы толтырылуы тиіс.
28. "Қосылған құн салығын салудан босатылған импорт" бөлімінде:
1) 320.02.001-жолда Салық кодексінің 255-бабына сәйкес қосылған құн салығын салудан босатылған импорт көрсетіледі. Бұл жол өзіне 320.02.001 А, 320.02.001 В, 320.02.001 С, 320.02.001 D, 320.02.001 I, 320.02.001 F-жолдарын қосады;
2) 320.02.001 A жолында Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін тәртіпте гуманитарлық көмек ретінде әкелінетін акцизделетіндерді қоспағанда, тауарлардың сомасы көрсетіледі;
3) 320.02.001 B жолында техникалық көмек көрсетуді қоса алғанда, мемлекет, мемлекеттердің үкіметтері, халықаралық ұйымдар желілері бойынша қайырымдылық көмек мақсатында әкелінетін, акцизделетіндерді қоспағанда, тауарлардың сомасы көрсетіледі;
4) 320.02.001 C жолында салық төлеуден босатуды белгілейтін кеден режимдерінде Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес декларациялануға жататын тауарлардың сомасы көрсетіледі;
5) 320.02.001 D жолында кез келген нысандағы дәрілік заттардың, оның ішінде субстанция-дәрілер; протездік-ортопедиялық бұйымдарды, сурдотифлотехниканы және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдар; кез келген нысандағы дәрілік заттарды шығаруға арналған материалдар, жабдықтар және жинақтаушы материалдар, оның ішінде субстанция-дәрілер, протездік-ортопедиялық бұйымдарды және медициналық (ветеринариялық) техниканы қоса алғанда, медициналық (ветеринариялық) мақсаттағы бұйымдардың сомасы көрсетіледі;

10) в строке 320.01.008 указывается итоговая сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту, определяемая как сумма строк с 320.01.005 по 320.01.007.
Сумма строки 320.01.004 переносится в строку 320.00.001 А.
Сумма строки 320.01.008 переносится в строку 320.00.001 В.
4. Составление формы 320.02 -
Импорт, освобожденный от налога на добавленную стоимость
27. Данная форма предназначена для детального отражения импорта товаров из Российской Федерации и Республики Беларусь, освобожденного от налога на добавленную стоимость.
Приложение 320.02 подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о налогоплательщике" формы 320.00 в строке 16 "Представленные приложения" отмечена ячейка "02".
28. В разделе "Импорт, освобожденный от налога на добавленную стоимость":
1) в строке 320.02.001 указывается импорт, освобожденный от налога на добавленную стоимость в соответствии со статьей 255 Налогового кодекса. Данная строка включает в себя строки 320.02.001 А, 320.02.001 В, 320.02.001 С, 320.02.001 D, 320.02.001 I, 320.02.001 F;
2) в строке 320.02.001 A указывается размер освобожденного импорта товаров, за исключением подакцизных, ввозимых в качестве гуманитарной помощи в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
3) в строке 320.02.001 B указывается размер освобожденного импорта товаров, за исключением подакцизных, ввозимых в целях благотворительной помощи по линии государства, правительств государств, международных организаций, включая оказание технического содействия;
4) в строке 320.02.001 C указывается размер освобожденного импорта товаров, ввезенных для официального пользования иностранными дипломатическими и приравненными к ним представительствами иностранных государств, консульскими учреждениями иностранных государств, а также для личного пользования лицами, относящимися к дипломатическому и административно-техническому персоналу этих представительств, включая членов их семей, проживающих вместе с ними, консульскими должностными лицами, консульскими служащими, включая членов их семей, проживающих вместе с ними;
5) в строке 320.02.001 D указывается размер освобожденного импорта лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций; изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники; материалов, оборудования и комплектующих для производства лекарственных средств любых форм, в том числе лекарств-субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники;

6) 320.02.001 I мемлекеттер, мемлекеттер үкiметтерiнiң және халықаралық ұйымдардың желісі бойынша берiлген грант қаржысы есебінен жүзеге асырылатын тауарларының босатылған импортының мөлшерi көрсетіледі;
7) 320.02.001 F-жолда Салық кодексінің 255-бабына сәйкес қосылған құн салығын салудан босатылған импортының мөлшерi көрсетіледі; Бұл жол өзіне 320.02.001 А-дан 320.02.001 I-жолдарын қосады;
320.02.001 А-дан 320.02.001 F-жолдар I және II кіші жолдардан тұрады. I тиісті кіші жолдарда Ресей Федерациясынан импортталған тауарлар бойынша мәліметтер көрсетіледі, ал тиісті кіші жолдарда Беларусь Республикасынан импортталған тауарлар бойынша мәліметтер көрсетіледі;
8) 320.02.002-жолда Қазақстан Республикасының аумағынан кеден одағына мүше мемлекеттің аумағына қайта өңдеуге арналған, сондай-ақ олардың көмегімен қайта өңдеу бойынша операциялар жүзеге асырылатын тауарларды әкеткен тауарларды қосылған құн салығын салудан босатылған импортының мөлшерi көрсетіледі. Бұл жол Салық кодексінің 276-15-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында белгіленген талаптарға сәйкес келетін тауарлар бойынша және салық төлеушілер бойынша ғана толтырылады 320.02.002-жол өзіне 320.00.002 I және 320.00.002 II-жолдарының қосады;
9) 320.02.002 I-жолда Ресей Федерациясынан импортталған, осы тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген тауарлар бойынша мәліметтер көрсетіледі;
10) 320.02.002 II-жолда Беларусь Республикасынан импортталған, осы тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген тауарлар бойынша мәліметтер көрсетіледі;
11) 320.02.003-жолда Заңды тұлға, 01.01.2009 жылға дейін инфрақұрылымдық жобаны іске асыруға Қазақстан Республикасының Үкіметімен жасалған концессиялық келісімшарт шеңберінде қызметін жүзеге асыратын оның медігерлері кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағынан әкелінген тауарларды қосылған құн салығын салудан босатылған импортының мөлшерi көрсетіледі. 320.02.001-жолдың сомасы 320.02.003–жолға көшіріледі. 320.02.003-жол өзіне 320.00.003 I және 320.00.003 II-жолдарының қосады;
12) 320.02.003 I-жолда Ресей Федерациясынан импортталған, осы тармақтың 11) тармақшасында көрсетілген тауарлар бойынша мәліметтер көрсетіледі;
13) 320.02.003 II-жолда Беларусь Республикасынан импортталған, осы тармақтың 11) тармақшасында көрсетілген тауарлар бойынша мәліметтер көрсетіледі;
320.02.001 жолдарының сомасы 320.00.003 А жолдарына көшіріледі.
320.02.002 жолдарының сомасы 320.00.004 А жолдарына көшіріледі.
320.02.003 жолының сомасы 320.00.007 А саналады.

6) в строке 320.02.001 I указывается размер освобожденного импорта товаров, осуществляемый за счет средств грантов, предоставленных по линии государства, правительств государств и международных организаций;
7) в строке 320.02.001 F указывается размер освобожденного импорта товаров, освобожденного в соответствии со статьей 255 Налогового кодекса и не указанного в строках с 320.02.001 A по 320.02.001 I.
Строки с 320.02.001 А по 320.02.001 F состоят из подстрок I и II. В подстроках I по соответствующим строкам указываются сведения по товарам, импортированным из Российской Федерации, а в подстроках II по соответствующим строкам указываются сведения по товарам, импортированным из Республики Беларусь;
8) в строке 320.02.002 указывается размер освобожденного импорта товаров, ввезенных на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза товаров, предназначенных для переработки, а также товаров, с помощью которых осуществляются операции по переработке товаров. Данная строка заполняется только по тем товарам и только теми налогоплательщиками, которые соответствуют требованиям, установленным подпунктом 2) пункта 2 статьи 276-15 Налогового кодекса. Строка 320.02.002 включает в себя строки 320.02.002 I и 320.02.002 II;
9) в строке 320.02.002 I отражаются сведения по товарам, указанным в подпункте 8) настоящего пункта, импортированным из Российской Федерации;
10) в строке 320.02.002 II отражаются сведения по товарам, указанным в подпункте 8) настоящего пункта, импортированным из Республики Беларусь;
11) в строке 320.02.003 указывается размер освобожденного импорта товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, ввезенных юридическим лицом, его подрядчиками, осуществляющими деятельность в рамках концессионного договора, заключенного с Правительством Республики Казахстан на реализацию инфраструктурного проекта до 1 января 2009 года. Сумма строки 320.02.001 переносится в строку 320.00.003. Строка 320.02.003 включает в себя строки 320.02.003 I и 320.02.003 II;
12) в строке 320.02.003 I отражаются сведения по товарам, указанным в подпункте 11) настоящего пункта, импортированным из Российской Федерации;
13) в строке 320.02.003 II отражаются сведения по товарам, указанным в подпункте 11) настоящего пункта, импортированным из Республики Беларусь.
Сумма строки 320.02.001 переносится в строку 320.00.003 А.
Сумма строки 320.02.002 переносится в строку 320.00.004 А.
Сумма строки 320.02.003 учитывается в строке 320.00.007 А.

5. Қосылған құн салығын төлеу мерзімі өзгертілген тауарлардың импорты – 320.03-нысанын жасау
29. Бұл нысан Енгізу туралы заңның 49-бабы 27-50-абзацтарына сәйкес қосылған құн салығын төлеу мерзімі өзгертілген, Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасынан тауарлар импорты кезінде толтырылады.
Егер 320.00-нысанының "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде "Табыс етілген қосымшалар" 16-жолда "03" торкөзі белгіленген болса, 320.04 қосымшасы толтырылуы тиіс.
30. "ҚҚС төлеу мерзімі өзгертілген тауарлар импорты" бөлімінде:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында импорт түрінің коды көрсетіледі:
1 - өнеркәсіптік қайта өңдеу үшін тауарлар импорты;
2 - су, газ, электр қуаты импорты;
3) С бағанында тауарларды әкелу және жанама салықтарды төленгені туралы өтініштің нөмірі және салық төлеуші берген, аталған Өтінішті толтыру күні көрсетіледі;
4) D бағанында Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төленгені туралы өтінішке сәйкес қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Салық кодексінің 276-2-бабы 2-тармағына сәйкес кеден одағына мүше мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарларды әкетілген мерзім (өзгертілген) салықты өтеу үшін көрсетіледі;
6) F бағанында импорт елінің коды көрсетіледі;
0000001 жиынтық жолында өнеркәсіптік қайта өңдеу үшін тауарлар импорты бойынша жиынтық сомалар көрсетіледі;
0000002 жиынтық жолында су, газ, электр қуаты импорты бойынша жиынтық сомалар көрсетіледі.
D бағаны 0000001, 0000002 жолдарының жиынтық сомасы 320.00.005 жолына көшіріледі.
6. Қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін тауарлар импорты – 320.04-нысанын жасау
31. Бұл нысан Енгізу туралы заңның 49-1-бабына сәйкес импорт кезінде қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін, салық кезеңі ішінде жүзеге асырылған Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасынан тауарлар импорты бойынша ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған.
Егер 320.00-нысанының "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде "Табыс етілген қосымшалар" 16-жолда "04" торкөзі белгіленген болса, 320.04 қосымшасы толтырылуы тиіс.
32. "Есепке жатқызу әдісімен төленетін Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасынан тауарлар импорты бойынша қосылған құн салығын есептеу" бөлімінде:
1) 320.04.001 А-жолда қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін салық салынатын Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасынан импорт сомасы көрсетіледі. Бұл жол 320.04.001 I А, 320.04.001 II А, 320.04.001 III А, 320.04.001 IV А, 320.04.001 V А, 320.04.001 VI А, 320.04.001 VII А, 320.04.001 VIII А, 320.04.001 IХ А-жолдарын қосады;

5. Составление формы 320.03 -
Импорт товаров, по которым изменен срок уплаты налога
на добавленную стоимость
29. Данная форма заполняется при импорте товаров из Российской Федерации и Республики Беларусь по которым изменен срок уплаты налога на добавленную стоимость в соответствии с абзацами 27-50 статьи 49 Закона о введении.
Приложение 320.03 подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о налогоплательщике" формы 320.00 в строке 16 "Представленные приложения" отмечена ячейка "03".
30. В разделе "Импорт товаров, по которым изменен срок уплаты НДС":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код вида импорта:
1 - импорт товаров для промышленной переработки;
2 - импорт воды, газа, электроэнергии;
3) в графе С указывается номер Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов и дата составления указанного Заявления, присваиваемые налогоплательщиком;
4) в графе D указывается сумма налога на добавленную стоимость согласно Заявлению о ввозе товаров и уплате косвенных налогов;
5) в графе Е указывается срок (измененный), для погашения налога. Изменение срока уплаты налога на добавленную по товарам, импортированным с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан, производится на срок не более чем на три месяца со дня принятия на учет таких товаров в соответствии с пунктом 2 статьи 276-2 Налогового кодекса;
6) в графе F указывается код страны импорта;
7) в итоговой строке 0000001 указываются итоговые суммы по импорту товаров для промышленной переработки;
8) в итоговой строке 0000002 указываются итоговые суммы по импорту воды, газа, электроэнергии.
Сумма итоговых строк 0000001, 0000002 графы D переносится в строку 320.00.005.
6. Составление формы 320.04 -
Импорт товаров, налог на добавленную стоимость
по которым уплачивается методом зачета
31. Данная форма предназначена для детального отражения информации по импорту товаров из Российской Федерации и Республики Беларусь, осуществленному в течение налогового периода, по которым налог на добавленную стоимость при импорте уплачивается методом зачета, в соответствии со статьей 49-1 Закона о введении.
Приложение 320.04 подлежит заполнению, если в разделе "Общая информация о налогоплательщике" формы 320.00 в строке 16 "Представленные приложения" отмечена ячейка "04".
32. В разделе "Начисление налога на добавленную стоимость по импорту товаров из Российской Федерации и Республики Беларусь, уплачиваемого методом зачета":
1) в строке 320.04.001 А указывается сумма облагаемого импорта из Российской Федерации, налог на добавленную стоимость по которому уплачивается методом зачета. Данная строка включает в себя строки 320.04.001 I А, 320.04.001 II А, 320.04.001 III А, 320.04.001 IV А, 320.04.001 V А, 320.04.001 VI А, 320.04.001 VII А, 320.04.001 VIII А, 320.04.001 IХ А;

2) 320.04.001 I А-жолда импортталған жабдық бойынша салық салынатын импорт сомасы көрсетіледі;
3) 320.04.001 II А-жолда импортталған ауыл шаруашылығы техникасы бойынша салық салынатын импорт сомасы көрсетіледі;
4) 320.04.001 III А-жолда импортталған автомобиль көлігінің ауыр жүк таситын жылжымалы құрамы бойынша салық салынатын импорт сомасы көрсетіледі;
5) 320.04.001 IV А-жолда импортталған ұшақтар және тік ұшақтар бойынша салық салынатын импорт сомасы көрсетіледі;
6) 320.04.001 V А-жолда импортталған теміржол локомотивтері мен вагондары бойынша салық салынатын импорт сомасы көрсетіледі;
7) 320.04.001 VI А-жолда импортталған теңіз кемелері бойынша салық салынатын импорт сомасы көрсетіледі;
8) 320.04.001 VII А-жолда импортталған қосалқы бөлшектер бойынша салық салынатын импорт сомасы көрсетіледі;
9) 320.04.001 VIII А-жолда импортталған пестицидтер (улы химикаттар) бойынша салық салынатын импорт сомасы көрсетіледі;
10) 320.04.001 IХ А-жолда импортталған барлық асыл тұқымды жануарлардың барлық түрі және қолдан ұрықтандыруға арналған жабдықтар бойынша салық салынатын импорт сомасы көрсетіледі;
11) 320.04.001 В-жолда есепке жатқызу әдісімен төленетін Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасынан тауарлар импорты бойынша қосылған құн салығы сомасы көрсетіледі. Бұл жол 320.04.001 I В, 320.04.001 II В, 320.04.001 III В, 320.04.001 IV В, 320.04.001 V В, 320.04.001 VI В, 320.04.001 VII В, 320.04.001 VIII В, 320.04.001 IХ В-жолдарын қосады;
12) 320.04.001 I В-жолда импортталған жабдық бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
13) 320.04.001 II В-жолда импортталған ауыл шаруашылық техникасы бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
14) 320.04.001 III В-жолда импортталған автомобиль көлігінің ауыр жүк таситын жылжымалы құрамы бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
15) 320.04.001 IV В-жолда импортталған ұшақтар және тік ұшақтар бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
16) 320.04.001 V В-жолда импортталған теміржол локомотивтері мен вагондары бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
17) 320.04.001 VI В-жолда импортталған теңіз кемелері бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
18) 320.04.001 VII В-жолда импортталған қосалқы бөлшектер бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
19) 320.04.001 VIII В-жолда импортталған пестицидтер (улы химикаттар) бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
20) 320.04.001 IХ В-жолда импортталған барлық асыл тұқымды жануарлардың барлық түрі және қолдан ұрықтандыруға арналған жабдықтар бойынша қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
320.04.001 А жолының сомасы 320.00.006 I А жолына көшіріледі.
320.04.001 В жолының сомасы 320.00.006 I В жолына көшіріледі.

2) в строке 320.04.001 I А указывается сумма облагаемого импорта по импортированному оборудованию;
3) в строке 320.04.001 II А указывается сумма облагаемого импорта по импортированной сельскохозяйственной техники;
4) в строке 320.04.001 III А указывается сумма облагаемого импорта по импортированному грузовому подвижному составу автомобильного транспорта;
5) в строке 320.04.001 IV А указывается сумма облагаемого импорта по импортированным самолетам и вертолетам;
6) в строке 320.04.001 V А указывается сумма облагаемого импорта по импортированным локомотивам железнодорожным и вагонам;
7) в строке 320.04.001 VI А указывается сумма облагаемого импорта по импортированным морским судам;
8) в строке 320.04.001 VII А указывается сумма облагаемого импорта по импортированным запасным частям;
9) в строке 320.04.001 VIII А указывается сумма облагаемого импорта по импортированным пестицидам (ядохимикатам);
10) в строке 320.04.001 IХ А указывается сумма облагаемого импорта по импортированным племенным животным всех видов и оборудования для искусственного осеменения;
11) в строке 320.04.001 В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импорту товаров из Российской Федерации, уплачиваемого методом зачета. Данная строка включает в себя строки 320.04.001 I В, 320.04.001 II В, 320.04.001 III В, 320.04.001 IV В, 320.04.001 V В, 320.04.001 VI В, 320.04.001 VII В, 320.04.001 VIII В, 320.04.001 IХ В;
12) в строке 320.04.001 I В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированному оборудованию;
13) в строке 320.04.001 II В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированной сельскохозяйственной технике;
14) в строке 320.04.001 III В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированному грузовому подвижному составу автомобильного транспорта;
15) в строке 320.04.001 IV В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным самолетам и вертолетам;
16) в строке 320.04.001 V В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным локомотивам железнодорожным и вагонам;
17) в строке 320.04.001 VI В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным морским судам;
18) в строке 320.04.001 VII В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным запасным частям;
19) в строке 320.04.001 VIII В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным пестицидам (ядохимикатам);
20) в строке 320.04.001 IХ В указывается сумма налога на добавленную стоимость по импортированным племенным животным всех видов и оборудованиям для искусственного осеменения.
Сумма строки 320.04.001 А переносится в строку 320.00.006 I А.
Сумма строки 320.04.001 В переносится в строку 320.00.006 I В.

Сондай-ақ 320.00.006 I В-жолдарының сомасы тиісті салық кезеңі үшін табыс етілген ҚҚС бойынша Декларацияның 300.00.012 және 300.00.028 В-жолдарында ескеріледі;
21) 320.04.002 А-жолда қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін салық салынатын Беларусь Республикасынан импорт сомасы көрсетіледі. Бұл жол 320.04.002 I А, 320.04.002 II А, 320.04.002 III А, 320.04.002 IV А, 320.04.002 V А, 320.04.002 VI А, 320.04.002 VII А, 320.04.002 VIII А, 320.04.002 IХ А-жолдарын қосады;
22) 320.04.002 I-ден бастап 320.04.002 IХ-ге дейінгі жолдар А және В бағандары бойынша 320.04.001 I-ден бастап 320.04.001 IХ дейінгі жолдар бойынша бағандарға ұқсас толтырылады.
320.04.002 А жолының сомасы 320.00.006 II А жолына көшіріледі.
320.04.002 В жолының сомасы 320.00.006 II В жолына көшіріледі.
Сондай-ақ 320.00.006 II В жолдарының сомасы тиісті салық кезеңі үшін табыс етілген ҚҚС бойынша Декларацияның 300.00.012 және 300.00.028 В жолдарында ескеріледі;
23) 320.04.003 А жолда қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін салық салынатын Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасынан импорт сомасының қорытындысы көрсетіледі. Бұл жолда көрсетілетін салық салынатын импорт сомасы 320.04.001 А және 320.04.002 А жолдарынан сомалар қосындысымен айқындалады;
24) 320.04.003 B жолда қосылған құн салығы есепке жатқызу әдісімен төленетін салық салынатын Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасынан импорт бойынша қосылған құн салығы сомасының қорытындысы көрсетіледі. Бұл жолда көрсетілетін қосылған құн салығының сомасы 320.04.001 В және 320.04.002 В жолдарынан сомалар қосындысымен айқындалады.
320.04.003 А жолының сомасы 320.00.006 А жолына көшіріледі.
320.04.003 В жолының сомасы 320.00.006 В жолына көшіріледі.
7. Салық салынатын спирт импорты
–320.05-нысанын жасау
33. Бұл нысан салық кезеңі ішінде жасалған барлық спирт түрлерінің салық салынатын импорты туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған және кеден одағына мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасына спирт импорттайтын салық төлеушілер толтырады.
34. "Салық салынатын спирт импорты" бөлімінде:
1) А бағанында салық базасының (литр) мөлшері көрсетіледі;
2) В бағанында акциз ставкасы көрсетіледі;
3) С бағанында Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі.
4) 320.05.001-жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, алкоголь өнімін өндіру үшін импортталатын спирт бойынша мәліметтер көрсетіледі;
5) 320.05.001 I.I. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, алкоголь өнімін өндіру үшін Ресей Федерациясынан импортталатын 80 проценттен аз көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті, спирт тұнбалары және өзге де спиртті ішімдіктер бойынша мәліметтер көрсетіледі;

Также сумма строк 320.00.006 I В учитывается в строках 300.00.012 и 300.00.028 В Декларации по НДС, представленной за соответствующий налоговый период;
21) в строке 320.04.002 А указывается сумма облагаемого импорта из Республики Беларусь, налог на добавленную стоимость по которому уплачивается методом зачета. Данная строка включает в себя строки 320.04.002 I А, 320.04.002 II А, 320.04.002 III А, 320.04.002 IV А, 320.04.002 V А, 320.04.002 VI А, 320.04.002 VII А, 320.04.002 VIII А, 320.04.002 IХ А;
22) строки с 320.04.002 I по 320.04.002 IХ по столбцам А и В заполняются аналогично столбцам по строкам с 320.04.001 I по 320.04.001 IХ.
Сумма строки 320.04.002 А переносится в строку 320.00.006 II А.
Сумма строки 320.04.002 В переносится в строку 320.00.006 II В.
Также сумма строк 320.00.006 II В учитывается в строках 300.00.012 и 300.00.028 В Декларации по НДС, представленной за соответствующий налоговый период;
23) в строке 320.04.003 А указывается итого сумма облагаемого импорта из Российской Федерации и Республики Беларусь, налог на добавленную стоимость по которому уплачивается методом зачета. Сумма облагаемого импорта, отражаемая в данной строке определяется сложением сумм из строк 320.04.001 А и 320.04.002 А;
24) в строке 320.04.003 B указывается итого сумма налога на добавленную стоимость по облагаемому импорту из Российской Федерации и Республики Беларусь, налог на добавленную стоимость по которому уплачивается методом зачета. Сумма налога на добавленную стоимость, отражаемая в данной строке определяется сложением сумм из строк 320.04.001 В и 320.04.002 В.
Сумма строки 320.04.003 А переносится в строку 320.00.006 А.
Сумма строки 320.04.003 В переносится в строку 320.00.006 В.
7. Составление формы 320.05 - Облагаемый импорт спирта
33. Данная форма предназначена для детального отражения информации об облагаемом импорте всех видов спирта, совершенном в течение налогового периода, и заполняется налогоплательщиками, импортирующими спирт в Республику Казахстан из государств-членов таможенного союза.
34. В разделе "Облагаемый импорт спирта":
1) в графе А указывается размер налоговой базы (литр);
2) в графе В указывается ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса.
4) в строке 320.05.001 отражаются сведения по спирту, импортируемому для производства алкогольной продукции, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
5) в строке 320.05.001 I.I. отражаются сведения по спирту этиловому неденатурированному, спиртовым настойкам и прочим спиртным напиткам с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, импортируемому для производства алкогольной продукции из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;

6) 320.05.001 I.II. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, алкоголь өнімін өндіру үшін Ресей Федерациясынан импортталатын 80 процент немесе одан жоғары көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті бойынша мәліметтер көрсетіледі;
7) 320.05.001 II.I. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, алкоголь өнімін өндіру үшін Беларусь Республикасынан импортталатын 80 проценттен аз көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті, спирт тұнбалары және өзге де спиртті ішімдіктер бойынша мәліметтер көрсетіледі;
8) 320.05.001 II.II. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, алкоголь өнімін өндіру үшін Беларусь Республикасынан импортталатын 80 процент немесе одан жоғары көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті бойынша мәліметтер көрсетіледі;
9) 320.05.002 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, алкоголь өнімін өндіру үшін емес импортталатын спирт бойынша мәліметтер көрсетіледі;
10) 320.05.002 I.I. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан алкоголь өнімін өндіру үшін емес импортталатын 80 проценттен аз көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті, спирт тұнбалары және өзге де спиртті ішімдіктер бойынша мәліметтер көрсетіледі;
11) 320.05.002 I.II. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан алкоголь өнімін өндіру үшін емес импортталатын 80 процент немесе одан жоғары көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті, этил спирті және кез келген концентрациядағы денатуратталған өзге де спирт түрлері бойынша мәліметтер көрсетіледі;
12) 320.05.002 II.I. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан алкоголь өнімін өндіру үшін емес импортталатын 80 проценттен аз көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті, спирт тұнбалары және өзге де спиртті ішімдіктер бойынша мәліметтер көрсетіледі;
13) 320.05.002 II.II. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан алкоголь өнімін өндіру үшін емес импортталатын 80 процент немесе одан жоғары көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті, этил спирті және кез келген концентрациядағы денатуратталған өзге де спирт түрлері бойынша мәліметтер көрсетіледі;

6) в строке 320.05.001 I.II. отражаются сведения по спирту этиловому неденатурированному с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более, импортируемому для производства алкогольной продукции из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
7) в строке 320.05.001 II.I. отражаются сведения по спирту этиловому неденатурированному, спиртовым настойкам и прочим спиртным напиткам с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, импортируемому для производства алкогольной продукции из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
8) в строке 320.05.001 II.II. отражаются сведения по спирту этиловому неденатурированному с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более, импортируемому для производства алкогольной продукции из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
9) в строке 320.05.002 отражаются сведения по спирту, импортируемому не для производства алкогольной продукции, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
10) в строке 320.05.002 I.I. отражаются сведения по спирту этиловому неденатурированному, спиртовым настойкам и прочим спиртным напиткам с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, импортируемому не для производства алкогольной продукции из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
11) в строке 320.05.002 I.II. отражаются сведения по спирту этиловому неденатурированному с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более, этиловому спирту и прочим спиртам денатурированным, любой концентрации, импортируемым не для производства алкогольной продукции из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
12) в строке 320.05.002 II.I. отражаются сведения по спирту этиловому неденатурированному, спиртовым настойкам и прочим спиртным напиткам с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, импортируемому не для производства алкогольной продукции из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
13) в строке 320.05.002 II.II. отражаются сведения по спирту этиловому неденатурированному с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более, этиловому спирту и прочим спиртам денатурированным, любой концентрации, импортируемым не для производства алкогольной продукции из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;

14) 320.05.003 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда,алыс-берістік негізде қайта өңдеуге импортталған спирт бойынша мәліметтер көрсетіледі;
15) 320.05.003 I.I. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан алыс-берістік негізде қайта өңдеуге импортталған 80 проценттен аз көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті, спирт тұнбалары және өзге де спиртті ішімдіктер бойынша мәліметтер көрсетіледі;
16) 320.05.003 II.I. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан алыс-берістік негізде қайта өңдеуге импортталған 80 процент немесе одан жоғары көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті бойынша мәліметтер көрсетіледі;
17) 320.05.003 I.III. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан алыс-берістік негізде қайта өңдеуге импортталған ішкі нарықта тұтыну үшін денатуратталған отындық этил спиртінің (этанол) (түссіз емес, боялған) импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі;
18) 320.05.003 II.I. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан алыс-берістік негізде қайта өңдеуге импортталған 80 проценттен аз көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті, спирт тұнбалары және өзге де спиртті ішімдіктер бойынша мәліметтер көрсетіледі;
19) 320.05.003 II.II. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан алыс-берістік негізде қайта өңдеуге импортталған 80 процент немесе одан жоғары көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті бойынша мәліметтер көрсетіледі;
20) 320.05.003 II.III. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан алыс-берістік негізде қайта өңдеуге импортталған ішкі нарықта тұтыну үшін денатуратталған отындық этил спиртінің (этанол) (түссіз емес, боялған) импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі;
21) 320.05.004 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, ішкі нарықта тұтыну үшін денатуратталған отындық этил спиртінің (этанол) (түссіз емес, боялған) импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі;

14) в строке 320.05.003 отражаются сведения по спирту, импортируемому на переработку на давальческой основе, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
15) в строке 320.05.003 I.I. отражаются сведения по спирту этиловому неденатурированному, спиртовым настойкам и прочим спиртным напиткам с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, импортируемому на переработку на давальческой основе из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
16) в строке 320.05.003 I.II. отражаются сведения по спирту этиловому неденатурированному с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более, импортируемому на переработку на давальческой основе из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
17) в строке 320.05.003 I.III. отражаются сведения по импорту спирта этилового (этанола) денатурированного топливного (не бесцветного, окрашенного) для потребления на внутреннем рынке, импортируемого на переработку на давальческой основе из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
18) в строке 320.05.003 II.I. отражаются сведения по спирту, этиловому неденатурированному, спиртовым настойкам и прочим спиртным напиткам с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов, импортируемому на переработку на давальческой основе из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
19) в строке 320.05.003 II.II. отражаются сведения спирту этиловому неденатурированному с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более, импортируемому на переработку на давальческой основе из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
20) в строке 320.05.003 II.III. отражаются сведения по импорту спирта этилового (этанола) денатурированного топливного (не бесцветного, окрашенного) для потребления на внутреннем рынке, импортируемого на переработку на давальческой основе из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
21) в строке 320.05.004 отражаются сведения по импорту спирта, этилового (этанола) денатурированного топливного (не бесцветного, окрашенного) для потребления на внутреннем рынке, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;

22) 320.05.004 I.I. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, ішкі нарықта тұтыну үшін Ресей Федерациясынан денатуратталған отындық этил спиртінің (этанол) (түссіз емес, боялған) импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі;
23) 320.05.004 II.I. жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, ішкі нарықта тұтыну үшін Беларусь Республикасынан денатуратталған отындық этил спиртінің (этанол) (түссіз емес, боялған) импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі;
24) 320.05.005-жолда:
а. 320.05.001 А-дан 320.05.004 А-ға дейінгі жолдар сомасы ретінде айқындалатын салық салынатын импорттың қорытынды сомасы;
б. 320.05.001 С-дан 320.05.004 С-ға дейінгі жолдар сомасы ретінде айқындалатын есептелген акциздың қорытынды сомасы көрсетіледі;
25) 320.05.005 I жолда Ресей Федерациясынан салық салынатын импорттың және есептелген акциздің қорытынды сомасы көрсетіледі;
26) 320.05.004 II жолда Беларусь Республикасынан салық салынатын импорттың және есептелген акциздің қорытынды сомасы көрсетіледі.
35. "Акциз салуға жатпайтын спирт импорты" бөлімінде:
1) 320.05.006 жолда оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған импортталған этил спирті бойынша мәліметтер көрсетіледі;
2) 320.05.006 I.I. жолда оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған Ресей Федерациясынан импортталған 80 проценттен аз көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті, спирт тұнбалары және өзге де спиртті ішімдіктер бойынша мәліметтер көрсетіледі;
3) 320.05.006 I.II. жолда оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған Ресей Федерациясынан импортталған 80 процент немесе одан жоғары көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті бойынша мәліметтер көрсетіледі;
4) 320.05.006 I.III. жолда оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған Ресей Федерациясынан ішкі нарықта тұтыну үшін денатуратталған отындық этил спиртінің (этанол) (түссіз емес, боялған) импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі;
5) 320.05.006 II.I. жолда оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған Беларусь Республикасынан импортталған 80 проценттен аз көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті, спирт тұнбалары және өзге де спиртті ішімдіктер бойынша мәліметтер көрсетіледі;

22) в строке 320.05.004 I.I. отражаются сведения по импорту спирта, этилового (этанола) денатурированного топливного (не бесцветного, окрашенного) для потребления на внутреннем рынке из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
23) в строке 320.05.004 II.I. отражаются сведения по импорту спирта, этилового (этанола) денатурированного топливного (не бесцветного, окрашенного) для потребления на внутреннем рынке из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате спирта в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
24) в строке 320.05.005 отражается:
а. итоговая сумма облагаемого импорта, которая определяется как сумма строк с 320.05.001 А по 320.05.004 А;
б. итоговая сумма исчисленного акциза, которая определяется как сумма строк с 320.05.001 С по 320.05.004 С;
25) в строке 320.05.005 I отражается итоговая сумма облагаемого импорта и исчисленного акциза из Российской Федерации;
26) в строке 320.05.005 II отражается итоговая сумма облагаемого импорта и исчисленного акциза из Республики Беларусь.
35. Раздел "Импорт спирта, не подлежащий обложению акцизом":
1) в строке 320.05.006 отражаются сведения по импортируемому этиловому спирту, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникших в результате чрезвычайных ситуаций;
2) в строке 320.05.006 I.I. отражаются сведения по импортируемому спирту этиловому неденатурированному, спиртовым настойкам и прочим спиртным напиткам с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов из Российской Федерации, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникших в результате чрезвычайных ситуаций;
3) в строке 320.05.006 I.II. отражаются сведения по импортируемому спирту этиловому неденатурированному с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более из Российской Федерации, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникших в результате чрезвычайных ситуаций;
4) в строке 320.05.006 I.III. отражаются сведения по импорту спирта этилового (этанола) денатурированного топливного (не бесцветного, окрашенного) для потребления на внутреннем рынке из Российской Федерации, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникших в результате чрезвычайных ситуаций;
5) в строке 320.05.006 II.I. отражаются сведения по импортируемому спирту этиловому неденатурированному, спиртовым настойкам и прочим спиртным напиткам с концентрацией спирта менее 80 объемных процентов из Республики Беларусь, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникших в результате чрезвычайных ситуаций;

6) 320.05.006 II.II. жолда оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған Беларусь Республикасынан импортталған 80 процент немесе одан жоғары көлемдегі спирт концентрациясы бар денатуратталмаған этил спирті бойынша мәліметтер көрсетіледі;
7) 320.05.006 II.III. жолда оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған Беларусь Республикасынан ішкі нарықта тұтыну үшін денатуратталған отындық этил спиртінің (этанол) (түссіз емес, боялған) импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі;
320.05.005 С жолының сомасы Декларацияның 320.00.008 жолына көшіріледі.
8. Шарап материалының салық салынатын импорты
–320.06-нысанын жасау
36. Бұл нысан салық кезеңі ішінде жасалған шарап материалының салық салынатын импорты туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған және кеден одағына мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасына шарап материалын импорттайтын салық төлеушілер толтырады.
37. "Шарап материалының салық салынатын импорты" бөлімінде:
1) А бағанында салық базасының (литр) мөлшері көрсетіледі;
2) В бағанында акциз ставкасы көрсетіледі;
3) С бағанында Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
4) 320.06.001 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
5) 320.06.001 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін Ресей Федерациясынан импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
6) 320.06.001 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін Беларусь Республикасынан импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
7) 320.06.002 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін емес импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
8) 320.06.002 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін емес импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
9) 320.06.002 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін емес импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;

6) в строке 320.05.006 II.II. отражаются сведения по импортируемому спирту этиловому неденатурированному с концентрацией спирта 80 объемных процентов или более из Республики Беларусь, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникших в результате чрезвычайных ситуаций;
7) в строке 320.05.006 II.III. отражаются сведения по импорту спирта этилового (этанола) денатурированного топливного (не бесцветного, окрашенного) для потребления на внутреннем рынке из Республики Беларусь, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникших в результате чрезвычайных ситуаций.
Сумма строки 320.05.005 С переносится в строку 320.00.008 Декларации.
8. Составление формы 320.06 - Облагаемый импорт виноматериала
36. Данная форма предназначена для детального отражения информации об облагаемом импорте виноматериала, совершенном в течение налогового периода, и заполняется налогоплательщиками, импортирующими виноматериал в Республику Казахстан из государств-членов таможенного союза.
37. В разделе "Облагаемый импорт виноматериала":
1) в графе А указывается размер налоговой базы (литр);
2) в графе В указывается ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса;
4) в строке 320.06.001 отражаются сведения по виноматериалу, импортируемому для производства этилового спирта и алкогольной продукции, включая сведения о порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
5) в строке 320.06.001 I отражаются сведения по виноматериалу, импортируемому для производства этилового спирта и алкогольной продукции из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
6) в строке 320.06.001 II отражаются сведения по виноматериалу, импортируемому для производства этилового спирта и алкогольной продукции из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
7) в строке 320.06.002 отражаются сведения по виноматериалу, импортируемому не для производства этилового спирта и алкогольной продукции, включая сведения о порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
8) в строке 320.06.002 I отражаются сведения по виноматериалу, импортируемому не для производства этилового спирта и алкогольной продукции из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
9) в строке 320.06.002 II отражаются сведения по виноматериалу, импортируемому не для производства этилового спирта и алкогольной продукции из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;

10) 320.06.003 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда,алыс-берістік негізде қайта өңдеуге импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
11) 320.06.003 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда,алыс-берістік негізде қайта өңдеуге Ресей Федерациясынан импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
12) 320.06.003 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес спирттің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда,алыс-берістік негізде қайта өңдеуге Беларусь Республикасынан импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
13) 320.06.004 жолда:
- 320.06.001А-дан 320.06.003А-ға дейінгі жолдардың сомалары ретінде айқындалатын салық салынатын импорттың;
- 320.06.001С-дан 320.06.003С-ға дейінгі жолдардың сомалары ретінде айқындалатын есептелген акциздің қорытынды сомасы көрсетіледі;
14) 320.06.004 I жолда:
- 320.06.001 І А-дан 320.06.003 І А-ға дейінгі жолдардың сомалары ретінде айқындалатын Ресей Федерациясы бойынша салық салынатын импорттың;
- 320.06.001 І С-дан 320.06.003 І С-ға дейінгі жолдардың сомалары ретінде айқындалатын Ресей Федерациясы есептелген акциздің қорытынды сомасы көрсетіледі;
15) 320.06.004 II жолда:
- 320.06.001 ІІ А-дан 320.06.003 ІІ А-ға дейінгі жолдардың сомалары ретінде айқындалатын Беларусь Республикасы бойынша салық салынатын импорттың;
- 320.06.001 ІІ С-дан 320.06.003 ІІ С-ға дейінгі жолдардың сомалары ретінде айқындалатын Беларусь Республикасы есептелген акциздің қорытынды сомасы көрсетіледі;
38. "Акциз салуға жатпайтын шарап материалының импорты" бөлімінде:
1) 320.06.005 жолда акциз салуға жатпайтын, оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған, этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
2) 320.06.005 I.I. жолда акциз салуға жатпайтын, оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған, Ресей Федерациясынан этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
3) 320.06.005 I.II. жолда акциз салуға жатпайтын, оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған, Ресей Федерациясынан этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін емес импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;
4) 320.06.005 II.I. жолда акциз салуға жатпайтын, оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған, Беларусь Республикасынан этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі;

10) в строке 320.06.003 отражаются сведения по виноматериалу, импортируемому на переработку на давальческой основе, включая сведения о порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
11) в строке 320.06.003 I отражаются сведения по виноматериалу, импортируемому на переработку на давальческой основе из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
12) в строке 320.06.003 II отражаются сведения по виноматериалу, импортируемому на переработку на давальческой основе из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
13) в строке 320.06.004 отражается итоговая сумма:
- облагаемого импорта, которая определяется как сумма строк с 320.06.001 А по 320.06.003 А;
- исчисленного акциза, которая определяется как сумма строк с 320.06.001 С по 320.06.003 С;
14) в строке 320.06.004 I отражается итоговая сумма:
- облагаемого импорта по Российской Федерации, которая определяется как сумма строк с 320.06.001 I А по 320.06.003 I А;
- исчисленного акциза по Российской Федерации, которая определяется как сумма строк с 320.06.001 I С по 320.06.003 I С;
15) в строке 320.06.004 II отражается итоговая сумма:
- облагаемого импорта по Республике Беларусь, которая определяется как сумма строк с 320.06.001 II А по 320.06.003 II А;
- исчисленного акциза по Республике Беларусь, которая определяется как сумма строк с 320.06.001 II C по 320.06.003 II C.
38. В разделе "Импорт виноматериала, не подлежащий обложению акцизом":
1) в строке 320.06.005 отражаются сведения по импортируемому виноматериалу для производства этилового спирта и алкогольной продукции, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций, не подлежащему обложению акцизом;
2) в строке 320.06.005 I.I. отражаются сведения по импортируемому виноматериалу для производства этилового спирта и алкогольной продукции из Российской Федерации, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций, не подлежащему обложению акцизом;
3) в строке 320.06.005 I.II. отражаются сведения по импортируемому виноматериалу не для производства этилового спирта и алкогольной продукции из Российской Федерации, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций, не подлежащему обложению акцизом;
4) в строке 320.06.005 II.I. отражаются сведения по импортируемому виноматериалу для производства этилового спирта и алкогольной продукции из Республики Беларусь, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций, не подлежащему обложению акцизом;

5) 320.06.005 II.II. жолда акциз салуға жатпайтын, оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған, Беларусь Республикасынан этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру үшін емес импортталған шарап материалы бойынша мәліметтер көрсетіледі.
320.06.004 С жолының сомасы Декларацияның 320.00.009 жолына көшіріледі.
9. Салық салынатын алкоголь өнімінің импорты
–320.07 нысанын жасау
39. Бұл нысан салық кезеңі ішінде жасалған алкоголь өнімінің салық салынатын импорты туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған және кеден одағына мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасына алкоголь өнімдерін импорттайтын салық төлеушілер толтырады. Алкоголь өнімінің әрбір түріне жеке парақ жасалады.
40. "Салық салынатын алкоголь өнімінің импорты" бөлімінде:
1) 320.07.001 А жолда алкоголь өнімінің түрі көрсетіледі;
2) 320.07.001 В жолда Ресей Федерациясынан импортталған акцизделетін тауарлар бойынша тиісті бюджет сыныптамасының коды көрсетіледі;
3) 320.07.001 С жолда Беларусь Республикасынан импортталған акцизделетін тауарлар бойынша тиісті бюджет сыныптамасының коды көрсетіледі;
4) 320.07.002 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес алкоголь өнімінің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, салық салынатын алкоголь өнімінің импортының көлемі көрсетіледі;
5) 320.07.002 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес алкоголь өнімінің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан салық салынатын алкоголь өнімінің импортының көлемі көрсетіледі;
6) 320.07.002 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес алкоголь өнімінің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан салық салынатын алкоголь өнімінің импортының көлемі көрсетіледі;
7) 320.07.003 жолда есепке алу-бақылау таңбалары бүлінген немесе жойылған кезде салық салу базасына енгізілетін алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі. Жолдың қорытынды сомасы 320.07.003 I және 320.07.003 II жолдарының сомасы ретінде айқындалады;
8) 320.07.003 I жолда С бағанының-жолдарының сомасы ретінде айқындалатын есепке алу-бақылау таңбалары бүлінген, жойылған кезде Ресей Федерациясынан салық салынатын алкоголь өнімінің импортының көлемі көрсетіледі;
9) 320.07.003 I A I - 320.07.003 I A III жолдарында есепке алу-бақылау таңбаларының саны көрсетіледі;
10) 320.07.003 I B I – 320.07.003 I B III жолдарында тұтыну ыдысының сыйымдылығы көрсетіледі;
11) 320.07.003 I C I – 320.07.003 I C III жолдарында А және В бағандарының туындысы ретінде айқындалатын есепке алу-бақылау таңбаларының бүлінуі, жойылуы бойынша салық базасы көрсетіледі;

5) в строке 320.06.005 II.II. отражаются сведения по импортируемому виноматериалу не для производства этилового спирта и алкогольной продукции из Республики Беларусь, в отношении которого установлен факт его порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций, не подлежащему обложению акцизом.
Сумма строки 320.06.004 С переносится в строку 320.00.009 Декларации.
9. Составление формы 320.07 -
Облагаемый импорт алкогольной продукции
39. Данная форма предназначена для отражения информации об облагаемом импорте алкогольной продукции, совершенном в течение налогового периода, и заполняется налогоплательщиками, импортирующими алкогольную продукцию в Республику Казахстан из государств-членов таможенного союза. На каждый вид алкогольной продукции составляется отдельный лист.
40. В разделе "Облагаемый импорт алкогольной продукции":
1) в строке 320.07.001 А указывается вид алкогольной продукции;
2) в строке 320.07.001 В указывается соответствующий код бюджетной классификации по импортированным подакцизным товарам из Российской Федерации;
3) в строке 320.07.001 С указывается соответствующий код бюджетной классификации по импортированным подакцизным товарам из Республики Беларусь;
4) в строке 320.07.002 указывается объем облагаемого импорта алкогольной продукции, включая сведения о ее порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
5) в строке 320.07.002 I указывается объем облагаемого импорта алкогольной продукции из Российской Федерации, включая сведения о ее порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
6) в строке 320.07.002 II указывается объем облагаемого импорта алкогольной продукции из Республики Беларусь, включая сведения о ее порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
7) в строке 320.07.003 указывается объем алкогольной продукции, включаемый в налогооблагаемую базу при порче или утрате учетно-контрольных марок. Итоговая сумма строки определяется как сумма строк 320.07.003 I и 320.07.003 II;
8) в строке 320.07.003 I указывается общий объем облагаемого импорта алкогольной продукции из Российской Федерации при порче, утрате учетно-контрольных марок, определяемая как сумма строк графы С;
9) в строках 320.07.003 I A I - 320.07.003 I A III указывается количество учетно-контрольных марок;
10) в строках 320.07.003 I B I - 320.07.003 I B III указывается емкость потребительской тары;
11) в строках 320.07.003 I C I - 320.07.003 I C III указывается налоговая база по порче, утрате учетно-контрольных марок, которая определяется как произведение граф А и В;

12) 320.07.003 II жолда С бағанының сомасы ретінде айқындалатын есепке алу-бақылау таңбалары бүлінген, жойылған кезде Беларусь Республикасынан салық салынатын алкоголь өнімінің импортының көлемі көрсетіледі;
13) 320.07.003 II A I - 320.07.003 II A III жолдарында есепке алу-бақылау таңбаларының саны көрсетіледі;
14) 320.07.003 II B I – 320.07.003 II B III жолдарында тұтыну ыдысының сыйымдылығы көрсетіледі;
15) 320.07.003 II C I – 320.07.003 II C III жолдарында А және В бағандарының туындысы ретінде айқындалатын есепке алу-бақылау таңбаларының бүлінуі, жойылуы бойынша салық базасы көрсетіледі;
16) 320.07.004 жолда 320.07.002 және 320.07.003-жолдарының сомасы ретінде айқындалатын салық салынатын алкоголь өнімінің импортының жалпы көлемі көрсетіледі;
17) 320.07.004 I жолда 320.07.002 I және 320.07.003 I жолдарының сомасы ретінде айқындалатын Ресей Федерациясынан салық салынатын алкоголь өнімінің импортының жалпы көлемі көрсетіледі;
18) 320.07.004 II жолда 320.07.002 IІ және 320.07.003 IІ жолдарының сомасы ретінде айқындалатын Беларусь Республикасынан салық салынатын алкоголь өнімінің импортының жалпы көлемі көрсетіледі;
19) 320.07.005 жолда белгіленген акциз ставкасы көрсетіледі;
20) 320.07.006 жолда 320.07.004 және 320.07.005 жолдарының туындысы ретінде айқындалатын Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
21) 320.07.006 I жолда Ресей Федерациясы бойынша Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
22) 320.07.006 II жолда Беларусь Республикасы бойынша Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі.
41. "Акциз салуға жатпайтын алкоголь өнімінің импорты" бөлімінде:
1) 320.07.007 жолда салық салу базасына енгізілмейтін, оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған, алкоголь өнімі импортының көлемі көрсетіледі;
2) 320.07.007 I жолда салық салу базасына енгізілмейтін, оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған, Ресей Федерациясынан алкоголь өнімі импортының көлемі көрсетіледі;
3) 320.07.007 II жолда салық салу базасына енгізілмейтін, оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу фактісі анықталған, Беларусь Республикасынан алкоголь өнімі импортының көлемі көрсетіледі;
4) 320.07.008 жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде есепке алу-бақылау таңбаларының бүлінуі немесе жоғалуы туындаған салық салу базасына қосылмайтын алкоголь өнімінің көлемі, сондай-ақ салық органдары жоюға есептен шығару актісі негізінде қабылдаған бүлінген есепке алу-бақылау таңбалары бойынша салық салынатын базаға енгізілмейтін алкоголь өнімінің көлемі көрсетіледі. Бұл жол 320.07.003 жолына ұқсас толтырылады.

12) в строке 320.07.003 II указывается общий объем облагаемого импорта алкогольной продукции из Республики Беларусь при порче, утрате учетно-контрольных марок, определяемая как сумма строк графы С;
13) в строках 320.07.003 II A I - 320.07.003 II A III указывается количество учетно-контрольных марок;
14) в строках 320.07.003 II B I - 320.07.003 II B III указывается емкость потребительской тары;
15) в строках 320.07.003 II C I - 320.07.003 II C III указывается налоговая база по порче, утрате учетно-контрольных марок, которая определяется как произведение граф А и В;
16) в строке 320.07.004 указывается общий объем облагаемого импорта алкогольной продукции, которая определяемая как сумма строк 320.07.002 и 320.07.003;
17) в строке 320.07.004 I указывается общий объем облагаемого импорта алкогольной продукции из Российской Федерации, определяемая как сумма строк 320.07.002 I и 320.07.003 I;
18) в строке 320.07.004 II указывается общий объем облагаемого импорта алкогольной продукции из Республики Беларусь, определяемая как сумма строк 320.07.002 II и 320.07.003 II;
19) в строке 320.07.005 указывается установленная ставка акциза;
20) в строке 320.07.006 указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса, определяемая как произведение строк 320.07.004 и 320.07.005;
21) в строке 320.07.006 I указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса по Российской Федерации;
22) в строке 320.07.006 II указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса по Республике Беларусь.
41. Раздел "Импорт алкогольной продукции, не подлежащий обложению акцизом":
1) в строке 320.07.007 указывается объем импорта алкогольной продукции, не включаемый в налогооблагаемую базу, в отношении которого установлен факт порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций;
2) в строке 320.07.007 I указывается объем импорта алкогольной продукции из Российской Федерации, не включаемый в налогооблагаемую базу, в отношении которого установлен факт порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций;
3) в строке 320.07.007 II указывается объем импорта алкогольной продукции из Республики Беларусь, не включаемый в налогооблагаемую базу, в отношении которого установлен факт порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций;
4) в строке 320.07.008 указывается объем алкогольной продукции, не включаемый в налогооблагаемую базу при порче или утрате учетно-контрольных марок, возникших в результате чрезвычайных ситуаций, а также объем алкогольной продукции, не включаемый в налогооблагаемую базу, по испорченным учетно-контрольным маркам, принятым налоговыми органами на основании акта списания к уничтожению. Данная строка заполняется аналогично строке 320.07.003.

42. Арақ, ликер-арақ өнімдері, коньяк, бренди үшін салық базасы 100 пайыздық спирттің литрі ретінде қаралады.
320.07.006 жолының сомасы 320.00.010 жолына көшіріледі.
10. Салық салынатын темекі өнімдерінің импорты
–320.08 нысанын жасау
43. Бұл нысан салық кезеңі ішінде жасалған құрамында никотині (бұдан әрі - темекі) бар фармацевтикалық өнімді қоспағанда, тұтыну ыдысына қатталған және соңғы тұтынуға арналған фильтрлі сигареттерді, фильтрсіз сигареттерді, папиростарды, сигараларды, сигариллаларды, түтіктік, шегетін, шайнайтын, соратын, иіскейтін, хорхорлы және өзге де темекіні қоса алғанда, темекі өнімдерінің барлық түрлерінің салық салынатын импорты туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған және Қазақстан Республикасына кеден одағына мүше мемлекеттерден темекі өнімдерін импорттайтын салық төлеушілер толтырады. Темекінің әрбір түріне бөлек парақ толтырылады.
44. Бұл нысанды толтырған кезде акциз ставкасы темекі өнімінің бір данасына және/немесе килограмына есепті негізге ала отырып, көрсетіледі. Ол үшін сигараларды қоспағанда, темекі өнімдерін данада өлшеу бірлігіне белгіленген акциз ставкасын 1000 бөлу қажет. Темекінің өлшем бірлігі килограмм болып табылады, темекі өнімдерінің қалған түрлерінің өлшем бірлігі дана болып табылады.
45. "Салық салынатын темекі өнімдерінің импорты" бөлімінде:
1) А бағанының 320.08.001 жолда темекі өнімдерінің түрі көрсетіледі;
2) В бағанының 320.08.001 жолда Ресей Федерациясынан импортталған тауарлар бойынша бюджет жіктеуішінің коды көрсетіледі;
3) С бағанының 320.08.001 жолда Беларусь Республикасынан импортталған тауарлар бойынша бюджет жіктеуішінің коды көрсетіледі;
4) 320.08.002 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес темекі өнімдерінің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, салық салынатын темекі өнімдерінің импорты көрсетіледі;
5) 320.08.002 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес темекі өнімдерінің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан салық салынатын темекі өнімдерінің импорты көрсетіледі;
6) 320.08.002 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес темекі өнімдерінің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан салық салынатын темекі өнімдерінің импорты көрсетіледі;
7) 320.08.003 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес темекі өнімдерінің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, алыс-беріс негізінде қайта өңдеуге импортталған темекі бойынша мәліметтер көрсетіледі;
8) 320.08.003 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес темекі өнімдерінің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, алыс-беріс негізінде қайта өңдеуге Ресей Федерациясынан импортталған темекі бойынша мәліметтер көрсетіледі;

42. Налоговая база для водки, ликероводочных изделий, коньяка, бренди рассматривается как литр 100 процентного спирта.
Сумма строки 320.07.006 переносится в строку 320.00.010.
10. Составление формы 320.08 -
Облагаемый импорт табачных изделий
43. Данная форма предназначена для детального отражения информации об облагаемом импорте всех видов табачных изделий, включая сигареты с фильтром, сигареты без фильтра, папиросы, сигары, сигариллы, табак трубочный, курительный, жевательный, сосательный, нюхательный, кальянный и прочий, упакованный в потребительскую тару и предназначенный для конечного потребления, за исключением фармацевтической продукции, содержащей никотин (далее - табак), совершенном в течение налогового периода, и заполняется налогоплательщиками, импортирующими табачные изделия в Республику Казахстан из государств-членов таможенного союза. На каждый вид табачных изделий составляется отдельный лист.
44. При заполнении данной формы ставка акциза указывается исходя из расчета на одну штуку и/или килограмм табачных изделий. Для этого, ставку акциза, установленную на единицу измерения табачных изделий в штуках, за исключением сигар, необходимо разделить на 1000. Единицей измерения табака являются килограммы, единицей измерения остальных видов табачных изделий являются штуки.
45. В разделе "Облагаемый импорт табачных изделий":
1) в строке 320.08.001 графы А указывается вид табачных изделий;
2) в строке 320.08.001 графы В указывается Код бюджетной классификации по импортируемым товарам из Российской Федерации;
3) в строке 320.08.001 графы С указывается Код бюджетной классификации по импортируемым товарам из Республики Беларусь;
4) в строке 320.08.002 указывается облагаемый импорт табачных изделий, включая сведения о порче, утрате табачных изделий в соответствии со статьей 285 Налогового Кодекса;
5) в строке 320.08.002 I указывается облагаемый импорт табачных изделий из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате табачных изделий в соответствии со статьей 285 Налогового Кодекса;
6) в строке 320.08.002 II указывается облагаемый импорт табачных изделий из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате табачных изделий в соответствии со статьей 285 Налогового Кодекса;
7) в строке 320.08.003 отражаются сведения по табаку, импортируемому на переработку на давальческой основе, включая сведения о порче, утрате табака в соответствии со статьей 285 Налогового Кодекса;
8) в строке 320.08.003 I отражаются сведения по табаку, импортируемому на переработку на давальческой основе из Российской Федерации, включая сведения о порче, утрате табака в соответствии со статьей 285 Налогового Кодекса;

9) 320.08.003 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес темекі өнімдерінің бүлінгені, жойылғаны туралы мәліметтерді қоса алғанда, алыс-беріс негізінде қайта өңдеуге Беларусь Республикасынан импортталған темекі бойынша мәліметтер көрсетіледі;
10) 320.08.004 жолда бүлінген немесе жойылған кезде салық салынатын базаға қосылатын акциз таңбаларының саны көрсетіледі;
11) 320.08.004 I жолда Ресей Федерациясы бойынша бүлінген немесе жойылған кезде салық салынатын базаға қосылатын акциз таңбаларының саны көрсетіледі;
12) 320.08.004 II жолда Беларусь Республикасы бойынша бүлінген немесе жойылған кезде салық салынатын базаға қосылатын акциз таңбаларының саны көрсетіледі;
13) 320.08.004 I және 320.08.004 II жолдарында А бағандарында бүлінген және жойылған акциз таңбаларының саны көрсетіледі;
14) 320.08.004 I және 320.08.004 II жолдарында В бағандарында акциз таңбалары бүлінген, жойылған кезеңнің алдындағы салық кезеңі ішінде бумасы импортталған қораптағы анағұрлым көп дана, кг саны көрсетіледі;
15) 320.08.004 I және 320.08.004 II жолдарында С бағандарында А және В бағандарының туындысы ретінде айқындалатын салық базасының мөлшері көрсетіледі;
16) 320.08.005 жолда есепті салық кезеңі ішінде салық салынатын темекі өнімдерінің импорты бойынша салық базасының жалпы мөлшері көрсетіледі. Бұл жол 320.08.002-ден бастап 320.08.004-ке дейінгі-жолдардың сомасы ретінде айқындалады;
17) 320.08.005 I жолда Ресей Федерациясы бойынша есепті салық кезеңі ішінде салық салынатын темекі өнімдерінің импорты бойынша салық базасының жалпы мөлшері көрсетіледі. Бұл жол 320.08.002 І-ден бастап 320.08.004 І ге дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалады;
18) 320.08.005 II жолда Беларусь Республикасы бойынша есепті салық кезеңі ішінде салық салынатын темекі өнімдерінің импорты бойынша салық базасының жалпы мөлшері көрсетіледі. Бұл жол 320.08.002 ІІ-ден бастап 320.08.004 ІІ-ге дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалады;
19) 320.08.006 жолда белгіленген акциз ставкасы (1 данаға не 1 кг-ға) көрсетіледі;
20) 320.08.007 жолда 320.08.005 және 320.08.006 жолдарының туындысы ретінде айқындалатын Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
21) 320.08.007 I жолда Ресей Федерациясы бойынша Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
22) 320.08.007 II жолда Беларусь Республикасы бойынша Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
46. "Акциз салуға жатпайтын темекі өнімдерінің импорты" бөлімі:
1) 320.08.008 жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну, жойылу кезінде салық салынбайтын темекі өнімдерінің импорты көрсетіледі;

9) в строке 320.08.003 II отражаются сведения по табаку, импортируемому на переработку на давальческой основе из Республики Беларусь, включая сведения о порче, утрате табака в соответствии со статьей 285 Налогового Кодекса;
10) в строке 320.08.004 указывается количество, включаемое в налогооблагаемую базу при порче или утрате акцизных марок;
11) в строке 320.08.004 I указывается количество, включаемое в налогооблагаемую базу при порче или утрате акцизных марок по Российской Федерации;
12) в строке 320.08.004 II указывается количество, включаемое в налогооблагаемую базу при порче или утрате акцизных марок по Республике Беларусь;
13) в строках 320.08.004 I и 320.08.004 II графах А указывается количество испорченных и утраченных акцизных марок;
14) в строках 320.08.004 I и 320.08.004 II графах В указывается наибольшее количество штук, кг в пачке, в которой импортировалась их упаковка в течении налогового периода, предшествующего периоду, в котором произошла порча, утрата акцизных марок;
15) в строках 320.08.004 I и 320.08.004 II графах С указывается размер налоговой базы, определяемый как произведение граф А и В;
16) в строке 320.08.005 указывается общий размер налоговой базы по облагаемому импорту табачных изделий, в течение отчетного налогового периода. Данная строка определяется как сумма строк c 320.08.002 по 320.08.004;
17) в строке 320.08.005 I указывается общий размер налоговой базы по облагаемому импорту табачных изделий, в течение отчетного налогового периода по Российской Федерации. Данная строка определяется как сумма строк с 320.08.002 I по 320.08.004 I;
18) в строке 320.08.005 II указывается общий размер налоговой базы по облагаемому импорту табачных изделий, в течение отчетного налогового периода по Республике Беларусь. Данная строка определяется как сумма строк с 320.08.002 II по 320.08.004 II;
19) в строке 320.08.006 указывается установленная ставка акциза (на 1 штуку, либо на 1 кг);
20) в строке 320.08.007 указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса, определяемая как произведение строк 320.08.005 и 320.08.006;
21) в строке 320.08.007 I указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса по Российской Федерации;
22) в строке 320.08.007 II указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса по Республике Беларусь.
46. Раздел "Импорт табачных изделий, не подлежащих обложению акцизом":
1) в строке 320.08.008 указывается необлагаемый импорт табачных изделий при порче, утрате, возникшей в результате чрезвычайных ситуаций;

2) 320.08.008 I жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну, жойылу кезінде Ресей Федерациясынан салық салынбайтын темекі өнімдерінің импорты көрсетіледі;
3) 320.08.008 II жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну, жойылу кезінде Беларусь Республикасынан салық салынбайтын темекі өнімдерінің импорты көрсетіледі;
4) 320.08.009 жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде болған бүліну, жойылу кезінде акциз салуға жатпайтын акциз таңбаларының саны, сондай-ақ салық органдары жоюға есептен шығару актісі негізінде қабылдаған бүлінген акциз таңбаларының саны көрсетіледі. Бұл жол 320.08.004 жолына ұқсас толтырылады;
320.08.007 жолының сомасы Декларацияның 320.00.011 жолына көшіріледі.
11. Салық салынатын шикі мұнайдың, газ конденсатының импорты
–320.09 нысанын жасау
47. Бұл нысан салық кезеңі ішінде жасалған салық салынатын шикі мұнайдың, газ конденсатының импорты туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған және Қазақстан Республикасына кеден одағына мүше мемлекеттерден шикі мұнайды, газ конденсатын импорттайтын салық төлеушілер толтырады.
48. "Салық салынатын шикі мұнайдың, газ конденсатының импорты" бөлімінде:
1) 320.09.001 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес шикі мұнайдың, газ конденсатының бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, олардың импортының көлемі туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) 320.09.001 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес шикі мұнайдың, газ конденсатының бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан олардың импортының көлемі туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) 320.09.001 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес шикі мұнайдың, газ конденсатының бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан олардың импортының көлемі туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 320.09.002 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес шикі мұнайдың, газ конденсатының бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, алыс-беріс негізінде қайта өңдеуге шикі мұнай, газ конденсаты импортының көлемі туралы мәліметтер көрсетіледі;
5) 320.09.002 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес шикі мұнайдың, газ конденсатының бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан алыс-беріс негізінде қайта өңдеуге шикі мұнай, газ конденсаты импортының көлемі туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) 320.09.002 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес шикі мұнайдың, газ конденсатының бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан алыс-беріс негізінде қайта өңдеуге шикі мұнай, газ конденсаты импортының көлемі туралы мәліметтер көрсетіледі;

2) в строке 320.08.008 I указывается необлагаемый импорт табачных изделий при порче, утрате, возникшей в результате чрезвычайных ситуаций из Российской Федерации;
3) в строке 320.08.008 II указывается необлагаемый импорт табачных изделий при порче, утрате, возникшей в результате чрезвычайных ситуаций из Республики Беларусь;
4) в строке 320.08.009 указывается не подлежащее обложению акцизом количество акцизных марок при порче, утрате, возникшей в результате чрезвычайных ситуаций, а также количество испорченных акцизных марок, принятых налоговыми органами на основании акта списания к уничтожению. Данная строка заполняется аналогично строке 320.08.004.
Сумма строки 320.08.007 переносится в строку 320.00.011 Декларации.
11. Составление формы 320.09 -
Облагаемый импорт сырой нефти, газового конденсата
47. Данная форма предназначена для детального отражения информации об облагаемом импорте сырой нефти, газового конденсата, совершенном в течение налогового периода, и заполняется налогоплательщиками, импортирующими сырую нефть, газовый конденсат в Республику Казахстан из государств-членов таможенного союза.
48. В разделе "Облагаемый импорт сырой нефти, газового конденсата":
1) в строке 320.09.001 отражаются сведения об объемах импорта сырой нефти, газового конденсата, включая сведения об их порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
2) в строке 320.09.001 I отражаются сведения об объемах импорта сырой нефти, газового конденсата из Российской Федерации, включая сведения об их порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
3) в строке 320.09.001 II отражаются сведения об объемах импорта сырой нефти, газового конденсата из Республики Беларусь, включая сведения об их порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
4) в строке 320.09.002 отражаются сведения об объемах импорта сырой нефти, газового конденсата на переработку на давальческой основе, включая сведения об их порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
5) в строке 320.09.002 I отражаются сведения об объемах импорта сырой нефти, газового конденсата на переработку на давальческой основе из Российской Федерации, включая сведения об их порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
6) в строке 320.09.002 II отражаются сведения об объемах импорта сырой нефти, газового конденсата на переработку на давальческой основе из Республики Беларусь, включая сведения об их порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;

7) 320.09.003 жолда 320.09.001-ден бастап 320.09.002-ге дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын шикі мұнайдың, газ конденсатының импорты бойынша салық базасының қорытынды сомасы көрсетіледі;
8) 320.09.003 I жолда 320.09.001 І-ден бастап 320.09.002 І-ге дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын Ресей Федерациясынан шикі мұнайдың, газ конденсатының импорты бойынша салық базасының қорытынды сомасы көрсетіледі;
9) 320.09.003 II жолда 320.09.001 ІІ-ден бастап 320.09.002 ІІ-ге дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалатын Беларусь Республикасынан шикі мұнайдың, газ конденсатының импорты бойынша салық базасының қорытынды сомасы көрсетіледі;
10) 320.09.004 жолда белгіленген акциз ставкасы көрсетіледі;
11) 320.09.005 жолда 320.09.003 және 320.09.004-жолдарының туындысы ретінде айқындалатын Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
12) 320.09.005 I жолда Ресей Федерациясы бойынша Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
13) 320.09.005 II жолда Беларусь Республикасы бойынша Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі.
49. "Акциз салуға жатпайтын шикі мұнайдың, газ конденсатының импорты" бөлімінде:
1) 320.09.006 жолда оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жойылу фактісі анықталған шикі мұнай, газ конденсаты импортының салық салынбайтын көлемі көрсетіледі;
2) 320.09.006 I жолда оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жойылу фактісі анықталған Ресей Федерациясынан шикі мұнай, газ конденсаты импортының салық салынбайтын көлемі көрсетіледі;
3) 320.09.006 II жолда оған қатысты төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жойылу фактісі анықталған Беларусь Республикасынан шикі мұнай, газ конденсаты импортының салық салынбайтын көлемі көрсетіледі.
320.09.005 жолының сомасы Декларацияның 320.00.012 жолына көшіріледі.
12. Салық салынатын бензин (авиациялықты қоспағанда), дизель отыны импорты – 320.10 нысанын жасау
50. Бұл нысан салық кезеңі ішінде жасалған салық салынатын бензиннің (авиациялықты қоспағанда), дизель отынының импорты туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған және Қазақстан Республикасына кеден одағына мүше мемлекеттерден бензинді (авиациялықты қоспағанда), дизель отынын импорттайтын салық төлеушілер толтырады.
51. "Салық салынатын бензин (авиациялықты қоспағанда) импорты" бөлімінде:
1) А бағанында тоннада салық салынатын импорт бойынша салық базасының мөлшері көрсетіледі;

7) в строке 320.09.003 отражается итоговая сумма налоговой базы по импорту сырой нефти, газового конденсата, которая определяется как сумма строк с 320.09.001 по 320.09.002;
8) в строке 320.09.003 I отражается итоговая сумма налоговой базы по импорту сырой нефти, газового конденсата из Российской Федерации, которая определяется как сумма строк с 320.09.001 I по 320.09.002 I;
9) в строке 320.09.003 II отражается итоговая сумма налоговой базы по импорту сырой нефти, газового конденсата из Республики Беларусь, которая определяется как сумма строк с 320.09.001 II по 320.09.002 II;
10) в строке 320.09.004 указывается установленная ставка акциза;
11) в строке 320.09.005 указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса, определяемая как произведение строк 320.09.003 и 320.09.004;
12) в строке 320.09.005 I указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса по Российской Федерации;
13) в строке 320.09.005 II указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса по Республике Беларусь.
49. В разделе "Импорт сырой нефти, газового конденсата, не подлежащий обложению акцизом":
1) в строке 320.09.006 указывается необлагаемый объем импорта сырой нефти, газового конденсата, в отношении которого установлен факт порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций;
2) в строке 320.09.006 I отражаются сведения о необлагаемом объеме импорта сырой нефти, газового конденсата из Российской Федерации, в отношении которого установлен факт порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций;
3) в строке 320.09.006 II отражаются сведения о необлагаемом объеме импорта сырой нефти, газового конденсата из Республики Беларусь, в отношении которого установлен факт порчи или утраты, возникший в результате чрезвычайных ситуаций.
Сумма строки 320.09.005 переносится в строку 320.00.012 Декларации.
12. Составление формы 320.010 -
Облагаемый импорт бензина (за исключением авиационного),
дизельного топлива
50. Данная форма предназначена для детального отражения информации об облагаемом импорте бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, совершенном в течение налогового периода, и заполняется налогоплательщиками, импортирующими бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо в Республику Казахстан из государств-членов таможенного союза.
51. В разделе "Облагаемый импорт бензина (за исключением авиационного)":
1) в графе А указывается размер налоговой базы по облагаемому импорту в тоннах;

2) В бағанында белгіленген акциз ставкасы көрсетіледі;
3) С бағанында Салық кодексінің 289-бабына сәйкес айқындалатын салық салынатын импорт бойынша акциз сомасы көрсетіледі;
4) 320.10.001 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес бензиннің (авиациялықты қоспағанда) бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, оның салық салынатын импортының көлемі көрсетіледі;
5) 320.10.001 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес бензиннің (авиациялықты қоспағанда) бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, Ресей Федерациясынан оның салық салынатын импортының көлемі көрсетіледі;
6) 320.10.001 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес бензиннің (авиациялықты қоспағанда) бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, Беларусь Республикасынан оның салық салынатын импортының көлемі көрсетіледі;
7) 320.10.002 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес бензиннің (авиациялықты қоспағанда) бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, оның алыс-беріс негізінде қайта өңдеуге салық салынатын импорты туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 320.10.02 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес бензиннің (авиациялықты қоспағанда) бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, оның Ресей Федерациясынан алыс-беріс негізінде қайта өңдеуге салық салынатын импорты туралы мәліметтер көрсетіледі;
9) 320.10.002 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес бензиннің (авиациялықты қоспағанда) бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, оның Беларусь Республикасынан алыс-беріс негізінде қайта өңдеуге салық салынатын импорты туралы мәліметтер көрсетіледі;
10) 320.10.003 жолда салық салынатын бензин (авиациялықты қоспағанда) импорты бойынша салық базасының жалпы мөлшері, сондай-ақ акциздің қорытынды сомасы көрсетіледі. Бұл жол 320.10.001А және 320.10.002А, сондай-ақ 320.10.001С және 320.10.002С жолдарының сомасы ретінде айқындалады;
11) 320.10.003 I жолда Ресей Федерациясынан бензин (авиациялықты қоспағанда) импорты бойынша салық базасының жалпы мөлшері, сондай-ақ акциздің қорытынды сомасы айқындалады. Бұл жол 320.10.001 IА және 320.10.002 IА, сондай-ақ 320.10.001 IС және 320.10.002 IС жолдарының сомасы ретінде айқындалады;
12) 320.10.003 II жолда Беларусь Республикасынан бензин (авиациялықты қоспағанда) импорты бойынша салық базасының жалпы мөлшері, сондай-ақ акциздің қорытынды сомасы айқындалады. Бұл жол 320.10.001 IIА және 320.10.002 IIА, сондай-ақ 320.10.001 IIС және 320.10.002 IIС жолдарының сомасы ретінде айқындалады.
52. "Акциз салуға жатпайтын бензин (авиациялықты қоспағанда) импорты" бөлімінде:

2) в графе В указывается установленная ставка акциза;
3) в графе С указывается сумма акциза по облагаемому импорту, которая определяется в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса;
4) в строке 320.10.001 указывается объем облагаемого импорта бензина (за исключением авиационного), включая сведения о его порче, утрате, в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
5) в строке 320.10.001 I указывается облагаемый импорт бензина (за исключением авиационного) из Российской Федерации, включая сведения о его порче, утрате, в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
6) в строке 320.10.001 II указывается облагаемый импорт бензина (за исключением авиационного) из Республики Беларусь, включая сведения о его порче, утрате, в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
7) в строке 320.10.002 отражаются сведения об облагаемом импорте бензина (за исключением авиационного), на переработку на давальческой основе, включая сведения о его порче, утрате, в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
8) в строке 320.10.02 I отражаются сведения об облагаемом импорте бензина (за исключением авиационного), на переработку на давальческой основе из Российской Федерации, включая сведения о его порче, утрате, в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
9) в строке 320.10.002 II отражаются сведения об облагаемом импорте бензина (за исключением авиационного), на переработку на давальческой основе из Республики Беларусь, включая сведения о его порче, утрате, в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
10) в строке 320.10.003 отражается общий размер налоговой базы по облагаемому импорту бензина (за исключением авиационного), а также итоговая сумма акциза. Данная строка определяется как сумма строк 320.10.001 А и 320.10.002 А, а также 320.10.001 С и 320.10.002 С;
11) в строке 320.10.003 I определяется общий размер налоговой базы по облагаемому импорту бензина (за исключением авиационного), а также итоговая сумма акциза из Российской Федерации. Данная строка определяется как сумма строк 320.10.001 I А и 320.10.002 I А, а также 320.10.001 I С и 320.10.002 I С;
12) в строке 320.10.003 II определяется общий размер налоговой базы по облагаемому импорту бензина (за исключением авиационного), а также итоговая сумма акциза из Республики Беларусь. Данная строка определяется как сумма строк 320.10.001 II А и 320.10.002 II А, а также 320.10.001 II С и 320.10.002 II С.
52. В разделе "Импорт бензина (за исключением авиационного), не подлежащий обложению акцизом":

1) 320.10.004 жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу кезінде акциз салуға жатпайтын бензин (авиациялықты қоспағанда) импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі;
2) 320.10.004 I жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу кезінде акциз салуға жатпайтын Ресей Федерациясынан бензин (авиациялықты қоспағанда) импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі;
3) 320.10.004 II жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу кезінде акциз салуға жатпайтын Беларусь Республикасынан бензин (авиациялықты қоспағанда) импорты бойынша мәліметтер көрсетіледі.
53. "Салық салынатын дизель отынының импорты" бөлімінде: дизель отынының импорты бойынша 320.10.005-тен бастап 320.10.007-ге дейінгі жолдарды толтыру 320.10.001-ден бастап 320.10.003-ке дейінгі жолдарды толтыру тәртібінде жүргізіледі.
54. "Акциз салуға жатпайтын дизель отынының импорты" бөлімінде: 320.10.008 жолдарын толтыру 320.10.004 жолдарын толтыру тәртібінде жүргізіледі.
320.10.003C жолының сомасы 320.00.013 жолына көшіріледі, 320.10.007С жолының сомасы 320.00.014 жолына көшіріледі.
13. Жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының салық салынатын импорты – 320.11 нысанын жасау
55. Бұл нысан салық кезеңі ішінде жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының импорты бойынша жасалған жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының салық салынатын импорты туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған және Қазақстан Республикасына кеден одағына мүше мемлекеттерден жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарын импорттайтын салық төлеушілер толтырады.
56. "Салық салынатын жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының импорты" бөлімінде:
1) 320.11.001 жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, олардың салық салынатын импортының саны көрсетіледі;
2) 320.11.001 I жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, олардың Ресей Федерациясынан салық салынатын импортының саны көрсетіледі;
3) 320.11.001 II жолда Салық кодексінің 285-бабына сәйкес жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының бүлінуі, жойылуы туралы мәліметтерді қоса алғанда, олардың Беларусь Республикасынан салық салынатын импортының саны көрсетіледі;
4) 320.11.002 жолда 1 текше см. двигатель көлемі үшін акциз ставкасы көрсетіледі;

1) в строке 320.10.004 указываются сведения по импорту бензина (за исключением авиационного) при порче или утрате, возникшей в результате чрезвычайных ситуаций, не подлежащему обложению акцизом;
2) в строке 320.10.004 I указываются сведения по импорту бензина (за исключением авиационного) из Российской Федерации при порче, утрате, возникшей в результате чрезвычайных ситуаций, не подлежащему обложению акцизом;
3) в строке 320.10.004 II указываются сведения по импорту бензина (за исключением авиационного) из Республики Беларусь при порче, утрате возникшей в результате чрезвычайных ситуаций, не подлежащему обложению акцизом.
53. В разделе "Облагаемый импорт дизельного топлива": заполнение строк с 320.10.005 по 320.10.007 по импорту дизельного топлива производится в том же порядке, в котором производится заполнение строк с 320.10.001 по 320.10.003.
54. В разделе "Импорт дизельного топлива, не подлежащего обложению акцизом": заполнение строки с 320.10.008 производится в том же порядке, в котором производится заполнение строки 320.10.004.
Сумма строки 320.10.003 C переносится в строку 320.00.013, сумма строки 320.10.007 С переносится в строку 320.00.014.
13. Составление формы 320.11 -
Облагаемый импорт легковых автомобилей и прочих
моторных транспортных средств
55. Данная форма предназначена для детального отражения информации об облагаемом импорте легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств, совершенных в течение налогового периода по импорту легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств, и заполняется налогоплательщиками, импортирующими легковые автомобили и прочие моторные транспортные средства в Республику Казахстан из государств-членов таможенного союза.
56. В разделе "Облагаемый импорт легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств":
1) в строке 320.11.001 указывается количество облагаемого импорта легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств, включая сведения об их порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
2) в строке 320.11.001 I указывается количество облагаемого импорта легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств из Российской Федерации, включая сведения об их порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
3) в строке 320.11.001 II указывается количество облагаемого импорта легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств из Республики Беларусь, включая сведения об их порче, утрате в соответствии со статьей 285 Налогового кодекса;
4) в строке 320.11.002 указывается ставка акциза за 1 куб.см объема двигателя;

5) 320.11.003 жолда 320.11.001 және 320.11.002-жолдарының туындысы ретінде айқындалатын Салық кодексінің 289-бабына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
6) 320.11.003 I жолда Ресей Федерациясы бойынша есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
7) 320.11.003 II Беларусь Республикасы бойынша есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
57. "Акциз салуға жатпайтын жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының импорты" бөлімінде:
1) 320.11.004 жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу кезінде импортталған жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының саны көрсетіледі;
2) 320.11.004 I жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу кезінде Ресей Федерациясынан импортталған жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының саны көрсетіледі;
3) 320.11.004 II жолда төтенше жағдайлар нәтижесінде туындаған бүліну немесе жоғалу кезінде Беларусь Республикасынан импортталған жеңіл автомобильдер мен өзге де моторлы көлік құралдарының саны көрсетіледі.
320.11.003 жолының сомасы Декларацияның 320.00.015 жолына көшіріледі.
14. Акциз салудан босатылған акцизделетін тауарлар импорты
–320.12 нысанын жасау
58. Бұл нысан Салық кодексінің 299-бабы 2-тармағына сәйкес акциз салудан босатылған акцизделетін тауарлар импорты туралы ақпаратты егжей-тегжейлі көрсетуге арналған.
59. Акцизделетін тауарлардың әрбір түріне бөлек парақ толтырылады.
60. "Акциз салудан босатылған акцизделетін тауарлар импорты" бөлімінде:
1) А бағанында импортталатын акцизделетін тауардың көлемі көрсетіледі, өлшем бірлігі акцизделетін тауар түріне қарай көрсетіледі;
2) В бағанында импортталатын акцизделетін тауардың құны көрсетіледі;
3) 320.12.001 жолда импортталатын акцизделетін тауардың көлемі мен құны туралы мәліметтер көрсетіледі. Бұл жол 320.12.001 I-ден 320.12.001 V-ке дейінгі жолдардың сомасы ретінде айқындалады;
4) 320.12.001 I жолда жол бойы бағытында және аралық аялдама пункттерінде халықаралық тасымалдарды жүзеге асыратын көлік құралдарын пайдалану үшін қажетті импортталатын акцизделетін тауарлардың көлемі мен құны туралы мәліметтер көрсетіледі;
5) 320.12.001 II жолда кеден одағының кеден шекарасы арқылы өткізгенге дейін бүлінуі салдарынан бұйымдар және материалдар ретінде пайдалануға жарамсыз болып қалған импортталатын акцизделетін тауарлардың көлемі мен құны туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) 320.12.001 III жолда шет елдің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктердің ресми пайдалануы үшін, сондай-ақ осы өкілдіктердің дипломатиялық және әкімшілік-техникалық персоналы қатарындағы адамдардың, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін қоса алғанда, жеке пайдалануы үшін әкелінген импортталатын акцизделетін тауарлардың көлемі мен құны туралы мәліметтер көрсетіледі;

5) в строке 320.11.003 указывается сумма акциза, исчисленного в соответствии со статьей 289 Налогового кодекса, которая определяется как произведение строк 320.11.001 и 320.11.002;
6) в строке 320.11.003 I указывается сумма акциза, исчисленного по Российской Федерации;
7) в строке 320.11.003 II указывается сумма акциза, исчисленного по Республике Беларусь.
57. В разделе "Импорт легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств, не подлежащих обложению акцизом":
1) в строке 320.11.004 указывается количество импортированных легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств при порче, утрате, возникшей в результате чрезвычайных ситуаций;
2) в строке 320.11.004 I указывается количество импортированных легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств из Российской Федерации при порче, утрате, возникшей в результате чрезвычайных ситуаций;
3) в строке 320.11.004 II указывается количество легковых автомобилей и прочих моторных транспортных средств, импортированных из Республики Беларусь при порче, утрате, возникшей в результате чрезвычайных ситуаций.
Сумма строки 320.11.003 переносится в строку 320.00.015 Декларации.
14. Составление формы 320.12 -
Импорт подакцизных товаров, освобожденных
от обложения акцизом
58. Данная форма предназначена для детального отражения информации об импорте подакцизных товаров, освобожденных от обложения акцизом в соответствии с пунктом 2 статьи 299 Налогового кодекса.
59. На каждый вид подакцизной продукции составляется отдельный лист.
60. В разделе "Импорт подакцизных товаров, освобожденных от обложения акцизом":
1) в графе А указывается объем импортируемого подакцизного товара, единица измерения указывается в зависимости от вида подакцизного товара;
2) в графе В указывается стоимость импортируемого подакцизного товара;
3) в строке 320.12.001 указываются сведения об объеме и стоимости импортируемых подакцизных товаров. Данная строка определяется как сумма строк с 320.12.001 I по 320.12.001 V;
4) в строке 320.12.001 I указываются сведения об объеме и стоимости импортируемых подакцизных товаров, необходимых для эксплуатации транспортных средств, осуществляющих международные перевозки, во время следования в пути и в пунктах промежуточной остановки;
5) в строке 320.12.001 II указываются сведения об объеме и стоимости импортируемых подакцизных товаров, оказавшихся вследствие повреждения до пропуска их через таможенную границу таможенного союза не пригодным к использованию в качестве изделий и материалов;
6) в строке 320.12.001 III указываются сведения об объеме и стоимости импортируемых подакцизных товаров, ввезенных для официального пользования иностранными дипломатическими и приравненными к ним представительствами, а также для личного пользования лицами из числа дипломатического и административно-технического персонала этих представительств, включая членов их семей, проживающих вместе с ними;

7) 320.12.001 IV жолда кеден одағының кеден шекарасы арқылы өткізілетін, "Ішкі тұтыну үшін шығару" кеден рәсімін қоспағанда, кеден одағының кеден заңнамасында және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген кеден рәсімдері шеңберінде Қазақстан Республикасының аумағына босатылатын импортталатын акцизделетін тауарлардың көлемі мен құны туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 320.12.001 V жолда Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген құрамында спирті бар медициналық мақсаттағы имортталатын өнімнің (бальзамдардан басқа) көлемі мен құны туралы мәліметтер көрсетіледі;
9) А бағанының 320.12.002 жолда Ресей Федерациясынан импортталатын акцизделетін тауарлар бойынша бюджет жіктеуішінің коды көрсетіледі;
10) В бағанының 320.12.002 жолда Беларусь Республикасынан импортталатын акцизделетін тауарлар бойынша бюджет жіктеуішінің коды көрсетіледі.
61. Импортталатын акцизделетін тауар көлемі салық базасына сәйкес айқындалады.
320.12.001В жолының сомасы Декларацияның 320.00.017 жолына көшіріледі.
15. Тауарлар әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштер тізілімі – 320.13 нысанын жасау
62. Бұл нысан Салық кодексінің 276-20-бабы 3-тармағына сәйкес импортталған тауарлар бойынша жанама салықтар жөніндегі декларацияға қоса берілетін Тауарлар әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштер туралы ақпаратты көрсетуге арналған.
320.13 қосымшасы міндетті түрде толтырылуы тиіс, тиісінше 320.00 нысанның "Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат" бөлімінде "Табыс етілген қосымшалар" 16-жолда "13" торкөзі белгіленуі тиіс.
63. "Тауарлар әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштер тізілімі" бөлімінде:
1) А бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
2) В бағанында импорт елінің коды көрсетіледі;
3) С бағанында салық төлеушіге берілетін Тауарлар әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің нөмірі мен күні көрсетіледі;
4) D бағанында Тауарлар әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің 15-бағанында көрсетілген қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі;
5) Е бағанында Тауарлар әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің 16 және (немесе) 17-бағандарында көрсетілген акциз сомасы көрсетіледі;
6) D бағанының 0000001 қорытынды-жолда Тауарлар әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің 15-бағанында көрсетілген қосылған құн салығының қорытынды сомалары көрсетіледі;
7) Е бағанының 0000001 қорытынды-жолда Тауарлар әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің 16-17-бағандарында көрсетілген акциздердің қорытынды сомалары көрсетіледі.
РҚАО-ның ескертуі!!!
320.00-320.13 графикалық нысандары Деректер базасында көрсетілмеген, қажет болған жағдайда оларды РҚАО-дан электронды жеткізілімде алуыңызға болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 30 маусымдағы
N 311 бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
N 574 бұйрығымен бекітілген
Шағын бизнес субъектілеріне арналған оңайлатылған декларация
Нысан 910.00 бет 01
РҚАО-ның ескертуі!!!

7) в строке 320.12.001 IV указываются сведения об объеме и стоимости импортируемых подакцизных товаров, перемещаемых через таможенную границу таможенного союза, освобождаемых на территории Республики Казахстан в рамках таможенных процедур, установленных таможенным законодательством таможенного союза и (или) таможенным законодательством Республики Казахстан, за исключением таможенной процедуры "Выпуска для внутреннего потребления";
8) в строке 320.12.001 V указываются сведения об объеме и стоимости импортируемой спиртосодержащей продукции медицинского назначения (кроме бальзамов), зарегистрированной в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) в строке 320.12.002 графы А указывается Код бюджетной классификации по импортируемым подакцизным товарам из Российской Федерации;
10) в строке 320.12.002 графы В указывается Код бюджетной классификации по импортируемым подакцизным товарам из Республики Беларусь.
61. Объем импортируемого подакцизного товара определяется в соответствии с налоговой базой.
Сумма строки 320.12.001 В переносится в строку 320.00.017 Декларации.
15. Составление формы 320.13 -
Реестр Заявлений о ввозе товаров и уплате
косвенных налогов
62. Даная форма предназначена для отражения информации о Заявлениях о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, прилагаемых к декларации по косвенным налогам по импортированным товарам в соответствии с пунктом 3 статьи 276-20 Налогового кодекса.
Приложение 320.13 подлежит обязательному заполнению, соответственно в разделе "Общая информация о налогоплательщике" формы 320.00 в строке 16 "Представленные приложения" должна быть отмечена ячейка "13".
63. В разделе "Реестр заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов":
1) в графе А указывается порядковый номер строки;
2) в графе В указывается код страны импорта;
3) в графе С указывается номер и дата Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, присваиваемые налогоплательщиком;
4) в графе D указывается сумма налога на добавленную стоимость, отраженная в графе 15 Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов;
5) в графе Е указывается сумма акциза, указанная в графах 16 и (или) 17 Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов;
6) в итоговой строке 0000001 графы D указываются итоговые суммы налога на добавленную стоимость, указанных в графе 15 Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов;
7) в итоговой строке 0000001 графы Е указываются итоговые суммы акцизов, указанных в графе 16-17 Заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов.
Приложение 4 к приказу
Министра финансов Республики Казахстан
от 30 июня 2010 года № 311
Утверждена приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 574

№ 1.1 Нысаны
3-бөлім. Экспорттық валюталық бақылау
Шот кредиті
СЭҚ ТН коды
Экспортталатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) атауы
Жеткізу шарты
Тауардың тиеу орны (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді)
Тауарды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізу пункті, ел
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
кестенің жалғасы
Сатып алушының атауы
Сатып алушының заңды мекен-жайы
Келісім-шарт (шарт) күні
Келісім-шарт (шарт) №
Мәміле паспортының күні
Мәміле паспортының N
Инвойс күні
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Инвойс №
(Өтініш) ЖКД күні
(Өтініш) ЖКД №
Өлшем бірлігі
Өнімнің бірлік құны
Саны
Сомасы
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
Келісім валютасы
Теңге курсы
Теңгеге қайта есептеу
Төлеу мерзімі
Кедендік баждар мен алымдар
Тауардың пин-коды
22
23
24
25
26
27
Біз осы есепте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған
лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы № келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 30 маусымдағы
N 311 бұйрығына 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
N 574 бұйрығымен бекітілген
Нысанның түрі:
0 Алғашқы
0 Кезекті
0 Қосымша
0 Хабарлама бойынша
0 Жойылуға
Хабарламаның күні мен нөмірі А нөмірі 000000 В күні 0000000000
СТН-і
БИН
Салық төлеушінің атауы
Салық кезеңі тоқсан жыл
№ 1.2 Нысаны
3-бөлім. Импорттық валюталық бақылау
Шот дебеті
СЭҚ ТН коды
Сатып алынған тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) атауы
Жеткізу шарты
Тауарды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) түсіру пункті
Тауарды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) жеткізу пункті
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
кестенің жалғасы
Өлшем бірлігі
Сатушының атауы
Сатушының заңды мекен-жайы
Келісім-шарт (шарт) күні
Келісім-шарт (шарт) №
Инвойс күні
Инвойс №
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
(Өтініш) ЖКД күні
(Өтініш) ЖКД №
Тауар бірлігінің құны
Саны
Сомасы
Келісім валютасы
Теңге курсы
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
Теңгеге қайта есептеу
Нақты төленген ҚҚС
ҚҚС есепке жатқызу әдісімен төленді
Акциздер
Кедендік баждар мен алымдар
Жеткізу үшін төлеу мерзімі
Тауардың пин-коды
22
23
24
25
26
27
28
Біз осы есепте келтірілген мәліметтердің растығы мен толықтығы үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауап береміз
Басшының аты-жөні
Бас бухгалтердің аты-жөні
Салық есептілігін толтырған
лауазымды тұлғаның аты-жөні
Осы нысан электрондық құжаттармен алмасу кезінде электронды цифрлық қолтаңбаны пайдалану және тану туралы № келісімге сәйкес электронды цифрлық қолтаңбамен расталған
Құжатты тіркеудің кіріс нөмірі ККААЖЖЖЖ
Салық органының коды

Форма № 1.1
Раздел 3. Экспортный валютный контроль
Кредит
счета
Код
ТН ВЭД
Наименование
экспортируе-
мых товаров
(работ,
услуг)
Условия
поставки
Место
отгрузки
товара
(работ,
услуг)
Пункт
доставки
товара
(работ,
услуг),
страна
Наимено-
вание
покупа-
теля
Юридический
адрес
покупателя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
продолжение таблицы
Дата
контракта
(договора)
№ контракта
(договора)
Дата
паспорта
сделки
№ паспорта
сделки
Дата
инвойса
№ инвойса
Дата ГТД
(Заявления)
№ ГТД
(Заявления)
10
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Единица
измерения
Стоимость
единицы
продукции
Коли-
чество
Сумма
Валюта
контрак-
та
Курс
тенге
Перерас-
чет в
тенге
Срок
оплаты
Таможенные
пошлины и
сборы
Пин-код
товара
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности.
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными документами от №
Входящий номер регистрации документа ДДММГГГГ
Код налогового органа
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 июня 2010 года № 311
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 декабря 2009 года № 574
Вид формы:
О Первоначальная
О Очередная
О Дополнительная
О По уведомлению
О Ликвидационная
Дата и номер уведомления А номер ОООООО В дата ОООООООООО
РНН
БИН
Наименование налогоплательщика
Налоговый период квартал год
Форма № 1.2
Раздел 3. Импортный валютный контроль
Дебет
счета
Код ТН ВЭД
Наименование
приобретаемых
товаров
(работ, услуг)
Условия
поставки
Место отгрузки
товара (работ,
услуг), страна
Пункт
доставки
товара
(работ,
услуг)
1
2
3
4
5
6
7
Итого
продолжения таблицы
Единица
измерения
Наимено-
вание
продавца
Юридический
адрес
продавца
Дата
контракта
(договора)
контракта
(договора)
Дата
инвойса
инвойса
8
9
10
11
12
13
14
продолжения таблицы
Дата ГТД
(Заявления)
№ ГТД
(Заявления)
Стоимость
единицы
товара
Количество
Сумма
Валюта
контракта
Курс
тенге
15
16
17
18
19
20
21
продолжения таблицы
Перерасчет
в тенге
Фактически
уплачено
НДС
Уплачено
НДС
методом
зачета
Акцизы
Таможенные
пошлины и
сборы
Срок
оплаты
поставки
Пин-код
товара
22
23
24
25
26
27
28
Мы несем ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в данной отчетности
Ф.И.О. Руководителя
Ф.И.О. Главного бухгалтера
Ф.И.О. должностного лица, заполнившего форму налоговой отчетности
Настоящая форма заверена электронной цифровой подписью в соответствии с Соглашением об использовании и признании электронной цифровой подписи при обмене электронными
документами от №
Входящий номер регистрации документа ДДММГГГГ
Код налогового органа