Уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттемені табыс ету және оны орындаудың ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 353 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 2 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6368 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 2 мамырдағы № 229 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.05.02 № 229 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-15-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттемені табыс ету және оны орындаудың ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Д.Е. Ерғожин) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның бірінші ресми жарияланған күннен қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған қатынастарға таралады.
Министр                                    Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 16 шілдедегі
бұйрығымен бекітілген
Уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттемені табыс ету және оны орындаудың ережесі 1. Жалпы ереже
1. Уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттемені табыс ету ережесі (бұдан әрі - Ереже) «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 276-15-бабын іске асыру мақсатында әзірленген және уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттемені табыс ету және оны орындауларын реттейді.
2. Уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттеме (бұдан әрі - Міндеттеме) кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдары туралы ақпаратты көрсетуге арналған және Қазақстан Республикасының аумағынан тауарларды кейіннен әкету жөнінде салық төлеушінің міндеттемесінен тұрады, сондай-ақ Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімдерде тауарларды, көлік құралдарын кейіннен әкетпеген кезде импортқа қосылған құн салығын есептеуге негіз болатын құжат болып табылады.

Об утверждении Правил представления обязательства о последующем вывозе с территории Республики Казахстан временно ввезенных товаров, транспортных средств, и его исполнение
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 июля 2010 года № 353. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2010 года № 6368. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 мая 2012 года № 229
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 02.05.2012 № 229 (вводится в действие с 01.01.2012).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3.
В соответствии со статьей 276-15 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила представления обязательства о последующем вывозе с территории Республики Казахстан временно ввезенных товаров, транспортных средств, и его исполнение.
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2010 года.
Министр                                    Б. Жамишев
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 июля 2010 года № 353
Правила представления обязательства о последующем вывозе с
территории Республики Казахстан временно ввезенных товаров,
транспортных средств, и его исполнения
1. Общие положения
1. Правила представления обязательства о последующем вывозе с территории Республики Казахстан временно ввезенных товаров, транспортных средств, и его исполнения (далее - Правила) разработаны в целях реализации статьи 276-15 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и регулируют порядок представления обязательства о последующем вывозе с территории Республики Казахстан временно ввезенных товаров, транспортных средств, и его исполнение.
2. Обязательство о последующем вывозе с территории Республики Казахстан временно ввезенных товаров, транспортных средств (далее - Обязательство) предназначено для отражения информации о товарах, транспортных средствах, временно ввезенных на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов таможенного союза, и содержит сведения по последующему вывозу товаров с территории Республики Казахстан, а также является документом, на основании которого начисляется налог на добавленную стоимость на импорт при последующем невывозе товаров, транспортных средств в установленные налоговым законодательством Республики Казахстан сроки.

2. Міндеттемені табыс ету тәртібі мен мерзімдері
3. Міндеттеме қағаз және электронды тасығыштарда тапсырылады. Міндеттеме қағаз тасығышта қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады.
Бұл ретте электронды тасығыштағы Міндеттемеде көрсетілген мәліметтер қағаз тасығыштағы Міндеттемедегі мәліметтерге сәйкес келуі тиіс.
Қағаз тасығыштағы Міндеттеме екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады.
Қағаз тасығыштағы Міндеттемеге салық төлеуші не болмаса оның уәкілетті өкілі қол қояды және салық төлеушінің мөрімен куәландырылады (бар болған жағдайда).
Міндеттемені толтыру кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
4. Міндеттемеге тауарлардың, көлік құралдардың әкелуін растайтын құжаттар қоса беріледі:
оның негізінде уақытша әкелу жүзеге асырылған келісімшарт;
ілеспе жүкқұжаттар;
келісімшартқа Қазақстан Республикасының кеден органдары беретін Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауарлық номенклатурасының коды бойынша қорытынды.
Бұл ретте, егер келісімшартта мұндай тауарды бірнеше рет жеткізу көзделсе, онда Сыртқы экономикалық қызметтің тауарлық номенклатурасының коды бойынша қорытындының түпнұсқасы тек бірінші жеткізу бойынша беріледі, ал кейінгі жеткізулер бойынша осындай қорытындының көшірмесі беріледі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 104 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
5. Міндеттеме осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысанда уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелген күннен жиырма жұмыс күні ішінде табыс етіледі.
Міндеттемеде көрсетілген уақытша әкелінген тауарларды әкету мерзімі біткенге дейін қосымша келісіммен шартқа (келісімшартқа) өзгерістер енгізілген жағдайда, онда салық төлеуші бұрын табыс еткен міндеттемені қайтарып алу жолымен бір мезгілде жаңа міндеттемені табыс етеді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 104 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
3. Міндеттеменің орындау туралы Есепті табыс ету тәртібі мен мерзімдері
6. Тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан әкеткен кезде, ол бойынша Міндеттеме толтырылады, салық төлеуші осы Тәртіпке 2-қосымшаға сәйкес бекітілген нысаны бойынша Міндеттеменің орындау туралы Есепті (бұдан әрі - Есеп) табыс етеді.

2. Порядок и сроки представления обязательства
3. Обязательство представляется на бумажном и электронном носителях. Обязательство на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
При этом сведения, отраженные в Обязательстве на электронном носителе, соответствуют сведениям, содержащимся в Обязательстве на бумажном носителе.
Обязательство на бумажном носителе составляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа.
Обязательство на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем и заверяется печатью налогоплательщика (при наличии).
При заполнении Обязательства не допускаются исправления, подчистки и помарки.
4. К Обязательству прилагаются документы, подтверждающие ввоз товаров, транспортных средств:
договор, на основании которого осуществлен временный ввоз;
товаросопроводительные документы;
заключение по коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности, выдаваемый таможенными органами Республики Казахстан на контракт.
При этом, в случае если контрактом предусмотрено несколько поставок такого товара, то оригинал заключения по коду Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности представляется только по первой поставке, а по последующим поставкам представляется копия такого заключения.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 25.02.2011 № 104 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
5. Обязательство представляется в течение двадцати рабочих дней с даты ввоза на территорию Республики Казахстан временно ввезенных товаров, транспортных средств по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
В случае, если до истечения срока вывоза временно ввезенных товаров, указанных в обязательстве, дополнительным соглашением внесены изменения в договор (контракт), то по таким изменениям налогоплательщик путем отзыва ранее представленного обязательства одновременно представляет новое обязательство.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 25.02.2011 № 104 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Порядок и сроки представления Отчета
об исполнении Обязательства
6. При вывозе с территории Республики Казахстан товаров, транспортных средств, по которым заполнено обязательство, налогоплательщиком представляется отчет об исполнении Обязательства по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Отчет).

7. Есеп қағаз және электронды тасығыштарда жасалады. Есеп қағаз тасығышта қара немесе көк сиялы қаламмен немесе қаламұшпен, баспа әріптермен немесе баспа құрылғысымен толтырылады.
Қағаз тасығыштағы Есепке салық төлеуші не болмаса оның уәкілетті өкілі қол қояды және салық төлеушінің мөрімен куәландырылады (бар болған жағдайда).
Бұл ретте электронды тасығыштағы Есепте көрсетілген мәліметтер қағаз тасығыштағы Есептегі мәліметтерге сәйкес келуі тиіс.
8. Қағаз тасығыштағы Есеп екі данада жасалады, бір данасы салық органының белгісімен салық төлеушіге қайтарылады.
9. Есепке тауарларды, көлік құралдарын әкетуді растайтын құжаттар қоса беріледі:
оның негізінде тауарлардың, көлік құралдардың әкетуі жүзеге асырылған келісімшарт;
ілеспе жүкқұжаттар;
10. Есеп уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағына әкеткен сәттен он жұмыс күні ішінде табыс етіледі.
Уақытша әкелінген тауарларды, көлік
құралдарын Қазақстан Республикасының
аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттемені
табыс ету және оны орындаудың ережесіне
1-қосымша
Нысан 01
Кеден одағына уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттеме
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығыштан алуға болады
Ескертпе:
Салық төлеуші келесі мәліметтерді көрсетеді.
1. «Жалпы мәліметтер» бөлімінде:
1) СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі.
«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Міндеттемені табыс ету кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс;
3) тауарларды, көлік құралдарын уақытша әкелуді жүзеге асырған тұлғаның атауы немесе аты-жөні.
Заңды тұлға үшін жарғылық құжаттарына сәйкес атауы, жеке тұлға үшін жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке кәсіпкер үшін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;

7. Отчет составляется на бумажном и электронном носителях. Отчет на бумажном носителе заполняется шариковой или перьевой ручкой, черными или синими чернилами, заглавными печатными символами или с использованием печатающего устройства.
Отчет на бумажном носителе подписывается налогоплательщиком либо его уполномоченным представителем и заверяется печатью налогоплательщика (при наличии).
При этом сведения, отраженные в Отчете на электронном носителе соответствуют сведениям, содержащимся в Отчете на бумажном носителе.
8. Отчет представляется в двух экземплярах, один экземпляр возвращается налогоплательщику с отметкой налогового органа.
9. К Отчету прилагаются документы, подтверждающие вывоз товаров, транспортных средств:
договор, на основании которого осуществлен вывоз товаров, транспортных средств;
товаросопроводительные документы.
10. Отчет представляется в течение десяти рабочих дней с момента вывоза временно ввезенных товаров, транспортных средств с территории Республики Казахстан.
Приложение 1 к Правилам представления
обязательства о последующем вывозе
с территории Республики Казахстан
временно ввезенных товаров, транспортных
средств, и его исполнения
Форма 01
ОБЯЗАТЕЛЬСТВО О ПОСЛЕДУЮЩЕМ ВЫВОЗЕ С ТЕРРИТОРИИ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ВРЕМЕННО ВВЕЗЕННЫХ ТОВАРОВ,
ТРАНСПОРТНЫХ СРЕДСТВ В ТАМОЖЕННОМ СОЮЗЕ
Примечание РЦПИ!
Графическая форма к Правилам представления обязательства о последующем вывозе с территории Республики Казахстан временно ввезенных товаров, транспортных средств, и его исполнения в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
Примечание:
Налогоплательщик отражает следующие данные.
1. В разделе "Общая информация":
1) РНН - регистрационный номер налогоплательщика;
2) ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика.
Согласно Закону Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Обязательства с 1 января 2012 года;
3) наименование или Ф.И.О. лица, осуществившего временный ввоз товаров, транспортных средств. Строка подлежит обязательному заполнению.
Указывается для юридического лица наименование в соответствии с учредительными документами, для физического лица фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика согласно документам, удостоверяющим личность, для индивидуального предпринимателя наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;

4) салық төлеушінің санаты. Салық төлеуші қандай санатқа жататындығына қарай А, В, С, D, E, F, G торкөздердің бірі міндетті түрде белгіленеді;
4 А жолында торкөздердің бірі міндетті түрде белгіленуі тиіс. I торкөз резиденттің тауарларды уақытша әкелген жағдайда белгіленеді. II торкөз қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резидент еместің тауарларды уақытша әкелген жағдайда белгіленеді;
4 В жолы егер заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын, тауарларды уақытша әкелуді жүзеге асыратын тұлға Салық кодексінің 276-2-бабы 2) тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарына белгіленген шарттарды сақтаған кезде толтырады. Егер құрылымдық бөлімше шарттың (келісімшарттың) тарабы болып табылса, 4 ВI торкөз белгіленеді. Егер құрылымдық бөлімше шарт (келісімшарт) бойынша тауарларды алушы болып табылса, 8 ВII торкөз белгіленеді;
4 С торкөзді тауарларды уақытша әкелген кезде жеке тұлға белгілейді;
4 D торкөзді тауарларды уақытша әкелген кезде жеке нотариус белгілейді;
4 Е торкөзді тауарларды уақытша әкелген кезде адвокат белгілейді;
4 F торкөз шетелдің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің ресми пайдалануы үшін, сондай-ақ осы өкілдіктердің дипломатиялық және әкімшілік-техникалық персоналына жататын адамдардың, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін қоса алғанда, жеке пайдалануы үшін әкелінетін тауарларды уақытша әкелген кезде белгілейді;
5) аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды, көлік құралдарын әкелу жүргізілген кеден одағына мүше мемлекет, аумағынан тауарларды, көлік құралдарын әкелу жүргізілген ілеспе жүкқұжаттар бойынша кеден одағына мүше мемлекет көрсетіледі;
6) Валюта коды.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес валюта коды міндетті түрде көрсетіледі.
2. «Уақытша әкелінген тауарлар, көлік құралдары туралы мәліметтер» бөлімінде:
1) 7-жолда ілеспе келісімге (шартқа), ілеспе жүкқұжаттарға, техникалық паспортқа, шот-фактураға, жүкқұжатқа сәйкес тауарлардың, көлік құралдарын атауы көрсетіледі;
2) 8-жолда тауарлардың нақты болу орнының мекен-жайы, тұрақты орны және (немесе) көлік құралын уақытша тіркеу орны көрсетіледі;
3) 9-жолда тауарлардың СЭҚ БТН коды көрсетіледі, ол сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды бойынша уақытша әкелінген тауарлардың жіктемесін растайтын құжаттардың негізінде айқындалады;

4) категория налогоплательщика. Обязательной отметке подлежит одна из ячеек А, В, С, D, E, F в зависимости от того, к какой категории относится налогоплательщик;
в поле 4 А обязательной отметке подлежит одна из ячеек. Ячейка I отмечается в случае временного ввоза товаров резидентом. Ячейка II отмечается в случае временного ввоза товаров нерезидентом, осуществляющим деятельность через постоянное учреждение, филиал, представительство;
поле 4 B заполняется в случае если лицом, осуществляющим временный ввоз товаров, является структурное подразделение юридического лица, при соблюдении условий, установленных абзацами третьим и четвертым подпункта 2) статьи 276-2 Налогового кодекса. Если структурное подразделение является стороной договора (контракта), отмечается ячейка 4 ВI. Если структурное подразделение является получателем товаров по договору (контракту), отмечается ячейка 4 ВII;
ячейка 4 С отмечается при временном ввозе товаров физическим лицом;
ячейка 4 D отмечается при временном ввозе товаров частным нотариусом;
ячейка 4 Е отмечается при временном ввозе товаров адвокатом;
ячейка 4 F отмечается при временном ввозе товаров, ввезенных для официального пользования иностранными дипломатическими и приравненными к ним представительствами иностранных государств, консульскими учреждениями иностранных государств, а также для личного пользования лицами, относящимися к дипломатическому и административно-техническому персоналу этих представительств, включая членов их семей, проживающих вместе с ними, консульскими должностными лицами, консульскими служащими, включая членов их семей, проживающих вместе с ними;
5) государство-член таможенного союза, с территории которого произведен ввоз товаров, транспортных средств на территорию Республики Казахстан. Указывается государство-член таможенного союза по товаросопроводительным документам, с территории которого произведен ввоз товаров, транспортных средств;
6) код валюты. Обязательно указывается код валюты в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. В разделе "Сведения о временно ввезенных товарах, транспортных средствах":
1) в строке 7 указывается наименование товаров, транспортных средств в соответствии с договором (контрактом), товаросопроводительными документами, техническим паспортом, счетом-фактурой, накладной;
2) в строке 8 указывается адрес фактического места нахождения товаров, постоянного нахождения и (или) временной регистрации транспортного средства;
3) в строке 9 указывается код товара ТН ВЭД, который определяется на основании документа по классификации товаров по ТН ВЭД;

4) 10-жолда тауарлардың, көлік құралдарының әкелінген растайтын құжаттардың атауы, нөмірі мен күні көрсетіледі;
5) 11-жолда тауарлардың айрықшылық белгілері, оның ерекшілігі, ал көлік құралдары үшін: түрі мен маркасы, қозғалтқыштың нөмірі, шассиі, шанақтың, тіркеу нөмірі көрсетіледі;
6) 12-жолда Уақытша әкелудің мақсаты мен жағдайы, келісімшартқа сәйкес тауарлардың, көлік құралдарын уақытша әкелудің мақсаты мен жағдайы, тауарлардың, көлік құралдарын уақытша әкелудің тағайындығы мен себебі көрсетіледі;
7) 13-жолда Уақытша әкелінген тауарлардың, көлік құралдарының саны, өлшеу бірлігі, уақытша әкелудің мақсаты мен жағдайына, сондай-ақ келісімшарттар мен ілеспе жүкқұжаттарға сәйкес келетін және өлшеу бірлігі көрсетіледі;
8) 14-жолда Уақытша әкелінген тауарлардың, көлік құралдарының құны Салық кодексінің 276-8-бабы 2-тармағына сәйкес айқындалған уақытша әкелінген тауарлардың, көлік құралдарының құны көрсетіледі.
Бұл ретте уақытша әкелінген тауарлардың, көлік құралдарының шет ел валютасындағы құны әкелу күнге нарықтық бағам бойынша теңгеге қайта есептеледі.
3. «Уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттеме» бөлімінде:
1) 15-жолда уақытша әкелудің мерзімі уақытша әкелінген тауарлардың, көлік құралдарының мақсаты мен жағдайы келісімшарттар мен ілеспе жүкқұжаттарға сәйкес әкелудің және болжамды әкетудің күні көрсетіледі;
2) 16-жолда белгіленген мерзімде шақырмаған жағдайда Салық кодексінің 276-15-бабы 3-тармағына сәйкес төлеуге тиіс қосылған құн салығының сомасы көрсетіледі.
4. «Салық төлеушінің жауапкершілігі» бөлімінде:
1) «Салық төлеушінің (басшының) аты-жөні» жолында жарғылық құжаттарына сәйкес басшының көрсетіледі. Егер Міндеттемені жеке тұлға тапсыратын болса, оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) жеке басын куәландыратын құжаттарға, жеке кәсіпкер үшін жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;
2) Міндеттемені тапсыру күні.
Міндеттемені салық органына тапсыру күні көрсетіледі;
3) салық органының коды.
салық төлеуші орналасқан орны бойынша салық органының коды көрсетіледі;
4) «Міндеттемені қабылдаған лауазымды тұлғаның аты-жөні» жолында Міндеттемені қабылдаған салық органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі;
5) Міндеттемені қабылдаған күн.
Осы Ереженің 4-тармағына сәйкес Міндеттеменің берілген күні көрсетіледі;

4) в строке 10 указывается наименование, номер и дата документов, подтверждающих ввоз товаров, транспортных средств;
5) в строке 11 указываются отличительные признаки товаров, его спецификация, а для транспортных средств: вид и марка, номер двигателя, шасси, кузова, регистрационный номер;
6) в строке 12 указывается цель и обстоятельства временного ввоза товаров, транспортных средств согласно договору, назначению и причины временного ввоза товаров, транспортного средства;
7) в строке 13 указывается количество временно ввезенных товаров, транспортных средств, соответствующее целям и обстоятельствам временного ввоза, а также договорам и товаросопроводительным документам, и единицы измерения;
8) в строке 14 указывается стоимость временно ввезенных товаров, транспортных средств, определенная в соответствии с пунктом 2 статьи 276-8 Налогового кодекса.
При этом стоимость временно ввезенных товаров, транспортных средств в иностранной валюте пересчитывается в тенге по рыночному курсу на дату ввоза.
3. В разделе "Обязательство о последующем вывозе с территории РК временно ввезенных товаров, транспортных средств":
1) в строке 15 указывается дата ввоза и предполагаемая дата вывоза, согласно договору, товаросопроводительным документам, целям и обстоятельствам временного ввоза товаров, транспортных средств;
2) в строке 16 указывается сумма налога на добавленную стоимость, подлежащая уплате в соответствии с пунктом 3 статьи 276-15 Налогового кодекса в случае невывоза в установленный срок.
4. В разделе "Ответственность налогоплательщика":
1) в поле "Ф.И.О. налогоплательщика (руководителя)" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Обязательство представляется физическим лицом, указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии) согласно документам, удостоверяющим личность, для индивидуального предпринимателя - наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
2) в поле дата подачи Обязательства указывается дата представления Обязательства в налоговый орган;
3) в поле код налогового органа указывается код налогового органа по месту нахождения налогоплательщика;
4) в поле "Ф.И.О. должностного лица, принявшего Обязательство" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника налогового органа, принявшего Обязательство;
5) в поле дата приема Обязательства указывается дата представления Обязательства в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил;

6) құжаттың кіріс нөмірі.
Міндеттеме тіркеу нөмірі көрсетіледі.
Осы тармақтың 4)-6) тармақшаларында көрсетілген, Міндеттеме табыс еткен мәліметтерді салық органының лауазымды тұлғасы толтырады.
Уақытшаәкелінген тауарларды,
көлік құралдарын Қазақстан
Республикасының аумағынан
кейіннен әкету туралы
міндеттемені табыс ету және
оны орындаудың ережесіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2011 жылғы 25 ақпандағы № 104 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
Кеден одағына уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттемені орындау жөніндегі есеп
Қолданушылардың назарына!
Салық есептілігін жасау ережесінің графикалық нысандары базаға енгізілмейді, қажет болған жағдайда РҚАО-дан электрондық тасығышта алуға болады.
Ескертпе:
Салық төлеуші келесі мәліметтерді көрсетеді.
1. «Есеп табыс етілетін Міндеттеме туралы ақпарат» бөлімінде салық төлеуші:
1) 1-жолда Есеп табыс етілетін Міндеттеменің кіріс нөмірі;
2) 2-жолда Есеп табыс етілетін Міндеттемені қабылдаған күн.
2. «Жалпы ақпарат» бөлімінде салық төлеуші міндетті түрде мынадай деректерді көрсетеді:
«Салық төлеуші туралы жалпы ақпарат» бөлімінде салық төлеуші міндетті түрде мынадай деректерді көрсетеді:
1) СТН – салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
2) ЖСН (БСН) – салық төлеушінің жеке сәйкестендіру (бизнес сәйкестендіру) нөмірі.
«Сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімдері туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жол 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Міндеттемені табыс ету кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс;
3) тауарларды, көлік құралдарын уақытша әкелуді жүзеге асырған тұлғаның атауы немесе аты-жөні. Жол міндетті түрде толтырылуы тиіс;
Заңды тұлға үшін жарғылық құжаттарына сәйкес атауы, жеке тұлға үшін жеке басын куәландыратын құжаттарға сәйкес салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке кәсіпкер үшін мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;
4) салық төлеушінің санаты. Салық төлеуші қандай санатқа жататындығына қарай А, В, С, D, E, F, G торкөздердің бірі міндетті түрде белгіленеді;
4 А жолында торкөздердің бірі міндетті түрде белгіленуі тиіс. I торкөз резиденттің тауарларды уақытша әкелген жағдайда белгіленеді. II торкөз қызметін тұрақты мекеме арқылы жүзеге асыратын резидент еместің тауарларды уақытша әкелген жағдайда белгіленеді;
4 В жолы егер заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын, тауарларды уақытша әкелуді жүзеге асыратын тұлға Салық кодексінің 276-2-бабы 2) тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарына белгіленген шартарды сақтаған кезде толтырады. Егер құрылымдық бөлімше шарттың (келісімшарттың) тарабы болып табылса, 4 ВI торкөз белгіленеді. Егер құрылымдық бөлімше шарт (келісімшарт) бойынша тауарларды алушы болып табылса, 8 ВII торкөз белгіленеді;
4 С торкөзді тауарларды уақытша әкелген кезде жеке тұлға белгілейді;
4 D торкөзді тауарларды уақытша әкелген кезде жеке нотариус белгілейді;
4 Е торкөзді тауарларды уақытша әкелген кезде адвокат белгілейді;
4 F торкөз шетелдің дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерінің ресми пайдалануы үшін, сондай-ақ осы өкілдіктердің дипломатиялық және әкімшілік-техникалық персоналына жататын адамдардың, олармен бірге тұратын отбасы мүшелерін қоса алғанда, жеке пайдалануы үшін әкелінетін тауарларды уақытша әкелген кезде белгілейді;

6) в поле входящий номер документа указывается регистрационный номер Обязательства.
Сведения, указанные в подпунктах 4)-6) настоящего пункта, заполняется должностным лицом налогового органа, в который представлено Обязательство.
Приложение 2 к Правилам представления
обязательства о последующем вывозе
с территории Республики Казахстан
временно ввезенных товаров, транспортных
средств, и его исполнения
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 25.02.2011 № 104 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Форма 02
ОТЧЕТ ОБ ИСПОЛНЕНИИ
ОБЯЗАТЕЛЬСТВА О ПОСЛЕДУЮЩЕМ ВЫВОЗЕ С ТЕРРИТОРИИ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН ВРЕМЕННО ВВЕЗЕННЫХ ТОВАРОВ,
ТРАНСПОРТНЫХ СРЕДСТВ В ТАМОЖЕННОМ СОЮЗЕ
Примечание РЦПИ!
Графическая форма к Правилам представления обязательства о последующем вывозе с территории Республики Казахстан временно ввезенных товаров, транспортных средств, и его исполнения в Базе данных не приводятся, при необходимости их можно получить на электронном носителе в РЦПИ.
Примечание:
Налогоплательщик отражает следующие данные.
1. В разделе "Информация об Обязательстве, по которому представляется Отчет":
1) в строке 1 указывается входящий номер Обязательства, по которому представляется Отчет;
2) в строке 2 указывается дата приема Обязательства, по которому представляется Отчет.
2. В разделе "Общая информация" налогоплательщик обязательно отражает следующие данные:
1) РНН - регистрационный номер налогоплательщика;
2) ИИН (БИН) - индивидуальный идентификационный (бизнес идентификационный) номер налогоплательщика.
Согласно Закону Республики Казахстан "О национальных реестрах идентификационных номеров" строка подлежит обязательному заполнению при представлении Отчета с 1 января 2012 года;
3) наименование или Ф.И.О. лица, осуществившего ранее временный ввоз товаров, транспортных средств. Строка подлежит обязательному заполнению.
Указывается для юридического лица наименование в соответствии с учредительными документами, для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика согласно документам, удостоверяющим личность, для индивидуального предпринимателя - наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
4) категория налогоплательщика. Обязательной отметке подлежит одна из ячеек А, В, С, D, E, F в зависимости от того, к какой категории относится налогоплательщик;
в поле 4 А обязательной отметке подлежит одна из ячеек. Ячейка I отмечается в случае временного ввоза товаров резидентом. Ячейка II отмечается в случае временного ввоза товаров нерезидентом, осуществляющим деятельность через постоянное учреждение, филиал, представительство;
поле 4 B заполняется в случае если лицом, осуществляющим временный ввоз товаров, является структурное подразделение юридического лица, при соблюдении условий, установленных абзацами третьим и четвертым подпункта 2) статьи 276-2 Налогового кодекса. Если структурное подразделение является стороной договора (контракта), отмечается ячейка 4 ВI. Если структурное подразделение является получателем товаров по договору (контракту), отмечается ячейка 4 ВII;
ячейка 4 С отмечается при временном ввозе товаров физическим лицом;
ячейка 4 D отмечается при временном ввозе товаров частным нотариусом;
ячейка 4 Е отмечается при временном ввозе товаров адвокатом;
ячейка 4 F отмечается при временном ввозе товаров, ввезенных для официального пользования иностранными дипломатическими и приравненными к ним представительствами иностранных государств, консульскими учреждениями иностранных государств, а также для личного пользования лицами, относящимися к дипломатическому и административно-техническому персоналу этих представительств, включая членов их семей, проживающих вместе с ними, консульскими должностными лицами, консульскими служащими, включая членов их семей, проживающих вместе с ними;

5) аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды, көлік құралдарын әкелу жүргізілген кеден одағына мүше мемлекет, аумағынан тауарларды, көлік құралдарын әкелу жүргізілген ілеспе жүкқұжаттар бойынша кеден одағына мүше мемлекет көрсетіледі;
6) валюта коды
Кеден одағының және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес валюта коды міндетті түрде көрсетіледі;
3. «Уақытша әкелінген тауарлар, көлік құралдары туралы мәліметтер» бөлімінде:
1) 9-жолда ілеспе келісімге (шартқа), ілеспе жүкқұжаттарға, техникалық паспортқа, шот-фактураға, жүкқұжатқа сәйкес тауарлардың, көлік құралдарын атауы көрсетіледі;
2) 9-жолда тауарлардың СЭҚ БТН коды көрсетіледі, ол сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасының коды бойынша уақытша әкелінген тауарлардың жіктемесін растайтын құжаттардың негізінде айқындалады;
3) 11-жолда тауарлардың, көлік құралдарының әкелінген растайтын құжаттардың атауы, нөмірі мен күні көрсетіледі;
4) 12-жолда тауарлардың айрықшылық белгілері, оның ерекшілігі, ал көлік құралдары үшін: түрі мен маркасы, қозғалтқыштың нөмірі, шассиі, шанақтың, тіркеу нөмірі көрсетіледі;
5) 13-жолда Әкетілген тауарлардың, көлік құралдарының саны Міндеттемеде көрсетілгеннен артық емес өлшем бірлігі көрсетіледі;
6) 14-жолда бұрын алдын Міндеттемеде көрсетілген құнын ескерумен әкетілген тауарлардың, көлік құралдарының құны көрсетіледі;
7) 15-жолда Салық кодексінің 276-15-бабының 3-тармағы орындалған жағдайда кемітуге жататын ҚҚС көрсетіледі.
4. «Уақытша әкелінген тауарларды, көлік құралдарын Қазақстан Республикасының аумағынан кейіннен әкету туралы міндеттемені орындау туралы Есеп» бөлімінде:
1) 16-жолда Уақытша әкелінген мерзімінде Міндеттемеде мәлімделген уақытша әкелінген мерзімі күнтізбелік айларда көрсетіледі;
2) 17-жолда Уақытша әкелінген нақты мерзімінде уақытша әкелінген нақты мерзімі күнтізбелік айларда, уақытша әкелінген тауарлардың, көлік құралдарының мақсаты мен жағдайы келісімшарттар мен ілеспе жүкқұжаттарға сәйкес әкелудің және әкетудің күнін нақтылаумен көрсетіледі.
5. «Салық төлеушінің жауапкершілігі» бөлімінде:
1) «Салық төлеушінің (басшының) аты-жөні» жолында жарғылық құжаттарына сәйкес басшының аты-жөні (болған жағдайда) көрсетіледі. Егер Міндеттемені жеке тұлға тапсыратын болса, оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) жеке басын куәландыратын құжаттарға, жеке кәсіпкер үшін жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікке сәйкес атауы көрсетіледі;
2) Есепті тапсыру күні жолында Есепті салық органына тапсыру күні көрсетіледі;

5) государство-член таможенного союза, на территорию которого произведен вывоз товаров, транспортных средств с территории Республики Казахстан. Указывается государство-член таможенного союза по товаросопроводительным документам, на территорию которого произведен вывоз товаров, транспортных средств;
6) код валюты. Обязательно указывается код валюты в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. В разделе "Сведения о вывезенных товарах, транспортных средствах":
1) в строке 9 указывается наименование товаров, транспортных средств в соответствии с договором (контрактом), товаросопроводительными документами, техническим паспортом, счетом-фактурой, накладной;
2) в строке 10 указывается код товара ТН ВЭД, который определяется на основании документа по классификации товаров по ТН ВЭД;
3) в строке 11 указывается наименование, номер и дата документа, подтверждающего вывоз товаров, транспортных средств;
4) в строке 12 указываются отличительные признаки товара, его спецификация, а для транспортных средств: вид и марка, номер двигателя, шасси, кузова, регистрационный номер;
5) в строке 13 указывается количество вывезенных товаров, транспортных средств, единицы измерения;
6) в строке 14 указывается стоимость вывезенных товаров, транспортных средств с учетом стоимости, ранее отраженной в Обязательстве;
7) в строке 15 указывается сумма НДС подлежащая уменьшению, в случае исполнения пункта 3 статьи 276-15 Налогового Кодекса.
4. В разделе "Отчет об исполнении Обязательства о последующем вывозе с территории Республики Казахстан ранее временно ввезенных товаров, транспортных средств":
1) в строке 16 указывается срок временного ввоза, заявленного в Обязательстве в календарных месяцах;
2) в строке 17 указывается срок фактического временного ввоза в календарных месяцах с указанием даты ввоза и даты вывоза согласно договору, товаросопроводительным документам, целям и обстоятельствам временного ввоза товаров, транспортных средств.
5. В разделе "Ответственность налогоплательщика":
1) в поле "Ф.И.О. налогоплательщика (руководителя)" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя в соответствии с учредительными документами. Если Отчет представляется физическим лицом, указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии) согласно документам, удостоверяющим личность, для индивидуального предпринимателя - наименование в соответствии со свидетельством о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
2) в поле дата подачи Отчета указывается дата представления Отчета в налоговый орган;

3) салық органының коды жолында салық төлеуші орналасқан орны бойынша салық органының коды көрсетіледі;
4) «Есепті қабылдаған лауазымды тұлғаның аты-жөні» жолында Есепті қабылдаған салық органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі;
5) Есепті қабылдаған күн жолында осы Ереженің 4-тармағына сәйкес Есептің берілген күні көрсетіледі;
6) құжаттың кіріс нөмірі жолында Есептің тіркеу нөмірі көрсетіледі.
Осы тармақтың 4)-6) тармақшаларында көрсетілген, Міндеттемені табыс еткен мәліметтерді салық органының лауазымды тұлғасы толтырады.

3) в поле код налогового органа указывается код налогового органа по месту нахождения налогоплательщика;
4) в поле "Ф.И.О. должностного лица, принявшего Отчет" указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника налогового органа, принявшего Отчет;
5) в поле дата приема Отчета указывается дата представления Отчета в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил;
6) в поле входящий номер документа указывается регистрационный номер Отчета.
Сведения, указанные в подпунктах 4) - 6) настоящего пункта, заполняется должностным лицом налогового органа, в который представлено Обязательство.