Авиакомпанияның бірінші басшысының лауазымына кандидаттарға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2010 жылғы 20 тамыздағы N 369 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылғы 14 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6487 болып енгізілді
«Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Авиакомпанияның бірінші басшысының лауазымына кандидаттарға қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Р.Ө. Әдимолда) белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация вице-министрі Е. Дүйсенбаевқа жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Ә. Құсайынов
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2010 жылғы 20 тамыздағы
№ 369 бұйрығымен
бекітілген
Авиакомпанияның бірінші басшысының лауазымына
кандидаттарға қойылатын біліктілік талаптары
Ескерту. Талапқа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 16.02.2016 № 191 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Авиакомпанияның бірінші басшысы лауазымына кандидаттарға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) жоғары білім;
2) 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес құжат түрінде расталатын азаматтық авиация саласындағы басшылық лауазымдарда кемінде 3 жыл (немесе басқа салалардағы басшылық лауазымдарда кемінде 5 жыл, кейіннен тағайындалған күнінен бастап үш ай ішінде ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету курсынан өту шартымен) жұмыс тәжірибесі;
3) Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңын білуі тиіс.

Об утверждении Квалификационных требований к кандидатам на должность первого руководителя авиакомпании
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 369. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 сентября 2010 года № 6487
В соответствии с пунктом 6 статьи 74 Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования к кандидатам на должность первого руководителя авиакомпании.
2. Комитету гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Адимолда Р.О.) обеспечить в установленном порядке представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Е.Дюсембаева.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Кусаинов
Утверждены
приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 20 августа 2010 года № 369
Квалификационные требования
к кандидатам на должность
первого руководителя авиакомпании
Сноска. Квалификационные требования с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 16.02.2016 № 191 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Кандидатом на должность первого руководителя авиакомпании предъявляются следующие квалификационные требования:
1) высшее образование;
2) опыт работы на руководящих должностях в отрасли гражданской авиации не менее 3 лет (или не менее 5 лет на руководящих должностях в других отраслях, при условии последующего прохождения курса по обеспечению безопасности полетов в течение трех месяцев со дня назначения), который подтверждается документально в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года;
3) знания Конституции Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации".