Ақкөл ауданында мұқтаждық көруші жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 16 наурыздағы № С27-3 шешімі. Ақмола облысы Ақкөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 22 сәуірде № 1-3-136 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 мамырдағы № С 38-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2011.05.23 № С 38-4 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 56-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабына сәйкес, Ақкөл ауданы әкімінің ұсынысы негізінде Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақкөл ауданында тұрақты тұратын келесі санаттағы мұқтаждық көруші азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) отбасының (азаматтың) кірістеріне байланыспай, анықталған жағдайларға қарай жедел әлеуметтік көмекке мұқтаж отбасыларға (азаматтарға), өтініш бойынша:
- кәмелеттік жасқа толмаған балаларды және жұмыссыз азаматтарды жерлеуге он айлық есеп көрсеткіш мөлшерінде;
- туберкулезбен ауратындарға қосымша тамаққа, емге немесе кеңес алуға жолына, жылына бір рет он айлық есеп көрсеткіш мөлшерінде;
- отбасыларға (азаматтарға) төтенше жағдайларда (өрт, су басқаны, басқа дүлей апат) – комиссияның қорытындысы негізінде біржолғы елу айлық есеп көрсеткіш мөлшерінде;
- онкологиялық аурулармен ауыратындарға дәрігерлік кеңестік комиссиясының анықтамасы негізінде операциялық емдеуден кейінгі кезен уақытына он айлық есеп көрсеткіш мөлшерінде;
2) атаулы әлеуметтік көмек алушылар есебінен аз қамтамасыз етілген азаматтарға тамақ өнімдерінің бағасы өсуіне байланысты, өтініш берусіз 0,5 айлық есеп көрсеткіш мөлшерінде;
3) селолық елді мекендерде тұратын аз қамтылған отбасылардың және көп балалы отбасылардың, колледждерде күндізгі оқу формасы бойынша оқитын студенттеріне, оқу бағасының мөлшерінде оқуы үшін төлем жасауға нотариалды расталған білім беру мекемесімен жасасқан келісім шарт көшірмесінің және оқу орнынан берілген анықтама негізінде;
4) қалалық мекенінде тұратын Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектерге және Ұлы Отан соғыс жылдары тылда міңсіздік әскери қызмет және қайсарлы қызмет үшін бұрынғы КСРО медальдармен және ордендармен марапатталған азаматтарға қалалық көлікте жүруге жылына бір рет, екі айлық есеп көрсеткіш мөлшерінде, өтініш берусіз зейнетақы төлеу бойынша Мемлекеттік орталығының тізімдері негізінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Аккольского района
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 16 марта 2010 года № С27-3. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккольского района Акмолинской области 22 апреля 2010 года № 1-3-136. Утратило силу - решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 23 мая 2011 года № С 38-4
Сноска. Утратило силу - решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 23.05.2011 № С 38-4
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании предложения акима Аккольского района, Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь следующим категориям нуждающихся граждан, постоянно проживающим в Аккольском районе:
1) семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств, нуждающимся в экстренной социальной поддержке независимо от дохода семьи (гражданина) по заявлению:
- на погребение несовершеннолетних детей и безработных граждан в размере десяти месячных расчетных показателей;
- больным туберкулезом на дополнительное питание, проезд на лечение или консультацию один раз в год в размере десяти месячных расчетных показателей;
- семьям (гражданам) в исключительных случаях (пожар, наводнение, другое стихийное бедствие) - единовременно, в размере пятидесяти месячных расчетных показателей на основании заключения комиссии;
- больным онкологическими заболеваниями на период после операционного лечения, единовременно в размере десяти месячных расчетных показателей на основании справки врачебно консультативной комиссии;
2) малообеспеченным гражданам из числа получателей адресной социальной помощи в размере 0,5 месячного расчетного показателя, в связи с повышением цен на продукты питания, без подачи заявления;
3) студентам из малообеспеченных семей и многодетных семей из сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в колледжах, на оплату за учебу в размере стоимости обучения, на основании копии договора с учебным заведением, заверенной нотариально и справки с места учебы;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, проживающим в городской местности, на проезд в городском транспорте, один раз в год, в размере двух месячных расчетных показателей, без подачи заявления на основании списков Государственного центра по выплате пенсии;

- Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектерге коммуналдық қызметті өтеуге айсайын 2,5 айлық есеп көрсеткіш мөлшерінде;
5) бұрынғы кәмелеттік жасқа толмаған фашистік концлагерь, гетто және екінші дүниежүзілік соғыс кезеңінде фашистермен және олардың одақтастармен құрылған басқа орындарда мәжбүр ұстаған тұтқындарға коммуналдық қызметті өтеуге айсайын бір айлық есеп көрсеткіш мөлшерінде, өтініш берусіз зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталығының тізімдері негізінде;
6) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектерге Жеңіс Күніне 20 мың теңге мөлшерінде, өтініш берусіз зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталығының тізімдері негізінде;
7) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектерге 2 мың теңге және 70 жылдан үлкен зейнеткерлерге 1 мың теңге мөлшерінде Халықаралық қарт адамдар Күніне, мүгедектерге 1 мың теңге мөлшерінде мүгедектер Күніне өтініш берусіз зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталығының тізімдері негізінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2010.11.08 № С 33-3 (қолданысқа енгізу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) шешімімен
2. Уәкілеттік органға – «Ақкөл аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жоғарыда көрсетілген санаттарға әлеуметтік көмекті тағайындауды және төлеуді қамтамасыз етсін.
3. Әлеуметтік төлемдер 451007 «Жергілік өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаждық көруші жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек» бағдарлама бойынша бөлінген қаражат шегінде, «Қазпошта» Акционерлік қоғамында алушының жеке шотына аудару жолымен іске асырылады.
4. Аудандық мәслихатының 2009 жылдың 21 желтоқсандағы № С 25-2 «Мұқтаждық көруші жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-3-130 тіркелген, 2010 жылдың 12 ақпанда «Ақкөл өмірі» және «Знамя Родины KZ» аудан газеттерде жарияланған) шешімнің күші жойылған деп танылсын.
5. Осы шешім Ақкөл ауданы әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       Д.Салыбекова
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    Ю.Ужакин
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақкөл ауданының әкімі                      А.С.Үйсімбаев

- участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на компенсацию за коммунальные услуги в размере 2,5 месячного расчетного показателя ежемесячно;
5) бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны, на компенсацию за коммунальные услуги в размере одного месячного расчетного показателя ежемесячно, без подачи заявления на основании списков Государственного центра по выплате пенсии;
6) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 20 тысяч тенге ко Дню Победы, без подачи заявления на основании списков Государственного центра по выплате пенсии;
7) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 2 тысяч тенге и пенсионерам старше 70 лет в размере 1 тысячи тенге к Международному Дню пожилых людей, инвалидам в размере 1 тысячи тенге ко Дню инвалидов без подачи заявления на основании списков Государственного центра по выплате пенсии.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2010 № С33-3 (порядок введения в действие см. п. 2)
2. Уполномоченному органу - государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Аккольского района» обеспечить назначение и выплату социальной помощи вышеуказанным категориям.
3. Социальные выплаты осуществляются по программе 451007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» в пределах выделенных средств, путем перечисления на лицевые счета получателей в Акционерном обществе «Казпочта».
4. Признать утратившим силу решение Аккольского районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 21 декабря 2009 года № С25-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-3-130, опубликовано 12 февраля 2010 года в районных газетах «Ақкөл өмірі» и «Знамя Родины КZ»).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Аккольского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        Д.Салыбекова
Секретарь районного
маслихата                                  Ю.Ужакин
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Аккольского района                    А.С.Уисимбаев