Егіндікөл ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 4С29-6 шешімі. Акмола облысы Егіндікөл ауданының Әділет басқармасында 2011 жылы 17 қаңтарда № 1-8-105 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Егіндікөл ауданы мәслихатының 2012 жылғы 30 наурыздағы № 5С2-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Егіндікөл ауданы  мәслихатының 2012.03.30 № 5С2-4 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Егіндікөл ауданының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға 10000 теңге әр қайсына;
тыл еңбеккерлеріне соғыс жылдардағы ордендер және медальдермен марапатталған 5000 теңге мөлшерінде әр қайсына;
қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына 5000 теңге мөлшерінде әр қайсына;
қайталап некеге тұрмаған, қайтыс болған Ұлы Отан Соғысы мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне) 5000 теңге мөлшерінде әр қайсына Жеңіс Күні мемлекеттік мейрамына;
2) Ұлы Отан Соғысы қатысушыларына және мүгедектеріне, концлагерлердің жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына 2,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайын коммуналдық қызметтер шығындарына;
3) «Егіндікөл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде жұмыссыз есепте тұрған қайтыс болған азаматтарды жерлеуге 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) 1,2,3 топтағы мүгедектеріне, 16 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға, медициналық мекемелерде емделуге және тексеруіне біржолғы төлем 20000 теңге мөлшерінде әр қайсысына;
5) туберкулезбен ауыратындарға біржолғы төлем 20000 теңге мөлшерінде әр қайсысына;
6) аз қамтамасыз етілген, кедейшілік деңгейден төмен тұратын және «Егіндікөл ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде есепте тұрған, біржолғы төлем 10000 теңге мөлшерінде әр қайсысына;
7) аз қамтылған отбасылардың, көп балалы отбасылардың студенттеріне, оқу мекемесінің келісім шарт және оқу орынынан анықтамасы негізінде оқытудың жылдық құндылығы мөлшерінде колледжде оқытуына күндізгі түріндегі төлеу;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Егиндыкольского района
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2010 года № 4С29-6. Зарегистрировано Управлением юстиции Егиндыкольского района Акмолинской области 17 января 2011 года № 1-8-105. Утратило силу - решением маслихата Егиндыкольского района Акмолинской области от 30 марта 2012 года № 5С2-4
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Егиндыкольского района Акмолинской области от 30.03.2012 № 5С2-4 (вводится в действие со дня официального опубликования)
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1.Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Егиндыкольского района:
1) к государственному празднику Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам в размере 10000 тенге на каждого получателя;
труженикам тыла, награжденным орденами и медалями в годы войны на каждого получателя в размере 5000 тенге;
семьям погибших и умерших военнослужащих в размере 5000 тенге на каждого получателя;
женам (мужьям) умерших инвалидов Великой Отечественной войны, не вступивших в повторный брак в размере 5000 тенге на каждого получателя;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей на расходы за коммунальные услуги ежемесячно в размере 2,5 месячных расчетных показателей;
3) на погребение умерших безработных граждан, состоящих на учете в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Егиндыкольского района» в размере 10 месячных расчетных показателей;
4) инвалидам 1, 2, 3 группы, детям-инвалидам до 16 лет, на лечение и обследование в медицинских учреждениях единовременная выплата в размере 20000 тенге на каждого получателя;
5) больным туберкулезом единовременная выплата в размере 20000 тенге на каждого получателя;
6) малообеспеченным, проживающим ниже черты бедности и состоящим на учете в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Егиндыкольского района» единовременная выплата в размере 10000 тенге на одного получателя;
7) студентам из малообеспеченных семей, многодетных семей на оплату дневной формы обучения за учебу в колледжах в размере годовой стоимости обучения на основании договора с учебным заведением и справки с места учебы;

8) аз қамтамасыз етілгендеріне 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ұн және нан өнімдеріне бағалардың өсуіне байланысты;
9) «Күміс-Алқа», «Алтын-Алқа» марапатталған көп балалы аналарға бір жолғы төлем 5000 теңге мөлшерінде әр қайсысына азаматтардың өтініштері бойынша;
10) төтенше апатқа байланысты шұғыл қолдауға мұқтаждарға бір жолғы төлем 35000 теңге мөлшерінде азаматтардың өтініштері бойынша;
2.Егіндікөл аудандық мәслихаттың 2005 жылғы 24 ақпандағы № С16-5 «Жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету Ережелерін бекіту туралы» (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3111 тіркелген, 2005 жылғы 8 сәуірдегі «Шұғыла-Целинная нива» аудандық газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Егіндікөл ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессияның төрағасы                         Н.Сизов
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Р.Муллаянов
КЕЛІСІЛДІ
Егіндікөл ауданының әкімі                  Б.Султанов
«Егіндікөл ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Б.Камиев

8) малообеспеченным в связи с повышением цен на муку и хлебобулочные изделия ежемесячно в размере 1 месячного расчетного показателя;
9) многодетным матерям, награжденным подвесками «Күміс-Алқа», «Алтын-Алқа» единовременная выплата в размере 5000 тенге на каждого получателя по мере обращения граждан;
10) нуждающимся в экстренной поддержке в результате чрезвычайной ситуации единовременная выплата в размере 35000 тенге по мере обращения граждан.
2. Признать утратившим силу решение Егиндыкольского районного маслихата «Об утверждении Правил оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 24 февраля 2005 года № С16-5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3111, опубликовано 8 апреля 2005 года в районной газете «Шұгыла-Целинная нива»).
3. Решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Егиндыкольского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        Н.Сизов
Секретарь районного маслихата              Р.Муллаянов
СОГЛАСОВАНО
Аким Егиндыкольского района                Б.Султанов
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ Егиндыкольского района»           Б.Камиев