Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 2 шілдедегі № С-24/5 шешімі. Ақмола облысы Еңбекшілдер ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 6 тамыздағы № 1-10-121 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2013 жылғы 9 қаңтардағы № С-12/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.01.2013 № С-12/3 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес, Еңбекшілдер ауданы әкімінің ұсынысы негізінде, Еңбекшілдер аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Енбекшілдер ауданында тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
Еңбекшілдер ауданының «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде тіркеуде тұрған, қайтыс болған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге, 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде – өтініш бойынша;
«Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталық» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Еңбекшілдер аудандық бөлімшесінің тізімі негізінде, Жеңіс күні қарсаңында Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне – 15000 теңге, оларға теңестірілген тұлғаларға – 5000 теңге мөлшерінде, өтініш берусіз;
«Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталық» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Еңбекшілдер аудандық бөлімшесінің тізімі негізінде, 8 наурыз күні қарсаңында көп балалы аналарға (Алтын алқа, Күміс алқа), 2000 теңге мөлшерінде, өтініш берусіз;
«Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталық» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Еңбекшілдер аудандық бөлімшесінің тізімі негізінде, мүгедектер Күні қарсаңында 1,2 топтағы мүгедектерге, мүгедек балаларға 2000 теңге мөлшерінде, өтініш берусіз;
«Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталық» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Еңбекшілдер аудандық бөлімшесінің тізімі негізінде, бұрынғы кәмелетке толмаған концлагерь тұтқындарына ай сайын, коммуналдық қызметтер төлемінің шығындарын өтеуге, 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, өтініш берусіз;
туберкулезбен ауыратындарға қосымша тағам шығындарын өтеу үшін, 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
аз қамтамасыз етілген және көп балалы отбасыларының, орташа кірісі күнкөріс деңгейінен төмен, орта оқу орындарында күндізгі бөлімдерде оқитын, оқу орыны белгілеген, оқу орнымен шарттың негізінде білім беру қызметін көрсететін оқу сомасының жылдық құнының мөлшерінде;
ауданға қажет мамандықтар бойынша медициналық оқу орындары мен интернатураларда оқитын соңғы курстардың студенттеріне, оқу орны белгілеген, оқудың жылдық мөлшерінде;
еңбек өтілі жоқ, оқу орындарын бітіріп келген жас мамандарға, Еңбекшілдер ауданының мемлекеттік мекемелеріне жұмысқа келген және аудан әкімі аппаратымен және жұмыс берушімен үш жақты келісім шарт жасасқан,біржолғы 70 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
онкологиялық және туберкулезбен ауыратындарға, Қазақстан Республикасы бойынша емдеу мекемелеріне жол жүруге, билет құнының мөлшерінде;
белгілі бір жағдайларға байланысты шұғыл әлеуметтік қолдауды қажет ететін отбасыларға (азаматтарға), отбасының (азаматтың) кірісіне тәуелсіз,комиссияның шешімі бойынша;
«Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталық» Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Еңбекшілдер аудандық бөлімшесінің тізімі негізінде, Қарттар күні қарсаңында ең аз мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлерге 2000 теңге мөлшерінде, өтініш берусіз;
жетім балаларға, жоғарғы немесе арнайы орта оқу орындарында күндізгі бөлімдерде оқитын, оқу орыны белгілеген, білім беру қызметін көрсететін оқу орнымен шарттың негізінде оқу сомасының жылдық құнының мөлшерінде.

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 2 июля 2010 года № С-24/5. Зарегистрировано Управлением юстиции Енбекшильдерского района Акмолинской области 6 августа 2010 года № 1-10-121. Утратило силу решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 9 января 2013 года № С-12/3
Сноска. Утратило силу решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.01.2013 № С-12/3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании предложения акима Енбекшильдерского района, Енбекшильдерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан, постоянно проживающим в Енбекшильдерском районе:
на погребение умерших безработных граждан, состоящих на учете в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Енбекшильдерского района», в размере 5 месячных расчетных показателей - по заявлению;
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны ко Дню Победы, на основании списка Енбекшильдерского районного отделения Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий», в размере 15000 тенге, лицам, приравненным к ним – 5000 тенге, без подачи заявления;
многодетным матерям (Алтын-алқа, Күміс-алқа) ко Дню 8 марта, на основании списка Енбекшильдерского районного отделения Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий», в размере 2000 тенге, без подачи заявления;
инвалидам 1, 2 группы, детям-инвалидам ко Дню инвалида, на основании списка Енбекшильдерского районного отделения Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий», в размере 2000 тенге, без подачи заявления;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей ежемесячно, на возмещение расходов по оплате коммунальных услуг, на основании списка Енбекшильдерского районного отделения Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий», в размере 1 месячного расчетного показателя, без подачи заявления;
больным туберкулезом, в размере 3 месячных расчетных показателей ежемесячно для возмещения расходов на дополнительное питание;
студентам из малообеспеченных и многодетных семей, у которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, обучающимся на очном отделении в средне-специальных учебных заведениях, в размере годовой стоимости образовательной услуги;
студентам, обучающимся на последних курсах медицинских учебных заведений и в интернатурах по специальностям, необходимым району, в размере годовой суммы обучения, определенной учебным заведением;
молодым специалистам – выпускникам учебных заведений, не имеющих трудового стажа, прибывшим на работу в государственные учреждения Енбекшильдерского района и заключивших трехсторонний договор между аппаратом акима района и работодателем, единовременно, в размере 70 месячных расчетных показателей;
онкологическим и туберкулезным больным, на проезд к лечебным учреждениям по Республике Казахстан, в размере стоимости билета;
семьям (гражданам), в силу определенных обстоятельств, нуждающимся в экстренной социальной поддержке, независимо от дохода семьи (гражданина), по решению комиссии;
пенсионерам с минимальной пенсией ко Дню пожилых, на основании списка Енбекшильдерского районного отделения Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий», в размере 2000 тенге, без подачи заявления;
детям – сиротам, обучающимся на очном отделении в высшем или средне-специальном учебном заведении, в размере годовой стоимости образовательной услуги.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер  аудандық мәслихатының 2012.05.21 № С-5/3 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
1.1. Әлеуметтік көмекті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі қосымшаға сәйкес анықталсын.
Ескерту. Шешім 1-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы  Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.05.21 № С-5/3 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. Уәкілетті орган – Еңбекшілдер ауданының «Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жоғарыда көрсетілген санаттарға әлеуметтік көмек тағайындау мен төлеуді қамтамасыз етсін.
3. Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету шығындарын қаржыландыру, «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек» 451007 бағдарламасында қарастырылған, аудандық бюджеттің қаржысы есебінен жүргізіледі.
4. Күші жойылды деп танылсын:
Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2007 жылғы 15 қазандағы № С - 3/3, «Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету Ережесін бекіту туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-10-66 тіркелген, 2007 жылғы 1 желтоқсанда «Жаңа дәуір» газетінде және 2007 жылғы 1 желтоқсанда «Сельская новь» газетінде жарияланған) шешімі;
Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2007 жылғы 15 қазандағы «Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету Ережелерін бекіту туралы» № С-3/3 шешіміне өзгертулер енгізу туралы» 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № С-11/8 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-10-80 тіркелген, 2009 жылғы 6 ақпанда «Жаңа дәуір» газетінде және 2009 жылғы 7 ақпанда «Сельская новь» газетінде жарияланған);
Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2007 жылғы 15 қазандағы «Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету Ережелерін бекіту туралы» № С-3/3 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 15 маусымдағы № С-16/4 шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-10-89 тіркелген, 2009 жылғы 19 маусымда «Жаңа дәуір» газетінде және 2009 жылғы 20 маусымда «Сельская новь» газетінде жарияланған).
5.Осы шешім Еңбекшілдер ауданының әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       А.Ғапбасов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    М.Исажанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақмола облысы
Еңбекшілдер ауданының
әкімі                                      Т.Хамитов
Ақмола облысы Еңбекшілдер
ауданының «Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Т.Әбуова
Ақмола облысы Еңбекшілдер
ауданының «Қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    А.Бекенова
Ақмола облысы Еңбекшілдер
ауданының «Экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Р.Нұрғалиев
Енбекшілдер аудандық мәслихаттың
2010 жылғы 2 шілдедегі № С-24/5
шешіміне қосымша
Әлеуметтiк көмек
алу үшiн қажеттi құжаттар тiзбесi

Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 21.05.2012 № С-5/3 (вводится в действие со дня официального опубликования)
1-1. Определить перечень документов необходимых для получения социальной помощи согласно приложению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 21.05.2012 № С-5/3 (вводится в действие со дня официального опубликования)
2. Уполномоченному органу – государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Енбекшильдерского района» обеспечить назначение и выплату социальной помощи вышеуказанным категориям.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан производится за счет средств бюджета района, предусмотренных по программе 451007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
4. Признать утратившими силу:
решение Енбекшильдерского районного маслихата от 15 октября 2007 года № С-3/3 «Об утверждении Правил оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1-10-66, опубликовано 1 декабря 2007 года в газете «Жаңа Дәуір» и 1 декабря 2007 года в газете «Сельская новь»);
решение Енбекшильдерского районного маслихата от 22 декабря 2008 года № С-11/8 «О внесении изменений в решение районного маслихата от 15 октября 2007 года № С-3/3 «Об утверждении Правил оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1-10-80, опубликовано 6 февраля 2009 года в газете «Жаңа Дәуір» и 7 февраля 2009 года в газете «Сельская новь»);
решение Енбекшильдерского районного маслихата от 15 июня 2009 года № С-16/4 «О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 15 октября 2007 года № С-3/3 «Об утверждении Правил оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1-10-89, опубликовано 19 июня 2009 года в газете «Жаңа Дәуір» и 20 июня 2009 года в газете «Сельская новь»).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Енбекшильдерского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата                        А.Гапбасов
Секретарь районного
маслихата                                  М.Исажанов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Енбекшильдерского
района Акмолинской области                 Т.Хамитов
Начальник государственного
учреждения «Отдел занятости
и социальных программ»
Енбекшильдерского района
Акмолинской области                        Т.Абуова
Начальник государственного
учреждения «Отдел финансов»
Енбекшильдерского района
Акмолинской области                        А.Бекенова
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и бюджетного планирования»
Енбекшильдерского района
Акмолинской области                        Р.Нургалиев
Приложение к решению
Енбекшильдерского районного маслихата
от 21 мая 2012 года № С-5/3
Перечень документов, необходимых для получения
социальной помощи

Ескерту. Шешім қосымшамен толықтырылды - Ақмола облысы  Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.05.21 № С-5/3 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
1. «Еңбекшілдер аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде тіркеуде тұрған, қайтыс болған жұмыссыз азаматтарды жерлеуде, өтінішке қоса келесі құжаттар:
1) өтініш берушіні растайтын құжаттың көшірмесі;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН);
3) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (мекенжай бюросынан анықтаманың көшірмесі, немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) өтініш берушінің есеп шоты.
2. Туберкулез ауруымен ауыратын науқастарға «Еңбекшілдер аудандық орталық аурухана» мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның тізіміне қоса келесі құжаттар:
1) өтініш берушіні растайтын құжаттың көшірмесі;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН);
3) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (мекенжай бюросынан анықтаманың көшірмесі, немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) өтініш берушінің есеп шоты.
3. Көп балалы және жағдайы төмен отбасыларының орта кірісі ең төмен күнкөріс деңгейі, орта арнаулы білім орындарының күндізгі бөлімінде білім алып жатқан студенттеріне өтінішке қоса келесі құжаттар:
1) өтініш берушіні растайтын құжаттың көшірмесі;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН);
3) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (мекенжай бюросынан анықтаманың көшірмесі, немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) отбасы құрамы туралы анықтама;
5) отбасы мүшелерінің кірісі туралы өткен тоқсан бойынша мәлімет;
6) оқу орнынан анықтама;
7) оқу орнымен жасалған шарттың көшірмесі;
8) Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын Ақмола облыстық филиалы «Зейнетақы төлеу орталығы мемлекеттік мекемесінен» арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатыны туралы анықтама;
9) өтініш берушінің есеп шоты.
4. Ауданға медицина саласы бойынша қажетті медициналық оқу орындарының соңғы курсында немесе интернатурада жүрген студенттердің өтінішіне қоса келесі құжаттар:
1) өтініш берушіні растайтын құжаттың көшірмесі;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН);
3) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (мекенжай бюросынан анықтаманың көшірмесі, немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) оқу орнынан анықтама;
5) оқу орнымен жасалған шарттың көшірмесі;

Сноска. Приложение в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 21.05.2012 № С-5/3 (вводится в действие со дня официального опубликования)
1. На погребение умерших безработных граждан, состоящих на учете в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Енбекшильдерского района» к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
3) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копия справки с адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4)расчетный счет заявителя.
2. Больным туберкулезом на основании списка государственного коммунального казенного предприятия «Енбекшильдерская Центральная районная больница» к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
3) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копия справки с адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) расчетный счет заявителя.
3. Студентам из малообеспеченных и многодетных семей, у которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, обучающимся на очном отделении в средне-специальных учебных заведениях, к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
3)копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копия справки с адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) справка о составе семьи;
5) сведение о доходах членов семьи за предыдущий квартал;
6) справка с учебного заведения;
7) копия договора с учебного заведения;
8) справка о получении специального государственного пособия, с районного отделения Акмолинского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий»;
9) расчетный счет заявителя.
4. Студентам, обучающимся на последних курсах медицинских учебных заведений и в интернатурах по специальностям, необходимым району, к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
3) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копия справки с адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) копия договора с учебного заведения;
5) справка с учебного заведения;

6) өтініш берушінің есеп шоты.
5. Еңбек өтілі жоқ, Еңбекшілдер ауданының мемлекеттік мекемелеріне оқу орындарын бітіріп келген жас мамандар, аудан әкімідігі аппаратымен, жұмыс берушімен үш жақты келісім шартқа отырған, өтінішке қоса келесі құжаттар:
1) өтініш берушіні растайтын құжаттың көшірмесі;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН);
3) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (мекенжай бюросынан анықтаманың көшірмесі);
4) оқу орнын бітіргені туралы дипломның көшірмесі;
5) үш жақты жасалған шарттың көшірмесі;
6) өтініш берушінің есеп шоты.
6. Онкологиялық және туберкулезбен ауыратын науқастарға Қазақстан бойынша емдеу мекемелеріне жол жүруге, өтінішке қоса келесі құжаттар:
1) өтініш берушіні растайтын құжаттың көшірмесі;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН);
3) отбасының тұрғылықты жеріне тіркелген құжаттың көшірмесі (мекенжай бюросынан анықтаманың көшірмесі, немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) емделу орнына берілген жолдама;
5) өтініш берушінің есеп шоты.
7. Отбасыларға (азаматтарға) белгілі бір жағдайларға байланысты
отбасының алатын кірісіне қарамастан, әлеуметтік жедел көмек көрсетуге комиссия шешімі бойынша өтінішке қоса келесі құжаттар:
1) өтініш берушіні растайтын құжаттың көшірмесі;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН);
3) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (мекенжай бюросынан анықтаманың көшірмесі, немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) жедел көмек көрсетуге байланысты растайтын құжат;
5) өтініш берушінің есеп шоты.
8. Барлық жоғары, орта арнаулы білім орындарының күндізгі бөлімінде білім алып жатқан жетім балаларға, жылдық білім беру қызметінің есебі оқу ақысы шарттарға байланысты, оқу орны белгілеген, өтінішке қоса келесі құжаттар:
1) өтініш берушіні растайтын құжаттың көшірмесі;
2) салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі (СТН);
3) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (мекенжай бюросынан анықтаманың көшірмесі, немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) ата-анасының қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі;
5) оқу орнынан растайтын анықтама;
6) оқу орнымен жасалған шарттың көшірмесі;
7) өтініш берушінің есеп шоты.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасы мен көшірмесі қоса тапсырылады және өтініш берушіге өтініші берілген соң қайтарылып беріледі.

6) расчетный счет заявителя.
5. Молодым специалистам - выпускникам учебных заведений, не имеющих трудового стажа, прибывшим на работу в государственные учреждения Енбекшильдерского района и заключивших трехсторонний договор между аппаратом акима района и работодателем, к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
3) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копия справки с адресного бюро);
4) копия диплома об окончании учебного заведения;
5) копия трехстороннего договора;
6) расчетный счет заявителя.
6. Онкологическим и туберкулезным больным, на проезд к лечебным учреждениям по Республике Казахстан, к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
3) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копия справки с адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) направление на стационарное лечение;
5) расчетный счет заявителя.
7. Семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств,
нуждающимся в экстренной социальной поддержке независимо от дохода семьи (гражданина), по решению комиссии, к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
3) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копия справки с адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) документ, подтверждающий о нуждаемости в экстренной социальной поддержке.
5) расчетный счет заявителя.
8. Детям – сиротам, обучающимся на очном отделении в высшем или средне-специальном учебном заведении, в размере годовой стоимости образовательной услуги на основании договора с учебным заведением суммы обучения, определенной учебным заведением, к заявлению прилагаются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копия регистрационного номера налогоплательщика (РНН);
3) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копия справки с адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
4) копия свидетельства о смерти родителей;
5) справка с учебного заведения;
6) копия договора с учебного заведения;
7) расчетный счет заявителя.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.