Зеренді ауданында мұқтаждық көруші жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010 жылғы 3 қарашадағы № 34-218 шешімі. Ақмола облысы Зеренді ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 8 желтоқсанда № 1-14-147 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 11-82 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 20.12.2012 № 11-82 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес, аудан әкімінің ұсынысы негізінде Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Зеренді ауданында тұрақты тұратын жеке санаттағы мұқтаждық көруші азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) комиссияның шешімдері бойынша Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығының тізімдері негізінде өтініш берусіз мерейтойлық даталарға байланысты біржолғы төлем:
Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға үш мың теңге мөлшерінде,
1986 жылдан 1989 жылға дейін мерзімінде Чернобыль атом электростанциясының апатқа байланысты салдарын жоюға қатысушыларға үш мың теңге мөлшерінде;
тыл қызметкерлеріне бір мың теңге мөлшерінде;
1,2,3 топ мүгедектеріне, мүгедек-балаларға бір мың теңге мөлшерінде;
аз қамтылған, көп балалы отбасылардың балаларына екі мың теңге мөлшерінде;
2) емделу үшін біржолғы төлем:
Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне, оларға теңестірілген тұлғаларға жиырма мың теңге мөлшерінде;
дәрігерлік кеңес комиссияның анықтамасы негізінде 1,2,3 топ мүгедектеріне, мүгедек-балаларға бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
республикалық клиникаларда зерттелу және емделу үшін Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және оларға теңестірілген тұлғаларға, мүгедектер мен мүгедек-балаларға емделу үшін жол жүру құжаттары негізінде (баратын жерге және кейін) темір жол, автомобиль жолаушылар көлігімен (таксиден басқа) жол жүру құнынан аталған көлік құралдарының бір түрінің кету станциясынан госпитальдау жеріне дейін 100 пайыздық мөлшерінде;
3) коммуналдық қызметтер үшін өтемақы:
Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығының тізімдері негізінде өтініш берусіз коммуналдық қызметтер үшін концлагерь тұтқындарына ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Зерендинского района
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 3 ноября 2010 года № 34-218. Зарегистрировано Управлением юстиции Зерендинского района Акмолинской области 8 декабря 2010 года № 1-14-147. Утратило силу - решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 20 декабря 2012 года № 11-82
Сноска. Утратило силу - решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 20.12.2012 № 11-82 (вводится\ в действие со дня официального опубликования)
В соответствии со статьей 56 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», а также на основании представления акима района Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан, постоянно проживающих в Зерендинском районе:
1) единовременная выплата к праздничным датам без подачи заявления на основании списков Государственного центра по выплате пенсии по решениям комиссии:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненным к ним лицам в размере трех тысяч тенге;
участникам ликвидации последствий катастрофы Чернобыльской атомной электростанции в период с 1986 по 1989 годы в размере трех тысяч тенге;
труженикам тыла в размере тысячи тенге;
инвалидам 1,2,3 группы, детям-инвалидам в размере одной тысячи тенге;
детям из малоимущих, многодетных семей в размере двух тысяч тенге;
2) единовременная выплата на лечение:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам приравненным к ним в размере двадцати тысяч тенге;
инвалидам 1,2,3 группы, детям-инвалидам в размере пяти месячных расчетных показателей на основании справки районной врачебно-консультативной комиссии;
на оплату проезда на лечение участникам Великой Отечественной Войны и приравненным к ним лицам, инвалидов и детей-инвалидов для обследования и лечения в республиканских клиниках-единовременно, в размере 100% от стоимости проезда железнодорожным, автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного из видов указанных транспортных средств до места госпитализации, на основании проездных документов (как туда, так и обратно);
3) компенсация за коммунальные услуги:
узникам концлагерей на компенсацию за коммунальные услуги в размере 1 месячного расчетного показателя ежемесячно, без подачи заявления на основании списков Государственного центра по выплате пенсии;

4) материалдық көмек:
жұмыспен қамту бөлімде есепте тұрған, аз қамтылған отбасылардан шыққан кәмелетке толмаған балаларды және жұмыссыз азаматтарды жерлеуге он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
өтініш берусіз негізгі азық-түлік өнімдеріне бағалардың қымбаттауына байланысты отбасының жан басына шыққандағы кірісі кедейлік деңгейінен төмен тұратын аз қамтылған азаматтарға 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
мүгедекті жеке оңалдыру бағдарламасы негізінде кресло-арбалар алу үшін мүгедектерге тауар бағасының мөлшерінде;
жеке оңалдыру бағдарламасы негізінде сурдо-тифлоқұралдарды алу үшін мүгедектерге тауар бағасының мөлшерінде;
1941 жылдың 22 маусымынан 1945 жылдың 9 мамырына дейін 6 айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет еткен) және Ұлы Отан соғысы жылдары тылдағы адал еңбегі мен мінсіз қызметі үшін бұрынғы ССР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған тұлғаларға шипажай-курорттық жолдамалар алу үшін жолдамалардың бағасы мөлшерінде;
оқу ұйымымен шарт негізінде оқу орындарының күндізгі бөлімінде оқитын және ауылдық жерлерде тұратын аз қамтылған, көп балалы, толық емес отбасылардан және халықтың әлеуметтік-осал топтарына жататын отбасылардан шыққан балаларға оқуына төлем ету үшін оқуына төлем ету бағасының мөлшерінде;
комиссияның шешімі негізінде отбасының (азаматтың) жан басына шыққан табысқа қарамастан төтенше жағдай нәтижесінде шұғыл жәрдемге мұқтаж тұлғаларға он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ақмола облысының аумағында тегін баламасы жоқ ақылы операцияға төлем ету үшін аталған операцияның мөлшерінде, бірақ 20 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын-бір жолғы әлеуметтік көмек;
туберкулезден ауыратындарға қосымша тамақтануға, емделуге немесе кеңеске баратын жолына 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жылына бір рет көрсетілетін көмек;
созылмалы аурулармен ауыратындарға (қант диабеті, онкологиялық аурулар,) дәрігерлік кеңес комиссияның анықтамасы негізінде 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
2. Уәкілетті органға - «Зеренді аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жоғарыда көрсетілген санаттарға әлеуметтік көмекті мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың шегінде тағайындауды және төлеуді қамтамасыз етсін.
3. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік төлемдер жөніндегі шығынды қаржыландыру 451007 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімімен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» деген бюджеттік бағдарламасында қарастырылған аудандық бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.

4) материальную помощь:
на погребение несовершеннолетних детей и граждан, состоящих на учете в отделе занятости, из малообеспеченных семей в размере десяти месячных расчетных показателей;
малообеспеченным гражданам проживающим со среднедушевым доходом на одного члена семьи ниже черты бедности в размере 0,5 месячных расчетных показателя, в связи с удорожанием цен на основные продукты питания, без подачи заявления;
инвалидам на приобретение кресел-колясок на основании индивидуальной программы реабилитации инвалида, в размере стоимости товара;
инвалидам на приобретение сурдо-тифлосредств на основании индивидуальной программы реабилитации инвалида, в размере стоимости товара;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6-ти месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны на приобретение санаторно-курортных путевок, в размере стоимости путевки;
детям из малообеспеченных, многодетных, неполных семей и семей относящихся к социально-уязвимым слоям населения на оплату учебы, обучающимся на очном отделении в учебных заведениях и проживающих в сельской местности на основании договора с учебной организацией, в размере стоимости учебы;
нуждающимся в экстренной поддержке в результате чрезвычайной ситуации независимо от среднедушевного дохода семьи (гражданина) на основании решения комиссии, в размере десяти месячных расчетных показателей;
на оплату платной операции, не имеющую бесплатной альтернативы на территории Акмолинской области-единовременно, в размере стоимости данной операции, но не более двадцати месячных расчетных показателей;
больным туберкулезом на дополнительное питание, проезд на лечение или консультацию один раз в год в размере десяти месячных расчетных показателей;
больным неизлечимыми болезнями (сахарный диабет, онкологические заболевания) единовременно в размере десяти месячных расчетных показателей на основании справки районной врачебно-консультационной комиссии».
2. Уполномоченному органу – государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ Зерендинского района» обеспечить назначение и выплату социальной помощи в рамках государственного социального заказа вышеуказанным категориям.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан производится за счет средств бюджета района, предусмотренных по программе 451007 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».

4. Зеренді аудандық мәслихаттың 2010 жылдың 1 ақпандағы № 24-159 «Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-14-130 тіркелген, 2010 жылдың 23 ақпанда «Зеренді» аудан газетінде жарияланған) шешімнің күші жойылған деп танылсын.
5. Осы шешім Ақмола облысының Әділет Департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Ө.Айтқожин
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    Қ.Ауғалиев
«КЕЛІСІЛДІ»
Зеренді ауданының әкімі                    Е.Сағдиев
Ақмола облысы Зеренді
ауданының «Жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            З.Қазияқпарова
Зеренді ауданының «Экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Р.Ғабдуллина
Ақмола облысы Зеренді ауданының
«Зеренді орталық аудандық
ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық
қазынашылық мекеменің бас дәрігері         Б.Жанғалов

4. Признать утратившим силу решение Зерендинского районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 1 февраля 2010 года № 24-159 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-14-130, опубликовано 23 февраля 2010 года в районной газете «Зеренді»).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии                        У.Айткужин
Секретарь
районного маслихата                        К.Аугалиев
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Зерендинского района                  Е.Сагдиев
Начальник государственного
учреждения «Отдел занятости
и социальных программ»
Зерендинского района                       З.Казиякпарова
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики и
бюджетного планирования»
Зерендинского района                       Р.Габдуллина
Главный врач
государственного коммунального
казенного предприятия
«Зерендинская центральная
районная больница» Зерендинского
района Акмолинской области                 Б.Жангалов