Теміртау қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 1 наурыздағы 8 сессиясының N 8/5 "Теміртау қаласы мен Ақтау кентінің аумағын абаттандыру Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 21 мамырдағы N 29/5 шешімі. Қарағанды облысы Теміртау қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 10 маусымда N 8-3-106 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 5 маусымдағы N 4/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2012.06.05 N 4/4 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес келтіру мақсатында, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 1 наурыздағы 8 сессиясының N 8/5 "Теміртау қаласы мен Ақтау кентінің аумағын абаттандыру Қағидасын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 8-3-54 тіркелген, "Зеркало" газетінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 16, "Теміртау" газетінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі N 17 жарияланған) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1) шешімнің алғысөзінде:
"мемлекеттік басқару" сөзі "және өзін-өзі басқару" сөзімен толықтырылсын;
2) осы шешіммен бекітілген Теміртау қаласы мен Ақтау кентінің аумағын абаттандыру Қағидасының алғысөзі келесі мәтінде берілсін:
"Теміртау қаласы мен Ақтау кентінің аумағын абаттандырудың осы Қағидасы Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы "Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексі" Кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы", 2001 жылғы 16 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленген.
Осы Қағиданың міндеттері:
азаматтардың экологиялық және санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы мен қауіпсіздігі үшін конституциялық құқықтарын жүзеге асыру;
мемлекеттің қазіргі және келешек ұрпақтың денсаулығына кері әсер етпейтін халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету және қолайлы қоршаған ортаны сақтау қағидаларын жүзеге асыру;
халықтың денсаулығы мен санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қорғау.
Теміртау қаласы мен Ақтау кенті үшін осы Қағиданың мақсаты:
қысқы және жазғы кезеңде аумақты күтіп ұстау және тазалаудың ортақ ережесін анықтау;
көліктер мен жаяу жүргіншілердің қауіпсіз жүруіне қажетті жағдайлар жасауды және тазалықты қамтамасыз ететін жер қазу және тазалау жұмыстарын орындау кезінде жалпы талаптарды белгілеу;
аумақты санитарлық жағынан ұстау бойынша (дыбыс және шу режімдерін қоса алғанда) жалпы талаптарды белгілеу;
сыртқы жарықтандыру, жарнама нысандарын, жасыл екпе ағаштарын, ғимараттарды және қалалық, кенттік инфрақұрылымның басқа да нысандарын ұстаудың жалпы тәртібін белгілеу.
Қағида меншік түріне, азаматтығы мен бағыныстылығына қарамастан Теміртау қаласы мен Ақтау кентінің барлық жеке және заңды тұлғаларына, үй иесі, жерді пайдаланушы, жалға алушы және құрылыс салушыға міндетті.
Теміртау қаласы мен Ақтау кентінің аумағын абаттандыру, санитарлық ұстау, жинастыруды ұйымдастыру және тазалығын қамтамасыз ету жұмысын ұйымдастыру және үйлестіруді қала әкімі мен Ақтау кенті әкімінің лауазымды тұлғалары, уәкілетті органы-ТҮКШ, басқа да уәкілетті органдар атқарады.
Осы Қағида мәтініндегі "қалалық", "қала" деген анықтамалар мен түсініктемелер Теміртау қаласына қатысты түсініктер мен ережелер Ақтау кентіне де тең дәрежеде қолданылады.";

О внесении изменений и дополнений в решение 8 сессии Темиртауского городского маслихата от 1 марта 2008 года N 8/5 "Об утверждении Правил благоустройства территории города Темиртау и поселка Актау"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 21 мая 2010 года N 29/5. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 10 июня 2010 года N 8-3-106. Утратило силу - решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 5 июня 2012 года N 4/4
Сноска. Утратило силу - решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 05.06.2012 N 4/4.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и в целях приведения в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 8 сессии Темиртауского городского маслихата от 1 марта 2008 года N 8/5 "Об утверждении Правил благоустройства территории города Темиртау и поселка Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 8-3-54, опубликовано в газетах "Зеркало" от 23 апреля 2008 года N 16, "Темиртау" от 24 апреля 2008 года N 17) следующие изменения и дополнения:
1) в преамбуле решения:
после слов "государственном управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
2) преамбулу Правил благоустройства территории города Темиртау и поселка Актау, утвержденных указанным решением изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила благоустройства территории города Темиртау и поселка Актау разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 9 января 2007 года "Экологический кодекс Республики Казахстан" и Кодексом Республики Казахстан от 30 января 2001 года "Об административных правонарушениях", Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
Задачами настоящих Правил являются:
реализация конституционного права граждан на экологическое и санитарно-эпидемиологическое благополучие и безопасность;
реализация принципов обеспечения государством санитарно-эпидемиологического благополучия населения и сохранения благоприятной окружающей среды, которая не оказывает отрицательного влияния на состояние здоровья настоящего и будущего поколений;
защита здоровья и санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Целью настоящих Правил для города Темиртау и поселка Актау является:
определение общего порядка содержания и уборки территорий в зимний и летний периоды;
установление общих требований по выполнению земляных и уборочных работ, обеспечивающих чистоту и необходимые условия для безопасного движения транспорта и пешеходов;
установление общих требований по санитарному содержанию (включая звуковые и шумовые режимы) территорий;
установление общего порядка содержания объектов наружного освещения, рекламы, зеленых насаждений, зданий и других объектов городской и поселковой инфраструктуры.
Правила обязательны для всех физических и юридических лиц, независимо от формы собственности, гражданства или принадлежности, домовладельцев и землепользователей, арендаторов и застройщиков города Темиртау и поселка Актау.
Организацию и координацию деятельности по благоустройству, санитарному содержанию, организации уборки и обеспечению чистоты на территории города Темиртау и поселка Актау осуществляют должностные лица аппарата акима города, акима поселка Актау, уполномоченный орган ЖКХ, другие уполномоченные органы.
Определения и понятия "городской", "городские", "городского", "город" в тексте настоящих Правил применяются в равной степени к понятиям и положениям, относящимся как к городу Темиртау, так и к поселку Актау.";

3) 42 тармақ келесі мәтінде берілсін:
"Суды көп жіберудің әсерінен (қазаншұңқырдан, апаттық жағдайда инженерлік жүйедегі суды ағызып шығарғанда) пайда болған су басуды осындай кемшілікке жол берген ұйым жояды.";
4) 44 тармақтың бірінші абзацындағы бірінші сөйлем келесі мәтінде берілсін:
"Жапырақтар түсетін кезеңде қоғандарға, көшелерге, жолдарға, жүрер жолдарға, аулаларға, бекітілген және бөлінген аумақтарға түскен жапырақтар жиналады және шығарылады.";
5) 86 тармағының бірінші абзацындағы екінші сөйлем келесі мәтінде берілсін:
"ҚТҚ полигонын күтіп ұстауды ұйымдастыруды қызметтің осы түріне лицензиясы бар, мамандандырылған, пайдаланушы ұйым жүзеге асырады.";
6) 94 тармақтағы үшінші сөйлем алынып тасталсын;
7) 113 тармағындағы бірінші сөйлем алынып тасталсын;
8) 123 тармағындағы екінші сөйлем келесі мәтінде берілсін:
"Сыртқы (көзге көрінетін) жеке тұрған жарнамалық нысанның иесі қауіпсіздік ережесін бұзғаны, сонымен қатар құрылымдарды құрастыру мен пайдалану талаптарын бұзғаннан пайда болған апаттық жағдайы мен бұзылуына жауап береді.";
9) 138 тармағы алынып тасталсын;
10) 148 тармағындағы екінші сөйлем келесі мәтінде берілсін:
"Тиісті рұқсат ресімделмеген жағдайда жер және жер қазу жұмыстарын жүргізуге жол берілмейді.".
2. Осы шешім оны ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы,
мәслихат хатшысы                           А. Аркатов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік
құқықтық бөлімінің бастығы                 В. Карлаш
2010 жыл 25 мамыр
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының құрылыс,
сәулет және қала құрылысы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
___________________                        Г. Күсенова
2010 жыл 26 мамыр
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының тұрғын үй
коммуналдық шаруашылығы,
жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары бөлімі"
мемлекеттік мекемесі
бастығының міндетін атқарушы
_______________                            А. Есмұрзаев
2010 жыл 24 мамыр
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының ішкі
істер басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
бастығы
______________                             Д. Қожахметов
2010 жыл 25 мамыр
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласы бойынша
мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________                           Қ. Асқаров
2010 жыл 25 мамыр

3) пункт 42 изложить в следующей редакции:
"При возникновении подтоплений, вызванных сбросом воды (откачка воды из котлованов, аварийных ситуаций на инженерных сетях), их ликвидация осуществляется организациями, допустившими нарушения.";
4) в абзаце первом пункта 44 предложение первое изложить в следующей редакции:
"В период листопада производится уборка и вывоз опавшей листвы с газонов, улиц, дорог и проездов, дворовых, отведенных и закрепленных территорий.";
5) в абзаце первом пункта 86 предложение второе изложить в следующей редакции:
"Организация содержания полигонов ТБО осуществляет эксплуатирующая, специализированная организация, имеющая лицензию на данный вид деятельности.";
6) третье предложение пункта 94 исключить;
7) первое предложение пункта 113 исключить;
8) второе предложение пункта 123 изложить в следующей редакции:
"Владелец стационарного объекта наружной (визуальной) рекламы отвечает за любые нарушения правил безопасности, а также за неисправности и аварийные ситуации, возникшие из-за нарушения им условий монтажа и эксплуатации конструкции.";
9) пункт 138 исключить;
10) второе предложение пункта 148 изложить в следующей редакции:
"Не допускается производство земляных работ и раскопок без оформления соответствующего разрешения.".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь маслихата                        А. Аркатов
СОГЛАСОВАНО
Начальник
государственно-правового
отдела государственного
учреждения "Аппарат акима
города Темиртау"
В. Карлаш
25 мая 2010 года
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел строительства,
архитектуры и градостроительства
города Темиртау"
Г. Кусенова
26 мая 2010 года
СОГЛАСОВАНО
И.о. начальника государственного
учреждения "Отдел
жилищно-коммунального
хозяйства, пассажирского
транспорта и автомобильных
дорог города Темиртау
А. Есмурзаев
24 мая 2010 года
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Управление
внутренних дел города Темиртау"
Д. Кожахметов
25 мая 2010 года
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Управление
государственного
санитарно-эпидемиологического
надзора по городу Темиртау"
К. Аскаров
25 мая 2010 года