Оқу орындарының түлектері, жұмыссыз жастар үшін жастар тәжірибесін ұйымдастыру туралы
Қарағанды облысы Абай ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 11 наурыздағы N 04/28 қаулысы. Қарағанды облысы Абай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 07 сәуірде N 8-9-77 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай ауданының әкімдігінің 2010 жылғы 14 желтоқсандағы N 28/18 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай ауданының әкімдігінің 2010.12.14 N 28/18 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 желтоқсандағы N 2162 "2010-2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қаулысына сәйкес және бастауыш, орта және жоғары кәсіптік білім беретін оқу орындарының түлектерін, жұмыссыз жастарды жұмысқа орналастыру мүмкіндіктерін кеңейту мақсатында, Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Уәкілетті орган):
1) Уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген, бастауыш, орта және жоғары кәсіптік білім беретін оқу орындарын (бұдан әрі – кәсіптік оқу орындары) бітірген жастар арасында жастар тәжірибесін өткізу бойынша жұмысты ұйымдастырсын;
2) жұмыссыздарға кәсіптік оқу орындарының түлектеріне уақытша жұмыс орындарын ұсынуға тілек білдірген жұмыс берушілермен жұмыссыз жастар үшін жастар тәжірибесі шеңберінде дипломнан кейінгі тәжірибені ұйымдастыруға келісімшарт жасасын;
3) жастар тәжірибесін өткізу бойынша іс-шараларды қаржыландыру 002 "Жұмыспен қамту бағдарламасы" 103 "Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен әлеуметтік жұмыс орындарын және жастар тәжірибесін кеңейту" ішкі бағдарламасы бойынша республикалық бюджеттің қаражаты есебінен жүргізілсін;
4) жастар тәжірибесіне қатысушыларға 20000 (Жиырма мың) теңге мөлшерінде еңбек төлемі қарастырылсын.
2. Абай ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 20 сәуірдегі N 10/07 "Абай ауданының жұмыссыз жастары үшін жастар практикасын ұйымдастыру туралы" қаулысы (Абай ауданының әділет басқармасында 2009 жылғы 29 мамырда N 8-9-63 тіркелген, 2009 жылғы 5 маусымда N 25 "Абай-Ақиқат" аудандық апта сайынғы газетінде жарияланған) күшін жойған болып саналсын.

Об организации молодежной практики для безработной молодежи, выпускников учебных заведений
Постановление акимата Абайского района Карагандинской области от 11 марта 2010 года N 04/28. Зарегистрировано Управлением юстиции Абайского района Карагандинской области 07 апреля 2010 года N 8-9-77. Утратило силу - постановлением акимата Абайского района Карагандинской области от 14 декабря 2010 года N 28/18
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Абайского района Карагандинской области от 14.12.2010 N 28/18.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2009 года N 2162 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" и в целях расширения возможностей трудоустройства безработной молодежи, выпускников учебных заведений начального, среднего и высшего профессионального образования, акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Абайского района" (далее – Уполномоченный орган):
1) организовать работу по проведению молодежной практики среди молодежи, зарегистрированной в качестве безработных в Уполномоченном органе, окончившей учебные заведения начального, среднего и высшего профессионального образования (далее - профессиональные учебные заведения);
2) заключить с работодателями, изъявившими желание предоставить временные рабочие места безработным выпускникам профессиональных учебных заведений в рамках молодежной практики договора на организацию последипломной практики для безработной молодежи;
3) финансирование мероприятий по проведению молодежной практики проводить за счет средств республиканского бюджета в пределах средств, по подпрограмме 103 "Расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета" бюджетной программы 002 "Программа занятости";
4) предусмотреть оплату труда участников молодежной практики в размере 20000 (Двадцать тысяч) тенге.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Абайского района от 20 апреля 2009 года N 10/07 "Об организации молодежной практики для безработной молодежи Абайского района" (зарегистрировано в управлении юстиции Абайского района от 29 мая 2009 года N 8-9-63, опубликовано в районной еженедельной газете "Абай Ақиқат" от 5 июня 2009 года N 25).

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай ауданы әкімінің орынбасары Ібірахым Ісләмұлы Ісләмовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін әрекет етеді.
Абай ауданының әкімі                       Т. Алтынбеков

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Абайского района Ислямова Ибрагима Ислямовича.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Абайского района                      Т. Алтынбеков