Приозерск қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2010 жылғы 13 қыркүйектегі N 201/29 шешімі. Қарағанды облысы Балқаш қаласының әділет басқармасында 2010 жылғы 15 қазанда N 8-4-198 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2012 жылғы 5 қаңтардағы N 316/47 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2012.01.05 N 316/47 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша "Коммуналдық тұрғын үйлерді қайта қалыптастыру басқармасы" Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның балансындағы тұрғын үйлерді" деген сөздер тиісінше "кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн" деген сөздермен ауыстырылды - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2010.12.23 N 221/34 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы", 2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 шілдедегі N 710 "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері", 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512 "Әлеуметтiк тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерiн көрсеткенi үшiн абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне өтемақы төлеудiң кейбiр мәселелерi туралы", 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 "Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiн бекiту туралы" қаулыларына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 1 қосымшаға сәйкес қалалық мәслихаттың кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
2. 2 қосымшаға сәйкес Приозерск қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету Ережесі бекітілсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың бюджет және әлеуметтік сала мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Жолдас Б.Қ.).
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы
қалалық мәслихат хатшысы                   Е. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қала әкімінің орынбасары
______________Дүйсембаев Н.О.
10 қыркүйек 2010 жыл
Қаржы бөлімінің басшысы
______________Қошқаралиев Қ.Қ.
10 қыркүйек 2010 жыл
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы
______________Медетбекова З.А.
10 қыркүйек 2010 жыл
Приозерск қалалық мәслихатының
2010 жылғы 13 қыркүйектегі
N 201/29 шешіміне
1 қосымша
Қалалық мәслихаттың күші жойылған
кейбір шешімдерінің тізімі

Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи населению города Приозерск
Решение Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 13 сентября 2010 года N 201/29. Зарегистрировано управлением юстиции города Балхаша Карагандинской области 15 октября 2010 года за N 8-4-198. Утратило силу - решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 05 января 2012 года N 316/47
Сноска. Утратило силу - решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 05.01.2012 N 316/47.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. По всему тексту слова "жилых домов находящиеся на балансе Коммунальное государственное предприятие "Управление жилищно-коммунального реформирования" заменены словами "общего имущества объекта кондоминиума" в соответствии с решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 23.12.2010 N 221/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", от 5 июля 2004 года "О связи", Постановлениями Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2008 года N 710 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан", от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Признать утратившими силу некоторые решения Приозерского городского маслихата согласно приложению 1.
2. Утвердить Правила предоставления жилищной помощи населению города Приозерск согласно приложению 2.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам бюджета и социальной сферы (Жолдас Б.К.).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
секретарь городского маслихата                   Е. Омаров
"СОГЛАСОВАНО"
Заместитель
Акима города
________________ Дуйсембаев Н.О.
10 сентября 2010 год
Начальник
отдела финансов
_____________ Кушкаралиев К.К.
10 сентября 2010 год
Начальник
отдела занятости и
социальных программ
_______________ Медетбекова З.А.
10 сентября 2010 год
Приложение 1
к решению Приозерского
городского маслихата
от 13 сентября 2010 года N 201/29
Перечень утративших силу некоторых
решений городского маслихата

1. Қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 231/38 "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы беру Қағидаларын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-70 болып тіркелген, "Приозерский вестник" газетінің 2007 жылғы 4 мамырдағы N 11 (86) санында жарияланған).
2. Қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 12 шілдедегі N 273/42 "Қалалық Мәслихаттың 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 231/38 "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы беру Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-87 болып тіркелген, "Приозерский вестник" газетінің 2007 жылғы 31 тамыздағы N 22 (97) санында жарияланған).
3. Қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 08 сәуірдегі N 36/6 "Қалалық Мәслихаттың 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 231/38 "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы беру Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-107 болып тіркелген, "Приозерский вестник" газетінің 2008 жылғы 2 мамырдағы N 15 (121) санында жарияланған).
4. Қалалық мәслихаттың 2009 жылғы 30 қыркүйектегі N 130/21 "Қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 231/38 "Аз қамтылған азаматтарға тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызмет көрсету үшін тұрғын үй жәрдемақыларын беру және қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің арттырылуына өтемақы беру Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-4-156 болып тіркелген, "Приозерский вестник" газетінің 2009 жылғы 13 қарашадағы N 29 (176) санында жарияланған).
Приозерск қалалық мәслихатының
2010 жылғы 13 қыркүйектегі
N 201/29 шешімімен бекітілген
Приозерск қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету
Ережесі
Осы ереже Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының, Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 241-297 баптарына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Заңының 36 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 шілдедегі N 710 "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512 "Әлеуметтiк тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерiн көрсеткенi үшiн абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне өтемақы төлеудiң кейбiр мәселелерi туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 "Тұрғын үй көмегiн көрсету ережесiн бекiту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Приозерск қаласының отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсету тәртібін және берілетін мөлшерін анықтайды.

1. Решение городского маслихата от 03 апреля 2007 года N 231/38 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-70, опубликовано в газете "Приозерский вестник" от 04 мая 2007 года N 11 (86)).
2. Решение городского маслихата от 12 июля 2007 года N 273/42 "О внесении изменений и дополнений в решение городского Маслихата от 03 апреля 2007 года N 231/38 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-87, опубликовано в газете "Приозерский вестник" от 31 августа 2007 года N 22 (97)).
3. Решение городского маслихата от 08 апреля 2008 года N 36/6 "О внесении изменений в решение городского Маслихата от 03 апреля 2007 года N 231/38 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-107, опубликовано в газете "Приозерский вестник" от 02 мая 2008 года N 15 (121)).
4. Решение городского маслихата от 30 сентября 2009 года N 130/21 "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 03 апреля 2007 года N 231/38 "Об утверждении Правил предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья, оплату коммунальных услуг и компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон абонентам городских сетей телекоммуникаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 8-4-156, опубликовано в газете "Приозерский вестник" от 13 ноября 2009 года N 29 (176)).
Утверждено
решением Приозерского
городского маслихата
от 13 сентября 2010 года
N 201/29
Правила предоставления жилищной помощи
населению города Приозерск
Настоящие Правила разработаны в соответствии Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 241-297 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2008 года N 710 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" и определяют размер и порядок предоставления жилищной помощи семьям (гражданам) города Приозерск.

Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2010.12.23 N 221/34 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
1. Жалпы ережелер
1. Тұрғын үй көмегі отбасыларға (азаматтарға):
жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға;
тұрғын үйді ұстауға;
тұрғын үйдiң меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтердi тұтынуға;
жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысына;
байланыс саласындағы заңнамада белгiленген тәртiппен тұрғын үйдiң меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының ұлғаюы бөлiгiнде байланыс қызметтерiне ақы төлеуге берiледi.
Отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегi қызметтердi жеткiзушiлер ұсынған шоттар бойынша көрсетiледi.
2. Осы Ережеде келесі негізгі ұғымдар қолданылады:
1) арнайы комиссия – тұрғын үй көмегін тағайындау немесе бас тарту мәселелері бойынша шиеленісті, даулы немесе ерекше жағдайларды қарайтын, уәкілетті органның жанындағы комиссия;
2) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеу – қажет болған жағдайда құрылымдық элементтер мен инженерлік жабдықтау жүйелерін ауыстыра отырып, ғимараттың (объектінің) негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштерінің өзгерістерімен байланысты емес физикалық және сапалық тозуды жоюға қатысты құрылыс және ұйымдастыру-техникалық іс-шараларының кешені;
3) коммуналдық қызметтер – сумен қамтамасыз етуді, кәрізді, газбен қамтамасыз етуді, электрмен қамтамасыз етуді, жылумен қамтамасыз етуді(оның ішінде қатты отын), қоқыс жоюды, және лифтке қызмет көрсетуді қоса алғанда тұрғын үйге (тұрғын ғимаратқа) көрсетілетін қызметтер;
кондоминиум – үй-жай жеке, заңды тұлғалардың, мемлекеттің бөлек (жеке) меншігінде болатын, ал ортақ мүлік оларға ортақ үлесті меншік құқығымен тиесілі болатын жағдайда бірыңғай мүліктік кешен (кондоминиум объектісі) ретіндегі жылжымайтын мүлікке меншіктің ерекше нысаны

Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 23.12.2010 N 221/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Жилищная помощь предоставляется семьям (гражданам) на оплату:
капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
расходов на содержание жилья;
потребления коммунальных услуг, семьям (гражданам) являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
арендой платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища в порядке установленном законодательством в области связи.
Расходы семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь, оказывается, по предъявленным счетам поставщиков услуг.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) специальная комиссия - комиссия при уполномоченном органе, рассматривающая конфликтные, спорные или нестандартные ситуации по вопросам назначения жилищной помощи либо отказе;
2) капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума – комплекс строительных и организационно – технических мероприятий по устранению физического и морального износа не связанных с изменениями основных технико-экономических показателей здания (объекта), с заменой, при необходимости конструктивных элементов и систем инженерного оборудования;
3) коммунальные услуги – это услуги, предоставляемые в жилом доме (жилом здании) и включающие водоснабжение, канализацию, газоснабжение, электроснабжение, теплоснабжение (в том числе твердое топливо), содержание жилья, мусороудаление и обслуживание лифтов;
кондоминиум – особая форма собственности на недвижимость, при которой помещения находятся в индивидуальной (раздельной) cобственности граждан, юридических лиц, государства, а общее имущество принадлежит им на праве общей долевой собственности

4) отбасы – бір мекенжайда бірге тұратын және тіркелген неке, туысқандық, балаларды асырап алу немесе тәрбиеге алудың басқа да түрлерінен шығатын мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтар мен міндеттермен байланысқан тұлғалар тобы;
5) отбасының жиынтық табысы - тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш берілген тоқсанның алдындағы тоқсандағы отбасының алған табысының жалпы сомасы;
6) өтініш беруші (жеке тұлға) – тұрғын үй көмегін тағайындау үшін өз атынан немесе отбасы атынан өтініш берген тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші);
7) тұрғын үйді жалдау – тұрғын үйді немесе оның бөлігін жалға алушыға тұрақты немесе уақытша ақы төлеп жалдауға береді;
8) тұрғын үйді ұстау шығындары – жалпы жиналыстың шешімімен белгіленген тұрғын үй (пәтер) иелерінің ай сайынғы жарналары арқылы жиналатын міндетті шығын сомалары;
9) уәкілетті орган – тұрғын үй көмегін беруші "Приозерск қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" Мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган);
10) шектi жол берiлетiн шығыстар үлесi - телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде отбасының бiр айда кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға жұмсалған шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң отбасының орташа айлық жиынтық кiрiсiне пайызбен қатынасы;
шектi жол берiлетiн шығыстар үлесi аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің критерийі болып табылады;
11) шот - өтініш беруші тұрғын үй көмегі тағайындалған кезеңде қағаз жеткізгіште немесе қызметтермен жабдықтаушы электрондық жеткізгіште ұсынатын кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді (тұрғын үй-жайды) жалдауға, байланыс қызметтеріне, қатты отын алуға ақы төлеу құжаты.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2010.12.23 N 221/34 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
3. Тұрғын үй көмегі Приозерск қаласында тұрақты тұратын, белгілі бір тұрғын үйде тіркелген, оның меншік иесі немесе пайдаланушысы (жалға алушы, жалдаушы) болып табылатын адамдарға, егер тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтерді пайдалану ақысының шығындары өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілген тұрғын үй ауданы нормасының шегінде болса, бірақ осы мақсаттарға жұмсалатын шығындардың мүмкіндік шегі деңгейінен асатын, кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, отбасы бюджетіндегі тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызметтерді пайдалануға, тұрғын үйді жалға алу ақысын төлеуге сонымен қоса, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне өтемақы шығындарының нормативтері және нақты қолданыстағы жалпы ауданнан артпайтын болса беріледі.
Тұрғын үйді ұстау мен коммуналдық қызметтерді пайдалануға,  кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді жалға алу ақысын төлеуге сонымен қоса, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне ақы төлеу отбасының шектi жол берiлетiн шығыстар үлесi жиынтық табысының 11 пайызы мөлшерінде белгіленеді.

4) семья – круг лиц, связанных имущественными и личными неимущественными правами и обязанностями, вытекающими из брака, родства, усыновления или иной формы принятия детей на воспитание, совместно проживающих и зарегистрированных по одному адресу;
5) совокупный доход семьи – общая сумма доходов, полученных семьей за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
6) заявитель (физическое лицо) – лицо, обратившееся от себя лично или от имени семьи за назначением жилищной помощи (далее – заявитель);
7) аренда (наем) жилища – предоставление жилища или части его арендатору (нанимателю) в постоянное или временное владение и пользование за плату;
8) расходы на содержание жилья - это обязательная сумма расходов собственников помещений (квартир) посредством ежемесячных взносов, установленных решением общего собрания;
9) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Приозерск", предоставляющее жилищную помощь (далее – уполномоченный орган).
10) доля предельно допустимых расходов – отношение предельно допустимого уровня расходов семьи в месяц на капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, расходы на содержание жилья, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем к совокупному доходу семьи в процентах;
доля предельно допустимых расходов является критерием для оказания жилищной помощи семьям (гражданам);
11) счет – это документ на оплату коммунальных услуг, расходов на содержание жилого дома (жилого здания), в том числе капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, арендной платы за пользование жилищем, услуг связи, приобретение твердого топлива, предоставляется на электронном носителе поставщиками услуг, либо на бумажном носителе заявителем за период назначения жилищной помощи;
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 23.12.2010 N 221/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Жилищная помощь предоставляется семьям (гражданам), постоянно проживающим в городе Приозерске, зарегистрированным в данном жилье, являющимися ее собственниками или пользователями (нанимателями, арендаторами), если расходы на капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, расходы на содержание жилья, потребления коммунальных услуг, на арендную плату за пользование жилищем в пределах нормы площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, но не более фактически занимаемой общей площади и нормативов расходов на содержание жилья и потребление коммунальных услуг, а также на услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций в бюджете семьи, превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов семьи на капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, расходы на содержание жилья, потребления коммунальных услуг, на арендную плату за пользование жилищем, а также на услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, устанавливается к совокупному доходу семьи (лица) в размере 11 процентов.

2. Тұрғын үй көмегін көрсету нормативтерін анықтау
4. Уәкілетті орган тұрғын үй көмегін келесі тәртіппен көрсетеді:
1) өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілген тұрғын үй ауданының нормасы отбасының әр мүшесіне тұрғын үй заңнамасымен белгіленген тұрғын үй беру нормасына баламалы және көп бөлмелі пәтерлерде бір адамға 18 шаршы метрді құрайды, бір бөлмелі пәтерде тұратындар үшін – пәтердің жалпы көлемі. Көп бөлмелі пәтерлерде жалғыз тұратын азаматтар үшін ауданның әлеуметтік нормасы 30 шаршы метрді құрайды;
2) коммуналдық қызметтерді тұтыну нормалары:
қызмет көрсетушілердің шоттарын ұсына отырып (түбіртектер, анықтамалар) баллон газын нақты шығындар бойынша, орталықтандырылған ыстық сумен қамтамасыз етудің бар немесе жоқ болуына қарамастан, айына 8 килограмнан аспауы тиіс;
қызмет көрсетушілердің шоттарын ұсына отырып (түбіртектер, жүкқұжаттар, шот-фактуралар) нақты шығындар бойынша қатты отынды пайдалану:
1985 жылға дейін салынғын тұрғын ғимараттар үшін 1-2 қабатты үйлер үшін 1 шаршы метр ауданды жылытуға (жылыту маусымына) - 161 килограмм көмірден артық емес, 3-4 қабатты үйлер үшін 1 шаршы метр ауданды жылытуға (жылыту маусымына) - 98 килограмм көмірден артық емес;
1985 жылдан кейін салынғын тұрғын ғимараттар үшін 1-2 қабатты үйлер үшін 1 шаршы метр ауданды жылытуға (жылыту маусымына) - 125 килограмм көмірден артық емес, 3-4 қабатты үйлер үшін 1 шаршы метр ауданды жылытуға (жылыту маусымына) - 72 килограмм көмірден артық емес;
жылыту маусымының ұзақтығы – 7 ай;
тұрғын үй көмегін есептегенде, статистика органдарының мәліметтері бойынша Приозерск қаласында өткен тоқсандағы қалыптасқан көмір бағасы қолданылсын;
нақты шығындар бойынша, отбасының электроэнергияны тұтынуы:
газ плиталарымен жабдықталған үйлерде айына – 150 киловаттан;
электр плитасымен жабдықталған үйлерде – 250 киловаттан аспау керек;
3) cуық суды, кәрізді, ыстық суды, қоқыс төккішті, газды, эксплуатациялық шығындарды тұтыну нормалары (пәтер иелерінің кооперативі, өзін-өзі басқару комитеті, үй комитеттері және әрі қарай, басқарудың заңды үлгісін рәсімдегендер) қызмет көрсетуді берушімен немесе тарифтерді бекітетін органмен бекіткен тарифтердің негізінде белгіленеді;
4) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеудің түрлеріне ақы төленуі тиіс. кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеудің түрлеріне ақы төлеу кезегі жергілікті атқарушы органмен (тұрғын үй комиссиясымен) келісіліп, пәтер иелері жалпы жиналысында анықталады.

2. Определение нормативов оказания жилищной помощи
4. Жилищная помощь предоставляется уполномоченным органом в следующем порядке по:
1) норме площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, эквивалентной нормам предоставления жилья на каждого члена семьи, установленным жилищным законодательством и составляет 18 квадратных метров на человека в многокомнатных квартирах, для проживающих в однокомнатных квартирах – общая площадь квартиры. Социальная норма площади жилья для одиноко проживающих граждан, проживающих в многокомнатных квартирах - 30 квадратных метров;
2) норме потребления коммунальных услуг:
потребление газа баллонного по фактическим расходам, с предъявлением счетов поставщиков услуг (квитанции, справки), но не более 8 килограммов в месяц, независимо от наличия или отсутствия центрального горячего водоснабжения;
потребление твердого топлива по фактическим расходам, с предъявлением счетов поставщиков услуг (квитанции, накладные, счета – фактуры), но не более:
161 килограмма угля на отопление 1 квадратного метра площади для домов 1-2 этажной постройки (в расчете на отопительный сезон), 98 килограмм угля на отопление 1 квадратного метра площади для домов 3-4 этажной постройки (в расчете на отопительный сезон) для жилых зданий до 1985 года постройки;
125 килограмм угля на отопление 1 квадратного метра площади для домов 1-2 этажной постройки (в расчете на отопительный сезон), 72 килограмм угля на отопление 1 квадратного метра площади для домов 3-4 этажной постройки (в расчете на отопительный сезон) для жилых зданий после 1985 года постройки;
длительность отопительного сезона - 7 месяцев;
при расчете жилищной помощи применять цену на уголь, сложившуюся в городе Приозерске за истекший квартал, по данным органов статистики;
потребление электроэнергии на семью по фактическим расходам, но не более:
150 киловатт в месяц в домах, оборудованных газовыми плитами;
250 киловатт в месяц в домах, оборудованных электрическими плитами;
3) норме потребления холодной воды, канализации, горячей воды, мусороудаления, газа, расходы на содержание жилища, независимо от формы управления (кооператив собственников квартир, комитета самоуправления, домовые комитеты, оформившие юридическую форму правления), устанавливаются на основе тарифов, утвержденных услугодателями или органом, утверждающим тариф.
4) капитальному ремонту общего имущества объекта кондоминиума подлежащему оплате. Очередность проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума устанавливается решением собственников квартир на общем собрании, согласованной с местным исполнительным органом (жилищной инспекцией).

5. кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, отбасы бюджетіндегі тұрғын үйді ұстауға, коммуналдық қызметтерді пайдалануға, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне ақы төлеу белгіленген мөлшерден жоғары шамада ақы төлеу жалпы негізде жүргізіледі.
6. Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтері үшін абоненттік төлемақы тарифінің арттырылуының сомасы Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіпте өтелуі тиіс.
3. Тұрғын үй көмегін тағайындау
7. Тұрғын үй көмегін уәкілетті орган береді және тұрғылықты мекенжайы бойынша жеке тұлғаларға тағайындалады.
8. Тұрғын үйдің (пәтерлер, үйлер) бір бірлігінен артық үйі бар немесе тұрғын үй-жайларын жалға (жалдауға) беретін отбасылар тұрғын үй көмегін алу құқығынан айырылады.
9. Тұрғын үй көмегін алуға келесілердің құқығы жоқ:
1) еңбекке жарамды, бірақ жұмыс істемейтін, күндізгі оқу бөлімінде оқымайтын, әскери қызмет атқармайтын, уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелмеген, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алмайтын адамдары бар отбасылар;
2) жұмыс істемесе және уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелмеген болса, N 1 және N 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы алатын адамдар;
келесі адамдарды есептемегенде:
1) күтім қажет деп танылған мүгедектерге күтім жасайтындар;
2) туберкулездік және психоневрологиялық диспансерлерде, емдік-профилакториялық мекемелерде бір айдан астам уақыт стационарлық немесе амбулаториялық емделудегі адамдар;
3) үш жасқа дейінгі бір немесе одан да көп баланың тәрбиесімен айналысатындар;
4) кіші баласы бірінші сыныпты аяқтағанға дейін (9 жастан аспаған) төрт және одан да көп баланың тәрбиесімен айналысатындар;
5) кіші баласы 8 жасқа толғанға дейін өзіне және балаларына асыраушысынан айырылуына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар.
10. Құлықсыз өмір салтын ұстанатын, алкогольге немесе есірткіге тәуелді отбасы мүшелерімен сонымен қоса, 18 жасқа толмаған адамдармен бірге тұратын және пәтерлердің меншік иесі болып табылатын зейнеткерлерге, бір бөлмелі немесе көп бөлмелі пәтерде тұратынына қарамастан, тұрғын үй ауданының нормасы (18 шаршы метр) және бір адам үшін коммуналдық қызметтерді тұтыну нормативтері шегінде тұрғын үй көмегі беріледі.
11. Даулы немесе қалыпсыз жағдайлар пайда болған кезде, тұрғын үй көмегін тағайындау мәселесі сот тәртібімен шешілуі мүмкін.

5. Оплата капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, расходов на содержание жилья, потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем сверх установленной нормы производится на общих основаниях.
6. Сумма повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам, подлежит компенсации в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
3. Назначение жилищной помощи
7. Жилищная помощь предоставляется уполномоченным органом и назначается физическим лицам по месту их жительства.
8. Семьи, имеющие в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающие жилые помещения в наем (аренду), жилищная помощь не оказывается.
9. Жилищная помощь не предоставляется:
1) семьям, если в них имеются трудоспособные лица, которые не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии, не зарегистрированы в уполномоченном органе в качестве безработных, не являются получателями государственного социального пособия;
2) лицам, являющиеся получателями государственного специального пособия по списку N 1 или N 2, если они не работают и не зарегистрированы в уполномоченном органе в качестве безработного;
за исключением лиц:
1) осуществляющих уход за инвалидами, признанными нуждающимися в уходе;
2) находящихся на стационарном или амбулаторном лечении в туберкулезном, психоневрологическом диспансерах, лечебно-профилактическом учреждении более одного месяца;
3) занятых воспитанием одного и более детей в возрасте до трех лет;
4) занятых воспитанием четырех и более детей, до окончания младшим ребенком первого класса (но не старше 9 лет);
5) получателей государственного социального пособия по случаю потери кормильца на себя и на детей, до исполнения младшему ребенку 8 лет.
10. Пенсионерам и инвалидам, являющимися собственниками квартир, проживающим с членами семьи, страдающими алкогольной или наркотической зависимостью, либо с лицами, не достигшими 18 лет, жилищная помощь предоставляется исходя из норм площади жилья на одного человека (18 квадратных метров) и нормативов потребления коммунальных услуг на одного человека, независимо от проживания в однокомнатной или многокомнатной квартире.
11. В случае возникновения конфликтных, спорных или нестандартных ситуаций решение вопроса о назначении жилищной помощи может быть разрешено в судебном порядке.

Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2010.12.23 N 221/34 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
12. Өтемақының артық немесе кем тағайындалуына әкеп соқтырған әдейі жалған мәліметтерді берген жағдайда тұрғын үй көмегін төлеу тоқтатылады. Тұрғын үй көмегі түрінде заңсыз алынған сомалар ерікті түрде қайтарылуы тиіс, бас тартылған жағдайда – сот тәртібімен қайтарылады.
4. Тұрғын үй көмегін беру мерзімдері мен мерзімділігі
13. Тұрғын үй көмегі өтініш берген айдан бастап, табыстар және осы тұрғын үйде отбасы құрамының тіркелуі жөніндегі мәліметтерді тоқсан сайын ұсынумен 6 ай мерзімге тағайындалады.
14. Тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер ақысын төлеу отбасы шығындарының мүмкіндік шегіндегі деңгейі, коммуналдық қызметтер тарифтері өзгерген жағдайда, сәйкес өзгерістер енгізілген айдан кейінгі айдан бастап бұрын тағайындалған жәрдемақылар қайта есептеледі.
15. Жәрдемақы алу құқығын анықтау кезінде басқа қалада уақытша тұратындығы тиісті құжатпен куәландырылған отбасының мүшесі есепке алынбайды.
16. Тұрғын үй көмегін алушыларға он күн ішінде өзінің меншікті тұрғын үйі, отбасы құрамы және оның жиынтық табысындағы кез-келген өзгерістер жөнінде уәкілетті органға хабарлау қажет.
5. Өтініш білдіру және тұрғын үй көмегін есептеу тәртібі
17. Тұрғын үй көмегін тағайындауға құжаттарын тапсыру үшін өтініш беруші уәкілетті органға немесе тұрғылықты жері бойынша "Қарағанды облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы" мемлекеттік мекемесіне тұрғын үй көмегін тағайындау туралы өтініш пен келесі құжаттарын (1 қосымша) алып барады:
1) жеке басын куәландыратын құжат (жеке куәлік, ықтиярхат, азаматтығы жоқ адамның куәлігі);
2) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
3) тұрғын үйге құқық белгілейтін құжаттардың көшірмесі;
4) отбасы мүшелерінің қызметі жөніндегі мәліметтер (еңбек кітапшасы, жұмыс орнынан анықтама, еңбек шарты, жұмыссыздар жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органнан анықтама, салық басқармасынан алынған жеке кәсіпкерлікті жүзеге асыратын тұлға ретінде тіркелгендігі немесе тіркелмегендігі туралы анықтама, мүгедектік тобын белгілеу туралы анықтама әкеледі);
5) өтініш берушінің отбасылық жағдайын растайтын құжат: некеге тұру немесе некені бұзу куәлігі, қайтыс болғаны жөніндегі куәлік, жетпіс жастан асқан жалғыз басты адамдарды есептемегенде, азаматтық хал актілерін жазу бөлімшесінен N 4 үлгідегі анықтама;

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 23.12.2010 N 221/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В случае предоставления заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной суммы жилищной помощи, выплата прекращается. Незаконно полученные в виде жилищной помощи суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа - в судебном порядке.
4. Сроки и периодичность предоставления жилищной помощи
13. Жилищная помощь назначается с месяца подачи заявления сроком на 6 месяцев, с ежеквартальным предоставлением сведений о доходах и регистрации состава семьи в данном жилье.
14. При изменении доли предельно допустимых расходов семьи расходов на содержание жилья, коммунальных услуг и капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, тарифов на коммунальные услуги, производится перерасчет ранее назначенных пособий, начиная с месяца, следующего за тем месяцем, в котором наступили соответствующие изменения.
15. При оказании жилищной помощи в семье не учитываются лица, временно проживающие в других городах, что подтверждается соответствующим документом.
16. Получателям жилищной помощи необходимо в течение десяти дней информировать уполномоченный орган о любых изменениях формы собственности своего жилья, в составе семьи и ее совокупного дохода.
5. Порядок обращения и начисления жилищной помощи
17. Для назначения жилищной помощи заявитель обращается в уполномоченный орган или государственное учреждение "Центр обслуживания населения Карагандинской области" по месту жительства с заявлением (приложение 1) и предоставляет следующие документы:
1) копию документа, удостоверяющего личность (удостоверение личности, вид на жительство, удостоверение лица без гражданства);
2) копию книги регистрации граждан;
3) копию правоустанавливающего документа на жилье;
4) данные о роде деятельности членов семьи (трудовая книжка, справка с места работы, трудовой договор, безработные представляют справку из уполномоченного органа по вопросам занятости, справка с налогового управления о регистрации или не регистрации в качестве лица, осуществляющего индивидуальную предпринимательскую деятельность, справка об установлении группы инвалидности);
5) документ, подтверждающий семейное положение заявителя: свидетельство о браке или расторжении брака, свидетельство о смерти, справка из записи актов гражданского состояния форма N 4, за исключением одиноко проживающих лиц старше семидесяти лет;

6) тұрғын үйді ұстау шығындары жөніндегі анықтама, коммуналдық қызметтерді төлеу түбіртегі және телекоммуникация желісі қызметтерінің түбіртегі немесе шарт, баллон газын алу шоты (түбіртектер, анықтамалар), қатты отын алу шоты (түбіртектер, жүкқұжаттар, шот-фактуралар), телекоммуникация байланысының қызметтері туралы шарт немесе түбіртек, кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделі жөндеудің түрлерін өткізудің шығындар сметасының негізінде, жергілікті уәкілетті органмен (тұрғын үй инспекциясы) келісе отырып, пәтер иелері мен жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) жалпы жиналыста бекіткен және басқару органы "Коммуналдық тұрғын үйлерді қайта қалыптастыру басқармасы" Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның бастығының қолы мен мөрі қойылған, басқару органы "Коммуналдық тұрғын үйлерді қайта қалыптастыру басқармасы" Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны ұсынатын "Коммуналдық тұрғын үйлерді қайта қалыптастыру басқармасы" Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның балансындағы тұрғын үйлерді күрделі жөндеуге нысаналы жарналардың мөлшері туралы шот, жергілікті атқарушы орган ұсынған пәтерді жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
7) отбасы мүшелерінің табыстары жөніндегі мәліметтер;
8) жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтарының жоқтығы (бар болуы) туралы анықтама;
Құжаттар тексеру үшін түпнұсқа және көшірме түрінде ұсынылады, тексерілгеннен кейін түпнұсқалар өтініш иесіне қайтарылады, ал құжаттардың көшірмесі жеке іске қоса ұсынылады.
18. Түскен құжаттарды қарастыру нәтижесінде уәкілетті орган бланкілер үлгісін (234 қосымшалар) толтырады және тұрғын үй жәрдемақысын алушылардың жеке істері түзіледі. Ай сайын тұрғын үй жәрдемақысы есебін жүргізеді және өтініш иесіне өтініш жасауына қарай беріледі.
19. Тапсырылған құжаттардың дұрыстығына күдік туған жағдайда, уәкілетті орган сауал салуға құқылы, ал заңды және жеке тұлғалар тұрғын үй көмегін алуға үміткер тұлғаның табыстары жөнінде ақпарат беруге міндетті.
20. Тұрғын үй көмегінің мөлшері тұрғын үй көмегін алушының өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілген нормалар шегінде тұрғын үйді ұстау мен коммуналдық қызметтерді пайдалануға, кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді жалға алу ақысын төлеуге сонымен қоса, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне ақы төлеу мен жергілікті уәкілетті орган белгілеген отбасының аталған мақсаттарға шектi жол берiлетiн шығыстар үлесi сомасы арасындағы айырмашылық ретінде есептеледі.

6) счет о расходах на содержание жилья, счет по оплате коммунальных услуг, технический паспорт, подтверждающий размер общей площади занимаемого жилья, квитанцию или договор услуг сетей телекоммуникаций, счет (квитанции, справки) на приобретение баллонного газа, счет (справки, накладные, счета – фактуры) на приобретение твердого топлива, квитанции или договор услуг связи телекоммуникаций, счет о размере целевого взноса на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, счет о размере ежемесячных взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, предъявляемый органом управления Коммунальное государственное предприятие "Управление жилищно-коммунального реформирования", на основании сметы расходов на проведение капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума, согласованной с местным исполнительным органом (жилищной инспекцией), утвержденной на общем собрании собственников и нанимателей (поднанимателей) квартир и заверенный печатью, подписью руководителя органа управления Коммунальное государственное предприятие "Управление жилищно-коммунального реформирования", счет о размере арендной платы за пользование жилищем, предъявленный местным исполнительным органом;
7) справки о доходах членов семьи;
8) справка об отсутствии (наличии) зарегистрированных прав на недвижимое имущество;
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю, а копии документов прилагаются к личному делу.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 23.12.2010 N 221/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. По результатам рассмотрения представленных документов уполномоченным органом заполняются формы бланков (приложения 234) и формируется личное дело получателя жилищной помощи. Ежемесячно производится расчет начисления жилищной помощи, который выдается заявителю по мере обращения.
19. В случае возникновения сомнений в достоверности предоставляемых сведений, уполномоченный орган вправе запрашивать необходимую информацию о лице, претендующего на получение жилищной помощи.
20. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты капитального ремонта и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, расходов на содержание жилья, потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем в пределах норм, обеспечиваемых компенсационными мерами, и долей предельно допустимых расходов семьи на эти цели, установленной местными представительными органами.

21. Тұрғын үй көмегінің мөлшері тұрғын үйді ұстау мен коммуналдық қызметтерді пайдалануға, кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге және (немесе) күрделi жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді жалға алу ақысын төлеуге сонымен қоса, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне іс жүзінде төленетін сомадан артпауы тиіс.
22. Тұрғын үй көмегін есептеу үшін тұрғын үй көмегін тағайындау кезеңінде коммуналдық қызметтер бойынша шығындарды қызмет көрсетушілер электрондық тасымалдаушыда немесе жеке тұлғалар қағаз тасымалдаушыларда (шоттар, түбіртектер, хабарламалар, анықтамалар) ұсынады.
23. Қажет болған жағдайда, уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген отбасының материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру актісін жасауға құқылы.
6. Тұрғын үй көмегін төлеу
24. Тұрғын үй көмегі ақшалай немесе аударма түрінде беріледі. Аударма түрі – тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызмет төлемдерін тұрғын үй көмегінің сомасына тең сомада азайту болып табылады.
Тұрғын үй көмегін коммуналдық қызметтерді жеткізушінің есептік шотына аударуға мүмкіндік болмаған жағдайда (кәсіпорынның таратылуы, қайта ұйымдастырылуы, банк реквизиттерінің өзгеруі, қатты отынға, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне байланысты ақы төлеу), ол өтініш иесіне қызмет көрсететін басқа жеткізушілердің арасында үлестіріледі немесе ақшалай төленеді. Ақшалай түрі екінші деңгейдегі банктер немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің осы операцияны жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдары арқылы азаматтардың жеке есепшоттарына аудару жолымен ақшалай төлемдер түрінде белгіленеді. Жеке шоттарға аудару үшін өтініш иесі келесі құжаттарын ұсынуы тиіс:
1) салық төлеушінің тіркелген нөмірі;
2) әлеуметтік жеке код;
3) екінші деңгейдегі банкте немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымда ашылған жеке шот.
Ескерту. 24 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2010.12.23 N 221/34 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
7. Тұрғын үй көмегін қаржыландыру көздері
25. Тұрғын үй көмегін төлеуді қаржыландыру жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.

21. Размер жилищной помощи не может превышать суммы фактически начисленной платы за капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, расходы на содержание жилища, коммунальные услуги, арендную плату за пользование жилищем и услуг связи в части повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций.
22. Начисленные платежи по коммунальным услугам для расчета жилищной помощи предоставляются поставщиками коммунальных услуг на электронных носителях, либо на бумажных носителях (счета, квитанции, извещения, справки) физическими лицами в период назначения жилищной помощи.
23. Для уточнения данных о заявителе уполномоченный орган составляет акт обследования материально-бытового положения семьи, обратившейся за назначением жилищной помощи.
6. Выплата жилищной помощи
24. Жилищная помощь предоставляется в безналичной и наличной форме. Безналичная форма – это перечисление денежных средств на расчетные счета поставщиков услуг, а так же на счета (текущий, накопительный) органа управления Коммунальное государственное предприятие "Управление жилищно-коммунального реформирования.
В случае невозможности перечисления суммы жилищной помощи на расчетный счет поставщика коммунальных услуг (ликвидация предприятия, реорганизация, изменение банковских реквизитов, оплата приобретения твердого топлива, услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций) она распределяется между другими поставщиками, услугами которых пользуется заявитель или выплачивается наличным путем. Наличная форма устанавливается в виде денежных выплат, которая осуществляется через банки второго уровня или организации, имеющими лицензии Национального Банка Республики Казахстан на осуществление данного вида операций, путем зачисления на лицевые счета граждан. Для зачисления на лицевые счета заявитель предоставляет следующие документы:
1) регистрационный номер налогоплательщика;
2) социальный индивидуальный код;
3) лицевой счет, открытый в банке второго уровня или организации, имеющей лицензию Национального Банка Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 23.12.2010 N 221/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Источники финансирования жилищной помощи
25. Финансирование выплаты жилищной помощи осуществляется за счет средств местного бюджета.

8. Тұрғын үй көмегін тағайындау кезінде
жиынтық табысты есептеу тәртібі
26. Отбасының жиынтық табысына отбасы құрамында есептелген барлық тұлғалардың тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген тоқсан алдындағы тоқсандағы табыстары енгізіледі.
27. Егер отбасының бір мүшесі табыс есептелетін тоқсан мерзімінен кем жұмыс істесе, отбасының жиынтық табысында оның осы тоқсанда жұмыс істеген уақыты есепке алынады.
28. Есептеу кезеңінде құрамында өзгерістер болған отбасының жиынтық табысын есептеуде келесі тоқсанның бірінші айынан бастап келген (кеткен) отбасы мүшесінің табысы есепке алынады (есепке алынбайды);
29. Бір тоқсаннан аса төленуі тиіс табысты (еңбекақы, алимент, зейнетақы, жәрдемақы) бір мезгілде алуда есептеу кезеңінде алынған табыстың барлық сомасы есепке алынады.
30. Отбасының орташа айлық табысы отбасының тоқсандағы жиынтық табысын үш айға бөлу жолымен есептеледі.
9. Отбасының жиынтық табысын есептегенде
есепке алынатын табыс түрлері
31. Отбасының жиынтық табысын есептегенде, тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген тоқсан алдындағы тоқсанда нақты алынған ақшалай және заттай табыс түрлері есепке алынады:
1) еңбекақы түріндегі табыс;
2) зейнетақы, шәкіртақы, жәрдемақылар және әлеуметтік төлемдердің басқа да түрлері;
3) балаларға және басқа да асырауындағыларға төленетін алимент түріндегі табыс;
4) жеке қосалқы шаруашылықтан түсетін табыс;
5) жиынтық табысты есептегенде ескерілетін басқа да табыс түрлері.
32. Еңбекақы түріндегі табыстар:
1) еңбекақының барлық түрлері, соның ішінде келісімдік, уақытша, сондай-ақ сыйақы, үстемеақы, негізгі және қосымша жұмыс орны бойынша ақшалай және заттай қосымша ақы (қаржыландыру көздеріне тәуелсіз, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, жұмыскерлердің еңбекақысы сақталатын кезеңде заңнамаға сай оларға төленетін ақшалай сомаларды қоса алғанда);
2) еңбек демалысы кезінде сақталатын еңбекақысы, сондай-ақ пайдаланылмаған еңбек демалысы үшін төленетін ақшалай өтемақы;
3) ұйымның (заңды тұлға) таратылу немесе жұмыс берушінің (жеке тұлға) қызметін тоқтату, Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген көлемде жұмыскерлердің саны немесе штатының қысқару жағдайында жеке еңбек шартын бұзу кезінде төленетін өтемақылар;
4) уақытша, маусымдық және қоғамдық жұмыстарды атқару кезеңіндегі еңбекақысы;
5) маусымдық жұмыстарға қамтылған жұмыскерлердің еңбекақысы алу кезінде отбасының жиынтық табысына есепке алынады. Еңбекақының болмау кезінде жиынтық табыс оны есепке алмай есептелінеді;

8. Порядок исчисления совокупного дохода при назначении жилищной помощи
26. В совокупный доход включаются доходы всех лиц, зарегистрированных по данному месту жительства, согласно книге регистрации граждан, за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи.
27. Если один из членов семьи проработал менее квартала, за который исчисляется доход, в совокупном доходе семьи учитывается его доход за проработанное время в этом квартале.
28. При исчислении совокупного дохода семьи, в составе которой в расчетном периоде произошли изменения, учитываются (не учитываются) доходы прибывшего (выбывшего) члена семьи с первого месяца следующего квартала.
29. При единовременном получении дохода (задолженность по заработной плате, алиментам, пенсии, пособиям), причитающегося к выплате более чем за один квартал, в совокупном доходе учитывается вся сумма дохода, полученного в расчетном периоде.
30. Среднемесячный доход семьи рассчитывается путем деления совокупного дохода семьи за предшествующий квартал на три месяца.
9. Виды доходов, учитываемых при исчислении совокупного дохода семьи
31. При исчислении совокупного дохода семьи учитываются все виды доходов, полученных в денежной или натуральной форме за квартал, предшествующий кварталу обращения за жилищной помощью:
1) доходы в виде оплаты труда;
2) пенсии, стипендии, пособия и социальные выплаты;
3) доходы в виде алиментов на детей и иждивенцев;
4) доходы от личного подсобного хозяйства;
5) другие доходы, учитываемые при исчислении совокупного дохода.
32. Начисленные суммы в виде оплаты труда:
1) все виды заработной платы, в том числе сдельная, повременная, а также премии, доплаты, надбавки в денежной и натуральной формах (независимо от источника финансирования, включая денежные суммы, выплачиваемые работникам в соответствии с законодательством за период, когда за ними в соответствии с законодательством Республики Казахстан сохраняется заработная плата), как по основному месту работы, так и по совместительству;
2) заработная плата, сохраняемая на время отпуска, а также денежная компенсация за неиспользованный трудовой отпуск;
3) компенсации, выплачиваемые при расторжении индивидуального трудового договора в случаях ликвидации организации (юридического лица) или прекращения деятельности работодателя (физического лица), сокращение численности или штата работников, в размерах, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) заработная плата за период выполнения временных, сезонных и общественных работ;
5) заработная плата работников, занятых на сезонных работах, учитывается в совокупном доходе семьи на момент ее получения. В период отсутствия заработной платы совокупный доход исчисляется без ее учета;

6) сақтандыру агенттеріне және брокерлерге төленетін делдалдық сыйақы;
7) еңбекақыны есептеуде есепке алынбайтын және ұйым қаражатын есебінен төленетін (оқу демалысының төлемі, авторлық гонорар, қарыз, несие, ашқан жаңалығы және тиімді ұсыныстары үшін сыйақы) төлемдердің басқа түрлері;
8) отбасы құрамында есепке алынбайтындықтан, жедел қызметтегі, соның ішінде әскери-құрылыс отрядтарында қызмет атқарып жүрген әскери қызметкерлердің ақшалай үлесін қоспағанда, келісім-шарт бойынша қызмет ететін әскери қызметкерлер және ішкі істер органдарының саптағы және басшы құрамындағы тұлғалар, сондай-ақ оларға теңестірілген азаматтар санаттарының ақшалай үлесі үстемеақы мен қосымша ақылары есепке алына отырып, отбасының жиынтық табысына енгізіледі;
9) шет елде жұмыс істейтін және отбасы құрамында есепке алынған тұлғалардың жиынтық табысындағы еңбекақысы ұлттық және шет ел валютасында есепке алынады. Осы жағдайда шет ел валютасында алынған табыс отбасының жиынтық табысын анықтау кезінде Ұлттық Банк белгілеген бағам бойынша ұлттық валютада есептеледі;
10) егер Қазақстан Республикасының азаматы Қазақстан Республикасына жұмыс істеуге немесе оқуға келген және отбасы құрамында есепке алынған шет ел азаматымен некеге тіркелген болса, отбасының жиынтық табысы Қазақстан Республикасының азаматының табысынан және отбасының жиынтық табысын анықтау кезінде Қазақстан Республикасында алынған ұлттық, сондай-ақ Ұлттық Банк белгілеген бағам бойынша ұлттық валютада есептелінген шет ел валютасында алынған шет ел азаматының табысынан белгіленеді;
11) авторлық гонорар (шарттар болмаған жағдайда), сондай-ақ ашқан жаңалығы және тиімді ұсыныстары үшін алған сыйақы гонорар сомасын 12 айға бөлуден алған үлес мөлшерінде отбасының жиынтық табысына ай сайын енгізіліп отырады;
12) өтелген несие, қарыз сомасы жиынтық табысқа енгізіледі және оларды өтеу (бөлшектеп өтеу кезінде төленген сома және несие, қарыз беру мерзіміне сәйкес) сәтінен бастап несие беру мерзіміне бөлінеді;
13) шарт жасамай, жекелеген азаматтарда жұмыспен қамтылған тұлғалардың жиынтық табысында олардың нақты еңбекақысы есепке алынады. Осы жағдайда еңбекақының заттай бөлігі нарық бағалары бойынша ақшалай баламада жиынтық табысқа енгізіледі. Еңбекақыны өтініш беруші ерікті түрде көрсетеді, бірақ заңнамамен бекітілген төменгі еңбекақы мөлшерінен төмен емес;
14) азаматтық-құқықтық шарттар (мердігерлік) бойынша жұмыс жасаушы тұлғалардың табысы шарт әрекетінің барлық кезеңі бойынша қосылады. Алынған табыс жұмыс жасау үшін шартта көрсетілген ай санына бөлінеді және есептеу кезеңіне сәйкес келетін айлар үшін жиынтық табыста есептелінеді;

6) комиссионное вознаграждение, выплачиваемое страховым агентам и брокерам;
7) другие виды выплат, не учитываемые при исчислении заработной платы и выплачиваемые за счет средств организаций (оплата учебных отпусков, авторский гонорар, ссуды, кредиты, вознаграждения за открытия, изобретения и рационализаторские предложения);
8) денежное довольствие военнослужащих, проходящих службу по контракту, и лиц рядового и начальствующего состава органов внутренних дел, а также приравненных к ним категорий граждан, которое включается в совокупный доход семьи с учетом надбавок и доплат, за исключением денежного довольствия военнослужащих срочной службы, в том числе проходящих службу в военно-строительных отрядах, поскольку они не учитываются в составе семьи;
9) в совокупном доходе лиц, работающих за границей и учтенных в составе семьи, учитывается заработная плата, как в национальной, так и в иностранной валюте. При этом доходы, полученные в иностранной валюте, пересчитываются в национальную валюту по курсу, определенному Национальным Банком на момент определения совокупного дохода семьи;
10) если гражданин Республики Казахстан состоит в зарегистрированном браке с иностранным гражданином, прибывшим в Республику Казахстан на работу или учебу и учтенным в составе семьи, совокупный доход семьи определяется из дохода гражданина Республики Казахстан и дохода иностранного гражданина, получаемого в Республике Казахстан, как в национальной, так и в иностранной валюте, пересчитанной в национальную валюту по курсу, определенному Национальным Банком на момент исчисления совокупного дохода семьи;
11) авторские гонорары (при отсутствии договоров), а также вознаграждения за открытия, изобретения и рационализаторские предложения ежемесячно включаются в совокупный доход семьи в размере доли, полученной от деления суммы гонорара на 12 месяцев;
12) суммы погашенных ссуд, кредитов включаются в совокупный доход и распределяются на срок предоставления ссуды, выдачи кредита с момента их погашения (при частичном погашении пропорционально выплаченной сумме и сроку предоставления ссуды, кредита);
13) в совокупном доходе лиц, занятых работой у отдельных граждан без заключения договоров, учитывается их фактический заработок. При этом натуральная часть заработной платы включается в совокупный доход в денежном эквиваленте по рыночным ценам. Заработок указывается заявителем добровольно, но не менее минимальной заработной платы, утвержденной законодательством;
14) доход лиц, выполняющих работы по гражданско-правовым договорам (подряд), суммируется за весь период действия договора. Полученный доход делится на количество месяцев, предусмотренных договором для выполнения работы и учитывается в совокупном доходе за те месяцы, которые приходятся на расчетный период;

15) салық комитетінде тіркелген өздігінен жұмыспен қамтылған тұлғалардың жиынтық табысында олардың салық комитетімен расталған анықтамадағы табысы есепке алынады;
16) арнайы салық тәртібі жағдайында кәсіпкерлік қызметпен айналысатын тұлғалардың табыстары бір жолғы талон, патент, оңайлатылған декларация негізінде расталады;
17) жұмыс берушінің кесірінен бос тұрып қалу уақытына ақы төлеусіз бір айдан артық уақыт жалақысы сақталмайтын демалыста жүрген адамдардың жиынтық табысын есептегенде өзі көрсеткен табысы ескеріледі, бірақ ол заңнамамен бекітілген ең төменгі еңбекақыдан аз болмауы тиіс.
Еңбекақы түрінде алынған табыстар олардың мөлшері жөніндегі анықтамалармен расталады.
Ескерту. 32 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2010.12.23 N 221/34 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
33. Зейнетақы, шәкіртақы, жәрдемақы және әлеуметтік төлемдер:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасымен және басқа да нормативтік құқықтық актілермен белгіленген тәртіпте тағайындалатын зейнетақының барлық түрлері және оларға өтемақылық төлемдер;
2) мүгедектікке, асыраушысынан айрылу жағдайы және жас мөлшері бойынша төленетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар;
3) арнайы мемлекеттік жәрдемақылар;
4) жер асты және ашық тау-кен жұмыстарында, сондай-ақ аса зиянды және ауыр еңбек жағдайында жұмыс жасаған тұлғаларға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар;
5) төлем көздеріне тәуелсіз студенттерге, оқушыларға, аспиранттарға, докторанттарға, басқа оқу орындарының тыңдаушыларына төленетін шәкіртақы. Орта білім беру жүйесінде оқитын, сондай-ақ жоғары және орташа арнайы білім беру орындарында күндізгі бөлімде ақылы негізде, шәкіртақы алмай оқитын студенттердің жиынтық табысына студенттің ерікті түрде көрсеткен табысы есептелінеді;
6) уақытша еңбекке қабілетсіздік бойынша жәрдемақы (соның ішінде бала күтімі бойынша);
7) жүктілік және босану бойынша жәрдемақы;
8) жергілікті уәкілетті және атқарушы органдардың шешімі бойынша бюджеттен берілетін тұрақты төлемдер;
9) жүріп-тұрысында қиыншылықтары бар 1 топ мүгедектері үшін жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтеріне ақы төлеу;
10) алушының жазбаша өтініші бойынша жергілікті бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін материалдық көмек және біржолғы төлемдер;
11) мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан берілетін әлеуметтік төлемдер;
12) жұмыс берушінің қаражаты есебінен әлеуметтік қамтамасыз ету бойынша жәрдемақы;
13) бір жасқа толғанға дейін бала күтіміне байланысты мемлекеттік жәрдемақы;

15) в совокупном доходе самостоятельно занятых лиц, зарегистрированных в налоговом управлении, учитывать их доход, подтвержденный справкой налогового управления;
16) доходы лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью на условиях специального налогового режима, подтверждаются на основании разового талона, патента, упрощенной декларации;
17) в совокупном доходе лиц, находящихся в отпуске без сохранения заработной платы по вине работодателя более одного месяца без оплаты времени простоя, учитывается добровольно заявленный доход.
Доходы, полученные в виде оплаты труда, подтверждаются справками об их размерах.
Сноска. Пункт 32 с изменениями, внесенными решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 23.12.2010 N 221/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Пенсии, стипендии, пособия и социальные выплаты:
1) все виды пенсий и компенсационных выплат к ним, назначаемые в порядке, установленном законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
2) государственные социальные пособия по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту;
3) специальные государственные пособия;
4) государственные специальные пособия лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, а также работах с особо вредными и тяжелыми условиями труда;
5) стипендии, выплачиваемые студентам, учащимся, аспирантам, докторантам, слушателям учебных заведений независимо от источника их выплаты. Студентам, обучающимся в системе среднего образования, а также на платной основе очной формы обучения высшего и среднего специального образования без получения стипендии, в совокупный доход учитывается доход, добровольно заявленный студентом;
6) пособие по временной нетрудоспособности (в том числе по уходу за ребенком);
7) пособие по беременности и родам;
8) регулярные выплаты из бюджета по решению представительных местных и исполнительных органов;
9) оплата социальной услуги индивидуального помощника инвалидам 1 группы, имеющим затруднения в передвижении;
10) единовременные выплаты и материальная помощь, оказываемая за счет средств местных бюджетов по письменному заявлению получателя;
11) социальные выплаты из государственного фонда социального страхования;
12) пособие по социальному обеспечению за счет средств работодателя;
13) государственное пособие по уходу за ребенком до достижения им одного года;

14) мүгедек балаларды тәрбиелеушілерге берілетін мемлекеттік жәрдемақы.
Әлеуметтік төлемдер түрінде алынған табыстар олардың мөлшері жөніндегі анықтамалармен расталады.
34. Балаларға және асыраудағыларға төленетін алимент түріндегі табыстар:
1) алименттер, сондай-ақ алимент төлеушінің еңбекақысын қайта есептеуге байланысты алынған алименттердің қосымша сомалары оларды алу уақытына сай жиынтық табыста есептелінеді;
2) ата-ананың арасындағы неке бұзылған кезде, ері (зайыбы) балаларға алимент төлеу жағдайында тұрғын үй көмегі тағайындалады. Алимент өндіруге қарсылық білдірілсе, отбасы жәрдемақы алу құқығынан айырылады;
3) төлеуші жұмыс істемеген және уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелмеген, бас еркінен айыру орындарында немесе уақытша қамау орнында, емделуде немесе туберкулез, психоневрологиялық диспансерлерде, емдеу-еңбек профилакторийінде есепте тұрған, Қазақстан Республикасының тиісті келісімі жоқ мемлекеттерге тұрақты мекенжайға орналасуға кеткен немесе іздеу салынған жағдайда, отбасының жиынтық табысы тиісті органдар растайтын құжатттар қоса ұсынылған жазбаша өтініш негізінде есептелінеді;
4) алимент бойынша қарыздар пайда болған жағдайда, жиынтық табыс алименттерді есепке алмай, сот орындаушысының қарыздар жөніндегі ұйғарымы қоса ұсынылып есептелінеді;
5) егер ата-ана арасындағы неке бұзылмаса, бірақ ерлі-зайыпты адамдардың бірінен алимент өндірілген болса, осы ерлі-зайыпты адамның отбасымен бірге тұрса, жиынтық табыста оның табысы толық есепке алынады. Ерлі-зайыптылардың бөлек тұруы жағдайында, отбасының жиынтық табысында алименттер есепке алынады;
6) қамқорлық ресімделген балаларға алимент төленбеген жағдайда (қамқорлыққа алу жөніндегі құжат), ата-анасынан алимент алу жөніндегі анықтаманы ұсынбай, жиынтық табыс есептелінеді;
7) балаларға және асырауындағыларға алынған алименттер ұйымдардың алименттерді аударуы жөніндегі анықтамаларымен немесе алынған алименттер жөніндегі пошталық аударымдар түбіртегімен, сондай-ақ өндіру туралы сот органдарының шешімі қоса ұсынылып, жазбаша өтініш негізінде расталады.
35. Жеке қосалқы шаруашылықтан алынатын табыстар:
1) ауыл шаруашылық өнімдерін өсіру, мал және құс ұстау және өсіру арқылы жеке қосалқы шаруашылықтан алынатын табыс (саябақ телімдерінен алынатын табысты есептемегенде) әр отбасы бойынша өтініш берушінің жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі және көлемі жөніндегі мәліметтері негізінде есептелінеді;
2) жылдық жеке қосалқы шаруашылықтан алынатын табысты осы ереженің 567 қосымшалары негізінде уәкілетті орган есептейді;

14) государственное пособие воспитывающему ребенка-инвалида.
Доходы, полученные в виде социальных выплат, подтверждаются справками об их размерах.
34. Доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев:
1) алименты, а также дополнительные суммы алиментов, полученные в связи с перерасчетом заработка плательщика алиментов, учитываются в совокупном доходе по времени их получения;
2) при расторжении брака между родителями жилищная помощь назначается при условии выплаты супругом (супругой) алиментов на детей. При отказе о взыскании алиментов, жилищная помощь семье не предоставляется;
3) в случае, когда плательщик не работает и зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе, находится в местах лишения свободы, либо изоляторе временного содержания, на лечении или состоит на учете в туберкулезном, психоневрологическом диспансерах, лечебно-трудовом профилактории, выбыл на постоянное место жительство в государства, с которыми Республика Казахстан не имеет соответствующего соглашения или находится в розыске, совокупный доход исчисляется без учета алиментов, на основании письменного заявления с приложением подтверждающих документов из соответствующих органов;
4) при образовании задолженности по алиментам, совокупный доход исчисляется без учета алиментов, с предоставлением постановления судебного исполнителя об определении задолженности;
5) если брак между родителями не расторгнут, но взысканы алименты с одного из супругов, при совместном проживании с семьей данного супруга в совокупный доход учитываются его доходы полностью. В случае раздельного проживания супругов, в совокупном доходе семьи учитываются алименты;
6) в случае неуплаты алиментов на детей, над которыми оформлено опекунство, совокупный доход исчисляется без предоставления справки о получаемых алиментах от родителей;
7) полученные алименты на детей и иждивенцев, подтверждаются справками организаций о перечисленных алиментах, либо квитанцией почтовых переводов о полученных алиментах, а также на основании письменного заявления с приложением решения судебных органов о взыскании.
35. Доходы от личного подсобного хозяйства:
1) доход от личного подсобного хозяйства (за исключением дохода от дачных участков), полученный от выращивания сельскохозяйственной продукции, содержания и разведения скота и птицы, рассчитывается по каждой семье на основании сведений заявителя о наличии и размерах личного подсобного хозяйства;
2) доход от личного подсобного хозяйства за год рассчитывается уполномоченным органом, на основе приложений 567 к настоящим правилам;

3) жердің бір сотығынан (бір бастан) өндірілетін өнім құны өсірілетін дақылдардың (қосалқы шаруашылықта ұсталатын мал мен құстың орташа өнімділігі) орташа өнімділігін 5 қосымшаға сәйкес өнімнің 1 килограмм орташа бағасына көбейту жолымен анықталады;
4) екі немесе одан да көп отбасылар қолданатын жеке қосалқы шаруашылықтан, сондай-ақ шаруа (фермер) қожалығынан алынатын табыстар осы шаруашылықта жұмыс істейтін отбасы мүшелерінің санына пропорционал әр отбасы бойынша бөлініп есептелінеді;
5) отбасының жиынтық табысында тоқсан ішінде жеке қосалқы шаруашылықтан алынатын табыс есептелінеді. Отбасының жиынтық табысында тоқсан ішінде жеке қосалқы шаруашылықтан алынатын табысы жылдық жеке қосалқы шаруашылықтан алынатын табысты төрт тоқсанға бөлу жолымен анықталады;
6) табысты есептеу үшін Қарағанды облысының статистика басқармасының деректері негізінде Қарағанды облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы ұсынған Қарағанды облысында қалыптасқан өсімдік және мал шаруашылығы өнімдері бойынша өткен жылғы орташа жылдық бағалар пайдаланылады;
7) жеке қосалқы шаруашылықтан алынатын табыстардың жеке нормативтік есептеу карточкасы өтініш берушінің мәліметтері негізінде отбасының жиынтық табысына есеп жүргізетін тұлға арқылы толтырылады.
36. Жиынтық табысты есептегенде есепке алынатын басқа да табыстар:
1) жылжымайтын мүлік және көлік құралдарын жалға беру;
2) жылжымайтын мүлік және көлік құралдарын сату;
3) жылжымайтын мүлік, көлік құралдарын және басқа мүлікті сыйға беру, мұраға алу түрінде;
4) салымдар және борыштық құнды қағаздарды есепке ала отырып, лоторея, ұтыс бойынша алынған заттай және (немесе) ақшалай түрдегі ұтыстар;
5) туысқандар мен жақын адамдардың ақшалай және заттай көмегін (құндық түрде) қосқанда көрсетілетін табыстар;
6) жылжымайтын мүлік және көлік құралдарын жалға беруден алынған ресми түрде расталмаған табыстар айына төменгі еңбекақы мөлшерінен төмен есептелмейді;
7) жылжымайтын мүлік және көлік құралдарын сатудан түскен табыс 12 айға бөлінеді және оның сәйкес бөлігі есептік кезеңдегі жалпы жиынтық табысқа енгізіледі;
8) басқа тұрғын үй (көлік құралын) сатып алған жағдайда, отбасының жиынтық табысында тұрғын үй (көлік құралын) сатқаннан түскен сома мен сатып алынған тұрғын үй (көлік құралын) құны арасындағы айырмашылық есепке алынады;
9) несие төлемдері отбасының жиынтық табысының 60 %-ынан асатын болса, төленген кредит сомалары. Сонымен қоса жиынтық табысқа ай сайынғы төлем мөлшері мен отбасының жиынтық табысының 60 %-ы арасындағы айырмашылық ескеріледі.
Көрсетілген табыстар алу уақыты бойынша есепке алынады және жазбаша өтінішпен расталады.

3) стоимость произведенной продукции с одной сотки земли (одной головы) определяется путем умножения средней урожайности выращиваемых культур (средней продуктивности скота и птицы, содержащихся в подсобном хозяйстве) на среднюю цену 1 килограмма продукции, согласно приложения 5;
4) доходы от личного подсобного хозяйства, а также крестьянского (фермерского) хозяйства, которое ведут две и более семей, учитываются раздельно по каждой семье пропорционально числу членов семьи, работающих в этом хозяйстве;
5) в совокупном доходе семьи учитывается доход от личного подсобного хозяйства, полученный за квартал. Доход семьи от личного подсобного хозяйства, полученный за квартал, определяется путем деления годового дохода от личного подсобного хозяйства на четыре квартала;
6) для расчета дохода используются среднегодовые цены предыдущего года, сложившиеся в Карагандинской области на продукцию растениеводства и животноводства, предоставляемые Управлением координации занятости и социальных программ Карагандинской области, на основании данных управления статистики Карагандинской области;
7) индивидуальная нормативная карточка расчета доходов от личного подсобного хозяйства заполняется на основе данных заявителя лицом, осуществляющим расчет для учета его в совокупном доходе семьи.
36. Другие доходы, учитываемые при исчислении совокупного дохода:
1) сдача в аренду недвижимого имущества и транспортных средств;
2) от продажи недвижимого имущества и транспортных средств;
3) полученные в виде дарения, наследования недвижимого имущества, транспортных средств и другого имущества;
4) выигрыши в натуральном и (или) в денежном выражении, полученные по лотереям, розыгрышам, включая по вкладам и ценным долговым бумагам;
5) заявленные доходы, включая денежную и натуральную помощь (в стоимостном выражении) родственников и близких лиц;
6) официально не подтвержденные доходы от сдачи в аренду недвижимости и транспортных средств учитываются в размере не ниже минимальной заработной платы в месяц;
7) доход, полученный от продажи недвижимого имущества и транспортных средств, делится на 12 месяцев, и соответствующая его часть включается в общий совокупный доход за расчетный период;
8) в случае приобретения другого жилья (транспортного средства) в совокупном доходе семьи учитывается разница между суммой, вырученной от продажи недвижимости (транспортного средства) и стоимостью приобретенного жилья (транспортного средства);
9) суммы погашенных кредитов, если ежемесячные платежи за кредит превышают 60 % совокупного семейного дохода. В совокупный доход дополнительно включается разница между размером ежемесячного платежа и 60 % от совокупного семейного дохода.
Указанные доходы учитываются по времени получения и подтверждаются письменным заявлением.

10. Отбасының жиынтық табысын есептегенде
ескерілмейтін табыс түрлері
37. Отбасының жиынтық табысын есептегенде ескерілмейтін табыс түрлері:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек;
2) тұрғын үй көмегі;
3) бала туғанда берілетін жәрдемақы;
4) мемлекет бастамасымен (мерекелерге және мерейтойларға қарсы) көрсетілетін көмек;
5) жеке ісін ашуға көрсетілетін көмек;
6) негізгі азық-түлік тауарларына бағалардың қымбаттауына байланысты Приозерск қаласы азаматтарының жекелеген санаттарына көрсетілетін ай сайынғы әлеуметтік көмек;
7) 18 жасқа дейінгі балаларға берілетін мемлекеттік жәрдемақы;
8) жерлеуге берілетін біржолғы жәрдемақы;
9) отбасының бір мүшесі сол отбасында тұрмайтын адамға төлейтін алименттері;
10) азаматтардың тегін немесе жеңілдікпен протез жасатуына жолақысын төлеу;
11) протез жасату кезінде азаматтарды асырау;
12) азаматтардың елді мекеннен тыс жерлерге емделуге жеңілдікпен жол жүруінің құны;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес: емдік препараттар, санаторлық-курорттық емдеу, протездік-ортопедиялық бұйымдар (әзірлеу және жөндеу), қозғалыс құралдары (кресло-арба) және мүгедектерге берілетін оңалтудың өзге де құралдары, оқу кезінде оқушыларға берілетін тегін ас түрінде көрсетілетін көмектің заттай түрлері;
14) ақшалай және заттай түрде (бағалы құны) көрсетілетін қайырымдылық көмегі;
15) төтенше жағдайлардың салдарынан денсаулығы мен мүлкіне келтірілген зиянды өтеу үшін көрсетілген біржолғы көмек;
16) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін, мүгедектерге арнайы көлікте қызмет көрсетуге материалдық (әлеуметтік) көмек;
17) мемлекеттік және мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қорларынан берілетін зейнетақы төлемдері;
18) азаматтардың жекелеген санаттарына қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жол жүруге әлеуметтік жолақы билетінің құны түрінде берілетін әлеуметтік көмек;
19) үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға төленетін жәрдемақы;
20) бөгде адамның көмегіне мұқтаж бірінші, екінші топтағы жалғызбасты мүгедектердің күтіміне қосымша үстемақы.
Приозерск қаласының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
1 қосымша
Тұрғын үй жәрдемақысын тағайындау туралы
өтініш
Өтініш берушіні есепке алғанда, __________ адамнан тұратын менің отбасыма тұрғын үйді ұстау, кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күрделi жөндеуге, коммуналдық қызметтерді пайдалану, тұрғын үйді жалға алу (жалға беру), сондай-ақ қалалық телекоммуникация желісінің абоненттеріне телефон үшін абоненттік ақы тарифтерінің көтерілуіне байланысты жұмсалатын шығындардың орнын толтыру үшін жәрдемақы тағайындауыңызды сұраймын.
Мен және менің отбасымның мүшелері табысы жөніндегі мәліметтерді беруге келісім білдіргеніміздің дәлелі ретінде заңды және жеке тұлғаларға ұсынылуы мүмкін табыстар жөніндегі ақпаратты жариялауға өз рұқсатымызды береміз.
Маған тұрғын үй көмегінің артық немесе заңсыз тағайындалуына әкеліп соқтыратын көрінеу жалған мәліметтерді бергені үшін өтініш иесі бір жылға дейін тұрғын үй көмегін алу құқығынан айырылатыны, ал тұрғын үй көмегі түрінде заңсыз алынған сомалар заңнамада белгіленген тәртіппен қайтарылуы тиіс екендігі туралы ескертілді.
Қажетті құжаттарды қоса ұсынамын.

10. Виды доходов не учитываемые при исчислении совокупного дохода семьи
37. При исчислении совокупного дохода семьи не учитываются следующие виды доходов:
1) государственная адресная социальная помощь;
2) жилищная помощь;
3) пособие на рождение ребенка;
4) помощь, оказываемая государством по собственной инициативе (к праздничным и юбилейным датам);
5) материальная помощь на открытие собственного дела;
6) ежемесячная социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан города Приозерск, в связи с повышением цен на основные продукты питания;
7) государственное пособие на детей до 18 лет;
8) единовременное пособие на погребение;
9) алименты, выплачиваемые одним из членов семьи на лиц, не проживающих в данной семье;
10) оплата поездки граждан на бесплатное или льготное протезирование;
11) содержание граждан на время протезирования;
12) стоимость льготного проезда граждан за пределы населенного пункта на лечение;
13) натуральные виды помощи, оказанные в соответствии с законодательством Республики Казахстан в виде: лекарственных препаратов, санаторно-курортного лечения, протезно-ортопедических изделий (изготовление и ремонт), средств передвижения (кресло - коляски) и другие средства реабилитации, выделенные инвалидам, бесплатное питания учащихся в период получения образования;
14) благотворительная помощь в денежном и натуральном выражении (в стоимостной оценке);
15) единовременная помощь, оказанная семье в целях возмещения ущерба, причиненного их здоровью и имуществу вследствие чрезвычайных ситуаций;
16) материальная (социальная) помощь на транспортное обслуживание инвалидов специализированным транспортом, оказываемая за счет средств государственных бюджетов;
17) пенсионные выплаты из государственного и негосударственных накопительных пенсионных фондов;
18) социальная помощь на проезд на городском общественном транспорте (кроме такси) отдельным категориям граждан в виде стоимости социального проездного билета;
19) материальное обеспечение на детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
20) дополнительные надбавки на уход к государственным социальным пособиям одиноким инвалидам первой, второй групп, нуждающимся в посторонней помощи.
Сноска. Пункт 37 с изменениями, внесенными решением Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 23.12.2010 N 221/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
города Приозерск
Заявление
о назначении жилищной помощи
Прошу назначить моей семье, состоящей из _______ человек, включая заявителя, жилищную помощь на оплату содержания жилья, капитального ремонта жилых домов находящиеся на балансе КГП "Управление жилищно-коммунального реформирования", потребления коммунальных услуг, арендной платы за пользование жилищем, а также услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций.
Я, и члены моей семьи, даем свое разрешение на раскрытие информации о доходах, которое может быть предъявлено юридическим и физическим лицам, как подтверждение нашего согласия на выдачу уполномоченному органу сведений о доходах членов нашей семьи.
Я уведомлен (а), что предоставление заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, влечет за собой прекращение выплаты помощи, а незаконно полученные суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа - в судебном порядке.
Необходимые документы прилагаю.

Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 177 бабының 1 тармағына және 325 бабының 3 тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың дұрыстығына жүктелетін жауапкершілік туралы ескертілдім.
Өтініш берушінің деректері:
Тегі, аты, әкесінің аты ____________________________________________
Жеке куәлік деректері ___________________________ берілген
(өтініш берушінің туған күні, N және куәліктің уақыты)
СТН _________________________________________________
ӘЖК ________________________________________________________
Отбасының өтініш беру тоқсанының алдындағы тоқсандағы жиынтық табысының орташа айлық мөлшері ___________________________________
Өтініште көрсетілген табыстардан басқа табыстар жоқ.
Тұрғылықты жері _________________ ______________ көшесі _____________
_________үй ___________ пәтер телефон _______________
тиістілік _______________________ түрі ___________________
(пәтер иелері кооперативі)      (жеке, мемлекеттік)
Жалпы ауданы ______ шаршы метр.
Қосымша аудан _____ шаршы метр.
Бөлме саны ________
Әлеуметтік мәртебе _______________ отбасылық жағдай _______________
Қызмет берушілерге тұрғын үй көмегін аударуға келісім беремін.
Меншігімде бір тұрғын үй бар.
Өтініш берушінің қолы __________________
Күні __________________________________
Приозерск қаласының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
2 қосымша
Отбасы құрамы мен тұрғын үй алаңының жалпы ауданы туралы
анықтама
Азамат (ша) _____________________________________________
оның: ____ көшесі (шағын аудан) _____ үй _____ пәтер ________ мекенжайы бойынша тұратындығын растау үшін берілді.
Отбасы құрамы __________________ адам.
Тұратын алаңы __________ шаршы метр.
Пәтерге (үйге) құқығын белгілейтін құжат N ________ _____________
____________________________________________________
Тұрғын үй иесімен бірге келесі адамдар тұрады:
Т.А.Ә.
Туған жылы
Туыстығы
Қай уақыттан бері тұрады
Анықтама азаматтарды тіркеу кітабының негізінде толтырылды
Маманның қолы ______________________
Қабылдау мерзімі ___________________
Приозерск қаласының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
3 қосымша
Отбасының барлық мүшелерінің кірістері туралы анықтама
Ескерту. 3 қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Приозерск қалалық мәслихатының 2010.12.23 N 221/34 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енеді) шешімімен.
1. Отбасы мүшесінің Т.А.Ә. _______________________________________
Айы
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Кірістің түрі
Кірістің сомасы
2. Отбасы мүшесінің Т.А.Ә. _______________________________________
Айы
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Кірістің түрі
Кірістің сомасы

Об ответственности за достоверность предоставленных документов с пунктом 1 статьи 177 и пунктом 3 статьи 325 Уголовного Кодекса Республики Казахстан ознакомлен (а).
Данные заявителя:
Фамилия, имя, отчество _____________________________________________
Данные удостоверения личности: _____________________________________
(дата рождения заявителя, N и дата выдачи удостоверения)
РНН ____________________ СИК ____________________
Среднемесячный размер совокупного дохода семьи за квартал, предшествующий кварталу обращения ________________________________
Других доходов, кроме указанных в заявлении, не имею.
Район проживания __________________ улица _______________________
дом _______квартира ___________ телефон _______________
принадлежность _______________________ тип_______________________
(кооператив собственников квартир) (частное, государственное)
Общая площадь _____ квадратных метров.
Дополнительная площадь _____ квадратных метров.
Количество комнат __________________________________________
Социальный статус ___________ семейное положение _____________
Согласен на перечисление жилищной помощи услугодателям.
Имею в собственности одну единицу жилья.
Подпись заявителя __________________
Дата подачи _______________________
Приложение 2
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
города Приозерск
Справка
о составе семьи и размере общей площади занимаемого жилья
Дана гражданину (ке) ______________________________________________
В том, что он (а) действительно проживает по адресу:
улица (микрорайон) _________ дом __________ квартира ___________
Имеет состав семьи ________________человек.
Занимает площадь __________ квадратных метров.
Правоустанавливающий документ на квартиру (дом) ___________________
N ______от _________
Вместе с собственником жилья проживают:
Ф.И.О.
Год рождения
Родственные отношения
С какого времени проживает
Справка заполнена на основании книги регистрации граждан
Подпись специалиста ______________________
Дата принятия ____________________________
Приложение 3
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
города Приозерск
Справка о доходах всех членов семьи
Сноска. Приложение 3 в редакции решения Приозерского городского маслихата Карагандинской области от 23.12.2010 N 221/34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Ф.И.О.члена семьи_______________________________________
Месяц
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Тип дохода
Сумма дохода
2. Ф.И.О.члена семьи_______________________________________
Месяц
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Тип дохода
Сумма дохода

3. Отбасы мүшесінің Т.А.Ә. _______________________________________
Айы
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Кірістің түрі
Кірістің сомасы
Өтініш берушінің қолы __________________
Күні ______________________________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қала әкімінің орынбасары
__________________Қазиева Б.А.
"____"____________2010 жыл.
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы
__________________Медетбекова З.А.
"____"____________2010 жыл.
Қаржы бөлімінің басшысы
__________________Қошқаралиев Қ.Қ.
"____"____________2010 жыл.
Приозерск қаласының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
4 қосымша
20 ___ жылғы ____________ бойынша тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер төлемдерінің шығындары туралы
анықтама
Төлеуші ______________________________________________________
(пәтер иесінің (жалдаушы) Т.А.Ә.)
Мекенжайы ____________________________________________________
Жалпы ауданы _______________ шаршы метр.
Бөлме саны _________________
Үйдің жалпы сипаттамасы __________________________________________
(жалпы немесе болондық газ, ыстық сумен қамтамасыз ету)
Төлем түрлері
Тариф
Есептелгені
Мекеменің мөрі
1. Тұрғын үйді ұстау шығындары (ПИК, ПИТК)
2. Жылыту жүйесі
3. Ыстық су
4. Суық су
5. Кәріз
6. Электр энергиясымен қамтамасыз ету
7. Газ
8. Қоқыс шығару
9. Телефонға абоненттік төлем
Маманның қолы _____________________________
Қабылданған күні ____________________________
Приозерск қаласының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
5 қосымша
Шөлейтті аймақтағы жеке қосалқы шаруашылықтан түсетiн табысты есептеудiң нормативтiк карточкасы
Өсімдік шаруашылығының өнiмi
Өнiм
Жердiң 1 соткасының орташа түсiмi, килограмм
Жердiң 1 соткасына жұмсалған шығыстың орташа деңгейi, теңге
1 килограмм өнiмнiң орташа бағасы, теңге
1 соткадан өндiрiлген өнiмнiң құны, теңге (2 баған х 4 бағанға)
1 сотка жерден түскен табыс (+), шығыс (-), теңге (5 бaған - 3 баған)
1
2
3
4
5
6
Бидай
Арпа
Қарамық
Жүгерi (жасыл салмағы)
Көп жылдық шөптер
Бiр жылдық шөптер
Картоп
Көкөнiстер
Бақшалар
Шекілдеуiк бақтары (алма, алмұрт және басқалары)
Сүйектi жемiс бақтары (өрік, қараөрік және басқалары)
Жидек дақылдары
Жүзім
Мал шаруашылығының өнімi
Өнiм
1 бастан алынатын орташа өнiмдiлiк, килограмм (литр)
1 басқа жұмсалған шығыстың орташа деңгейi, теңге
1 килограмм өнiмнiң, (1 литр, 10 дана жұмыртқаның) орташа бағасы, теңге
1 бастан өндiрiлген өнiмнiң құны, теңге (2 баған x 4 бағанға)
1 бастан түскен табыс (+), шығыс (-), теңге (5 баған – 3 баған)
1
2
3
4
5
6
Сүтті iрi қара мал (сүт)
Eтті iрi қара мал (сиыр еті)
Шошқалар (шошқа еті)
Қойлар, ешкілер (ет/жүн)
Жылқы( жылқы еті)
Түйе (түйе еті)
Жұмыртқалайтын құс (жұмыртқа)
Етті құс (құс еті)
Приозерск қаласының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
6 қосымша
Азық-түліктік пайдаланылатын үй малдары мен құстарының жасы
Малдардың түрi
Өлшем бірлігі
Өнiм беру жағдайына жеткен мал төлiнiң және құстардың жасы
Iрi қара мал
Ай
25
Қойлар мен ешкiлер
Ай
12
Шошқалар
Ай
10
Жылқылар
Ай
16
Түйелер
Ай
18
Жұмыртқалайтын құс
Күн

3. Ф.И.О.члена семьи _______________________________________
Месяц
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Тип дохода
Сумма дохода
Подпись заявителя ___________________
Дата_________________________________
Приложение 4
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
города Приозерск
Справка
о расходах по оплате содержания жилья
и коммунальных услуг за _____________ 20___год
Плательщик ______________________________________________________
(ФИО собственника (нанимателя) жилья)
Адрес ____________________________________________________________
Общая площадь _______________ квадратных метров.
Количество комнат ____________________
Общая характеристика дома __________________________________________
(газ емкостный или баллонный, горячее водоснабжение)
Вид платежа
Тариф
Начислено
Печать организации
1. Расходы на содержание жилья (КСК, ПКСК)
2. Отопление
3. Горячее водоснабжение
4. Холодная вода
5. Канализация
6. Электроснабжение
7. Газ
8. Вывоз мусора
9. Абонентская плата за телефон
Подпись специалиста ____________________________
Дата принятия __________________________________
Приложение 5
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
города Приозерск
Нормативная карточка расчета дохода
от личного подсобного хозяйства в полупустынной зоне
Продукция растениеводства
Продукция
Средняя урожайность с 1 сотки земли, килограмм
Средний уровень расходов с 1 сотки земли, тенге
Средняя цена 1 килограмма продукции, тенге
Стоимость произведенной продукции с 1 сотки, тенге (графа 2 x графу 4)
Доход (+), убыток (-) с 1 сотки земли, тенге (графа 5 – графу 3)
1
2
3
4
5
6
Пшеница
Ячмень
Гречиха
Кукуруза (зеленая масса)
Многолетние травы
Однолетние травы
Картофель
Овощи
Бахчи
Сады семечковые (яблоки, груши и другие)
Сады косточковые (урюк, слива и другие)
Ягодные культуры
Виноград
Продукция животноводства
Продукция
Средняя продуктивность с 1 головы, килограмм (литр)
Средний уровень расходов на 1 голову, тенге
Средняя цена 1 килограмма продукции, (1 литр, 1 десятка яиц), тенге
Стоимость продукции с 1 головы, тенге (графа 2 x графу 4)
Доход (+), убыток (-) с 1 головы, тенге (графа 5 – графу 3)
1
2
3
4
5
6
Крупный рогатый скот молочного направления (молоко)
Крупный рогатый скот мясного направления (говядина)
Свиньи (свинина)
Овцы, козы (мясо/шерсть)
Лошадь (конина)
Верблюд (мясо)
Птица яичного направления (яйца)
Птица мясного направления (мясо)
Приложение 6
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
города Приозерск
Возраст домашнего скота и птицы
для продуктивного использования
Вид животных
Единица измерения
Возраст молодняка животных и птицы, достигших продуктивного состояния
Крупный рогатый скот
Месяц
25
Овцы и козы
Месяц
12
Свиньи
Месяц
10
Лошади
Месяц
16
Верблюды
Месяц
18
Птица яичного направления
День

195
Етті құс
Күн
125
Приозерск қаласының тұрғындарына
тұрғын үй көмегін көрсету Ережесіне
7 қосымша
Жеке қосалқы шаруашылығынан түсетiн табыс есебiнiң үлгі жеке нормативтік карточкасы
Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә. _______________________________________
облыс, қала _____________________ үйiнiң мекенжайы ____________
Ауыл шаруашылығы дақылдарының, үй малдарының, құстарының түрлерi
жер, сотка, мал басы, саны
жылына түсетiн табыс нормативi, теңге
жылына түсетiн табыстың барлығы, теңге
бiр тоқсанда түсетiн табыстың барлығы, теңге
Бидай
Арпа
Дәнi алынатын жүгерi
Күрiш
Қарамық
Картоп
Көкөністер
Бақшалар
Күнбағыс
Қант қызылшасы
Темекi
Шекiлдеуiк бақтары
Сүйектi жемiс бақтары
Жемiстер
Жүзiм
Көп жылдық шөп
Бiр жылдық шөп
Жасыл жемге берiлетiн жүгерi
Сүттi iрi қара мал
Еттi iрi қара мал
Шошқалар
Қойлар мен ешкілер
Жылқылар
Түйелер
Жұмыртқалайтын құс
Еттi құс
Жиыны: бiр жылғы табыс
Жиыны: бiр тоқсандағы табыс
20___ж. "___"_________
Т.А.Ә. ________________________________________
(Есепті жасаған тұлғаның Т.А.Ә. және қолы)

195
Птица мясного направления
День
125
Приложение 7
к Правилам предоставления
жилищной помощи населению
города Приозерск
Типовая индивидуальная нормативная карточка
расчета доходов от личного подсобного хозяйства
ФИО заявителя _______________________________________________
область, район _________________ домашний адрес ___________________
Виды сельскохозяйственных культур, домашних животных, птицы
земля, соток, голов, количество
Норматив дохода в год, тенге
всего дохода в год, тенге
Всего дохода в квартал, тенге
Пшеница
Ячмень
Кукуруза на зерно
Рис
Гречиха
Картофель
Овощи
Бахчи
Подсолнечник
Сахарная свекла
Табак
Сады семечковые
Сады косточковые
Ягодники
Виноград
Многолетние травы
Однолетние травы
Кукуруза на зеленый корм
Крупный рогатый скот молочного направления
Крупный рогатый скот мясного направления
Свиньи
Овцы и козы
Лошади
Верблюды
Птица яичного направления
Птица мясного направления
Итого: доход в год
Итого: доход в квартал
"____"____________20___г.
Ф.И.О ___________________________________________
(ФИО и подпись лица, осуществившего расчет)