Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, басқа әскерлеріне және әскери құрылымдарына азаматтарды 2010 жылдың сәуір-маусымында, қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды жүргізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 130 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 22 сәуірде № 3714 тіркелді. Күші жойылды - Қолданыстағы мерзімінің тоқтатылуымен байланысты Қостанай облысы әкімі аппараты басшысының 2011 жылғы 23 маусымдағы № 08-10/1744 хатымен
Ескерту. Күші жойылды - Қолданыстағы мерзімінің тоқтатылуымен байланысты Қостанай облысы әкімі аппараты басшысының 2011.06.23 № 08-10/1744 хатымен.
"Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына, "Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 313 қаулысына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған облыстық шақыру комиссиясының құрамы бекітілсін.
2. Қалалар мен аудандардың әкімдіктері:
1) қалалық және аудандық шақыру және медициналық комиссиялардың жұмысын қамтамасыз етсін, қорғаныс істері жөніндегі бөлімдерге (басқармаға) қажетті мөлшерде медициналық мамандар мен техникалық жұмыскерлерді бөлсін;
2) алыс жерлерде тұратын азаматтарды медициналық және шақыру комиссиясынан өту және оларды әскери қызметті өткеру үшін жіберілуіне жеткізілуін қамтамасыз етсін;
3) әскери қызметті өткеру үшін жіберілген шақырылғандарды салтанатты шығарып салу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырсын;
4) шақыру пункттерін жабдықтап, оларды дәрі-дәрмектермен, аспаптармен, медициналық және шаруашылық мүліктермен, автомобиль көлігімен, сондай-ақ байланыс құралдарымен қамтамасыз етсін;
5) хабарлау, шақыруды жүргізу, медициналық куәландыру және шақырушыларды аудандық, қалалық шақыру пункттеріне, облыстық жиналу пунктіне медициналық комиссияға жеткізу және әскерге жіберу жөніндегі іс-шараларды орындауға байланысты шығыстарды аудандық және қалалық бюджет есебінен қарастырылған қаржы шегінде жүргізсін, сонымен қатар көрсетілген іс-шараларды уақытылы қаржыландыруды жүзеге асырсын;
6) шақыру учаскелеріне және облыстық жиналу пунктіне жұмыс істеу үшін жіберілген шақыру комиссиялары мүшелерінің, медициналық, техникалық жұмыскерлердің және қызмет көрсететін тұлғалардың, яғни осы азаматтарды жіберіп отырған ұйымдарда олардың жалақысы, жұмыс орны және атқаратын лауазымы сақталатынын назарға алсын;

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования Республики Казахстан в апреле-июне, октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата Костанайской области от 15 апреля 2010 года № 130. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 апреля 2010 года № 3714. Утратило силу в связи с прекращением срока действия - письмо руководителя аппарата акима Костанайской области от 23 июня 2011 года № 08-10/1744
Сноска. Утратило силу в связи с прекращением срока действия - письмо руководителя аппарата акима Костанайской области от 23.06.2011 № 08-10/1744.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" и постановления Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2010 года № 313 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 "Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый состав областной призывной комиссии.
2. Акиматам городов и районов:
1) обеспечить работу городских и районных призывных и медицинских комиссий, выделить отделам (управлению) по делам обороны необходимое количество медицинских специалистов и технических работников;
2) обеспечить доставку граждан, проживающих в отдаленной местности, для прохождения медицинской и призывной комиссий и отправку их для прохождения воинской службы;
3) организовать мероприятия по торжественным проводам призывников, направляемых для прохождения воинской службы;
4) оборудовать призывные пункты, снабдить их медикаментами, инструментарием, медицинским и хозяйственным имуществом, автомобильным транспортом, а также средствами связи;
5) расходы, связанные с выполнением мероприятий по оповещению, проведению призыва, медицинскому освидетельствованию и доставке призывников к районным, городским призывным пунктам, областному сборному пункту на медицинскую комиссию и на отправку в войска, проводить за счет районных и городских бюджетов в пределах предусмотренных ассигнований, а также осуществлять своевременное финансирование указанных мероприятий;
6) принять к сведению, что за членами призывных комиссий, медицинскими, техническими работниками и лицами обслуживающего персонала, направленными для работы на призывных участках и областном сборном пункте, сохраняется заработная плата, место работы и занимаемая должность в организациях, от которых направляются данные граждане;

7) қорғаныс істері жөніндегі бөлімдерге (басқармаға) жабдықталған шақыру пункттерін бөлу жөнінде шаралар қабылдасын.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі облыстық, қалалық және аудандық медициналық комиссияларды қажетті мөлшердегі дәрігер мамандармен, медициналық аспаптармен және мүліктермен, оның ішінде флюорографиялық пленкамен және химиялық реактивтермен толықтыру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастырсын.
4. "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының Қостанай жол бөлімшесі филиалы (келісім бойынша) "Қостанай облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесінің (келісім бойынша) өтінімі бойынша шақырушыларды қызмет орнына жөнелту үшін жолаушылар поезынан қажетті орын санын бөлуді ұсынамыз.
5. "Қостанай облысының қорғаныс істері жөніндегі департаменті" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңына сәйкес облыстық жиналу пунктінде азық-түлік сату және ыстық тамақ беруді ұйымдастыруды ұсынамыз.
6. "Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Қостанай облысының ішкі істер департаменті" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) шақыруды өткізу және командаларды жөнелту кезеңінде:
1) әскери міндетті орындаудан бас тартқан тұлғаларды іздестіру және ұстауды өзінің құзыреті шегінде жүзеге асыру;
2) облыстық жиналу пунктінде, қалалық және аудандық шақыру пункттерінде шақырушылар арасында қоғамдық тәртіпті сақтауға қолдау көрсету жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
3) шақырушыларды жөнелту және қайту кезінде облыстық жиналу пунктінде және темір жол вокзалында қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз ету ұсынылсын.
7. Орындалған жұмыс туралы ақпарат облыс әкімінің аппаратына 2010 жылғы 10 шілдеге және 2011 жылғы 10 қаңтарға дейін берілсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Ш. Бектұрғановқа жүктелсін.
9. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы сәуірден бастап туындаған іс-әрекеттерге таратылады.
Қостанай облысының әкімі                   С. Кулагин
Әкімдіктің
2010 жылғы 15 сәуірдегі
№ 130 қаулысымен бекітілген
Облыстық шақыру комиссиясының құрамы
Негізгі құрам:
Шоқпаров Марат
Мәдиханұлы
-
"Қостанай облысының қорғаныс
істері жөніндегі
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің бастығы,
комиссия төрағасы (келісім
бойынша)
Бисимбаев Жаңабай
Жолтайұлы
-
"Қостанай облысы әкімінің
аппараты" мемлекеттік
мекемесі әлеуметтік - саясат
бөлімінің меңгерушісі,
комиссия төрағасының
орынбасары
Комиссия мүшелері:
Дүйсенов Сәлім
Айтбайұлы
-
"Қостанай облысының қорғаныс
істері жөніндегі
департаменті" мемлекеттік
мекемесі бастығының
көмекшісі - дәрігер,
медициналық комиссияның
төрағасы (келісім бойынша)
Жұмабаев Саиын
Көшерұлы
-
"Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қостанай облысының ішкі істер
департаменті" мемлекеттік
мекемесі бастығының
орынбасары (келісім бойынша)
Маевская Татьяна
Геннадьевна
-
Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасы
"Қостанай облыстық
ауруханасы" мемлекеттік
коммуналдық қазыналық
кәсіпорнының медбикесі,
комиссия хатшысы (келісім
бойынша)
Резервтік құрам:
Травин Игорь
Геннадьевич
-
"Қостанай облысының қорғаныс
істері жөніндегі
департаменті" мемлекеттік
мекемесі бастығының
орынбасары, пункт (жиналу)
бастығы, төраға (келісім
бойынша)
Шрамко Сергей
Иванович
-
"Қостанай облысы әкімдігінің
жұмылдыру дайындығы,
азаматтық қорғаныс, авариялар
мен дүлей апаттардың алдын
алуды және жоюды ұйымдастыру
басқармасы" мемлекеттік
мекемесі жұмылдыру даярлығы
бөлімінің бастығы
Комиссия мүшелері:
Бауэр Эммануил
Иванович
-
Қостанай облысы әкімдігі
денсаулық сақтау
басқармасының "Қостанай
облыстық ауруханасы"
мемлекеттік коммуналдық
қазыналық кәсіпорнының хирург
- дәрігері, медициналық
комиссияның төрағасы (келісім
бойынша)
Тұрыбаев Мұрат
Бисембайұлы
-
"Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қостанай облысының ішкі істер
департаменті" мемлекеттік
мекемесі штаб бөлімінің
бастығы (келісім бойынша)
Тобағабұлова Гүлсім
Серікқызы
-
"Қостанай облысының қорғаныс
істері жөніндегі
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің әскерден тыс
дайындау бөлімшесі бастығының
көмекшісі (келісім бойынша)

7) принять меры по выделению отделам (управлению) по делам обороны оборудованных помещений под призывные пункты.
3. Государственному учреждению "Управление здравоохранения акимата Костанайской области" организовать работу по укомплектованию областной, городских и районных медицинских комиссий необходимым количеством врачей-специалистов, медицинским инструментарием и имуществом, в том числе флюорографической пленкой и химическими реактивами.
4. Рекомендуем акционерному обществу "Национальная компания "Қазақстан темiр жолы" филиала Костанайского отделения дороги (по согласованию) выделять по заявкам государственному учреждению "Департамент по делам обороны Костанайской области" (по согласованию) необходимое количество мест в пассажирских поездах для отправки призывников к месту службы.
5. Рекомендуем государственному учреждению "Департамент по делам обороны Костанайской области" (по согласованию) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках" организовать на областном сборном пункте торговлю продовольственными товарами и горячее питание.
6. Рекомендуем государственному учреждению "Департамент внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) в период проведения призыва и отправок команд рекомендовать:
1) в пределах своей компетенции осуществлять розыск и задержание лиц, уклоняющихся от выполнения воинской обязанности;
2) организовать работу по поддержанию общественного порядка среди призывников на областном сборном пункте, городских и районных призывных пунктах;
3) при отправке и убытии призывников обеспечить поддержание общественного порядка на областном сборном пункте и железнодорожном вокзале.
7. Информацию о проделанной работе представить в аппарат акима области к 10 июля 2010 года и к 10 января 2011 года.
8. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Бектурганова С.Ч.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с апреля 2010 года.
Аким Костанайской области                  С. Кулагин
Утвержден
постановлением акимата
от 15 апреля 2010 года № 130
Состав областной призывной комиссии
Основной состав:
Чокпаров Марат
Мадиханович
-
начальник государственного
учреждения "Департамент по делам
обороны Костанайской области",
председатель комиссии (по
согласованию)
Бисимбаев Жанабай
Жолтаевич
-
заведующий
социально-политическим
отделом государственного
учреждения "Аппарат акима
Костанайской области",
заместитель председателя
комиссии
Члены комиссии:
Дюйсенов Салим
Айтпаевич
-
помощник начальника
государственного учреждения
"Департамент по делам обороны
Костанайской области" - врач,
председатель медицинской
комиссии (по согласованию)
Жумабаев Саиын
Кушерович
-
заместитель начальника
государственного учреждения
"Департамент внутренних дел
Костанайской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан" (по
согласованию)
Маевская Татьяна
Геннадьевна
-
медсестра государственного
коммунального казенного
предприятия "Костанайская
областная больница" Управления
здравоохранения акимата
Костанайской области, секретарь
комиссии (по согласованию)
Резервный состав:
Травин Игорь
Геннадьевич
-
заместитель начальника
государственного учреждения
"Департамент по делам обороны
Костанайской области",
начальник пункта (сборного),
председатель (по согласованию)
Шрамко Сергей
Иванович
-
начальник отдела
мобилизационной подготовки
государственного учреждения
"Управление по мобилизационной
подготовке, гражданской
обороне, организации
предупреждения и ликвидации
аварий и стихийных бедствий
акимата Костанайской области"
Члены комиссии:
Бауэр Эммануил
Иванович
-
врач-хирург государственного
коммунального казенного
предприятия "Костанайская
областная больница"
Управления здравоохранения
акимата Костанайской области,
председатель медицинской
комиссии (по согласованию)
Турубаев Мурат
Бисембаевич
-
заместитель начальника
отделения штаба
государственного учреждения
"Департамент внутренних дел
Костанайской области
Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
(по согласованию)
Тобагабулова Гульсум
Сериковна
-
помощник начальника отделения
вневойсковой подготовки
государственного учреждения
"Департамент по делам обороны
Костанайской области" (по
согласованию)