Лисаков қаласының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 шешімі. Қостанай облысы Лисаков қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 желтоқсанда № 9-4-176 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 2-бабының 4-тармағына7375-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Лисаков қаласының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1827636,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1600609,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12337,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 16570,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 198120,1 мың теңге;
2) шығындар – 1975271,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 13275,0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы – -160910,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 160910,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2011.01.20 № 396 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.04.18 № 421 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.07.22 № 439 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.10.28 № 464 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.10 № 472 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 0 құрылғаны ескерілсін.
3. 2011 жылға арналған қаланың бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 193073,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. 2011 жылға арналған Лисаков қаласы әкімдігінің резерві 0 болып құрылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2011.10.28 № 464 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2011 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және дамуға трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 2400,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 1275,0 мың теңге сомасында;

О бюджете города Лисаковска на 2011-2013 годы
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 24 декабря 2010 года № 385. Зарегистрировано Управлением юстиции города Лисаковска Костанайской области 27 декабря 2010 года № 9-4-176
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 2, статьями 7375 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1827636,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1600609,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12337,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16570,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 198120,1 тысячи тенге;
2) затраты – 1975271,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13275,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -160910,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 160910,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Лисаковска Костанайской области от 20.01.2011 № 396 (вводится в действие с 01.01.2011); от 18.04.2011 № 421 (вводится в действие с 01.01.2011); от 22.07.2011 № 439 (вводится в действие с 01.01.2011); от 28.10.2011 № 464 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.11.2011 № 472 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города Лисаковска, составляет 0.
3. Учесть, что на 2011 год объем бюджетных изъятий из бюджета города в областной бюджет установлен в сумме 193073,0 тысячи тенге.
4. Учесть, что резерв акимата города Лисаковска на 2011 год составляет 0.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 28.10.2011 № 464 (вводится в действие с 01.01.2011).
5. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 2400,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 1275,0 тысяч тенге;

2011 жылға "Лисаков қаласы әкімдігі білім бөлімінің "Октябрь орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің сыртқы канализациялық желісін кенттің канализациялық желілеріне қоса қайта құруға 10129,0 мың теңге сомасында;
Комсомольская көшесі бойынша жолды қайта құруға 50000,0 мың теңге сомасында;
"Қазынашылық-Клиент" жүйесін енгізу үшін компьютерлік және ұйымдастыру техникасын сатып алуға 1085,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2011.10.28 № 464 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-1. Лисаков қаласының 2011 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 7496,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру мемлекеттiк мекемелеріндегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жабдықтауға 4096,0 мың теңге сомасында,
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 3400,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 1880,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 15483,0 мың теңге сомасында;
медициналық-әлеуметтік мекемелеріндегі күндізгі болу бөлімшесінің желісін дамытуға 12113,0 мың теңге сомасында;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға 3699,0 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы iс-шараларды жүргiзуге 812,1 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға 6216,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға 8396,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталықтарын құруға 6251,0 мың теңге сомасында, жалақыны ішінара субсидиялауға 2145,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-1 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2011.11.10 № 472 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-2. Лисаков қаласының 2011 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
инженерлiк коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 77136,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-2 тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2011.10.28 № 464 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

на реконструкцию наружной канализационной сети государственного учреждения "Октябрьская средняя школа" отдела образования акимата города Лисаковска" с подключением к канализационным сетям поселка на 2011 год в сумме 10129,0 тысяч тенге;
на реконструкцию дороги по улице Комсомольская в сумме 50000,0 тысяч тенге;
на приобретение компьютерной и организационной техники для внедрения системы "Казначейство-Клиент" в сумме 1085,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 28.10.2011 № 464 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-1. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 7496,0 тысяч тенге, в том числе:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4096,0 тысяч тенге,
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому, в сумме 3400,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 1880,0 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, в сумме 15483,0 тысячи тенге;
на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях в сумме 12113,0 тысяч тенге;
на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" в сумме 3699,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 812,1 тысячи тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 6216,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий Программы занятости 2020 в сумме 8396,0 тысяч тенге, в том числе:
на создание центров занятости в сумме 6251,0 тысяча тенге,на частичное субсидирование заработной платы в сумме 2145,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5-1 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 10.11.2011 № 472 (вводится в действие с 01.01.2011).
5-2. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2011 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 77136,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5-2 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 28.10.2011 № 464 (вводится в действие с 01.01.2011).

5-3. Лисаков қаласының 2011 жылға арналған бюджетінде тексеру комиссиялары мен олардың ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аппараттарын тарату және "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі құрылғанына байланысты, мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты облыстық бюджет ысыраптарын өтеуге 934,0 мың теңге сомасында облыстық бюджетке трансферттер ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011.07.22 № 439 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2011 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2011 жылға арналған кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
ХVІІІ сессияның төрағасы                   Н. Желтяков
Қалалық мәслихатының хатшысы               Т. Кривошея
КЕЛІСІЛДІ:
"Лисаков қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________ З. Фадеева
Мәслихаттың
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 385 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 10 қарашадағы
№ 472 шешіміне қосымша
Лисаков қаласының 2011 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2011.11.10 № 472 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

5-3. Учесть в бюджете города Лисаковска на 2011 год трансферты в областной бюджет на компенсацию потерь областного бюджета по передаче функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий, в связи с упразднением ревизионных комиссий и их аппаратов районов (городов областного значения) и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области" в сумме 934,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-3 в соответствии с решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 22.07.2011 № 439 (вводится в действие с 01.01.2011).
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2011 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2011 год, согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель ХVIII сессии                  Н. Желтяков
Секретарь городского маслихата             Т. Кривошея
СОГЛАСОВАНО
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Лисаковска"
____________________ З. Фадеева
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2010 года № 385
Приложение 1
к решению маслихата
от 10 ноября 2011 года № 472
Бюджет города Лисаковска на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 10.11.2011 № 472 (вводится в действие с 01.01.2011).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

007
Бюджеттік алулар
244567,0
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
0,0
ІV. Қаржылық активтермен
операциялық бойынша сальдо
21500,0
Қаржылық активтерді сатып алу
21500,0
13
Басқалар
21500,0
9
Басқалар
21500,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қала)
қаржы бөлімі
21500,0
014
Заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыру немесе
ұлғайту
21500,0
V. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
0,0
VІ. Бюджеттің тапшылығын
қаржыландыру (профицитті пайдалану)
0,0
Мәслихаттың
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 385 шешіміне 4-қосымша
Лисаков қаласының 2011 жылға арналған бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік
көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына
жеткізуді ұйымдастыру
Мәслихаттың
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 385 шешіміне 5-қосымша
Мәслихаттың
2011 жылғы 28 қазандағы
№ 439 шешіміне 2-қосымша
2011 жылға арналған кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2011.10.28 № 464 (2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сомасы,
мың
теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
"Октябрь кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік
мекемесі

007
Бюджетные изъятия
244567,0
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
IV. Сальдо по операциям с
финансовыми активами
21500,0
Приобретение финансовых активов
21500,0
13
Прочие
21500,0
9
Прочие
21500,0
452
Отдел финансов района (города
областного значения)
21500,0
014
Формирование или увеличение
уставного капитала юридических лиц
21500,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0,0
VI. Финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета
0,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 24 декабря 2010 года № 385
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Лисаковска на 2011 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных
людей до ближайшей организации здравоохранения,
оказывающей врачебную помощь
Приложение 5
к решению маслихата
от 24 декабря 2010 года № 385
Приложение 2
к решению маслихата
от 28 октября 2011 года № 464
Перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2011 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата города Лисаковска Костанайской области от 28.10.2011 № 464 (вводится в действие с 01.01.2011).
Функциональная группа
Сумма,
тысяч
тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Государственное учреждение "Аппарат акима
поселка Октябрьский"