Денисов ауданының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 257 шешімі. Қостанай облысы Денисов ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 28 желтоқсанда № 9-8-167 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қостанай облыстық мәслихатының 2010 жылдың 13 желтоқсандағы № 357 "Қостанай облысының 2011–2013 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешімінің (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3744 нөмірімен тіркелген) негізінде және Денисов ауданы әкімдігінің 2010 жылдың 13 желтоқсандағы № 341 "Мәслихаттың "Денисов ауданының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешімінің жобасын мәслихаттың сессиясының қарастыруына енгізу туралы" қаулысын қарап мәслихат ШЕШТІ:
1. Денисов ауданының 2011 – 2013 жылдарға арналған бюджетін 123 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1719414,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 398372 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 17788 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 10007 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1293247,8 мың теңге;
2) шығындар – 1725749,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 16649,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 17243 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 593,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5525 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 5525 мың теңге;
5) тапшылық (профицит) – -28509,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті қолдану) – 28509,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2011.11.14 № 79 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 2011 жылға арналған субвенциялар көлемі 956587 мың теңге сомасында анықталды деп мәліметке алынсын. Облыстық бюджетке аудандық бюджеттен бюджеттік алымдары алдына ала ескерілмеген.
2-1. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттерді 3537,3 мың теңге сомада қайтару қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 3287,4 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 249,9 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы  Денисов ауданы мәслихатының 2011.01.28 № 3 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - 2011.11.14 № 79 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

О бюджете Денисовского района на 2011-2013
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 22 декабря 2010 года № 257. Зарегистрировано Управлением юстиции Денисовского района Костанайской области 28 декабря 2010 года № 9-8-167
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Костанайского областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 357 "Об областном бюджете Костанайской области на 2011-2013 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3744) и рассмотрев постановление акимата Денисовского района от 13 декабря 2010 года № 341 "О внесении на рассмотрение сессии маслихата проекта решения маслихата "О бюджете Денисовского района на 2011-2013 годы" маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2011 - 2013 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1719414,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 398372 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 17788 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10007 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1293247,8 тысячи тенге;
2) затраты – 1725749,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16649,5 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты – 17243 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 593,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5525 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 5525 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) – -28509,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28509,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 14.11.2011 № 79 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Принять к сведению, что объем субвенций из областного бюджета в бюджет района на 2011 год установлен в сумме 956587 тысяч тенге. Бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет не предусмотрены.
2-1. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 3537,3 тысячи тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 3287,4 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 249,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 28.01.2011 № 3 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 14.11.2011 № 79 (вводится в действие с 01.01.2011).

2-2. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте төменде тұрған бюджетерден облыстық бюджетке аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) тексеру комиссиялары, олардың аппараттарын таратуға және "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесін құруына байланысты 925 мың теңге сомасында трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2011.07.22 № 45 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3. Облыстық бюджеттен 2011 жылға арналған аудан бюджетінде ағымдағы нысаналы трансферттер және дамуға трансферттер есебіндегі шығындары қарастырылғаны ескертілсін, оның ішінде:
№ 1 орта мектебін күрделі жөндеуге - 178559 мың теңге;
"Казначейство-Клиент" желісін енгізу үшін компьютерлік және ұйымдастыру техникасын сатып алуға – 5598 мың теңге;
өрт дабылын орнатуға – 1500 мың теңге;
2011-2012 жылдардың жылу беру маусымына дайындауға – 10000 мың теңге;
"Денисов ауданы әкімдігінің және Денисов ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Дидар" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынына ГАЗ 3309 базасында КО-440-2 қоқыс тасу машинасын сатып алу үшін 3526 мың теңге – коммуналдық меншік объектілерін материалдық-техникалық жабдықтауға;
Денисов ауданының Денисовка селосында кеңдігі 700 текше метр көлемі әр қайсысы, екі таза су қоймасы бар екінші көтерме сорғыш станциясын қалпына келтіруге – 50000 мың теңге;
"Денисовка-Заәйет станциясы – Приреченка – Аршалы - Комаровка" автомобиль жолында Мұқыр-Әйет өзен арқылы көпірдің құрылысы 0,62 километр (жобалы - іздеуші жұмыстары) – 11200 мың теңге;
Қостанай облысы Денисов ауданының Заәйет және Әйет селоларындағы сумен жабдықтауды қайта құруға - 8000 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2011.07.22 № 45 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
3-1. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен шығындар келесі мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 14990,6 мың теңге;
мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға – 3650,4 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері – 7212 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 659 мың теңге;

2-2. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены трансферты из нижестоящих бюджетов в областной бюджет в связи с упразднением ревизионных комиссий районов (городов областного значения), их аппаратов и созданием государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области в сумме 925 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 22.07.2011 № 45 (вводится в действие с 01.01.2011).
3. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены расходы за счет целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на капитальный ремонт  средней школы № 1 - 178559 тысяч тенге;
на приобретение компьютерной и организационной техники для
внедрения системы "Казначейство- Клиент" - 5598 тысяч тенге;
на установку пожарной сигнализации -1500 тысяч тенге;
на подготовку к отопительному сезону 2011-2012 годов - 10000 тысяч тенге;
на материально-техническое оснащение объектов коммунальной собственности - 3526 тысяч тенге для приобретения мусоровоза КО-440-2 на базе ГАЗ 3309 в государственное коммунальное предприятие "Дидар" "Отдела жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Денисовского района и акимата Денисовского района";
на реконструкцию насосной станции второго подъема с установкой двух резервуаров чистой воды емкостью 700 кубических метров каждый, село Денисовка Денисовского района – 50000 тысяч тенге;
на строительство моста через реку Мукыр – Аят на автомобильной дороге "Денисовка - станция Зааятская – Приреченка – Аршалы - Комаровка" 0,62 километра (проектно-изыскательные работы) - 11200 тысяч тенге;
на реконструкцию водоснабжения сел Аятское и Зааятское Денисовского района Костанайской области - 8000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 22.07.2011 № 45 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-1. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены расходы за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в следующих размерах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 14990,6 тысяч тенге;
на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов – 3650,4 тысячи тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям), на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), оставшегося без попечения родителей – 7212 тысяч тенге;
на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" – 659 тысяч тенге;

Қазақстан Республикасында 2011-2020 жылдарға арналған Білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 25149,8 мың теңге, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға – 8192 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға – 15949,8 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге – 1008 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға 6332 мың теңге:
жұмыспен қамту орталықтарын құру – 5617 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялау – 715 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға – 6524 мың теңге;
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 3760 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы  Денисов ауданы мәслихатының 2011.01.28 № 3 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - 2011.11.14 № 79 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3-2. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер – 17243 мың теңге сомаларын төлеуі қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы  Денисов ауданы мәслихатының 2011.01.28 № 3 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - 2011.11.14 № 79 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
3-3. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде 2010 жылы облыстық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару - 8896 мың теңге және 0,7 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы  Денисов ауданы мәслихатының 2011.10.27 № 72 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді); жаңа редакцияда - 2011.11.14 № 79 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
4. 2011 жылға арналған 3700 мың теңге сомасында Денисов ауданының жергілікті атқару органының резерві бекітілсін.
5. 2011 жылға арналған ауылдық, селолық округтарының, кенттің, ауылдың (селоның) әкім аппараттарының бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы – 25149,8 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8192 тысячи тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 15949,8 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 1008 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 – 6332 тысячи тенге, в том числе:
создание центров занятости – 5617 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 715 тысяч тенге;
на увеличение размеров доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 6524 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 3760 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 28.01.2011 № 3 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 14.11.2011 № 79 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-2. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрены выплаты сумм бюджетных кредитов, полученных из республиканского бюджета, для реализации мер социальной поддержки специалистов – 17243 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 28.01.2011 № 3 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 14.11.2011 № 79 (вводится в действие с 01.01.2011).
3-3. Учесть, что в бюджете района на 2011 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, полученных из областного бюджета в 2010 году, для реализации мер социальной поддержки специалистов - 8896 тысяч тенге и обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета в сумме 0,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-3 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.10.2011 № 72 (вводится в действие с 01.01.2011); в редакции от 14.11.2011 № 79 (вводится в действие с 01.01.2011).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Денисовского района на 2011 год в сумме 3700 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, аула (села), аульного сельского округа на 2011 год, согласно приложению 4.

6. 2010 жылға арналған Денисов ауданының бюджетінің атқару процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының
кезекті он алтыншы
сессиясының төрағасы                       М. Суербасов
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б. Тойбағоров
КЕЛІСІЛДІ:
"Денисов ауданының
экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_________ Е. Подело
Мәслихаттың
2010 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 257 шешімінің 1 қосымшасы
Мәслихаттың
2011 жылғы 14 қарашадағы
№ 79 шешіміне қосымша
2011 жылға арналған Денисов ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2011.11.14 № 79 (2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкi сыныбы
Атауы
Кірістер

6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Денисовского района на 2011 год, согласно приложению 5.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель очередной
шестнадцатой сессии
районного маслихата                        М. Суербасов
Секретарь Денисовского
районного маслихата                        Б. Тойбагоров
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Денисовского района"
_______________ Подело Е.Н.
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2010 № 257
Приложение 1
к решению маслихата
от 14 ноября 2011 года № 79
Бюджет Денисовского района на 2011 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 14.11.2011 № 79 (вводится в действие с 01.01.2011).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Д о х о д ы