"2010 жылда нысаналы топтарын анықтамасы туралы"
Қостанай облысы Қамысты ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 18 ақпандағы № 43 қаулысы. Қостанай облысы Қамысты ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 19 наурызда № 9-11-103 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес және халықтың нысаналы топтарын жұмыспен қамтуға жәрдемдесу мақсатында Қамысты ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғалардың келесі тізбесі анықталсын:
1) аз қамтамасыз етілгендер;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата - ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызбасты, көп балалы ата - аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) жоғары және жоғары білім орнын бітірген ұйымдардың түлектері;
12) заңды тұлға – жұмыс берушінің жабылуына немесе жеке тұлғалы - жұмыс берушінің қызметінің тоқтатылуына, жұмысшылар штатының немесе санының қысқартылуына байланысты жұмыстан босатылған тұлғалар;
13) жиырма бір жастан жиырма тоғыз жасқа дейінгі жастар;
14) ұзақ (жыл және көбірек) уақыт жұмыс істемегендер тұлғалар;
15) уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген елу жастан асқан тұлғалар;
16) бастауыш және орта кәсіптік білім беру ұйымдарының түлектері;
17) толық емес отбасылардан жұмыссыздар;
18) жоғары және жоғары оқу білім беру ұйымдарынан кейін жұмыс тәжірбиесі жоқ, техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі түлектері.
2. "Қамысты аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі есепте тұрған халықтың нысаналы топтарының жұмыссыздары үшін бар бос орындар мен бос жұмыс орындарына жұмысқа орналасу бірінші кезектегі құқығын, біліктілігін арттыруды, кәсіби даярлықтан өтуін, қоғамдық жұмыстарға қатысуын, сондай ақ әлеуметтік қорғаудың басқа да шараларын көрсетуді қамтамасыз етсін. Халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғаларды жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөніндегі қабылданған шараларға ай сайынғы мониторинг жүргізсін.

Об определении целевых групп в 2010 году
Постановление акимата Камыстинского района Костанайской области от 18 февраля 2010 года № 43. Зарегистрировано Управлением юстиции Камыстинского района Костанайской области 19 марта 2010 года № 9-11-103
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и в целях содействия занятости целевых групп населения акимат Камыстинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень лиц, относящихся к целевым группам населения:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети - сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица, предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организации высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя-юридического лица либо прекращением деятельности работодателя-физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) молодежь в возрасте от двадцати одного до двадцати девяти лет;
14) лица, длительно (год и более) не работающие;
15) лица старше пятидесяти лет, зарегистрированные в уполномоченном органе в качестве безработных;
16) выпускники организации начального и среднего профессионального образования;
17) безработные из неполных семей;
18) выпускники технического и профессионального послесреднего, высшего и послевузовского образования прошлых лет без опыта работы.
2. Государственному учреждению "Камыстинский районный отдел занятости и социальных программ" обеспечить для безработных из целевых групп населения, состоящих на учете первоочередное право трудоустройства на имеющиеся вакантные и свободные рабочие места, прохождения профессиональной подготовки, повышения квалификации, участия в общественных работах, а также оказании других мер социальной защиты. Вести ежемесячный мониторинг принимаемых мер по содействию занятости лиц, относящихся к целевым группам населения.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары Алмат Амантайұлы Қылыбаевқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қамысты ауданы әкімінің
міндетін атқарушы                          Д. Құлманов
КЕЛІСІЛДІ
"Қамысты аудандық жұмыспен қамту
және әлеуметтiк бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттiк мекемесінің бастығы
_____________________ Иванченко Л.П.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Килибаева Алмата Амантаевича.
4. Данное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Камыстинского района                 Д. Кульманов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Камыстинский
районный отдел занятости
и социальных программ"
__________ Иванченко Л.П.