"Сарыкөл ауданының 2010 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" Сарыкөл аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 162 шешімін жүзеге асыру туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 18 ақпандағы № 64 қаулысы. Қостанай облысы Сарыкөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 17 наурызда № 9-17-95 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 56-бабына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 1-3) және 14) тармақшаларына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына, "Сарыкөл ауданының 2010 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" Сарыкөл аудандық мәслихатының 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 162 шешіміне сәйкес Сарыкөл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандық бюджеттен әлеуметтік көмек түрінде әлеуметтік төлемдер айқындалсын:
1) қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге әлеуметтік көмек сәйкесті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңмен белгіленген он еселі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ата-ананың біреуіне немесе басқа заңды өкіліне, қайтыс болған күнге жұмыссыз ретінде тіркелген болса төленеді;
2) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге әлеуметтік көмек он еселі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде қайтыс болған күніне дейін бірге түрған қайтыс болған отбасының мүшелеріне, немесе жерлеуді жүзеге асырған тұлғаларға төленеді;
3) халықтың әлеуметтік қорғау топтарына жататын және облыстық және жергілікті бюджет қаражаттары есебінен оқитын жастарға техникалық және кәсіптік білім, ортадан кейін және жоғары білім алумен байланысты шығыстарды өтеу үшін әлеуметтік көмек;
4) туберкулездің жұқпалы түрімен ауырған адамдарға емдеудің демеу фазасында қосымша тамақтануды қамтамасыз ету үшін біржолғы бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға Мүгедек күніне және Балаларды қорғау күніне 2000 (екі мың) теңгеден әлеуметтік көмек;
6) аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) алты есе айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек;
7) мерекелік, есте каларлық және айрықша мәнді күндеріне (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, мүгедектерге, мүгедек балаларға, 1, 2 топтағы мүгедектерге) бес есе айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек;

О реализации решения Сарыкольского районного маслихата от 28 декабря 2009 года № 162 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2010 год"
Постановление акимата Сарыкольского района Костанайской области от 18 февраля 2010 года № 64. Зарегистрировано управлением юстиции Сарыкольского района Костанайской области 17 марта 2010 года № 9-17-95
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", подпунктами 1-3), 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", решением Сарыкольского районного маслихата от 28 декабря 2009 года № 162 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2010 год" акимат Сарыкольского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить социальные выплаты из районного бюджета в виде социальной помощи:
1) социальную помощь на погребение умерших несовершеннолетних детей в размере десятикратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, выплачивается одному из родителей или иному законному представителю, на день смерти зарегистрированному в качестве безработного;
2) социальную помощь на погребение умерших безработных в размере десятикратного месячного расчетного показателя, выплачивается членам семьи умершего, совместно проживающим с ним на день смерти, либо лицам, осуществляющим погребение;
3)социальную помощь молодежи, относящейся к социально-защищенным слоям населения и обучающимся за счет средств областного и местного бюджета для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального образования, послесреднего и высшего образования;
4) больным заразной формой туберкулеза в поддерживающей фазе лечения на дополнительное питание единовременно в размере пятикратного месячного расчетного показателя;
5) социальную помощь детям-инвалидам до 18 лет в размере 2000 (две тысячи) тенге ко Дню инвалидов и Дню защиты детей;
6) единовременную социальную помощь малообеспеченным семьям (гражданам) в размере шестикратного месячного расчетного показателя;
7) социальную помощь к праздничным, памятным и знаменательным датам (участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, детям-инвалидам, инвалидам 1,2 групп) в размере пятикратного месячного расчетного показателя;

8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша және шаштараз қызметтеріне ай сайын 500 теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек;
9) Жеңіс күніне біржолғы әлеуметтік көмек:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 5000 теңге мөлшерінде;
бұрынғы концлагердің кәмелетке толмаған тұтқындарына, қаза тапқан әскери қызметшілердің қайта некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне), қаза болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің (күйеулеріне) әйелдеріне, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған, жалпы ауру, еңбек жарақаты және басқа себептер (заңға қарсы әрекеттерден басқа) нәтижесінде мүгедектер деп танылған қаза тапқан соғысқа қатысушылардың, азаматтардың басқа некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) 3000 теңге мөлшерінде;
10) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне тұрмыс мұқтаждығына ай сайынғы әлеуметтік көмек;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне ай сайынғы әлеуметтік көмек арыз берген айдан тағайындалады және арыз берушінің қайтыс болғанына байланысты немесе оның Сарыкөл ауданының аумағынан тұрақты мекен жайға шығуына байланысты тоқтатылады. Төлем көрсетілген оқиғалар болған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы әкімдігінің 2010.08.10 № 256 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз).
2. "Сарыкөл ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (әрі қарай-өкілетті орган) әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган болып анықталсын.
3. Мұқтажды азаматтардың жекелеген категорияларына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі қосымшаға келісе анықталсын.
4. Анықталсын:
1) әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім уәкілетті органмен азаматтардың жеке категорияларына біржолғы әлеуметтік көмекті төлеу үшін комиссияның ұсынысын ескере отырып қабылданады;
2) халықтың әлеуметтік-қорғау тобына жататын жастарға әлеуметтік көмек өтініш берушіге төленеді;
5. Әлеуметтік көмекті төлеу екінші деңгейлі банктер немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің банктік операциялар түрлеріне лицензиялары бар ұйымдары арқылы әлеуметтік көмек алушының жеке шотына ақшалай қаражаттарды аудару жолымен жүзеге асырылады.
6. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша жасалсын.

8)социальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на банные и парикмахерские услуги в размере 500 тенге ежемесячно;
9) единовременную социальную помощь ко Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 5000 тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, супругам (супругу) погибших военнослужащих, не вступивших в повторный брак, женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак в размере 3000 тенге;
10) ежемесячную социальную помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной войны;
ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия на постоянное место жительства за пределы территории Сарыкольского района. Выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные события.
Сноска. Пункт 1  с изменениями, внесенными постановлением акимата Сарыкольского района Костанайской области от 10.08.2010 № 256 (порядок введения в действие см. в пункте 2).
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата Сарыкольского района" (далее - уполномоченный орган).
3. Определить перечень документов, необходимых для назначения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложения.
4. Определить, что;
1) решения о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимается уполномоченным органом с учетом рекомендации комиссии для выплат единовременной социальной помощи отдельным категориям граждан;
2) социальную помощь молодежи, относящейся к социально-защищенным слоям населения выплачивается заявителю.
5. Выплата социальной помощи осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операции.
6. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов".

7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары С.М. Дүтпаевқа жүктелсін.
8. Осы қаулы ол алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы қаңтардан бастап туындаған іс-әрекеттерге таратылады.
Сарыкөл ауданы әкiмiнiң
мiндетiн атқарушы                          Ә. Асанов
КЕЛIСIЛДI
"Сарыкөл ауданы әкiмдiгiнiң жұмыспен
қамту және әлеуметтiк бағдарламалар
бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнiң бастығы
_________________ Ю. Кондриков
"Сарыкөл ауданы әкiмдiгiнiң қаржы
бөлiмi" мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ Т. Лысяк
"Сарыкөл ауданы әкiмдiгiнiң экономика
және бюджеттiк жоспарлау бөлiмi"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________ I. Насыров
Әкiмдiктің
2010 жылғы 18 ақпандағы
№ 64 қаулысына қосымша
Мұқтаж ететін азаматтардың жекелеген категорияларына
әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттар
тiзбесi
1. Әлеуметтік көмек тағайындау үшін жалпы құжаттар болып табылады:
әлеуметтік көмек сұраған тұлғаның өтініші;
өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
мекен жайын растайтын құжат;
салық төлеуші куәлігінің көшірмелері;
әлеуметтік жеке кодынің көшірмесі.
2. Әлеуметтік көмектің жеке түрлерін тағайындау үшін ұсынылатын құжаттар:
1) қайтыс болған кәмелетке толмағандарды жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмекке:
қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі немесе қайтыс болғаны туралы анықтама;
баланың туу туралы анықтама немесе куәлігінің көшірмесі;
жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі өкілетті органнан анықтама, ата-анасының немесе заңды өкілінің жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама;
2) қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеуге біржолғы әлеуметтік көмекке:
қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі немесе қайтыс болғаны туралы анықтама;
жұмыссыздың мәртебесін растайтын анықтама;
қайтыс болған азаматтың мекен-жайын растайтын құжат;
егер жерлеу отбасы мүшелерімен жүзеге асырылса, туыстық қатынасы дерегін растайтын құжат;
егер жерлеу отбасы мүшелерімен жүзеге асырылмаса, салттық қызметтен алынған құжат немесе жерлеуді жүзеге асыруын растайтын анықтама;
3) жастарға білім алуымен байланысты шығыстарды өтеуге әлеуметтік көмек:
арыз берушінің оқуы туралы оқу орнынан анықтама;
оқу орнынан оқу құны туралы анықтама;
4) туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын азаматтарға қосымша тамақтануға:
аурудың емдеу үстінде екенін растайтын емдеу мекемесінен анықтама;
5) мүгедек балаларға Мүгедек күніне және Балаларды қорғау күніне:
мүгедек балалардың өкілетті органмен бекітілген тізімі;
6 ) мерекелік, есте каларлық және айрықша мәнді күндеріне:
өкілетті органмен бекітілген мұқтаж ететін азаматтардың жекелеген категорияларының тізімі;

7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Дутпаева С. М.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с января 2010 года.
Исполняющий обязанности акима
Сарыкольского района                       А. Асанов
СОГЛАСОВАНО
Начальник ГУ "Отдел занятости
и социальных программ акимата
Сарыкольского района"
________________ Ю. Кондриков
Начальник ГУ "Отдел финансов
акимата Сарыкольского района"
_________________ Т. Лысяк
Начальник ГУ "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата Сарыкольского района"
_______________ И. Насыров
Приложение
к постановлению акимата
от 18 февраля 2010 года
№ 64
Перечень документов,
необходимых для назначения социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан
1. Общими документами для назначения социальной помощи являются:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
документ, подтверждающий место жительства;
копии свидетельства налогоплательщика;
копия социального индивидуального кода.
2. Документы, предъявляемые для назначения отдельных видов социальной помощи:
1) на единовременную социальную помощь на погребение умерших несовершеннолетних:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
справка или копия свидетельства о рождении ребенка;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации родителя или иного законного представителя в качестве безработного;
2) на единовременную социальную помощь на погребение умерших безработных:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
справка, подтверждающая статус безработного;
документ, подтверждающий место жительства умершего гражданина;
если погребение осуществлено членами семьи, документ, подтверждающий факт родственных отношений;
если погребение осуществлено не членами семьи, документ из ритуальной службы или справку, подтверждающую осуществление погребения;
3) социальная помощь молодежи на возмещение расходов, связанных с получением образования:
справка из учебного заведения об учебе заявителя;
справка из учебного заведения о стоимости обучения;
4) на дополнительное питание гражданам, больным заразной формой туберкулеза:
справка из лечебного учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
5) детям-инвалидам ко Дню инвалидов и Дню защиты детей:
списки детей-инвалидов, утвержденные уполномоченным органом.
6) к праздничным, памятным и знаменательным датам:
списки отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденные уполномоченным органом;

7) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша және шаштараз қажеттілігіне:
өкілетті органмен бекітілген Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің тізімі.
3. Құжаттар салыстыру үшін түпнұсқалармен және көшірмелермен ұсынылады. Салыстырудан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтiнiшберушiге қайтарылады, ал құжаттардың көшірмелері куәландырылады және іске қалыптастырылады.

7) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на банные и парикмахерские нужды:
списки участников и инвалидов Великой Отечественной войны, утвержденные уполномоченным органом.
3. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю, а копии документов заверяются и формируются в дело.