Қазақстан Республикасының ер азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2010 жылғы 21 сәуірдегі N 467 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 30 сәуірде N 13-1-180 тіркелді
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-ІІ Заңы 31-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына, «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74-III Заңының 17-бабы 5-тармағына және 19, 20, 23–баптарына сәйкес, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген, мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығын және «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген, мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығын жүзеге асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 313 қаулысын іске асыру мақсатында, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтарды 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлеріне, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне, Қазақстан Республикасының Республикалық гвардиясына, Қазақстан Республикасының төтенше жағдайлар Министрлігіне мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын.
2. Көктемгі шақырудың әскерге шақырылушыларын және әскери оқу орындарына түсетіндерді медициналық куәландыру 2010 жылғы 1 сәуірден, күзгі шақырудың әскерге шақырылушыларын 2010 жылғы 1 қазаннан басталсын.
3. Азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды жүргізу үшін қалалық әскерге шақыру комиссиясы құрылсын, 1 қосымшаға сәйкес.

Об организации очередного призыва граждан мужского пола Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 21 апреля 2010 года N 467. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 30 апреля 2010 года N 13-1-180
В соответствии подпунктом 8) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пункта 5 статьи 17 и статьями 19, 20, 23 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74-III «О воинской обязанности и воинской службе», в целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года» и постановления Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2010 года № 313 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года», акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать призыв на срочную воинскую службу в Вооруженные силы Республики Казахстан, Внутренние войска Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Республиканскую гвардию Республики Казахстан, Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в апреле–июне и октябре–декабре 2010 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Медицинское освидетельствование призывников весеннего призыва и поступающих в военные учебные заведения начать с 1 апреля 2010 года, призывников осеннего призыва с 1 октября 2010 года.
3. Для проведения призыва граждан на срочную воинскую службу создать городскую призывную комиссию, согласно приложению 1.

4. Он сегіз жастан бастап жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу кестесі бекітілсін, 2, 3-қосымшаларға сәйкес.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Денсаулық сақтау басқармасының бастығы Е.А. Байжүнісовке ұсынылсын (келісім бойынша):
1) әскерге шақыру учаскесін қажетті аспаптармен, дәрі-дәрмекпен, медициналық және шаруашылық мүлікпен қамтамасыз ету;
2) әскерге шақыруға жататын азаматтарды медициналық куәландыру үшін дәрігер-мамандар мен медициналық бибілерді тағайындау;
3) әскерге шақырушылардың стационарлық тексерілуін жүргізу үшін емдеу-профилактикалық мекемелерінде 10-15 койко-орыннан бөлу;
4) әскерге шақыру комиссиясының мүшелерін, медициналық комиссияның жұмысына қатысатын дәрігер-мамандар мен медициналық бибілерді көктемгі шақыру кезеңіне 2010 жылғы 1 сәуірден 30 маусымға дейін және күзгі шақыру кезеңіне 1 қазаннан 31 желтоқсанға дейін өздерінің негізгі міндеттерін атқарудан босату.
6. «Петропавл қаласының қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы В.С. Палаткин әскерге шақыру учаскесінің жұмысы бойынша іс-шараларды 2010 жылға арналған қала бюджетінде осы мақсаттарға көзделген сомаға сәйкес қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
7. Петропавл қаласы Қорғаныс істері жөніндегі басқармасының бастығы полковник М.Т. Исмаилов (келісім бойынша) 2010 жылғы көктемгі және күзгі шақыру кезеңіндегі азаматтарды әскерге шақырудың қорытындысы туралы қала әкіміне ақпарат берсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Ғ.Қ. Балтабаеваға жүктелсін.
9. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қаласының әкімі                  Н. Әшімбетов
«КЕЛІСІЛДІ»
Петропавл қ. Қорғаныс істері
жөніндегі басқармасының бастығы            М.Т. Исмаилов
Денсаулық сақтау
басқарма бастығының м.а.                   А. Мағзұмов
Петропавл қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 21 сәуірдегі
№ 467 қаулысына 1-қосымша
Қалалық әскерге шақыру комиссиясының құрамы
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2010.09.29 N 1409 Қаулысымен
Сейітқасымов Ербол
Асылбайұлы
комиссия төрағасы, «Петропавл
қаласының Қорғаныс істері жөніндегі
басқармасы» мемлекеттік мекемесі
бастығының лауазымын уақытша
атқарушы (келісім бойынша)
Шитқанов Серікжан
Шалабайұлы
комиссия төрағасының орынбасары,
«Петропавл қаласы әкімінің аппараты»
мемлекеттік мекемесінің төтенше
жағдайлар жөніндегі бас маманы
Мясоедова
Анна Степанова
әскерге шақыру комиссиясының
хатшысы, «№ 2 қалалық емхана»
коммуналдық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының мейірбикесі
Комиссия мүшелері:
Дегтярева
Татьяна Прокопьевна
медициналық комиссияның төрайымы,
«№ 1 қалалық емхана» коммуналдық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
дәрігер-терапевті
Тәженов
Серік Қабдоллаұлы
Петропавл қ. ішкі істер басқармасы
бастығының кадр және тәрбие жұмысы
бойынша орынбасары, полиция
полковнигі
Шақыру комиссиясының төрағасы және мүшелері дәлелді
себептермен бола алмаған жағдайда шақыру комиссиясының
дербес құрамына мына адамдарды енгізуге рұқсат етілсін:
Балло
Елена Сергеевна
комиссия төрағасының орынбасары,
қалалық білім бөлімі бастығының
орынбасары
Тұрғынова
Сұлушаш
Көшербайқызы
әскерге шақыру комиссиясының
хатшысы, «№ 2-ші қалалық емхана»
коммуналдық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының мейірбикесі
Комиссия мүшелері:
Елеукина
Майра Рақымжанқызы
медициналық комиссиясының төрайымы,
«№ 2 қалалық емхана» коммуналдық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының
дәрігер-терапевті
Деров
Александр Иванович
Петропавл қаласының ішкі істер
басқармасы кадр бөлімінің бастығы,полиция полковнигі
Петропавл қаласы әкімдігінің
2010 жылғы 21 сәуірдегі
№ 467 қаулысына 2-қосымша
2010 жылдың мамыр айында он сегіз жастан бастап жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу кестесі
Барлы
ғы
Күні, саны
р/
б
4
5
6
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
31

4. Утвердить график проведения призыва на воинскую службу граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, согласно приложению 2, 3.
5. Рекомендовать начальнику Управления здравоохранения Северо-Казахстанской области Байжунусову Э.А. (по согласованию):
1) обеспечить призывной участок необходимым инструментарием, медикаментами, медицинским и хозяйственным имуществом;
2) назначить врачей-специалистов и медицинских сестер, для медицинского освидетельствования граждан, подлежащих призыву;
3) выделить по 10-15 койко-мест в лечебно-профилактических учреждениях для проведения стационарного обследования призывников;
4) членов комиссии по призыву, врачей-специалистов и медицинских сестер, участвующих в работе медицинской комиссии, освободить от основных обязанностей на период проведения весеннего призыва с 1 апреля по 30 июня и осеннего призыва с 1 октября по 31 декабря 2010 года.
6. Начальнику государственного учреждения «Отдел финансов города Петропавловска» Палаткину В.С. обеспечить финансирование мероприятий по работе призывного участка в соответствии с суммой, предусмотренной на эти цели в бюджете города на 2010 год.
7. Начальнику Управления по делам обороны города Петропавловска Исмаилову М.Т. (по согласованию) предоставить акиму города информацию об итогах призыва граждан за период весеннего и осеннего призывов 2010 года.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Балтабаеву Г.К.
9. Постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким города Петропавловска                 Н. Ашимбетов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник Управления по делам
обороны г.Петропавловска                   М.Т. Исмаилов
И.о начальника Управления
здравоохранения                            А.Б. Магзумов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Петропавловска
от 21 апреля 2010 г. № 467
Состав городской призывной комиссии
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 29.09.2010 N 1409
Сейткасымов Ербол
Асылбаевич
председателем комиссии, временно
исполняющего должность начальника
государственного учреждения
«Управление по делам обороны города
Петропавловска» (по согласованию)
Шитканов Серикжан
Шалабаевич
заместителем председателя комиссии,
главный специалист по чрезвычайным
ситуациям государственного
учреждения «Аппарат акима города
Петропавловска»
Мясоедова
Анна Степановна
секретарь призывной комиссии,
медицинская сестра Коммунального
государственного казенного
предприятия «Городская поликлиника №
Члены комиссии:
Дягтерева
Татьяна Прокопьевна
председатель медицинской комиссии,
врач-терапевт Коммунального
государственного казенного
предприятия «Городская поликлиника №
Таженов
Серик Кабдулович
заместитель начальника управления
внутренних дел города Петропавловска
по воспитательной работе, полковник
полиции
В случае отсутствия по уважительным причинам
председателя и членов комиссии разрешить ввести в
персональный состав комиссии:
Балло
Елена Сергеевна
заместитель председателя комиссии,
заместитель начальника городского
отдела образования
Тургунова
Сулшаш Кушербаевна
секретарь призывной комиссии,
медицинская сестра Коммунального
государственного казенного
предприятия «Городская поликлиника №
Члены комиссии:
Елеукина
Майра Рахимжановна
председатель медицинской комиссии,
врач-терапевт Коммунального
государственного казенного
предприятия «Городская поликлиника №
Деров
Александр Иванович
начальник отдела кадров управления
внутренних дел города
Петропавловска, подполковник полиции
Приложение 2
к постановлению акимата
города Петропавловска
от 21 апреля 2010 г. № 467
График проведения призыва на воинскую службу граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет на май 2010 года
Всего
Дата, количество
п/
п
4
5
6
11
12
13
14
17
18
19
20
21
24
25
26
27
28
31