2010 жылға жеке санаттарға жататын азаматтарға әлеуметтік көмек беру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2010 жылғы 26 наурыздағы N 22/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 8 сәуірде N 13-10-106 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2011 жылғы 14 қазандағы N 129 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2011.10.14 N 129 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік кодексінің 56-бабының 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару туралы» Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылы 28 сәуіріндегі № 2247 «Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер және оларды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 20-бабына сәйкес аудандық маслихат ШЕШТІ:
1. Мамлют ауданының азаматтарына келесі әлеуметтік төлемдер белгіленсін:
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына моншалар мен шаштараздардың қызметін пайдалану үшін айына 400 теңге көлемінде әлеуметтік көмек;
2) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша нақты құны бойынша тіс протездеуіне (қымбат бағалы металлдармен металлкерамикалық протездеуден басқа) әлеуметтік көмек;
3) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға, Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан жауынгерлердің екінші рет тұрмыс құрмаған жесірлеріне; қаза тапқан әскерлердің отбасыларына әйелдеріне (күйеулеріне) әскери қызметін тылда өтегендерге және тылда еңбек еткен азаматтарға, нақты құны бойынша барлық санаттағы мүгедектерге және «Алтын алқа», «Күміс алқа», «ҚаҺарман Ана» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға, сонымен қатар I және II дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталғандарға немесе «ҚаҺарман Ана» атағын ертерек алғандарға және барлық санаттағы мүгедектерге нақты сомасы бойынша санаторлық-курорттық емделуге жылына бір рет санаторлық–курорттық емделудің құны көлемінде әлеуметтік көмек;
4) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға, Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына жеңілдіктер мен кепілдіктерге теңестірілген басқа да санаттағы тұлғаларға аудан аумағында тұрақты тұратын жеке санаттағы азаматтарға; «Алтын алқа», «Күміс алқа», «ҚаҺарман Ана» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға; сонымен қатар I және II дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталғандарға, саяси репрессияға ұшырағандарға; мүгедектігі бар және зейнетке шыққан саяси репрессия құрбаны болған тұлғаларға; Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы ерен еңбегі үшін қаҺармандығы үшін Кеңес Одағы Республикаларының медальдары мен ордендерімен марапатталғандарды Астана қаласына саяхатқа баруына нақты құны бойынша әлеуметтік көмек;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2010 год
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 26 марта 2010 года N 22/4. Зарегистрировано Управлением юстиции Мамлютского района Северо-Казахстанской области 8 апреля 2010 года N 13-10-106. Утратило силу в связи с истечением срока применения (письмо маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14 октября 2011 года № 129)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения (письмо маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 14.10.2011 № 129)
В соответствии с пунктом 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненным к ним» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Мамлютского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на посещение бань, парикмахерских в размере 400 тенге ежемесячно;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны на зубопротезирование в размере стоимости, предоставленной счет–фактуры (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов);
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны; вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак; женам (мужьям) умерших участников и инвалидов Великой Отечественной войны, признанных инвалидами в результате общего заболевания, не вступившие в повторный брак; семьям погибших военнослужащих; гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу; многодетным матерям, награжденным подвеской «Алтын Алка», «Кумыс Алка», а также награжденные орденами «Материнская слава» I и II степени или получившим ранее звание «Мать-героиня» и инвалидам всех категорий по фактической стоимости на санаторно-курортное лечение один раз в год в размере стоимости санаторно-курортного лечения;
4) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним; другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны; многодетным матерям, награжденным подвеской «Алтын Алка», «Кумыс Алка» или орденом «Мать-героиня», а также награжденные орденами «Материнская слава» I и II степени; жертвам политический репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимися пенсионерами; лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы Великой Отечественной войны, постоянно проживающим на территории района, на авиатуры в город Астана;

5) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына аудандық тұрақты баспаларға «Солтүстік Жұлдызы», «Знамя труда» және облыстық тұрақты баспаларға «Солтүстік Қазақстан», «Северный Казахстан» және «Егемен Казақстан», «Казахстанская правда» республикалық тұрақты баспаларға жазылуына жылына бір рет әлеуметтік көмек;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2010.06.03 N 24/1 Шешімімен
6) Мамлют ауданына тұрақты жұмыс істеуге келген медицина қызметкерлеріне, бір рет мөлшерде:
дәрігерлер мен жоғарғы медицина оқу орындарының түлектеріне – екі жүз мың теңгеден;
орта медицина оқу орындарының түлектеріне елу мың теңгеден.
Ескерту. 1-тармақ 6) тармақшамен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2010.06.03 N 24/1 Шешімімен
2. Белгіленсін:
1) ай сайынғы Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына моншалар мен шаштараздардың қызметін пайдалану үшін әлеуметтік көмек өтініш берілген айдан бастап тағайындалады және өтініш берушінің өлімінен немесе аудан аумағынан кеткеннен кейін тоқтатылады. Төлем ақпарат келіп түскен айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады;
2) тіс протездеуге әлеуметтік көмек Ұлы Отан соғысының мүгедектерін мен қатысушыларына және оларға теңестірілген тұлғаларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша лицензиясы бар медицина ұйымының нақты құны бойынша тіс протездеуіне (қымбат бағалы металлдармен металлкерамикалық протездеуден басқа) аудан бюджетінде қарастырылған көлемі шегінде тағайындалады;
3) жергілікті бюджеттен төленетін әлеуметтік төлемдер әлеуметтік көмек алушының жеке шотына екінші деңгейлі банк арқылы немесе өкілетті орган берген тізімге сәйкес банк операцияларының түрлерін көрсетуге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымдар арқылы аударылады.
3. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарында туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
4. Осы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші ресми жарияланған соң, он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы                       хатшысы
(МАМ)
Н. Сағандықов                              А. Нұртаев
«Келісілген»:
«Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            В. Артимович
(ЖҚӘББ)

5) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на подписку районных газет: «Солтүстік Жұлдызы» или «Знамя труда», областных газет: «Солтүстік Қазақстан» или «Северный Казахстан», республиканских газет: «Егемең Қазақстан» или «Казахстанская правда» один раз в год.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 03.06.2010 N 24/1
6) медицинским работникам, прибывающим на постоянную работу в Мамлютский район, один раз в размере:
врачам и выпускникам медицинских высших учебных заведений - по двести тысяч тенге;
выпускникам медицинских средних учебных заведений – по пятьдесят тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 дополнен подпунктом 6) в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 03.06.2010 N 24/1
2. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование, которое осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, назначается участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, металлокерамических протезов) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;
3) Социальные выплаты из местного бюджета осуществляется путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций.
3. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2010 года.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Председатель сессии                        Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
(МРМ)
Н. Сагандыков                              А. Нуртаев
Согласовано:
Начальник
государственного учреждения
«Отдел занятости и социальных
программ»                                  В. Артимович
(ОЗСП)