Әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 2 сәуірдегі N 322 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2010 жылғы 12 мамырда N 5-2-128 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012 жылғы 9 тамыздағы № 937 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012.08.09 № 937 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31 бабы 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қорғау мақсатында, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі Нұсқаулық бекітілсін.
2. Семей қаласы әкімдігінің «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы” бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2008 жылғы 16 маусымдағы № 667 (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 2008 жылғы 29 шілдеде № 5-2-93 тіркелген, 2008 жылғы 7 тамыздағы “Семей таңы” газетінің № 32 және “Вести Семей” газетінің № 32 жарияланған), «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы” бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2008 жылғы 16 маусымдағы № 667 қаулыға өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы» 2009 жылғы 23 ақпандағы № 216 (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде 2009 жылғы 3 сәуірде № 5-2-107 тіркелген, 2009 жылғы 16 сәуірдегі “Семей таңы” газетінің № 15 және “Вести Семей” газетінің № 15 жарияланған) қаулыларының күші жойылсын.
3. Қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Т. Ж. Мүсәпірбековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласының әкімі                             М. Айнабеков
Қала әкімдігінің
2010 жылғы 02 сәуірдегі № 322
қаулысымен бекітілген
Әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу жөніндегі
Нұсқаулық 1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31 бабы 1 тармағының 14) тармақшасына «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39 Заңының 16-бабына сәйкес әзірленді және 007 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» бюджеттік бағдарламасына сәйкес Семей қаласының аумағында тұратын, тұруға ықтиярхаты бар адамдарға әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу мәселелері жөніндегі халықты әлеуметтік қорғау саласындағы заңдылықтың қолданылуын нақтылайды.

Об утверждении Инструкции по назначению и выплате социальной помощи
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 2 апреля 2010 года N 322. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 12 мая 2010 года за N 5-2-128. Утратило силу - постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 9 августа 2012 года N 937
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 09.08.2012 N 937
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148–ІІ «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», в целях социальной защиты отдельных категорий граждан, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по назначению и выплате социальной помощи.
2. Признать утратившими силу постановление акимата города от 16 июня 2008 года № 667 «Об оказании социальной помощи по программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 29 июля 2008 года № 5-2-93, опубликовано в газетах 7 августа 2008 года «Семей таны» № 32 и «Вести Семей» № 32), постановление акимата от 23 февраля 2009 года № 216 «О внесении изменения и дополнения в постановление акимата от 16 июня 2008 года № 667 «Об оказании социальной помощи по программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов» (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 3 апреля 2009 года № 5-2-107, опубликовано в газетах 16 апреля 2009 года «Семей таны» № 15 и «Вести Семей» № 15).
3. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима Мусапирбекова Т. Ж.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Семей                               М. Айнабеков
Утверждена
постановлением акимата города
от 02 апреля 2010 года
№ 322
Инструкция
по назначению и выплате социальной помощи
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148–ІІ «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 39 «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан» и детализирует применение законодательства в области социальной защиты населения по вопросам назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов, проживающих на территории города Семей, лицам, имеющим вид на жительство.

Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010.08.25 N 931 қаулысымен (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Әлеуметтік көмек:
1) біржолғы материалдық көмек;
2) «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен наградталған немесе «Батыр ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен наградталған көп балалы аналарға материалдық көмек;
3) төрт және одан көп кәмелетке толмаған бірге тұратын баласы бар отбасыларына материалдық көмек;
4) Қазақстан Республикасына ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға материалдық көмек;
5) облыстық маңыздағы дербес зейнеткер мәртебесі бар зейнеткерлерге;
6) «Семей қаласының құрметті азаматы» атағы бар азаматтарға материалдық көмек ұсыну жолымен көрсетіледі.
7) қозғалу-тірек фунцияларына зақым келген бірінші, екінші топ мүгедектерін, мүгедек балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін тұлғаларды мүгедектерді тасымалдауға арналған арнайы көлікпен тегін тасымалдау бойынша әлеуметтік көмектің қосымша түрі.
Ескерту. 2-тармақ 7-тармақшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010.08.25 N 931 қаулысымен (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Әлеуметтік көмек көрсету немесе одан бас тарту туралы шешімді азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қалалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) қабылдайды. Әлеуметтік көмек мөлшері қарастырылған бюджет қаражаты шегінде белгіленеді. Мүгедектерді көліктік тасымалдау олардың сұраныстарына сәйкес іске асады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010.08.25 N 931 қаулысымен (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Әлеуметтік көмекті тағайындауды және төлеуді «Семей қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекеме (бұдан әрі – Бөлім) жүргізеді.
5. Өтініш иесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес ұсынылатын мәліметтердің толық жауапкершілікпен шынайылығына жауап береді.
6. Әлеуметтік көмек төлемі екінші деңгейдегі банктер және «Қазпошта» акционерлік қоғамының бөлімшелері арқылы жүргізіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010.08.25 N 931 қаулысымен (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25.08.2010 N 931 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Оказание социальной помощи осуществляется путем предоставления:
1) единовременной материальной помощи;
2) материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие звание «Мать героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;
3) материальной помощи семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
4) материальной помощи лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан;
5) пенсионерам, имеющим статус персонального пенсионера областного значения;
6) материальной помощи гражданам, имеющим звание «Почетный гражданин города Семея».
7) дополнительный вид социальной помощи по бесплатной транспортной перевозке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детей инвалидов, а также сопровождающих их лиц, специальным автомобильным транспортом, приспособленным для перевозки инвалидов.
Сноска. Пункт 2 дополнен подпунктом 7 в соответствии с постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25.08.2010 N 931 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Решение об оказании или об отказе социальной помощи принимает городская комиссия по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан (далее – Комиссия). Размер социальной помощи определяется в пределах предусмотренных бюджетных средств. Предоставление транспортных перевозок инвалидам оказывается согласно заявкам инвалидов.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25.08.2010 N 931 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Назначение и выплата социальной помощи осуществляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Семей» (далее – Отдел).
5. Заявитель несет полную ответственность за достоверность представляемых сведений в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
6. Выплата социальной помощи осуществляется через банки второго  уровня и отделения акционерного общества «Казпочта».
Сноска. Пункт 6 в редакции постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25.08.2010 N 931 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6-1. Уәкілетті орган қызметтерді сатып алуды қозғалу-тірек фунцияларына зақым келген бірінші, екінші топ мүгедектерін, мүгедек балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін тұлғаларды, тегін тасымалдау бойынша мемлекеттік сатып алулар туралы Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес жүргізеді.
Ескерту. Қаулы 6-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010.08.25 N 931 қаулысымен (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Біржолғы материалдық көмек
7. Біржолғы әлеуметтік көмекке (бұдан әрі – Көмек) отбасының табысы мен құрамының ескерілуімен азаматтардың мына санаттары:
1) жан басына шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен аса мұқтаж, аз қамтылған зейнеткерлер, мүгедектер, жұмыссыздар, қарауында кәмелетке толмаған балалары бар отбасылар және басқа санаттағылар;
2) жан басына шаққандағы табысы жоғары емес шұғыл хирургия операциясы жасалған, онкология ауруларымен ауыратын (арнайы белсенді ем, химиялық сәуле және гормоналды терапия қабылдаушы) және аурулардың басқа да ауыр түрімен ауыратын адамдар құқылы.
8. Төлем жүргізу үшін (7 тармақ) мынадай:
өтініш; жеке басын куәландыратын құжат; салық төлеушінің тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код нөмірі; отбасының жиынтық табысын растайтын құжаттар; адрес бюросының анықтамасы немесе азаматтарды тіркеу кітабы және материалдық көмекке мұқтаждығын растайтын басқа құжаттар қажет.
Құжаттарды салыстырып тексеру үшін түпнұсқа және көшірме түрінде ұсынылады, содан кейін түпнұсқалар өтініш иесіне қайтарылады.
9. Әр өтініш берушіге әлеуметтік карта толтырылады.
10. Табысының және отбасы құрамының ескеруінсіз мына санаттағы:
1) өрт, табиғи апат, оқыс оқиға, төтенше жағдай салдарынан өмір сүру қаражатынсыз қалған адамдар (өртке қарсы қызметінің немесе төтенше жағдайлар жөніндегі басқармасының қорытындысы бойынша);
2) инфляция үдерістеріне және өмірлік қиын жағдайларға (сырқат, отбасы мүшесінің қайтыс болуы және адам өз бетінше жеңе алмайтын басқа жағдайлар) байланысты халықтың әлсіз жіктері көмекке құқылы. Төлем мұқтаж азаматтардың ұсынған өтініштеріне, зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының жасы, мүгедектігі бойынша әлеуметтік жәрдемақы алушылардың электронды түрдегі тізімдеріне, мүгедектердің қоғамдық бірлестіктері ұсынған тізімдерге, ауылдық округ және кенттер әкімдерінің және қала әкімінің муниципалды округтардағы өкілдерінің өтініш хаттарына сәйкес;

6-1. Уполномоченный орган проводит закуп услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках по бесплатной транспортной перевозке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детей инвалидов, а также сопровождающих их лиц.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 6-1 в соответствии с постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25.08.2010 N 931 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Единовременная материальная помощь
7. Право на единовременную социальную помощь (далее – Помощь) с учетом дохода и состава семьи имеют следующие категории граждан:
1) остронуждающиеся, малообеспеченные пенсионеры, инвалиды, безработные, семьи, имеющие на иждивении несовершеннолетних детей и другие категории, среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума;
2) лица с невысоким среднедушевым доходом, перенесшие срочную хирургическую операцию, страдающие онкологическими заболеваниями (получающие активное специальное лечение, химия лучевую и гормональную терапию) и другими тяжелыми формами заболеваний.
8. Для осуществления выплаты (для пункта 7) необходимы следующие документы:
заявление; документ, удостоверяющий личность; регистрационный номер налогоплательщика, номер социального индивидуального кода; документы, подтверждающие совокупный доход семьи; справка с адресного бюро или книга регистрации граждан и другие документы, подтверждающие нуждаемость в материальной помощи.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются заявителям.
9. На каждого обратившегося заявителя составляется социальная карта.
10. Право на помощь без учета дохода и состава семьи имеют следующие категории:
1) лица, оставшиеся без средств к существованию вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации (по заключению противопожарной службы или управления по чрезвычайным ситуациям);
2) уязвимые слои населения в связи с инфляционными процессами и трудными жизненными ситуациями (болезнь, смерть одного из членов семьи и другие обстоятельства, которые человек не может преодолеть самостоятельно). Выплата осуществляется согласно представленным заявлениям нуждающихся, спискам электронного варианта Государственного центра по выплате пенсий и пособий получателей социального пособия по возрасту, инвалидности, спискам представленных общественными объединениями инвалидов, ходатайствам акимов сельских округов и поселков, представителей акима в муниципальных округах города;

3) 9 Мамыр мерекесіне – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, екінші рет некеге тұрмаған жауынгерлердің (ҰОС жылдарында қаза болған, қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жесірлеріне, құрсаулы Ленинград тұрғындарына, неміс концлагерьлерінің тұтқындарына, тыл еңбеккерлеріне (осы санат бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға) жүргізіледі.
Төлем зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының электронды түрдегі тізімдеріне сәйкес жүргізіледі.
4) Ауғанстаннан әскердің шығарылу күніне – интернационалист жауынгерлерге, Ауғанстанда қаза болған жауынгерлердің отбасыларына (жесірлеріне, аналарына).
Төлем зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының электронды түрдегі тізімдеріне және интернационалист жауынгерлердің қоғамдық бірлестігі ұсынған тізімдерге сәйкес жүргізіледі.
5) Чернобыль атом электр стансиясындағы апатты еске алу күніне - ЧАЭС апатты жоюға қатысушылар мен мүгедектеріне.
Төлем зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының электронды түрдегі тізімдеріне және «Чернобыль апаты мүгедектерінің ерікті қоғамы» қоғамдық бірлестігі ұсынған тізімдерге сәйкес жүргізіледі.
6) Халықаралық қарттар күніне – зейнеткерлік жасқа жеткен адамдар, адамдар санатын комиссия белгілейді.
Төлем зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының электронды түрдегі тізімдеріне және қалалық Ардагерлер кеңесі, қоғамдық бірлестіктер, ауылдық округтер және кенттердің әкімдері ұсынған тізімдерге сәйкес жүргізіледі.
3. «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен наградталған немесе «Батыр ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен наградталған көп балалы аналарға, төрт және одан көп кәмелетке толмаған бірге тұратын баласы бар отбасыларына материалдық көмек
11. Төлем Халықаралық 8 Наурыз әйелдер мейрамына және балаларды қорғау күніне зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының электронды түрдегі тізімдеріне сәйкес жүргізіледі.
4. Қазақстан Республикасына ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға, облыстық маңыздағы дербес зейнеткер мәртебесі бар зейнеткерлерге материалдық көмек
12. Материалдық көмекке Қазақстан Республикасына ерекше еңбек сіңірген және облыстық маңыздағы дербес зейнеткерлердің құқығы бар.
Төлем жүргізу үшін мынадай құжаттар:
өтініш; жеке басын куәландыратын құжат; салық төлеушінің тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код нөмірі; өтініш иесінің мәртебесін растайтын құжаттар; адрес бюросының анықтамасы немесе азаматтарды тіркеу кітабы қажет.
Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқа және көшірме түрінде ұсынылады, содан кейін түпнұсқалар өтініш иесіне қайтарылады.
Төлем ай сайын жүргізіледі.

3) к празднованию 9 мая - участники и инвалиды Великой Отечественной войны, не вступившие в повторный брак вдовы воинов (погибших, умерших, пропавших без вести) в годы ВОВ, жители блокадного Ленинграда, узники немецких концлагерей, труженики тыла (получающие специальное государственное пособие по данной категории).
Выплата осуществляется согласно спискам электронного варианта Государственного центра по выплате пенсий и пособий;
4) к дню вывода войск из Афганистана – воины- интернационалисты, семьи (вдовы, матери) погибших воинов в Афганистане.
Выплата осуществляется согласно спискам электронного варианта Государственного центра по выплате пенсий и пособий и спискам, представленным общественным объединением воинов–интернационалистов;
5) к дню памяти катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции – инвалидам и участникам ликвидации катастрофы на ЧАЭС.
Выплата производится согласно спискам электронного варианта Государственного центра по выплате пенсий и пособий и спискам, представленным общественным объединением «Добровольное общество инвалидов чернобыльцев»;
6) к Международному дню пожилого человека – лица, достигшие пенсионного возраста, категорию лиц определяет комиссия.
Выплата производится согласно спискам электронного варианта Государственного центра по выплате пенсий и пособий и спискам, представленным городским Советом ветеранов, общественными объединениями, акимами сельских округов и поселков.
3. Материальная помощь многодетным матерям, награжденным
подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие
звание «Мать героиня» и награжденные орденом «Материнская
слава» 1, 2 степени, семьям, имеющим четырех и более
совместно проживающих несовершеннолетних детей
11. Выплата производится согласно спискам электронного варианта Государственного центра по выплате пенсий и пособий к Международному женскому дню 8 марта и дню защиты детей.
4. Материальная помощь лицам, назначенным пенсии за
особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионерам,
имеющим статус персонального пенсионера областного
значения
12. Право на материальную помощь имеют лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, персональные пенсионеры областного значения.
Для осуществления выплаты необходимы следующие документы:
заявление; документ, удостоверяющий личность; регистрационный номер налогоплательщика, номер социального индивидуального кода; документы, подтверждающие статус заявителя, справка из адресного бюро или книга регистрации граждан.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются заявителю.
Выплата производится ежемесячно.

5. «Семей қаласының құрметті азаматы» атағы бар азаматтарға материалдық көмек
13. Материалдық көмекке «Семей қаласының құрметті азаматы» атағы бар азаматтардың құқығы бар.
Көмекті тағайындау өтініш, жеке басын куәландыратын құжат; салық төлеушінің тіркеу нөмірі, әлеуметтік жеке код нөмірі; «Семей қаласының құрметті азаматы» куәлігі, адрес бюросының анықтамасы немесе азаматтарды тіркеу кітабы ұсынылған ретте жүргізіледі.
Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқа және көшірме түрінде ұсынылады, содан кейін түпнұсқалар өтініш иесіне қайтарылады.
«Семей қаласының құрметті азаматы» атағы бар азаматтарға материалдық көмек 1,4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде және тоқсанға бір рет қала әкімінің аппараты ұсынған тізімдерге сәйкес жүргізіледі.
6. Қозғалу-тірек фунцияларына зақым келген бірінші, екінші топ мүгедектерін, мүгедек балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін тұлғаларды тасымалдау бойынша әлеуметтік көмектің қосымша түрі
14. Көлікпен тегін тасымалдау жөніндегі әлеуметтік көмектің қосымша түрі қозғалу-тірек функцияларына зақым келген, бірінші, екінші топтағы мүгедектерге, мүгедек балаларға, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін адамдарға көрсетіледі.
Мүгедектерді тасымалдау мүгедектерді тасымалдауға арналған арнайы көлікпен қала шегінде мүгедектерді жұмыс орнына немесе оқу орнына, үйіне, денсаулық сақтау, білім беру, атқарушы және өкілетті органдарға, сотқа, прокуратураға, әлеуметтік және тұрмыстық қызмет көрсету және мүгедектерге қызмет көрсетуге қажетті басқа да нысандарға жеткізу мақсатында іске асырылады.
15. Қозғалу-тірек фунцияларына зақым келген бірінші, екінші топ мүгедектерін, мүгедек балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін тұлғаларды тегін тасымалдауды ұйымдастыру және бақылау бойынша уәкілетті орган «Семей қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ.
16. Қозғалу-тірек фунцияларына зақым келген бірінші, екінші топ мүгедектерін, мүгедек балаларды, сондай-ақ оларды жетектеп жүретін тұлғаларды тегін тасымалдау қызметтерін ұсынатын тұлға мен уәкілетті орган арасындағы қатынастар мемлекеттік сатып алу туралы шартпен рәсімделеді.
Ескерту. Қаулы 6-тараумен және 14, 15, 16 тармақтармен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010.08.25 N 931 қаулысымен (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Жұмыспен қамту және әлеуметтiк
бағдарламалар бөлімінің бастығы                   Қ. Төлесбаев

5. Материальная помощь гражданам, имеющим звание
«Почетный гражданин города Семея»
13. Право на материальную помощь имеют граждане, имеющие звание «Почетный гражданин города Семей».
Назначение помощи осуществляется при предоставлении заявления, документа удостоверяющего личность; регистрационного номера налогоплательщика, номера социального индивидуального кода; удостоверения «Почетный гражданин города Семей», справки из адресного бюро или книги регистрации граждан.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего документы возвращаются заявителю.
Материальная помощь гражданам, имеющим звание «Почетный гражданин города Семея» оказывается один раз в месяц в размере 1,4 месячных расчетных показателей и выплата производится один раз в квартал согласно спискам, представленным аппаратом акима города.
6. Дополнительный вид социальной помощи по бесплатной
транспортной перевозке инвалидов с нарушением функций
опорно-двигательного аппарата первой, второй группы,
детей инвалидов, а также сопровождающих лиц
14. Дополнительный вид социальной помощи по бесплатной транспортной перевозке оказывается инвалидам с нарушением опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детям инвалидам, а также сопровождающим их лицам.
Перевозка инвалидов производится автомобильным транспортом, приспособленным для перевозки инвалидов в пределах города в целях доставки инвалидов (туда и обратно) к месту работы или учебы, в учреждения здравоохранения, образования, исполнительные и представительные органы, суды, прокуратуры, к объектам социального и бытового обслуживания и другим объектам, необходимым для обслуживания инвалидов.
15. Уполномоченным органом по организации и контролю бесплатной транспортной перевозки инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детей инвалидов, а также сопровождающим их лицам является ГУ «Отдел занятости и социальных программ города Семей».
16. Отношения между уполномоченным органом и лицом, предоставляющим услугу по бесплатной транспортировке инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата первой, второй группы, детей инвалидов, а также сопровождающим их лицам, оформляются договором о государственных закупках.
Сноска. Постановление дополнено главой 6 в соответствии с постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25.08.2010 N 931 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Начальник отдела занятости
и социальных программ                          К. Тулесбаев