Аймақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыру аясында халықтың нысаналы топтарын жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау бойынша шаралар туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 06 мамырдағы N 114 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық әділет басқармасында 2010 жылғы 17 маусымда N 5-4-133 тіркелді. Күші жойылды - Риддер қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 555 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Риддер қаласы әкімдігінің 2010.12.24 N 555 қаулысымен (2011.01.01 бастап күшіне енеді).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 13)14)тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 57 баптарына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi № 581 «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы» Заңының 58 баптарына сәйкес, Риддер қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Аймақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыру аясында халықтың нысаналы топтарын жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау бойынша мынандай жолдармен шаралар қабылдансын (бұдан әрі - Қатысушылар):
1) техникалық және кәсiптiк, жоғары бiлiм алған түлектер санынан жұмыссыз жастарды жұмысқа орналастырылсын;
2) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылсын.
2. Жұмысқа орналастыру төмендегi критерийлер бойынша жүзеге асырылсын:
1) қатысушылардың «Риддер қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiнде (бұдан әрi – Бөлiм) жұмыссыз ретiнде тiркелуi;
2) қатысушыларды iрiктеу кезеңiңде оларға қолайлы жұмыстың болмауы;
3) жасы 24 жасқа дейiн;
4) жұмыс мерзiмi 6 айға дейiн.
3. Жастарды жұмысқа орналастыру меншiк түрiне тәуелсiз, ұйымдарда (бұдан әрi – Жұмыс берушi) Жұмыс берушi мен Бөлiм арасындағы шарттың негiзiнде ұйымдастырылады және өткiзiледi.
Шартта тараптардың міндеттері, жұмыстың түрі мен көлемі және жұмысты төлеудің шарттары, қаржыландыру көздері және уақыты көрсетілуі керек.
4. Еңбек жағдайлары, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жасалған, Жұмыс берушi мен жұмысқа қабылданған Қатысушының арасындағы еңбек шартымен анықталады.
5. Қаулыда көрсетілмеген басқа да шарттар Жұмыс беруші мен Қатысушылардың арасында бекітілген еңбек шартында көрсетіледі.
6. Қатысушылардың еңбегін төлеу республикалық бюджеттен 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшеріндегі қаржыны олардың дербес шотына аудару жолымен жүзеге асырылады.

О мерах по социальной защите от безработицы целевых групп населения в рамках реализации стратегии региональной занятости
Постановление акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 6 мая 2010 года N 114. Зарегистрировано Управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 17 июня 2010 года за N 5-4-133. Утратило силу постановлением акимата города Риддера от 24 декабря 2010 года № 555
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Риддера от 24.12.2010 № 555 (вступает в силу с 01.01.2011).
В соответствии с подпунктом 13), 14) пункта 1 статьи 31 ЗаконаРеспублики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 5, 7, 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», статьями 5, 8 Закона Республики Казахстан от 07 июля 2004 года № 581 «О государственной молодежной политике в Республике Казахстан», акимат города Риддера ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять меры по социальной защите от безработицы целевых групп населения в рамках реализации стратегии региональной занятости (далее - Участники) путем:
1) трудоустройства безработной молодежи из числа выпускников технического и профессионального, высшего образования;
2) трудоустройства на социальные рабочие места.
2. Трудоустройство осуществлять по следующим критериям:
1) осуществлять направление на работу Участников, относящихся к целевым группам и зарегистрированных в качестве безработных в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ города Риддера» (далее - Отдел);
2) отсутствие в период подбора Участников подходящей для них работы;
3) возраст выпускника до 24 лет;
4) срок работы до 6 месяцев.
3. Трудоустройство организовывается и проводится в организациях независимо от форм собственности (далее - Работодатели) на основе договора Работодателей с Отделом.
Договор должен содержать обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования.
4. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между Работодателем и Участниками, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
5. Иные условия, не указанные в постановлении, будут отражены в трудовом договоре, заключенном между Работодателем и Участниками.
6. Оплата труда Участников осуществляется из республиканского бюджета в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге путем перечисления средств на их лицевые счета.

7. Жұмыс берушілердің әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған Қатысушылардың еңбек шарттарын төлеуге кеткен шығындарын төлеу республикалық бюджеттен 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде жартылай қайтарылады.
8. Әлеуметтік жұмыс орындарына қабылданған нысаналы топтар санындағы жұмыссыздардың еңбегін төлеу орындалған жұмыстың қиындығына, сапасына және санына қарай еңбек шартындағы жағдайларға сәйкес Жұмыс берушінің еңбекті төлеу қорынан ай сайын жүзеге асырылады.
9. Әлеуметтік жұмыс орындарын ұсынушы Жұмыс берушілерді іріктеу ресми ұсыныстардың түсуіне байланысты кезек тәртібімен жүргізіледі.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары С.В. Каһармановқа жүктелсiн.
11. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн он күн өткеннен соң қолданысқа енгiзiледi және 2010 жылғы 01 сәуірде туындаған қарым-қатынастарға таратылады.
Риддер қаласының әкімі            Д.Ю. Кавригин

7. Затраты Работодателей на оплату труда Участников, трудоустроенных на социальные рабочие места, частично возмещаются из республиканского бюджета в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге.
8. Оплата труда безработных из целевых групп, принятых на социальные рабочие места, осуществляется ежемесячно из фонда оплаты труда Работодателей в соответствии с условиями трудового договора и зависит от количества, качества и сложности выполняемой работы.
9. Отбор Работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, производится в порядке очередности, по мере поступления официальных предложений.
10. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Кагарманова С.В.
11. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01 апреля
2010 года.
Аким города Риддера                   Д.Ю. Кавригин