2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2010 жылғы 29 желтоқсандағы N 28/2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Глубокое аудандық әділет басқармасында 2010 жылғы 31 желтоқсанда № 5-9-142 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Глубокое аудандық мәслихатының 2011 жылғы 30 желтоқсандағы N 332 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Глубокое аудандық мәслихатының 2011.12.30 N 332 хаты).
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 7375 баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-ІІ Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2541 болып тіркелген) Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) табыстар - 3621139,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1364890 мың теңге;
салықтан тыс түсімдер – 4755,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер – 35813,7 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2215680,7 мың теңге;
2) шығындар - 3636356,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 29187 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер - 29484 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 297 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операция бойынша сальдо - 8729 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 8729 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджеттің (профицит) тапшылығы - -53132,2 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру 53132,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздардың түсімі – 29484 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 297 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың қалдықтарын пайдалану – 23945,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 2011.09.29 № 32/4-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 2011.11.09 № 33/2-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2011 жылда берілетін субвенцияның көлемі 1326174 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238 бабы 2, 3 тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттың азаматтық қызметкерлерінің лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары бюджеттің қаражаттары есебінен қалалық жағдайда осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметкерлердің лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға көтерілсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мамандарының лауазымдық тізімін жергілікті атқарушы органы жергілікті өкілетті органының келісімі бойынша анықтайды.

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2010 года № 28/2-IV. Зарегистрировано управлением юстиции Глубоковского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 31 декабря 2010 года за N 5-9-142. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Глубоковского районного маслихата от 30 декабря 2011 года № 332)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Глубоковского районного маслихата от 30.12.2011 № 332).
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2541) Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 3621139,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1364890 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4755,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 35813,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2215680,7 тысяч тенге;
2) затраты – 3636356,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29187 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29484 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 297 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8729 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8729 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53132,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 53132,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 29484 тысяч тенге;
погашение займов – 297 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 23945,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 29.09.2011 № 32/4-IV (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями, внесенными решением Глубоковского районного маслихата от 09.11.2011 № 33/2-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Утвердить объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района, на 2011 год в сумме 1326174 тысячи тенге.
3. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, за счет бюджетных средств повышение на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

4. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 338982, 7 мың теңге сомасында қарастырылсын, соның ішінде:
18886 мың теңге кейбір санаттағы азаматтарға материалдық көмек көрсетуге (Ұлы Отан соғысына қатысқандарға, Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қайтыс болған әскери қызметкерлердің отбасыларына);
Ауғаныстанда қайтыс болғандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге 300 мың теңге;
Қазақстан Республикасына еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге 144 мың теңге;
облысқа еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге 688 мың теңге;
аз қамтылған отбасыларына балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға 4641 мың теңге (оқу бағасы, стипендия, жатаханада тұру);
«Алтын алқа», «Күміс алқамен» марапатталған немесе бұрын «Батыр – ана» және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге 3740 мың теңге;
4 және одан да көп кәмелетке толмаған балалармен бірге тұратын көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге 1285 мың теңге;
Глубокое кентіндегі (Абай шағын ауданы) сумен жабдықтау жүйесін қайта жөндеуге 52175 мың теңге;
Быструха ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 23292 мың теңге;
Веселовка ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 19785 мың теңге;
төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою бойынша шараларын жүзеге асыруға 1800 мың теңге (су тасқынына қарсы шаралар);
2011 жылы өңірлік жобаларды жүзеге асыру аясында (Жол картасы) елді мекендердің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарын жөндеу және абаттандыруға 2533 мың теңге;
2011 жылы өңірлік жобаларды жүзеге асыру аясында (Жол картасы) білім беру және мәдениет объектілеріне күрделі және ағымдағы жөндеу жүргізуге 39856 мың теңге;
2011 жылы өңірлік жобаларды жүзеге асыру аясында (Жол картасы) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін жөндеуге 39724 мың теңге;
1800 мың теңге электрондық оқулықтар сатып алуға;
67584 мың теңге Белоусовка к. кейбір санаттағы азаматтарға тұрғын үй сатып алуға (апаттық жағдайдағы үй, 35 пәтер);
2223 мың теңге «Ауылдың гүлденуі – Қазақстанның гүлденуі» марафон-эстафетасын өткізуге;
Жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету үшін бірінші кезектегі жұмыстарды жүргізу үшін 58526,7 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 2011.03.18 № 29/5-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.06.22 № 30/5-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.09.29 № 32/4-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

4. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты из областного бюджета в сумме 338982,7 тысячи тенге, в том числе:
18886 тысяч тенге на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам Великой Отечественной войны, инвалидам Великой Отечественной войны, лицам приравненным к участникам Великой отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны, семьям погибших военнослужащих);
300 тысяч тенге на оказание материальной помощи семьям погибших в Афганистане;
144 тысячи тенге на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан;
688 тысяч тенге на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;
4641 тысяча тенге на обучение детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии);
3740 тысяч тенге на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;
1285 тысяч тенге на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
52175 тысяч тенге на реконструкцию системы водоснабжения в поселке Глубокое (микрорайон Абая);
23292 тысячи тенге на реконструкцию сетей водоснабжения в селе Быструха;
19785 тысяч тенге на реконструкцию сетей водоснабжения в селе Веселовка;
1800 тысяч тенге на реализацию мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайной ситуации (противопаводковые мероприятия);
2533 тысячи тенге на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации региональных проектов в 2011 году (Дорожная карта);
39856 тысяч тенге на капитальный и текущий ремонт объектов образования и культуры в рамках реализации региональных проектов в 2011 году (Дорожная карта);
39724 тысячи тенге на ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов в рамках реализации региональных проектов в 2011 году (Дорожная карта);
1800 тысяч тенге на приобретение электронных учебников;
67584 тысячи тенге на приобретение жилья отдельным категориям граждан (аварийный дом, 35 квартир) п. Белоусовка;
2223 тысячи тенге на проведение марафона-эстафеты «Расцвет села – расцвет Казахстана;
58526,7 тысяч тенге на проведение первоочередных работ для обеспечения бесперебойного теплоснабжения.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями  Глубоковского районного маслихата от 18.03.2011 № 29/5-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 22.06.2011 № 30/5-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 29.09.2011 № 32/4-IV (вводится в действие с 01.01.2011).

5. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 550524 мың теңге сомасында қарастырылсын, соның ішінде:
«Бизнестің жол картасы 2020» өңірлік бағдарламасының аясында жеке кәсіпкерлікті қолдауға 780 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын қолдау шараларын жүзеге асыруға 3533 мың теңге;
эпизоотикаға қарсы шараларды жүргізуге 9590 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға 44342 мың теңге;
2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамыту Мемлекеттік Бағдарламасын жүзеге асыруға 25993 мың теңге;
ата-аналарының қарауынсыз қалған жетім-баланы (жетім-балаларды) және баланы (балаларды) күту үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражаттарды төлеуге 15786 мың теңге;
Быструха ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта жөндеуге 209626 мың теңге;
Веселовка ауылындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта жөндеуге 178067 мың теңге;
Верхнеберезовский кентіндегі сумен жабдықтау жүйесін қайта жөндеуге ЖСҚ жасауға 8000 мың теңге;
Белоусовка кентіндегі сумен жабдықтау жүйесін қайта жөндеуге ЖСҚ жасауға 10000 мың теңге;
31047 мың теңге мектеп мұғалімдері мен мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілерінің біліктілік санатына қосымша төлем мөлшерін арттыруға;
еңбекақы төлемін жартылай субсидиялауға, жұмыспен қамту орталықтарын құруға 13760 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Глубокое аудандық мәслихатының 2011.03.18 № 29/5-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2011.11.09 № 33/2-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Ауылды елді мекендерде әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға 29484 мың теңге сомасында аудандық бюджетте республикалық бюджеттен несиелер қарастырылсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Глубокое аудандық мәслихатының 2011.09.29 № 32/4-IV (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2011 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2200 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
төтенше резерв – 1300 мың теңге;
шұғыл шығындарға резерв – 600 мың теңге;
сот шешімдері бойынша міндеттерді атқаруға – 300 мың теңге.
8. 2011 жылғы жергілікті бюджетті орындау барысында қысқартуға жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
9. Аудан бюджетінің шығыстарында келесі бағдарламалар бойынша шығыстар есепке алынды:
қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қала әкімінің аппараты, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі қызметін қамтамасыз етуге 5 қосымшаға сәйкес 142570 мың теңге сомасында;

5. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 550524 тысячи тенге, в том числе:
780 тысяч тенге на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»;
3533 тысячи тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
9590 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
44342 тысячи тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
25993 тысячи тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
15786 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
209626 тысяч тенге на реконструкцию сетей водоснабжения в селе Быструха;
178067 тысяч тенге на реконструкцию сетей водоснабжения в селе Веселовка;
8000 тысяч тенге на разработку ПСД на реконструкцию системы водоснабжения в поселке Верхнеберезовский;
10000 тысяч тенге на разработку ПСД на реконструкцию системы водоснабжения в поселке Белоусовка;
31047 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
13760 тысяч тенге на частичное субсидирование заработной платы, создание центров занятости.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями  Глубоковского районного маслихата от 18.03.2011 № 29/5-IV (вводится в действие с 01.01.2011); от 09.11.2011 № 33/2-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
6. Предусмотреть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 29484 тысячи тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Глубоковского районного маслихата от 29.09.2011 № 32/4-IV (вводится в действие с 01.01.2011).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 2200 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв – 1300 тысяч тенге;
резерв на неотложные затраты – 600 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решениям судов – 300 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета, на 2011 год согласно приложению 4.
9. В расходах бюджета района учтены затраты по программам:
услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа в сумме 142570 тысяч тенге согласно приложению 5;

мемлекеттік органдардың капиталдық шығындары 6 қосымшаға сәйкес 1000 мың теңге сомасында;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға 7 қосымшаға сәйкес 600 мың теңге сомасында;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға 8 қосымшаға сәйкес 11260 мың теңге сомасында;
елді мекендердің тазалығын қамтамасыз етуге 9 қосымшаға сәйкес 6959 мың теңге;
жерлеу орындарын күтіп-ұстау мен туысы жоқ адамдарды жерлеуге 10 қосымшаға сәйкес 1000 мың теңге сомасында;
елді мекендерді абаттандырып және көгалдандыруға 11 қосымшаға сәйкес 6310 мың теңге сомасында;
кенттік, ауылдық (селолық), ауылдық (селолық) округтердегі автомобиль жолдарын жетілдіруді қамтамасыз етуге 12 қосымшаға сәйкес 8354 мың теңге сомасында.

капитальные расходы государственных органов в сумме 1000 тысяч тенге согласно приложению 6;
организация водоснабжения населенных пунктов в сумме 600 тысяч тенге согласно приложению 7;
освещение улиц населенных пунктов в сумме 11260 тысяч тенге согласно приложению 8;
обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 6959 тысяч тенге согласно приложению 9;
содержание мест захоронений и погребение безродных в сумме 1000 тысяч тенге согласно приложению 10;
благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 6310 тысяч тенге согласно приложению 11;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в сумме 8354 тысячи тенге согласно приложению 12.