Жеке сот орындаушысымен ағымдағы шоттағы сомаларды есепке алу кітабын (депозиттік кітап) жүргізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Әділет министрінің 2011 жылғы 20 қаңтардағы № 15 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 27 қаңтарда № 6754 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 27 тамыздағы № 302 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 27.08.2020 № 302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 123-бабының 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жеке сот орындаушысымен ағымдағы шоттағы сомаларды есепке алу кітабын (депозиттік кітап) жүргізу ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Р. Түсіпбеков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2011 жылғы 20 қаңтардағы № 15
бұйрығымен бекітілген
Жеке сот орындаушысымен ағымдағы шоттағы сомаларды есепке алу
кітабын (депозиттік кітап) жүргізу ережесі
1. Осы Ереже "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы123-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленген және жеке сот орындаушысымен ағымдағы шоттағы сомаларды есепке алу кітабын (депозиттік кітап) жүргізу тәртібін реттейді.
2. Ағымдағы шоттағы сомаларды есепке алу мақсатында жеке сот орындаушысымен ағымдағы шоттағы сомаларды есепке алу кітабы (бұдан әрі - депозиттік кітап) жүргізіледі.
3. Депозиттік кітап нөмірленеді, тігіледі, жеке сот орындаушысының қолы қойылып, мөрімен куәландырылады.
4. Депозиттік кітапта: ағымдағы шотқа ақша сомасы түскен күні, атқарушылық іс жүргізу нөмірі, егер борышкер бірнеше атқарушылық іс жүргізу бойынша сома аударса, онда барлық атқарушылық іс жүргізудің нөмірлері көрсетіледі; төлем құжатының атауы мен нөмірі; борышкердің деректері (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы), сондай-ақ борышкер үшін сома аударған адамның деректері (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы); өндіріп алушының деректері (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы), сондай-ақ өндіріп алушы өкілінің деректері; түскен соманың мөлшері; төлем құжатының нөмірі мен күні, өндіріп алушыға соманы төлейтін күн; төленген соманың мөлшері, егер өндіріп алушылар бірнеше болса, әрбір өндіріп алушыға төленген сома көрсетіледі, алушының деректері (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы); төленбеген соманың қалдығы көрсетіледі.

Об утверждении Правил ведения частным судебным исполнителем книги учета сумм на текущем счете (депозитная книга)
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 января 2011 года № 15. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2011 года № 6754. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 27 августа 2020 года № 302.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 27.08.2020 № 302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 123 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения частным судебным исполнителем книги учета сумм на текущем счете (депозитная книга).
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Р. Тусупбеков
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 января 2011 года № 15
Правила ведения частным судебным исполнителем
книги учета сумм на текущем счете (депозитная книга)
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 123 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" и определяют порядок ведения частным судебным исполнителем книги учета сумм на текущем счете (депозитная книга).
2. В целях учета сумм, находящихся на текущем счете, частным судебным исполнителем ведется книга учета сумм на текущем счете (далее - депозитная книга) по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
3. Депозитная книга пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется подписью и печатью частного судебного исполнителя.
4. В депозитной книге указываются: дата поступления денежной суммы на текущий счет; номер исполнительного производства, в случае, если должник перечислил суммы по нескольким исполнительным производствам, то указываются номера всех исполнительных производств; наименования и номер платежного документа; данные должника (фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица), данные лица (фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица), перечислившего сумму за должника; данные взыскателя (фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица), данные представителя взыскателя; размер поступившей суммы; номер и дата платежного документа, дата выплаты суммы взыскателю; размер выплаченной суммы, если несколько взыскателей, указываются суммы, выплаченные каждому взыскателю, данные получателя (фамилия, имя, отчество физического лица или наименование юридического лица); остаток невыплаченной суммы.

5. Депозиттік кітапты ашу кезінде оған жеке сот орындаушысының сол күнгі банктегі ағымдағы шотында бар қалдық сома түгелдей енгізіледі. Кейіннен банктен үзінділердің келіп түсуіне қарай жазба жүргізіледі.
6. Ағымдағы шотқа сомалар түскен жағдайда жеке сот орындаушы үш жұмыс күні ішінде төлем шотын банкке жібереді.
Аталған төлем шотының орындалуы туралы банктің белгілеуінен кейін жеке сот орындаушысы депозиттік кітапта тиісті жазба жүргізеді. Төлем шотының бір данасы атқарушылық іс жүргізу материалдарына тіркеледі, екіншісі хронологиялық тәртіпте нарядқа жеке тігіледі.

5. При открытии депозитной книги в нее заносятся все суммы, числящиеся на день открытия в остатке на текущем счете частного судебного исполнителя в банке. В последующем записи производятся по мере получения выписок из банка.
6. При поступлении сумм на текущий счет частный судебный исполнитель в течение трех рабочих дней направляет счет к оплате в банк.
После отметки банка об исполнении данного счета к оплате, частный судебный исполнитель производит соответствующую запись в депозитной книге. Один экземпляр счета к оплате приобщается к материалам исполнительного производства, другой подшивается отдельно в наряд в хронологическом порядке.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2012.05.25 № 207 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Жеке сот орындаушысымен ағымдағы
шоттағы сомаларды есепке алу
кітабын (депозиттік кітап)
жүргізу ережесіне қосымша
Нысан
Ағымдағы шоттағы соманы есепке алу кітабы (депозиттік кітап)
Р/с
Ағымдағы шотқа ақша сомасы түскен күні
Атқарушылық іс жүргізу нөмірі, егер борышкер бірнеше атқарушылық іс жүргізу бойынша сома аударса, онда барлық атқарушылық іс жүргізудің нөмірлері көрсетіледі
Төлем құжатының атауы мен нөмірі
Борышкердің деректері (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы), сондай-ақ борышкер үшін сома аударған адамның деректері (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы)
Өндіріп алушының деректері (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы), сондай-ақ өндіріп алушы өкілінің деректері
Түскен соманың мөлшері
Төлем құжатының нөмірі мен күні, өндіріп алушыға соманы төлейтін күн
Төленген соманың мөлшері (егер өндіріп алушылар бірнеше болса, әрбір өндіріп алушыға төленген сома көрсетіледі), және алушының деректері (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы)
Төленбеген соманың қалдығы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 25.05.2012 № 207 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам ведения
частным судебным исполнителем
книги учета сумм на текущем
счете (депозитная книга)
Форма
Книга учета сумм на текущем счете (депозитная книга)
п/п
Дата
поступления
денежной
суммы на
текущий
счет
Номер
исполнительного
производства,
в случае, если
должник
перечислил
суммы по
нескольким
исполнительным
производствам,
то указываются
номера всех
исполнительных
производств
Наименование
и номер
платежного
документа
Данные
должника
(фамилия,
имя,
отчество
физического
лица или
наименование
юридического
лица), а
также данные
лица
(фамилия,
имя, отчество
физического
лица или
наименование
юридического
лица), пере-
числившего
сумму за
должника
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Данные
взыскателя
(фамилия,
имя,
отчество
физического
лица или
наиме-
нование
юриди-
ческого
лица), а
также
данные
предста-
вителя
взыскателя
Размер
посту-
пившей
суммы
Номер
и дата
платежного
документа,
дата
выплаты
суммы
взыскателю
Размер
выплаченной
суммы (если
несколько
взыскателей,
указываются
суммы,
выплаченные
каждому
взыскателю),
и данные
получателя
(фамилия,
имя,
отчество
физического
лица или
наименование
юридического
лица)
Остаток
невыпла-
ченной
суммы
Примечание
6
7
8
9
10
11