Биоотын өндірушісімен өндіріс паспортын әзірлеу және бекіту ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2011 жылғы 28 ақпандағы № 11-2/94 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 31 наурызда № 6854 тіркелді.
"Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.11.2021 № 333 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Биоотын өндірушісімен өндіріс паспортын әзірлеу және бекіту ережесі бекітілсін.
2. Қайта өңдеу өнеркәсібін және аграрлық азық-түлік нарығын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде белгіленген заңнамалық тәртіппен бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.
М. Оразаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының
2011 жылғы 28 ақпандағы
№ 11-2/94 бұйрығымен
бекітілген
Биоотын өндірушісімен өндіріс паспортын әзірлеу және
бекіту ережесі
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.11.2021 № 333 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Биоотын өндірушісімен өндіріс паспортын әзірлеу және бекіту ережесі (бұдан әрі – Ереже) "Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2-тармағының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және биоотын өндірушісімен өндіріс паспортын әзірлеу және бекіту тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.11.2021 № 333 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Өндіріс паспорты биоотын өндірушісімен биоотын өндірісі зауытында құрылыс пен жабдықты монтаждау жұмыстары аяқталғаннан кейін әзірленеді және бекітіледі.
3. Өндіріс паспортысыз биоотын өндірісін жүзеге асыруға рұқсат етілмейді.
2-тарау. Биоотын өндірушісінің өндіріс паспортын әзірлеу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.11.2021 № 333 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении Правил разработки и утверждения производителем биотоплива паспорта производства
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 11-2/94. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2011 года № 6854.
В соответствии с подпунктом 7) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 16.11.2021 № 333 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила разработки и утверждения производителем биотоплива паспорта производства.
2. Департаменту по развитию перерабатывающей промышленности и агропродовольственных рынков обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
М. Оразаев
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 28 февраля 2011 года № 11-2/94
Правила
разработки и утверждения производителем биотоплива паспорта производства
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 16.11.2021 № 333 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила разработки и утверждения производителем биотоплива паспорта производства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 7) пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива" и определяют порядок разработки и утверждения производителем биотоплива паспорта производства.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 16.11.2021 № 333 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Паспорт производства разрабатывается и утверждается производителем биотоплива по завершению строительных работ и монтажа оборудования на заводе по производству биотоплива.
3. Не допускается осуществлять производство биотоплива без паспорта производства.
Глава 2. Порядок разработки производителем биотоплива паспорта производства
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 16.11.2021 № 333 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Өндіріс паспорты А4 форматындағы қағазында мына параметрлер есебімен рәсімделеді:
сол жақ алаңы - 2,5 см, оң жақ алаңы – 1,5 см, колонтитулдар - 2,5 см;
жоларалық интервал - жалқы;
тақырыбы мен мәтін, мәтін мен қол арасындағы интервал - 2 жоларалық интервал.
5. Өндіріс паспортының мәтіні нақты тұжырымдалады және бірыңғай шрифтпен, ізсіз және түзетулерсіз теріледі. Өндіріс паспортының мәтінінде ескірген және көпмағыналы сөздер мен лебіздер, эпитеттер, метафоралар, қысқартылған сөздер қолданылмайды. Мәтіннің қосарланушылығы мен оның қайталануына жол берілмейді.
6. Егер сызуларды, схемаларды, диаграммаларды, суреттерді және (немесе) басқа да графикалық материалдарды машиналық әдіспен орындауға мүмкін болмаса, онда қолмен қара тушьпен немесе пастамен орындайды.
7. Өндіріс паспортында стандартталған мөлшер бірліктері қолданылады, олардың атаулары мен көрсетулері "Өлшем бірлігі. Өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесі" деген 8.417-ГОСТ-қа сәйкес анықталады.
8. Өзгерістер мен толықтырулардың мәтінін ресімдеу осы Ережелердің талаптарына сәйкес жасалады.
9. Өзгерістерде өндіріс паспортының қолданыстағы редакцияның қай мәліметтері өзгеріске, алынып тасталуына және (немесе) толықтыруға жататынын көрсетеді, бұл ретте: "ауыстырылсын", "толықтырылсын", "алып тасталынсын", "жаңа редакцияда жазылсын" деген сөздерді қолдана отырып тиісінше нұсқаулар келтіреді.
10. Өндіріс паспортына қайта өзгерістер енгізген кезде, алдыңғы өзгерістер ескеріледі.
11. Өндіріс паспорты және енгізілген өзгертулер мен толықтырулар мемлекеттік және орыс тілдерінде дайындалады.
12. Өндіріс паспортының титул беті осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімделеді.
13. Өндіріс паспортында көрсетілген тізбекке сәйкес мына мәліметтер келтіріледі:
1) атаулы карточка осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысанда келтіріледі;
2) биоотын өндіретін зауыт бойынша қысқа мәлімет осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысанда келтіріледі;
3) өндірілетін биоотын түрлері осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысанда келтіріледі;
4) өндірілетін қосымша өнім осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысанда келтіріледі;
5) жыл бойы айлар кесінінде шикізатты қайта өңдеу және биоотын өндірісінің ең жоғарғы көлемдері осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысанда келтіріледі;
6) биоотын өндіретін зауыттың технологиялық қондырғыларын жоспарлы-алдын-алу жөндеу графигі осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысанда келтіріледі;
7) Биоотын өндірісі кезінде негізгі шикізат қосымша материалдар шығыны туралы мәліметтер осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес нысанда келтіріледі;

4. Паспорт производства оформляется на бумаге формата А4, с учетом следующих параметров:
поля слева - 2,5 см, поля справа - 1,5 см, колонтитулы - 2,5 см;
межстрочный интервал - одинарный;
интервал между заголовком и текстом, текстом и подписью - 2 межстрочных интервала.
5. Текст паспорта производства формулируется четко и печатается единым шрифтом, без помарок и исправлений. В тексте паспорта производства не применяются устаревшие и многозначные слова и выражения, эпитеты, метафоры, сокращения слов. Дублирование текста и его повторение не допускается.
6. Если чертежи, схемы, диаграммы, рисунки и (или) другой графический материал невозможно выполнить машинным способом, то выполняют ручным способом черной тушью или пастой.
7. В паспорте производства применяются стандартизированные единицы величин, их наименования и обозначения определяются в соответствии с ГОСТ 8.417 "Единицы величин. Государственная система обеспечения единства измерений".
8. Оформление текста изменений или дополнений производится в соответствии с требованиями настоящих Правил.
9. В изменениях указывают, какие сведения действующей редакции паспорта производства подлежат изменению, исключению и (или) дополнению, при этом приводят соответствующие указания, применяя слова: "заменить", "дополнить", "исключить", "изложить в новой редакции".
10. При повторном внесении изменений в паспорт производства учитываются предыдущие изменения.
11. Паспорт производства и внесенные изменения и дополнения оформляются на государственном и русском языках.
12. Титульный лист паспорта производства оформляется по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
13. В паспорте производства согласно указанной последовательности приводятся следующие сведения:
1) адресная карточка, оформляется по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) краткая информация по заводу по производству биотоплива, приводится по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) производимые виды биотоплива, приводятся по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) производимая сопутствующая продукция, приводятся по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) максимальные объемы переработки сырья и производства биотоплива в течение года в разрезе месяцев, приводятся по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
6) график планово-предупредительного ремонта технологических установок завода по производству биотоплива, приводится по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
7) сведения о расходе основного сырья и вспомогательных материалов при производстве биотоплива, приводятся по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;

8) биоотын өндірісін технологиялық схемасы;
9) биоотын өндірісін инженерлік қамтамасыз ету;
10) биоотын өндірісін метрологиялық қамтамасыз ету;
11) қойма жайлары (резервуарлы жабдықтар);
12) биоотын қоймасы;
13) санитарлық паспорт;
14) қоршаған ортаны сақтау бойынша;
15) ғимараттың және құрылыстың экспликациясы өндірістің бас жоспары.
14. Биоотын өндірісінің технологиялық схемасы туралы мәліметтерде:
1) жабдықтың және жабдықты орналастырудың жинақтамалық жоспарының ерекшелігімен бірге өндірістің аппаратуралық-технологиялық схемасының графиктік бейнесі;
2) биоотын өндірісі кезінде:
шикізатты тасымалдау (көлік түрі, автомобиль және (немесе) темір жол кірме жолдарының, автомобиль және (немесе) темір жол таразыларының болуы);
оны қайта өңдеуге шикізатты дайындау бойынша қосалқы технологиялық процестер;
дайындалған шикізат және оның сипаттамалары;
шикізатты қайта өңдеудің негізгі технологиялық процестері;
алынған өнім және оның сипаттамасы;
өнімді берілген сапаға дейін жеткізу бойынша қосалқы технологиялық процестер;
биоотынды денатурациялау процесі (қолданылатын құралдың түрі, оның сипаттамасы, оны өткізу кезеңі және учаскесі);
өндірістің технологиялық процестерін метрологиялық қамтамасыз етуі (өлшеу құралдарының атауы, маркасы, дәлдігі);
үздiксiз қоректендiру көздерi;
алынған өнімді сақтау бөлімшесі (эфиральдегидті фракцияны және шырықшөп майларын сақтау);
биоотын сақтау қоймасы (оның негізгі параметрлері);
биоотын өндірісінің қалдықтарын сату;
өртке қарсы қауіпсіздік жүйесі көрсетіледі.
15. Ұйымдарда биоотын өндірісін жүзеге асыруға орнатылған әрбір жабдықтар бойынша мәліметтер тізбесі мыналарды қамтиды:
1) атауын, типін, маркасын;
2) өнімділігін, өндіруші-зауытын, шығарылған жылын және пайдалануға енгізілген жылын;
3) жұмыс тәртібін (жұмыс тәртібі, шекті-рұқсат етілген режимі);
4) тағайындаудың негізгі көрсеткіштерін және қолдану шарттарын;
5) қызмет көрсету мерзімінің белгіленген көрсеткіштерін және (немесе) белгіленген ресурсын;
6) сақтандырғыш құралдармен жабдықталғанын (сақтандыратын қақпақтармен, муфталармен және басқа құралдармен);
7) есептегіш бақылау аспаптармен жабдықталғанын.
16. Қойма туралы мәліметтерде биоотын қабылдау бөлімшесі және сақтау қоймасы туралы мәліметтер белгіленеді.
Қабылдау бөлімшесі туралы мәліметтерде мыналардың бар-жоғы көрсетіледі:
1) өлшегіш (типі, маркасы, сыйымдылығы, саны, өндiрушi-зауыты, шығарылған және пайдалануға енгiзiлген жылы);
2) өлшегiштегі екі тексерілген термометрлер;
3) биоотынды айдау үшiн өзi соратын құйынды сорғы (типі, маркасы, өнiмдiлiгi, саны, өндіруші зауыт, шығарылған жылы және пайдалануға енгiзiлген жылы, меншік құқығын растайтын құжаттар);

8) технологическая схема производства биотоплива;
9) инженерное обеспечение производства биотоплива;
10) метрологическое обеспечение производства биотоплива;
11) складские помещения (резервуарное оборудование);
12) хранилище биотоплива;
13) санитарном паспорте;
14) по охране окружающей среде;
15) генеральный план производства с экспликацией зданий и сооружений.
14. В сведениях о технологической схеме производства биотоплива отражаются:
1) графические изображения аппаратурно-технологической схемы производства со спецификацией оборудования и компоновочного плана расстановки оборудования;
2) при производстве биотоплива:
транспортирование сырья (вид транспорта, наличие автомобильных и (или) железнодорожных подъездных путей, весов автомобильных и (или) железнодорожных);
вспомогательные технологические процессы по подготовке сырья к его переработке;
подготовленное сырье и его характеристики;
основные технологические процессы переработки сырья;
полученная продукция и его характеристика;
вспомогательные технологические процессы по доведению продукции до заданного качества;
процесс денатурации биотоплива (вид применяемого средства, его характеристика, стадия и участок ее проведения);
метрологическом обеспечении технологических процессов производства (наименование, марка, точность средств измерений);
источников бесперебойного питания;
отделение по хранению полученной продукции (хранение эфироальдегидной фракции и сивушных масел);
хранилище биотоплива (его основные параметры);
реализация отходов производства биотоплива;
систем противопожарной безопасности.
15. По каждому используемому оборудованию, установленному в организации для осуществления производства биотоплива, приводятся следующие сведения:
1) наименование, тип, марку;
2) производительность, завод-изготовитель, год выпуска и год ввода в эксплуатацию;
3) режимы работы (рабочий режим, предельно-допустимый режим);
4) основные показатели назначения и условия применения;
5) назначенные показатели срока службы и (или) назначенный ресурс;
6) оснащенность предохранительными устройствами (предохранительными клапанами, муфтами и другими устройствами);
7) оснащенность контрольными приборами учета.
16. В сведениях о хранилище отражаются сведения о приемном отделении и хранилище биотоплива.
В сведениях о приемном отделении указываются сведения о (об):
1) мернике (тип, марка, вместимость, количество, завод-изготовитель, год выпуска и ввода в эксплуатацию);
2) двух поверенных термометрах в мернике;
3) насосе вихревом самовсасывающем для перекачки биотоплива (тип, марка, производительность, количество, завод-изготовитель, год выпуска и ввода в эксплуатацию, документы, подтверждающие право собственности);

4) механикалық желдетуді қамтамасыз ететiн желдеткіш;
5) сегіз еселiк желдетуді қамтамасыз ететiн желдеткіш;
6) жерге қосу (өлшенген күні);
7) қабылдау бөлімшесін биоотын сақтау қоймасынан бөліп тұратын қалқалар;
8) өрт сөндіру құралдары.
Биоотын сақтау қоймасы туралы мәліметтерде:
1) сақтауға арналған резервуарлар (сыйымдылығы, саны, өлшенген жылы);
2) резервуарларға қызмет көрсетуге арналған алаңдар;
3) резервуарлардағы биоотынды өлшеуге арналған құрылғылар мен құжаттар;
4) резервуарлардағы биоотынның шекті деңгейінің автоматты сигнал беру құралдары;
5) резервуарларды суландыру;
6) биоотын буларының датчигі;
7) газ коммуникациясындағы желдету клапаны мен от бөгегіш;
8) механикалық желдетуді қамтамасыз ететін желдеткіш;
9) сегіз еселiк желдетуді қамтамасыз ететін желдеткіш;
10) жерге қосу (өлшенген күні);
11) жайтартқыш;
12) қосалқы (эвакуациялық) шығу есігі;
13) еденнің қарсы еңiсі;
14) төгiлген сұйық биоотынды жинап алушы түтiк;
15) жеңіл лақтырылатын жабын;
16) өрт сөндiру құралдары;
17) өрт-күзет сигнализациясы;
18) алаңдарды тегiстеу және асфальттау (тек жабық типі үшiн);
19) едендi темiрлеу туралы мәліметтер көрсетіледі.
17. Биоотын өндірісі кезінде қойма үй-жайлары туралы мәліметтер:
1) шикізатты;
2) көмірқышқылдарды;
3) ферменттерді;
4) көмекші материалдарды;
5) дайын өнімдерді сақтауға арналған қоймалар туралы мәліметтерінен тұрады.
Бұл ретте, әр қойма түрі үшінмыналар көрсетіледі: талап етілетін сақтау режимін қамтамасыз ететін саны, ауданы (шаршы метр), бір жолғы сақтау сыйымдылығы (тонналармен, баллондармен), құрылғылардың атауы.
18. Биоотын өндірісін метрологиялық қамтамасыз ету туралы мәліметтерде:
1) атауы, типі, маркасы, метрологиялық сипаттамасы, тексеру саны мен кезеңділігі көрсетіле отырып, тексеруге жататын өлшем құралдары тiзбесiнің болуы;
2) метрологиялық қызмет көрсету туралы шарт (нөмірі, күні, оны жүзеге асыратын орган);
3) өлшем құралдарын тексеруді жүзеге асыратын жауапты тұлға (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, бұйрықтың күні мен нөмірі) туралы мәліметтер белгіленеді.
19. Биоотын өндірісін инженерлік қамтамасыз ету туралы мәліметтерде:
1) желдету және ауамен жабдықтау, онда желдеткіштердің, қысылған ауаны шығаратын компрессорлық қондырғының, су мен ауа жылытқыштарының атауы, типі, маркасы, өнімділігі, саны көрсетіледі;
2) сумен жабдықтау және кәріз, онда мыналар көрсетіледі:
сумен жабдықтау көзінің (орталықтандырылған және (немесе) артезиандық ұңғыма) болуы;
тереңдік сорғылардың типі, маркасы, өнімділігі, саны;
технологиялық және шаруашылық-тұрмыстық қажеттіліктерге пайдаланылған су көлемі (текше метр);
резервтегі суды сақтау үшін бассейннің болуы (саны, бір жолғы сақтау көлемі (текше метр));
бір жылда қалалық тазалау құрылыстарының және (немесе) өзіндік сүзу жолдарының жүйесіне тасталатын ағынды сулардың көлемі (текше метр);

4) вентиляторе, обеспечивающем механическую вентиляцию;
5) вентиляторе, обеспечивающем восьмикратную вентиляцию;
6) заземлении (дате замера);
7) перегородки, отделяющей приемное отделение от хранилища биотоплива;
8) средств пожаротушения.
В сведениях о хранилище биотоплива указываются сведения о (об):
1) резервуарах для хранения (вместимость, количество, год замера);
2) площадке для обслуживания резервуаров;
3) устройстве и документах для замера биотоплива в резервуарах;
4) средствах автоматической сигнализации предельного уровня биотоплива в резервуарах;
5) орошении резервуаров;
6) датчиках паров биотоплива;
7) дыхательных клапанах и огнепреградителях на газовой коммуникации;
8) вентиляторах, обеспечивающих механическую вентиляцию;
9) вентиляторах, обеспечивающих восьмикратную вентиляцию;
10) заземлении (дате замера);
11) молниеотводе;
12) резервном (эвакуационном) выходе;
13) контруклоне пола;
14) приемке для сбора, пролитого жидкого биотоплива;
15) легкосбрасываемой кровли;
16) средствах пожаротушения;
17) пожарно-охранной сигнализации;
18) обваловке и асфальтировании площадки (только для закрытого типа);
19) железнении пола.
17. Сведения о складских помещениях при производстве биотоплива состоят из сведений о складах для хранения:
1) сырья;
2) углекислоты;
3) ферментов;
4) вспомогательных материалов;
5) готовой продукции.
При этом для каждого вида склада указывается: количество, площадь (квадратный метр), емкость единовременного хранения (в тоннах, баллонах), наименование устройств, обеспечивающих требуемый режим хранения.
18. В сведениях о метрологическом обеспечении производства биотоплива отражаются сведения о (об):
1) перечне средств измерений, подлежащих поверке с указанием наименования, типа, марки, метрологических характеристик, количестве и периодичности поверки;
2) договоре о метрологическом обслуживании (номер, дата, орган, его осуществляющий);
3) ответственном лице за осуществление поверки средств измерений (должность, фамилия, имя, отчество, дата и номер приказа).
19. В сведениях об инженерном обеспечении производства биотоплива отражаются сведения о (об):
1) вентиляции и воздухоснабжении, где указывается наименование, тип, марка, производительность, количество вентиляторов, компрессорной установки для выработки сжатого воздуха, подогревателях воды и воздуха;
2) водоснабжении и канализации, где отражается:
наличие источника водоснабжения (централизованного и (или) артезианской скважины);
тип, марка, производительность, количество, глубинных насосов;
объем воды (кубический метр), использованный на технологические и хозяйственно-бытовые нужды;
наличие бассейна для хранения резервной воды (количество, объем единовременного хранения (кубический метр));
объем сбрасываемых стоков (кубический метр) в систему городских очистных сооружений и (или) собственных полей фильтрации за год;

3) электрмен жабдықтау мыналарды қамтиды:
жабдықтау көзінің болуын (орталықтандырылған және (немесе) дербес);
трансформаторлардың типін, маркасын, санын, қуатын, өткен жыл ішінде тұтынылған электр энергияның көлемін (кило Ватт/сағ);
4) жылумен жабдықтау,онда мыналар көрсетіледі:
жылумен жабдықтау көзінің болуы (орталықтандырылған және (немесе) дербес);
орнатылған бу қазандықтарының (пайдаланылатын отын түрі), су жылыту қазандықтарының, суық ауа шығаратын компрессорлық қондырғының атауы, типі, маркасы, өнімділігі, саны;
өткен жылы тұтынылған (өндірілген) жылу энергиясының мөлшері;
5) су дайындығы, бұл мыналарды қамтиды:
пайдаланылатын қондырғылар мен сүзгілердің атауын, типін, маркасын, өнімділігін, санын;
су жинағыштың саны мен сыйымдылығын (текше метр) туралы мәліметтер белгіленеді.
20. Санитарлық паспорт туралы мәліметтерде санитарлық паспортты берген күні, нөмірі және кіммен берілгені көрсетіледі.
21. Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі мәліметтерде зиянды заттарды атмосфераға шығаруға, ағынды суларды ағызуға және өндірістік қалдықтарды кәдеге жаратуға келісім берген уәкілетті орган құжатының күні және нөмірі көрсетіледі.
21-1. Биоотын өндірісінің паспортына өзгерістер немесе толықтырулар енгізілген кезде өндіруші биоотын өндірісінің паспортына өзгерістер немесе толықтырулар енгізілген күннен бастап күнтізбелік отыз күнге дейін уәкілетті органға өндіріс паспортына енгізілген өзгерістер немесе толықтырулар туралы жазбаша түрде ақпарат ұсынады.
Ескерту. Ереже 21-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.11.2021 № 333 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Биоотын өндірушісімен өндіріс паспортын бекіту тәртібі
Ескерту. 3-тарау алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.11.2021 № 333 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Биоотын өндірушісімен
өндіріс паспортын әзірлеу
және бекіту ережелеріне
1-қосымша
Нысан
Кәсіпорынның фирмалық белгісі (бар болса)
Бекітемін
____________________________
(бірінші басшының
____________________________
(уәкілетті тұлғаның) аты,
әкесінің аты
(бар болса), тегі)
___________________________
(қолы)
"_____" __________________
(күні)
Өндіріс паспортының титул беті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.11.2021 № 333 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________
(заңды тұлғаның меншік нысаны)
_________________________________________________________
өндіріс паспортын бекітетін заңды тұлғаның атауы
_____________________________________________
(өндіріс паспортының тіркеу нөмірі)
Әзірленген
____________________________
(өндіріс паспортын әзірлеген
ұйым атауы)
____________________________
(әзірлеуші-ұйым басшысының
аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
"___" _____________________
(күні)
Биоотын өндірушісімен
өндіріс паспортын
әзірлеу және бекіту
ережелеріне
2-қосымша
Нысан
Атаулы карточка

3) электроснабжении, где содержится сведения о (об):
наличии источника снабжения (централизованного и (или) автономного);
типе, марке, количестве, мощности трансформаторов, объем потребления электроэнергии за прошедший год (килоВатт в час);
4) теплоснабжении, где отражается сведения о (об):
наличии источника теплоснабжения (централизованного и (или) автономного);
наименовании, типе, марке, производительности, количестве установленных паровых котлов (вид используемого топлива), водогрейных котлах, компрессорной установки для выработки холода;
количестве потребленной (выработанной) теплоэнергии за прошедший год;
5) водоподготовке, где указывается:
наименование, тип, марка, производительность, количество используемых установок и фильтров;
количество и вместимость (кубический метр) сборника воды.
20. В сведениях о санитарном паспорте указывается дата, номер и кем выдан санитарный паспорт.
21. В сведениях по охране окружающей среде отражается дата и номер документа, наименование уполномоченного органа, проводившего государственную экологическую экспертизу и согласовавшего выбросы вредных веществ в атмосферу, сброс стоков и утилизацию отходов от производства.
21-1. При внесении изменений или дополнений в паспорт производства биотоплива производитель до тридцати календарных дней со дня внесения изменений или дополнений в паспорт производства биотоплива представляет в уполномоченный орган в письменном виде информацию о внесенных изменениях или дополнениях в паспорт производства.
Сноска. Правила дополнены пунктом 21-1 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.11.2021 № 333 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Порядок утверждения производителем биотоплива паспорта производства
Сноска. Глава 3 исключена приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.11.2021 № 333 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам разработки и
утверждения производителем
биотоплива паспорта
производства
Форма
Фирменный знак предприятия (при его наличии)
Утверждаю
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
первого руководителя)
____________________________
(уполномоченного лица)
____________________________
(подпись)
"_____" __________________
(дата)
Титульный лист паспорта производства
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 16.11.2021 № 333 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________
(форма собственности юридического лица)
________________________________________________________________
наименование юридического лица, утверждающего паспорт производства
________________________________________________________________
(регистрационный номер паспорта производства)
Разработан
____________________________
(наименование организации
разработавшей паспорт
производства)
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
руководителя организации-
разработчика)
"___" ______________
(дата)
Приложение 2
к Правилам разработки
и утверждения производителем
биотоплива паспорта
производства
Форма
Адресная карточка
_____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.09.2013 № 5-3/462 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн еткен соң қолданысқа енгізіледі).
_____________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
Биоотын өндірушісінің толық және қысқартылған атауы
Бірінші басшы (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), телефон және факс нөмірі, толық)
Биоотын өндірушіні мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің* немесе анықтаманың нөмірі және берілген күні, куәлікті берген органның атауы
Биоотын өндірушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Биоотын өндірушісінің орналасқан мекенжайы
Биоотын өндіретін зауыттың орналасқан мекенжайы
Теміржол деректемелері
Қызмет көрсететін банк, есеп айырысу шоты, жеке сәйкестендіру коды
Ескертпе:*"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін қолданыста болады.
Биоотын өндірушісімен
өндіріс паспортын
әзірлеу және бекіту
Ережелеріне
3-қосымша
Нысан
Биоотын өндіретін зауыт туралы қысқаша ақпарат
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
Биоотын өндіретін зауыттарды салуға рұқсат
_____________________________________________________________________
(Биоотын өндіретін зауыттарды салуға рұқсаттың нөмірі, берілген күні, кіммен берілді)
____________________________________________________________________.
Жылжымайтын мүлік және оған жасалған келісімдер құқығына мемлекеттік тіркеу туралы куәлік ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(нөмір, берілген күні, куәлікті берген органның атауы)
Биоотын өндіретін зауыттың жалпы аумағы _________________.
(шаршы метр)
Биоотын өндіретін зауыт ғимаратының және құрылысының жалпы аумағы
_____________________.
(шаршы метр)
Өндірісті пайдалануға берген күні __________________________________.
(күні, айы, жылы)
Соңғы қайта жаңғыртқан күні ________________________________________.
(күні, айы, жылы)
Кәсіпорында жаңарту және қайта жаңғырту есебімен шикізатты қайта өңдеу жөніндегі жобалы қуаты __________________________________, одан
(айына мың тонна)
тамақ шикізатын қайта өңдеу бойынша ___________________________.
(айына мың тонна)
Биоотын өндірушісімен
өндіріс паспортын
әзірлеу және бекіту
Ережелеріне
4-қосымша
Нысан
Өндірілетін биоотын түрлері
р/н
Биоотын атауы
Биоотынға стандарт
Технологиялық қондырғылар
Қондырғы атауы
Қондырғы атауы
1.
2.
3.
4.
5.
Өндірілетін қосымша өнім
р/н
Биоотын атауы
Биоотынға стандарт
Технологиялық қондырғылар
Қондырғы атауы
Қондырғы атауы
1.
2.
3.
4.
5.
Биоотын өндірушісімен
өндіріс паспортын
әзірлеу және бекіту
Ережелеріне
5-қосымша
Нысан
Жыл бойы айлар кесінінде шикізатты қайта өңдеу және
биоотын өндірісінің ең жоғарғы көлемдері
Атауы
Айлар
Жыл бойы барлығы
желтоқсан
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
1.
1 шикізат, тонна
2.
2 шикізат, тонна
3.
3 шикізат, тонна
4.
Шикізат бойынша жиыны:
5.
6.
1 Биоотын, литр
7.
2 Биоотын, литр
3 Биоотын, литр
Биоотын бойынша жиыны, литр
Биоотын өндірушісімен
өндіріс паспортын
әзірлеу және бекіту
Ережелеріне
6-қосымша
Нысан
Биоотын өндіретін зауыттың технологиялық қондырғыларын
жоспарлы-алдын-алу жөндеу графигі
Қондырғы атауы
Жөндеу жұмыстарының басталған және аяқталған күні
Бос тұрған күні барлығы
"_____" жыл
"_____" жыл
"_____" жыл
"_____" жыл
"__" тоқсан
"__" тоқсан
"__" тоқсан
"__" тоқсан
"__"
ай
"__"
ай
"__"
ай
"__"
ай
"__"
ай
"__"
ай
"__"
ай
"__"
ай
"__"
ай
"__"ай
"__"
ай
"__"
ай
Биоотын өндірушісінің
Бірінші басшысы ___________________________________________________
Жөндеу жүргізген
жауапты тұлға _________________________________________________
Жауапты тұлғаны белгілеу туралы ұйымдастыру-өкімдік құжаттама
_____________________________________________________________________
(ұйымдастыру-өкімдік құжаттың түрі және нөмірі, күні)
Биоотын өндірушісімен
өндіріс паспортын
әзірлеу және бекіту
Ережелеріне
7-қосымша
Нысан
Биоотын өндірісі кезінде негізгі шикізат қосымша
материалдар шығыны туралы мәлімет
Өнім түрі
Өнім шығарылатын қондырғы атауы
Тонна шикізаттан шығарылатын биоотын, литр
Тонна шикізаттан шығарылатын қосымша өнім, килограмм
Тонна шикізаттан шығарылатын қалдықтар, килограмм
1 шикізат түрі
2 шикізат түрі
3 шикізат түрі
Жиыны

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 30.09.2013 № 5-3/462 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Полное и сокращенное наименование производителя биотоплива
Первый руководитель (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), номер телефона и факса, полностью)
Номер и дата выдачи свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) производителя биотоплива, наименование органа выдавшего свидетельство
Бизнес идентификационный номер производителя биотоплива
Адрес местонахождения производителя биотоплива
Адрес местонахождения завода по производству биотоплива
Железнодорожные реквизиты Обслуживающий банк, расчетный счет, индивидуальный идентификационный код
Примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица.
Приложение 3
к Правилам разработки и
утверждения производителем
биотоплива паспорта
производства
Форма
Краткая информация о
заводе по производству биотоплива
__________________________________
(наименование юридического лица)
Разрешение на строительство завода по производству биотоплива
___________________________________________________________________
(номер, дата выдачи, кем выдано разрешение на строительство завода по производству
__________________________________________________________________.
биотоплива)
Свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимое
имущество и сделок с ним __________________________________________
__________________________________________________________________.
(номер, дата выдачи, наименование органа, выдавшего свидетельство)
Общая площадь завода по производству биотоплива _____________.
(квадратных метров)
Общая площадь зданий и сооружений завода по производству
биотоплива _________________.
(квадратных метров)
Дата ввода производства, в эксплуатацию ____________________.
(день, месяц, год)
Проведении последней реконструкции _________________________.
(день, месяц, год)
Проектная мощность по переработке сырья с учетом модернизации
и реконструкции предприятия ___________________________ , из нее по
(тысяч тонн в месяц)
переработке пищевого сырья _______________________________________.
(тысяч тонн в месяц)
Приложение 4
к Правилам разработки и
утверждения производителем
биотоплива паспорта
производства
Форма
Производимые виды биотоплива
п/п
Наименование
биотоплива
Стандарт на
биотопливо
Технологические установки
Название установки
Название установки
1.
2.
3.
4.
5.
Производимая сопутствующая продукция
п/п
Наименование
продукции
Стандарт на
продукцию
Технологические установки
Название установки
Название установки
1.
2.
3.
4.
5.
Приложение 5
к Правилам разработки и
утверждения производителем
биотоплива паспорта
производства
Форма
Максимальные объемы переработки сырья и производства
биотоплива в течение года в разрезе месяцев
Наимено-
вание
Месяцы
Всего
за
год
де-
кабрь
ян-
варь
фе-
враль
март
ап-
рель
май
июнь
июль
ав-
густ
сен-
тябрь
ок-
тябрь
но-
ябрь
1.
Сырье 1,
тонн
2.
Сырье 2,
тонн
3.
Сырье 3,
тонн
4.
Итого по
сырью:
5.
6.
Биото-
пливо 1,
литров
7.
Биото-
пливо 2,
литров
Биото-
пливо 3,
литров
Итого
по био-
топливу,
литров
Приложение 6
к Правилам разработки и
утверждения производителем
биотоплива паспорта
производства
Форма
График планово-предупредительного ремонта технологических
установок завода по производству биотоплива
Наи-
мено-
вание
уста-
новки
Дата начала и окончания ремонтов
Всего
дни
простоя
"___" год
"__" год
"__" год
"__" год
"__" квартал
"__" квартал
"__" квартал
"__" квартал
"__"
месяц
"__"
месяц
"__"
месяц
"__"
месяц
"__"
месяц
"__"
месяц
"__"
месяц
"__"
месяц
"__"
месяц
"__"
месяц
"__"
месяц
"__"
месяц
Первый руководитель
Производителя биотоплива ____________________
Лицо ответственное
за проведение ремонта _______________________
Организационно-распорядительный документ
о назначении ответственного лица ______________________________
(вид и номер, дата организационно-распорядительного документа)
Приложение 7
к Правилам разработки и
утверждения производителем
биотоплива паспорта
производства
Форма
Сведения о расходе основного сырья и вспомогательных
материалов при производстве биотоплива
Вид продукции
Наименование
установки,
на которой
осуществляется
выход продукции
Выход
биотоплива
из тонны
сырья,
литров
Выход
сопутствующей
продукции
из тонны сырья,
килограмм
Выход отходов
из тонны из
тонны сырья,
килограмм
Сырье 1 вида
Сырье 2 вида
Сырье 3 вида
Итого