Адвокат ордерінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2011 жылғы 27 сәуірдегі № 165 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 11 мамырда № 6949 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 6 қаңтардағы № 2 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 06.01.2020 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Адвокаттық қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған адвокаттың нақты iсті жүргiзуiне өкілеттігін куәландыратын ордерінің нысаны бекітілсін.
2. Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитеті:
1) осы бұйрықты ордер бланкiлерін дайындау жөнінде тиiстi шаралар қабылдау үшiн, бақылауды жүзеге асыруды және олардың берілуін есепке алуды жүзеге асыру үшін, адвокаттар алқасы Төралқаларының назарына, сондай-ақ соттардың, прокуратура, анықтау және алдын ала тергеу органдарына мәлімет үшін жеткізсін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Ә.Т.Аманбаевқа және Қазақстан Республикасы Тіркеу қызметі және құқықтық көмек көрсету комитетінің төрағасы М.И.Сексембаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Р. Түсіпбеков
Қазақстан Республикасы
Әділет министрiнiң
2011 жылғы 27 сәуірдегі
№ 165 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
_____________________________________________________________________
(адвокаттар алқасының атауы)
_____________________________________________________________________
(заң консультациясының не адвокаттық кеңсенің атауы, не өз қызметін
дербес жүзеге асыратын адвокаттың тегі мен аты-жөні)
№_____ О Р Д Е Р 20___жыл "___"___________
Адвокаттық қызметпен айналысатын "___"________ _______ жылғы
№ ________________ мемлекеттік лицензиясы бар адвокат _______________
_____________________________________________________________________
(адвокаттың тегі, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(қаулылар/ұйғарулар, адвокаттың қатысуын қаматамасыз ету туралы
_____________________________________________________________________ келісім-шарт оны шығарған/қорытындылаған тұлғаның тегі мен
аты-жөнін көрсете отырып)
негізінде ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
құқықтары мен мүдделерін ____________________________________________
(соған қатысты қорғау / өкілеттік ету / жүзеге асырылатын
_____________________________________________________________________ қатысты жеке тұлғаның тегі, аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы)
___________________________________________ бабы тәртібімен қорғауды
(ҚР ҚіЖК / ҚР АіЖК / ҚР ӘҚБтК бабын көрсету қажет)
/өкілеттік етуді/ жүзеге асыруға ____________________________________ (істің сипаты)
____________________________________________ іске қатысу тапсырылады.
Заң консультациясының
меңгерушісі/адвокаттық
кеңсенің құрылтайшысы/адвокат __________________
(Тегі, аты-жөні)
М.О.
Ескертпе:
Адвокаттың нақты істі жүргізуіне
өкілеттілігін куәландыратын ордер нысанының
сипаттамасы
Адвокаттың нақты істі жүргізуін куәландыратын ордер баспаханалық тәсілмен ақ қағазда дайындалуы тиіс және жоғары сапада дайындауымен, қорғалуымен, жасандылық мүмкіндігін болдырмаумен сипатталады, ордердің бланкілерінде:

Об утверждении формы ордера адвоката
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 апреля 2011 года № 165. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2011 года № 6949. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 6 января 2020 года № 2.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 06.01.2020 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму ордера, удостоверяющего полномочия адвоката на ведение конкретного дела.
2. Комитету регистрационной службы и оказания правовой помощи:
1) довести настоящий приказ до Президиумов коллегий адвокатов для принятия соответствующих мер по изготовлению бланков ордеров, осуществления контроля и учета их выдачи, а также до судов, органов прокуратуры, дознания и предварительного следствия для сведения;
2) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) принять меры по размещению настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Аманбаева А.Т. и председателя Комитета регистрационной службы и оказания правовой помощи Министерства юстиции Республики Казахстан Сексембаева М.И.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Р. Тусупбеков
Утверждена
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 апреля 2011 года № 165
____________________________________________________________________
(наименование коллегии адвокатов)
_____________________________________________________________________
(наименование юридической консультации или адвокатской конторы, либо
фамилия и инициалы адвоката, осуществляющего свою деятельность
индивидуально)
fs24О Р Д Е Р №fs24 _____
"___" ___________ 20__ года Адвокату ___________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество адвоката)
имеющему лицензию на занятие адвокатской деятельностью № ___ от
"___" _________ ___ года, на основании постановления или определения
____________________________________________________________________
(указываются полностью должность, фамилия,
____________________________________________________________________
инициалы лица, вынесшего постановление или определение о
назначении защитника или представителя)
поручается ведение _________________________________________________
(характер дела)
по осуществлению защиты или представительства прав и интересов
_____________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество лица, права и интересы которых
защищает или представляет адвокат)
в порядке статьи ____________________________________________________
(указывается номер статьи УПК РК/ГПК РК/К РК оАП)
на стадии ___________________________________________________________
(указывается на какой стадии процесса принимается участие
по делу)
в ___________________________________________________________________
(указывается наименование органа, ведущего уголовный либо
гражданский процесс
_____________________________________________________________________
или дело об административном правонарушении)
Заведующий юридической
консультацией/учредитель
адвокатской конторы/адвокат _______________________________
(фамилия, инициалы)
М.П.
_____________________________________________________________________
(наименование коллегии адвокатов)
_____________________________________________________________________
(наименование юридической консультации или адвокатской конторы,
либо фамилия и инициалы адвоката, осуществляющего
профессиональную деятельность индивидуально)
fs24 О Р Д Е Р №fs24 ____
"___" ___________ 20__ года
Адвокату _____________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество адвоката)
имеющему лицензию на занятие адвокатской деятельностью № ___ от
"___" ____________ года, на основании письменного договора поручается
ведение __________________________________
(указывается характер дела)
____________________________________________ дела по защите или
представительству прав и интересов __________________________________
(указывается полностью фамилия, имя,
_____________________________________________________________________
отчество физического лица либо полное наименование юридического лица)
на стадии ___________________________________________________________
(указывается, на какой стадии процесса принимается
участие по делу)
_____________________________________________________________________
в ___________________________________________________________________
(указывается наименование органа, ведущего уголовный либо
гражданский процесс,
_____________________________________________________________________
или дело об административном правонарушении)
Заведующий юридической
консультацией/учредитель
адвокатской конторы/адвокат ________________________
(фамилия, инициалы)
М.П.
Примечание:
Описание
формы ордера, удостоверяющего полномочия адвоката
на ведение конкретного дела
Ордер, удостоверяющий полномочие адвоката на ведение конкретного дела, должен изготавливаться типографским способом форматом А 4.
Текст ордера должен быть воспроизведен на государственном и русском языках одновременно или раздельно в зависимости от языка производства по делу.
В целях усиления контроля и учета выдачи ордеров, а также исключения возможных подделок: