"Педагог қызметкерлерді аттестаттау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2010 жылғы 22 қаңтардағы № 16 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 119 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 131 мамырда № 6952 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2013 жылғы 07 тамыздағы № 323 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің м.а. 07.08.2013 № 323 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 233-бабына және «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 5-бабының 37) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Педагог қызметкерлерді аттестаттау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2010 жылғы 22 қаңтардағы № 16 бұйрығына (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 18 ақпанда № 6061 болып тіркелген, 2010 жылғы 24 маусымдағы № 158 (26219) «Казахстанская правда» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Педагог қызметкерлерді аттестаттау ережесінде (бұдан әрі – Ереже):
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) ерікті біліктілік тестілеу (бұдан әрі – тестілеу) – мерзімінен бұрын біліктілік санатты жоғарылату және растау кезінде кәсіби құзыреттілік деңгейін айқындау үшін өткізілетін педагог қызметкерлерді аттестаттауды өткізу рәсімінің бір түрі;»;
9-тармақ алынып тасталсын;
10-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, арнайы, қосымша білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлері меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан өтінішінің негізінде»:
2) тармақшада:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«екінші білікті санаты бар және кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, аудандық (қалалық) деңгейдегі пән олимпиадаларын, шығармашылық конкурстардың, ғылыми және спорттық жарыстардың қатысушыларын дайындаған тұлғалар;»;
3) тармақшада:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«бірінші білікті санаты бар, облыстық, республикалық немесе халықаралық деңгейдегі пән олимпиадаларының, шығармашылық конкурстардың, ғылыми және спорттық жарыстардың қатысушыларын дайындаған тұлғалар;»;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2010 года № 16 "Об утверждении Правил аттестации педагогических работников"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 119. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2011 года № 6952. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 августа 2013 года № 323
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра образования и науки РК от 07.08.2013 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и подпункта 37) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2010 года № 16 "Об утверждении Правил аттестации педагогических работников" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6061, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 24 июня 2010 г. № 158 (26219)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах аттестации педагогических работников (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
в пункте 3 подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"3) добровольное квалификационное тестирование (далее – по желанию тестирование) – один из видов проведения процедуры аттестации педагогических работников, которое проводится для определения уровня профессиональной компетентности при досрочном повышении и подтверждении квалификационной категории;";
пункт 9 исключить;
в пункте 10:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Педагогические работники организаций дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, специального, дополнительного образования, независимо от форм собственности и ведомственной подчиненности, на основании заявления могут пройти досрочную аттестацию:";
в подпункте 2):
абзац третий изложить в следующей редакции:
лица, имеющие вторую квалификационную категорию и стаж педагогической деятельности не менее одного года, подготовившие участников предметных олимпиад, творческих конкурсов, научных и спортивных соревнований районного (городского) уровня;";
в подпункте 3):
абзац второй изложить в следующей редакции:
"лица, имеющие первую квалификационную категорию, подготовившие участников предметных олимпиад, творческих конкурсов, научных и спортивных соревнований областного, республиканского или международного уровня;";
абзац шестой изложить в следующей редакции:

«4) екінші біліктілік санатына:»;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«жоғары оқу орнын «үздікке» бітірген, кемінде бір жыл педагог қызметінің өтілі бар тұлғалар;»;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«кәсіптік орта оқу орнын (техникалық және кәсіптік, орта оқу орнынан кейінгі) «үздікке» бітірген және кемінде бір жыл педагогикалық қызметінің өтілі бар тұлғалар;»;
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«өндірістен педагогикалық қызметке ауысқан және кемінде екі жыл бейіні бойынша өндірістік өтілі бар тұлғалар;»;
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«5) бірінші біліктілік санатына:
екінші біліктілік санаты және педагогикалық қызметте кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, аудандық (қалалық) деңгейдегі кәсіптік конкурстардың жеңімпаздары болып табылатын тұлғалар;
екінші біліктілік санаты және педагогикалық қызметте кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, аудандық (қалалық) деңгейдегі пән олимпиадаларының, конкурстардың, ғылыми және спорттық жарыстардың қатысушыларын дайындаған тұлғалар;
өндірістен педагогикалық жұмысқа ауысқан және бейіні бойынша кемінде үш жыл өндірістік өтілі бар тұлғалар;
6) жоғары біліктілік санатына:
бірінші біліктілік санаты бар облыстық, республикалық немесе халықаралық деңгейдегі пән олимпиадаларының, конкурстардың, ғылыми және спорттық жарыстардың жүлдегерлерін дайындаған тұлғалар;
бірінші біліктілік санаты бар облыстық, республикалық немесе халықаралық деңгейдегі кәсіптік конкурстардың жеңімпаздары болып табылатын тұлғалар;
бірінші біліктілік санаты бар аралық аттестаттау кезеңінде ғылым кандидаты (докторы) ғылыми дәрежесін, магистр академиялық дәрежесін, философия докторын (PhD) немесе сабақ беретін мамандығының бейіні бойынша докторлық алған тұлғалар;
өндірістен педагогикалық жұмысқа ауысқан және бейіні бойынша кемінде бес жыл өндірістік өтілі бар тұлғалар жедел аттестаттаудан өткен тұлғалар жедел аттестаттаудан өтеді.»;
14-тармақтың:
бірінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын;
«Педагог қызметкерлерді аттестаттау педагог қызметкерлердің лауазымдарының біліктілік сипаттамаларына сәйкес педагог қызметкерлер қызметінің қорытындыларын талдамалық жалпылау арқылы жүргізіледі.»;
екінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта, арнайы, қосымша білім педагог қызметкерлері осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім педагог қызметкерлері осы Ереженің 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім педагог қызметкерлері осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ағымдағы жылдың 25 мамырына дейін алдағы оқу жылында аттестаттаудан өту үшін білім беру ұйымының аттестаттау комиссиясына өтініш береді.»;
үшінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:

"4) на вторую квалификационную категорию:";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"лица, окончившие высшее учебное заведение с "отличием" и имеющие стаж педагогической деятельности не менее одного года;";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"лица, окончившие среднее профессиональное (техническое и профессиональное, послесреднее) учебное заведение с "отличием" и имеющие стаж педагогической деятельности не менее одного года;";
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"лица, перешедшие с производства на педагогическую работу и имеющие производственный стаж по профилю не менее двух лет;";
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"5) на первую квалификационную категорию:
лица, имеющие вторую квалификационную категорию и стаж педагогической деятельности не менее одного года, являющиеся победителями профессиональных конкурсов районного (городского) уровня;
лица, имеющие вторую квалификационную категорию и стаж педагогической деятельности не менее одного года, подготовившие участников предметных олимпиад, конкурсов, научных и спортивных соревнований районного (городского) уровня;
лица, перешедшие с производства на педагогическую работу и имеющие производственный стаж по профилю не менее трех лет;
6) на высшую квалификационную категорию:
лица, имеющие первую квалификационную категорию, подготовившие призеров предметных олимпиад, конкурсов, научных и спортивных соревнований областного, республиканского или международного уровня;
лица, имеющие первую квалификационную категорию, являющиеся победителями профессиональных конкурсов областного, республиканского или международного уровня;
лица, имеющие первую квалификационную категорию, получившие за межаттестационный период ученую степень кандидата (доктора) наук, академическую степень магистра, доктора философии (PhD) или доктора по профилю по преподаваемой специальности;
лица, перешедшие с производства на педагогическую работу и имеющие производственный стаж по профилю не менее пяти лет.";
в пункте 14:
часть первую изложить в следующей редакции;
"Аттестация педагогических работников осуществляется путем аналитического обобщения итогов деятельности педагогических работников согласно квалификационным характеристикам должностей педагогических работников.";
часть вторую изложить в следующей редакции:
"На прохождение аттестации в следующем учебном году до 25 мая текущего года педагогические работники дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего, специального, дополнительного образования подают заявление в аттестационную комиссию организации образования по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, педагогические работники технического и профессионального, послесреднего образования – по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам, высшего и послевузовского образования – по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
часть третью изложить в следующей редакции:

«аттестатталатын педагог қызметкерлердің тізімдік құрамы білім беру ұйымдарының алқалық шешімімен ағымдағы жылдың 10 маусымына дейін бекітіледі және аудандық (қалалық) білім бөлімдеріне, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім басқармаларына, білім беру саласындағы уәкілетті органға (республикалық ведомстволық бағынысты ұйымдар үшін) ағымдағы жылдың 15 маусымына дейін ұсынылады.
оныншы бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қызмет нәтижелерін талдамалық қорытындылау, білім беру ұйымдарының аттестаттау комиссиялары келесі жылғы 1 қаңтар мен 31 наурыз аралығында, білім басқармаларының аттестаттау комиссиялары келесі жылғы 1 сәуір мен 1 шілде аралығында өткізеді.»;
он үшінші бөлімінде:
«,техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының арнаулы пәндерінің педагог қызметкерлеріне осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша.» деген сөздер алынып тасталсын;
он бесінші бөлім мынадай мазмұнмен толықтырылсын:
«Мерзімінен бұрын біліктілік санаттарын жоғарылататын немесе растайтын тұлғалар ерікті біліктілік тестілеуден өтеді.»;
15-тармақта:
екінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
«Біліктілік тестілеуді ұйымдастыруға және өткізуге жауапкершілік облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім басқармаларына, аудандық (қалалық) білім бөлімдеріне және Ұлттық тестілеу орталығына жүктеледі.»;
16-тармақта:
үшінші бөлім алынып тасталсын;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«17. «Ерікті біліктілік тестілеу Ұлттық тестілеу орталығы әзірлеген технологиялар бойынша өткізілетін компьютерлік тестілеу әдісімен жүргізіледі.»;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«20. Тест сұрақтарының саны 60-ты құрайды:
1) Қазақстан Республикасы заңнамаларын білу - 20 сұрақ;
2) педагогика және психология негіздері - 20 сұрақ;
3) пәндік білім негіздері - 20 сұрақ;
Тестілеу уақыты жалпы 120 минутты құрайды, математика, физика, химия бойынша пәндік білім негіздері бойынша тестіленетін педагог қызметкерлерін тестілеудің жалпы уақыты 135 минутты құрайды.»;
2627-тармақтар алынып тасталсын;
34-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) білім беру ұйымдарының аттестаттау комиссиясы өтініштерді қарайды, аттестатталатын педагог қызметкерлер тізімінің құрамын жасайды және олардың қызметінің қорытындыларын талдамалық жалпылуды жүргізеді.
Педагог қызметкерлерге біліктілік талаптарын беру немесе растау туралы шешімді шығарады.»;
екінші бөлімі алынып тасталсын.
46-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"Списочный состав аттестуемых педагогических работников утверждается решением коллегиального органа организации образования до 10 июня текущего года и представляется в районные (городские) отделы образования, управления образования областей, городов Астана и Алматы, уполномоченный орган в области образования (для республиканских подведомственных организаций) до 15 июня текущего года.";
часть десятую изложить в следующей редакции:
"Аналитическое обобщение итогов деятельности проводится аттестационными комиссиями организаций образования с 1 января по 31 марта следующего года, аттестационными комиссиями органов управления образования - с 1 апреля по 1 июля следующего года.";
в части тринадцатой слова:
", педагогическим работникам специальных дисциплин организаций технического и профессионального, послесреднего образования – по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам." исключить;
дополнить частью пятнадцатой следующего содержания:
"Лица, претендующие на досрочное повышение или подтверждение квалификационных категорий, проходят добровольное квалификационное тестирование.";
в пункте 15:
часть вторую изложить в следующей редакции:
"Организацию и проведение тестирования обеспечивают районные (городские) отделы, управления образования областей, городов Астана и Алматы и Национальный центр тестирования.";
в пункте 16:
часть третью исключить;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Добровольное квалификационное тестирование проводится методом компьютерного тестирования, проводимого по технологиям, разработанным Национальным центром тестирования.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Число тестовых вопросов составляет 60:
1) знание законодательства Республики Казахстан - 20 вопросов;
2) основы педагогики и психологии - 20 вопросов;
3) основы предметных знаний - 20 вопросов.
Общее время тестирования составляет 120 минут, за исключением педагогических работников, тестируемых по основам предметных знаний по математике, физике, химии, для которых общее время тестирования составляет 135 минут.";
пункты 2627 исключить;
в пункте 34:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) Аттестационная комиссия организации образования рассматривает заявления, формирует списочный состав аттестуемых педагогических работников, проводит аналитическое обобщение итогов их деятельности и выносит решение о присвоении или подтверждении педагогическим работникам квалификационных категорий.";
часть вторую подпункта 1) исключить;
в пункте 37:
абзац первый изложить следующей редакции:
"По каждому педагогическому работнику организаций дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, специального, дополнительного образования, технического и профессионального, послесреднего образования аттестационная комиссия выносит одно из следующих решений:";
часть вторую исключить;
пункт 46 изложить в следующей редакции:

«46. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, арнаулы, қосымша, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне аттестаттау нәтижелері бойынша берілген біліктілік санатына сәйкес жалақы төлеу деңгейін оқу жылының 1 қыркүйегінен бастап белгілейді.»;
Ережеге 5-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Педагог қызметкерлерді аттестаттау ережесіне 6-қосымша алынып тасталсын;
Ережеге 8-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Ережеге 9-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (Б.С. Кәрімжанов) белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (М.Ә. Бектемісов) педагог қызметкерлердің ерікті біліктілік тестілеуге уақытылы дайындалуы үшін пайдаланылған әдебиеттерді көрсете отырып тест тапсырмаларының және сұрақ-тапсырмалардың дайындығын қамтамасыз етсін.
4. Мектепке дейінгі және орта білім департаменті (Б.С. Кәрімжанов), Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Қ.Қ. Бөрібеков), Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (С.М. Өмірбаев) аталған бұйрықты облыстық, Астана және Алматы қалалық білім басқармаларының, республикалық ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдарының, жоғары оқу орындарының назарына жеткізсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр М.Н. Сарыбековке жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                       Б. Жұмағұлов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 119 бұйрығына 1-қосымша
Педагог қызметкерлерді
аттестаттау ережесіне
5-қосымша
Нысан
Педагог қызметкерлерді ерікті біліктілік тестілеу нәтижесінің
№ ____ хаттамасы
аудан (қала) ________________________________________________________
Өткізу орны _________________________________________________________
Өткізу мерзімі 20__ жылғы «__» ________________
Тегі, аты, әкесінің аты
Білім беру ұйымының атауы
Мамандығы
Қазақстан Республикасының заңнамаларын білу
педагогика және психология негіздері
пән білімдерінің негізі
жалпы балл
Қолдар:
Ұлттық тестілеу
орталығының директоры _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі - ТАӘА), қолы)
Тестілеуге қатысқан аттестаттау
комиссиясының мүшесі ________________________________________________
(жұмыс орны, лауазымы, ТАӘА, қолы)
Хатшы _____________________________________________________
(жұмыс орны, лауазымы, ТАӘА, қолы)
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 119 бұйрығына 2-қосымша
Педагог қызметкерлерді
аттестаттау ережесіне
8-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________
(министрліктің немесе ведомствоның атауы)
__________________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
АТТЕСТАТТАУ ПАРАҒЫ
____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты - санаты көрсетілген лауазымы)
____________________________________________________________________
Туған күні мен жылы ________________________________________________
Ұлты _______________________________________________________________
Білімі
Еңбек өтілі
Біліктілігін көтеру туралы мәлімет
Біліктілік тестілеуден өту туралы мәлімет
Тестілеуден өткен күні
Тестілеуден өткен орны
Наградалары, атағы, ғылыми атағы және дәрежесі _____________________________________________________________________
Жұмысы туралы пікір (аттестаттау аралығындағы педагог қызметкердің кәсіби қызметі туралы қысқаша ақпарат)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________       Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта, арнаулы, қосымша, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары аттестаттау комиссиясының шешімі
1)_____________________________ лауазымның __________________________ біліктілік санатының талаптарына сәйкес
2)_____________________________ лауазымның __________________________ біліктілік санатының талаптарына сәйкес келмейді
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының аттестаттау комиссиясының шешімі:
1)_____________________________________________ кафедрасы бойынша ___________________________________ лауазымының талаптарына сәйкес
2) _________________________________________ кафедрасы бойынша ____________________________________ лауазымының талаптарына сәйкес келмейді
Аттестаттау комиссиясының шешімі 20__жылғы «__»____________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы
__________________________________________________________________
(ТАӘА, қолы)
Аттестаттау комиссиясы төрағасының орынбасары
__________________________________________________________________
(ТАӘА, қолы)
Комиссия мүшелері
__________________________________________________________________
(ТАӘА, қолы)
__________________________________________________________________
(ТАӘА, қолы)
__________________________________________________________________
(ТАӘА, қолы)
__________________________________________________________________
(ТАӘА, қолы)
Хатшы ____________________________________________________________
(ТАӘА, қолы)
20__ жылғы «__»_________________
Жұмыс туралы пікірмен және аттестаттау комиссиясының шешімен таныстым
_____________________________________________________________________
(аттестатталушы педагог қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
20__ жылғы «__»_________________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2011 жылғы 31 наурыздағы
№ 119 бұйрығына 3-қосымша
Педагог қызметкерлерді
аттестаттау ережесіне
9-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________
(аттестаттау комиссиясының атауы)
__________________________________________________________________
(Педагог қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты)
__________________________________________________________________
(лауазымы, жұмыс орны)
ӨТІНІШ
Мені 20_ жылы __________________________________ кафедрасы бойынша
__________________________________________________ лауазымына аттестаттауыңызды сұраймын.
Қазіргі кезде ________________________________ уақытқа дейін жарамды __________________________________________________ лауазымым бар.
Аттестаттау үшін (қайтадан аттестаттау, мерзімінен бұрын аттестаттау) мынадай жұмыс нәтижелерін негіздеме ретінде санаймын
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын:
Білімі:
Еңбек өтілі:
Алған (берілген) жылын көрсете отырып наградалары, атағы, ғылыми және академиялық дәрежесі, ғылыми атағы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Педагог қызметкерлерді аттестаттау ережесімен таныстым
__________________________________________________________________
20_ж. «___» _______________ __________________________
(Қолы)

"46. Уровень оплаты труда в соответствии с присвоенной по результатам аттестации квалификационной категорией педагогическим работникам организаций дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, специального, дополнительного, технического и профессионального, послесреднего образования устанавливается с 1 сентября учебного года.";
Приложение 5 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
Приложение 6 к Правилам аттестации педагогических работников исключить;
Приложение 7 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
Приложение 8 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
Приложение 9 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту дошкольного и среднего образования (Каримжанов Б.С.) обеспечить в установленном порядке регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Комитету по контролю в сфере образования и науки Республики Казахстан (Бектемисов М.А.) обеспечить готовность тестовых заданий и сборников-опросников с указанием использованной литературы для своевременной подготовки педагогических работников к добровольному квалификационному тестированию.
4. Департаментам дошкольного и среднего образования (Каримжанов Б.С.), технического и профессионального образования (Борибеков К.К.), высшего и послевузовского образования (Омирбаев С.М.) довести настоящий приказ до сведения областных, городов Астана и Алматы управлений образования, республиканских подведомственных организаций образования, высших учебных заведений.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Сарыбекова М.Н.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                     Б. Жумагулов
Приложение 1 к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 119
Приложение 7
к Правилам аттестации
педагогических работников
Форма
Протокол № ____
результатов добровольного квалификационного
тестирования педагогических работников
района (города) ________________________________________________
________________________________________________________________
Место проведения _______________________________________________
Дата проведения "___"___________ 20__ года
Фамилия,
имя,
отчество
Наименование
организации
образования
Специаль-
ность
знание
законода-
тельства РК
основы
педагогики
и психологии
основы
пред-
метных
знаний
общий
балл
Подписи:
Руководитель филиала
Национального центра тестирования
_________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (далее - ФИО), подпись)
_________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии, присутствовавший на тестировании
_________________________________________________________________
(место работы, должность, ФИО, подпись)
Секретарь
_________________________________________________________________
(место работы, должность, ФИО, подпись)
Место печати
Приложение 2 к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 119
Приложение 5
к Правилам аттестации
педагогических работников
Форма
Журнал регистрации выдачи работникам удостоверений
о соответствии требованиям установленного уровня
квалификации педагогических работников технического
и профессионального, послесреднего образования
________________________________________________
(наименование организации образования)
п/п
Фамилия,
имя,
отчество
Соответствие
требованиям
установлен-
ного уровня
квалификации
Дата решения
аттестацион-
ной комисии
Дата и
номер
приказа
Дата
выдачи
удосто-
верения
Роспись
в полу-
чении
удосто-
верения
Приложение 3 к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 119
Приложение 8
к Правилам аттестации
педагогических работников
Форма
____________________________________________________________
(наименование министерства или ведомства)
____________________________________________________________
(наименование организации образования)
АТТЕСТАЦИОННЫЙ ЛИСТ
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество - должность с указанием имеющейся категории)
_____________________________________________________________
Год и дата рождения: __________________________
Национальность: _______________________________
Образование:
Стаж работы:
Сведения о повышении квалификации:
Сведения о прохождении квалификационного тестирования:
Дата тести-
рования
Место
прохождения
тестирования
Награды, звания, ученые звания и степени ___________________
____________________________________________________________
Отзыв о работе (содержит краткую информацию о профессиональной
деятельности педагогического работника в межаттестационный период)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Решение аттестационной комиссии организаций дошкольного
воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего
среднего, специального, дополнительного образования,
технического и профессионального, послесреднего образования:
соответствует требованиям ____________ квалификационной
категории ______________________________ должности;
не соответствует требованиям _________ квалификационной
категории ____________________________________ должности.
Решение аттестационной комиссии организаций высшего и
послевузовского образования:
соответствует требованиям должности _________________
по кафедре ___________________________________;
не соответствует требованиям должности ______________
по кафедре ___________________________________.
Председатель аттестационной комиссии
____________________________________________________________
(ФИО/подпись)
Заместитель председателя аттестационной комиссии
____________________________________________________________
(ФИО/подпись)
Члены комиссии
____________________________________________________________
(ФИО/подпись)
____________________________________________________________
(ФИО/подпись)
____________________________________________________________
(ФИО/подпись)
____________________________________________________________
(ФИО/подпись)
Секретарь __________________________________________________
(ФИО/подпись)
"_________" ___________ 20 __ г.
С отзывом о работе и решением аттестационной комиссии ознакомлен (а)
____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество аттестуемого педагогического
работника/подпись)
"_________" ___________ 20 __ г
Место печати
Приложение 4 к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 31 марта 2011 года № 119
Приложение 9
к Правилам аттестации
педагогических работников
Форма
____________________________________________________________
(наименование аттестационной комиссии)
____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество педагогического работника)
____________________________________________________________
(должность, место работы)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу аттестовать меня в 20____ году на ______________
квалификационную категорию по должности ____________________
В настоящее время имею _________ категорию, действительную
до ________
Основанием для аттестации (досрочной аттестации) считаю
следующие результаты работы ________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Сообщаю о себе следующие сведения:
Образование:
Стаж работы:
Награды, звания, ученая степень, ученое звание с указанием
года получения (присвоения)________________________________
___________________________________________________________
С Правилами аттестации педагогических работников ознакомлен(а)
"____"_________________ 20____ года ____________________.".
(Подпись)