Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлік субъектілерін тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 11 тамыздағы № 409 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің м.а. 2011 жылғы 12 тамыздағы № 242 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылғы 25 тамызда № 7141 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 28 шілдедегі № 472 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 4 тамыздағы № 230/НҚ бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2014 № 472 және ҚР Өңірлік даму министрінің 04.08.2014 № 230/НҚ бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабы 1-тармағының 7-1) тармақшасына және «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлік субъектілерін тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Есірткі бизнесіне қарсы күрес және есірткі айналымын бақылау комитеті (А.Н.Выборов):
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін осы бұйрықты ресми жариялауды;
3) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсында осы бұйрықты жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Астана, Алматы қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты зерделеуді және оның талаптарын орындауды ұйымдастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары М.Ғ.Демеуовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының       Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі             Экономикалық даму және сауда
____________Қ. Қасымов          министрдің міндетін атқарушы
2011 жылығы 11 тамыз            ____________Д. Шәженова
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрінің 2011 жылғы 11 тамыздағы
N 409 және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда министрінің
міндетін атқарушының 2011 жылғы 12 тамыздағы
N 242 бірлескен бұйрығымен бекітілген
нысан
Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын жеке кәсіпкерлік субъектілерін тексеру парағы
____________________________________________________________
(ішкі істер органының толық атауы, заңды мекенжайы,
____________________________________________________________
телефоны, электрондық пошта мекенжайы)
Тексеру парағын ұсыну және толтыру міндетті болып табылады. Бақылаушы органның лауазымды адамы кәсіпкерлік субъектісіне Тексеру парағын ұсынудан бас тартқан жағдайда, шаруашылық жүргізуші субъектінің басшысы оған тексеру жүргізуге рұқсат бермеуге құқылы.
Жүргізілетін тексеру түрі (көрсету қажет):
_
|_| жоспарлы
_
|_| кешенді тексеру
_
|_| тақырыптық тексеру
Тексеру жүргізу тексеруді тағайындау туралы Актінің негізінде жүзеге асырылады:
Нөмірі____, күні______.
Объекті ________________________________________________________
(заңды тұлға/жеке кәсіпкер)
________________________________________________________________
(мекенжайы, тел.)
СТН ____________________________________________________________
БИН ____________________________________________________________
Тексеруге қатысатын адамдар:
Жауапты адам (басшы немесе оның сенім білдірген қызметкері)_____
________________________________________________________________
(лауазымы Т.А.Ә.)
ІІО қызметкері _________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды сақтауға арналған объектіге (үй-жайларға) қойылатын талаптар
№ р/с
Талаптар
Иә/Жоқ
Қ/Е***
1 **
Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласына тиісті рұқсаты бар субъектінің объектіні пайдалануға аумақтық ішкі істер органының рұқсатының немесе оны жалға алуға келісімшартының бар болуы
2*
Үй-жай (қойма) қосалқы және қызметтік үй-жайлардан оқшауланған
3*
Үй-жайдың кірпіштен немесе тастан қаланған қалыңдығы кемінде 500 мм / қалыңдығы кемінде 200 мм бетондық қабырға блоктарынан / қалыңдығы 90 мм екі қабат бетондық тастардан / қалыңдығы 180 мм кем емес темірбетон панельдерінен / күрделі қабырғасы бар.
4*
Ішкі қабырғалар сыртқы күрделі қабырғаларға ұқсас орындалған немесе әрқайсысының қалыңдығы 80 мм және олардың арасына ұяшықтары 150 х 150 мм-ден кем емес диаметрі 10 мм-ден кем емес арматуралардан жасалған темір тор салынған жұптастырылған гипстік бетондық панельдерден / темір тормен бекітілген қалыңдығы 120 мм-ден кем емес кірпішпен қаланған.
5*
Есірткі құралдары мен психотроптық заттар сақталатын қойманың кіретін есіктері ақаусыз кірігеді, қуыс емес, қалыңдығы 40 мм-ден кем емес, бір-бірінен 300 мм қашықтықта ойып салынған кем дегенде өзі жабылып қалмайтын ойыққа орналастырылатын екі құлпы бар.
6*
Аулаға, тұйық жаққа шығатын есіктер, қосалқы есіктер екі жағынан қалыңдығы 0,6 мм-ден кем емес болат парақтармен есіктің ішкі бетіне қарай бүктеліп немесе есіктің бүйір қабырғасында бір біріне бастырыла қапсырылған. Парақтар периметрі және диагоналдары бойынша диаметрі 3 мм ұзындығы 40 мм шегелермен арасы 50 мм-ден артық емес қашықтықта бекітіледі.
7*
Үй-жайдың төбесі мықты жабылған және едені де диаметрі 10 мм-ден кем емес арматуралардан жасалған және ұйшықтары 150 х 150 мм металл торлармен бекітіліп, сытынан сылақ жүргізілген.
8*
Терезе ойығы ішкі жақтан немесе кәсек арасы темір торлармен жабдықталған. Болат шыбықтардың диаметрі 16 мм-ден кем емес және олардың әрбір қиылысы дәнекерленген, ұяшықтардың ауданы 150x150 мм-ден артық емес. Top шыбықтардың ұштары қабырғаға 80 мм кем емес тереңдікке қағылған және бетон құйылған.
9*
Есік ойықтарына орнатылған торлар диаметрі 15 мм-ден кем емес болат шыбықтан жасалған. Шыбықтар 150x150 мм-ден аспайтын ұяшықтарды құра отырып, әрбір қиылыстары дәнекерленген.
10*

Об утверждении формы проверочного листа субъектов частного предпринимательства, осуществляющих деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 августа 2011 года № 409 и и.о. Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 12 августа 2011 года № 242. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 августа 2011 года № 7141. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 июля 2014 года № 472 и Министра регионального развития Республики Казахстан от 4 августа 2014 года № 230/ОД
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел РК от 28.07.2014 № 472 и Министра регионального развития РК от 04.08.2014 № 230/ОД.
В соответствии с подпунктом 7-1) пункта 1 статьи 5-1 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «Об органах внутренних дел Республики Казахстан» и пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую форму проверочного листа субъектов частного предпринимательства, осуществляющих деятельность в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
2. Комитету по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Выборов А.Н.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Начальникам Департаментов внутренних дел областей и городов Астаны, Алматы и на транспорте организовать изучение и выполнение требований настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Демеуова М.Г.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел                 И.о. Министра экономического
Республики Казахстан                   развития и торговли
Республики Казахстан
________________ К.Касымов             __________________ Д. Шаженова
«___» ___________ 2011 года            «___» ___________ 2011 года
Утверждена
совместным приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 августа 2011 года № 409
и И.о. Министра
экономического развития и
торговли Республики Казахстан
от 12 августа 2011 года № 242
Форма
ПРОВЕРОЧНЫЙ ЛИСТ
субъектов частного предпринимательства, осуществляющего
деятельность в сфере оборота наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров.
_____________________________________________________________________
(полное наименование органа внутренних дел, юридический адрес,
_____________________________________________________________________
телефон, адрес электронной почты)
Проверочный лист является обязательным для предъявления и заполнения. В случае отказа должностного лица контролирующего органа от предъявления субъекту предпринимательства Проверочного листа руководитель хозяйствующего субъекта имеет право не допустить его к проведению проверки.
Вид проводимой проверки (необходимо указать):
плановая
Комплексная проверка
Тематическая проверка
Проверка осуществляется на основании акта о назначении проверки:
номер _____, дата _______.
Объект ______________________________________________________________
(юридическое лицо/индивидуальный предприниматель)
_____________________________________________________________________
(адрес, телефон)
РНН__________________________________________________________________
БИН__________________________________________________________________
Лица, участвующие в проверке:
Ответственное лицо (руководитель или его доверенный сотрудник)___________________________________________________________
(должность Ф.И.О.)
Сотрудник ОВД _______________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Требования к проверяемому субъекту, осуществляющему деятельность в
сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и
прекурсоров
№ п/п
Перечень требований
Да/Нет
Н/Т***
1**
Наличие разрешения территориального органа внутренних дел
на использование объекта или договор на его аренду с
субъектом, имеющим соответствующее разрешение в сфере
оборота наркотических средств, психотропных веществ и
прекурсоров
2*
Помещение (хранилище) изолировано от других подсобных и
служебных помещений
3*
Помещение имеет капитальные стены из кирпичной или каменной
кладки толщиной не менее 500 мм / бетонных стеновых блоков
толщиной не менее 200 мм / бетонных камней толщиной 90 мм в
два слоя/ железобетонных панелей толщиной не менее 180 мм.
4*
Внутренние стены выполнены аналогично капитальным наружным
стенам или выполнены из спаренных гипсобетонных панелей
толщиной не менее 80 мм каждая с проложенной между ними
металлической решеткой из арматуры диаметром не менее 10 мм
и размером ячейки не менее 150 х 150 мм / из кирпичной
кладки толщиной не менее 120 мм, армированной металлической
решеткой.
5*
Входные двери хранилищ наркотических средств и психотропных
веществ исправны, хорошо подогнаны под дверную коробку,
полнотелые, толщиной не менее 40 мм, имеют не менее двух
врезных несамозащелкивающихся замков, установленных на
расстоянии не менее 300 мм друг от друга.
6*
Двери, выходящие во двор, переулки, запасные двери обиты с
двух сторон листовой сталью толщиной не менее 0,6 мм с
загибом листа на внутреннюю поверхность двери или на торец
полотна внахлест. Листы крепятся по периметру и диагоналям
полотна двери гвоздями диаметром 3 мм, длиной 40 мм и шагом
не более 50 мм.
7*
Помещение имеет прочные потолочные перекрытия и пол,
которые укреплены металлическими решетками из арматуры
диаметром не менее 10 мм и размером ячейки не менее 150 х
150 мм, которые затем отштукатуриваются.
8*
Оконные проемы помещений с внутренней стороны или между
рамами оборудованы металлическими решетками. Стальные
прутья диаметром не менее 16 мм, сваренные в каждом
перекрестии, образующие ячейки не более 150х150 мм. Концы
прутьев решетки заделаны в стену на глубину не менее 80 мм
и залиты бетоном.
9*
Решетки, установленные в дверных проемах выполнены из
стального прута диаметром не менее 15 мм. Прутья сварены в
каждом перекрестии, образуя ячейки не более 150х150 мм;
10*
При наличии вентиляционных окон, люков на них установлены

Желдеткіш терезелері, люктер бар кезде оларға 100x100 мм-ден аспайтын мөлшердегі ұяшықтары бар болат торлар орнатылған, олар осы жүйе арқылы өту мүмкіндігін болдырмайды.
11*
Инженерлік желіні өткізуге арналған қабырғадағы тесіктің диаметрі 200 мм-ден аспайды.
12*
Үй-жай күзет-өрт сигнализациясының екі және одан көп шебімен жабдықталған.
13**
Күзет және/немесе дабыл сигнализацияның бар болуы
14*
Күзет сигнализациясы:
14.1
- электр қуатының қалқаншасына дейін жасырын сыммен орындалған

стальные решетки с ячейками размером не более 100х100 мм,
исключающие возможность проникновения через эти системы.
11*
Отверстия в стенах, предназначенные для прохождения
инженерных сетей, имеют диаметр не более 200 мм;
12*
Помещение оборудовано в два и более рубежа охранно-пожарной
сигнализации.
13**
Наличие охранной и/или тревожной сигнализации
14*
Охранная сигнализация:
14.1
- выполнена скрытой проводкой до щитка электропитания

16.1
- нөмірленген, баумен тігілген
16.2
- өкілетті органның - Қазақстан Республикасы ИМ ЕБҚКК-нің мөрімен бекітілген
17*
Есірткі құралдарына және психотроптық заттарға рұқсаты бар адамдарда мыналар болуы тиіс:
17.1
- тиісті тексеруден өткені туралы ішкі істер органдарының қорытындысы.
17.2
- наркологиялық және жүйке аурулары диспансерлерінен нашақорлық, уытқұмарлық, созылмалы алкоголизм ауруларының жоқ екені туралы анықтамасы
Ескерту:
*** - қажет емес / көзделмеген
** - елеулі заң бұзушылықтар
* - елеусіз заң бұзушылықтар

16.1
- пронумерована и прошнурована
16.2
- скреплена печатью уполномоченного органа – Комитета по
борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков
МВД РК
17*
Все лица, имеющие доступ к наркотическим средствам и
психотропным веществам, должны иметь:
17.1
- заключение территориального органа внутренних дел о
прохождении соответствующей проверки
17.2
- заключение наркологического и психоневрологического
диспансеров об отсутствии заболеваний наркоманией,
токсикоманией, хроническим алкоголизмом.
Примечание:
*** - не требуется / не предусмотрено
** - значительное нарушение
* - незначительное нарушение